Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yaðýzcan Erdem

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

Standart Yaðýzcan Erdem

Bu kardeþimiz bugün profesyonel sözleþmeye imza atmýþ. Kutluyorum kendisini.

Yaðýzcan Erdem profesyonel oldu!*
    13 Þubat 1997 doðumlu Futbolcumuz bu sezon 19 kez U19 Takýmýmýz da; 4 kere de U21 Takýmýmýz forma giydi.. Orta saha da görev alan Yaðýzcan, 2008 yýlýndan beri Trabzonspor Altyapýsýnda görev yapýyor..
    Yaðýzcan ile 2020 yýlýna kadar sözleþme imzalandý..

https://www.instagram.com/p/BFRunr5GxeB/

Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
    Konu ibrahim tarafýndan (11.05.2016 Saat 22:01 ) deðiþtirilmiþtir.
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

slmn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    33

Alt yapýda sivrilen isimleri genelde bilirim ama bu ismi ilk defa duydum. Hayýrlý olsun bakalým yalnýz yine orta saha arkadaþ
    Mustafa Yumlu.

TolgaTopçu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

2014'ün sonunda aðýr bir sakatlýk geçirmiþti, A Takým idmaninda..
    Yaklaþýk bir sene forma giyememisti..
    Bu sezon düzenli forma giydi, yani sakatlýðýný iyi atlattý..
    Performansý iyi ki profesyonel sözleþme aldý..
    Bildiðim kadarýyla teknik bir oyuncu..

murmut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    29

Bende ilk kez duyuyorum ismini.
    Hayirli olsun, insallah basarili olur

TolgaTopçu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

1 seneliðine 1461 Trabzon'a kiralandý!

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

“BABAM BENÝ ÝZLÝYOR”

Takýmýmýz 1461 Trabzon’da forma giyen 1997 doðumlu orta saha oyuncusu Yaðýzcan Erdem Trabzonspor’un Ocak sayýsýna konuk oldu.

Babasýný 4 yýl önce kaybeden Yaðýzcan Erdem; “Rahmetli babamýn da bu günlere geldiðimi görmesini çok isterdim. Kendisi hayatta olmasa bile bana verdiði öðütler doðrultusunda hem hayatýmda hem de futbol yaþantýmda ilerliyorum ve inanýyorum ki o da beni izliyor ve benimle gurur duyuyor”.

Kendinden ve Ailenden biraz bahseder misin?

Adým Yaðýzcan Erdem. 13.02.1997 Trabzon doðumluyum ve üç kardeþiz. Benden küçük bir kýz bir de erkek kardeþim var. Babamý 4 yýl önce kaybettim. Annem ise ev hanýmý.

Futbolla tanýþman ne zaman ve nasýl oldu?

Futbola ilkokul 2. sýnýfta okul seçmelerinde hocalarýn yeteneðimi fark etmesiyle baþladým. Daha sonra Trabzonspor bu yeteneðimi fark etti beni alt yapýya aldýlar. Bundan dolayý çok mutlu olmuþtum. Ailem benimle gurur duymuþtu. Daha sonra alt yapýdaki tüm yaþ gruplarýnda forma giydim. Gerçek futbolla Trabzonspor sayesinde tanýþmýþ oldum.

Trabzonspor alt yapýsýndan 1461 Trabzon’a geldin. Neler hissettin?

Alt yapýda oynadýðým zamanlarda hedefim Trabzonspor’da forma giymekti. Bu yolda kendimi geliþtirerek ve çok çalýþarak bu zamana kadar geldim. 1461 Trabzon’a gelmeden önce bu hedefime azda olsa ulaþarak Bordo-Mavi formayla Avni Aker’de Sadi Tekelioðlu döneminde oynama þansý buldum. Daha sonra 1461 Trabzon’a geldim. Burada iyi bir performans sergileyerek yeniden Trabzonspor’da forma giymek istiyorum. Trabzonspor’da ve 1461 Trabzon’da oynamak çok güzel bir duygu. Çünkü her genç futbolcunun hayalini süslediði yerde forma giyiyorum ve bundan dolayý da çok mutluyum.

Ailen futbola baþlama ve devam ettirme konusunda destek oldu mu sana?

Evet; ailem bana her konuda çok destek oldu. Ýyi ve kötü zamanlarýmda hep arkamda durdular. Geçmiþte olduðu gibi hala beni destekliyorlar ve her maçýmý tribünden izliyorlar. Rahmetli babamýn da bu günlere geldiðimi görmesini çok isterdim. Kendisi olmasa bile bana verdiði öðütler doðrultusunda hem hayatta hem de futbol yaþantýmda ilerliyorum ve inanýyorum ki o da beni izliyor ve benimle gurur duyuyor.

Trabzonspor altyapýsýndaki eðitim sürecini bize anlatýr mýsýn? 1461 Trabzon’da zorlanýyor musun?

Trabzonspor Alt yapýsýnda 12 yýl futbol eðitimi aldým. Bu aldýðým eðitimle kendimi daha da geliþtirdim. Tabi ki bunda alt yapý hocalarýmýn büyük emeði var.
    Hocalarýma bu günlere gelmemden dolayý çok teþekkür ediyorum. Bu 12 yýllýk süreçte alt yapýda bir aile gibi olduk. Bu 12 yýllýk zaman içinde ise çok güzel arkadaþlýk kurduk ve bu arkadaþlarýmla hala daha görüþüyorum. Gerçekten Trabzonspor altyapýsýnda oynayan her oyuncu kaliteli. Ýnþallah daha niceleri de çýkacaktýr. Futbol oynama þartlarý, imkânlarý çok iyi. Futbol oynamak için bize her imkaný saðlýyorlar. Alt yapýdan gelmiþ bir futbolcu olarak 1461 Trabzon’a hemen ayak uydurdum. Çünkü burada bulunan futbolcu arkadaþlarým bana hiç yabancýlýk çektirmeden çok destek oldular ve aralarýna aldýlar.

Peki, eðitim hayatýn nasýl gidiyor?

Futbol yaþantým haricinde olan boþ zamanlarýmda üniversite sýnavlarýna hazýrlanýyorum. Hem futbol hem de hazýrlýk dönemi bir arada sorun yaþamadan yürütüyorum. Ve eðer kazanýrsam beden eðitimi öðretmeni olmak istiyorum.

Futbolcu olmasaydýn hangi mesleði seçerdin?

Küçük yaþtan beri futbolcu olmak istiyordum. Bu hayalime kavuþtum. Fakat futbolcu olmasaydým beden eðitimi öðretmeni olurdum.

Teknik Direktör Hüsnü Özkara ile güzel bir iliþkin var. Sana da sürekli þans veriyor. Aranýzdaki iliþkiyi nasýl anlatýrsýn?

Teknik Direktörümüz Hüsnü Özkara takýmda gençlere önem ve deðer veren bir hoca. Bende antrenmanlarda çok çalýþarak gözüne girmeyi baþardým ve bana verdiði þansý çok iyi deðerlendirdim. Oda bunu görerek benimle yakýndan ilgilenmeye baþladý. Her zaman arkamda durdu. Bende bu duruþuna karþýlýk sahada elimden gelenin fazlasýný yapmaya çalýþýyorum.

Çok iyi oyunculardan kurulu bir takýmýnýz var. 1461 Trabzon’da oynamak nasýl bir duygu?
    Gerçekten takýmýmýz çok kaliteli futbolculardan oluþuyor. Genç bir takýmýz. Bunun avantajlarý olduðu gibi dezavantajlarý da var. Burada devreye takýmýmýzdaki tecrübeli abilerimiz giriyor. Burada olmak ve 1461 Trabzon’da oynamaktan çok mutluyum. Ligin ikinci yarýsýnda baþarýlý sonuçlar elde ederek bu mutluluðumuzu ikiye katlamak istiyoruz.

Çok genç yaþta bir maçta olsa Trabzonspor’da forma giydin. Süper Lig'de forma giymek nasýl bir duygu?
    Trabzon’da doðup büyüyen ve futbol oynayan her gencin hayali bir gün Trabzonspor’da forma giymektir. Ben þimdilik bir maçta olsa bu hayalimi gerçekleþtirdiðim için çok mutluyum. Bu bir maçlýk deðil tabi ki. 1461 Trabzon’da piþerek yeniden Trabzonspor’da oynamak en büyük hedefim. Ýkinci Lig’le Süper Lig’de oynamak arasýnda büyük bir fark var. Genç bir futbolcu olarak Trabzonspor’da oynamak için 1461 Trabzon’da iyi bir geliþim göstermem lazým. Bunun bilincindeyim. Bende þimdi burada kendimi geliþtirerek ve çok çalýþarak bir maçlýk ta olsa giydiðim formayý sýrtýmdan çýkarmamak istiyorum.

Gelecekte futbolun kitabýný yazacak kadar iddialý mýsýn?
    Belki futbolun kitabýný yazamam ama Trabzonspor alt yapýsýndan aldýðým eðitimle futbolu çok iyi oynadýðýmý düþünüyorum.

Tercih ettiðiniz bir sistem var mý?
    4-4-2 olsun 4-2-3-1 olsun benim mevkiim içim pek farký yok. Ben bir orta saha oyuncusu olarak her sistemde oynayan bir oyuncuyum. Bu nedenle taktiksel formatlara pek takýlan bir oyuncu deðilim.

Futbolda þansa inanýyor musun?
    Þu anda çok iyi bir takýmýmýz var. Ýddia ediyorum ligi çok iyi bir yerde tamamlayacaðýz. Þu anda fikstür avantajýný kullanmamýz gerekiyor. Bu ligde her takým birbirini yenebilecek durumda. Zor fikstürden ilk yarý biraz yara alarak çýktýk ama çok daha fazla puan almayý hak ettiðimizi kimse göz ardý edemez. Sezon baþýnda koyulan hedeften þaþmadýk. Bu ligde en az iki maç üst üste alýrsan hedefine yaklaþýrsýn. Seri yakalamamýz lazým. Bizde bu seriyi yakalamak için iyi çalýþýyoruz. Futbolda da þansa inanmam. Ýnsan þansýný kendi yaratýr.

Beklentilerin fazla olduðu bir futbolcusun. Kendi performansýný nasýl deðerlendiriyorsun?
    1461 Trabzon takýmýna sezon baþýnda katýldým. 1461 Trabzon’da ilk yarý 13 maçta forma þansý buldum. Bu oynadýðým maçlarda hep üzerine koyarak sahada savaþtým. Performansýmýn üzerine çýkarak takýmýma katký saðlayacaðým.

Takýmda iyi bir arkadaþlýk var. Antrenmanlardan sonra neler yapýyorsunuz?
    Takýmda çok ekstra bir arkadaþlýk var. Ýyi bir ekip yakaladýk. Aramýzda art niyetli oyuncular yok. Hepsi temiz kalpli ve iyi insanlar. Birlikte yemeðe gidiyoruz, birlikte oturuyoruz. Bu kolay deðil. Tesislerde kaldýðýmýz zamanlarda tüm takým ayný odada zaman geçiriyor. Bu arkadaþlýðýmýz inþallah sonuca da yansýr ve istediðimiz sonuçlarý alýrýz.

Taraftar olmadan olmaz. Taraftarýmýzla ilgili olarak neler söylemek istersin?
    Taraftarýn kulübe küskünlüðü var sanki… Ýstikrar ve takýma inanmak lazým. Taraftar kesinlikle desteðini esirgemesin. Emin olun ki futbolcu taraftarýn desteði ile ekstra motive olabiliyor. Saha içinde yapýlan yanlýþ pastan sonra tribünden gelen homurdanmalar futbolcunun gardýný düþürebiliyor. O yüzden de çok fazla kulak asmadan ancak eleþtirilerden de ders almasýný bilerek çalýþmak lazým. Taraftarýn bizden inancýný kesmemesini ve bizim yanýmýzda olmasýný yürekten istiyorum.

Trabzon’da nasýl bir hayatýn var? Boþ vakitlerini nasýl deðerlendiriyorsun?
    Boþ vakitlerimde bol bol dinleniyorum. Belli bir süre uyumanýz gerekiyor. Ailemle vakit geçiriyorum. Bazen dýþarý çýkýyorum ve arkadaþlarýmla oturup sohbet ediyoruz. Ama konu yine futbol oluyor. Bende bilgilerimi onlarla paylaþýyorum.

Bir orta saha oyuncusu olarak kendine en çok hangi futbolcuyu, neden örnek alýyorsun?
    Real Madrid’de forma giyen Luka Modric’i örnek alýyorum. Oyunu iki yönlü oynayabilen ender futbolculardan. Teknik kapasitesi çok yüksek bir oyuncu. Hemen hemen her maçýný izliyor ve ondan bir þeyler kapmaya çalýþýyorum.

Bize 1461 Trabzon’u anlatýr mýsýn?
    Ben takýmýn en gençlerinden birisiyim. Bu nedenle her zaman bana takým içerisinde futbolcu abilerim çok destek oldular. Hak edene, hak ettiði deðeri veren bir camia. Geçmiþinde önemli zaferlere imza atan bir kulüp. Bizde elimizden gelenin en iyisini yaparak yeni zaferler elde etmek istiyoruz.

Kendini geliþtirmek için ne gibi çalýþmalar yapýyorsun? Ekstra idmanlar ya da taktikler uyguluyor musun?
    Antrenmanlardan önce ve sonrasýnda tesislerde fiziksel kapasitemi artýrmak için kuvvet çalýþmalarý yapýyorum. Boþ zamanlarýmda bile boþ durmayan biriyim. Hocalarýmýzdan özel programlar alarak evde çalýþmalar yapýyorum.

Su an kendine ne gibi bir hedef koydun?
    Þu anki hedefim 1461 Trabzon’da düzenli þekilde oynamak. Daha sonra hayalim olan Trabzonspor formasýný giymek. Ondan sonra A Milli Takým’a kadar çýkmak.

Kendinle ilgili gazetelerde okumak TV’lerde ise görmek istediðin baþlýk ne?
    Þuanda yolun baþýndayým. Ýlerleyen zaman içerisinde baþarýlý bir futbolcu olmak için büyük bir çaba sarf ediyorum. Eðer bir gün bu hedefime ulaþýrsam gazeteler ve TV ler’in atacaðý baþlýðý bende merak ediyorum. Benim görmek istediðim bir baþlýk yok ama onlarýn atacaðý baþlýklarý görmeyi çok istiyorum.

Senin gibi gençlere neler söylemek istersin?
    Hedefini Trabzonspor ya da 1461 Trabzon olarak belirleyen futbolcu kardeþlerimiz çok çalýþmalýlar. Özel yaþantýlarýna dikkat etmeliler ve ayný zamanda eðitimlerini yarým býrakmamalýlar. Trabzon bir futbol kendi olmasýna raðmen burada kendilerini göstermek ve büyük takýmlarda forma giymek için ilk önce saygýlý ve sabýrlý olmalýlar.

"Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Çaðatay96 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    27

Bu cocuga noldu bilmiyorum sakat mýdýr nedir yeni hoca geldi geleli yok galiba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)