Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 149 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzün 55. Olaðan Genel Kurulu

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Kulübümüzün 55. Olaðan Genel Kurulu

- TRABZONSPOR KULÜBÜ 55. OLAÐAN GENEL KURULU TARTIÞMALI BAÞLADI
    - GENEL KURULDA ESKÝ GENEL SEKRETER YUSUF ZÝYA YILMAZ'IN KONUÞMASI SIRASINDA GERGÝN ANLAR YAÞANDI
    - TRABZONSPOR ESKÝ GENEL SEKRETERÝ YUSUF ZÝYA YILMAZ:
    - "TRABZONSPOR TARÝHÝNDE YAÞAMADIÐI OLAYLARI, GÖRMEDÝÐÝ ÝLKLERÝ YAÞIYOR"
    - "TRABZONSPOR GERÇEKLERÝNÝ BÝLEN, DEÐERLENDÝREBÝLEN ÝNSANLARIN VAROLDUÐUNU BÝLÝN VE LÜTFEN SAYGILI OLUN"
    - "TRABZONSPORLULAR ALDATILMAYI HAKETMÝYOR"

TRABZON - Trabzonspor Kulübü 55. Olaðan Genel Kurulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde baþladý.
    Divan baþkanlýðýný Cengiz Çebi'nin yaptýðý genel kurula, Trabzon Belediye Baþkaný Volkan Canalioðlu, Trabzonspor Kulübü Baþkaný Nuri Albayrak, Asbaþkan Haþim Sayitoðlu, yönetim kurulu ve genel kurul üyeleri katýldý. Saygý duruþu ve Ýstiklal Marþý'nýn okunmasýyla baþlayan genel kurulda, 39. Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun okunmasýnýn ardýndan bütçe raporlarý üzerindeki görüþmelerde söz alan Kulüp eski Genel Sekreteri Yusuf Ziya Yýlmaz'ýn konuþmasý sýrasýnda salonda tansiyon yükseldi. Sözlerine "Trabzonspor tarihinde yaþamadýðý olaylarý yaþýyor, yaþamadýðý, görmediði ilkleri yaþýyor" diyerek baþlayan Yýlmaz, mevcut yönetimin çarpýcý vaadlerle ayakta kalmaya çalýþtýðýný, bu vaadler ve projelerle ilgili kamuoyunun yeterince aydýnlatýlmadýðýný öne sürdü. Stat projesini eleþtiren Yýlmaz, bunun bir vaad mi yoksa kamuoyunun oyalama yöntemi mi olduðunu sorarak, "Ciddi olduðunu düþündüðüm bu konuda bazý sorular sorma hakkýný kendimde görüyorum. Yapýlan maketin dýþýnda, 100 milyon Euro'luk proje için hangi ciddi hazýrlýk yapýlmýþtýr ? Bununla ilgili çok sayýda soru ortada dururken, bunun ciddi bir proje olarak sunulmasýnýn sýkýntýsýný çekiyoruz. Kulüp bu borç yapýsý içinde geleceðinden endiþe ederken, bu kadar büyük bir parayý nereden bulacaðýz ? Sportif baþarýsýzlýðýnýn geldiði noktadan çok, kulüp yönetiminin camiadan bu kadar gizli bir çalýþma içinde olmasýný hayretle karþýlýyorum. Hazýrlýklarýnýz nelerdir? Bunlardan bahsetmeniz gerekmiyor mu? Bunu yapmýyorsanýz camiayý hiçe mi sayýyorsunuz? Sessizliðimize bakarak bizi çocuk olarak mý görüyorsunuz? Bu anlayýþla Trabzonspor'a bir kapý bile yapýlamaz. Eðer Yap-Ýþlet-Devret yöntemiyle yapmayý düþünüyorsanýz, o zaman size bir öneride bulunayým. Tablo bu iken, parasý olan finans çevrelerini hangi yöntemle ikna edeceðinizi söyler misiniz? Eðer yapacaksanýz bunu bizimle paylaþýn. Trabzonspor gerçeklerini bilen, deðerlendirebilen insanlarýn varolduðunu bilin ve lütfen onlara saygýlý olun" ifadelerini kullandý.
    "TRABZONSPORLULAR, BU ÞEKÝLDE ALDATILMAYI HAK ETMÝYORLAR"
    Stat projesinin kendilerine ait olduðunu, ancak bunu kimseyle paylaþmadýklarýný belirten Yýlmaz, stadýn Trabzonspor için bir ihtiyaç olduðunu, ancak bugünün deðil yýllar sonrasýnýn ihtiyacý olduðunu kaydetti. Bugünden çalýþma yapmanýn doðru olduðunu belirten Yýlmaz, yapýlan her þeyin camiayla paylaþýlmasý gerektiðini de söyleyerek, "Trabzonsporlular bu þekilde aldatýlmayý hak etmiyorlar" dedi.
    Benzin istasyonu projesini de eleþtiren Yýlmaz, bunun da kendi zamanýnda projelendirildiðini bunun bir baþarý olduðunu belirterek, ihale aþamasýna gelmesine raðmen proje hakkýnda kamuoyunun yeterli oranda bilgilendirilmediðini söyledi. Yönetim sýralarýna "Yoksa bunu birilerine mi vereceksiniz?" diye soru yönelten Yýlmaz, "Neden bunla ilgili kamuoyunu bilgilendirmiyorsunuz? 15 trilyon gelir elde edilecek proje ihale aþamasýnda, ama bu konuda bir takvim ve bilgilendirme yok. Bunu da þaþkýnlýk ve hayretle karþýlýyorum. Bu konularda bilgilenme Trabzonspor camiasýnýn da, herkesin de hakkýdýr" diye konuþtu.
    Yönetimin transfer politikalarýný da eleþtiren Yýlmaz, Kulüp Baþkanýnýn olmasý gerekenden daha fazla siyasi anlamda ve milletvekilliðiyle adýnýn telaffuz edilmesinin kulübe zarar verdiðini kaydetti. "Bu durumun kulübe zarar vereceðini düþünmüþtük, maalesef o da oldu" diyen Yýlmaz, "Þimdi kapý arkalarýnda Trabzonspor'un geleceðinin AK Parti uzantýsýnda, milletvekilliði hesaplarý ile konuþuluyor. Gerçek bu olmasa bile bu ne hazin bir tablodur" dedi. Yýlmaz'ýn bu sözleri üzerine yönetim sýralarýndan ve salondan Yýlmaz'a sert tepkiler geldi.
    "ACÝZ VE ZAVALLI TRABZONSPORLU OLDUK"
    Yýlmaz'ýn da kendisine zaman zaman sert sözleri içeren baðýrmalara benzer karþýlýklar vermesi üzerine ortam iyice gerilirken, Yönetim Kurulu üyesi Kahraman Altuntaþ arkadaþlarý tarafýndan salondan dýþarý çýkartýldý. Divan Baþkaný Çebi'nin uyarýlarýnýn dikkate alýnmadýðý ve bazý üyelerin birbirinin üzerine yürüdüðü olaylar 15 dakikadan fazla sürdü. Tartýþmalar sýrasýnda eski baþkanlardan Atay Aktuð'un Baþkan Nuri Albayrak'ýn yanýna gelerek tokalaþmasý dikkat çekti. Yatýþan ortamýn ardýndan "Bu tablo bile Trabzonspor yönetiminin ne kadar tahammülsüz gerçeklerle yüzyüze gelmekten korkar olduðunu gösteriyor" diye tekrar sözlerine baþlayan Yýlmaz, "Biz çok zor günlerden ve tehditlerden geçerek bugünlere geldik. Eðer bu tehdit ve yaklaþýmlar kulüp üyeleri ve caimaya yönelikse bunlara kimse pabuç býrakmaz. Konumuz bu deðil. Trabzonspor yönetim kurulu üyeleði buna sýðmaz yakýþmaz. Trabzonspor çok zor günlerden geçerek buraya geldi. Bunlarý uyduruyor muyum ben. Bunlar konuþuluyor sayýn Baþkan diyorum. Benim siyasi kimliðim yoktur. 2001'deki yönetimde de çeþitli siyasi görüþten insanlar vardý, ancak kimse bunlarý tartýþma konusu yapmadý. Beni deðil kendinizi sorgulayýn, bunlarýn cevabýný önce kendinize verin, sonra beni sorgulayýn. Sayenizde ben aciz ve zavallý bir Trabzonsporlu oldum" dedi.
    Kurumsal yapýnýn da bozulduðunu öne süren Yýlmaz, "Baþkan Marcelinho'nun transfer bedelini kendisi ödediðini söylüyor. Bunu kendi aðzýndan deðil belgeleriyle görmek isterdik. Bu konuda da bizi tatmin edecek bir açýklama yapýn. Bu bilgileri baðýmsýz organlardan alalým. Ýyi niyetle göreve geldiniz, ama bu iþi yapamýyorsunuz. Trabzonspor, 2000 yýlýndan bu yana saðlýklý bir kongre yapma imkaný yakalayamadý. Biz sizden ümidimizi kestik, siz de kesin. Bir hizmet daha yapýn ve bir takvim açýklayýn. Trabzonspor'a layýk bir yönetim oluþturulmasý için kulübü yeni bir yönetime teslim etme hazýrlýðýný yapýn, sonra yolunuz açýk olsun" diyerek senýn doðru olduðunu belirteözlerini tamamladý.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Nereden
    Ýstanbul

Genel kurul kavgalý baþladý. Görüntüleri izledimde utandým valla. Salonda üyeler birbirlerine posta koymak için yarýþýyor. Yusuf Ziya Yýlmaz sivri dilli bir insan ne derse desin yönetim kurulu üyesi Kahraman Altundaþ'ýn bu þekilde tepki verip koþmacýnýn üzerine yürümek istemesi hiç hoþ olmamýþ. Daha sonra salon karýþtý tabi. Herkes birbirine gider yapýyor. Trabzonspor'luluk duruþu bu deðil dýþarda ne yaparsýnýz yapýn medyanýn önünde bu þekilde görüntü vermek bize yakýþmaz. Üzüldüðüm nokta divan kurulunu sallayan yok. Divan baþkaný çebi sakin olun diyor oturun diyor sallayan yok. Ayýptýr be...
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yusuf Ziya Yýlmaz az bile konuþmuþ bu takýmýn en kötü sezonunu bu yönetim bize yaþatýyor.

Nereden
    Ýstanbul

- Divan baþkanlýðýna Avukat Cengiz Çebi, seçildi.
    - Faaliyet raporunda, 2007 yýlý tahmini gelir tablosu, Sportif A.Þ, Futbol A.Þ, Ticari Ürünler A.Þ ve Dernek gelirleri olmak üzere toplam 61 milyon 25 bin YTL olarak gösterildi. Giderler ise 61 milyon 91 YTL olarak gösterilirken net kar 24 bin 909 YTL olarak belirtildi. Tahmini gelir tablosunda Futbol A.Þ'nin net zararýnýn ise 6 milyon 980 bin olarak gösterildi.
    - 2005-2006 YILI
    - 2005-2006 yýlý gelir ve giderleri 75 milyon 790 bin 521 YTL olarak denk biçimde gösterildi. Giderlerde en büyük pay 20 milyon 867 bin 909 ile futbolcu sözleþme ve pirim bedelleri oldu. Futbolcu bonservis bedelleri ise 14 milyon 12 bin 280 YTL olarak açýklandý. Gelirlerde ise en büyük pay, 23 milyon 660 bin 304 YTL ile tv yayýn gelirleri oldu. Transfer gelirleri ise 16 milyon 721 bin 506 YTL olarak belirtildi.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

emorfo kardeþ saolasýn izldikçe bizide bilgilendirmeye devam edersen seviniriz.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

zaten bizim genel kurullarda ancak konuþulur sonra muhalefette bir kenara çekilir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

veren tv var mý

keles76 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

bakýn trabzonsporumuz için eleþtiri yapýlacak yerdir orasý ama yusuf ziya yýlmazýn yorumu trabzonsporumuzu küçültmüþtür yani milletvekili olmak trabzonspor yöneticisi olmaktan daha kýymetlimi bunu düþünelim böyle yorumlar bizi kavgaya ve parçalanmaya götürür herkes kendi partisine gitsin trabzonsporumuzun kongresi siyasi arenaya çevirmek hatalýdýr ve söylediði tüm doðrularý silip süpürür amacýn baðcýyý dövemeksede onu bilmem.Birde MAY milletvekili oldu faruk özak oldu kötümü oldu . Þehir için birþey yapmak isteyen yapar ama trabzon milletvekili adayý zaten trabzonsporu görüp gözetir.
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

Nereden
    Ýstanbul

Yönetime aðýr eleþtiriler

Trabzonspor Olaðan Mali Genel Kurulunda söz alan üyeler, mevcut yönetime eleþtirilerde bulundu.
    Kulüp eski asbaþkanlarýndan Ýskender Önal, yaptýðý konuþmada, daha önceki genel kurulda baþkanlýða aday olduðunu ifade ederek, ''Albayrak'tan çok çok öncesinden Trabzonsporluyum. Muhalefet gibi bir anlayýþýmýz olmadý. Sorulduðunda Trabzonspor'un menfaatleri için konuþtuk. Ama bu arkadaþlarýmýz konuþmalardan bile rahatsýz oluyorlar. Zarar eden esnafýn bir an önce dükkanýný kapatmasý gerek. Trabzonspor þu anda zarar ediyor. Bunu düzeltecek kadrolarý þu anda yok'' dedi.
    Yönetimin transferde panik yaptýðýný savunan Önal, sözlerini þöyle sürdürdü:
    ''Transferde panik yapýyorsunuz, acele ediyorsunuz, dedik. Yönetim kadronuz zaten toplama ekip olarak, seçim kazanmak amacýyla oraya gelmiþ dedim. Bunlarý tekrarlýyorum. Önce Özkan Sümer, sonra Ahmet Suat Özyazýcý'ya teklif götürülmesi, konuþanlarýn engellenmesi amacýný taþýmaktadýr. Bu yanlýþtýr. Eðer bu kiþilere inanýyor olsaydýnýz, göreve geldiðinizde yetki ve sorumluluk verirdiniz. Ama siz, onlar beyanat verince hemen peþlerine düþtünüz ve görev teklif ettiniz. Bunlar çok basit yaklaþýmlardýr. Yönetim kurulu üyeleri, kiþisel kýrgýnlýklarýný gidersinler veya hesaplaþmalarýný görev sürelerinin soruna býraksýnlar. Eðer hoca konusunda yarýsý gitsin, yarýsý kalsýn pozisyonundaysak, vay halimize.''
    Eski baþkan yardýmcýlarýndan Ali Kemal Aktürk ise, ''Eðer genel kurul yapmayacaksanýz otoriteyi kurun. Çatlak sesleri kaldýrýn. Sabah kim erken kalkarsa gidip kulüp binasýnda o konuþuyor. Herkesin ayrý telden çalmasýna izin vermeyin. Hangi yönetim gelirse gelsin sakýn Trabzonspor'a siyaseti sokmayýn. Ýkinci devrede sahada bizi mahçup edecek, bizi üzecek bir kadro yer almasýn lütfen'' dedi.
    Eski basýn sözcüsü Mehmet Ongan ise, ''Dünya kulübü, þampiyon Trabzonspor ve süper stadyum diyerek bin 300 oyla yönetime geldiniz. Dünya kulübü 80 basamak düþtü, þampiyon Trabzonspor'un liderle farký 18 puan. 'Devam ediyoruz' derlerse yanlarýnda oluruz. Ortak sevdamýz Trabzonspor'dur. Yeter ki herhangi bir alanda Trabzonspor'u basamak olarak kullanmayalým'' diye konuþtu.
    Eski yöneticilerden Taylan Üner ise, ''Trabzonspor, hiç bu kadar kötü duruma düþmemiþti. Bugüne kadar bu kulübe emek vermiþ, iyi kötü katkýlarý olmuþ insanlardan yardým mý isteniz? 'Çýðýrtkanlar TV'de konuþuyor' diyor bir arkadaþ. Haddinizi bilin lütfen. Trabzonspor yöneticisi olmanýz, size, daha önce kulübe emek vermiþ insanlara hakaret etme hakký vermez. En kýsa sürede genel kurul yapýn. Yeni yönetim kurulu oluþturun. 'Lazaroni'ye neþter vurduk' diyorsunuz, bir de yönetime neþter vurun. Lazaroni'yi 'benim istediðim futbolcular alýnmadý' diye röportaj verdiði için gönderdiniz. Hiçbirþeye tahammülümüz yok. Trabzonspor'un iyi yönetilmesini temenni ediyorum'' dedi.
    -YILMAZ'A YANIT-
    Kulüp baþkan yardýmcýsý Ýbrahim Ethem Hacýosmanoðlu, daha önce söz alan Yusuf Ziya Yýlmaz'ýn yaptýðý açýklamalara cevap verdi.
    Kulüp eski genel sekreterlerinden Yusuf Ziya Yýlmaz'ýn Trabzonspor'un siyasete bulaþtýðý biçimindeki uslubünü kendisine yakýþtýramadýðýný ifade eden Hacýosmanoðlu, þunlarý söyledi:
    ''Trabzonspor kimliði her zaman siyasetin ve bütün oluþumlarýn üstünde bir kimliktir. Üst kimliðin üstüdür. Söylentiler olabilir ama hiç kimsenin Trabzonspor'u siyasete karýþtýrma gücü olmayacaktýr. Sayýn baþkan halisane duygularla Trabzonspor'a hizmet için geldi. Bu noktada sayýn baþkanýmýzýn iþadamý olarak bazý riskler aldýðýný da bir takým insanlarýn bilmesini isterim. Ýktidar baskýsý olduðu söylenen federasyon seçimlerindeki duruþu siyaseti ne kadar dýþarýda tuttuðunun göstergesidir.''
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

bilgiler için teþekkürler Emorfo

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Gürkan KALMUK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    veren tv var mý
    Canlý veren tv yok. Trabzon'da yerel kanallar veriyor mu bilmiyorum. Spor haberlerinde izleyebilirsin.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

2007 gelirlerinin 14 milyon YTL azalacaðý tahmin ediliyor. Bilin bakalým bu para nerden gelmiþti? Yatýrým yapýyoruz deniliyor Ülker deniliyor benzin istasyonu deniliyor ama gelirler hanesinde hala yaprak kýmýldadýðý yok
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

The Londoner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2007 gelirlerinin 14 milyon YTL azalacaðý tahmin ediliyor. Bilin bakalým bu para nerden gelmiþti? Yatýrým yapýyoruz deniliyor Ülker deniliyor benzin istasyonu deniliyor ama gelirler hanesinde hala yaprak kýmýldadýðý yok
    Her yil bir Fatih Tekke satamayacagimiza gore...
    "Better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt. "
    Mark Twain

Trabzonspor Ziya Dogan`in korku ve fantazilerine kurban edilmeyecek kadar onemlidir!

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Görünen o ki yönetim-muhalefet ve çevir kazý yanmasýncýlarýn hepsinde bir gerginliktir gidiyor,sonunda öpüþür barýþýrlar kesin.Anlaþýlan bu genel kuruldan da birþey çýkmayacak.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Nereden
    Ýstanbul

- TRABZONSPOR KULÜBÜ 55. OLAÐAN GENEL KURULU
    - TRABZONSPOR KULÜBÜ BAÞKANI NURÝ ALBAYRAK:
    - "BÝZ 1966'DAN DEÐÝL, DOÐUÞTAN ÝTÝBAREN TRABZONSPORLUYUZ"
    - "KÝMSE KULÜPTE YÖNETÝCÝLÝK YAPANLARI YIPRATMASIN"
    - "BEN BÝR SÖZÜ BÝR SEFER VERÝR ONU DA YERÝNE GETÝRÝRÝM"

TRABZON - Trabzonspor Kulübü Baþkaný Nuri Albayrak, yönetime gelmeden önce verdiði sözlerin arkasýnda olduðunu belirterek "Biz 1966'dan deðil, doðuþtan itibaren Trabzonsporluyuz. Baþka bir seçeneðimiz de yok" dedi.
    Kongrede söz alan eski yöneticilerden Ali Kemal Aktürk yaptýðý konuþmada yönetimde otoritenin olmadýðý iddiasýnda bulunarak ''Eðer genel kurul yapmayacaksanýz otoriteyi kurun. Çatlak sesleri kaldýrýn. Sabah kim erken kalkarsa gidip kulüp binasýnda o konuþuyor. Herkesin ayrý telden çalmasýna izin vermeyin. Hangi yönetim gelirse gelsin sakýn Trabzonspor'a siyaseti sokmayýn. Lüften 2. yarýda sahada bizi mahçup edecek, bizi üzecek bir kadro yer almasýn lütfen'' diyerek tepkisini dile getirdi.
    Mali Genel kurul'da söz alan Baþkan Albayrak, bütün hareketlerinde kulübün menfaatlerini gözettiklerini kaydederek bundan kimsenin þüphe etmemesini istedi. Akaryakýt istasyonu ihalesiyle ilgili olarak yapýlan eleþtiriye de cevap veren Albayrak, bu ihalenin þeffaf bir ortamda kamuoyuna açýk olarak yapýlacaðýný ve en yüksek teklifi verene verileceðini dile getirdi. Özkan Sümer'in altyapý sorumluluðuna getirilmesinin birleþtirici bir güç olduðunu belirten Albayrak, bundan sonra da bu tür giriþimlerinin devam edeceðini vurguladý.
    Trabzon'da yaþamadýðýný ve bu nedenle Trabzon'da kimseyle bir sorununun, çekiþmesinin olamayacaðýný kaydeden Albayrak, "Kimse kulüpte yöneticilik yapanlarý lütfen yýpratmasýn. Çünkü Trabzonspor'u yönetmek için her türlü imkanlarý seferber edecek çok fazla kimse yok camiamýzda. Bu görev çok zor ve herkes de talip olmuyor" dedi.
    Sýk kongre yapýlmasýnýn ve yönetimin deðiþtirilmesinin de doðru olmadýðýnýn altýný çizen Albayrak, "Biz takýmý zor þartlarda devraldýk. Þimdi daha iyi durumdayýz o günkü þartlar daha zordu. Bu sene de hakem olaylarý, sakatlýklar gibi çok olaylar yaþadýk. Tam kadro maça çýkamadýk. Eksiklerimiz var. Bunlarý da tamamlayarak özlenen Trabzonspor'u 2. yarýda hep beraber izleyeceðiz" diye konuþtu.
    Yönetime gelmeden önce verilen sözlerin tutulmasýnýn kendisinin çok önemli olduðunu vurgulayan Albayrak, "Ben bir sözü bir sefer verir ve onu yerine getiririm. Bundan kimsenin endiþesi olmasýn. Bu Albayrak sözüdür. Bunun reklam aracý olmasýný da çok fazla istemiyoruz. Bu noktada kimsenin bir endiþesi olmasýn" þeklinde konuþtu.
    Yapýlan transferleri de deðerlendiren Albayrak, sürekli eleþtirilen Marcelinho için "Dünyanýn en önemli liglerinde oynayan bir sporcuyu buraya getirdik. Geçen sene yýlýn sporcusu seçildi. Alýn inceleyin, bakýn. Trabzon'da herkes futbolu iyi biliyor. Ancak sporcularý fazla eleþtirerek yýpratmanýn bir anlamý yok. Bunlar bizim için birer sermayedir. Yerden yere vurursak bunlarý heba etmiþ oluruz" dedi.
    Stadyum projesiyle ilgili eleþtirilere de cevap veren Albayrak, bir fizibilite çalýþmasý yaptýklarýný ve projenin de rantabl olduðunun ortaya çýktýðýný ve projeyle Trabzonspor'un cebinden bir þey çýkmayacaðýný aksine gireceðini belirterek "Kulübün cebine para girmeyecekse niye hovardalýk yapalým ki burada" diye konuþtu.
    Önümüzdeki yýl Trabzonspor TV'nin yayýna baþlamasý için çalýþmalar yürüttüklerini kaydeden Albayrak, kendisine yöneltilen siyasi hesaplarý olduðu þeklindeki eleþtirileri de þöyle cevapladý:
    "Trabzon'a hiçbir beklenti için gelmedim. Uzun vadeli hesabým yok. Siyasi hesabým yok. Tek bir beklenti için geldim o da Trabzonspor'u daha ileri götürmektir. Ama bazý talihsizlikler yaþandý. Ama baþka bir gayem ve amacým yok. Herkesin bunu bilmesini istiyorum. Biz 1966'dan beri deðil doðuþtan Trabzonsporluyuz çünkü baþka bir seçeneðim de yok"
    Baþkan Albayrak'ýn konuþmasýndan sonra yapýlan oylamada kulüp bütçesi 85'e karþý 144 oyla kabul edilerek 2006 bütçesi ibra edildi, daha sonra yapýlan oylamada da 2007 bütçesi kabul edildi. Trabzonspor'un 2007 yýlý tahmini gelir tablosu, Sportif A.Þ, Futbol A.Þ, Ticari Ürünler A.Þ ve Dernek gelirleri olmak üzere toplam 61 milyon 25 bin YTL olarak tespit edilirken, giderleri ise 61 milyon 91 YTL olarak kaydedildi. Net kar 24 bin 909 YTL olarak belirtilirken, tahmini gelir tablosunda Futbol A.Þ'nin net zararýnýn ise 6 milyon 980 bin olarak gösterildi.
    2005-2006 yýlý konsolide gelir ve gider tablosu ibra edilirken, 75 milyon 790 bin 521 YTL olarak gösterildi. Giderlerde en büyük pay 20 milyon 867 bin 909 ile futbolcu sözleþme ve pirim bedelleri oldu. Futbolcu bonservis bedelleri ise 14 milyon 12 bin 280 YTL olarak açýklandý.
    Gelirlerde ise en büyük pay, 23 milyon 660 bin 304 YTL ile tv yayýn gelirleri oldu. Transfer gelirleri ise 16 milyon 721 bin 506 YTL olarak belirtildi.
    Konu Emorfo tarafýndan (16.12.2006 Saat 16:38 ) deðiþtirilmiþtir.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

bu genel kurulda da biþeyler çýksýn yada çýkmasýn ama hep birlik olsunlar yaa.

hep bir aðýzdan ses çýkar ama bu sesler bir iþe yarasýn lütfen.yoksa nice genel
    kurul toplantýsý yapýlýr ama sonuç çýkmaz ise bi anlamý kalmaz.toplantýnýn sonlarýna doðru yine sesler yükseldi ama kimseye fayda saðlamaz bu atýþmalar.

tamuð yamtar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Trabzonspor mali genel kurulunda konuþmalarýn ardýndan ibra oylamasýna geçildi.

Tüzük gereði açýk oy uygulamasý yapýldýðý genel kurulda, yönetim kurulunun faaliyetleri, idari ve mali bakýmdan 85 e karþý 144 oy ile ibra edildi.

Yapýlan oylama sonrasýnda bazý kurul üyeleri, açýk oylamanýn sonuçlarýna itiraz ederek, sayýmlarda hata yapýldýðý þeklinde Divan baþkanlýðýna itirazda bulundu.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli...

kml61ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kýrýkkale

Yine bir genel kurul yine bir fiyasko. Anladýk bu Nuri Albayrak denen herifte çarýk gibi surat var ama ya genel kurul üyelerinde onlar da ayný hiç merak etmeyin . Ne zaman ki bu kulüpte genç vizyonu heyecaný Trabzonsporu menfaat elde etmek kullanmayan , gerçek bir taraftar gibi seven yöneticiler boy göstermeye baþlar o zaman birþeyler olu bunun haricinde kimsenin hiçbir beklentisi olmasýn ne þampiyonluk, ne Avrupa'da baþarý, ne kurumlaþma ne doðru düzgün transfer hiçbiþey....
    Eskisi , yenisi hepsi ayný bunlardan bi halt olursa ben de hiçbiþey bilmiyorum. Bu camiada göreve gelen yönetime hesap sorabilecek birikime, bilgiye, cesarete sahip adam kalmamýþ birkez daha anladým.
    Eðer hala birileri devam ederlerse arkalarýnda dururuz diyorsa...BÝZ YANMIÞIZ HEM DE NE YANMIÞIZ...

Nereden
    Ýstanbul

iyi güzel hoþda ne deðiþecek bundan sonra

kml61ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kýrýkkale

Alýntý champions Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    iyi güzel hoþda ne deðiþecek bundan sonra
    Ben söyleyim hiçbirþey deðiþmeyecek bu koskoca efsaneyi 2 davar gütmekten aciz adamlar yönetmeye devam edecek. Ziya denen futbol katili 3-5 savunmacý daha aldýracak ara transferde onlar da muhtemelen eskiler olacak. Ve biz Trabzonspor'un taraftarlarý sinir krizleri geçirmeye devam edeceðiz. SEN SABIR VER YARABBÝ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

sbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

dagitilan kitapcikta futbolcularin yillik aldigi paralar yaziyo....

gokdeniz 1 trilyon 752 milyar

musampa 1 milyon dolar

marcelinho 1 milyon 250 bin avro

umut 1 milyon 100 bin ytl

huseyin 1 trilyon 250 milyar civari
    .........::::ýl cApiTaNo::::.......

OKTAY YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý kml61ts Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben söyleyim hiçbirþey deðiþmeyecek bu koskoca efsaneyi 2 davar gütmekten aciz adamlar yönetmeye devam edecek. Ziya denen futbol katili 3-5 savunmacý daha aldýracak ara transferde onlar da muhtemelen eskiler olacak. Ve biz Trabzonspor'un taraftarlarý sinir krizleri geçirmeye devam edeceðiz. SEN SABIR VER YARABBÝ...
    Haklýsýn, kesinlikle katýlýyorum. ayrýca sözlerine þunlarý da eklemek istiyorum Nuri baþkan aslýnda denildiði kadar AKP nin adamý deðil bence federasyon seçimleri bir nevi AKP - Ulusoy seçimi gibiydi Trabzon tamamen Ulusoyun yanýnda yer aldý.
    Albayrak'ýn yönetimin kurulunu baþtan aþaðý yenilemesi lazýmdý diye düþünüyorum, bu yönetim kurulu çok beceriksiz ve kinci kiþilerden oluþuyor
    Albayrak'ýn Ziya ya neden bu kadar destek verdiðini anlamýyorum, bir an evvel kovulmasý lazým ve yerine vizyon sahibi akýllý bir teknik adam getirmeli, bu kiþi ya Ünal Karaman olmalý ya da yurt dýþýnda isim yapmýþ birisi... olmazsa Halilhodzici geri getirsinler

Nereden
    Ýstanbul

Genel Kurul'un spor salonlarýndan çýkarýlýp KTÜ Kültür Merkezi'nde yapýlmasý çok hoþuma gitti.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

kutoz
    Ziyaretçi

Alýntý sbay Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dagitilan kitapcikta futbolcularin yillik aldigi paralar yaziyo....

musampa 1 milyon dolar
    Bu doðru mu ya... Bu nasýl iþ anlamýyorum. Bu kadar para veriyorsun, futbolcuyu kulübede tutuyorsun. Madem oynatmayacaktýn, niye alýyorsun. Aldýysan da oynat be kardeþim...

Trabzonspor'un parasý bu kadar kontrolsüz kullanýlmaz. Baþkan, acaba kendi þirketinde böyle mi yapýyor alýþ veriþlerini...

Sn.Albayrak, artýk Trabzonspor'un parasýný da, kendi paranýzý kullandýðýnýz ciddiyette kullanýn...

Trabzonspor Kongre Üyesi

sbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu doðru mu ya... Bu nasýl iþ anlamýyorum. Bu kadar para veriyorsun, futbolcuyu kulübede tutuyorsun. Madem oynatmayacaktýn, niye alýyorsun. Aldýysan da oynat be kardeþim...

Trabzonspor'un parasý bu kadar kontrolsüz kullanýlmaz. Baþkan, acaba kendi þirketinde böyle mi yapýyor alýþ veriþlerini...

Sn.Albayrak, artýk Trabzonspor'un parasýný da, kendi paranýzý kullandýðýnýz ciddiyette kullanýn...
    yanlis yazmisim..........1 milyon avro olacakti.....
    .........::::ýl cApiTaNo::::.......

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)