Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karanlýða Küfredeceðine...Aydýnlat Bizi!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Standart Karanlýða Küfredeceðine...Aydýnlat Bizi!

KARANLIÐA KÜFREDECEÐÝNE BÝR MUM YAK! - Konfüçyüs

Belli bir süre önce bir eski alýþkanlýðýmýz nüksetti ve ehliyeti olup olmadýðýna bakmadan, sudan sebeplerle bir yönetimi iþ baþýna getirdik. Aferin bize.

Kendimce herkesin görevlerini saymaya çalýþacaðým. Amaç sizin de ELEÞTÝRÝLERE DEÐÝL, GÖREVLERE katký yapmanýzý saðlamak. Eleþtirilecek çok þey var ve bunlarý göreve dönüþtürmeden bu eleþtiriler hiçbir iþe yaramýyor.

Bu sitenin çok deðerli üyeleri var. Her birinin de buna katký saðlayacaðýný düþünüyorum. Ben baþlayayým.

BMN ÜYELERÝ

1- KULÜP ÜYELÝÐÝ: Öncelikle, her þeyden önce kulübe üye olmalýsýnýz. Konfüçyüs’ün bir sözü ile baþlayalým: “Karanlýða küfredeceðine, bir mum yak!” Her demokratik oluþumda olduðu gibi yönetenler seçimle iþ baþýna geliyor. Bu seçimde oy sahibi olmak ise, demokratik kurumlarýn olmazsa olmazý. Trabzonspor kimsenin babasýnýn çiftliði deðil ise, o zaman bu çiftliðin kimin olduðunu göstermek için tek ve sadece tek yol kulübe üye olmak. Yani, “karanlýðýn” oluþtuðu zamanlarda, elinde bir mum tutabilmek, yani “Haydi sandýk baþýna!” deme hakkýný elinde bulundurmak. Yani seçme özgürlüðünü elinde bulundurmak. Yani yönetimlere talip olanlarýn sana kendilerini ve projelerini beðendirmeye çalýþmasýný, daha doðrusu ÇALIÞMASINI saðlamak. O zaman “karanlýða küfretmek yerine bir mum yakacaðýz. Üye olacaðýz. Bundan sonraki tüm baþlýklar da bununla baþlayacak.

2- KATILIMCILIK: BMN kiþiliði ya da caný olmayan bir oluþum deðildir. Tüm üyelerinin ortak paydasýyla ve her birinin katkýsýyla bir büyük GÜÇ ve KARAKTER oluþturmaktadýr. Halkýmýzda yaygýn olan “her þeyi yönetimden bekleme” hastalýðý burada olamaz, olmamalý. Tepki koyulacak yerlerde, masaya yumruk vurulacak yerlerde, ya da destek verilecek yerlerde bu birliði, katkýyý oluþturamazsak, o gücü de yaratamayýz. Gerek fikirlerinizle, gerek varlýðýnýzla ve desteðinizle iyi günde, kötü günde tepki / destek vermek Trabzonspor’u yüceltmek için oluþturulmuþ bu birliðe ve dolayýsýyla da Trabzonspor’a katký saðlayacaktýr. Bugün itibariyle sýnýrlý sayýda arkadaþýmýz çeþitli vasýtalarla BMn yönetimine fikir desteði vermektedir. Lütfen, herkes bu konuda YAPICI, ÜRETKEN ve SES GETÝRÝCÝ fikirler üzerine kafa patlatsýn ve bizlerle paylaþsýn. BMN, Trabzonspor’un hayrýna olacak her iþ için sizlere destek vermekten, sizleri bu konuda yönlendirmekten büyük mutluluk duyacaktýr.

3- SÜKUNET: Bizleri, Türkiye’nin diðer tüm taraftar guruplarýndan ayýran bir özelliðimiz var: Saðlýklý düþünebilme kabiliyeti. Bu kadar olumsuz durumlarda bile hala saðlýklý düþünebilen ve buna göre tepki veren bir topluluðuz. Ýþte Trabzonsporumuz için de, þu an bundan daha büyük bir nimet olamaz. Öfkeyle, aceleyle atýlan her adým, ardýndan, mesela 1 sene sonra ya da daha kýsa vadede bize daha büyük olumsuzluklar getiriyor. Saðlýklý, sakin düþünme gücümüzü kaybettiðimiz an, düzelmeye karþý umudumuzun da yýkýlacaðý andýr. Bu unutulmamalý.

TRABZONSPOR KULÜBÜ ÜYELERÝ

1- Trabzonspor’un gerek futbol takýmý, gerek camia, gerekse de marka olarak üstün deðerini iyice kavramalýdýr. Zira kulüpte yapýlan her seçim bu konuya duyarsýzlýðý bir kere daha vurguluyor. Býrakýn Trabzon’un ya da Karadeniz’in büyük markalarýndan birisi olmasýný, Trabzonspor Türkiye’nin de en önemli markalarýndan biridir. Buna inanmýyorsanýz gidin Avrupa’da tanýdýðýnýz, tanýþtýðýnýz yabancýlara bir sorun bakalým. Göreceksiniz; Türkiye’de büyüðüm diye geziþip duranlarýn iki tanesinden daha tanýnýr bir marka olduðunu, hadi diyelim sadece takým olduðunu. Artýk tüm Trabzonspor Üyeleri de bu gerçeði sindirmeli ve dünyada neler oluyor, nasýl oluyor daha da acýsý biz neler yaptýk, nasýl yaptýk diye bakmalý. Seçim hakký kutsaldýr. Dünyanýn her yerinde özgürlüklerden bahsedilirken “seçme hakký” esas alýnýr. Bu kýymetli hakký kullanýrken, evimize domates alýrken gösterdiðimiz dikkatin çok üzerinde dikkat harcamalýyýz. Burada abartýyorum zannediyorsanýz yanýlýyorsunuz. Bu dikkati dahi göstermediðimizi hemen her seçimde gösteriyoruz.

2- Belki Trabzonspor’u þampiyon oldu ya da olabileceði için tutuyorsunuz. Olabilir. Ama unutmayýn ki, yeryüzünde her sene þampiyon olup, bulunduðu kýtanýn tüm kupalarýný her sene müzesine götüren bir takým da yok. Yani; her sene “iyi” gitmeyebilir. Dolayýsýyla kulübe, takýma küsme hakkýnýz yok. Çünkü sizler Trabzonspor’a rating veren bir oluþum deðil, bu kulübü oluþturan ve geliþtirmekle mükellef olan bir kurulsunuz. Aidatlarýný ödemeyen, seçim hakkýný kullanmayan ya da kötü kullanan, sinir ve yapýcýlýktan, üretkenlikten uzak karar veren üyelerden olmayýn. Öyle üyelerimiz hiç olmasýn.

TRABZONSPOR KULÜBÜ YÖNETÝMÝ

1- Önce bu kulübü sevin. Yani bir iþ olarak deðil, bir nemalanma mekaný olarak deðil, bir sevgi olarak görün. Siz öyle görseniz de, buna tam ters olarak profesyonel ve bu markaya layýk yöneticilerle çalýþýn. Ülkenin en iyilerini bulun. Dikkat edin, ülkenin tüm iyileri sizin akraba ve eþ-dost-tanýdýklarýnýz arasýnda olmayabilir. Yani bu ülkede bir dünya insan var. Bunu deðerlendiremediniz. Mesela en baþta ÇOK ÝYÝ BÝR HALKLA ÝLÝÞKÝLER UZMANIYLA baþlamadýnýz iþe. Bu uzman hocayý, yeri geldiðinde yönetimi, yeri geldiðinde taraftarý iyi yola yönlendirebilecek kadar deneyimli ve vasýflý olsaydý. Yapýlmasý gerekli tonla iþ varken, gereksiz aktivitelere harcatmasaydý enerjinizi. Mesela iyi pazarlamacýlarýnýz olsaydý; bu markanýn kýymetini bilen, onu yüceltebilecek. Türkiye’de pazarlamacýdan bol bir þey yok. Bulamýyor musunuz iyi bir tanesini.

2- Yaptýðýnýz iþleri sorgulamýyorsunuz, sorgulatmýyorsunuz. Sorgulayanlarý eleþtirdiniz onun yerine. Her kötü eleþtiriden bir pay çýkarýlabilir. Buna tahammül etmediniz. Unutmayýn, hele Trabzonspor’da, her þey güllük gülistanlýk olsa, size niye görev verilmiþ olsun ki?

3- Artýk bundan sonra saðlýklý bir görev yapamayacaðýnýz kesinleþti. Bu nedenle kulübü de kendinizi de daha fazla yýpratmamak için kongreye gidin. Seçime gidin. Ýstiyorsanýz deðiþik ve yeni isimlerle yeniden aday olun, ya da olmayýn. Ama artýk bu saatten sonra rahat ve huzurlu, dolayýsýyla da verimli ve olumlu bir iþ yapmanýz mümkün deðildir. Uzatmanýn da bir faydasý yok.

4- Tespit - Teþhis: Ýþte bugüne özel, yapýlamayan bir iþ daha. Sorunlar dizboyunu aþmýþ, boðazýmýza çýkmýþ, bu saatten sonra hala tespiti doðru yapamýyorsanýz, ya da daha kötüsü hiç tespitiniz yoksa, “devre arasý teranesi”ni kullanýrsýnýz elbette. Siz kullanýrsýnýz da, taraftar hala yer mi o ayrý mesele.

5- Kongre kararýnýn, tüzüðe göre, 15 gün önceden duyurulmasý gerekiyor. Gelin siz bu süreyi 30 güne çýkarýn ve aday olacaklara fýrsat verin.

MUHALEFET

Trabzonspor’un en kötü fonksiyonu futbolcular, hoca, yönetim sanýyorsanýz yanýlýyorsunuz. En kötü fonksiyonu MUHALEFETÝ. Dýrdýrdan öteye geçememiþ, dedikodu üzerine kurulmuþ bir muhalefet, yönetimi de zehirliyor. Bu nedenle korkaklýktan çýkarak, adam gibi muhalefet yapýlmasý da gerekiyor. “Yönetim istifa!”, “Albayrak Ýstifa!” diyen yýðýnla ses var, muhalefet yok. Bu nasýl iþ? “O stad olmaz!” diyen yýðýnla ses var, nasýl olur diyen yok! Demokrasilerde, yani geliþme süreci gösteren oluþumlarda, gücün ölçüsü yönetim deðildir. Zira çoðunluk “haklý olduðu için deðil, güçlü olduðu için” iktidara sahip olur. Ýþte bu nedenle de muhalefet, çok önemli bir fonksiyondur. Yani bir kurumun gücü, yapýcý muhalefetle ölçülür. Özü: Gücün ölçüsü MUHALEFETTÝR.

Trabzonspor’un diðer unsurlarý (hoca, taraftar, futbolcular, lobisi, medyadaki sesleri..vb.) sadece bu unsurlarý takip eder. Biz onlara olmasý gerekenden biraz daha fazla anlam ve görev yüklüyoruz. Kendimce bu saydýklarým, zaten yeter þarttýr.

Madem birilerinden görev, protesto, yönlendirme bekliyoruz, iþte size buna platform.

Ama kaçmak yok, herkes önce kendi görevleriyle baþlayacak!

NOT: DESTEKLERÝNÝZDEN ÇOK, KATKILARINIZI BEKLÝYORUM.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

ben vallah albayraðýn gittiði gün kulübe üye olacam

BÜYÜK_TRABZON
    Ziyaretçi

Abi çok güzel yazmýþsýn eline saglýk ama Trabzonspor hep demokrasiden zarar gördü yani seçimlerden artýk birinin buna DUR! demesi gerekir bence artýk demokratik yollarla veya sukunetle bir yere varýlamaz bundan 4 yýl önce de sukunet dendi elimize ne geçti soruyorum lütfen býrakalým bu duygusallýgý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý BÜYÜK_TRABZON Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi çok güzel yazmýþsýn eline saglýk ama Trabzonspor hep demokrasiden zarar gördü yani seçimlerden artýk birinin buna DUR! demesi gerekir bence artýk demokratik yollarla veya sukunetle bir yere varýlamaz bundan 4 yýl önce de sukunet dendi elimize ne geçti soruyorum lütfen býrakalým bu duygusallýgý
    Sana katýlmýyorum. Neden mi? Çünkü bana son 10 senede sükunetle yapýlan bir seçim söyleyebilir misin?

Bir de duygusallýk bu yazýnýn yanýndan bile geçmiyor. Duygusallýk yazýnýn neresinde?
    Trabzonsporlu olmak...

BÜYÜK_TRABZON
    Ziyaretçi

Alýntý Tunga Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sana katýlmýyorum. Neden mi? Çünkü bana son 10 senede sükunetle yapýlan bir seçim söyleyebilir misin?

Bir de duygusallýk bu yazýnýn yanýndan bile geçmiyor. Duygusallýk yazýnýn neresinde?
    Abi Duygusallýkdan kastým þudur tepkimizi sert vermeyelim sakin olalým türü yazý yazanlardýr Allah aþkýna 6 hafta üst üste yenilicem sonra sukunet sakinlik böyle þeylere gerek yok herkes bizim taraftarýmýzý biliyor taraftar gerektiginde nasýl sevgisini ortaya koyuyorsa tepkisini de koyacak ve de koyuyor eger bir futbolcu yenildigimiz bir maçtan sonra sýrýtýyorsa veya yedek kulubesinde þakalaþýyorsa kimse ksr bakmasýn ona dersini vereceksin burasý dingo ahýrý degil TRABZONSPOR!!! yönetimde sorumlulugunu bilecek taraftarda ama dogru orantýlý olarak

Naim
    Ziyaretçi

Çok güzel Bir Yazý

Kendi adýma Tek Tek Gerekenleri Yapacaðým:

BMN
    1)Kulup Üyeliði = 15733 nolu kulup üyesiyim Kongre oy hakkým olmadýðý için Aidatýmý ödeme konusunu biraz Savsaklamýþým sanýrým . ilk iþim Ödemek olacak.

2) Katýlýmcýlýk = Kabul edilir yada beðenilmez yazýlarýmda olsa doðru olduðuna inandýðýmý temelleri ve sebepleriyle ortaya koyuyorum ve Organizasyonlara katýlýyorum. Katýlýmcýyým.

3) Sukünet Bu konuda da son zamanlarda biraz yol aldým zannediyorum Daha da dikkat edeceðim.

Trabzonspor Üyeleri:

Aktif Katýlýmda bulunacaðým ilk seçimde derdim Hesp cüzdaný þiþkin adaylar,medyatik isimler ,kimin kimin adamý olduðu deðil Kimin Gerçekci plan projelere sahip olduðu ve Trabzonsporu nereye taþýyacaðý olacak.

Yönetim Kýsmýna Girmiyorum

Muhalefet:

Bu yönetimden sonra gelecek yönetimden hayýr gelmez Çünki Bu kadar kötü gidiþe Raðmen(Sadece sahada alýnan malubiyetler deðil dir Kötü gidiþ) bir plan proje Muhalifet yok ortada diyordum malisef ayný konu Tunga abi tarafýndan da doðrulanmýþ.Artýk Kiþileri deðil bir Yönetim Modelini tartýþmak zorundayýz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

BÜYÜK_TRABZON

Duygusallýktan kastýn anlaþýlmýþtýr. Buna katýlmasam da eleþtirmiyorum.

Ama boþuna mý demiþler, "keskin sirke küpüne zarar" diye. Þimdi yeni bir yönetimi aklý selimle seçsek, onlarda adam gibi araþtýrma yapýp bir kadro kurup, bunu da ehil ellere emanet etse iyi olmaz mý? Ama biz fevri davranýnca maalesef, Albayrak gidiyor, Balbayrak geliyor. Olan da gene sana, bana oluyor.

O gülme hadisesine gelince... O konuda senden çok da farklý düþünmüyorum ki, 7 haftalýk rezaletten sonra senden, benden farklý düþünen birilerinin de olduðunu sanmýyorum.
    Trabzonsporlu olmak...

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Demokratik ortam ancak MAY gibi kisilerin butakimdan elini etegini cektigi zaman olusur.
    Özkan SÜMER

BÜYÜK_TRABZON
    Ziyaretçi

Naim abi ben hiçbir zaman çok þey bildigimi iddaa etmedim Aksine hep abilerimden büyüklerimden birþeyler kapmaya çalýþtým kimseye de akýl vermek benim haddim degil ne benim kendi yaþýtlarýma veya benden büyüklerime sadece kendi fikirlerimi ve kendi gözlemlerimi aktardým belki biraz itici oldu ancak ortada bir 6 haftalýk REZÝLLÝK tablosu var bu tablo karþýsýnda tek ben sinirli degilim sizlerde ve Türkiyenin her yerinde yaþayan Trabzonsporlularda sinirli ve üzgün bunu nasýl aþabiliriz önemli olan konu þu anda bu eger yönetim gidecekse gitsin ziya gidecekse gitsin Trabzonspor gitgide alay konusu haline geldi Velhasýl ben 2002 de ki tabloyu tekrar görmek istemiyorum
    Konu Tunga tarafýndan (02.12.2006 Saat 17:32 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: baþlýk ile alakasýz kýsýmlar (alýntý) silinmiþtir.

Nereden
    Hakkari

Aylardýr karanlýða mý küfrediyoruz yoksa aydýnlýða!! mum mu yakýyoruz? Hala anlamýþ deðilim. Burada ya benim acizane fikirlerim basit ya da ümitsiz ümitlerin peþinde sürüklenip giden bir taraftar kitlesi ile karþý karþýyayýz.

Ucuz heyecanlar peþinde sürüklenen bir takým ile hala devam etmekte ýsrar edenlerin, yönetimin basiretsizliðini, muvaffakiyetsizliðini paspas altýna sokmaya çalýþanlarýn karþýsýnda dimdik ayakta duracaðýmýza, rüzgarýn önüne kattýðý kuru yapraklar gibi savrulup gidiyoruz..

Trabzonsporumuzu sonuna kadar seveceðiz fakat bu acýlarý haketmiyoruz. Eðer bu sevenlerin takýmýysa gerekeni yapmalýyýz. Trabzonspor için bütün herþeye hazýr olanalarýn zamaný olduðunu düþünüyorum...

saygýlarýmla...

TSunami - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Tunga abi, önemli/hayati bir mevzuuda öncülük ettiðin bu yazý için tebrik ederim.

mesele aslýnda ne hoca deðiþmek (her yýl 3er 5er deniyoruz zaten), ne yönetim deðiþmek (gelenler gidenler), ne oyuncu deðiþmek (geçen sene huzursuzluk yapýp gönderilenler, bu sene gönderilecekler). acele gelmiþ yönetimler, acele gelmiþ hocalar, acele alýnmýþ topçular. evet acelemiz var 22 yýl oldu. ama 22 yýldýr her sene acele ediyoruz.

100.000 üye kampanyasý kulübe sürekli gelir saðlayacak müthiþ bir kaynak olmasýnýn yanýnda, Trabzonspor taraftarýnýn kulüple organik bað kurmasý, elini taþýn altýna koymasý, sorumluluk kazanmasý, kulübün aslýnda taraftarlara ait olduðu, Trabzonspor Camiasýnýn ortak malý olduðu bilincinin yerleþmesi için de büyük bir zemin saðlýyor.

ancak 5.000 kiþiyi yönlendirmeyle 100.000 kiþiyi yönlendirmek arasýnda pek fark yok. mesele sadece oy adedinin çoðalmasý olmamalý. Trabzonsporda "yönetime talip" güçlü muhalefet ihtiyacýnýn yanýnda yönetimi, muhalefeti, delegeyi, medyayý, taraftarý yönlendirecek, bu þehrin, yörenin, ülkenin önde gelenlerine (kurumlarýna, zenginlerine, þirketlerine, siyasetçisine) bu camianýn gücünü, nüfuzunu, nüfusunu, aðýrlýðýný hissettirecek güçlü taraftar gruplarýna da ihtiyaç var. bu güç de BMN de var.

yönetim tarzý olarak Trabzonspor'un kurumsallaþmasý, kendi yönetim biçiminin, kendi transfer, altyapý, pazarlama, ekonomi politikalarýnýn oluþturulmasý gerekiyor. bu unsurlarýn gelen yönetimlerin isteklerine göre deðil, profesyonel kadrolarýn planlarýna göre þekillenmesi ve uygulanmasý, yönetimler deðiþse dahi kurumsal sürekliliðin devam etmesi gerekir. yönetimler ancak bu prensiplerin uygulanma sahasýný hazýrlamalý, yeni ufuklar açmalýdýr.

bu takým düþmez bunu hepimiz biliyoruz, demekki olabilecek en kötü noktadayýz. yani kaybedecek hiçbir þeyimiz yok. yeni oluþumlara gebeyiz. bari bu sefer acele etmeyelim.

bu takýmla üzülüp, seviniyorsak üzülmemek için elimizden geleni yaparýz.
    Konu TSunami tarafýndan (04.12.2006 Saat 00:17 ) deðiþtirilmiþtir.
    :::TS:::

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Arkadaþlar,

Forumda baþlýðý açan benim. Bu konuyu tartýþmadýðýnýz tüm mesajlarý sileceðim.

Konuyu tartýþmak yerine, neleri tartýþýyorsunuz. Haa eðer tek problem birbirimizse, yani o kadar sorunsuz isek, ne mutlu Trabzonspor camiasýna.
    Trabzonsporlu olmak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Konu ile alakasýz mesajlar silinmiþtir.
    Trabzonsporlu olmak...

Atalay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

tunga senin yazdýklarýna katýlmamak mümkün degil....ben trabzonspor üyesiyim ve delegesiyim bu kongrede oy hakkýmý trabzona giderek kullanacagým..!!ayný zamanda dergi abonesi ve kredi kartlarýmda ts armalý yani yaptýgým alýþveriþlerin belli bir yüzdesini trabzonsporuma gidiyor(baþka kredi kartlarýný kullansam bir çok avantajý oldugu halde)ts cluplarýn kuruldugu günden bu zamana kadar olan bölümde tek bir lisansýz ürün aldým o da bmn atkýsý senin anlýyacagýn bir taraftarýn yapabilecegi her þeyi yapmaktayým,,,, maçlara gidip sesimin son haddesine kadar bagýrmak destek olmak dahil!!fakat bazen düþünüyorum benim profilimde taraftar sayýsý trabzonsporumda kaç diye ve karamsarlýga düþüyorum...çünkü biliyorumki çok az...bunu 15 bin üyesi olan bmn de yaptýgýmýz organizasyonlarda ve bu sitede kulübe üye olan sayýyý görünce her þey ortaya çýkýyor....ben þuna inanýyorum bizim taraftarýmýz vermeden almaya alýþmýþ....onun içinde bu endüstiriyel futbol arenasýnda her geçen gün eriyoruz...iþte en son örnegi nuri albayrak diye bir þahýs çikletten çýkar gibi trabzonsporun baþkanlýgýna soyunuyor ve bizim delegemizi elinde bir plan porogram kitapçýgý olmadan kandýrýyor eger bizim kulübümüz çiddi bir kulüp olsa bu þahýslarýn býrakýn aday olmayý...adaylýgý aklýndan bile geçireçek çesaretleri olmazdý!!onun karþýsýndaki adaylarda ayný vizyonsuz bilgisiz kiþilerdi!!düþünsenize bu kulüpte 3 sezon önçe td lik yapmýþ bir zat gelip baþkanlýga aday oldu ve kazandý!!bu þunu gösteriyorki bu kulüp ne yazýkki kendi degerleri ile büyüyüp belli bir kaliteyi yönetim katýnda yakalayamadý....onun içinde ben þahsen yeni nesilden çok umutluydum... fakat görüyorumki yeni nesilde hala kurtlar vadisi etkisi altýnda ...þimdi trabzonspor için kurumsallaþmayý profesyonelleþmeyi ön plana çýkaran bir aday bekliyecegim ve oyumu ona atacagým....kimse bana bundan sonra masal anlatmaya kalkmasýn!!!!sevgilerimle...
    Profesyonelleþemeyen Kurumsallaþamayan hiç bir kurumun baþarýlý olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

güzel yazý...teþekkürler

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Aci gerceklerle yuz yuze geldigimiz bu gunler bir bakima bize ders verir insallah.Karadeniz insani olarak cok tez canli olmamizin faturalarini yasadigimiz bir donemde herkes elini tasin altina koymali.Ozellikle Bordomavi.Net.Cok buyuk mutluluklar yasamadim bu takimla,cok buyuk acilarda yasamamak icin bende elimden ne gelirse yapmaya hazirim.
    Kulup uyeligi ile ilgili acayip bir sýkýntým vardý.Hesapliyorum aylik 150 YTL ye yakin sigara parasi veriyorum.Ama elimden gelmeyen bir nedenden dolayi sallantida kalan TrabzonSpor uyegilinde belirli bir asamaya geldim.Emniyet Teskilati Kanununa gore derneklere,kuluplere uye olamiyorum.Sadece bir cikar yol var.Oda Kamu Yararina Faaliyet gosteren bir kurumsa.Bu konu ile ilgili bilgi almak icin Kulube dilekce yolladim.Elimde bir belgenin olmasi gerekiyordu.Insallah en kisa zamanda bende TrabzonSpor uyesi olacagim.Yuregimde tasidigim TrabzonSpor sevgisini bir belge ilede tasdik etmek bana mutluluk verecektir.Son zamanlarda katilimcilik ile ilgili kendi adima buyuk asamalar kaydettim.Onceden is durumuyla bir cok seyi kacirdim.Elimden geldigi kadar her seye varim.
    Sukunet beni biraz asiyor sanirim.Ama disari vurmuyorum en azindan.Kendi kendimi yiyorum.
    Artik taraftarin TrabzonSpor'u yonetme isine el atmasinin zamani geldi.Cok duygusal davranip aninda yukselttigimiz degereleri aninda yerin dibine sokabiliyoruz.Bu sadece bize ozgu bir seyde degil.Kulube uye olarak etkinligimizin artacagina bende inaniyorum.Parasi cok olanýn dostu cok olur mantalitesi her zaman vardir.Parasi olanlarin cok oldugu bir kurumda sana yaklasabilmek daha kolay.Taraftarsan uye olursun kulube cebinde ahim sahim paran yoktur ama gonul bagin oldugu icin daha iyisine sen karar verirsin.Bu sekilde yonetelim bizde kulubu.Ayrica etrafimizda Trabzonsporlu olupta bi cok seyi bilmeyen(Mesela futbolun artik para ve kurumsallasmatan gectigini) bilmeyen var.Onlarida Bordomavi.Net olarak bilgilendirip maddi anlamda destek verdirtmeye calismamiz lazim.

Muhalefet bizde hep terso bir kavram oldu.Ne zaman kotu gitsek piyasaya cikiyorlar.Soylenecek hakikaten bir sey bulamiyorum.
    Son olarak Tunga abi guzel bir konuya degindigini soylemeden gecmeyelim.Bizim kurtulus recetemiz yine taraftarda.Hayirlisi bakalim.

mustafakaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    52

illa üyelik, illa üyelik. arkadaþlar küçük çaplý anadolu kuluplerine bile ben sadece taraftarým diyerek üye olamazsýnýz. tarbzonspor misyonu gereði böyle bir hakký her trabzonsporluyum diyene tanýmýþtýr ve iki senelik üye aidatýný oldurduktan sonra seçimlerde oy hakký kazanabilirsiniz.
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr erdal6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Cool

Çok güzel Bir Yazý

BMN
    1)Kulup Üyeliði = bu takým için her zaman elimden geleni yaptým ama benim paramla orada hüseyinin ferhatýn caðdaþýn ve benzerlerinin top oynamasý zoruma gidiyor.

2) Katýlýmcýlýk = kimse bizi dinlemiyor ki, hala bu takýmda hüseyin ve saz arkadaþlarýný oynamsý bunu kanýtý deðil mi, katýlsak ne olacak

3) Sukünet= gözünü seveyim adamlar 2-3 sene þampiyon olamýyrlar yeryerinden oynuyor, 2 mac kaybetseler ortalýðý birbirine katýyor, ya biz onlarýj yaptýðýnýn yüzde birini yapmýyoruz, biz sükunet ediyoruz hüseyin taraftar kýzyor, bu mudur.

Trabzonspor Üyeleri: onlarda aslýnda ne olacaðýný bilmiyorlar tek amaçlarý istanbul takýmlarýna karþý gelebilecek bir yönetim secmek.

Yönetim Kýsmýna Girmiyorum

Muhalefet: bu gün muhalefet yarýn yönetim ne farkediyor iþ bilen birileri lazým, enaniyet olmayacak gerekli kiþilerden yardým alabilecek.

ben bu takýmý 2. ligde hatta 3. ligde de tutarým ama kluüpten gelir elde edenle þimdi kazandýlarý kadar kazanamazlar.

AKILCI ,GERÇEKCÝ ,PROJELERÝ HAYATA GEÇÝRECEK ,TRABZONSPORU SEVEN BÝR YÖNETÝM ÝSTÝYORUZ

Yaþ
    42

Alýntý erdal6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok güzel Bir Yazý

BMN
    1)Kulup Üyeliði = bu takým için her zaman elimden geleni yaptým ama benim paramla orada hüseyinin ferhatýn caðdaþýn ve benzerlerinin top oynamasý zoruma gidiyor.

2) Katýlýmcýlýk = kimse bizi dinlemiyor ki, hala bu takýmda hüseyin ve saz arkadaþlarýný oynamsý bunu kanýtý deðil mi, katýlsak ne olacak
    Fikirlerine saygim sonsuz. Ama bordo olan yerde ki hatan su sen boyle dusundun ben boyle dusundum bu sekilde bu is olmaz.18 kisinin icinde curukler olacak elbet.Uye oldugun icin senin demokratik hakkinda dogacak.Diyeceksin ki benim istemedigim ruhsuz adami sen bu takima koydun bende sana oy vermiyoru X Bey Y Beye oy veriyorum.Gule gule diyeceksin.

Mavi olan kisimda ise katilimciliktan kast edilen sey Bordomavi.Net olarak yapilanlara katilim.Bilmiyorum belki ben yanlis anladim.

Egemen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    39

tunga abi bomban bu sanýrým. iþallah patladýgýnda sesi çok çýkar.

görevlerimize gelelim.

1 üyelik.. öðrenciyim. ailemden uzaktayým. memur çocuguyum ve kardeþimde okuyor. yani durum biraz kritik. ancak içinde bulunduðumuz sene veya sezon veya dönem(okul için) hayýrlýsýyla bittiðinde üye olmayý düþünüyorum. yani yaz tatiline girdiðimiz dönemdeki ilk iþim bu olacak.

2 katýlým.. buna biþi yazmama gerek yok.. bilen biliyor..

3 sükünet.. cafelerde maç izlerken küfürsüz de olsa sadece trabzon trabzon da olsa baðýrmýyoruz. neden; orda bulunanlar rahatsýz olmasýn diye..

4 yönetime çok þey yazardým ama ceza alýrým..

5 muhalefet.. sabaha kadar muhalefet ederim no problem.. hemde yapýcý yýkýcý deðil..

yazdýgýn bu güzel yazý ve bütün taraftarýmýzý göreve çaðýrdýgýn için teþekkürler abicim.

saygýlar..

dn: gazamýz mubarek ola!!
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Yok Egemen bomba bu deðil. Bu sadece, biz birilerinden, biryerlerden birþey talep ederken elimizi güçlü kýlacak þeyler.

BMN'nin ilk tepkisi olumlu bulunsa da maalesef bu duyuruyu yumuþak hatta "sindirilmiþ" bulanlar oldu. Ama öyle düþünenler hiç bir öneri sunmadý maalesef. YAni öyle olmaz böyle olsun diyen kimsecikler yoktu. Biz o duyuruyu yaparken hem nezaketimizi bve kulübü yönetenlerin makamýna olan saygýmýzý koruduk hem de politik bir mesajla birþeyler söyledik ve emin ol ki o mesajý almasý gerekenler aldý.

Þimdi genele dönüyorum: Sadece kulübe üye olmak yeterli deðil, hem kulübün kongrelerine katýlmak hem de sürekli kulübün yürütme faaliyetlerini denetlemek açýsýndan aktif olunmasý da gerekli. Yani üye olmak iyi bir geliþim ama sadece baþlangýç için.
    Trabzonsporlu olmak...

Emiroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý erdal6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok güzel Bir Yazý

BMN
    Herkesin görüþüne saygým sonsuz olmakla beraber ;

Arkadaþýma @erdal6167 ayrý bir katýlýyorum...

cebimden zoraki ödediðim aidatýmla,,,,,

adamýn birinin(22 yaþýnda),altýndaki benim belki hayatým boyunca binemeyeceðim arabayý(bmw m3,150.000 euro civarý),bir sabah çorbacýsýnýn önüne parkedip,lokantada oturup,masaya sigarasýný koymasýný,gecenin 1.30'unda,kafasýný ayýltmak için(hani alkolden baþka biþelerle kafan iyi oluyo ya,hani doðada yetiþiyor,doðadan alýnýyor !),çorba söylemesini.....

KAL _ DI _RA_MI_YO_RUM !

Ve bu bizim evladýmýz ! ! !

Ki bu adam Trabzonspor formasýný giyiyor ! ! !

Sadece giyiyor ! ! ! Terletmedi bile ! ! !

Bunu asla ama aslaaaaa!!!!!!! Kaldýramýyorum ! ! !
    Kendini geliþtirmeli(!). Hiç bir futbolcu Trabzonspor'dan üstün deðildir(!). Yeniden yapýlanalým(!). Özümüze dönmeliyiz(!). Transferi kapattýk(!).

salihismet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Tunga arkada$, cok güzel konulara degindiniz, ben bu takimin üyesiyim, yanliz bana göre cok önemli bir konu var. $enol Güne$ bir sempozyumda, Trabzonda olan olaylari anlatirsam, orada ne yönetici nede hoca durur, diye bir söz atti ortaya, devamini getirmedi, ki $enol hoca cmianin icinden gelen cok önemli bir ki$i, sirf laf olsun diye konu$tugunu sanmiyorum, o zamandan bu zamanada hicbir $eyin degi$medigini dü$ünüyorum, Trabzonspor taraftari veya camiasi $enol Güne$in konu$masi icin neden israrci olmadi? Cünkü cok önemli bir idia bu. Yalnniz bir Hakan Süleymanin tutuklanmasi Trabzondaki bu karanlik i$leri ortadan kaltirdi mi?
    Konu salihismet tarafýndan (03.12.2006 Saat 02:01 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    42

Birde gelecegimizi emanet edecegimiz cocuklar icin bir seyler yapmaliyiz.
    Mesela ..
    +Eglence duzenleme
    +Icinde bordo-mavi olan hediyeler(Forma,Oyuncak Vs..)
    +Beraber mac izleme.

Cogaltabiliriz..

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

Ben Tungayi elestirecem bazi konularda.
    Kotu animizda elbette klubu oyunculari takimi hocayi elestiren kisiler olcaktir. Lutfen Bu kotu durumda Ts taraftarina saygi duygunuz.Kufur ve Benzei ortam olmadikca elestireden hic bir degerli Ts taraftarinim mesajini silmeyiniz.Hatta kucuk hakaretler bile olabilir. Buanda izin veriniz. Cunku herkesin ici yaniyor.
    Klup uyeligi one cikmis. Ok elbette guzel bir sey ama baskin olarak ortaya cikmamasi gerekiyor. Lutfen bu forumda kimse madem taraftarsin uye ol demesin bu ayiptir.
    13 Vitor Hugo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)