Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Öyleyse Öl Sezar!!

Naim
    Ziyaretçi

Standart Öyleyse Öl Sezar!!

"Öyleyse Öl Sezar!..."

Ne buyurmuştu bir “Devlet büyüğümüz”(!) kongreden önce :
    “İki çıplak bir hamama yakışır!”

Çıplaklardan biri İskender Önal, diğeri de Özkan Sümer’di.. Bu hakarete muhatap olabilmek için işledikleri günah neydi peki : Trabzonspor Kulübü Başkanlığına aday olmak!.. Bak şu haddini bilmezlere!..

Çıplaklıklarından kasıt, ceplerindeki paranın, diğer aday Nuri Albayrak kadar çok olmaması idi zahir.. Öyle ya, Albayrak paralıydı, güçlüydü, Başbakanın arkadaşıydı, lobisi kuvvetliydi, medya patronuydu.. Daha neler neler!..

Başbakanın arkadaşı lobisi kuvvetli medya patronu paralımı paralı Nuri Albayrak, yıldız sözü de verdi, stadı da yapacağım dedi, şampiyonluk zaten çantada keklikti..E diğer iki aday da zaten çıplak ilan edilmişti; delegeye de Albayrak’a oy vermek düştü!..

Ne hazindir ki, şimdi bakın en çok şikayeti olanlar kongrede Albayrak ve ekibine oy atanlar.. “Aman bir olalım, kulübe sahip çıkalım, zaman kavga zamanı değildir” diyenler de tercihini Önal ya da Sümer’den yana kullananlar!..

Dönüp dönüp eskiyi konuşmanın hiçbirimize bir faydası olmayacak.. Delege büyük bir hata yaptı, bu hatanın bedelini de Trabzonspor ödüyor ve daha da ödeyecek gibi gözüküyor.. Şimdi ne yapmak lazım onu konuşalım..

Bir yönetim kurulunun başarısızlığını anlamak için daha neye ihtiyacı olabilir? Bu nasıl bir yüzsüzlüktür ki kendinden başka herkeste hata bulmak yanlışını defalarca tekrar ettirir insana?

Lazaroni’yi alan ben miydim? Onu kovan ve yerine Ziya’yı alan ben miydim? Musampa’yı alan? Fatih Tekke’yi satan? Fatih Akyel’i önce alan, sonra kaptan yapan, en sonunda da çok kritik bir maçtan önce kadro dışı bırakan? İyi bir kaleci yerine sol kanada beş eleman alma iş bilmezliğini gösteren? Geriden top çıkartacak bir futbolcu alma gerekliliğini göremeyen? 3 hoca 20 futbolcu transfer edip yine de küme düşmemek için oynayan bir kadro yaratan? 22 trilyon borçlandıran? Hem kasadaki, hem de Fatih’in transferinden gelen parayı har vurup harman savuran?

Hadi soralım hep beraber, “Hocamızın elinde sihirli değnek var” diye buyuran Nuri Albayrak’a : Nerede şimdi o değnek? Neremize kaçtı acaba? Tekrar soralım, “Neşteri zamanında vurduk” diyen Nuri Albayrak’a : Bu neşteri vururken şah damarımızı kesmiş olmayasın?

Ama yoookkkk..
    Bütün bunlar müstahaktır bize..
    Sen ki ey Trabzon, otuz bin kişi yürüdün haksızlık karşısında.. Eğilmedin, bükülmedin, kinini içine attın ve haksızlık yapanlara en iyi dersi verdin sandıkta, sonra anlat bakalım ne değişti de güçlü gördüğüne yaltaklanma ihtiyacı hissettin?!..

Ne oldu da başkaldırdığın sistemin kucağına bırakıverdin kendini? Tek istediğin şampiyonluktu öyle mi? Tek beklentin başarıydı öyle mi? “Ezmesinler bizi sahada, başımız yukarda olsun sokakta yürürken” diyordun öyle mi?

Oysa anlamadığın, senin başının dikliğinin sebebiydi..

Sen, zaferden zafere koştuğun için değil, bu kirli arenada verdiğin onurlu mücadele için başın dik geziyordun sokakta..

Sen, birilerinin desteğine ihtiyacın olmadan sahadaki o dimdik duruşunla dışarıda dolaşan bizlerin yüzünü hiç yere indirmiyordun..

Birileri “Yeter ki şampiyon ol da nasıl olursan ol” dediği anda varoluş sebebini kaybedişinin de altına imza atıyordun aslında..

Onurunu, şerefini, o dimdik, o yılmaz ve yıkılmaz görülen sert duruşunu başarıya tercih edenler, asıl şimdi yürürken kaldırmasınlar başlarını yukarıya..
    Ve eğer sen de öyleysen şimdi.. ve eğer senin de silkinip bu pislikleri üzerinden atacak gücün kalmadıysa..

Öyleyse öl!...

Yusuf Reha Alp

bu GüzelimYazıya genelde konu açmadım
    bir konu içerisinde gitmesinede içim elvermedi
    Düşünenler için ne güzel Örnekler var
    Yazacak başka Kelime bulamıyorum
    Konu Naim tarafından (04.12.2006 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.

Turgut Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Naim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Öyleyse Öl Sezar!..."
    ......
    ....
    Düşünenler için ne güzel Örnekler var
    haklısınız aynen dediğiniz gibi düşünenler için güzel örnekler var.
    Elbette mümkün değil ama, herşey gönlünüzce olsun.

Erman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sen, zaferden zafere koştuğun için değil, bu kirli arenada verdiğin onurlu mücadele için başın dik geziyordun sokakta..

Sen, birilerinin desteğine ihtiyacın olmadan sahadaki o dimdik duruşunla dışarıda dolaşan bizlerin yüzünü hiç yere indirmiyordun..

Birileri “Yeter ki şampiyon ol da nasıl olursan ol” dediği anda varoluş sebebini kaybedişinin de altına imza atıyordun aslında..

Onurunu, şerefini, o dimdik, o yılmaz ve yıkılmaz görülen sert duruşunu başarıya tercih edenler, asıl şimdi yürürken kaldırmasınlar başlarını yukarıya..

Ve eğer sen de öyleysen şimdi.. ve eğer senin de silkinip bu pislikleri üzerinden atacak gücün kalmadıysa..

Öyleyse öl!...
    Bazi laflar vardir; niye "ben düsünemedim" dersiniz. Okurken benim de bir kac kere agzimdan cikti ama özellikle bu alinti yaptigim kisimlarda. Cok güzel, cok derin.
    Çok yaşa Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gerçekten güzel bir yazı çok güzel mesajlar içeriyor anlayana... buraya taşıdığınız için teşekkürler
    Fanatik Pacci

kutoz
    Ziyaretçi

Şu yaşananları görünce Atay Aktuğ'a saygım bir kat daha arttı. En azından onurlu adammış ki, bir pankartta kongre kararı alıp, istifa etme erdemini gösterebildi... Şuan ki yönetim kurulumuzsa, Trabzonsporumuzu bitirmek için yemin etmişcesine, koltuklarından kıpırdamıyorlar...

Ey kökleri MÖ 4000'li yıllara dayanan bir şehrin, kültürüyle yoğrulmuş Trabzon'lular... Uyanın... Sizi siz yapan bir değeriniz elinizden çalınıyor... Ne zaman buna bir dur diyeceksiniz...

Vegas
    Ziyaretçi

Delege büyük bir hata yaptı, bu hatanın bedelini de Trabzonspor ödüyor ve daha da ödeyecek gibi gözüküyor..
    Delege deTrabzonspor taraftari icimizde delege olanlarda var. Buyuk hatayi sadece delegeler yapmadi, %80 oraninda Albayrak'i benimseyen taraftarda yapti o hatayi.

Geldik o ciplak aday (parasiz) zamaninda may'den enkaz olarak devraldigi takimi ilk yil oyle boyle 14'ncu, ikinci yilda 3-5 kurusa yaptigi transferlerle Turkiye Kupasi'ni aldirmisti ve daha dune kadar sapasaglam oynayan kadronun isleteini kurmustu. O dimdik kadronun ustune dunya kadar para harcanarak yapilan transferle kurulan kadronun bizi getirdigi yer bugun dusme potasi. Belki de devreyi 17'nci bitirecegiz, bunun icin dua eden cok insan var.

Bugun bile har firsatta Ozkan Sumer'e laf atiliyor bu forumda. Silkenme olayinin olacagini ben sanmiyorum. Fatih Akyel'in bu takimin formasini giymeye basladigi dakikalardan itibaren boyle olacagi belliydi. Bekareti bozulan bir bayanin eski haline gelemeyecegi nasil bir gercekse, Trabzonspor'da artik bunca pisligi uzerinden atamaz veya birini atar digeri konar. Benim dusuncem bu yonde.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

O "duruş" sasılmaktaydı yıllardır ve en büyük darbeyi indiriyorlar(belki de indiriyoruz).Birşeyler yapmalı,birileri hesap vermeli,ACİLEN!!!
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Naim vallaha yazıyı okuyunca şaşırdım. Hem de çok şaşırdım. Hani bizim forumda sık sık arkadaşlar diyor ya, "Tamamen katılıyorum" diye.

En "tamamen" ben katılıyorum. Bu yazıyı yazana da, onu alıp buraya taşıyana da "TAMAMEN" katılıyorum.

Hamamda çıplak gezmek ayıp değil de, o hamamdan "Evreka, evreka, buldum paralı başkanı!" diye, dışarı çıplak fırlamak ayıp!
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

frango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu yazı bugunki karadeniz gazatesındede yayınlandı tunga abinin dediği gibi bu yazıyı yazanada onu buraya taşıyanada teşekkür ediyorum
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandıralıııııııı...

Naim
    Ziyaretçi

http://www.haber61.net/author_article_detail.php?id=141

Yazarın Çok önem addettiğim diğer bir yazısı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.