Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 198 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor 2016/2017 Planlaması

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Trabzonspor 2016/2017 Planlaması

Yeni teknik direktör, transferler, gönderilecek oyuncular, sponsorluklar ve ekonomik durum gibi önümüzdeki yılların planlamasını tek başlıkta konuşalım istedim. Hepsi ayrı başlıkta olunca çok fazla kafa karışıklığı oldu bende. Gerek yok derseniz kapatabilirsiniz saygı duyarım

- Yeni Hoca
    - Transfer Planlaması
    - Gönderilecek Oyuncular
    - Sponsorluklar
    - UEFA Kararı
    - Ekonomik Durum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha Asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bir çok konunun özel başlığı var belki konuları oradan yürütebiliriz ama en azından bu Başlığın Uefadaki incelememiz açısından kalması iyi olacaktır kanaatindeyim
    ÜNALKARAMANSPORLU..

"
    Ben yarın bırakır giderim, bu gençlerle seneye neler yapacaksınız görürüm. " Ünal Karaman

Nereden
    Trabzon

Başkanın iyi niyetine ve samimiyetine yüzde yüz güveniyorum. Elbette yapıcı eleştiriler olacak ancak bunun da bir zamanı var, şimdi değil.
    Borcun 800 milyon lirayı aştığı haberlerine inanmamıştım ancak başkanın kendi ağzından söylediği videoyu izleyince şok oldum. 430 milyon lira diye bildiğimiz borç bir anda iki katına çıktı. İnceleme hala bitmedi ve şimdilik borç 800 milyon lirayı aşmış. Gecikmiş ödemelerin faizlerini hesaba katarsak bu borç her geçen gün artıyor. İflasın eşiğindeyiz ve durum çok ciddi. Başkan yine de şapkadan tavşan çıkarmaya niyetli.

Benim merak ettiğim husus acaba UEFA'nın bundan haberi var mı? Acaba UEFA kararı bu inceleme devam ettiği için mi gecikiyor? Ve UEFA'nın haberi varsa bu süreci ceza almadan atlatabilir miyiz? Öncelikle bu zor dönemde başta başkan ve yönetim olmak üzere iyi niyetle kulübü düzlüğe çıkarmak için çalışan kim varsa allah yardımcıları olsun.

Taraftar olarak bazı şeylerin farkına varmalıyız. Kurulacak takım nasıl olursa olsun önümüzdeki sezonun forma, ürün ve kombine satışlarında rekor yapmalıyız. 5 milyon civarı taraftarımız var. Sadece forma satışından en az 50 milyon tl gelir elde edilmeli. Düz hesap formalar 100 TL olsa 500 bin forma satmalıyız. FEDA gerekli. Yeni stada geçiyoruz. Kombine fiyatını ortalama 700 TL'den hesaplasak en az 30 bin kombine satışı ile 20 milyon TL civarı gelir elde edebiliriz. Taraftar olarak elimizden geldiğince kulübe gelir getirecek her türlü kampanyayı başlatmalıyız.

Stadın isim sponsorundan 20 milyon TL gelir bekleniyor
    Stadın tribünlerinin isim sponsorundan 10 milyon TL gelir bekleniyor
    Naklen yayın gelirlerinden 75 milyon TL gelir bekleniyor
    Loca ve kombine satışlarından 36 milyon TL gelir bekleniyor
    Kamulaştırma ve diğer satışlardan 60 milyon TL gelir bekleniyor
    Cardozo, Ndoye, Douglas ve Erkan'ın satışından en az 20 milyon TL gelir bekleniyor
    Forma satışından en az 40-50 milyon TL gelir olmalı (bu şart!!)

Yıllık 260-270 milyon TL gelir! Rakamları üst sınırdan yazmama rağmen şuanki borcun dörtte biri etti ancak, allahından bul İHO!!!
    Konu Mehmet Cihan Kocaman tarafından (10.05.2016 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Sanırım Battık

Duygularim suan cok karisik eski baskana ne desem az daha ne yapabilirsin daha resmen battik sponsorlar taraftar gelirleri desen hic borsey olacak borc faizlerle artip duracak cok sıkintidayiz

orhanunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Batmamız süpriz değil süpriz olan bu durumdan çıkmamız olacak.

Başarı ustanın başarısızlık şark kurnası mafyacığındır.800 mn borç gs bile zorlanıyor kendi borcunu öderken durumumuz çok kötü

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nereden
    Bayburt

Durumumuz çok kötü kabul ancak artık battık bittik edebiyatı yapmaktan çok geleceğe bakıp projeler üretmeliyiz..lakin geleceği düşünürken geçmişle hesaplaşalım İHO denen çoban hesap versin mahkemelerde..
    Bunun yanında bizim için önemlisi kulübe para getirecek projeler arkadaşlar..Bunları araştırıp forumla ve kulüple paylaşalım belki denk gelir okuyan hayata gerçekleştiren olur.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Almanya

GaySe nin eski baskani Adnan Polat gibi Canli yayina cikib Dilensemi Usta?
    Busefer de rezil olur 1 Milyon TL toplayamaz.

demirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben borcun 450 den 800milyona çıkması kadar saçma bişey duymadım. Bu kulüpte muhasebeci,mali işler müdürü, finans müdürü, genel müdür yok mu? Bir kere sen UEFA'ya rapor sundun. Neye göre sundun bu raporu. Eğer 450 milyon borcum var diye sunduysan Uefa cezanı açıklamadan neden çıkıp borcum 450 değilmiş daha çokmuş diye açıklama yapıyorsun. Sponsorluk arıyorsun gidip gelip durumun kötü olduğunu açıklıyorsun,bu durumda sana kim sponsor olur? Bu iş benim aklımı almıyor. İnsan bile bile kendini kötüler mi? Varsa bi açık kendi içinde çöz, ya da işlerini hallet,sponsorlarını ayarla,Uefanın cezası belli olsun sonra çık söyle, sanki geleceğe dair şimdiden kılıf hazırlanıyormuş gibi gelmeye başladı bu durum. Daha sezon başlamamış ,şimdiden sen benim heyacanımı öldürürsen ben niye takip ediyim seni? Ben bu kadar amatörce bir yönetim tarzı görmedim. Usta'ya güvenim sonsuzdu,ama iş icraata geldikçe kıvırıyor. Başkan seçilmeden önce 2 ayda TV kurarım ,TV Trabzonspor için vaat bile değildir diyen adam ile bugün karşımızdaki adam aynı kişi mi?
    Konu demirel tarafından (11.05.2016 Saat 09:22 ) değiştirilmiştir.
    2009 ---Ne zaman gülecek bu yüzüm,ahhh baba ahhh,nerden aşıladın bu sevdayı bana.....
    2010---Baba sana bişi söyliyim mi? Bu sefer olacak gibi...
    2011---'Yine mağlup olduk kirli oyunlara....Artık başka bahara...' demiştim şikeymiş meğer

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Cihan Kocaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni teknik direktör, transferler, gönderilecek oyuncular, sponsorluklar ve ekonomik durum gibi önümüzdeki yılların planlamasını tek başlıkta konuşalım istedim. Hepsi ayrı başlıkta olunca çok fazla kafa karışıklığı oldu bende. Gerek yok derseniz kapatabilirsiniz saygı duyarım

- Yeni Hoca
    - Transfer Planlaması
    - Gönderilecek Oyuncular
    - Sponsorluklar
    - UEFA Kararı
    - Ekonomik Durum
    Fikret orman bjk nin basina gectiginde durumlari bizden kotuydu.
    Fikret orman yonetimi izlenmeli.

Nereden
    Trabzon

Alıntı demirel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben borcun 450 den 800milyona çıkması kadar saçma bişey duymadım. Bu kulüpte muhasebeci,mali işler müdürü, finans müdürü, genel müdür yok mu? Bir kere sen UEFA'ya rapor sundun. Neye göre sundun bu raporu. Eğer 450 milyon borcum var diye sunduysan Uefa cezanı açıklamadan neden çıkıp borcum 450 değilmiş daha çokmuş diye açıklama yapıyorsun. Sponsorluk arıyorsun gidip gelip durumun kötü olduğunu açıklıyorsun,bu durumda sana kim sponsor olur? Bu iş benim aklımı almıyor. İnsan bile bile kendini kötüler mi? Varsa bi açık kendi içinde çöz, ya da işlerini hallet,sponsorlarını ayarla,Uefanın cezası belli olsun sonra çık söyle, sanki geleceğe dair şimdiden kılıf hazırlanıyormuş gibi gelmeye başladı bu durum. Daha sezon başlamamış ,şimdiden sen benim heyacanımı öldürürsen ben niye takip ediyim seni? Ben bu kadar amatörce bir yönetim tarzı görmedim. Usta'ya güvenim sonsuzdu,ama iş icraata geldikçe kıvırıyor. Başkan seçilmeden önce 2 ayda TV kurarım ,TV Trabzonspor için vaat bile değildir diyen adam ile bugün karşımızdaki adam aynı kişi mi?
    2 ayda TV kurarım demedi. TV kurmak 2 aylık iş, yeter ki istensin dedi. Daha sonra da sosyal medyadaki takipçi sayımız 1 milyon bile değil ne televizyonu dedi. Çok da haklı. Sosyal medyada takip etme ama TV iste, hiçbir zaman forma alma ama en kaliteli formayı iste, maçlara gitme ama stad şöyle olsun böyle olsun diye ahkam kes. Bizim taraftarın önemli kısmı bik bik bik ötmekten başka bi işe yaramıyor. İcraat yok diye yönetimi eleştirir ama taraftar olarak yapması gerekenlerin hiçbirini yapmaz. Böyle amatör yönetim görmedim söylemi de hiç samimi değil.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Başkan Muharrem Ustaya güvenimiz tam ama eski başkan ihonun bu takıma ettiği ihanet öyle kolay kolay silinecek cinsten değil takımın uçan kuşa borcu var sırf banka kredilerinin faizleri bile borcu bir yıl içinde kat be kat artırmaya yeter. bu kadar borç ve üstüne gelen başarısızlık sanırım Trabzonsporun sonunu hazırlayan şeyler. Peki şuan muharrem usta ne yapmalı 50.yılda şampiyonluk hedefi iyiydi ama bu son olaylardan sonra pek gerçekçi bir söylem halini almadı yapılacak şey 3 sene içinde kademeli olarak borçların eritilmesi ve önce mali anlamda kafamızı kaldırabilecek noktaya gelebilmiş olmamız lazım. Bunları başarabilirsek (ki bunu camiada Muharrem başkandan başka hiçbir isim yapamaz) ondan sonra şampiyonluk lafları etmeye başlarız.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Başkanın iyi niyetine ve samimiyetine yüzde yüz güveniyorum. Elbette yapıcı eleştiriler olacak ancak bunun da bir zamanı var, şimdi değil.
    Borcun 800 milyon lirayı aştığı haberlerine inanmamıştım ancak başkanın kendi ağzından söylediği videoyu izleyince şok oldum. 430 milyon lira diye bildiğimiz borç bir anda iki katına çıktı. İnceleme hala bitmedi ve şimdilik borç 800 milyon lirayı aşmış. Gecikmiş ödemelerin faizlerini hesaba katarsak bu borç her geçen gün artıyor. İflasın eşiğindeyiz ve durum çok ciddi. Başkan yine de şapkadan tavşan çıkarmaya niyetli.

Benim merak ettiğim husus acaba UEFA'nın bundan haberi var mı? Acaba UEFA kararı bu inceleme devam ettiği için mi gecikiyor? Ve UEFA'nın haberi varsa bu süreci ceza almadan atlatabilir miyiz? Öncelikle bu zor dönemde başta başkan ve yönetim olmak üzere iyi niyetle kulübü düzlüğe çıkarmak için çalışan kim varsa allah yardımcıları olsun.

Taraftar olarak bazı şeylerin farkına varmalıyız. Kurulacak takım nasıl olursa olsun önümüzdeki sezonun forma, ürün ve kombine satışlarında rekor yapmalıyız. 5 milyon civarı taraftarımız var. Sadece forma satışından en az 50 milyon tl gelir elde edilmeli. Düz hesap formalar 100 TL olsa 500 bin forma satmalıyız. FEDA gerekli. Yeni stada geçiyoruz. Kombine fiyatını ortalama 700 TL'den hesaplasak en az 30 bin kombine satışı ile 20 milyon TL civarı gelir elde edebiliriz. Taraftar olarak elimizden geldiğince kulübe gelir getirecek her türlü kampanyayı başlatmalıyız.

Cardozo, Ndoye, Douglas ve Erkan'ın satışından en az 20 milyon TL gelir bekleniyor

Yıllık 260-270 milyon TL gelir! Rakamları üst sınırdan yazmama rağmen şuanki borcun dörtte biri etti ancak, allahından bul İHO!!!
    Bunları yapmaktan baska çaremız yok zaten.Seneye gucu yeten herkesın yok tasarımını begenmedım,yok rengını begenmedım demeden forma alması lazım.5 mılyon kısıyız.Eger seneye forma rekoru kırabılırsek sponsorlarıda etkıler.Formaların dırek Temmuz ayında çıkması gerekır.Ben futbola kustum deyıp maça gıtmessen olmaz.Taraftar olarak agırlık koymamız lazım.
    Trabzonun Istanbula tasınmasına karsı bır ınsanım ama onumuzdekı sene stadı gecıktırıp 1 sene Istanbulda oynamaya hayır demem.Bence yonetım bu ıhtımalı dusunuyordur.Istanbulda çok ıyı kombıne satarız bu kulubun forma ve lısanslı urun satıslarınıda etkıler.
    Sıke surecındekı atesın sonmesı ıcın en ıyı ıhtımal bızım kume dusmemızdı.Bu sekılde gıdersek adamların ıstedıgı olucak.Zaten kulup battı batıyor dıyerek kamaoyu yaratıyorlar.Seneye herkes elını tasın altına koymassa artık burada superlıde dırek mı çıkarız yoksa ılk6 ya gırıp playofftanmı çıkarız dıye tartısırız.
    Ts Club umarım ıyı urunler çıkarmaya başlar.Amator tasarımcılarımız çok ıyı urunler çıkarıyor.O tshırtlerden 4-5 tanesını bassınlar.Hem forma kadar pahalıda olmaz.20-30 lıra arasında satılır.Ordanda bır dayanısma içine gırerız.
    Herkese artık saka gıbı gelmeye basladı ama borcumuz gerçekten bızım boyumuzun ustunde.Akıllı davranmassak dahada kotu duruma duserız.Konusma devrı bıttı herkesı ıcraate davet edıyorum

demirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 ayda TV kurarım demedi. TV kurmak 2 aylık iş, yeter ki istensin dedi. Daha sonra da sosyal medyadaki takipçi sayımız 1 milyon bile değil ne televizyonu dedi. Çok da haklı. Sosyal medyada takip etme ama TV iste, hiçbir zaman forma alma ama en kaliteli formayı iste, maçlara gitme ama stad şöyle olsun böyle olsun diye ahkam kes. Bizim taraftarın önemli kısmı bik bik bik ötmekten başka bi işe yaramıyor. İcraat yok diye yönetimi eleştirir ama taraftar olarak yapması gerekenlerin hiçbirini yapmaz. Böyle amatör yönetim görmedim söylemi de hiç samimi değil.
    Tv için söylediklerinde haklısın diyelim. Ben yanlış anlamış olabilirim. Diğerlerinde haksız mıyım?
    2009 ---Ne zaman gülecek bu yüzüm,ahhh baba ahhh,nerden aşıladın bu sevdayı bana.....
    2010---Baba sana bişi söyliyim mi? Bu sefer olacak gibi...
    2011---'Yine mağlup olduk kirli oyunlara....Artık başka bahara...' demiştim şikeymiş meğer

Nereden
    Trabzon

Galatasaray'ın toplam borcu 1 milyar 494 milyon lira olarak açıklandı.

Nereden
    Trabzon

Alıntı demirel;19204409 56 Nickli Üyeden Alıntı
    Tv için söylediklerinde haklısın diyelim. Ben yanlış anlamış olabilirim. Diğerlerinde haksız mıyım?
    Diğer yazdıklarınız derken? Adam niye kötülesin kendini olanı gösteriyor işte. Ne halde olduğumuzu görün, anlayın diye.

Buğra Çora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu şerefsiz ıho tefeciden para mı çekti
    !Her bağimlılığa karşiyim TRABZONSPOR harıc..

Nereden
    İstanbul

Durum bu kadar kötü iken başkan boş vaadlerde bulunmamalı öncelikle yönetim çıkıp 2 sene feda demeli sonrasında takım oyununu iyi oynatan genclere önem veren başarılı bir hoca ile anlaşılmalı ( bana göre Sadi Tekelioğlu en mantiklisi ) 2 sene içerisinde taraftar olarak sabretmemiz gerekiyor borç en alt seviyeye kadar azaltılmali scout ekibimizin önerdiği genc başarıya ac oyuncular düşük bedellerle alınıp takima monte edilmedi şuan ki kadrodan 15.20 oyuncu satilip yerine gelecek 4.5 iyi oyuncu kiralik gelecekler ve genclerle olusturulacak olan kadro ile 2 senede kemiklesecek kadro ile kulup ekonomik olarak rahat bi nefes alir ondan sonra sampiyonluktan bahsedebiliriz...

Bayundur Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı bc_lazo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu şerefsiz ıho tefeciden para mı çekti
    Zarrabin parasini aklamis deniliyor. Nerede deniliyor: http://www.haberler.com/riza-sarraf-...470330-haberi/

daha baska haberlerde var 10 milyon dolardan bahsediyor. Baskaninda bunun hakkinda yorumu vardi "para haciosmanoglu isminin uzerinden giris yapti, cikista onun ismiyle, nerden aldigi bizi degil ilgili kurumlari ilgilendirir" diye.
    "Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş." Alparslan Turkeş

angraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yapmamız gereken çok belli kredi çekilecektir o kredi ile acil ödenmesi gereken borçlar ödenenecektir. Devletle görüşüp vergi affı istenmeli. Bunun dışında izleme ekibi desteğiyle kadro yapılandırılması gerekiyor.

Emirhan Çorumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Uefa Kararina göre Planlama yapilip uygulanacaktir... Kredi cekilip kisa sürede ödenmesi gereken Paralar ödenecektir tahminen -> Oyuncu alacaklari, Menajer Masraflari, Önceki Dönemden Transfer Paralari, TD. Alacaklari vs... Kredi ile önceki Dönemin gereksiz Masraflari yapilandirilacaktir bence...

Stad Ismi, Forma Sponsoru ve Oyuncu Satisindan gelecek Paralar tahminen Transfer Bütcemizi belirleyecektir... Beklentim 10-15 Milyon Euro civarinda... Bu Parayla Scout Ekibinin izledigi bir kac genc Oyuncu Transfer edilir... Belki bir kaliteli Isimli Oyuncuda gelir... Ayrica Takas Yoluyla 1-2 Transfer gelebilir...

Zaten bu Sisteme uygun bir TD. gelecektir (Genc Oyuncular ve Scouting Sistemine yatkin -> Besnik Hasi tarzinda) - En önemlisi Taraftarin sakin olup beklemesi ve bu zor dönemde maddi manevi Takima ve Yönetime destek olmasi... Hayirlisi...
    “Gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın.”

Nereden
    Almanya

Böyle dvam ederse küme düşecez.

cakalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kim yapacak bu planlamayı?

Trabzon bir aşk hikayesi değildir.
    Trabzon Aşktır gerisi hikayedir.

alone_6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

800 milyon tl'nin yıllık faizi 80milyon tl eder ki, bu borcu azaltıp, sistemi döndürebilmek için yılda 150 milyon tl kar eder hale geçmeliyiz ki durum hiç iç açıcı değil...İHO Allah seni bildiği gibi yapsın...
    Marka değerini sevdiğimin Türk futbolu....

Nereden
    İstanbul

Şu Uefa kararını açıklasa da ona göre hareket etse kulüp bi an önce.

alone_6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Özkan Sümer zamanındaki yapılanmaya dönmeliyiz. Düşük maliyetli, potansiyelli, sabır gösterilecek Brezilyalı, Afrikalı oyuncularla sabır dolu maçlar ve yıllar bizi beklemekte. Tek avantajımız yabancı hakkının fazla olması. Örneğin alınan 8 oyuncunun 6 sından verim alsak iyi. Bunun yanında Yusuf Yazıcı vb. kumaşı oyuncuları da bulup, sabretmeli, oynatmalıyız...
    Marka değerini sevdiğimin Türk futbolu....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)