Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karadeniz'de gezilecek yerler

Mehmet Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Karadeniz'de gezilecek yerler

Merhaba arkadaslar..

Uzun süredir Forumu uzakdan takip ediyorum. Hatirlayanlar hatirlar ben Mehmet Isvicre'den..

Iki hafta sonra Memlekete geliyorum. Ünye'ye..

Bu sene bi 5-6 günümü Karadeniz gezisi icin ayirdim.. 1-2 tane Karadenizli olmayan ama Trabzonsporlu yaptigim arkadaslari gezdirecem..

Gelmisken Karadeniz'de nerelere gidelim nereleri tavsiye edersiniz?

Yaylalar görülmesi gerekenler felan..

Biraz böyle herkezin bildigi degilde sakli güzellikler de ariyorum..

Sizin kesin git dediginiz tavsiye edeceginiz yerler neresi..

Arkadaslar Trabzona inecek ordan alacam onlari ve Samun'dan geri gönderecem. Yani bütün sahil boyuncu gezecez.

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Meşhur yerler malum Ayder, Uzungöl, Sümela vs. lakin buralarda artık nefes almak çok zor. Bilinmeyenlere(Az bilinen diyelim) yönelin buraları da çok görmek istiyorlarsa haftasonu gitmeyin derim..

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Artvin'de yeni yeni keşfedilen doğal güzellikler var. Oraları gezin hafta sonu. Hafta içi de bilindik yerlere gidersiniz...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ünye çakırtepe de pide yedirmeyi unutma
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Merhaba Mehmet,
    Ben olsam,
    Uzungöl uzunhavuz olduğundan dolayı görülmesi gereken yerler statüsünden çıkarırdım. Ayrıca muhtemelen sağınız Arap solunuz Arap olacaktır.

Akçaabat Hıdırnebi Yaylası'ndan başlayabilirsiniz. Sümela tadilattaydı zannedersem boşu boşuna çıkmayın.

Ayder'de konaklama imkanı bol olduğundan burada konaklanabilir. Ayder'e çıkarken Fırtına Vadisinden geçeceksiniz, arabanın bütün camlarını açın ve mümkün olduğu kadar yavaş kullanın dünyada böyle bir yol az bulunur. Giderken sol tarafta bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde saatine göre kuymaklı kahvaltı da yapabilirsiniz balıkta yiyebilirsiniz. Olmadı bir çay içmek için mutlaka durun Fırtına Deresi'ni Osmanlı zamanında yapılmış köprüyü seyredin. Dereden karşıya hızla geçen mini teleferik yapmışlar ona binebilirsiniz. Rafting yapabilirsiniz.

Çamlıhemşin'den Zil Kale'ye uğramanızı tavsiye ederim. Pokut yaylası'na Şenyuva köyünden çıkılır ama iyi bir şöför iyi bir arazi aracı ve sabırlı insanlar gerekir. Birinden biri yoksa hiç yeltenmeyin. Zil Kaleden inin tekrar Çamlıhemşin'e ordan Ayder'e yol alın. Ayder başlı başına Ayder zaten, Kaplıcalara girebilirsiniz. Ayder'den 10 km daha devam ederseniz aşağı Kavron Yaylasına ulaşırsınız.

Karadeniz'deki bence en güzel şelale olan Arhavi'deki Mençuna Şelalesi'ni asma köprüden geçip görün derim.

İmkanlar dahilinde Artvin Karagöl'e de uğranabilir.

Rehberlik hizmetimin bedeli olarak benim içinde derin bir nefes çekin hesap tamamdır.
    Konu Külünkoğlu tarafından (13.07.2016 Saat 09:00 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Külünkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet,
    Ben olsam,
    Uzungöl uzunhavuz olduğundan dolayı görülmesi gereken yerler statüsünden çıkarırdım. Ayrıca muhtemelen sağınız Arap solunuz Arap olacaktır.

Akçaabat Hıdırnebi Yaylası'ndan başlayabilirsiniz. Sümela tadilattaydı zannedersem boşu boşuna çıkmayın.

Ayder'de konaklama imkanı bol olduğundan burada konaklanabilir. Ayder'e çıkarken Fırtına Vadisinden geçeceksiniz, arabanın bütün camlarını açın ve mümkün olduğu kadar yavaş kullanın dünyada böyle bir yol az bulunur. Giderken sol tarafta bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde saatine göre kuymaklı kahvaltı da yapabilirsiniz balıkta yiyebilirsiniz. Olmadı bir çay içmek için mutlaka durun Fırtına Deresi'ni Osmanlı zamanında yapılmış köprüyü seyredin. Dereden karşıya hızla geçen mini teleferik yapmışlar ona binebilirsiniz. Rafting yapabilirsiniz.

Çamlıhemşin'den Zil Kale'ye uğramanızı tavsiye ederim. Pokut yaylası'na Şenyuva köyünden çıkılır ama iyi bir şöför iyi bir arazi aracı ve sabırlı insanlar gerekir. Birinden biri yoksa hiç yeltenmeyin. Zil Kaleden inin tekrar Çamlıhemşin'e ordan Ayder'e yol alın. Ayder başlı başına Ayder zaten, Kaplıcalara girebilirsiniz. Ayder'den 10 km daha devam ederseniz aşağı Kavron Yaylasına ulaşırsınız.

Karadeniz'deki bence en güzel şelale olan Arhavi'deki Mençuna Şelalesi'ni asma köprüden geçip görün derim.

İmkanlar dahilinde Artvin Karagöl'e de uğranabilir.

Rehberlik hizmetimin bedeli olarak benim içinde derin bir nefes çekin hesap tamamdır.
    Metin abiye ek olarak; Hıdırnebi'ye gitmeden evvel yol üstünde sayılabilecek olan Sera Gölü'ne uğrayabilirsiniz. Ne çok yaban kalmıştır ne de çok meşhur olmuştur. Hoştur, nezihtir. Nefes aldırır.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart tarifelerin azıcık ötesine çıkın...

Mesela Uzungöle gidin ama orada kalmayın az yukarıda yaylalar var oralara çıkın.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Mehmet Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Teşekkür ederimm arkadaşlar..

Peki mesela nerde ne yiyelim? Hangi yemeği en iyi neresi yapar nerde yenir? Sadece Trabzon için değil Mesela denildi gibi Çakırtepe'de mecbur yedirecez Pide'yi..

Kesiin buraya gidin bunu görün dediğiniz bir şeyler var mı?

Rize den başlasanız Samsun'a kadar nasıl bir rota cizersiniz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)