Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Takým Antrenmanlarý ve Antrenman Analizi/Önerileri

muratoztuurk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Takým Antrenmanlarý ve Antrenman Analizi/Önerileri

Öncelikle böyle bir baþlýk açmamýn nedeni forumda buna yönelik bir baþlýk olmamasý [Eðer böyle bir konu varsa bu yazdýklarýmý oraya aktarýrsanýz sevinirim] ve hali hazýrda youtube kanalýmýzdan izlediðimiz antrenmanlarý yorumlamak. Antrenmanlar üzerinde durmak. Daha önce bu iþin içinde olup baþarýlar elde eden ve tecrübesi olanlarýn bilgilerinden ve yönlendirmelerinden faydanalanmaktýr.

Bildiðimiz gibi takýmýmýz kötü bir yolda ilerliyor. Hatta Trabzonspor tarihinin en kötü dönemini yaþýyor. Tabi ki de bu sonuçlarýn nedeni %60-70 gibi bir oranlarla antrenman ve oyun kurgusu aþýlamasýndan geçiyor.
    Bugün twitterda gezerken bir video denk geldi. TRTSPOR'da bir programda CEM DÝZDAR'ýn yaptýðý öneri kafama aþýrý derecede yattý.
    Video burada ; https://twitter.com/i/videos/8032055...ource=facebook

Videodaki içeriði maalesef yazamayacaðým izleyip birinci aðýzdan olduðu gibi duyarsanýz memnun olurum.
    Evet renkdaþlarým bu video hakkýnda ve Trabzonspor Antrenmanlarý hakkýnda yorumlarýný bekliyorum.

TRABZONSPOR'UN ANTRENMANLARDAKÝ SORUNU NE?
    Ýlk gördüðüm ve maçta etkisini göremediðim sorunu anlatayým.
    Bu videonun 48. saniyeden sonrasýný izleyin lütfen ;

Evet sonuca gelelim ben bu antrenmaný youtube sayfasýnda "defalarca" gördüm. Çok da þaþýrdým. Anladýðým kadarý ile isabetli kafa pasý için uygulanan bir antrenman. ANCAK tüm maçlarýmýzý izlediðim halde bu verimi bir türlü göremedim. Defansta kafayla top uzaklaþtýrma olsun keza orta sahada kafayla pas veya forvette olsun neredeyse hepsi hatalý eðer oranlarsak bu %80 gibi deðerlere takabul eder.

Evet tekrar soruyorum.
    Konu muratoztuurk tarafýndan (28.11.2016 Saat 16:59 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Düþünce olarak çok güzel bir baþlýk olabilir ama bu konuda fikir belirtebilmek için hem takýmýn tüm idmanlarýný seyretmek, hem saha içinde yaþananlara tamamen hakim olmak, hem de biraz antrenörlük bilgisi gerekiyor.

Sorsan herkes teknik direktör ama þu forumda yazanlarýn tamamýna yakýnýnýn antrenörlük bilgisi, amatör takýmda hocasýndan ve beden eðitimi dersinde öðretmeninden kapabildiði kadar (Ben de dahil) Kaldý ki amatörde haftada 1-2 yapýlan idmanla üst lig seviyesindeki idmanlar arasýnda daðlar kadar fark var.

Bu yüzden bu baþlýktan güzel ve doyurucu cevaplar çýkmasý çok zor, inþallah yanýlýr da birþeyler öðrenebilirim.
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

o antremana ben de uyuz oluyorum. kaynaþma amaçlý olabilir. futbolcular topu tuttuklarýnda etraflarýna bakýp arkadaþlarýný arýyorlar, öyle bir alýþkanlýk kazanýlýyor olabilir. bir de zeki atlýyor, sýçrýyor, komik görüntüler oluþuyor, gülüþmeler oluyor, moral deðerleri yükseliyordur. benden bu kadar...

Mehmet Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Alýntý muratoztuurk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öncelikle böyle bir baþlýk açmamýn nedeni forumda buna yönelik bir baþlýk olmamasý [Eðer böyle bir konu varsa bu yazdýklarýmý oraya aktarýrsanýz sevinirim] ve hali hazýrda youtube kanalýmýzdan izlediðimiz antrenmanlarý yorumlamak. Antrenmanlar üzerinde durmak. Daha önce bu iþin içinde olup baþarýlar elde eden ve tecrübesi olanlarýn bilgilerinden ve yönlendirmelerinden faydanalanmaktýr.

Bildiðimiz gibi takýmýmýz kötü bir yolda ilerliyor. Hatta Trabzonspor tarihinin en kötü dönemini yaþýyor. Tabi ki de bu sonuçlarýn nedeni %60-70 gibi bir oranlarla antrenman ve oyun kurgusu aþýlamasýndan geçiyor.
    Bugün twitterda gezerken bir video denk geldi. TRTSPOR'da bir programda CEM DÝZDAR'ýn yaptýðý öneri kafama aþýrý derecede yattý.
    Video burada ; https://twitter.com/i/videos/8032055...ource=facebook

Videodaki içeriði maalesef yazamayacaðým izleyip birinci aðýzdan olduðu gibi duyarsanýz memnun olurum.
    Evet renkdaþlarým bu video hakkýnda ve Trabzonspor Antrenmanlarý hakkýnda yorumlarýný bekliyorum.

Ýlk gördüðüm ve maçta etkisini göremediðim sorunu anlatayým.
    Bu videonun 48. saniyeden sonrasýný izleyin lütfen ;

Evet sonuca gelelim ben bu antrenmaný youtube sayfasýnda "defalarca" gördüm. Çok da þaþýrdým. Anladýðým kadarý ile isabetli kafa pasý için uygulanan bir antrenman. ANCAK tüm maçlarýmýzý izlediðim halde bu verimi bir türlü göremedim. Defansta kafayla top uzaklaþtýrma olsun keza orta sahada kafayla pas veya forvette olsun neredeyse hepsi hatalý eðer oranlarsak bu %80 gibi deðerlere takabul eder.

Evet tekrar soruyorum.

Bu antrenmanda 0:48'den sonraki çalýþma benim anlayýþýma göre eðlenceli bir ýsýnma programý.
    Kafayla top uzaklaþtýrma ile alakasý yok benim anlayýþýma göre.
    Ayrýca idman programý baþtan sona birbirine baðlantýlý olmalý.
    Yani Lego taþlarý gibi uyumlu olmalý. Isýnmasýndan idman bitiþine kadar.
    Ersun Yanal ilk Trabzonspor'a geldiðinde Almanya kampýnda idman izlemek için gidiþ geliþ 1.800 km yol yaptým.
    Harika idman yaptýlar.
    Sonrasýnda bir çok kez izledim ve idmanlarýný kendi adýma beðendim.
    Ancak þunu belirtmek isterim ki, hem Türkiye'de hem de Almanya'da çok idman izledim.
    Arada daðlar kadar fark var!

Ben Almanya'da UEFA A Lisans eðitimi aldým ve gittiðim tüm güncelleme programlarýnda Bundesliga takýmlarý çalýþtýran tecrübeli hocalar gördüm ve hepsi yeni bir þeyler öðrenmek için çabalýyorlar.
    Türkiye'de durum nasýl bilemiyorum tabi.

Neyse konuyu saptýrdým...
    Bence hocanýn yanýsýra yardýmcýlarý da çok çok önemli.
    Ve Ersun hocanýn daha önceki yardýmcýlarý ile þu ankiler arasýnda kalite farký var.

Ben nasýl idman yaptýrdýðýmý izlemek isteyen olursa buyursun:

https://www.facebook.com/pg/Mehmet-%...=page_internal
    Bugün dünden akýllý deðilsen kayýptasýn!

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Mehmet Öztürk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu antrenmanda 0:48'den sonraki çalýþma benim anlayýþýma göre eðlenceli bir ýsýnma programý.
    Kafayla top uzaklaþtýrma ile alakasý yok benim anlayýþýma göre.
    Ayrýca idman programý baþtan sona birbirine baðlantýlý olmalý.
    Yani Lego taþlarý gibi uyumlu olmalý. Isýnmasýndan idman bitiþine kadar.
    Ersun Yanal ilk Trabzonspor'a geldiðinde Almanya kampýnda idman izlemek için gidiþ geliþ 1.800 km yol yaptým.
    Harika idman yaptýlar.
    Sonrasýnda bir çok kez izledim ve idmanlarýný kendi adýma beðendim.
    Ancak þunu belirtmek isterim ki, hem Türkiye'de hem de Almanya'da çok idman izledim.
    Arada daðlar kadar fark var!

Ben Almanya'da UEFA A Lisans eðitimi aldým ve gittiðim tüm güncelleme programlarýnda Bundesliga takýmlarý çalýþtýran tecrübeli hocalar gördüm ve hepsi yeni bir þeyler öðrenmek için çabalýyorlar.
    Türkiye'de durum nasýl bilemiyorum tabi.

Neyse konuyu saptýrdým...
    Bence hocanýn yanýsýra yardýmcýlarý da çok çok önemli.
    Ve Ersun hocanýn daha önceki yardýmcýlarý ile þu ankiler arasýnda kalite farký var.

Ben nasýl idman yaptýrdýðýmý izlemek isteyen olursa buyursun:

https://www.facebook.com/pg/Mehmet-%...=page_internal
    Direkt olarak tecrübeli birinden yanýt almak çok güzel oldu. Videolarýný izleyeceðim.
    Peki sorum þudur;

Ersun Yanalýn "FULL" antrenmanýný yerinde takip ettiniz ve yazdýklarýnýzdanda takdir ettiðinizi düþünüyorum. Peki futbolcular bu mükemmel antrenmanlara karþý neden doðru yolu bulamýyor sizce? Bu doðru yolu bulamamanýn ard ardýna gelen yenilgilerle baðlantýsý ne düzeydedir? Düzelmesi için sizce Ersun Yanal'ýn tavrý "SERT" olarak deðiþmeli midir?
    Konu muratoztuurk tarafýndan (28.11.2016 Saat 16:53 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý oflubektas Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Düþünce olarak çok güzel bir baþlýk olabilir ama bu konuda fikir belirtebilmek için hem takýmýn tüm idmanlarýný seyretmek, hem saha içinde yaþananlara tamamen hakim olmak, hem de biraz antrenörlük bilgisi gerekiyor.
    Sorsan herkes teknik direktör ama þu forumda yazanlarýn tamamýna yakýnýnýn antrenörlük bilgisi, amatör takýmda hocasýndan ve beden eðitimi dersinde öðretmeninden kapabildiði kadar (Ben de dahil) Kaldý ki amatörde haftada 1-2 yapýlan idmanla üst lig seviyesindeki idmanlar arasýnda daðlar kadar fark var.
    Bu yüzden bu baþlýktan güzel ve doyurucu cevaplar çýkmasý çok zor, inþallah yanýlýr da birþeyler öðrenebilirim.
    Teþekkürler. Bakalým Sizede bu bildirim olsun. 3. Yanýtý görmeniz için. Antrenman bilgisi olan bir abimiz cevap yazdý.
    Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    o antremana ben de uyuz oluyorum. kaynaþma amaçlý olabilir. futbolcular topu tuttuklarýnda etraflarýna bakýp arkadaþlarýný arýyorlar, öyle bir alýþkanlýk kazanýlýyor olabilir. bir de zeki atlýyor, sýçrýyor, komik görüntüler oluþuyor, gülüþmeler oluyor, moral deðerleri yükseliyordur. benden bu kadar...
    Kaynaþma amaçlý olsada sonuç tek bir eylem ve sýkça gördüðümüz bir antrenman. Sonuçta kafalarýný kullanýyorlar yani. Peki bu neden sahaya yansýmýyor kafa atmak o kadar mý zor anlama veremiyorum.

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Alýntý muratoztuurk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Direkt olarak tecrübeli birinden yanýt almak çok güzel oldu. Videolarýný izleyeceðim.
    Peki sorum þudur;

Ersun Yanalýn "FULL" antrenmanýný yerinde takip ettiniz ve yazdýklarýnýzdanda takdir ettiðinizi düþünüyorum. Peki futbolcular bu mükemmel antrenmanlara karþý neden doðru yolu bulamýyor sizce? Bu doðru yolu bulamamanýn ard ardýna gelen yenilgilerle baðlantýsý ne düzeydedir? Düzelmesi için sizce Ersun Yanal'ýn tavrý "SERT" olarak deðiþmeli midir?
    Ersun Yanal'ýn izlediðim idmanlarý bu dönemden evveldi.
    Bu geliþinde daha izleyemedim, ancak kendisinin formsuz ve ekibinin yeterli kaliteye sahip olmadýðýna inaniyorum.
    Ersun Yanal'ýn kaliteli hoca olduðundan iüphem yok. Türkiye'de ilk 5'de bence.
    Ama iyi bir hoca her takýmda iyi olacak diye bir þey yok.
    Oyun anlayýþýna göre oyuncu sayýsý nedir kadroda? Yetersiz olduðunda ortaya çýkan budur.
    Maalesef Ersun hoca bu dönem çizgisinden çýkmýþ gibi geliyor bana.

Ersun hoca þu anki durumda cesaretli olmalý.
    Ne demiþler 'bekara kari boþamak kolay' ama ben olsam þu an takýmda Onur'dan baþlayarak herþeyi sorgularým.
    Ýdmanlarda ise kýran kýrana mücadeleler olacak programlar uygulardým.

Yöremize uygun oynamalý takýmýz: inatçý, savaþçý, yenilgiyi hazm edemeyen...
    Þöyle özetleyeyim: Trabzonspor'un futbolcusu top kayýp ettiðinde bütün takým dünyanýn sonu gelmiþçesine geri kazanmak için savaþmalý!

Bence ard arda gelen yenilgilerin sorunu yalnýzca hocada ve antrenmanlarda deðil ama.

Futbol takým oyunudur. Takým sadece sahaya çýkan 11 kiþiden oluþmuyor ama. Sahadakiler bir bütünün aynasý, temsilcisidir.
    Kulüpteki temizlik iþçisinden tutun Baþkana kadar iþin içinde olan herkes tek yürek, tek bilek olmasý gerekiyor.
    Yönetim takým olamadý ki sahadakiler olsun.
    Sorun buradan baþlýyor.
    Takýmda starlar vardýr, kaptan vardýr, amele vardýr...

Ben kongrede takým olabilecek yönetim gördüm, ne yazýk ki onlar seçilmedi ve maalesef yanýlmadým.

Nereden
    Ýstanbul

Bu geliþinde daha izleyemedim, ancak kendisinin formsuz ve ekibinin yeterli kaliteye sahip olmadýðýna inaniyorum.
    Oyun anlayýþýna göre oyuncu sayýsý nedir kadroda? Yetersiz olduðunda ortaya çýkan budur.

Ne demiþler 'bekara kari boþamak kolay' ama ben olsam þu an takýmda Onur'dan baþlayarak herþeyi sorgularým.

Þöyle özetleyeyim: Trabzonspor'un futbolcusu top kayýp ettiðinde bütün takým dünyanýn sonu gelmiþçesine geri kazanmak için savaþmalý!

Bence ard arda gelen yenilgilerin sorunu yalnýzca hocada ve antrenmanlarda deðil ama.

Futbol takým oyunudur. Takým sadece sahaya çýkan 11 kiþiden oluþmuyor ama. Sahadakiler bir bütünün aynasý, temsilcisidir.
    Kulüpteki temizlik iþçisinden tutun Baþkana kadar iþin içinde olan herkes tek yürek, tek bilek olmasý gerekiyor.
    Sorun buradan baþlýyor.

Ben kongrede takým olabilecek yönetim gördüm, ne yazýk ki onlar seçilmedi ve maalesef yanýlmadým.
    Teþekkürler tüm bilgiler için. Videolarýnýz izledim. Videoya almanýz bile güzel. Antrenmanlarda güzel...

Tayfun Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

Sorun buradan baþlýyor.

Amacým kavga çýkarmak tartýþma çýkarmak deðil ama Onur u gol atamadýðý için mi eleþtirecez. Bana göre Avrupa nýn en 5 kalecisinden biri karþý karþýya Dünya nýn en iyilerinde yan toplarý zayýf kabul. Defansý yönetemiyor diyorsanýz bunu da anlarým. Þenol Güneþ i izleyenlerden ikisinin karþýlaþtýrmasýný dinlediðimde Onur un kaleci olarak çok iyi olduðu ama asla Þenol Güneþ gibi bir kaptan olamayacaðý ve defansý yönetemediði.

Antreman la ilgili de kondüsyon olarak çok iyiyiz ama yetenek kýsýtlý. 90 dk koþmak bir yere kadar yetiyor hatta yetmiyor.

Tuðrul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ersun Yanal kendisini iyi yetiþtirmiþ, geliþtirmiþ bir antrenör deðil.

Bu antrenman metodu bile antrenörlük kalitesini açýklamaya yetiyor zannýmca.

Guardiola'nýn abartýlý topa sahip olma, pas yapma anlayýþýndan hazzetmesem de antrenman yöntemi, oyun içi esneklik olarak dünya'nýn en iyisi.

Bilgisayar ile bu kadar içli, dýþlý olan Ersun'un. Guardiola'nýn bu antrenman tekniklerinden habersiz olacaðýný düþünmek dahi istemiyorum.

En basiti Youtube'dan inceleyip, bakabilir.

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

aylardýr youtube kanalýnda antrenman gözüntülerini izliyorum.. orada bile gol atamýyoruz..
    Attan inip eþeðe bindik!

emrex61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Bence bu konulara kafa yormaya gerek yok her antreman metodunun bir amacý vardýr onun için bunu idrak edemicek ve okadar inceyi düþünemeyecek yada iþine geldiði gibi yorumluyacak insan çok.

Öyle anlar geliyorki bazý metodlarla oyuncunun kazanma isteiðini yada karakterini ufak bir metodla anlayabiliyorsun onun için garip bence bunlarý tartýþmak.

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý Tuðrul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ersun Yanal kendisini iyi yetiþtirmiþ, geliþtirmiþ bir antrenör deðil.

Bu antrenman metodu bile antrenörlük kalitesini açýklamaya yetiyor zannýmca.

Guardiola'nýn abartýlý topa sahip olma, pas yapma anlayýþýndan hazzetmesem de antrenman yöntemi, oyun içi esneklik olarak dünya'nýn en iyisi.

Bilgisayar ile bu kadar içli, dýþlý olan Ersun'un. Guardiola'nýn bu antrenman tekniklerinden habersiz olacaðýný düþünmek dahi istemiyorum.

En basiti Youtube'dan inceleyip, bakabilir.
    Abi Guardiolayi býrak Simeone nin küçük bir videosunu izlemiþtim ileride nasýl çoðalýnir, 3. Bölgede topu kaptýrirsak kim nerede nasýl duracak kim pres yapacak kim pozisyon alacak, ceza sahasýna gelen topta kim nerde nasýl duracak hepsini anlatýyor hemde o kadar basit bir þekilde anlatýyor ki Ersun Hoca o kýsa videoyu izlese bile kafasýnda en azýndan Modern futbola dair birþeyler oluþur, 12 maçtýr kaos futbolundan baþka birþey görmedim ben sahada hele hele sezon baþlamadan Ýki bek oyuncusunun modern futbolda ne kadar önemli olduðunu söylemiþti bir kere bunu dile getirip Sezona Akbaþ ve Zeki ile baþlamanin ne kadar Ýronik olduðunu inþallah kendiside anlamýþtýr.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

Sezona 2 yetersiz bekle baþladý doðrudur ama o iki yetersiz bek bile bence futbol hayatlarýnýn en iyi sezonunu geçiriyor. Zeki her maç en az 10 bindirme yapýyor ha bal yapmayan arý ona biþey demiyorum ama Zeki ye bunu verebilen adam iyi 2 tane bekle neler yapar?

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Alýntý Tayfun Aydýn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Amacým kavga çýkarmak tartýþma çýkarmak deðil ama Onur u gol atamadýðý için mi eleþtirecez. Bana göre Avrupa nýn en 5 kalecisinden biri karþý karþýya Dünya nýn en iyilerinde yan toplarý zayýf kabul. Defansý yönetemiyor diyorsanýz bunu da anlarým. Þenol Güneþ i izleyenlerden ikisinin karþýlaþtýrmasýný dinlediðimde Onur un kaleci olarak çok iyi olduðu ama asla Þenol Güneþ gibi bir kaptan olamayacaðý ve defansý yönetemediði.

Antreman la ilgili de kondüsyon olarak çok iyiyiz ama yetenek kýsýtlý. 90 dk koþmak bir yere kadar yetiyor hatta yetmiyor.
    Estaðfirullah. Kavga çýkmaz. Herkesin görüþü ve fikri farklý olabilir.
    Hem burada bulunan herkesin kavgasý ve kaygýsý ayný zaten.

Onur bile sorgulanmalý derken farklý bir yere deðindim ben.
    Onur bence Milli takýmýn deðiþmez kalecisi olmasý gerekiyor ve Ýstanbul küçüklerinde oynasaydý öyleydi zaten.

Benim kast ettiðim sorgulama farklý. Onur gereksiz ve onu ilgilendirmeyen konulara girmemeli veya çekilmemeli.
    Kaptanýn kaleci olmasýný ben þahsen doðru bulmuyorum, ama madem öyle o zaman takým üzerinde pozitif etki yapmasý gerekir.
    Benim canlý gördüðüm þu vardý mesela: Ben Onur'um ve ben en büyüküm burada, kral benim...
    Yanýlýyor olabilirim, ama Onur sadece futbola odaklanmalý, saha içinde gerektiðinde kavgada etmeli.
    Ama saha dýþý baþkalrýnýn görev alaný.

Umarým kendimi ifade edebildim.

Dip not: Modern futbol dediðimiz aslýnda çok modern deðil... Yöntemler farklý ve aslýnda daha basit... Kiþiler zorlaþtýrmadýðý sürece...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

Bilmiyorum hocam valla bilmiyorum. Maçý seyrediyorum takým basýyor press var ama araya top atamýyoruz kenar ortalarý kötü. Bunun üstüne defansýmýz da çok iyi deðil. Takýmýn kondüsyonu var ama yetenek koca bir soru iþareti.

Takým geride olup baský yapsa o baský geride olduðu için berabere olsa 10 kiþi olduðundan geriye düþüp fark yiyince takým tepki gösteremiyor.

Þimdi bu takým geri düþüp tepki gösterebiliyor bunun adý maðlubiyet psikolojisi oyuna baskýlý baþlýyor iyi oynuyor gol yiyor yeteneksizlik gol yiyip daðýlýyor bu sefer de direnç yok. Ben hiçbir þey anlamadým. Bu kadro bu halde olacak kadar kötü kadro kesinlikle deðil onu biliyorum.
    Konu Tayfun Aydýn tarafýndan (29.11.2016 Saat 17:13 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Yaptýgýmýz antremanlar týpýk Turkýye antremanlarý.
    Avrupada yapýlan ýdmanlar çok farklý.Ozellýkle fýzýk,kondusyon antremanlarý daha aðýr.Býz neden yapmýyoruz anlamýyorum.
    Ersun Hocanýn yaptýrdýgý ýdmanlarda çok bellý.Pasa dayalý,koþan,sahayý butunlemesýne kullanan,topu kaybedýnce dýrek oyunu daraltýp topu kazanan býr takým yapmaya çalýþýyor.Beþýktas maçýnda bu yonde olumlu þeyler gorduk ama hala ýstenýlen sevýyede degýlýz.
    Ben býraz daha þuta dayalý ýdmanlar yapmamýz gerektýgýný dusunuyorum.Bu orta kafa gol þeklýnde degýlde býraz daha farklý olmalý.
    Oyuncu 45 sanýye yuksek efor sarfettýkten sonra onundeký engelý geçip oyle þut çekmelý.
    Pas oyunlarýnýda býraz daha aðýrlaþtýrmalýyýz.Sanýyelerle yarýþarak yada 2 takým yapýp yarýþarak pas oyunu yapmalýyýz.

Fatih Cengiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    43

Valla nasýl teknikler kullanýyoruz bilmiyorum ama, son 5 yýlda 10 hoca deðiþtik halen daha eksiklerimiz ayný. Gram ilerlemiyor...

-Hava topunu be defansta ne ofansta olmasý gerektiði gibi alamýyoruz.. Her standarttaki takým bize karþý her türlü kazanýyor.. Bu kadar zor mu bunu geliþtirmek ..

-Kanattan orta açmak, çizgiye inerek açmak sýkça denediðimiz ama %80-90 ilk gelen kademeye çarptýrdýðýmýz, taca kadar, direk avuta, kaleci çalýþtýrma, Vs Vs Vs.. Hiç mi rakip savunurken bu adamlar orta açmaya çalýþmaz... Hiç mi geliþtirmez bizdeki bu görevdeki oyuncular... Bu da çok mu zor birþey acaba...

- Top rakipteyken, pas açýsý kapatma, Adama yakýn olma, topu alýp, kontrol edip, atacaðý yeri düþünüp, pasý atmasýna izin vermek... Yeniden topu alan adamýn da ayný þeyleri yapmasýna izin vermek... Yakýþýyor mu Trabzonspor 'a...?
    Bize karþý oynayan her takýmýn oyuncusunun en az 1 müsait pas vereceði þansý oluyor...
    Ama nedense bizim ya 1 oluyor, ya da hiç olmuyor, ve uzun oynuyoruz.. Onda da ilk madde devreye giriyor, hava topunu biz alamýyoruz...
    (bu seçenekteki rakibe baský ve top kazanma konusunda bi týk ilerledik bu yýl... Ama top bizdeyken bir kaç maçýn, bazý dakikalarý haricinde saçma sapan doldur boþaltlar yapmaya devam ediyoruz...

- Hücumda asist ve gollük pozisyon hazýrlama,,, forvetin ön arka direk ve çapraz koþullarý,,,, orta saha ve kanatlarýn gol bölgesine boþ konularý nerdeyse hiç yok...

Eee o zaman nabýyoruz bu antrenmanlarda... Düz koþu, ortada sýçan... Biraz oyun kondisyon falan mý sadece....

Bunlar sadece bu yýl deðil, son 4-5 yýlýn genel sorunlarý...

Bize gelmeden önce buram buram kalite kokan adamlar, bizimle kýsa bir süre takýldýktan sonra benim seviyedmden aþaðý düþüyor... Sorun mental mi, baþka deðiþik birþey mi bilmiyorum...

Umarým bir þekilde iþler düzelir...

C6903 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Bazen geriye dönüp bakýyorum da, boynum kütlüyor falan, iyi oluyor rahatlýyorum yani...

Sefa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bari þu iþe taraftar karýþmasýn..

Nereden
    Ýstanbul

Miguel Peiro gittiði takýmlarda baþarýlý iþler çýkarmýþtý kondisyon konusunda. Hami'nin idareten geldiði döneme de direk etkisi olduðunu düþünüyorum hep. Vahid Hoca'nýn yardýmcýlarý da iyiydi ama Vahid hoca kaçýðýn tekiydi.

Bahadýr Þimþek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Bizim oyuncular antrenman maçlarýmýzda gol atabiliyor mu acaba çok merak ediyorum.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Nereden
    Ýstanbul

TAKIMIMIZ SALON ÇALIÞMALARI;(Önce videoyu izleyin.)

Evet arkadaþlar. Bugün bu konu hakkýnda biraz kafam kurcalandý.
    Takýmýmýz salon çalýþmalarýnda genel olarak aðýrlýk çalýþýyor yani bize aktarýlan o þekilde varacaðým sonuç yinede deðiþmeyecek tabi.

Arkadaþlar videoyu izlerseniz zaten göreceksiniz takým oyuncularý kas çalýþýyor ama bir nokta var, her hareketleri çok çok hýzlý yapýyorlar tekrarlar çok hýzlý.
    Bende sürekli olmasada kas çalýþan ve belli bir süre bunun içinde bulunmuþ bir insaným.

Tecrübelerimi aktarmak isterim.
    Kas geliþimi kasýn mikro yýrtýklarýn onarýlarak yerine baþka kas dokularý eklenmesi demektir. Kas nasýl geliþir videosu ise aþaðýda onu da izleyebilirsiniz.

Kas nasýl geliþir videosu; https://www.youtube.com/watch?v=jagcsilxjPk

Benim kas çalýþma düzenim geniþ çaplý araþtýrmalara dayanarak orta hýzda bazý hareketler ise yavaþ hýzda tekrar etmesi gerektiðidir.

Bazen spor salonunda hýrsýma yenik düþüp çok hýzlý hareketler yaptýðýmda oluyordu ve yýllarýný bu iþe veren görevli gelip beni uyarýyordu;

"Böyle sakatlýktan baþka bir sonuca ulaþamazsýn. Bu tür seri çalýþma stillerini sadece özel iðne, ilaç ve tozsal besin desteði alanlar yapabilirler. Çünkü aldýklarý iðneler kaslarýný daha dayanýklý ve geliþken yapar" diye beni uyarmýþtý. Biliyorsunuz futbolcularýn bu tür maddeler ve destekler almasý zaten yasak ve bildiðim kadarý ile maçlara baþlamadan önce kanlarý ölçülüyor.

TEKNÝK EKÝP

Teknik ekibimizde oyunculara yardým eden hiç kimsenin FÝT olduðunu yemin ediyorum ki hiç bir videodan görmedim. Hepsinde göbek var ve bu da bu konuda yeterli bilgi sahibi olmadýklarýnýn gösteresidir veya uzun bir süre önce bu tür spor aktivitelerini býraktýklarý gerçeðidir ve zamanla her þey deðiþiyor. Evet spor bilimide deðiþiyor.
    bunun için özel hocalar tutulsa bence hiç bir zarar olmaz. Bu iþin ehli ve yýllarýný vermiþ kiþiler. Bu piyasada iþine devam eden kiþiler ilgilenmeli.

OYUNCULAR BELKÝDE BU YÜZDEN SAKATLANIYOR

Yüksek tempoda antrenman yapan oyuncularýmýz bir sonraki gün salonda kaslarýný bilinçsiz bir þekilde mikro yýrtýklar oluþturayým derken spor hocalarýnýn verdiði direktiflerle farkýnda olmadan mikro yerine kýlcal yýrtýklar oluþturuyorlar. Ardýndan diðer gün sabah antrenmanýný onun akþamýnda ise akþam antrenmaný yapýyorlar ve kendilerini oldukça zorluyorlar. Bu hissedilmeyen kýlcal kas yýrtýklarý dahada geliþkin hale gelip sakatlýðý tetikliyor.

Her insanýn bünyesi ayný deðildir. Bazý insanýn kas yapýsý daha kuvvetli bazý insanýn ise zayýftýr. Bunun kas kütlesi ile alakasýda yok. Kasý geliþkin diye narin olmayacak diye bir durumda söz konusu deðil.

Belkide BERO, GÜRAY hep bundan sakatlanýyordu kimse bilemez.

Ama þundan eminim ki birinin bu duruma müdahale etmesi gerek. Göbekli teknik insalarýn iþi olmadý gayet açýk ve nettir.

Konu muratoztuurk tarafýndan (10.01.2017 Saat 16:00 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Gerçek ol, görülmeyene mercek ol."

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Bahadýr Þimþek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Merhaba.

Sörlot'un ilk oynadýðý maç ve dünkü maçý izleyince, daha önce de defalarca þahit olduðumuz bir olay kafama takýldý.

Yabancý futbolcular, özellikle premier ligden gelenler, zamanla tempolarýný ve fizik güçlerini kaybediyorlar. Bu da ister istemez burada antrenmanlarýn yanlýþ uygulandýðý sorusunu akýllara getiriyor.

Acaba bizim hocalarýmýz, takým çalýþtýrýrken olmaz ama, boþtayken gidip bir liverpoolun, Arsenal'in, veya City'nin sezon baþý kampýný veya hafta arasý antrenmanlarýn takip ediyor mudur?

Yani öyle böyle deðil, bizim takýmlarýn tempolarý ile Ýngiltere'den herhangi bir takýmýn temposu arasýnda çok çok fark var.

Sturridge hazýr deðil diye bekletiliyor ama bekledikçe bu adamýn bizim antrenman sistemimizle verimsiz sýradan bir topçuya dönüþeceði endiþesi sadece bende yoktur diye düþünüyorum.

Sizin fikirleriniz nedir arkadaþlar, benim gördüðüm tempo olarak þu an en iyisi beþiktaþ sonra da fener.

Bizim tempomuz ligin en düþükleri arasýnda, çok duraðan oynuyoruz ve geçen sezondan sonra bu þekilde bir takým izlemek beni hiç memnun etmiyor açýkçasý.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Konu erenslash tarafýndan (02.09.2019 Saat 13:38 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)