Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eurobasket 2017 | Avrupa Basketbol Þampiyonasý - Elemeler Türkiye'de

Ekrem D. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Uzun rotasyonumuzun bu kadar kisir oldugu bir turnuva hatirlamiyorum.
    Yahsi Bati 51:28

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Pota altini karartacak bir Omer Asik'imiz olsaydi mac kopmustu simdiye kadar.

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hakem yuh be. 2 sayý bizden çaldý 3 sayý rakibe verdi.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

"Milli takým koçu, kulüp çalýþtýrmasýn" zýrvasýnýn yüksek perdeden seslendirilmesinin üstünden çok geçmedi. Herkes aðýz birliði etmiþçesine Ataman'ý milli takýmdan uzaklaþtýrdý. Ýyi de bu Ufuk kardeþimiz Bjk'yi çalýþtýrmýyor mu? Böylesine usulsüzlüklerin sýradanlaþtýðý yerde baþarý beklemeyin.

Takýma gelirsek... Hazýr elimizde fýrsat varken jenerasyon geçiþini yapacaktýk. Bu kadar þut aðýrlýklý oynayýp farklý bir þey üretememek ve maç sonunda bunu "Son topa kadar mücadele ettiniz koç, size teþekkür ederiz" þirinliklerine saklamak ahmakça. Basýn-menajer-koç düzeni insanlara baþarýsýzlýðý destanmýþ gibi sunuyor.

Bu Ýbrahim Kutluay deðil miydi herkesi yerden yere vuran? Ufuk ve Hidayet'e karþý kimse aðzýný açmýyor.

Misal Ýhsan Bayülken... Diyor ki "Kenar katkýsýnda onlardan iyiydik. Benchten 45 sayýlýk katký aldýk."

Yahu, Semih-Melih-Furkan Korkmaz sýrasýyla 31, 28, 32 dk oynamýþ. Bu bench katkýsý filan deðildir. Koçun starter ve rotasyon tercihidir.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (04.09.2017 Saat 23:09 ) deðiþtirilmiþtir.

Ogün YAZICI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Sinan Güler dýþýnda neredeyse süre alan tüm oyuncularýn potansiyellerinin %90'larýný sahaya yansýtýðý Türkiye 2 dakikalýk performans dýþýnda yoklarý oynayan bogdanovic'li uzunlarýndan katký alamayan Sýrbistan karþýsýnda maçý tamamýný geride götürüp 6 sayý ile kaybediyorsa sýkýntý var.
    Kendi ülkende düzenlenen þampiyonada biz genç bir jenerasyon yakalayýp formaya yakýþýr bir mücadele içinde oyuncu geliþimlerini izlemek istiyoruz diye iþin içinden çýkmaya hakkýnýz yok.

Koskoca Türkiye uzun rotasyonunda sadece Semih ile mi geliyor þu turnuvaya ? Herkes kara kara yarýn Semih'in bu yorgunluðu ile yarýn Belçika karþýsýnda sýkýntý yaþar mýyýz diyor.Olacak þey deðil.
    Konu Ogün YAZICI tarafýndan (04.09.2017 Saat 23:33 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ýnsanlar düþünceleri ve davranýþlarý arasýnda çeliþki istemezler. Zayýf insanlar düþüncelerini davranýþlarýna göre þekillendirirler
    -------------
    Ben buradayým sevgili meþin yuvarlak ; sen neredesin ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Allahtan semih saðlam olarak oynuyor

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Þampiyonanýn en az ribaund alan takýmý, en iyi ribaundcusu Furkan Aldemir'e süre vermiyor. Sonra ah vah...

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sahi ya Furkan Aldemir neden süre bulamýyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý Murat' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sahi ya Furkan Aldemir neden süre bulamýyor.
    aslýnda ilk maç süre almýþtý , çok þaþýrtýcý gerçekten

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Bu sabah basketbol yazarlarýna göz attým. Federasyon övgüsü, koçu pohpohlamalar, Melih en çok üçlük sokan ikinci oyuncu vs. Biri de çýkýp dememiþ ki çemberimizdeki ribaundlarýn yarýsýný Sýrplar aldý, ey koç sen ne yapýyorsun? Kaç tane hücumu, 24 saniyenin son anýnda el üstü gönderdik çembere? Sinan'ýn daðýnýklýðýný nasýl aþarýz? Jovic'i nasýl durduramadýk?

Ceza'nýn yaptýðý þarký, basketbol detaylarýndan daha çok konuþuluyor. Artýk menfaat (ya da korku) nasýl bir þeyse...
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (05.09.2017 Saat 12:56 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu sabah basketbol yazarlarýna göz attým. Federasyon övgüsü, koçu pohpohlamalar, Melih en çok üçlük sokan ikinci oyuncu vs. Biri de çýkýp dememiþ ki çemberimizdeki ribaundlarýn yarýsýný Sýrplar aldý, ey koç sen ne yapýyorsun? Kaç tane hücumu, 24 saniyenin son anýnda el üstü gönderdik çembere? Sinan'ýn daðýnýklýðýný nasýl aþarýz? Jovic'i nasýl durduramadýk?

Ceza'nýn yaptýðý þarký, basketbol detaylarýndan daha çok konuþuluyor. Artýk menfaat (ya da korku) nasýl bir þeyse...
    Hicbir Turk basketbol yazisi okumadim mactan sonra ama sunu soyleyebilirim ki benim goruslerim de asagi yukari ayni sekilde. Federasyon ovgusunu bir kenara birakirsak, bence oyunculara ve koca bu kadar yuklenmemek gerekiyor. Kocun en buyuk hatasi dedigin gibi boyali alani Sirplara teslim etmek oldu. Onun disinda pek oyle major bir hatasi yoktu.

Bu arada, son yillarda dominant, hucum gucu yuksek oyun kurucu cikaramadigimizi herkes biliyor. Sinan'i ilk Tanjevic milli takimda oyun kurucu oynatmaya calistigi zamanlar ben de cok elestirmistim ama su an icin yapacak bir sey yok. Dogus Balbay ucuyor kaciyor ama en basitinden bos jumper'lari atamiyor yillardir. Kenan Sipahi tamamen ayri bir olay.

Benim gordugum artilar:
    - Melih Mahmutoglu'nun adamina perde yapip v cut'larla bosa cikariyoruz. Melih de son iki mactir bunlari affetmiyor.
    - Cedi sorumluluk aliyor, en azindan crunch time'da top kullanabilecek bir oyuncumuz var. 2013'teki avrupa sampiyonasindaki Hidayet'i hatirladikca herseye sukrediyorum.
    - Semih Erden derli toplu bir goruntu ciziyor. Hala vasat ama Semih'in onceki hallerini de bildigimiz icin bu haline sukrediyoruz.
    - Cok tatli perimetre savunmasi yapiyoruz, ozellikle dun aksam cok begendigim bir kac ikili sikistirma vardi.

Eksiler:
    - Boyali alan savunmamiz ve savunma ribaundlarimiz cok kotu. Top 5 feet'e inince direk sayi oluyor.
    - Transition savunmamiz da keza cok kotu. Hucumdaki top kayiplari hemen rakibe sayi oluyor.
    - Hucum varyasyonlarimiz cok kisir. Hazir Semih'i azicik formda yakalamisken set oyununda -ozellikle Mahmutoglu kenardayken- ondan faydalanmamiz lazim. Neler yapabilecegini biliyoruz. En kotu rakibi faul tehlikesine sokacaktir.
    - Cok kritik anlarda cok amatorce hatalar/secimler yaptik. Onlari yapmasaydik belki de mac bizdeydi.

Hersey bir kenara, saglikli bir Omer Asik ve Ersan Ilyasova'miz olsaydi (belki bir de Enes Kanter) su turnuvanin en guclu takimlarindan birisi olurduk; madalya sansimiz da cok yuksek olurdu.
    Konu Ekrem D. tarafýndan (05.09.2017 Saat 13:39 ) deðiþtirilmiþtir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Bazarevich Trabzon günlerine döndü. Porzingis ilk yarýda dörtlemiþ (Hakemler berbattý), farký 12'ye çýkarmýþsýn, Kurbanov ve Mozgov fark yaratýyor. Ama maçý farklý verdiler! Önce Vorontsevich beþledi. Shved de her topu zorladý. Adamým Timma yine her þeyi yaptý.

Bagatskis ilk yarýda Porzingis'i ikinci faulü almýþken koruyamadý. Fakat bu hatasýný ikinci devredeki eþleþme deðiþimiyle telafi etti. Zaten Vorontsevich de çýkýnca boyalý alan Letonya'ya kaldý. Bazarevich sað olsun, Kurbanov'u soðuttu. Trabzon'da da böyle (bence) garip ve kritik tercihleri vardý.

Bu skorla birlikte Belçika maçýný mutlaka kazanmalý Türkiye.

Alýntý ekremdogan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hicbir Turk basketbol yazisi okumadim mactan sonra ama sunu soyleyebilirim ki benim goruslerim de asagi yukari ayni sekilde. Federasyon ovgusunu bir kenara birakirsak, bence oyunculara ve koca bu kadar yuklenmemek gerekiyor. Kocun en buyuk hatasi dedigin gibi boyali alani Sirplara teslim etmek oldu. Onun disinda pek oyle major bir hatasi yoktu.

Bu arada, son yillarda dominant, hucum gucu yuksek oyun kurucu cikaramadigimizi herkes biliyor. Sinan'i ilk Tanjevic milli takimda oyun kurucu oynatmaya calistigi zamanlar ben de cok elestirmistim ama su an icin yapacak bir sey yok. Dogus Balbay ucuyor kaciyor ama en basitinden bos jumper'lari atamiyor yillardir. Kenan Sipahi tamamen ayri bir olay.

Benim gordugum artilar:
    - Melih Mahmutoglu'nun adamina perde yapip v cut'larla bosa cikariyoruz. Melih de son iki mactir bunlari affetmiyor.
    - Cedi sorumluluk aliyor, en azindan crunch time'da top kullanabilecek bir oyuncumuz var. 2013'teki avrupa sampiyonasindaki Hidayet'i hatirladikca herseye sukrediyorum.
    - Semih Erden derli toplu bir goruntu ciziyor. Hala vasat ama Semih'in onceki hallerini de bildigimiz icin bu haline sukrediyoruz.
    - Cok tatli perimetre savunmasi yapiyoruz, ozellikle dun aksam cok begendigim bir kac ikili sikistirma vardi.

Eksiler:
    - Boyali alan savunmamiz ve savunma ribaundlarimiz cok kotu. Top 5 feet'e inince direk sayi oluyor.
    - Transition savunmamiz da keza cok kotu. Hucumdaki top kayiplari hemen rakibe sayi oluyor.
    - Hucum varyasyonlarimiz cok kisir. Hazir Semih'i azicik formda yakalamisken set oyununda -ozellikle Mahmutoglu kenardayken- ondan faydalanmamiz lazim. Neler yapabilecegini biliyoruz. En kotu rakibi faul tehlikesine sokacaktir.
    - Cok kritik anlarda cok amatorce hatalar/secimler yaptik. Onlari yapmasaydik belki de mac bizdeydi.

Hersey bir kenara, saglikli bir Omer Asik ve Ersan Ilyasova'miz olsaydi (belki bir de Enes Kanter) su turnuvanin en guclu takimlarindan birisi olurduk; madalya sansimiz da cok yuksek olurdu.
    Ýhaleyi koça yýkmak niyetinde deðilim. Sadece kamuoyundaki havayý anlamýyorum. Mücadeleymiþ, geleceðin kadrosuymuþ, her þey yolundaymýþ vb. pembe tablolar çiziliyor. Yukarýda deðindiðim ve senin de altýný çizdiðin eksiklikler hiç mi hiç konuþulmuyor. Mesela dediðin gibi Semih'e top indirmemiz lazým... Tanjevic'i yerden yere vuranlar, Ataman'ý göndermek için baþarýsýzlýk üretenlerin bu iki yüzlülüðüne tepkim.

Sarýca'yla ilgili bir soru iþaretim de þuydu: BSL Final Serisini seyredenler hatýrlar, Bogdanovic'in isolationýný Erkan'la savunduðu sekanslarda Beþiktaþ genelde direnemedi. Dün de Bogdanovic birkaç pozisyonda Erkan üzerinden hücum etti ve sayý buldu.

Bunlarý bugün konuþalým, bu akþam geç olabilir.

Nereden
    Ýstanbul

Bir yýldýzýn doðuþunu izlemeye devam ediyoruz,Furkan Korkmaz.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Hakan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir yýldýzýn doðuþunu izlemeye devam ediyoruz,Furkan Korkmaz.
    Çok zarif bir oyuncu umarým çok iyi yerlere gelir.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

Nereden
    Ýstanbul

Furkan sen muhteþem bir detaysýn...
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

Nereden
    Ýstanbul

Letonya maçý final artýk,Ýspanya'dan kaçmalýyýz.

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Turnuva baþlamadan 4. olup Ýspanya'ya eleneceðimizi düþünüyordum eðer bir þekilde Letonya maçýný kazanabilirsek belki bir tur daha geçeriz.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Ýlk çeyrekte galiba dýþ þutumuz yoktu. Turnuva boyunca ilk defa planlý þekilde alternatif bir hücum þablonuyla topu içeri geçirdik. Buna karþýn son beþ dakikaya kafa kafaya girdik. Belçika kapasitesi sýnýrlý fakat inatçý bir ekip. 60-60'da geri düþsek nasýl reaksiyon verirdik, kestiremiyorum. Allah'tan týkandýðýmýz anda Salumu iki loose ball faulle Furkan'ý çizgiye gönderdi.

Letonya maçýnda 1 ve 4 numarada sýkýntý yaþamamalýyýz. Jovic'e tanýdýðýmýz özgürlüðü Strelnieks'e býrakamayýz.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Dun mactaydim, atmosfer cok guzeldi. Takim formasi ile gelenler haricinde hersey cok iyiydi. Milli takimlara takimcilik olayini bulastirmasak keske.

Ilk ceyrekte Semih'e cok top indirdik, cogunu da atti. 10 feet'in icerisinde aldigi her topu olumlu kullandi. Bu bizim icin cok buyuk bir arti. Macla alakali konusacak cok bir sey yok, maca cok asilmadik. Son ceyrekte aslari tekrardan oyuna alip isi bitirdik.

Asil sinav Letonya karsisinda olacak. Bizde Porzingis'i tutacak kimse yok (Genc bir Kerem Gonlum'umuz olsa keske) Rusya macindaki gibi erken faul problemine girse de azicik kenarda otursa keske.
    Konu Ekrem D. tarafýndan (06.09.2017 Saat 14:27 ) deðiþtirilmiþtir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Kulig, Yunan uzunlara karþý çok etkili. Üç çeyrekte 26 sayý 6 ribaund üretti.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ýsrail iddiasý kalmamasýna raðmen evinde Ukrayna'ya yenilmez herhalde, yenilirse Gürcistan'a gerçekten de çok yazýk olacak. Bence performanslarý son 16'yý hak ediyor.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Bugunku macta Ufuk Hoca savunmada Porzingis'e Cedi'yi verir mi acaba? Verirse eger, Cedi Porzingis'i savunabilir mi sizce?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Bugunku macta Ufuk Hoca savunmada Porzingis'e Cedi'yi verir mi acaba? Verirse eger, Cedi Porzingis'i savunabilir mi sizce?
    inþallah

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Murat' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýsrail iddiasý kalmamasýna raðmen evinde Ukrayna'ya yenilmez herhalde, yenilirse Gürcistan'a gerçekten de çok yazýk olacak. Bence performanslarý son 16'yý hak ediyor.
    Kravtsov'u seyretmeyi özlemiþim.
    Porzingis - Smits ve Timma oyundayken çok zor. Çünkü bu durumda Semih'in (Veya pivot oynayacak kimse) forvetleri savunmasý gerekecek. Ama Meiers & Porzingis oyundayken Cedi'yle düþünülebilir.

Belki iki uzun oynarýz. Furkan Aldemir - Semih...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Yardim savunmasini biraz azaltsak; en azindan 4 ve 5 numaralar adam adama oynasalar switch olmadan. Cok fazla ters taraftan bos sayi verdik.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)