Sayfa 1001 Toplam 1164 Sayfadan BirinciBirinci ... 501 901 951 991 999 1000 1001 1002 1003 1011 1051 1101 ... SonuncuSonuncu
Toplam 29082 adet sonuctan sayfa basi 25,001 ile 25,025 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya yattara artık sarışın deilmi ufak bi resim gördüm yattara sanki sıfır yapmış kafayı

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vicdanım rahat
    Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, takımda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi.

///

Eh kapasitesinin bu kadar olduğu söylemiş işte
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Erdinç Dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Hücum

Ziya Doğan’ın Sakaryaspor karşısında ofansif gücü yüksek bir ekiple sahaya çıkacağı öğrenildi.
    19.04.2007

‘Diriliş’ karşılaşması
    Önce Türkiye Kupası’nda Erciyesspor’a, ardından da Süper Lig’de Çaykur Rizespor’a mağlup olarak taraftarlarını üzen Trabzonspor’da hafta sonundaki Sakaryaspor sınavına, ‘yeniden diriliş’ maçı gözüyle bakılıyor. Milan Stepanov’un durumunun düzelmesi, Ayman’ın cezasının bitmesi gibi sevindirici etkenler teknik direktör Ziya Doğan’ı kadro konusunda rahatlatırken, Sakaryaspor mücadelesinde sahaya ofansif gücü yüksek bir takım sürmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Ufukhan ve Hasan yok
    Son haftalardaki kötü gidişin durması ve taraftarların moralinin yükselmesi için Sakaryaspor maçının net bir skorla kazanılması gerektiğine inanan teknik direktör Ziya Doğan’ın savunmada sol kanadı Celaleddin’e, sağ kanadı ise Ferhat’a emanet edip, göbeği ise Milan Stepanov ile Çağdaş’tan oluşturması bekleniyor. Ufukhan’ı kulübeye çekeceği öğrenilen tecrübeli hocanın, orta sahada ise Ayman-Hüseyin ikilisine dönüp, Ceyhun, Gökdeniz ve Yattara’yı birlikte oynatacağı vurgulandı.

‘Kupaya moral olur’
    Hücum yönü kuvvetli orta saha oyuncularını kullanacağı için tek forvetle sahaya çıkacağı bildirilen Ziya Doğan’ın futbolcularına rakip Sakaryaspor’u hafife almamaları yönünde de uyarılarda bulunduğu kaydedildi. Ekibine sık sık, Sakarya-Beşiktaş maçını hatırlatan deneyimli hocanın, “Bu maçı kazanıp Türkiye Kupası’nda oynayacağımız Erciyes maçı öncesi moral depolamak istiyoruz. Erciyes, Trabzon’da iyi bir avantaj elde etti ama bu iş henüz bitmedi” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Biletler satışta
    Cumartesi günü oynanacak olan Sakaryaspor maçının biletlerinin bugün satışa çıkacağı belirtildi. 5 ile 50 YTL arasında değişen fiyatlarla taraftarların ilgisine sunulacak biletlerin, Biletix ve kulüp binasından temin edilebileceği açıklandı. Yönetim, son iki yenilgiye rağmen Bordo-Mavili taraftarların stattaki yerini alması gerektiğine dikkat çekip, “Trabzonspor takımı onların. Futbolcuları yalnız bırakmasınlar” telkinlerinde bulundu

en nihayet hücum oynayacağız he güldürdün beni ziya
    TrabZonguldaklı...

marcelinhos100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şut çalıştılar

Trabzonspor, Sakaryaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün yaptığı tek antrenmanla devam etti.
    19.04.2007

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki idmanda teknik direktör Ziya Doğan’ın tempoyu yükselttiği gözlenirken, düz koşu ve yarı sahada çift kalenin ardından şut çalışmasına geçildi. Bu yönde zayıf olan oyuncularına fazla mesai yaptıran Doğan’ın, yan top provalarına da ağırlık vereceği dile getirildi.

Yıldızların rakibi belli

Nike’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Premier Cup Yıldızlar Türkiye Birinciliği’nde finale adını yazdıran Trabzonspor, birbirinden güçlü ekiplerle eşleşti. Malatyaspor’u penaltılarla eleyerek 20-21 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek olan turnuvaya katılmaya hak kazanan Bordo-Mavililer, kupaya giden yolda Beşiktaş, Ankaragücü ve Bucaspor’un arasından sıyrılmaya çalışacak.

Taraftarlar unutulmadı

1996-97 sezonunda Kocaelispor ile oynanacak olan Türkiye Kupası maçına giderken Kızılcahamam’da geçirdikleri trafik kazası sonucunda hayata gözlerini yuman Trabzonspor taraftarları, unutulmadı. Alaaddin Aygün, Gökmen Karakullukcu, Kemal Yılmaz, Faruk Genç ve Bülent Kaplan için dün akşam Trabzon Merkez İskenderpaşa Camii’nde mevlit okutulurken, kulübün resmi internet sitesinde de bir anma mesajı yayınlandı.

‘Oynayacak durumdayım’

Çaykur Rizespor mücadelesi öncesinde hafif ağrıları ve maç eksiği göz önüne alınarak oynatılmayan Milan Stepanov’un antrenmanlardaki performansı teknik heyetin yüzünü güldürüyor. Doktorların ‘artık oynayabilir’ raporu verdiği Sırp futbolcunun teknik direktör Ziya Doğan ile yaptığı görüşmede de, “Kendimi iyi hissediyorum. Takımımın da bana ihtiyacı olduğunun farkındayım” ifadesini kullandığı öğrenildi.

Yıldızları kendin seç!

Bordo-Mavili taraftarların yakından ilgi gösterdiği bordomavi.net isimli sitede ilginç bir sistemin startı verildi. Buna göre karşılaşmaları izleyen seyirciler sanal ortamda futbolcuların performansına 1 ile 100 arasında bir not verip değerlendirmede bulunabilecek. Sezon sonunda en çok puanı alan taraftarın yıldızı belli olacak. Uygulamanın hafta sonunda Avni Aker’de oynanacak Sakaryaspor müsabakasıyla beraber işletileceği belirtildi.

Ben de varım

Cem Demir ile girdiği ikili mücadelede sakatlanan Jefferson durumu hızla iyileşiyor.
    19.04.2007

Takımla birlikte yeniden antrenmanlara başlayan Brezilyalı oyuncu, kaleyi kendisinden devralan arkadaşı Tolga Zengin’e ve teknik heyete de mesajlar yollamayı ihmal etmedi. Tolga’yı zorlayacağını ileri süren Jefferson, “Henüz sakatlığımın yüzde yüz olarak düzeldiğini söyleyemem ama giderek form durumum yükseliyor.

Trabzonspor’da mutluyum ve burada kalmak istiyorum. Bunun için kendimi göstermem gerekiyor. Az maç kaldığının farkındayım ancak bu maçlarda oynayabilmek için elimden geleni yapacağım. Gerisi artık hocalarımızın takdirine kalacak bir durumdur. Fakat daha çok hak edenin eldivenleri giyeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

KARADENİZ
    2010-2011 Sampiyonu Trabzonspor

Nereden
    Trabzon

Sıra geldi bütçeye

Yeni sezon için 25 Nisan’da teknik direktör Ziya Doğan ile masaya oturulacağını açıklayan yönetim, hazirandaki mali kongreye kadar bir transfer bütçesi oluşturup, üyelerin bilgisine sunacak.
    19.04.2007

Taslak oluşacak

Trabzonspor’da hareketli günler başlıyor... Bordo-Mavili ekibin asbaşkanı Haşim Sayitoğlu’nun yaptığı, “Yola Ziya Doğan ile devam edeceğiz. Çok daha başarılı işlere imza atacağından eminiz. Erciyesspor ile oynayacağımız kupa maçından sonra 25 Nisan’da masaya oturup liste üzerinde konuşacağız” açıklamasının ardından gözler artık kimin gidip kimlerin geleceğine çevrilirken, yönetim de detaylı bir çalışma başlatıyor. Bir bütçe taslağı oluşturmanın hesaplarını yapan yönetimin, hazirandaki mali kongreye kadar konuyu çözeceği ifade edildi.

Sorunlu yabancılar

Yeni sezonda hedefleri yüksek tutacak olan Karadeniz ekibinin yönetiminin bu paralelde transfere de geniş bir bütçe ayırması bekleniyor. Bordo-Mavililer’in üzerinde duracağı bir başka konu ise, mevcut yabancıların sorunlarını bir an önce gidermek. Bu sorunların başında Musampa, Jun ve Djokaj gibi kiralık olan ya da takımda olmasına rağmen bir türlü bekleneni veremeyen oyuncular geliyor. Bu futbolcuların fazla zarar edilmeden elden çıkarılması için temasların başladığı ve kulüp bulmaları durumunda da bonservisleriyle gitmeleri halinde kolaylık sağlanacağı öğrenildi.

FANATİK

Nereden
    Trabzon

YA TiGANA TRABZON

Trabzonspor’un almayı çok istediği Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu İbrahim Akın’ın Tigana isyanı bitmek bilmiyor.

KADRO DIŞI KALMIŞTI

Yönetime “Ya Tigana,ya da beni tercih edin”diyerek restini çeken İbrahim Akın için Bordo-Mavili kulübün transfer komitesinin Yıldırım Demirören den randevu talep edeceği öğrenildi.

SÖZLEŞMESİ SÜRÜYOR

Beşiktaş’ın Akçaabat’lı futbolcusu İbrahim Akın kulübüyle 2009’a kadar sözleşmesinin sürdüğünü hatırlatarak “Tigana ile çalışmak istemiyorum.Bunu yönetimimize açık açık ifade ettim.Ya hoca gider oynarım ya da satışımı isterim, tercihim de Trabzonspor olur, bunuda kabul etmezlerse PAF takımına giderim” diyerek bu konuda kararlı olduğu söyledi.

SOL’A GOGUA ISRARI

Trabzonspor da önümüzdeki sezonun planlaması yavaş yavaş yapılmaya başlanırken yıllardır sıkıntısı çekilen sol kenar için Gogua ısrarı sürüyor.

Başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu Gürcistan-Türkiye maçında herkesin hayran kaldığı bu oyuncuyu almak istediklerini açıkladı.Hacıosmanoğlu öncelikle ellerindeki yabancıları elden çıkarmak istediklerini söyledi.

TAKA

Nereden
    Trabzon

Serdar BALİ

Yalan dünya

TRABZONSPOR, Ziya Doğan ile çalıştığı uzun süre içerisinde hatta ikinci olduğu sene de dahil hep şunları duyduk...

‘Takımımın futbolcuları koşacak, mücadele edecek. Koşmayan futbolcunun benim takımımda yeri yok. İsmi ne olursa olsun farketmez’.

Tamam... Bu da bir düşünce tarzıdır. Kimsenin bunun yanlış olduğunu söyleme hakkı yoktur. Hele de bir kulüp bunları bilerek teknik direktörlük teklifi yapıyorsa, o teklifi yapan kulübün hiç mi hiç hakkı yoktur!

Ama bu görüşü herkesin de kabul etme mecburiyeti de yoktur. Bu sebepten Trabzonspor camiasındaki insanlar son zamanlarda Ziya hocanın ne dediğini anlamakta zorluk çekiyorlar.

Ziya hoca genellikle şunu söylüyor: ‘Dünyada beş forvetle oynanan hiç bir spor yok. Ben yeni bir sistem icat edeceğim. Bundan sonra da yine eskisi gibi oynayacağım’.

Peki şimdi soruyorum... Mademki beşli forvet sistemi dünyada yok ve Ceyhun ile Yattara’yı çalışmıyorlar diye oynatmıyorsun; beğenmediğin sistemle ve formsuz futbolcularınla Rize maçına neden çıktın?

6-7 ay evvel gazetecilere, ‘Yalan yanlış yazıyorsunuz. Bilerek beni zor durumda bırakıyorsunuz. İyi niyetli değilsiniz. Onun için siz gazetecilere basın toplantısı yapmayacağım. Bundan sonra haberleri internet sitesinden alın’ dedin. Son basın toplantısında ise, ‘Yanıma yardımcı hoca gelmek için baskı yapanların, baskılarına boyun eğmediğim, iş isteklerine okey demediğim için şimdi benim aleyhimde yazıyorlar. Sizin gibi temiz gazetecilerin bu cin gibi insanlara alet olmamanız gerekmez mi?’ diyorsun.

Şimdi yine soruyorum...

1- Bu gazeteci arkadaşlar altı ay evvel kötüydü de, şimdi mi temiz oldu?

2- Sana baskı yapanların ve iş isteyenlerin isimlerini derhal açıklaman gerekmez mi? Ayrıca baskıyla aldığın hoca varsa baskı yapanı ve aldığı hocayı açıklamanı kamuoyu sizden bekler.

Trabzonspor’da teknik direktörlük yapan kişinin sadece kendi işini yapması gerekir. Çünkü basın da, yorumcular da ve taraftarlar da kendi işlerini yapıyorlar. Herkes kendi işini yapıyor.

Olması gereken!..

TRABZONSPOR, uzun bir aradan sonra komşusu ve kardeş kenti Rize’de alkışlarla karşılandı. Bu görüntüler yıllardır sporseverlerin tüm Türkiye’de görmek istedikleri, heleki komşu kentlerin ihtiyacı olan görüntülerdir. Fakat bu tip görüntülerin bir de yanlış anlaşılma riski vardır. Ama Trabzonspor-Rize maçı Allah’a şükür oyun kalitesi ve mücadele açısından bu riski tamamen ortadan kaldırmıştır. Her iki takımın oynadığı oyun şekli Trabzonspor’u ve Çaykur Rizespor’u dedikodular içinden çekip çıkarmıştır. Bu açıdan her iki camiayı da kutluyorum.

Ama dikkat çekmek istediğim bir konu var...

Bu dostluğun sadece Rizespor puanları aldığı zaman değil, kaybettiği zaman da aynı şekilde devam etmesini dilerim...

Yönetime de şu ikazda bulunmak isterim...

‘Takımın iskeletini kurduk’ diyorsunuz. Ama bana göre Trabzonspor’un çok eksiği var. Trabzonspor’un omurgası kırık! Trabzonspor’a çok transfer yapacağınıza, başarıya aç futbolcuları alıp, tecrübeli futbolcularla kaynaştırmanız lazım. Başarıya aç futbolcuların daha çok olması, tecrübeli futbolcuları tetikler. Ama tersi durumda da bugün seyredilen Trabzonspor ortaya çıkar. Bu ikazı da yapmak istedim.

Şunu da söylüyorum... Ben Trabzonspor’un eski bir futbolcusu olarak bu ikazlarımı bütün iyi niyetimle yapıyorum. Bazılarının basın toplantılarında söylediği gibi bugüne kadar hiç kimseye iş için baskı yapmadığım gibi, bana yapılan iş tekliflerini de kabul etmedim. Bu görüşlerim Trabzonspor’u seven, Trabzonspor’da geçmişte kupaları kaldıran eski bir futbolcusunun iyi niyetli tavsiyeleridir.

19.04.2007

Nereden
    Trabzon

'Fatih'i içimiz sızlayarak verdik, neden dönmesin'

“Fatih geri dönebilir“

A.A.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Rusya'nın Zenit Petersburg takımında forma giyen Fatih Tekke'yi bu kulübe içleri sızlayarak verdiklerini, Fatih ve Trabzonspor'un menfaatlerine uygun olması halinde bu futbolcunun takıma tekrar dönebileceğini söyledi.

Albayrak, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un bir evladı olduğunu belirterek, "Fatih'i biz içimiz sızlayarak vermiştik. Rahat bir şekilde vermemiştik. Fatih dönmek isterse. Onun ve Trabzonspor'un menfaatlerine de uygun olursa niye dönmesin" dedi.

Fatih Tekke'yi 7,5 milyon Avro karşılığında Rusya'nın Zenit takımına verdiklerini dile getiren Albayrak, "Fatih bizim evladımız, kaptanımız. O dönemde de çok ciddi teklif gelmişti. Trabzonspor'un sokağa para atacak lüksü yoktu. Sözleşmesi de sezon sonu sona erecek ve serbest kalacaktı. Kendisi de gitmek istedi ve bu transfer böyle gerçekleşmişti. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih'i vermezdik" diye konuştu.

"ŞANSIZLIKLAR YAŞADIK "

Albayrak, ligin ikinci yarısında sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle çok sıkıntılar çektiklerini belirtti. Sakatlıkların hep savunmada yaşanmasının büyük bir dezavantaj oluşturduğunu ifade eden Albayrak, "İkinci yarıda yaşadıklarımız ortada. Yine de ikinci yarı 20 puan topladık. En başarılı takımlardan biriyiz. Eğer sakatlıklar yaşamasaydık, ikinci yarının lideriydik. 10 puan daha fazla kazanabilir ve bugün çok daha farklı bir konumda olabilirdik. Ancak şansızlıklar yaşadık ve bu bizi etkiledi" diye konuştu.

"TÜRKİYE KUPASI'NI KAZANMAK İSTİYORUZ"

Albayrak, Kayseri Erciyesspor'u yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzelerine getirmek istediklerini söyledi. Kayseri Erciyesspor ile yapacakları rövanş maçına 1-0 yenik başlayacaklarını ifade eden Albayrak, "İnşallah rakibimizi orada yenerek finale çıkacağız. Lig maçında Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda mağlup etmiştik. Yine yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzemize getirmek istiyoruz. Avrupa kupalarına katılmak bizim için önemli" diye konuştu.

GELECEK SEZONUN HESABI
    Albayrak, gelecek sezonla ilgili çalışmalara bu sezon başladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Devre arasında yaptığımız transferleri gelecek sezonu düşünerek yaptık. Bu sezon gelecek yılın iskelet kadrosunu oluşturduk. Eksikliklerimiz belli. Sezon sonunda şapkamızı önümüze koyar düşünür ve bunları gideririz. Gelecek sezon çok daha iyi yerlerde olması için çalışıyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor."
    Konu marcelinhos100 tarafından (19.04.2007 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.

zeki gursoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

burda büyük kaptan topu ıskalıyo demi...
    Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün yapılan antrenmandan bir kare...

.... yok, sadece takım değil; bir yaşam biçimidir Trabzonspor!

Nereden
    Trabzon

Nuri Albayrak'tan Mesaj Var

Trabzonspor'da yoğun eleştirilere maruz kalan Başkan Albayrak, yönetime ve Doğan'a çarpıcı sözler...
    Trabzonspor'da yoğun eleştirilere maruz kalan ve 'Bırakıp gitsin' denilen Başkan Nuri Albayrak"tan yönetimine ve Ziya Doğan'a kapalı kapılar ardında çarpıcı sözler.

Albayrak'ın Erciyes maçı sonrasında ekibine, "Şu an takım zorda. Düşünmüyorum ama kupayı da kaybedersek üzerimizdeki baskılar artacak. Ancak ben Trabzon'u zorda bırakıp gitmem. Ne olursa olsun devam edeceğiz" dediği belirtildi.

Albayrak"ın, özellikle kendisine yakın yöneticilere, "Herkesin bu zor dönemde birlikteliğini göstermesini istiyorum. Bu yola beraber çıktık ve gidersek birlikte gideriz. Onun için 'yönetimini değişsin, devam etsin' sözlerini düşünmeyin. Bunu asla yapmam. Evet, gitmeyi düşünüyorum ama Trabzonspor"u şampiyon yaptığımda. Bunun için hatalarımızdan dersler çıkartarak bu yola birlikte devam edeceğiz. Her şeye hazırlıklı olun" şeklinde ifadeler kullandığı kaydedildi.

DOĞAN'A DESTEK

Albayrak"ın Teknik Direktör Ziya Doğan'a da "Zor günlerinde olduğun gibi ben ve ekibim hep yanında. Sen söylenenlere kulak asma! Sana güveniyorum. İnanıyorum ki kupada finale çıkıp, Avrupa kupalarına katılacağız. Ardından birlikte gelecek yıl 'Trabzonspor'u nasıl şampiyon yaparız' çalışmasına başlayacağız" dediği öğrenildi.

Ali Öztürk / Karadeniz

Bilmiyorum farkettinizmi Karadeniz gazetesi acayip destek veriyor ziyaeddin doğana neden acaba anlayamadım diğer gazeteler muhalif?

Nereden
    Trabzon

Kim Bu Hain Duayen

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, Kuzey Ekspres gazetesindeki köşesinde “Kim bu hain duayen” diye Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Hacıosmanoğlu"nundan kamuoyu tarafından bir cevap beklendiğini ifade etti.

İşte Mollamehmetoğlu “Kim bu hain duayen” yazı:

“Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu"nun, “Trabzonspor"dan nemalandığını iddia ettiği bazı kimselerin destek vermemesinden dolayı stat projesinin uzadığını” öne sürmesi yeni tartışmalara yol açtı.

Hacıosmanoğlu şöyle demişti:

“Şu anda Devlet kademesinde olan insanlar projeye destek vermedikleri için bu iş uzadı, projenin selameti açısından bu isimleri şu anda söylemeyeceğim. Trabzonspor"un duayeni diye geçinen insanlar, bu projeye köstek oluyor. Trabzon sevdalısı olarak görülen bu insanların kulüpten nemalanmak adına neler yaptıklarını zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağım.”

Bu kişi ya da kişiler, şu an devlet kademesindeydi ve Hacıosmanoğlu"na göre Trabzonspor"un “Duayeni geçiniyordu” Peki Trabzonspor Başkan Yardımcısının ağır suçlamalarla eleştirdiği bu kişi ya da kişiler kimdi?

Benim Aklıma birileri geliyor, ya sizin!

Tek Proje Avni Aker

Ama elbette isim konusunda açıklamayı Hacıosmanoğlu"na bırakalım. Bu tartışma, bu tartışmaya yaklaşım konusunda bir iki laf edelim.

Bir kere ortada proje diye bir şey yok. Varsa bu Avni Aker, Yavuz Selim, 19 Mayıs Spor salonu ve Orman işletmesinin mevcut yerine yapılması tasarlanan stadyum ve spor kompleksi projesidir. Bu proje, Hollanda firması Bellast Nedam tarafından hazırlattırılmış, Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ve Nedam"ın Genel Müdürü tarafından imzalanan bir protokol ile güvence altına alınmış, Trabzonspor internet sitesinde fotoğraflı olarak kamuoyuna açıklanmış projedir.

Akyazı; Fikir Jimnastiği

Ortada bu proje ile Avni Aker ve çevresini dönüştürmeye yönelik söz gelimi Atay Aktuğ döneminde yapılan başka proje önerileri dururken, sayın başkan tarafından kamuoyuna açıklanan bir Akyazı düşüncesi ortaya atılmıştır. Akyazı koyunun doldurulması suretiyle yapılacak bir spor kompleksi. Bir kısmı, Avni Aker ve çevresinin yabancı bir şirkete kat karşılığı verilerek sağlanacağı açıklanan çok tartışmalı bir kaynak ve bulunması gereken belirsiz kaynaklarla yapılacağı öne sürülen bir proje. Yasalara aykırı, hukuki, ekonomik, toplumsal, siyasal bazı tartışmaları yaratabilecek gerçekleşmesi neredeyse mümkün olmayacak bir düşünce üretim çabası. Üstelik kamuoyunun önemli bir kısmının eleştirdiği ve gerçekçi bulmadığı bir fikir jimnastiği.

Germeyin, Uzlaşın, Tartışın

Önce ortaya bir proje koyulmalıdır. Toplumun ilgili kesimleriyle tartışılarak birlikte yapılmalıdır. Bütün unsurları ile ortaya koyulduğunda bu projenin zaten olmayacağı daha doğrusu böyle bir projeye gerek olmadığı da görülecektir.

Trabzonspor"un Sayın Yöneticileri, daha ortada olmayan bir proje, bir fikir jimnastiği, bir maket için kamuoyunun sesine kulak tıkayacaklarına ve Trabzonspor"un şöyle ya da böyle önemli değerlerine karşı bayrak açacaklarına, bu düşünceyi herkesle tartışma yolunu seçmelidir. Trabzon kamuoyu Trabzonspor yönetiminde hala bu projeyi tartışmaya açmasını beklemektedir.

Yönetimin Sorumluluğu

Trabzonspor bu toplumun en önemli değerlerinden biridir. Trabzonspor yönetimi de bu topluma karşı sorumludur. Böylesine önemli bir karar çatışarak, gemileri yakarak değil; uzlaşarak, tartışarak, birlikte yol alarak gerçekleştirilebilir.

Trabzonspor yönetimi hangisi olursa olsun stad projesini kendi başına yapacak değil ki. Buna gücü de yetmez. Bu proje Trabzon toplumunun ortak malı, simgesi, övünç kaynağı olacaktır.

O nedenle daha sakin olup birlikte karar verme yolunda adımlar atılmalıdır. Bu, en çok da Trabzonspor yönetimine düşer.

Kuzey express

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı marcelinhos100 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

“Fatih geri dönebilir“

A.A.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Rusya'nın Zenit Petersburg takımında forma giyen Fatih Tekke'yi bu kulübe içleri sızlayarak verdiklerini, Fatih ve Trabzonspor'un menfaatlerine uygun olması halinde bu futbolcunun takıma tekrar dönebileceğini söyledi.

Albayrak, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un bir evladı olduğunu belirterek, "Fatih'i biz içimiz sızlayarak vermiştik. Rahat bir şekilde vermemiştik. Fatih dönmek isterse. Onun ve Trabzonspor'un menfaatlerine de uygun olursa niye dönmesin" dedi.

Fatih Tekke'yi 7,5 milyon Avro karşılığında Rusya'nın Zenit takımına verdiklerini dile getiren Albayrak, "Fatih bizim evladımız, kaptanımız. O dönemde de çok ciddi teklif gelmişti. Trabzonspor'un sokağa para atacak lüksü yoktu. Sözleşmesi de sezon sonu sona erecek ve serbest kalacaktı. Kendisi de gitmek istedi ve bu transfer böyle gerçekleşmişti. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih'i vermezdik" diye konuştu.

"ŞANSIZLIKLAR YAŞADIK "

Albayrak, ligin ikinci yarısında sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle çok sıkıntılar çektiklerini belirtti. Sakatlıkların hep savunmada yaşanmasının büyük bir dezavantaj oluşturduğunu ifade eden Albayrak, "İkinci yarıda yaşadıklarımız ortada. Yine de ikinci yarı 20 puan topladık. En başarılı takımlardan biriyiz. Eğer sakatlıklar yaşamasaydık, ikinci yarının lideriydik. 10 puan daha fazla kazanabilir ve bugün çok daha farklı bir konumda olabilirdik. Ancak şansızlıklar yaşadık ve bu bizi etkiledi" diye konuştu.

"TÜRKİYE KUPASI'NI KAZANMAK İSTİYORUZ"

Albayrak, Kayseri Erciyesspor'u yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzelerine getirmek istediklerini söyledi. Kayseri Erciyesspor ile yapacakları rövanş maçına 1-0 yenik başlayacaklarını ifade eden Albayrak, "İnşallah rakibimizi orada yenerek finale çıkacağız. Lig maçında Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda mağlup etmiştik. Yine yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzemize getirmek istiyoruz. Avrupa kupalarına katılmak bizim için önemli" diye konuştu.

GELECEK SEZONUN HESABI
    Albayrak, gelecek sezonla ilgili çalışmalara bu sezon başladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Devre arasında yaptığımız transferleri gelecek sezonu düşünerek yaptık. Bu sezon gelecek yılın iskelet kadrosunu oluşturduk. Eksikliklerimiz belli. Sezon sonunda şapkamızı önümüze koyar düşünür ve bunları gideririz. Gelecek sezon çok daha iyi yerlerde olması için çalışıyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor."

insanın içinden avazı çıktığı kadar bağırası geliyo ... yalancınınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Nereden
    Trabzon

TARAFTARI DİNLEYİN

Trabzonspor camiası Ziya Doğan'a yeterince kredi kullandırıldığına inanıyor

Ersun Yanal ve Ünal Karaman haberi Trabzonspor taraftarını heyecanlandırdı. Camia, Ünal Karaman, Hami Mandıralı ve Tolunay Kafkas modelini destekledi

DOĞAN’A DESTEK YOK

Trabzonspor’da bu sezon alınan başarısız sonuçların faturası yine Teknik Direktöre kesiliyor. Sezon başında Lazaroni kumarını oynayan yönetim kurulu 4. haftada Brezilyalı hocanın görevine son vermiş ve yerine Ziya Doğan’ı getirmişti. Özellikle devre arasında yapılan transferlere rağmen gerek kötü futbol ve gerekse de saha sonuçları Doğan’ında kredisini tüketti.

ÜNAL MODELİ AĞIR BASTI

Dün TAKA’da yayımlanan “Yönetimin gizli planı”haberine Trabzonspor taraftarları büyük ilgi gösterdi. Özellikle Elektronik postayla bize ulaşan taraftarlar Ünal Karaman modeline büyük destek verdi. Trabzonspor camiası Ziya Doğan’a yeterince kredi kullandırdığına inanıyor ve takımın yıpranmamış Ünal Karaman’a teslim edilmesini istiyor.Bazı taraftarlar ise Ersun Yanal’ın göreve getirilmesini daha doğru buluyor.

TAKA

Bence Ersun Yanal + Ünal Karaman + Tolunay Kafkas Gelsin ortaklaşa güzel olmaz mı Ünal ve Tolunay kendini geliştirir böylece ilerisi için.

Nereden
    Trabzon

"İSPANYOL MENAJER HÜSEYİN’E HAYRAN!"

Trabzonspor Kaptanı Hüseyin Çimşir, Bordo-Mavili forma altında oynadığı futbolla beğenilmiyor ama birçok Avrupa takımının listesine girmeyi başarıyor. Özellikle Rus Zenit ve Rubin Kazan kulüpleri tarafından istenen Hüseyin Çimşir, son olarak İspanyol Menajer Antonio Carlo Cabrera tarafından beğenildi.

İspanya’da Agentes De Jugadores Rfef isimli bir menajerlik şirketi bulunan Cabrara, Türk ortağıyla birlikte Pazar günü oynanan Çaykur Rizespor-Trabzonspor karşılaşmasını izlediler. Burada öncelikli hedefleri Çaykur Rizespor’un Brezilyalı forvet oyuncusu Anderson’du… Ancak İspanyol menajer özellikle Hüseyin’e hayran kalırken, Anterson ile ilgili de olumlu izlenimler edindi.

Kulüplere Önerilecek

Dün Trabzon’dan ayrılan Menajer Anonio Carlo Cabrera, Hüseyin ile ilgili çok iyi izlenimler edinirken, “Çok iyi bir orta saha oyuncusu… Rakip atakları mükemmel kesiyor. Topu basit ama olumlu kullanıyor. İspanya’da iyi iş yapar” ifadelerini kullandı. Menajer Cabrera, İspanya’ya döndükten sonra Hüseyin ile ilgili, İspanyol kulüplerine referans vereceğini ve bu oyuncunun daha sonra izlenerek transferinin sağlanmasına çalışacağını vurguladı.

İspanyol Menajerin, Hüseyin’in oynadığı önemli maçların ve milli takımdaki durumuyla ilgili CD araştırdığı ve bunları ülkesinde ilgilenecek kulüplere vereceği kaydedildi. Cabrera milli futbolcunun, İspanya’ya transferini sağlamaya çalışacağını vurguladı.

Nereden
    İstanbul

karadeniz gazetesinin niye ziya denen varlıgı desteklediği çok belli ...sahibini düşünün hedefini düşünün o gazetenin sahibinin cevabı bulursunuz ...ha bir de şu var bu adam gibi adam !!!!!! tel açıp gazetenin sahibinden destek istediğini duymayan kalmadı ...dikkat edin gazete en çok muhalif iken birden sessiz kalmaya başladı .. ama bu işler normal ....

Nereden
    Trabzon

YABANCI ADAYI STEVENS

Önümüzdeki sezon için Ziya Doğan ile birlikte çalışmayı düşünmeyen Trabzonspor, Ersun Yanal’da problem çıkması halinde Hamburg’un hocası Huub Stevens ile görüşmelere başlayacak. Sezon sonunda büyük ihtimalle Ziya Doğan ile yollarını ayırmayı düşünen Trabzonspor, Ersun Yanal ile ön anlaşmaya vardığının ortaya çıkmasının ardından, bu transferde pürüz çıkması halinde yabancı alternatif olarak ta Almanya'nın Hamburg takımını çalıştıran Huub ıÜüStevens'ı düşünüyor. Şu ana kadar Alman çalıştırıcı ile görüşmeye başlamayan Bordo-Mavililer, Ersun Yanal'ın durumuna göre bu ismi düşünecek.

GRAFİĞİ İYİ

Bordo-Mavili yönetim, önümüzdeki sezon için yeniden yapılanmaya giderken, hoca konusunda da değişikliğe gitmekten yana. Erciyesspor ile oynanacak olan kupa rövanş maçından sonra, net tavını ortaya koyacak olan Bordo-Mavililer, Ersun Yanal ile bir pürüz çıkması halinde Almanya’nın Hamburg takımını çalıştıran Huub Stevens ile görüşmeye başlayacak. Alman teknik adam, Hamburg’un başına geçtikten sonra müthiş bir çıkış yakalamıştı.

Güngör KAYA

Nereden
    Trabzon

DERSİMİZ BREZİLYA

Devre arasında Brezilya’da izlenen bazı oyuncuların tekrar takibe alındığı ve sezon sonunda en az iki oyuncu transfer edileceği öğrenildi. Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor, yeniden Brezilya defterini açtı. Devre arasında Faruk Kanca’nın izlediği birçok oyuncuyu yeniden takibe alan Bordo-Mavililer, sezon sonu için şimdiden çalışmalara başladı. Önümüzdeki sezon için şampiyonluk hedefi koymaya hazırlanan Trabzonspor yönetimi, iyi bir hoca ile birlikte kaliteli bir kadro kurma çalışmalarına şimdiden başladı.

İZLENİYORLAR

Brezilya’da daha önce de takibe alınan Flamengo takımının golcüsü Rodrigo De Souza ve Sao Paulo takımında top koşturan Marcel Augusto için girişimlere başlayacak olan Bordo-Mavililer, bu oyuncuları sezon sonunda kadrosuna katmak istiyor. Teknik direktör adayı Ersun Yanal’ın da bu oyuncuları izlediği ve sözleşme imzalaması halinde bu oyuncular hakkındaki fikrini yönetime sunacağı öğrenildi. Bordo-Mavililer bu sezon transferde işi sıkı tutuyor.

Güngör KAYA

marcel augusto

Rodrigo de souza
    Konu marcelinhos100 tarafından (19.04.2007 Saat 13:37 ) değiştirilmiştir.

Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

A.A. 19 Nisan 2007 Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Fatih Tekke'yi Zenit'e içleri sızlayarak verdiklerini, Fatih ve Trabzonspor'un menfaatlerine uygun olması halinde bu futbolcunun takıma tekrar dönebileceğini söyledi.

Albayrak, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un bir evladı olduğunu belirterek, “Fatih'i biz içimiz sızlayarak vermiştik. Rahat bir şekilde vermemiştik. Fatih dönmek isterse. Onun ve Trabzonspor'un menfaatlerine de uygun olursa niye dönmesin” dedi.

Fatih Tekke'yi 7,5 milyon Euro karşılığında Rusya'nın Zenit takımına belirten Albayrak, “Fatih bizim evladımız, kaptanımız. O dönemde de çok ciddi teklif gelmişti. Trabzonspor'un sokağa para atacak lüksü yoktu. Sözleşmesi de sezon sonu sona erecek ve serbest kalacaktı. Kendisi de gitmek istedi ve bu transfer böyle gerçekleşmişti. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih'i vermezdik” diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor'u yenerek Fortis Türkiye Kupası'nda finale yükselmek ve kupayı kaldırmak istediklerini ifade eden Albayrak, “İnşallah rakibimizi orada yenerek finale çıkacağız. Lig maçında Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda mağlup etmiştik. Yine yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzemize getirmek istiyoruz. Avrupa kupalarına katılmak bizim için önemli” diye konuştu.

keles76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

eğer fatihte memnun değilse ve gelmek isterse başkan bas parayı al fatihi hatta parasını cebinden verki iki yıldız sözünün yerine geldiğini herkes teyit etsin herkes şunu bilsinki futbolcusuna sahip çıkan biri başkanlık koltuğunda yoksa adınız önüne geleni satana çıktı üstünüze yapışmasını istemem .
    sensiz bir hayat sorunsuz olurdu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Güçlülerin İktidarına Karşı; Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

yapıcak bişe yok onun adı messiiii. bize düşen nassiiiiiii......:
    İnsanda güzel olan yüzdür, yüzde güzel olan gözdür ama aslında insanı insan yapan ağzından çıkan sözdür.. »
    Mevlana Celaleddin-i Rumi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Dusunuyorum'da.... acaba Fatih geri gelse ne super olur!. Seneye Fatih Tekke TRABZON!!!

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Alıntı fındıkoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapıcak bişe yok onun adı messiiii. bize düşen nassiiiiiii......:
    ya halidaha inanamiyorum ben ya... ben bu adami yakindan oynamasini gordum tek agiz mesiii diye ben de bagirdim cok super messiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bagriliyor, annem futbol dusmani o da messiii bagirdi yani dusunun....... onlarin messi si variysa BIzim de yattaramiz var.... (ama nasssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii miz de var tabbii )
    Saldırın Seferoğulları
    Bordo Mavi . Net

karayamayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

[QUOTE=marcelinhos100;753922]
    DERSİMİZ BREZİLYA

Devre arasında Brezilya’da izlenen bazı oyuncuların tekrar takibe alındığı ve sezon sonunda en az iki oyuncu transfer edileceği öğrenildi. Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor, yeniden Brezilya defterini açtı. Devre arasında Faruk Kanca’nın izlediği birçok oyuncuyu yeniden takibe alan Bordo-Mavililer, sezon sonu için şimdiden çalışmalara başladı. Önümüzdeki sezon için şampiyonluk hedefi koymaya hazırlanan Trabzonspor yönetimi, iyi bir hoca ile birlikte kaliteli bir kadro kurma çalışmalarına şimdiden başladı.

Hala Kanca diyolar yaaa. Güler misin, ağlar mısın? İmzamda da görüldüğü üzere tekrar başa dönmüş bulunuyoruz.

yahu o ne ya messi 6 kişiyi geçip gol atmış bu nee adama bak ya kaleciyeide geçmiş ve goll
    ronaldinho görsün nasıl oynanır futbol
    "Hayatta Yegane Üstünlüğüm Türk Doğmaktır" K.Atatürk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)