Sayfa 1 Toplam 33 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 825 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 TRABZON - Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart 2011 TRABZON - Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Genel Kurulu kapsamındaki 2011 Gençlik Olimpik Yaz Festivali, Trabzon'da yapılacak.
    Çok çekişmeli geçen oylama sonunda 4. turda Trabzon'un kazanmasında, Trabzonspor'un eski teknik direktörü Belçikalı Urbain Braems'in konuşması oldukça etkili oldu.

Braems, yaptığı tanıtım konuşmasında, Trabzon'u unutamadığını belirterek, ''Trabzon, çok güzel bir şehir. Dünyada gördüğüm en güzel misafirperverlik ve insanlığı Türkiye'de yaşadım. Halk sporu çok seviyor. Trabzon'daki anılarımı unutamıyorum'' dedi.

Trabzon'un kazanması nedeniyle dünyadaki en mutlu insanlardan birisi olduğunu ifade eden Braems, ''Hollanda'nın oyunları alacağını düşünmüştüm. Gerçekten adaylar çok güçlüydü. Trabzon'un buradan birinci çıkması çok büyük başarı. Oylama sırasında heyecandan titremeye başladım. Oylama tamamlanınca da kendimden geçerek bir an ayağa kalkarak bağırdım'' diye konuştu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı ise Avrupa'nın çok güçlü 5 kentiyle mücadele ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bizim için onur verici olan oyunları almak için çok reklam yapmıştık, şimdi de kazandık. Fransa bile bize oy verdi, bizim yanımızda oldular. Sözlerinde durdular. Avrupa ile ilişkilerimiz iyi görünmese bile bir kez daha Türkiye ile Avrupa arasında herhangi bir sorun olmadığı ortaya çıktı.

Avrupa'nın bizi unutmadığı ve yanımızda olduğu burada bir kere daha kanıtlandı. Bu oylama olimpiyatlar kadar zor bir oylamaydı. 4. turda tamamlandı. Her turu da birinci geçmemiz bizim için büyük başarıdır."

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da oylama sırasında çok büyük heyecan yaşadıklarını kaydederek, ''Her turda Türkiye'nin kazanacağına daha çok inandık ve sonunda kazandık. Çok başarılı çalışmalar yaptık, sonunda da bunu ispat ettik. 2016 olimpiyatları için daha sıkı bir çalışma yapacağız ve 2016'yı da alacağımıza inanıyorum.

Gittikçe daha çok tecrübe sahibi oluyoruz. Avrupa burada bir kez daha bizi sevdiğini ve yanımızda olduğunu gösterdi. Yalnız olmadığımızı bir kez daha gördük'' dedi.

Bu arada Avrupa Olimpiyat Komitesinin Denetleme Kurulu, açıkladığı raporunda Trabzonspor'un oyunları kazanmasındaki avantajlarını da belirtti.

Raporda, Trabzon'daki oyunlara 14 ile 17 yaş arası yaklaşık 3500 sporcunun katılacağı belirtilerek, şunlar vurgulandı:
    "Trabzon'un en büyük avantajı sporcuların vizeyle değil, kimlikleriyle oyunlara katılabilecek olması. Sporcular oyunlara katılabilmek için sadece 30 Avro ödeyecek. Trabzon, yeşil alan üzerine kurulu ve deniz kenarında. Ayrıca havaalanına 10 dakika uzaklıkta."

09.12.2006

Kaynak : AA
    Özkan SÜMER

ahmetansu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Standart Gençlik Olimpiyatları Trabzon’da

Brüksel’de 49 ülkenin katıldığı oylama sonucunda 2011 Olimpik Yaz Festivali’ne ev sahipliği yapacak kent olarak Trabzon belirlendi. Trabzon'un yanı sıra Danimarka'nın Herning, Hollanda'nın Utrecht, İtalya'nın Genova ve Letonya'nın Riga kentlerinin adaylık için yarıştığı organizasyonun oylaması Brüksel Sheraton Otel’de gerçekleşti.
    Yapılan oyalamada Trabzon birinciliği elde ederek, 2011 Olimpik Yaz Festivali’nin ev sahibi oldu.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

sancakbeyi_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu harika bir haber..ben umutsuzdum ama olmus cok iyi ya..trazonumuzun tanıtımı acısından mukemmel bir fırsat.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hadi hayırlısı...

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bununla ilgili bir başlık vardı önceden galiba. Onunla birleştirilirse adaylık sürecinde yaşanan gelişmeler de hatırlanmış olur. Yanlış hatırlamıyorsam, aday kentlerden Riga ve THY ile alakalı bir olay söz konusuydu.

Bu arada hayırlı olsun, birilerine de kapak olsun, ki zaten kapak olmuştu vakti zamanında...

keramiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

hayırlı olsun şehre
    TS yaz 6761 e gönder..

kurnaze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hem tanıtım hem de kente yatırım yapılması dolayısıyla cok iyi oldu hayırlı olsun diyelim
    bir sen varsın şu dünyamda

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Serbest kürsüde aynı konu var sanırım
    ODTÜ'lü bir hocanın Trabzonspor atkısıyla dolaşan Trabzonsporlular hakkındaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onların sevgisi, derdi bir başka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kızamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman şehirlerine küsmüş, şehirlerinden utanmış olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Konular birleştirilmiştir...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    Belçika

emegi gecen herkese tesekkurler Trabzonum bu isin altindan alninin akiyla kalkar..
    İnsan ol evlat!

Nereden
    Rusya

çok güzel bir haber
    nasipse o zamanlar trabzonda yaşıyor olabilirim

Serap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

süperrrrrrrrrrrr yaaaaaaa... teşekkürler haber için...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Süper bir olay... Maddi getirisi, tanıtım vs de önemli ama şehrin havasını değiştirecek, farklılık katacak güzel bir uygulama. Yıllar önce yapılan dünya hentbol gençler şampiyonası bile büyük bir hareket ve hava katmıştı şehre. Bu da çok faydalı olacaktır.

İnşallah şampiyonlukla birlikte kutlarız...

Bu arada sağol Breams... Senin Bursa kupa finalindeki halin bile unutulmaz olmana yeterdi ama şimdi daha bir "baba" oldun...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Cok Sevindim Haberi Gorunce Hayirli Olsun Breams Sana Sonsuz Tesekkurler Bizim Icin Konustugun Icin Dunyainsan Oldugumuzu Forza Ts

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İster misimiz bugünkü bu haberle birlikte güzel haberler peşpeşe gelsin. Mesela yarın Ankaraspor maçını net bir skorla kazanalım, aynı şekilde Cuma günü de. Yönetim ve Ziya gitsin, bu işi hakkıyla yapacak kişiler gelsin. Sonra mesela Ts Club'lar geri açılsın falan falan...

Ne güzel olur var ya aslında

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gökhan Bozyiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

İyi bir haber duymayalı çok uzun zaman olmuştu. Artık şehire sporla ilgili gerekli yatırımlar yapılıp, Trabzonlu sporcuların önü büyük ölçüde açılacaktır.

turkercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar bu festival ne oluyor acaba olimpiyat gibi bişeymi yoksa brezilya festivalleri gibi bişemi

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Hayırlı olsun, çok sevindim.. şehrimizin isminin bu şekilde dünya kamuoyunda yer bulması hoşuma gider.. Trabzonspor'la birlikte duyulsa daha mutlu olurduk ama olsun ne yapalım..
    Bu arada Urbain Breams.. Trabzonspor'luyum diyeli beri onun zamanındaki izlediğim futbolu bir daha asla göremedim.. 96 yılındaki kadro bile Lyon maçlarının ve 5-1 lik Bursa maçının tadını yaşatamamıştı bana.. Keşke Breams'dan sportif direktör olarak yararlanabilseydik..
    #7 King of Kings

kutoz
    Ziyaretçi

Trabzon için gerçekten çok sevindirici bir haber. Şehrin, dünya vitrinine çıkması açısından çok faydalı... İstesek, böyle bir olimpiyatın gerçekleştireceği tanıtımı yapamazdık.

İnşallah, bu etkinlik şehrin geleceği için çok faydalı olur...

hayırlı olsun.

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu günlerde en sevindiğim olay bu olsa gerek hayırlısı olsun çok güzel oldu.
    İnsanları işaret ederek suçlarken, diğer 3 parmağınızın sizi gösterdiğini unutmayın.

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

ne varsa eskilerde var.
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

oguzkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu demek oluyoki olimpiyat yapılan bir stadımız olacak...

bu organizsyonun trabzona çok büyük getirileri olacak çoook...
    VERENA (KIRANKAŞ)

Hasan Cubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ollleeeee olllleeee ollleeeee

birde iyi bir haber okuyalim bari cok zamandan beri sevinememisdik dogrusu .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)