Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor'da Takım Ruhu Neden Oluşmuyor?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Standart Trabzonspor'da Takım Ruhu Neden Oluşmuyor?

? cok dsndm ama bulamadm

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Neden böyle chat odasındaymış gibi yazıyorsunuz,anlayamadım.Şunu "Çok düşündüm ama bulamadım."diye yazmak çok mu zor geliyor???

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

cogu kalitesiz ve yanlis oyunculardan kurulu bir takimda takim ruhu kalici olarak beklemek hata.

takim ruhu anlayisim : saha icinde ve disinda yardimlasma, ötekilerinin yanlislarini hatalarini kapama ugrasi, bir bütün olarak hareket etme

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

başlığım geldiiiii...açtım gittiiiiiiii.........
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

ahmetansu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

takım ruhudediğin oyle şıp diye kurulmaz oluşmaz. bunun için takımda oynayan süreki oyuncalar olmalı ve birbirlerini iyi tanımalı. bunun olması için ilk kurulan takımın iyi kötü bi sezon geçirmesi lazım sonra buna gerekli takviyelerle takımı güçlendirmek lazım. sonra takım oynayıp kazandıkça takım ruhuda oluşur.
    biz taraftar olarak kandık. 10 futbolcu alındı bu sene üstlere oynarız sandık. halbuki hersene 10 tane adam alan beşiktaşa hiç bakmadık.
    önemli olan transfer değil istikrarla gelen bi başarı sonucunda yerinde transfer yapmak ki bu istikrarı kamçılasın. takım ruhu budur.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

Mustafa Ayazoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Nuri Albayrak istifa edeceği yok !

Trabzonspor tafatarının çoğunluğu bu yönetime ve teknik kadroya artık olumlu bakmıyor..

Taratfar olarak yönetime söz geçiremiyoruz !

Trabzonspor taraftarı olarak bi gücümüz kalmadığı için bu hallere düştük !
    20 yıldır şampiyon olamama nedeni bu !

Yıllardır kendisine Trabzonspor'u rant ve siyasi emellerine alet edn kişilerce yöneetildi bu takım !

Bitsin artık ne olur !

Tüm Trabzonspor taraftarını takıma sahip çıkmaya davet ediyorum !
    @tsmustafakemal
    "Trabzonspor’u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti." KAZIM KOYUNCU

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

celalettine o kadar para verip steponava yattaraya vermessen bu kulüpte oynama kapasitesi olmayanları oynatırsan takım ruhu denen bir şey olmaz

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

insanların gözünü para bürürse o adam herşeyi yapar.takım ruhu neden mi yok ben anladığım kadarıyla anlatıyım.
    --insanların gözünü para bürümüş(hep daha fazla)
    --o benden nasıl fazla alır(o zaman çıksın o oynasın ben oynamıyom)
    örnekler çoğaltılabilir benim şuan aklıma gelneler bunlar
    inadına TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

birgün olacak mutlaka...ama çok geç olmaz umarım(!!!)

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bencede chat odasındaki gibi yazmayalım foruma

Ruhu kazanmak için önce canla başla mücadele eden futbolcular lazım adamlar piknik yapmak için çıkıyor sanki sahaya
    SAMPIYONLUGU GETIRIN BIZE
    CANIMIZI VERELIM SIZE

madheart61--->BDiler61

hüseyin toraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

şu andaki hükümetin desteğiyle gelen yönetim bilgisiz vede deneyimsiz ayrıcada beceriksizler mevcut yönetim başarıya inanmıyorki futbolcular inansın FATİH TEKKE bunun farkına vardı galiba onun için gitme yolunu seçti
    yönetimin geliş amacı bence TRABZONSPOR un başarısı için değilde kendi egolarını vede kendilerini TRABZONSPOR un başına getirenlerin isteklerini yerine getirmek

ben bu isteklerin neler olduğunuda yazardım ama yazımı silerler 2-3 gün önce bu konu ile ilgili bir başlık açmıştım ama önce kilitlendi sonra tamamen silindi gerçekler acı geldi inanmak istemediler bende inanmamıştım ama TRABZONSPOR da olan olayları düşününce mantıklı geldi
    şu anda devam eden olaylar dergide yazılanları doğruluyor

daha önceleri TRABZONSPOR 3-4 maç kötü sonuç alsa ne yönetim nede teknik heyet kalırdı şimdi 7-8 maçtır kötü sonuçlara rağmen hala hepsi görevinin başında vede hala vaadler peşindeler ikinci devre süper bir TRABZONSPOR izleyeceksiniz diyorlar bizleri kandırıyorlar bu yönetim .........
    Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben Devrimci doğdum, Devrimci öleceğim..!

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sözlerine katılmamak olmaz hepsi doğru akpnin getirdiği bir yönetimden ne beklenir başbakan fenerli onu adamı güzelim trabzona başkan oldu bu başkanlığa onların isteklerini yapmak için geldikleri gözüküyor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

tribünlerdeki sorunumuz ne.bolunmusluk.

takımdada oyuncular yabancılar,yerlıler,yerlının yerlısı dıye 3 grup oluyor.

bu gruplar bırbırlerıne tavır koyuyor.pas atmamak kadorya gırememesını saglamak vs. boyle oluncada takım oyunundan bahetmek takım ruhundan bahsetmek anlamsız oluyor.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır coker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hüseyin toroman ve macka 61 'e tamamen katılıyorum...takım ruhu için trabzonspor ruhunu taşıyan ve bu ruhu yüceltebilecek beceri, vizyon sahibi yaöneticilere ihtiyaç var

Şuayip Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bence takım ruhu herkeze işlemenmeli ozaman takım ruhu olur ve bunu saglacak 2 kişi vardır bunların birisi teknik adam biriside takım kaptanı bunlar saglamamıyosa bunu kimse yapamz cunku teknik adam futbolucuları egiten teknik calıstıran ve onlara yapmalarını ogreten kişidir birnevi okludur orası tabiki bunların yanında teknik adam futbolcularınla zaman gelir dost zaman gelince arkadas zaman gelincede ogretmen olmalı ama bunlar ziya hoca saglamıyo ve ya bunlara futbolcular uyum saglamıyo bunlara ziya hoca geri kazan ması lazım katanın gorevi ise arkadas larına gerek saha icinde gerek saha dişinda yonlendirmesi lazım yani saha icinde iken tekinik adamın ona verdigi gorevi yaniş yapmadan arkadaslarına yanıtması lazım bunda huseyın yapamıyo bence katan ya marcellinyo yada musampa olması lazım cunku onlar her yerde oynayabilen oyunucallardır ama hueseyın cabuk yorulan bir oyuncu tabii huseyin guzel oynu yo ama takım kaptanligi daha onem istiyen bi gorev bunuda hesyin yapmıyo saha dişindaki gorevi ise takım ruhunu nasıl saha icinde yanısıtıyosa saha dişinda yanısıtmali bir oyunucun dertdi varsa onla paylasmali ve onun derdini cozmeli mesela şimek bunu takıma kazdıracak isim huseyın olmalı cunku o da onun gibi bir fubolcu ondan onun dertini anlar ve nu daha kolay takıma kazandırır sen sen ol huseyın bai ne olursa olsun takım arkasdalrın hepsi ile en iyi sekilde gecin cunku herseyden once siz bir ailesiniz... bu ailenin td adam sonra ki soz senindir her zaman o yuzden butun fubolcularla iyi gecin ve omlarla sıksık konus dertlerini dinle elinden bişeyle geliyosa yap hatdaha yapmaya calış gelsede gelmesede cunku bu futbolcunun sana olan ilgisi artırır ve sonra sonra takım ryhunu ortaya cıkarır tabi ki takım ruhu zaman isteyen bi gorevdir... sana ve trabzonspor 2. yarıda başirilar dilerin inllah 2. yarıyı 2. olarak bitirirsiniz...
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaşlık Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

taraftarımız bazı oyuncuları çok tutyor ama bazılarına ise üvey evlat muamelesi yapıyor işte bundan

Hüseyin RİZELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

futbolcular maça yureklerını koysalar takım ruhunu en kısa zamanda bulurum ama nerdeeee...
    "Tabelada Lider Yusuf RİZELİ"

Şuayip Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Hüseyin RİZELİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    futbolcular maça yureklerını koysalar takım ruhunu en kısa zamanda bulurum ama nerdeeee...
    aynen sana katılıyom abi bunlarda takım ruhu denen bişe yok gokdeniz isterse mac alıyoz istemeyince ya berabere yada yenilliyoz...
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaşlık Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

Oğuuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas

takım ruhu yoktur Trabzonluluk ruhu vardır, Trabzonsporun sıradan bir anadolu takımı olmamasının en büyük sebebi o şehrin özelliklerinde saklıdır, elin bitmiş oyuncuları yerine Trabzonlu oyuncuların çoğunlukta olduğu bi takım kurmalıyız, gidip Trabzonda bir kaç halı saha maçı izleyin en az üç tane marce bulmazsanız bende fenerli olayım
    yok bir sitemim hayatta hersey kısmet...

dr.muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonsporda takım ruhunun olmamasının elbette nedenleri çoktur.Gördüğüm kadarını kısa maddeler halinde anlatmaya çalışacağım;

1- Elbetteki en büyük faktör futboluların yetenekleridir.Zira yeteneksiz ama Trabzonspor uğruna canını bile verebilcek futbolcuların varlığı takım ruhu için yeterli değildir. Ama yetenekli bir kadronun da canla başla mücadele etmemesi de başarıyı getiremeyeceğinini unutmamak kaydıyla.Dönelim bize birisi çıksın desinki çok yetenekli oyuncularımız var baştan sona!!Eskiden Şenol kalede olmazsa olmaz, Turgay sağ kanadı parsellemiş, Alikemal hala gelmiş geçmiş en iyi sağ açık vs.. Bu ilk nedendir: Takımdaki yeteneksiz oyuncuların çokluğu.

2- Globalleşen dünyada futbolun bir sektör haline gelmesi,paranın herşeyden önce düşünülmesi.Bu konuyla ilgili tek örnek vercem.Küçüklüğümde hep sezon bittiğinde Hami'nin boş mukaveleye düşünmeden imza attığını duyardım.Şimdi tazminat maddesi koymadan kimse hiç biryerde oynamıyo.Anlaşılmıştır mesele sanırım.

3- Çok yönlü bir teknik direktörün gelip de takımı ateşleyememesi.Elbette bu da şarttır.Geçmişte bizi şampiyon yapan Ahmet Suat Hoca ve Özkan Sümer'in etkilerini gözden geçirir takıma neler kazandırdıklarını görürüz.

4- Trabzon şehrinin diğer iller gibi olmaması ve gelen oyuncuların bu duyguyu sahiplenememesi.Malesef ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar gibi bir konu ama gerçek.Öze dönemediğimiz için ve yanlış transferlerin yapılması takım ruhu olamamamız için bir etken.

5- Gelen yeni futbolcuların Trabzonspor'un şanlı tarihini düşünmemeleri ya da iyi bilmemeleri.Elbette geçmişini bilmeyen geleceğini de göremez.

6- Yıllarca gelmeyen şampiyonlukların taraftar üzerindeki olumsuz etkisi ve her sene takımdan büyük beklentiler içinde olunması ve takımın bu kutsl görevi yerine getiremeyeği korku ve paniği ile oynayamaması.

Saya saya bitmez ama belli başlıları bunlar.
    '' İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini,payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür... ''

sheva
    Ziyaretçi

En basit neden olarak taraftarlarının dahi henüz birlik olamamasını,takımlarını desteklemeleri gerken zamanlarda birbirleriyle tekme tokat kavga etmelerini,ve iktidar mücadelelerini verebiliriz sanırım.

m@rdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Trabzonsporun ruhunu bilmeyen adamları getirip sahaya bırakırsanız değil 8 18 maç daha galibiyet yüzü görmez bu takım...Öle parayla değil yürekten seveceksin ki takım ruhunu oluşturasın...
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Standart .

Alıntı m@rdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonsporun ruhunu bilmeyen adamları getirip sahaya bırakırsanız değil 8 18 maç daha galibiyet yüzü görmez bu takım...Öle parayla değil yürekten seveceksin ki takım ruhunu oluşturasın...
    tammamemn dogru
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)