Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TRABZON LÝSESÝ - 120 Yýllýk Eðitim Çýnarý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Murat Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Standart TRABZON LÝSESÝ - 120 Yýllýk Eðitim Çýnarý

sadece trabzonun deðil tüm türkiyenin en eski okullarýndan biri TRABZON LÝSESÝ 1887 yýlýnda kurulmuþ ve 120 yýldýr eðitime devam eden lisemiz ülkemize çok önemli mevkilerde görev almýþ mezunlar vermiþtir ve tabiki futbola kazandýrdýklarý trabzonsporun her zaman alt yapýsý olmuþtur ve futbolda her zaman söz sahibi olmuþtur özellikle son 10 yýlda yakaladýðý baþarý tüm trabzonu ve türkiyeyi sevince boðmuþtur seneler önce dünya ikinciliði olan okulumuz 2003 yýlýnda çinde düzenlenen þampiyonada bir önceki dünya þampiyonu çini kendi ülkesinde yenerek kupayý ülkemize getirmiþtir bir sonraki senede danimarkada yapýlan þampiyonada finale kadar gelip finalde irana penaltýlar sonucu yenilip dünya ikincisi olmuþtur trabzon lisesinde top koþturan futbolcularýn çoðu trabzonsporun altyapýsýnda oynamaktadýr.

PEKÝ...
    þimdi sormak gerekmezmi bu baþarýlarý getiren futbolcular þimdi nerde? bu acaba trabzonsporun bir hatasýmý yoksa futbolcularýn baþarýyý kaldýramamalarýmý?artýk yorumu size býrakýyorum trabzon lisesi bu kadar baþarýlý sonuçlarý aldýðý takým trabzonspor alt yapýsý. peki nerde takýmsal baþarý?demekki hata buradan baþlýyor trabzonspor eskisi gibi topraktan yeterli kadar mineral ve su alamýyo ve bugün olduðu gibi çiçek açamýyor bunun için biþeyler yapmak gerekmez mi?
    Konu Murat Aydýn tarafýndan (03.12.2006 Saat 17:38 ) deðiþtirilmiþtir.
    SORUN ÇÖZEN BENÝM ÝÇÝN YÖNETÝCÝDÝR...
    SORUN ÇÖZEMEYEN BENÝM ÝÇÝN YÖNETÝCÝ DEÐÝLDÝR...
    SORUNA SORUN KATAN BENÝM ÝÇÝN TRABZONSPOR'LU DEÐÝLDÝR...

eren_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

bu futbolcular þimdi nerde bi bakabilirmiyiz.çoðu futbolu býraktý.neden niçin?????
    bunun araþtýrýlmasý lazým.yeni yetenekler keþfedilmesi lazým
    inadýna TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

ahmetansu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    38

murat bu senin dediðin olay ben ne zaman paf takýmýn maçýna gitsem konuþulur. illa biri trabzonlisesi dünya þampiyonu oldu ordan biri top oynayamýyo diye.
    o dönemen sadece ergin var oda þimdi sakaryada oynuyo kiralýk
    ama buna suçlu tek taraflý deðil. futbolcularda ailelerinde ozamnýn alt yapý sorumlularýnda yönetiminde herkeste suç vardý. trabzonun alt yapýsý herzaman iyi topçu yetiþtirir ama bunlarý takýma monte etmek herzaman kolay olmaz aksine sancýlý olur. þimdilik bu iþin türkiyede ki ustasý özkan haca duruyoda alt yapý ve gelecek þimdilik emin elerde.
    "Bizi asagiya çekmeye çalismayin. Bize tutunun, biz sizleri yukari tasiriz." Özkan Sümer

BMN l TRABZON

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Murat_trb sana katýlýyorum.. Dediðin gibi bir çiçek misali topraktan mineral ve su alamýyor alt yapý. Trabzon Lisesi'nin dünya þampiyonu olduðu sene ben de lisede öðrenciydim gerçekten büyük coþku vardý bazýlarý arkadaþýmdý hatta.. Türkiye'de böyle bir baþarýyý yakalamayý býrak yanýndan bile geçen bir okul yok.. Lise takýmýnda ekip ruhu vardý bence hocalar ve futbolcular tek yürek olmuþtular.. TS altyapýsý ise sorunlar yumaðý olmaktan öteye gidemedi. Altyapýyý bir hem futbol bilgisi hem de hayat bakýþý açýsýndan yetenekli bireyler yetiþtiren bir fabrika haline getirmektir yapýlmasý gereken.. Bunun için de iþi bilen futbol bilgisinden þüphe etmediðimiz onlara yeni yollar çizebilecek hocalar gereklidir.. Son 20 yýlda Hami daha sonra da Fatih,Gökdeniz ve biraz da Hüseyin bunlarýn dýþýnda kim çýkabilmiþ ya da kendini gösterebilmiþ.. Çýkan gençlere futbolun dýþýnda birçok þey de öðretilmeli mantaliteleri ve dünyaya bakýþ açýlarý deðiþtirilmeli.. Malesef kendilerinden yetenek olarak daha alt olan TS dýþýndan gelen topçularýn transfer edilmeleriyle önleri kapatýlýyor (þu an gördüðümüz gibi)tabi bu da engelliyor kendilerini göstermelerini çünkü yönetim politikasý yok hiçbir yönetim gerçekten eðilmedi bu iþe yýllardýr yeteneksiz futbolculara deðerinden çok yüksek paralar transfer ederek kaçtýlar. Toplama takýmlar yarattýlar ehr seferinde.. Hem kulüp hem okul bazýnda ve Türkiye liglerine çýkardýðý futbolcular bazýnda da çok yüksek standartlarda bir futbol þehri olan Trabzon'un belki de tek endüstrisi olan Trabzonspor'da neden yeni yüzler göremiyoruz. Altyapýya önem vermek demek yýldýz takýma ya da paf'a 3-5 idman yaptýrmak ya da maçlara çýkmak deðildir yukarýda söylediðim gibi futbolu gerçekten öðretmek gerek.. Bu sorunlarýmýz ancak uzun vadeli yönetim politikalarýyla çözülebilir.. Oof of
    Bu yolda asla yalnýz yürümeyeceksin!

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti.” K.K.

Emre B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

O futbolcularýn yerine Musa, Keçeli, Ferhat gibi dünya yýldýzlarý geldi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

trabzon liseli olmak bir ayrýcalýktýr

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Alýntý murat_trb Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Her zaman

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý. Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti.” K.K.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon Lisesi Türkiye'nin bence parmakla gösterilebilecek liseleri arasýndadýr.Ayrýca benim de lisem olmasýndan dolayýda çok gururluyum.Murat dediðin gibi ayrýcalýktýr bu.

Trabzon da da futbol denilince gerçekten Trabzon Lisesi geliyo insanýn aklýna.Bir arkadaþýmýz deðinmiþ.Bu iþ için hocalara büyük görev düþüyo diye.Yanýlmýyorsam okul müdürü Ömer Eyüboðlu futbolu iyi bilen bir hoca.Bu iþe de gereken önemi verdiðini düþünüyorum.Zira 2003 te aldýðýmýz dünya 1.liðindeki payý çok büyük.
    Bence hala daha büyük yeteneklere sahip oyuncular vardýr lisemizde yanýlmýyorsam ama bunlarýn bi þekilde keþfedilip kademe kademe TRABZONSPOR umuza kazandýrýlmasý gerekmektedir.Bu konuda da kimlere görev düþüyosa yerine getirmelidir diye düþünüyorum.Elin yýldýzcýklarý ile bu iþin olmayacaðýný bu yýl kötü bir tecrube ile bir kere daha anlamýþ bulunuyoruz malesef.
    Dediðim gibi bu iþlerden fazla anlamam ama varsa bu tip imkanlarýmýz treni kaçýrmadan deðerlendirmemiz gerekmektedir.
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Lisede okuyup da futbol oynayanlarýn kalaný Trabzon amatörde oynamaktadýr.. Altyapý iþi yýllardýr atlanýyor bu iþ sadece oyuncularýn yeteneklilerini seçip ayýrmak deðil, iþ onlara gerçekten futbolun zihinsel, fiziksel bütün özelliklerini aþýlamak gibi profesyonel bir iþ olmalýdýr.. Bu iþ ancak akýlcý yönetim politikalarýyla çözülür kulüp tavrýný ortaya koymalýdýr ya altyapýya gerçekten eðilip hem kafada hem de yetenek olarak yüksek kapasiteli oyuncular yetiþtirecek ya da dünya kadar paralar ödeyerek dýþardan hazýr ve yeteneði tartýþýlýr adamlar alýp toplama takýmlar oluþturacak..

sismolog61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

+ Çok sevdiðim Ahmet hocamýzýnda payýný unutmamak lazým Murat Ahmet abime slm
    BMN I TRABZON
    7 geliyor 7

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Ferdinand Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu iþ ancak akýlcý yönetim politikalarýyla çözülür kulüp tavrýný ortaya koymalýdýr

Bu iþi bizim yönetimimiz mi yapacak
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Alýntý tselif Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu iþi bizim yönetimimiz mi yapacak
    Ýmkansýz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

bu cocuklar dunya sampýyonu olduguna gore kumaslarý kalýtelý peký neden Trabzonspor bundan faydalanamýyo.burada hocaya ve yonetýme ýs dusuyo.cocuklarýn ýyý hazýrlanmasý gerekýr.hemen alýp takýma koyarsan 2 mac sonra yollarsýn baska takýma.

Emin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Ömer EYÜBOÐLU Baþkan
    Trabzonspor Þampiyon

Bu arada Trabzon Liseli olmak ayrýcalýðýný yaþayan biriyim. Malum Trabzon Lisesi üçgen flamasýný alýp iþ yerime ve odama asmayý çok istedim ancak bulamadým. Ankaradayým bulup masrafý karþýlýðýnda gönderebilecek bir arkadaþ olursa çok sevinirim. Tel: 533 487 06 54
    Sahipsiz Vatanýn Batmasý Haktýr. Sen Sahip Çýkarsan Bu Vatan Batmayacaktir...
    M. Akif ERSOY

Rýza ÇOLAK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    51

Akçaabat liseli olmak ta ayrý bir ayrýcalýktýr

Erdinç Dilek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    48

pek konu ile direkt alakalý deðil ama son zamanlarda paftan(çekirdekten) gelen futbolcularýmýzýn fiziki yapýlarýnýn neden çelimsiz olduðu hakkýnda, ufukhan tayfun, enis ,ergin, feridun piyasada bulunan futbolcularýn fizik yapýlarýný çok çok altýndalar görünüm ve kondisyon olarak(Örn.30 luk kezmanýn bilmem kaç metre arkadan gelip ufukhaný sollamasý) ola mýsýr ekmeði ,gorgoda, lahana yeyin arada, býrakýn haau hamburgerleri....
    Konu Erdinç Dilek tarafýndan (04.12.2006 Saat 11:11 ) deðiþtirilmiþtir.
    TrabZonguldaklý...

Erdinç Dilek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    48

trabzon lisesi trabzonun geleceði adlý bir konuda açmýþtým zamanýnda ama forumun taþýnma iþlemler isýrasýnda sanýrým kaybolup gitti
    TrabZonguldaklý...

BÜYÜK_TRABZON
    Ziyaretçi

Bir Trabzon Liseli olarak Trabzonsporun Trabzon Lisesi Altyapýsýna egilmesini þiddetle istiyorum

Aslýhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý murat_trb Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu ayrýcalýk hayatým boyunca benle olacak
    Dün geçti , yarýn var mý ? Gençliðine güvenme ölen hep ihtiyar mý ?
    BMN Tsira TRABZON

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Emre Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O futbolcularýn yerine Musa, Keçeli, Ferhat gibi dünya yýldýzlarý geldi.
    yýldýzdan da öte (!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Alýntý Emin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ömer EYÜBOÐLU Baþkan
    Trabzonspor Þampiyon

Bu arada Trabzon Liseli olmak ayrýcalýðýný yaþayan biriyim. Malum Trabzon Lisesi üçgen flamasýný alýp iþ yerime ve odama asmayý çok istedim ancak bulamadým. Ankaradayým bulup masrafý karþýlýðýnda gönderebilecek bir arkadaþ olursa çok sevinirim. Tel: 533 487 06 54
    emincim sen istersinde ben sana yollamammý en kýsa zamanda elinde olacak flman kardesým merak etme

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Standart lise

Alýntý sismolog61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    + Çok sevdiðim Ahmet hocamýzýnda payýný unutmamak lazým Murat Ahmet abime slm
    selamýný iletecem babama sismolog 61 ayrýca ukalalýk gibi olmasýn ama gercekten ahmet aydýn ýn (babamýn) hakkýný wermek lazým onunda bu basarýda emegý cok liseyi dünya þampiyonu yapan takýmýnýn hocasý babamla gurur duyuyorum bunun tüm bmn nedeki kardeþlerimle paylaþmak istedim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    36

Haklýsýn hocam Ahmet Hoca bizim Mat.derslerine girmedi ama her takýmla efsane oldu o sayede tanýyordum Her yerde,yurtdýþýnda,Türkiye'deki deplasmanlarda takýmýn yanýndaydý..

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

Bu konuda eðer bir yanlýþ varsa tüm bileþenler bu hataya ortaktýr. Futbolcu kardeþlerimizde dahil.
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Serhat ÞAHÝN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Burada bi ayrýcalýk varsa o da Trabzonsporlu olmak...
    "Futbol basittir zor olan futbolu basit oynamaktýr" demiþ Johan Cruyff
    Trabzonspor da Türkiye gibidir. Ýkisi de baðýmsýz deðil malesef.
    Rabbim TÜRKÜ korusun!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)