Hesaplipazar
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bir Kulp Nasl Ynetilir? Nelere Dikkat Edilir?

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Standart Bir Kulp Nasl Ynetilir? Nelere Dikkat Edilir?

Arkadalar son Trabzonspor ynetiminin kulbmz ne kadar baarl bir ekilde nasl ynettii ortada...

Bir kulbn baarl olabilmesi iin (hem kendi liginde hem de avrupada) neler yaplmal ? bu baarya ulamak iin bu yola nereden klmal ve nelere ncelik verilmelidir..?

Transfer politikas poplist mi olmal yoksa kendi z deerlerine mi ynelmelidir?

Kulpler artk sadece futbol takmndan ibaret olmamakla birlikte basketbol ve voleybol bata olmak zere bir ok alt bran elde ederek genilemektedir.
    Bu genileme nereye kadar olmal ? hangi branlara daha ok nem verilmeli?

Kulbn taraftarlaryla bulumas hangi kanallardan olmal ve hangi kanallar daha salamdr (taraftar maazalar-tv-kulp yelii-piyangolar-taraftar kartlar...)

Kulp ynetimleri ynetim kadrolarnda kimlerden yararlanmaldr ? d fayda (danmanl hizmetleri - ynetim hizmetleri ...) salamal mdr ? profesyonllere ne kadar yer verilmelidir?

Baar isteniyorsa nelerden fedakarlk edilmeli nelere daha fazla yer verilmeli..
    Futbolcular nasl neye gre seilmeli .. Biz ne istiyoruz ? Nasl futbol istiyoruz?

Kulbn marka olabilmesi iin dier kulplerin sempatisini kazanmak iin bir kulp ne yapabilir ya da ne yapmayabilir?

Paral insanlar m bilgili insanlar m?

Taraftarn fikirleri nereye kadar nemsenmeli ya da nereden balanarak nemsenmelidir. Taraftar konseyleri ya da kulbn genlik konseyleri gibi oluumlara izin verilmeli midir?

Bir kulp nasl ynetilmelidir? Bir kulp baar istiyorsa nasl bir yol izlenmelidir?

Bunlar tartmann vakti geldi sanrm...
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Samsun
    Ya
    43

Arkadalar son Trabzonspor ynetiminin kulbmz ne kadar baarl bir ekilde nasl ynettii ortada...

Bir kulbn baarl olabilmesi iin (hem kendi liginde hem de avrupada) neler yaplmal ? bu baarya ulamak iin bu yola nereden klmal ve nelere ncelik verilmelidir..?
    Transfer politikas poplist mi olmal yoksa kendi z deerlerine mi ynelmelidir?
    her ikisde olmal.hem bu topraklarn ekmeini yemi bu takma sevdal z evlatlar (tabii yetenei ile ha eden) hemde taraftar stada ekecek, prestiji artracak tecrbesi ve bilgi birikimi ile takmdaki dier oyunculara nder olacak yabanc tannm oyuncular.(nam dier yldz)

Kulpler artk sadece futbol takmndan ibaret olmamakla birlikte basketbol ve voleybol bata olmak zere bir ok alt bran elde ederek genilemektedir.
    Bu genileme nereye kadar olmal ? hangi branlara daha ok nem verilmeli?
    illa her branta olacagz diye kaide yok.yavas yavas bir ka branta balanarak zamanla daha brana al atlmal.futbol basket volayebol vs.

Kulbn taraftarlaryla bulumas hangi kanallardan olmal ve hangi kanallar daha salamdr (taraftar maazalar-tv-kulp yelii-piyangolar-taraftar kartlar...)
    hepsi kullanlmal. taraftara aktif rol verilmeli. klp ile ilgili belirli aktivetelerde grev verilmeli.i sadece u takm tutuyorum olmamal.

dier balktan bir alnt.

3. Lyon takm ile ilgilenen herkesin nerileri dikkate alnacak...zellikle taraftarlarmzn stadmzla ilgili,malarla ilgili neri ve ikayetleri hemen giderilecek...Taraftarlarmzdan gelen futbolcu istekleri ve nerileri dikkate alnp teknik komite ve sporcu izleme komitesi tarafndan takip edilecek....Bu sayede taraftarlarmzn nedii futbolcular dikkate alarak 20 ye yakn futbolcuyu takma kazandrdk ve ou yldz oldu...Taraftarlarmz klbmze daha yakn olmasn hissettirdik.Bylece taraftar klb sahiplendi ve klp taraftardan daha fazla para kazanmaya balad ve kaynak bulma derdimiz azald...Taraftar para parayd...Onlar birletirmek iin eitli aktiviteler dzenledik...

Kulp ynetimleri ynetim kadrolarnda kimlerden yararlanmaldr ? d fayda (danmanl hizmetleri - ynetim hizmetleri ...) salamal mdr ? profesyonllere ne kadar yer verilmelidir?
    ncelikle konumay bilen adam olmal.takm her platformada tasyablecek,savunablecek, tv de roportaj vesare verrken konusmas n blen az ama z konusan kiilerden seilmeli.

Baar isteniyorsa nelerden fedakarlk edilmeli nelere daha fazla yer verilmeli..
    Futbolcular nasl neye gre seilmeli .. Biz ne istiyoruz ? Nasl futbol istiyoruz?
    bir kere baar isteniyorsa bir eye balanp kalnmamal.mesela ze dn. sanlyoki ze dnsek yarn baar gelecek.gelse bilbao bu durumda olmazd. ayaklar deiik zeminlere kurmalki bir aksasa dieri taya bilmeli. baatada dediim gibi z evlatlarnda iinde oldugu dier yerli oyuncular ve yabanclarla desteklenmi bir takm olmal.

Trabzonspor taraftar defansif kadro , geriye yatan takm, salam savunma falan anlamaz.her takmn yazl olmayan ama zamanla gelien bir karekteri olur. sonraki taraftarlarda buna alr. Trabzonspor devaml atak yapan saldran bir oyun yaps belirlemeli taraftarn mennun etmek istiyosa. dier trl gelecek olan ampiyonluk bile sevindirir ama azda bir ekilik brakr.seilen oyuncularda bu oyun yapsna gre saldran ylmayan baarya a oyunculardan seilmeli.

Kulbn marka olabilmesi iin dier kulplerin sempatisini kazanmak iin bir kulp ne yapabilir ya da ne yapmayabilir?
    dier kluplern sempatsn kazanmaya calsmak yalaka br takmdan baska br sey dogurmaz. biz kimsenn dusman deglz dostuda olmamalyz. o yuzden de bunu iin ekstra bir ey yaplmamal.tek dikkat edlmes gereken kendmz overken baskalarn alaltmamak.

Paral insanlar m bilgili insanlar m?
    bilgini olmadg yerde para br se yaramaz.ama sadece blg lede br sey yaplamaz.zaten y kullanlan blg paray getrr.ikisi beraberde basary getrr.

Taraftarn fikirleri nereye kadar nemsenmeli ya da nereden balanarak nemsenmelidir. Taraftar konseyleri ya da kulbn genlik konseyleri gibi oluumlara izin verilmeli midir?
    mutlaka nemsen meli ve destek verilmeli.bir kere taraftara yeterli bilgi verilmeli.buarada dikkat edersniz en byk tatmalar hep tahmn konularda konuulan kap arkasda tartslan meydana gelen konulara yaplan yorumlarda kyor.bilgi sahp olmayan taraftar mantgna ve duygularna gore hareket eder.

Bir kulp nasl ynetilmelidir? Bir kulp baar istiyorsa nasl bir yol izlenmelidir?
    her lanadan klup mutlaka temsl edlmel.basnla y lkler saglanarak yazl ve sozlu basnda takmdan daha ok bahsedlmes saglanmal. bu sayede her asamada transfer olsun reklam olsun taraftar kazanma olsun brnebze yarar saglanablr. tutarl olmak gerekr. camann ilkelerne bagl kalarak bilindik dogrulardan saplmamald.

ben Trabzonsporluyum denen herkes takma katk yapmaya zorlanmal.maddi manevi.

eer ben Trabzonsporluyum diyorsan karslgn vereceksn.
    Konu Grkan tarafndan (05.12.2006 Saat 17:40 ) deitirilmitir.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    21.01.2006

katlyorm

miragef - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.12.2006

Bu i trkiyede ise paral insanlar

6afak Aydn1 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    43

bmteam adli yemiz Cikis teorisi adli baslikta zaten belirtti : Bunlari niye okumuyorsunuz ve Trkiyeye uydurmuyorsunuz ?????
    Basariyi yakalamak Trkiyedemi zor Avrupadami ???

"Dn fransz futbol dergisi EXTRA ya gz atarken olimpik lyon ile ilgili arpc ve bizim takma benzer niteliklere rastladm...

Olimpik lyonda taktisyen ve antrenr olarak alan Joel Bats la bir rportaj yaplyordu...

Joel Bats yle diyordu;

''2000 ylna gelindiinde Lyon takm son sralarda 2. lige dmemek iin ura veren sradan takm olmutu...Bor o kadar oktu ki,brakp gitsek bizi onursulukla sulayacaklard... Monako,Marsilya ve Paris S.G. takmlar srayla ampiyon oluyorlar ve biz de onlara imrenerek bakyorduk.Artk klbn tek amac avrupa kupalarna katlmak gibi sradanlamt...Avrupa kupalarna katldmzda ilk turlarda eleniyorduk...
    Ne yapabiliriz diye 12 saat aralksz sren bir toplant gerekletirdik...Ve bu toplantnn son 2 saatinde inanlmaz nerilerle kararlar aldk...''

Gazeteci soruyor;Bunlar nelerdi?

Bats ''Bunlar madde madde sralarsak
    1. Takma iinin uzman bir diyetisyenler ve kondsyonerler alnacak...Diyetisyenin grevi sporcular ma iin zinde hale getirmek olacak.Diyetisyen ve kondsyoner koordine alacak...Diyetisyen, takm hedef ma iin hazrlk yaparken takmn vitamin ve kalori ihtiyacn her futbolcu iin ayr ayr belirleyecek...Sporcular diyetisyenin uygulad gnlk yeme ime ve uyku programna harfiyen uyacaklar...Kondsyoner ise sporcularn hedef ma iin kondsyonlarn kademeli olarak 140 dakikaya karacak...Bir sporcu 140 dakikalk bir formgraph a sahip olursa sahada istediini yapabilir...Ayrca baz futbolcular geleneksel yemeklerden ve ieceklerden holanyorsa koullar uygun olarak (ar baharatl, kolal ve gazl iecekler hari) futbolculara takdim edilecek.Bu sporcuya Bu sporcuya (zellikle yabanc) extra rahatlama ve huzur verir.

2. Takma Psikiyatrist ve psikoanalizci alnacak...Her futbolcu 2 ya da 3 gnde bir psikiyatrist ile sorunlarn paylaacak...Psikayrist hedef matan 2 gn nce Teknik direktre futbolcular hakknda rapor verecek...Psikiyatrist asla futbolcular hakkndaki detaylar teknik direktr ya da ikinci bir kiiye vermeyecek...Mesela uaktan korkan bir sporcuyu bu sayede daha iyi motive edebildik.Uaa bindiinde tm kaslar ters kasld iin zellikle deplasmanlarda yaptmz malarda verim alamadmz sporcumuz daha verimli hale geldi....
    Psikoanalizci futbolcunun futbol d yaamlarn mercek altna alp onlara eitli yntemler sunacak.Gerektiinde sosyal yaamlar hakknda neriler sunacak...Takm iindeki beraberlii ve dostluu pekitirecek eitli aktiviteler dzenleyecek.

3. Lyon takm ile ilgilenen herkesin nerileri dikkate alnacak...zellikle taraftarlarmzn stadmzla ilgili,malarla ilgili neri ve ikayetleri hemen giderilecek...Taraftarlarmzdan gelen futbolcu istekleri ve nerileri dikkate alnp teknik komite ve sporcu izleme komitesi tarafndan takip edilecek....Bu sayede taraftarlarmzn nedii futbolcular dikkate alarak 20 ye yakn futbolcuyu takma kazandrdk ve ou yldz oldu...Taraftarlarmz klbmze daha yakn olmasn hissettirdik.Bylece taraftar klb sahiplendi ve klp taraftardan daha fazla para kazanmaya balad ve kaynak bulma derdimiz azald...Taraftar para parayd...Onlar birletirmek iin eitli aktiviteler dzenledik...

4. Sporcularmz asla bask altna almadk...Sosyal yaantlar zerine neri ve tavsiyelerde bulunduk...Bu konuda uzmanlardan yardm aldk...

5. Takmmz dier takmlara sevdirdik...Bu sayede bize olan antipatiyi ortadan kaldrdk...Bu sayede malarmz dostluk havasnda geti...

6. Takma sresini doldurmu 3-4 tane yldz alacamza 1-2 tane gen yldza ayn paray vererek sahip olduk...Bu sayede hem bu sporcular baka takmlar transfer ederek daha ok para kazanm olduk hem de genliin dinanizmi ve sava ruhundan faydalanm olduk...

7. Takm iindeki ar sorunlu dzeltilemeyen sporcu,antrenr ve teknik ekiple yollarmz ayrdk...Bu ii onlar kstrmeden ve onurlarn krmadan yaptk...Bu sayede daha sonra onlarn nerileriyle eitli kazanmlar yaadk...''

te Joel Bats'n syledikleri....
    Olimpik Lyon bu sayede nerelere geldi gryorsunuz...
    Biz neden yapamayalm...
    Nuri Albayrak ve ekibi eer baarl olmak istiyorsa bunlar dikkate almal...."

ahmetansu61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.12.2005
    Nereden
    ngiltere
    Ya
    36

grkan arkadamzn dediklerine katlmak iten deil. ona ek olarak ben yneticiysem sadece bunlar deil trabzonspora herkonuda nasl katk salarm bunu dnmeliyim. kazancn k by olmaz. byk projeler yapp onlar gerek hayata yanstamadktan sonra bunun bi anlam yok. ben burda bi konu amtm pek rabet olmad geri ama tendshow 07 diye bi balk vard. byk bi organisazyon ve bu organisazyonda gs bjk ve fnr in store lar bulunurken bizim ts clup mz yoktu. bence bi ynetim nerde kazan salancak nerde trabzonsporun adn n plana tayacak bi organsizasyon var hemen katlmas gerekir. ayn ekilde ben bunu cok syledim bi cok avrupa taknda gryoruz formada orta reklam almak. biz byz oramza reklam almayz gibi bie yok. bu trabzonspora kazandracaksa alcaksn tabi.
    ayrca benim ahsi dncem trabzonspora seilmi bi ynetim sadece trabzonsporun kalknmas iin uramyacak trabzonunda kalknmas iin uracak. trabzon sada sola alveri merkezi sinemalar amakla gelimez. bu ehrin saniyiye ihtiyac var. bu konuda da varsa gcn yardm ediceksin.
    bence biri cksa trabzonda bi sanayi geliimi yapsa cksa fabrika asa diyelim bu bence statdan daha makbule geer. trabzonsporun baarl olmas iin trabzonunda kalknm insanlarnn maddi gelireri yksek bi ehir olmas gerekir.
    ayrca ynetime seilen insanlarn gerek hatlarnda yada papaz olduklar insanlarla ynetici kiiliine brndklerinde bu insanlarn trabzona bi katks olcaksa herhangi bi kslk olmadan trabzonspor iin ne gerekirse ortaka yaplmasn isterim.
    belki abart geliyo bu sylediklerim ama ben buna byle inanyorum nezaman byle bi ynetim ckar ozaman trabzonsporun ampiyon olur.
    "Bizi asagiya ekmeye alismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." zkan Smer

BMN l TRABZON

yelik tarihi
    06.08.2006
    Nereden
    Trabzon

bizim ynetimin yapmadklarn ve yaptklarnn tam tersini yaparak ynetilir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)