Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Þike iddialarý yayýný kestirdi!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Standart Þike iddialarý yayýný kestirdi!

Haberturk Televizyonu`nda pazartesi gunleri futbolun nabzini tutan ‘’Seref Tribunu’’ programi yorumculari studyoyu terk ettiler. Tugrul Yenidogan`un sundugu Kemal Belgin`in de yorumcu olarak gorev yaptigi programda dun gece gectigimiz hafta yaptigi sike itiraflariyla dikkati ceken isim Cihan Oskay`in aciklamalari yer alacakti. Oskay, program oncesinde "Gectigimiz hafta Tele Gol programinda yaptigim aciklamalar bugun anlatacaklarim ve belgeleyeceklerimi yaninda sonuk kalir" demisti. Ancak programin baslamasina kisa bir sure kala Haberturk yetkilileri Tugrul Yenidogan`la goruserek Oskay`in yayina katilmamasini istedigi ogrenildi. Programin baslamasinin ardindan da Cihan Oskay`in 52 dakika suren roportajinin bulundugu kaset yayina sokulmasina izin verilmedi.

Haberturk`un ust duzey yetkililerinin, "Cihan Oskay`in aciklamalari yayinlanirsa reklam sikintisiyla karsi karsiya kaliriz. Uzerimizde cok buyuk baski var" dedikleri iddia edildi.

Yenidogan ve belgin bunun uzerine programi terk ettiler. Seref Tribunu programinin devam edip etmeyecegi onumuzdeki gunlerde belli olacak. Fenerbahce Kulubu`nun gectigimiz hafta Tele Gol programinda yayinlanan program sonrasinda Dogan Grubu ile reklam karsiligi anlastigi iddia edilmis ve Dogan Grubu`nun Fenerbahce lehine, Oskay`in da aleyhine yayinlar yaparak ortami yumsattigi bazi medya organlarinda yer almisti.

Haberin diðer detaylar

Yayin Koordinatoru
    Cengiz KAHRAMAN
    cengizkahraman@haberturk.com

Haber Koordinatoru
    Abdullah DEMIR
    abdullahdemir@haberturk.com

Ankara Haber Muduru
    Gulin YILDIRIMKAYA
    gulinyildirimkaya@haberturk.com

Sorumlu Mudur
    Huseyin ASAL
    huseyinasal@haberturk.com Reklam Koordinatoru
    Dilara GUNINDI
    dilaragunindi@haberturk.com

Gorsel Yonetmen
    Sertac GEGIN
    sertacgegin@haberturk.com

Bilgi Islem Muduru
    M. Sait BILGIN
    saitbilgin@haberturk.com

Emailler
    EDITOR: editor@haberturk.com
    REKLAM: reklam@haberturk.com
    TEKNIK: teknik@haberturk.com
    Yayin Koordinatoru
    Cengiz KAHRAMAN
    cengizkahraman@haberturk.com

Haber Koordinatoru
    Abdullah DEMIR
    abdullahdemir@haberturk.com

Ankara Haber Muduru
    Gulin YILDIRIMKAYA
    gulinyildirimkaya@haberturk.com

Sorumlu Mudur
    Huseyin ASAL
    huseyinasal@haberturk.com Reklam Koordinatoru
    Dilara GUNINDI
    dilaragunindi@haberturk.com

Gorsel Yonetmen
    Sertac GEGIN
    sertacgegin@haberturk.com

Bilgi Islem Muduru
    M. Sait BILGIN
    saitbilgin@haberturk.com

Emailler
    EDITOR: editor@haberturk.com
    REKLAM: reklam@haberturk.com
    TEKNIK: teknik@haberturk.com

ADRES:
    Tevfik Bey Mh. 20 Temmuz Cd.
    No:24 SEFAKOY/ISTANBUL

TELEFON
    0212 599 82 86 pbx

FAX
    0212 426 42 41

Trabzonspor Kongre Üyesi

DÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    52

Eeee Normal...Kuyruklarýna basýldý feryat içindeler...
    Pis kokularý kapatma derdindeler....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Elbirliði ile rezilbahçenin rezilliklerini örtme derdine baþaldýlar.Bu ülkedeki son rezaleti herkes gördü.Serhat Ulueren geri vites yaptý, sanki Cihan Oskay gibi bir adam proðramýna hiç katýlmamýþ gibi davranýyor!Gazeteci bir adam böyle bir dosya yakalamýþ ve bu dosyanýn yakasýný býrakýrmý?her hafta milletin rezilliðini pazara çýkarmazmý?
    Ama o ne yaptý?Ali Þen'in ve diðer sýfatsýz insanlarýn tehditlerine boyun eðmek zorunda kaldý.Derin Fenerbahçe gereðini yaptý, bu adamlarý baský ve tehdit ile haber yapmalarýna ya da yapmamalarýna engel oldular.
    Ne diyor Osman Tanburacý ''Ben þahsen bu iþleri kurcalanmasýna karþýyým, çünkü bu iþleri kaþýrsak iþin içine daha 17 takým daha girer.Herkes bu pisliðin içinde''
    Yahu kardeþim madem herkes bu pisliðin içinde; temiz bir sayfa açmak için daha ne yi bekliyorsunuz?Bu rezaleti nasýl görmeyelim diye herkes fikir üretiyor.Oysa tam tersi olmalý ama bu ülkede gazeteciliktte bir yere kadar yani...Demek haber yapmak için kendin hem gazeteci hemde tv kanalý sahibi olmak zorundasýn...
    Yazýklar olsun hepsine,bu ülkede gazete alanda aslýnda akýl yok,hiçbirine beþ kuruþ vermeyeceksin kardeþim...Bu ne rezilliktir?Bu rezaleti görmemezlikten gelellim diyorlar!Trabzonspor'a dair bir þey olsaydý bakýn nasýl kulübün kapýsýna kilit vuruyorlardý?
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Þuayip Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Alýntý bmteam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eeee Normal...Kuyruklarýna basýldý feryat içindeler...
    Pis kokularý kapatma derdindeler....
    aynen katýlýyom kardes sana
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaþlýk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

bordoylamavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    54

ya bunlar bizi ilgilendirmeyen þeyler. biz kendi içimizdeki olaylara bakalým. birisi þampiyon olmak isterse ve bunu yapabilecek altyapýsý varsa bunu kimse engelleyemez. fener niye son hafta denizliyi yenemedi bu kadar heryere etki edebiliyorsa. peki niye bizim þampiyonluða oynadýðýmýz sene denizliye 3 tane attý. bunlarý tartýþarak bi yere varýlmaz. öyle bie dönem geldi ki kimse Trabzonun þampiyonluðunu engelleyemeyecekken 96 da kendi elimizle engelledik. o yüzden bunlar Trabzonun Trabzonlunun uðraþacaðý þeyler deðil .bizim iþimiz futbol.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Bu baþlýk da gülüp geçilcek bir haber bulunmamaktadýr. Badaloðlu yöneticimizin de anlattýðý gibi ört bas etme çabasý vardýr. Temiz futbol için geçen yýl Gökdenizimize ceza verildiðini unutmayýn.
    Bir haftadýr gündemi meþgül eden bu konu hýzla kapatýlmaya çalýþýlýyor, konuþulanlar susturuluyor ve medyanýn patronlarýda ellerinden geleni ardýna koymuyor.
    Bu haberi doðrulatan kaynak bulmak da ne kadar zorlandýðýmda ne demek istediðimi açýklýyor.
    Devletin, bizi yöneten vekillerimizin harekete geçmesi ve kime deðiyorsa ucu bulunup teþhir edilmesi gerekiyor.
    Slogan olsun diye demiyorum ama bu 2. Susurluk vakasýdýr.
    Fenerbahçeliler eylem yapýp mum yakýyorsa biz meþhale yakacaðýz.
    Kim ak, kim kara çýksýn ortaya.
    Konu bordobluex tarafýndan (05.12.2006 Saat 18:06 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

azize yine parasýný kullanarak iþ yaptýrýyor medyaya....

yazýk... türk futbolunun yüz karasýsýn fb...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr poetricus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bazen kelimeler, satýrlar, sayfalar âciz kalýr da bir âh çekiþe sýðar devasa gerçekler!

Vah ülkem vah!

corleone - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

en büyük ayýp koç grubuna, bütün reklamlarý çekme tehditini nasýl yapar bu kadar büyük bir grup, bütün renkdaþlarýmý koç grubu ürünlerini almamaya davet ediyorum...
    bir lafa bakarým laf mý diye,
    bir de söyleyene bakarým 'adam' mý diye...

Cabri61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

belliydi zaten serhatýn programýnda herkes dönmeye baþlamýþtý taaa o zamandan.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Kendi pislikleri içinde boðulsunlar diyeceðim ama, boðulmak için oksijenle solumak gerekli. Oysa ki böcekler havadaki oksijenle solumazlar.

O kanalýn da adý HABERTURK olmasýn bundan sonra...
    SU YOLUNDA HABERLER OLSUN!

Þu Türk sözcüðünü böyle iðrenç dangalaklar kullanmasýn artýk.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Bazý problemlerin çözümünün ertelenmesi ya da problemlerin görmezden gelinmesi, kaçýnýlmaz olarak çözümsüzlüðü getirir.

Eminim bu ve benzeri durumlarda yetkili kiþi ve kurumlar ne yapacaklarýný þaþýrýyorlardýr. Sözde herkes temiz futbol, temiz toplum ister ya da en azýnda öyle görünür. Fakat nereden baþlayacaksýnýz iþe? Hadi diyelim kelleyi koltuða aldýnýz ve bu son meselenin üzerine gittiniz. Herkes ayaða kalkýp, uzak ve yakýn geçmiþteki þaibeli maçlarý gözüne sokmazlar mý adamýn? Hangisini sayacaksýnýz, 0-8 biten maçý mý, mahkeme kararýyla onaylanan þikenin görmezden gelinmesini mi, “Bir taþla þampiyonluðu aldým” diyen “adam”ýn beyanatýný mý?.. Siz de sayýn sayabildiðiniz kadar…

Problem bünyeseldir. Toplumun bünyesi sürekli kanser hücresi üretmektedir.

Birkaç sene önce, dürüstlüðüyle tanýnan bir Ýçiþleri bakaný yolsuzluklarýn üzerine gitme kararlýlýðýný gösterdiðinde NTV’de yabancý kaynaklý bir belgeselde bu konu ele alýndý. Bir yorumcu mealen þu ifadeyi kullandý:

“Bu elbette olumlu bir geliþme ama Türkiye’de yolsuzluklarýn sona ermesi, öncelikle toplumun yolsuzluk anlayýþýnýn deðiþmesine baðlý.”

Siz ne anladýnýz bu ifadeden? Yani Türk toplumu çalýp çýrpmayý, yolsuzluk yapmayý normal karþýlýyor, bunda öyle aman aman bir yanlýþlýk görmüyor. Futboldaki þike kavramý da öyle deðil mi? Bu ülkede þampiyonun kim olacaðý son haftaya kalmýþsa bir sürpriz yaþandýðýný gördünüz mü, geçen sezon hariç? (O da nasýl oldu anlamadým, belki de artýk çuvala sýðmayan mýzraðý bu þekilde saklayabileceklerini, bütün bir geçmiþi temize çýkarabileceklerini sandýlar. Belki de hiç hesapta yoktu böyle bir kaza…)

Türkiye’de son hafta maçlarýndaki bazý enstantaneler, “Dünyanýn en komik olaylarý” sýralamasýna girer rahatlýkla…

Artýk gerçekler görülmelidir. Bu böyle sürüp gitmez. Futbolun besin kaynaðý seyircisidir. Bu kadar ilgi olmasa, pasta da bu kadar iþtahlarý kabartmaz. Eðer seyirci de bütün olup bitenlerin soðuk bir kamera þakasý olduðunu idrak ederse, ortada pasta filan kalmaz. Sonu baþý belli bir tiyatro oyunu ne kadar ve ne zamana kadar ilgi çeker, müþteri bulur?.. Tamam, ahali yolsuzluðu, þikeyi normal karþýlýyor ama bir yere kadar…

Resmi yetkili ve sorumlular bir yana, öncelikle o pastayý bölüþenler, bir önceki paragrafta açýklamaya çalýþtýðým sebepten ötürü, kafalarýnýn içinde serçe parmaðýmýn son boðumu kadar beyinleri varsa bir an evvel hasta bünyeyi tedavi yoluna gitmelidirler.

Yetkili ve sorumlulara gelince… Onlara da pastayý bölüþenlere bu durumu anlatmak ve bir an evvel yaraya neþter vurmak düþüyor. Belki canlar yanacak, hayli gürültü kopacak ama eðer yanmazsa tedavi de olmayacak, en nihayet hasta çok daha büyük acýlar içinde can verecek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

ÞEREF TRÝBÜNÜ" PROGRAMI NEDEN YAYINDAN KALDIRILDI?
    05 Aralýk 2006 13:33

Haber Türk Televizyonu'nda dün akþam baþladýktan kýsa bir süre sonra yayýndan kaldýrýlan "Þeref Tribünü" Programýnýn hangi gerekçelerle yayýndan kaldýrýldýðýný program yapýmcýsý Tuðrul Yenidoðan ve Haber Türk Genel Yayýn Müdürü Melih Meriç'e sorduk. Ýþte Yanýtlar;

Önce Tuðrul Yenidoðan’ýn Maraton.Com.Tr’ye yaptýðý özel açýklamalar:

“Aziz Yýldýrým’ýn basýn toplantýsýndan sonra kendisiyle görüþtüm ve ‘Sayýn Baþkan önce tarihimize saldýrdýlar diyerek bizleri de suçladýnýz. Biz Fenerbahçe tarihi ile ilgili haber yaparken sizin müzenizden de yetkilileri davet ettik. Buna raðmen neden bizi bu olayýn içine çektiniz?’ diye sordum. Bunun üzerine Sayýn Aziz Yýldýrým ‘Bana sormadan o yayýný yaptýðýn için böyle davrandým’ dedi. Medyanýn geldiði hale bakar mýsýnýz?. ! Ben hiçbir programý yaparken kimseye sormam. Aziz bey RTÜK Baþkaný mý, benim televizyonumun yöneticisi mi neden sorayým?.. Kaldý ki ben televizyonumun yöneticilerine de yayýnlayacaðým haberler hakkýnda bilgi vermem. Bizim dün gece yayýnlayacaðýmýz VTR'de Aziz Yýldýrým’ýn basýn toplantýsýnda söylediklerini çürütecek görüntüler vardý. Cihan Oskay’la son zamanlarda hiç görüþmediðini söylüyordu biz 2005 yýlýnda Mahmut Uslu ve Cihan Oskay’la birlikte bir oteldeki görüntülerini yayýnlayacaktýk. Aziz bey, Cihan Oskay’ýn kendi ofisine hiç gelmediðini belirtmiþti ama biz 1999 yýlýnda Show Tv tarafýndan çekilen görüntülerde Alpay Özalan ve Cihan Oskay’ýn Aziz Yýldýrým’ýn ofisine gittiðini görüntülerle kanýtlayacaktýk. Bu arada Basýn toplantýsýnda Cihan Oskay’ý aðýr þekilde eleþtiren ve kanunlar önünde de suçlu olduðunu ifade eden Ali Koç’a da, Oskay’ýn 6 yýl Koç grubunda çalýþtýðýný ve daha sonra Ýngiltere’ye gittiðini kanýtlayacaktýk. Bana VTR'yi yayýnlama, çýk aslanlar gibi programýný yap dediler, ilkelerime ters düþtüðü için yapmadým. Kemal aðabey (Belgin) ve Tayfun'la birlikte programa devam etmemeye karar verdik. Reklam baskýsýna kurban gittik. Medya bu hale geldi… Ayrýca Samsun-Fenerbahçe maçýnda yaþananlardan dolayý hiç kimsenin bu saatten sonra bir þey yapamayacaðýný kanýtlayacaktýk. Çünkü yönetmelikler deðiþti ve bir sonraki sezon baþlayana kadar iþlem yapýlmadýðý için bugün hiç kimse o maçla ilgili bir iþlem yapamaz. Bunu Fenerbahçe’de biliyor. Dolayýsýyla çok büyük bir oyun var, oyun içinde oyun var… Samsun’da þike teþvik davasý açýlmadýðýný sadece telefon konuþmalarýnýn izinsiz kayýt edilmesi nedeniyle dava açýldýðýný ortaya koyacaktýk.”

Ve Ýþte Melih Meriç'in konuyla ilgili açýklamalarý.

"Programdan yaklaþýk 5 saat önce yapýmcý Tuðrul Yenidoðan'la konuþtum. Ben Tuðrul'un hem arkadaþýyým, hem de program yaptýðý kanalýn genel yayýn müdürüyüm.. Tuðrul'a bu konuþma sýrasýnda Cihan Oskay'la ilgili herhangi bir bir kaset olup olmadýðýný sordum. Bana o iþlerin arkasý pis. Biz buna girmeyeceðiz. Fenerbahçe-Galatasaray maçýndaki tribün olaylarý var cevabýný verdi. Ben yapýmcýlarýn kasetlerini genellikle izlemem ama her yapýmcýya program öncesinde hangi konularýný iþleyeceklerini sorarým. Bu benim zaten asli görevim. Bir genel müdürün kanalda þiir yayýnlansa bile haberi olmasý gerekmez mi?.. Ancak, Tuðrul Yenidoðan iþleyeci konuyu ve göstereceði kasetleri benden sakladý. Oysa, Tuðrul'un bugüne kadar yaptýðý her iþin arkasýnda durduk. Program baþlayýnca altyazýlardan ve tanýtým kasetinden Cihan Oskay konusuna gireceklerini anladým. Kanalý aradým, reklama girince Tuðrul'la beni konuþturmalarýný istedim. Tuðrul'a "Benden neden sakladýn. Kasetleri izleyelim. Haftaya aynen yayýnla ancak bu akþam verme. Eðer programa baþladým, kesemem diyorsan ekrana çýk, sorumluluðu Melin Meriç'in üstüne, yani bana at dedim. Kabul etmedi, býrakýyorum programý dedi. Telefonda yarým saat rica ettim. Býrakma, devam et dedim, dinletemedim. Biz özgür ve baðýmsýz haberleriyle tanýnan bir kanalýz. En ufak bir sansür anlayýþýmýz olmaz ama kabul edelim ki, özgür ve baðýmsýz haberler de gazetecilik disiplini altýnda verilmelidir. Bize Fenerbahçe Kulübünden, Koç grubundan, ya da bir baþka yerden en ufak bir baský gelmedi. Zaten Cihan Oskay haberinin gireceðinden ben dahil kimsenin haberi yoktu. Bugüne kadar Tuðrul'un arkasýnda hep durduk, çok kritik davalarýn hepsini kazandýk. Ayný disiplin, ayný anlayýþ içinde bu dosyada yayýna girebilir. Bizim açýmýzdan bir sakýncasý yok. Ancak, özgür ve baðýmsýz haberleri gazetcilik disiplini altýna yapmak koþuluyla. "

........................................

Bu arada Haber Türk Genel Yayýn Müdürü Melih Meriç kanalýn resmi internet sitesinde þu açýklamalarda bulundu;

Dün gece ilk reklam arasýndan sonra yayýnýna devam etmeyen Þeref Tribünü programýyla ilgili olarak spor medyasýndan çok deðerli dostlarýmýz, olayýn neden meydana geldiði yönünde bana sorular yöneltmiþlerdir. Esas itibariyle “programý kesmek veya yayýndan kaldýrmak” yönünde bir talimatým olmadýðý için bu sorularýn doðru muhatabýnýn ben olmadýðýmý düþünüyorum. Benim yaptýðým þey, yapýmcýlarý tarafýndan yarýda býrakýlan programýn yerine yayýnýn devamlýlýðýný saðlamak açýsýndan yeni programlar koymaktýr. Ancak,bu konuda bana gelen yoðun sorular ve kamuoyunun meraký üzerine zorunlu olarak bu açýklamayý yapma ihtiyacý hissettim.

Tuðrul Yenidoðan, baþarýlý haberlere imza atmýþ, çok deðerli bir yayýncýdýr. Kimi rahatsýz ederse etsin, kime dokunursa dokunsun, belgelere ve güvenilir bilgilere dayanan haberleri ile HABERTÜRK’e her zaman güç vermiþ, Türkiye kamuoyunun aydýnlanmasýna büyük katkýlarda bulunmuþtur. Baþarýlý yayýncýlýðýnýn yanýsýra iyi de bir dostumdur.

Habertürk'ün baðýmsýzlýk ve özgürlük konusundaki kararlýðýný en iyi bilen kiþilerin baþýnda da bizzat o gelmektedir.

Habertürk, baðýmsýzlýðýný ve özgürlüðünü elbette bu mesleðin disiplinine ve usüllerine sýký sýkýya sadakatle baðlý olmasýna da borçludur. Bunun içindir ki, bugüne kadar yayýnladýðý ve kamuoyunu þok eden dosyalarýn hiç birinde bir dava kaybetmemiþ, haberleri yalanlanamamýþtýr.

Diðer saygýn medyalarda olduðu gibi, Habertürk de bir genel yayýn müdürü yönetiminde yayýncýlýk yapar. Hiçbir yerde olamayacaðý gibi, Habertürk'te de Genel Yayýn Müdürü olarak, benden gizlenen bir yayýnýn yapýlmasýna izin veremem, vermedim, vermeyeceðim.

Dün akþam, bütün programlar için her zaman yaptýðým gibi, programdan saatler önce Tuðrul Yenidoðan’ý aradým. “Bu akþam programýnda neler var?” diye sordum. Bana, önemli bir sey bulunmadýðýný, maçlarý konuþacaklarýný, Kadýköy’de Fenerbahçe-Galatasaray maçýnda yaþanan tatsýz olaylarýn üzerinde duracaklarýný söyledi. Yaklaþýk 5 dakika süren bu telefon görüþmemiz her zamanki gibi gayet samimi ve dostane bir konuþma oldu.

Saat 23:30’da program baþladýðýnda, altyazýlar ve sözlü olarak canlý yayýnda, Cihan Oskay’la ilgili bir bandýn yayýnlanacaðý duyuruldu. Elbette, buna çok þaþýrdým, çünkü Tuðrul Yenidoðan bana böyle bir dosya veya banttan sözetmemiþti.

Reklam arasý verilince kendisini telefonla aradým. “Ben seninle konuþtum, neden bana bu olaydan sözetmedin?” diye sordum. Bandýn içeriðini deðil, neden bana söylemediðini sordum. Bu konuyu bana söylememesinin hata olduðunu, ancak bu bantta önemli bir sey bulunmadýðýný, bandý yayýnlamak zorunda olduðunu, buna izin vermemi söyledi. Ben kendisine “Bantta ne olduðu beni ilgilendirmiyor, önemli veya önemsiz. Ona veya buna, dokunur veya dokunmaz. Ben orasýyla ilgilenmiyorum. Ben Genel Yayýn Müdürüyüm. Benden gizleyerek yayýncýlýk yapamazsýn. Bu konuyu benden gizlemeni kabul edemem. Ayrýca þahsen de beni by-pass etmene çok kýrýldým. Bu nedenle bu bandý yayýnlamana izin vermiyorum. Yayýna çýk, benim bunu yayýnlamana izin vermediðimi söyle. Sorumluluðu alýyorum. Yarýn gelirsin, konuyu benimle konuþursun, önümüzdeki hafta programýnda yayýnlarsýn.” dedim. Tuðrul Yenidoðan ise, “ben bunu yayýnlamak zorundayým, eðer izin vermiyorsanýz, ben de veda ederim” dedi. Ben kendisine cevaben “ Bugüne kadar senin arkanda nasýl durduðumu, en iyi sen bilirsin. Bu akþam konuyu benden gizlemen hataydý, programý yarýda býrakman ikinci hata olur. Çýkýp veda etmene izin vermiyorum. Programýna devam edeceksin. “ dedim. Kendisi, programa devam etmeme kararý aldý ve stüdyodan ayrýldý.

Olay bundan ibarettir.

Genel yayýn müdürü olarak, bana verilen görev ve yetkilerin sýnýrýný çok iyi biliyorum. Bu yetkimin aþýndýrýlmasýna izin veremem. Ýzleyicilerin hiç bir sansüre uðramadan haber alma hakkýna ne kadar deðer veriyorsam, benim de þahsen "sansürlenmemem gerektiðine" de o kadar önem veririm.

Meselem, konunun özüyle deðil, usülü ile ilgilidir. Mesleðimin usüllerine baðlý kalmak, izleyicilerin haber alma özgürlüklerinin de garantisidir.

Somut olayda, Tuðrul Yenidoðan ile aramýzdaki görüþ ayrýlýðý esas itibariyle bu usül tartýþmasýna dayanmaktadýr. Þu ana kadar sözkonusu bandý ne izledim, ne de içeriðini tam olarak biliyorum. Eminim izlesem, bunun yayýnlanmasýna izin verirdim.

Tuðrul Yenidoðan'ýn kamuoyunu þok eden haberlerinin büyük bölümü benim Genel Yayýn Müdürlüðüm döneminde yayýnlanmýþtýr. Üsuller dýþýnda, yayýnlarýn esasýna iliþkin tek bir müdahalem, uyarým olmamýþtýr. Cesaretimizi kanýtlamaya ihtiyacýmýn olmadýðýný düþünüyorum. Yayýnlarýmýz ortadadýr.

Bütün kiþisel duygularýmýn, dostluðumun üstünde, iþ prensiplerim gelir.

Habertürk, bugüne kadar olduðu gibi, bundan sonra da, kime dokunursa dokunsun, kimi rahatsýz ederse etsin baðýmsýz ve özgür haberciliðin kalesi olacaktýr. Bunun en büyük garantisi, mesleðimizin usüllerine olan sadakatimizdir. Gazeteci kalýrsak, gazetecilik yapmaya hakkýmýz olur.

Kamuoyuna saygýlarýmla bildiririm.

Melih MERÝÇ
    HABERTÜRK Genel Yayýn Yönetmeni
    ..........................................

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER
    SABIRLA BEKLEDÝK AVRUPADA UEFA CAS TA KÝTAPTA YAZANLAR OLDU
    BEKLÝYORUZ ÜLKEMÝZDE KÝTAPTA YAZANMI YOKSA KÝTAPSIZLARIN DEDÝÐÝMÝ OLACAK

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

dün bende programý izliyordum ve Tuðrul Yenidoðan dedi ki reklama giriyoruz problemler oldu reklamlardan sonra görüþürüz veya görüþemeyiz program bitebilir.Reklamlardan sonrada Þeref Tribünü bitmiþti.
    -1461 TRABZON-

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Melih MERÝÇ denen adam fener taraftarýmý.sasür yoksa ne olursa olsun yayýnlayacaksan neden izlemek istiyorsun.zaten tvde görünce anlayacaksýn ne oldugunu demeek ki kötü bir durumda mudahale etmek için iztemedi yayýnlanmasýný.

ben olacagý soyleyeyým. tugrul yenýdoganýn da serhat gýbý gazýný alýrlar.oda haftaya hýc býr sey yokmus gýbý cýkar yayýnýný yapar.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Bülent Þirin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ... Bu ülkede þampiyonun kim olacaðý son haftaya kalmýþsa bir sürpriz yaþandýðýný gördünüz mü, geçen sezon hariç? (O da nasýl oldu anlamadým, belki de artýk çuvala sýðmayan mýzraðý bu þekilde saklayabileceklerini, bütün bir geçmiþi temize çýkarabileceklerini sandýlar. Belki de hiç hesapta yoktu böyle bir kaza…)[/FONT]

Bülent abi, geçen yýlki durum bir istisnaydý ve öyle bir tablo oluþmuþtu ki, hesap kitap hak getire. Yani ayara gelmez bir durum vardý ortada. Öyle ki, son hafta küme düþmeleri kesinleþmiþ olan Samsun ile Diyarbakýr arasýnda oynanacak olan maçýn sonucu, ihtimal az da olsa, küme düþeni belirleyebiliyordu, ikili averaj nedeniyle. Denizli'nin küme düþme ihtimali olmasa o maç öyle biter miydi? Geriye tek þans kalýyordu, uzayan maçýn sonlarýna doðru Denizli'nin kümede kaldýðý diðer maç sonuçlarýyla kesinleþince hemen birþeyler yapmak. Sanýrým ona da süre yetmedi :-)

Bir konuda çok haklýsýn. Bunun üzerine gidilirse diðerleri gündeme gelecek. Sadece yukarýda deðil asýl ligin dibinde dolaplar dönüyor. Dolayýsýyla buna bulaþan içinde boðulur. Bence yapýlabilecek þey, bundan sonrasýný kurtarabilmektir. Geçmiþe birþey yapýlamýyorsa da gelecekte yapýlacaðýna dair sert mesajlar verilmesi gerekiyor. MEvcut þartlarda bu mümkün mü? Zor ama yapýlmazsa hastanýn ne olacaðýný da yazmýþsýn, yapacak birþey yok.
    Bertrand Russell : "Ýstediðiniz bazý þeylere sahip olamamak, mutluluðun bir parçasýdýr."

Nereden
    Trabzon

iþte fenerbahçenin gerçekleri.. herkesin bildiði ama istanbul medyasýnýn tüm gücüyle üstünü örtmeye çalýþtýðý pislikler... ama güneþ balçýkla sývanmayacak arkadaþlar, herkes yaptýklarýnýn hesabýný verecek...

TheCrow - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kulüp baþkanlarýnýn baþbakandan daha güçlü olduðu bir ülkede daha ne olmasýný bekliyordunuz ki?..
    Yelkenimizdeki rüzgarý çaldýlar, yýlmadýk...

Naim
    Ziyaretçi

KANAL A programýnda Aziz yýldýrýmý aklayacðaýný söyleyen bir zat
    Akçabat sebat kayseri maçý ve Gökdeniz olayý gündeme getirilidi tekrar

Ah azize

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    51

Vallaha tum takimlar yillardir bu isin(baska bir kelime kullanacaktim agzimizi bozmaya gerke yok simdi) icinde. Bunlarin sahi Fenerbahce. Bugun bir anket yap Turkiye'de futbolla ilgilenen kisiler arasinda. Kac kisi "Turkiye'de sike yok" der,diyebilir? Italya'daki gibi isimlerden korkmadan cesur bir adalet uygulayamadigin muddetce bu is sadece daha kotuye gider. Bu son olay da gosteriyor ki gunes(buraya da o kelimenin aynisini koyabilirsiniz) balcikla sivanamiyor artik. Bastan asagi kokuyoruz les gibi, ulke futbolu da tepetaklak gidiyor; umrunda mi guce tapan yurdum insaninin. Onlar icin varsa yoksa Istanbul'un uc kucukleri.

Nereden
    Ýstanbul

tvde yayýnýn neden kesildiðini anlatýyorlar
    -1461 TRABZON-

Nereden
    Ýstanbul

Tuðrul Yenidoðan genel yayýn yönetmenine yalan söylemiþ ve o yüzden genel yayýn yönetmeni yayýný kesmiþ.Genel yayýn yönetmeni her hafta programda hangi konuyu iþleyeceksin diye sorarmýþ ve bu hafta da sormuþ Tuðrul Yenidoðan sýradan bir program diye cevap vermiþ.Cihan Oskay'ýn kasetlerini yayýnladý.
    -1461 TRABZON-

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

her ne kadar bu akþam habertukte genel yayýn yönetmeni melih meriç kasetlerin yayýnlanmama sebebini ve tabi devamýnda geliþen programý yarýda kesme olayýný kendince açýlasada bu beni tatmin etmedi ki eminim sizleride tatmin etmemiþtir. melih meriç diyorki "programda yayýnlacaðý kasetlerden herkese bahsetmiþ ama benim hiçbir þeyden haberim yok.eðer yayýndan önce gelip ana sadece bir kaset yayýnlayacaðýný haber verseydi sorun yoktu.içeriðini bile sormazdým". bu ne demek? içeriðini bile merak etmediðin bir kasetin yayýnlanmasý seni niye rahatsýz ediyor? yoksa yayýn baþladýktan sonra birileri seni mi aradý? bu akþam çýkýp açýklama yaptýktan sonra kaç kiþinin sana inandýðýný sanýyorsun? türk futbolu bariz bir þekilde kirletilmiþtir ve bu suçun ortaðý çok olduðu için olaylarýn açýklanmasýný kimse istemiyor.olan bizim gibi futbol severlere oluyor.sahada futbool oynadýðýný düþündüðümüz kiþiler meðer tiyatro oynuyormuþ!!!
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ne adamsýn sen Oskay yaa.Kattýn ortalýðý birbirine
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

þereften yoksnlardan þerefli hareket beklemek saçma deðil mi?
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)