Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Karanla Kfredeceine...Aydnlat Bizi!

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Standart Karanla Kfredeceine...Aydnlat Bizi!

KARANLIA KFREDECENE BR MUM YAK! - Konfys

Belli bir sre nce bir eski alkanlmz nksetti ve ehliyeti olup olmadna bakmadan, sudan sebeplerle bir ynetimi i bana getirdik. Aferin bize.

Kendimce herkesin grevlerini saymaya alacam. Ama sizin de ELETRLERE DEL, GREVLERE katk yapmanz salamak. Eletirilecek ok ey var ve bunlar greve dntrmeden bu eletiriler hibir ie yaramyor.

Bu sitenin ok deerli yeleri var. Her birinin de buna katk salayacan dnyorum. Ben balayaym.

BMN YELER

1- KULP YEL: ncelikle, her eyden nce kulbe ye olmalsnz. Konfys’n bir sz ile balayalm: “Karanla kfredeceine, bir mum yak!” Her demokratik oluumda olduu gibi ynetenler seimle i bana geliyor. Bu seimde oy sahibi olmak ise, demokratik kurumlarn olmazsa olmaz. Trabzonspor kimsenin babasnn iftlii deil ise, o zaman bu iftliin kimin olduunu gstermek iin tek ve sadece tek yol kulbe ye olmak. Yani, “karanln” olutuu zamanlarda, elinde bir mum tutabilmek, yani “Haydi sandk bana!” deme hakkn elinde bulundurmak. Yani seme zgrln elinde bulundurmak. Yani ynetimlere talip olanlarn sana kendilerini ve projelerini beendirmeye almasn, daha dorusu ALIMASINI salamak. O zaman “karanla kfretmek yerine bir mum yakacaz. ye olacaz. Bundan sonraki tm balklar da bununla balayacak.

2- KATILIMCILIK: BMN kiilii ya da can olmayan bir oluum deildir. Tm yelerinin ortak paydasyla ve her birinin katksyla bir byk G ve KARAKTER oluturmaktadr. Halkmzda yaygn olan “her eyi ynetimden bekleme” hastal burada olamaz, olmamal. Tepki koyulacak yerlerde, masaya yumruk vurulacak yerlerde, ya da destek verilecek yerlerde bu birlii, katky oluturamazsak, o gc de yaratamayz. Gerek fikirlerinizle, gerek varlnzla ve desteinizle iyi gnde, kt gnde tepki / destek vermek Trabzonspor’u yceltmek iin oluturulmu bu birlie ve dolaysyla da Trabzonspor’a katk salayacaktr. Bugn itibariyle snrl sayda arkadamz eitli vastalarla BMn ynetimine fikir destei vermektedir. Ltfen, herkes bu konuda YAPICI, RETKEN ve SES GETRC fikirler zerine kafa patlatsn ve bizlerle paylasn. BMN, Trabzonspor’un hayrna olacak her i iin sizlere destek vermekten, sizleri bu konuda ynlendirmekten byk mutluluk duyacaktr.

3- SKUNET: Bizleri, Trkiye’nin dier tm taraftar guruplarndan ayran bir zelliimiz var: Salkl dnebilme kabiliyeti. Bu kadar olumsuz durumlarda bile hala salkl dnebilen ve buna gre tepki veren bir topluluuz. te Trabzonsporumuz iin de, u an bundan daha byk bir nimet olamaz. fkeyle, aceleyle atlan her adm, ardndan, mesela 1 sene sonra ya da daha ksa vadede bize daha byk olumsuzluklar getiriyor. Salkl, sakin dnme gcmz kaybettiimiz an, dzelmeye kar umudumuzun da yklaca andr. Bu unutulmamal.

TRABZONSPOR KULB YELER

1- Trabzonspor’un gerek futbol takm, gerek camia, gerekse de marka olarak stn deerini iyice kavramaldr. Zira kulpte yaplan her seim bu konuya duyarszl bir kere daha vurguluyor. Brakn Trabzon’un ya da Karadeniz’in byk markalarndan birisi olmasn, Trabzonspor Trkiye’nin de en nemli markalarndan biridir. Buna inanmyorsanz gidin Avrupa’da tandnz, tantnz yabanclara bir sorun bakalm. Greceksiniz; Trkiye’de bym diye geziip duranlarn iki tanesinden daha tannr bir marka olduunu, hadi diyelim sadece takm olduunu. Artk tm Trabzonspor yeleri de bu gerei sindirmeli ve dnyada neler oluyor, nasl oluyor daha da acs biz neler yaptk, nasl yaptk diye bakmal. Seim hakk kutsaldr. Dnyann her yerinde zgrlklerden bahsedilirken “seme hakk” esas alnr. Bu kymetli hakk kullanrken, evimize domates alrken gsterdiimiz dikkatin ok zerinde dikkat harcamalyz. Burada abartyorum zannediyorsanz yanlyorsunuz. Bu dikkati dahi gstermediimizi hemen her seimde gsteriyoruz.

2- Belki Trabzonspor’u ampiyon oldu ya da olabilecei iin tutuyorsunuz. Olabilir. Ama unutmayn ki, yeryznde her sene ampiyon olup, bulunduu ktann tm kupalarn her sene mzesine gtren bir takm da yok. Yani; her sene “iyi” gitmeyebilir. Dolaysyla kulbe, takma ksme hakknz yok. nk sizler Trabzonspor’a rating veren bir oluum deil, bu kulb oluturan ve gelitirmekle mkellef olan bir kurulsunuz. Aidatlarn demeyen, seim hakkn kullanmayan ya da kt kullanan, sinir ve yapclktan, retkenlikten uzak karar veren yelerden olmayn. yle yelerimiz hi olmasn.

TRABZONSPOR KULB YNETM

1- nce bu kulb sevin. Yani bir i olarak deil, bir nemalanma mekan olarak deil, bir sevgi olarak grn. Siz yle grseniz de, buna tam ters olarak profesyonel ve bu markaya layk yneticilerle aln. lkenin en iyilerini bulun. Dikkat edin, lkenin tm iyileri sizin akraba ve e-dost-tandklarnz arasnda olmayabilir. Yani bu lkede bir dnya insan var. Bunu deerlendiremediniz. Mesela en bata OK Y BR HALKLA LKLER UZMANIYLA balamadnz ie. Bu uzman hocay, yeri geldiinde ynetimi, yeri geldiinde taraftar iyi yola ynlendirebilecek kadar deneyimli ve vasfl olsayd. Yaplmas gerekli tonla i varken, gereksiz aktivitelere harcatmasayd enerjinizi. Mesela iyi pazarlamaclarnz olsayd; bu markann kymetini bilen, onu yceltebilecek. Trkiye’de pazarlamacdan bol bir ey yok. Bulamyor musunuz iyi bir tanesini.

2- Yaptnz ileri sorgulamyorsunuz, sorgulatmyorsunuz. Sorgulayanlar eletirdiniz onun yerine. Her kt eletiriden bir pay karlabilir. Buna tahamml etmediniz. Unutmayn, hele Trabzonspor’da, her ey gllk glistanlk olsa, size niye grev verilmi olsun ki?

3- Artk bundan sonra salkl bir grev yapamayacanz kesinleti. Bu nedenle kulb de kendinizi de daha fazla ypratmamak iin kongreye gidin. Seime gidin. stiyorsanz deiik ve yeni isimlerle yeniden aday olun, ya da olmayn. Ama artk bu saatten sonra rahat ve huzurlu, dolaysyla da verimli ve olumlu bir i yapmanz mmkn deildir. Uzatmann da bir faydas yok.

4- Tespit - Tehis: te bugne zel, yaplamayan bir i daha. Sorunlar dizboyunu am, boazmza km, bu saatten sonra hala tespiti doru yapamyorsanz, ya da daha kts hi tespitiniz yoksa, “devre aras teranesi”ni kullanrsnz elbette. Siz kullanrsnz da, taraftar hala yer mi o ayr mesele.

5- Kongre kararnn, tze gre, 15 gn nceden duyurulmas gerekiyor. Gelin siz bu sreyi 30 gne karn ve aday olacaklara frsat verin.

MUHALEFET

Trabzonspor’un en kt fonksiyonu futbolcular, hoca, ynetim sanyorsanz yanlyorsunuz. En kt fonksiyonu MUHALEFET. Drdrdan teye geememi, dedikodu zerine kurulmu bir muhalefet, ynetimi de zehirliyor. Bu nedenle korkaklktan karak, adam gibi muhalefet yaplmas da gerekiyor. “Ynetim istifa!”, “Albayrak stifa!” diyen ynla ses var, muhalefet yok. Bu nasl i? “O stad olmaz!” diyen ynla ses var, nasl olur diyen yok! Demokrasilerde, yani gelime sreci gsteren oluumlarda, gcn ls ynetim deildir. Zira ounluk “hakl olduu iin deil, gl olduu iin” iktidara sahip olur. te bu nedenle de muhalefet, ok nemli bir fonksiyondur. Yani bir kurumun gc, yapc muhalefetle llr. z: Gcn ls MUHALEFETTR.

Trabzonspor’un dier unsurlar (hoca, taraftar, futbolcular, lobisi, medyadaki sesleri..vb.) sadece bu unsurlar takip eder. Biz onlara olmas gerekenden biraz daha fazla anlam ve grev yklyoruz. Kendimce bu saydklarm, zaten yeter arttr.

Madem birilerinden grev, protesto, ynlendirme bekliyoruz, ite size buna platform.

Ama kamak yok, herkes nce kendi grevleriyle balayacak!

NOT: DESTEKLERNZDEN OK, KATKILARINIZI BEKLYORUM.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

ben vallah albayran gittii gn kulbe ye olacam

BYK_TRABZON
    Ziyareti

Abi ok gzel yazmsn eline saglk ama Trabzonspor hep demokrasiden zarar grd yani seimlerden artk birinin buna DUR! demesi gerekir bence artk demokratik yollarla veya sukunetle bir yere varlamaz bundan 4 yl nce de sukunet dendi elimize ne geti soruyorum ltfen brakalm bu duygusallg

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Alnt BYK_TRABZON Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Abi ok gzel yazmsn eline saglk ama Trabzonspor hep demokrasiden zarar grd yani seimlerden artk birinin buna DUR! demesi gerekir bence artk demokratik yollarla veya sukunetle bir yere varlamaz bundan 4 yl nce de sukunet dendi elimize ne geti soruyorum ltfen brakalm bu duygusallg
    Sana katlmyorum. Neden mi? nk bana son 10 senede skunetle yaplan bir seim syleyebilir misin?

Bir de duygusallk bu yaznn yanndan bile gemiyor. Duygusallk yaznn neresinde?
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

BYK_TRABZON
    Ziyareti

Alnt Tunga Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sana katlmyorum. Neden mi? nk bana son 10 senede skunetle yaplan bir seim syleyebilir misin?

Bir de duygusallk bu yaznn yanndan bile gemiyor. Duygusallk yaznn neresinde?
    Abi Duygusallkdan kastm udur tepkimizi sert vermeyelim sakin olalm tr yaz yazanlardr Allah akna 6 hafta st ste yenilicem sonra sukunet sakinlik byle eylere gerek yok herkes bizim taraftarmz biliyor taraftar gerektiginde nasl sevgisini ortaya koyuyorsa tepkisini de koyacak ve de koyuyor eger bir futbolcu yenildigimiz bir matan sonra srtyorsa veya yedek kulubesinde akalayorsa kimse ksr bakmasn ona dersini vereceksin buras dingo ahr degil TRABZONSPOR!!! ynetimde sorumlulugunu bilecek taraftarda ama dogru orantl olarak

Naim
    Ziyareti

ok gzel Bir Yaz

Kendi adma Tek Tek Gerekenleri Yapacam:

BMN
    1)Kulup yelii = 15733 nolu kulup yesiyim Kongre oy hakkm olmad iin Aidatm deme konusunu biraz Savsaklamm sanrm . ilk iim demek olacak.

2) Katlmclk = Kabul edilir yada beenilmez yazlarmda olsa doru olduuna inandm temelleri ve sebepleriyle ortaya koyuyorum ve Organizasyonlara katlyorum. Katlmcym.

3) Suknet Bu konuda da son zamanlarda biraz yol aldm zannediyorum Daha da dikkat edeceim.

Trabzonspor yeleri:

Aktif Katlmda bulunacam ilk seimde derdim Hesp czdan ikin adaylar,medyatik isimler ,kimin kimin adam olduu deil Kimin Gerekci plan projelere sahip olduu ve Trabzonsporu nereye tayaca olacak.

Ynetim Ksmna Girmiyorum

Muhalefet:

Bu ynetimden sonra gelecek ynetimden hayr gelmez nki Bu kadar kt gidie Ramen(Sadece sahada alnan malubiyetler deil dir Kt gidi) bir plan proje Muhalifet yok ortada diyordum malisef ayn konu Tunga abi tarafndan da dorulanm.Artk Kiileri deil bir Ynetim Modelini tartmak zorundayz.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

BYK_TRABZON

Duygusallktan kastn anlalmtr. Buna katlmasam da eletirmiyorum.

Ama bouna m demiler, "keskin sirke kpne zarar" diye. imdi yeni bir ynetimi akl selimle sesek, onlarda adam gibi aratrma yapp bir kadro kurup, bunu da ehil ellere emanet etse iyi olmaz m? Ama biz fevri davrannca maalesef, Albayrak gidiyor, Balbayrak geliyor. Olan da gene sana, bana oluyor.

O glme hadisesine gelince... O konuda senden ok da farkl dnmyorum ki, 7 haftalk rezaletten sonra senden, benden farkl dnen birilerinin de olduunu sanmyorum.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Demokratik ortam ancak MAY gibi kisilerin butakimdan elini etegini cektigi zaman olusur.
    zkan SMER

BYK_TRABZON
    Ziyareti

Naim abi ben hibir zaman ok ey bildigimi iddaa etmedim Aksine hep abilerimden byklerimden bireyler kapmaya altm kimseye de akl vermek benim haddim degil ne benim kendi yatlarma veya benden byklerime sadece kendi fikirlerimi ve kendi gzlemlerimi aktardm belki biraz itici oldu ancak ortada bir 6 haftalk REZLLK tablosu var bu tablo karsnda tek ben sinirli degilim sizlerde ve Trkiyenin her yerinde yaayan Trabzonsporlularda sinirli ve zgn bunu nasl aabiliriz nemli olan konu u anda bu eger ynetim gidecekse gitsin ziya gidecekse gitsin Trabzonspor gitgide alay konusu haline geldi Velhasl ben 2002 de ki tabloyu tekrar grmek istemiyorum
    Konu Tunga tarafndan (02.12.2006 Saat 18:32 ) deitirilmitir. Sebep: balk ile alakasz ksmlar (alnt) silinmitir.

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Aylardr karanla m kfrediyoruz yoksa aydnla!! mum mu yakyoruz? Hala anlam deilim. Burada ya benim acizane fikirlerim basit ya da mitsiz mitlerin peinde srklenip giden bir taraftar kitlesi ile kar karyayz.

Ucuz heyecanlar peinde srklenen bir takm ile hala devam etmekte srar edenlerin, ynetimin basiretsizliini, muvaffakiyetsizliini paspas altna sokmaya alanlarn karsnda dimdik ayakta duracamza, rzgarn nne katt kuru yapraklar gibi savrulup gidiyoruz..

Trabzonsporumuzu sonuna kadar seveceiz fakat bu aclar haketmiyoruz. Eer bu sevenlerin takmysa gerekeni yapmalyz. Trabzonspor iin btn hereye hazr olanalarn zaman olduunu dnyorum...

sayglarmla...

TSunami - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Tunga abi, nemli/hayati bir mevzuuda nclk ettiin bu yaz iin tebrik ederim.

mesele aslnda ne hoca deimek (her yl 3er 5er deniyoruz zaten), ne ynetim deimek (gelenler gidenler), ne oyuncu deimek (geen sene huzursuzluk yapp gnderilenler, bu sene gnderilecekler). acele gelmi ynetimler, acele gelmi hocalar, acele alnm topular. evet acelemiz var 22 yl oldu. ama 22 yldr her sene acele ediyoruz.

100.000 ye kampanyas kulbe srekli gelir salayacak mthi bir kaynak olmasnn yannda, Trabzonspor taraftarnn kulple organik ba kurmas, elini tan altna koymas, sorumluluk kazanmas, kulbn aslnda taraftarlara ait olduu, Trabzonspor Camiasnn ortak mal olduu bilincinin yerlemesi iin de byk bir zemin salyor.

ancak 5.000 kiiyi ynlendirmeyle 100.000 kiiyi ynlendirmek arasnda pek fark yok. mesele sadece oy adedinin oalmas olmamal. Trabzonsporda "ynetime talip" gl muhalefet ihtiyacnn yannda ynetimi, muhalefeti, delegeyi, medyay, taraftar ynlendirecek, bu ehrin, yrenin, lkenin nde gelenlerine (kurumlarna, zenginlerine, irketlerine, siyasetisine) bu camiann gcn, nfuzunu, nfusunu, arln hissettirecek gl taraftar gruplarna da ihtiya var. bu g de BMN de var.

ynetim tarz olarak Trabzonspor'un kurumsallamas, kendi ynetim biiminin, kendi transfer, altyap, pazarlama, ekonomi politikalarnn oluturulmas gerekiyor. bu unsurlarn gelen ynetimlerin isteklerine gre deil, profesyonel kadrolarn planlarna gre ekillenmesi ve uygulanmas, ynetimler deise dahi kurumsal srekliliin devam etmesi gerekir. ynetimler ancak bu prensiplerin uygulanma sahasn hazrlamal, yeni ufuklar amaldr.

bu takm dmez bunu hepimiz biliyoruz, demekki olabilecek en kt noktadayz. yani kaybedecek hibir eyimiz yok. yeni oluumlara gebeyiz. bari bu sefer acele etmeyelim.

bu takmla zlp, seviniyorsak zlmemek iin elimizden geleni yaparz.
    Konu TSunami tarafndan (04.12.2006 Saat 01:17 ) deitirilmitir.
    :::TS:::

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Arkadalar,

Forumda bal aan benim. Bu konuyu tartmadnz tm mesajlar sileceim.

Konuyu tartmak yerine, neleri tartyorsunuz. Haa eer tek problem birbirimizse, yani o kadar sorunsuz isek, ne mutlu Trabzonspor camiasna.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Konu ile alakasz mesajlar silinmitir.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Atalay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.07.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

tunga senin yazdklarna katlmamak mmkn degil....ben trabzonspor yesiyim ve delegesiyim bu kongrede oy hakkm trabzona giderek kullanacagm..!!ayn zamanda dergi abonesi ve kredi kartlarmda ts armal yani yaptgm alverilerin belli bir yzdesini trabzonsporuma gidiyor(baka kredi kartlarn kullansam bir ok avantaj oldugu halde)ts cluplarn kuruldugu gnden bu zamana kadar olan blmde tek bir lisansz rn aldm o da bmn atks senin anlyacagn bir taraftarn yapabilecegi her eyi yapmaktaym,,,, malara gidip sesimin son haddesine kadar bagrmak destek olmak dahil!!fakat bazen dnyorum benim profilimde taraftar says trabzonsporumda ka diye ve karamsarlga dyorum...nk biliyorumki ok az...bunu 15 bin yesi olan bmn de yaptgmz organizasyonlarda ve bu sitede kulbe ye olan sayy grnce her ey ortaya kyor....ben una inanyorum bizim taraftarmz vermeden almaya alm....onun iinde bu endstiriyel futbol arenasnda her geen gn eriyoruz...ite en son rnegi nuri albayrak diye bir ahs ikletten kar gibi trabzonsporun bakanlgna soyunuyor ve bizim delegemizi elinde bir plan porogram kitapg olmadan kandryor eger bizim kulbmz iddi bir kulp olsa bu ahslarn brakn aday olmay...adaylg aklndan bile geireek esaretleri olmazd!!onun karsndaki adaylarda ayn vizyonsuz bilgisiz kiilerdi!!dnsenize bu kulpte 3 sezon ne td lik yapm bir zat gelip bakanlga aday oldu ve kazand!!bu unu gsteriyorki bu kulp ne yazkki kendi degerleri ile byyp belli bir kaliteyi ynetim katnda yakalayamad....onun iinde ben ahsen yeni nesilden ok umutluydum... fakat gryorumki yeni nesilde hala kurtlar vadisi etkisi altnda ...imdi trabzonspor iin kurumsallamay profesyonellemeyi n plana karan bir aday bekliyecegim ve oyumu ona atacagm....kimse bana bundan sonra masal anlatmaya kalkmasn!!!!sevgilerimle...
    Profesyonelleemeyen Kurumsallaamayan hi bir kurumun baarl olabilmesi mmkn degildir!!!(spartaks)

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

gzel yaz...teekkrler

Forumdan Uzaklatrlmtr Lapina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

Aci gerceklerle yuz yuze geldigimiz bu gunler bir bakima bize ders verir insallah.Karadeniz insani olarak cok tez canli olmamizin faturalarini yasadigimiz bir donemde herkes elini tasin altina koymali.Ozellikle Bordomavi.Net.Cok buyuk mutluluklar yasamadim bu takimla,cok buyuk acilarda yasamamak icin bende elimden ne gelirse yapmaya hazirim.
    Kulup uyeligi ile ilgili acayip bir skntm vard.Hesapliyorum aylik 150 YTL ye yakin sigara parasi veriyorum.Ama elimden gelmeyen bir nedenden dolayi sallantida kalan TrabzonSpor uyegilinde belirli bir asamaya geldim.Emniyet Teskilati Kanununa gore derneklere,kuluplere uye olamiyorum.Sadece bir cikar yol var.Oda Kamu Yararina Faaliyet gosteren bir kurumsa.Bu konu ile ilgili bilgi almak icin Kulube dilekce yolladim.Elimde bir belgenin olmasi gerekiyordu.Insallah en kisa zamanda bende TrabzonSpor uyesi olacagim.Yuregimde tasidigim TrabzonSpor sevgisini bir belge ilede tasdik etmek bana mutluluk verecektir.Son zamanlarda katilimcilik ile ilgili kendi adima buyuk asamalar kaydettim.Onceden is durumuyla bir cok seyi kacirdim.Elimden geldigi kadar her seye varim.
    Sukunet beni biraz asiyor sanirim.Ama disari vurmuyorum en azindan.Kendi kendimi yiyorum.
    Artik taraftarin TrabzonSpor'u yonetme isine el atmasinin zamani geldi.Cok duygusal davranip aninda yukselttigimiz degereleri aninda yerin dibine sokabiliyoruz.Bu sadece bize ozgu bir seyde degil.Kulube uye olarak etkinligimizin artacagina bende inaniyorum.Parasi cok olann dostu cok olur mantalitesi her zaman vardir.Parasi olanlarin cok oldugu bir kurumda sana yaklasabilmek daha kolay.Taraftarsan uye olursun kulube cebinde ahim sahim paran yoktur ama gonul bagin oldugu icin daha iyisine sen karar verirsin.Bu sekilde yonetelim bizde kulubu.Ayrica etrafimizda Trabzonsporlu olupta bi cok seyi bilmeyen(Mesela futbolun artik para ve kurumsallasmatan gectigini) bilmeyen var.Onlarida Bordomavi.Net olarak bilgilendirip maddi anlamda destek verdirtmeye calismamiz lazim.

Muhalefet bizde hep terso bir kavram oldu.Ne zaman kotu gitsek piyasaya cikiyorlar.Soylenecek hakikaten bir sey bulamiyorum.
    Son olarak Tunga abi guzel bir konuya degindigini soylemeden gecmeyelim.Bizim kurtulus recetemiz yine taraftarda.Hayirlisi bakalim.

mustafakaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.12.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

illa yelik, illa yelik. arkadalar kk apl anadolu kuluplerine bile ben sadece taraftarm diyerek ye olamazsnz. tarbzonspor misyonu gerei byle bir hakk her trabzonsporluyum diyene tanmtr ve iki senelik ye aidatn oldurduktan sonra seimlerde oy hakk kazanabilirsiniz.
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz.

Forumdan Uzaklatrlmtr erdal6167 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.11.2005
    Ya
    40

Cool

ok gzel Bir Yaz

BMN
    1)Kulup yelii = bu takm iin her zaman elimden geleni yaptm ama benim paramla orada hseyinin ferhatn cadan ve benzerlerinin top oynamas zoruma gidiyor.

2) Katlmclk = kimse bizi dinlemiyor ki, hala bu takmda hseyin ve saz arkadalarn oynams bunu kant deil mi, katlsak ne olacak

3) Suknet= gzn seveyim adamlar 2-3 sene ampiyon olamyrlar yeryerinden oynuyor, 2 mac kaybetseler ortal birbirine katyor, ya biz onlarj yaptnn yzde birini yapmyoruz, biz skunet ediyoruz hseyin taraftar kzyor, bu mudur.

Trabzonspor yeleri: onlarda aslnda ne olacan bilmiyorlar tek amalar istanbul takmlarna kar gelebilecek bir ynetim secmek.

Ynetim Ksmna Girmiyorum

Muhalefet: bu gn muhalefet yarn ynetim ne farkediyor i bilen birileri lazm, enaniyet olmayacak gerekli kiilerden yardm alabilecek.

ben bu takm 2. ligde hatta 3. ligde de tutarm ama klupten gelir elde edenle imdi kazandlar kadar kazanamazlar.

AKILCI ,GEREKC ,PROJELER HAYATA GERECEK ,TRABZONSPORU SEVEN BR YNETM STYORUZ

yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

Alnt erdal6167 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok gzel Bir Yaz

BMN
    1)Kulup yelii = bu takm iin her zaman elimden geleni yaptm ama benim paramla orada hseyinin ferhatn cadan ve benzerlerinin top oynamas zoruma gidiyor.

2) Katlmclk = kimse bizi dinlemiyor ki, hala bu takmda hseyin ve saz arkadalarn oynams bunu kant deil mi, katlsak ne olacak
    Fikirlerine saygim sonsuz. Ama bordo olan yerde ki hatan su sen boyle dusundun ben boyle dusundum bu sekilde bu is olmaz.18 kisinin icinde curukler olacak elbet.Uye oldugun icin senin demokratik hakkinda dogacak.Diyeceksin ki benim istemedigim ruhsuz adami sen bu takima koydun bende sana oy vermiyoru X Bey Y Beye oy veriyorum.Gule gule diyeceksin.

Mavi olan kisimda ise katilimciliktan kast edilen sey Bordomavi.Net olarak yapilanlara katilim.Bilmiyorum belki ben yanlis anladim.

Egemen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.09.2004
    Nereden
    zmir
    Ya
    36

tunga abi bomban bu sanrm. iallah patladgnda sesi ok kar.

grevlerimize gelelim.

1 yelik.. renciyim. ailemden uzaktaym. memur ocuguyum ve kardeimde okuyor. yani durum biraz kritik. ancak iinde bulunduumuz sene veya sezon veya dnem(okul iin) hayrlsyla bittiinde ye olmay dnyorum. yani yaz tatiline girdiimiz dnemdeki ilk iim bu olacak.

2 katlm.. buna bii yazmama gerek yok.. bilen biliyor..

3 sknet.. cafelerde ma izlerken kfrsz de olsa sadece trabzon trabzon da olsa barmyoruz. neden; orda bulunanlar rahatsz olmasn diye..

4 ynetime ok ey yazardm ama ceza alrm..

5 muhalefet.. sabaha kadar muhalefet ederim no problem.. hemde yapc ykc deil..

yazdgn bu gzel yaz ve btn taraftarmz greve ardgn iin teekkrler abicim.

sayglar..

dn: gazamz mubarek ola!!
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Yok Egemen bomba bu deil. Bu sadece, biz birilerinden, biryerlerden birey talep ederken elimizi gl klacak eyler.

BMN'nin ilk tepkisi olumlu bulunsa da maalesef bu duyuruyu yumuak hatta "sindirilmi" bulanlar oldu. Ama yle dnenler hi bir neri sunmad maalesef. YAni yle olmaz byle olsun diyen kimsecikler yoktu. Biz o duyuruyu yaparken hem nezaketimizi bve kulb ynetenlerin makamna olan saygmz koruduk hem de politik bir mesajla bireyler syledik ve emin ol ki o mesaj almas gerekenler ald.

imdi genele dnyorum: Sadece kulbe ye olmak yeterli deil, hem kulbn kongrelerine katlmak hem de srekli kulbn yrtme faaliyetlerini denetlemek asndan aktif olunmas da gerekli. Yani ye olmak iyi bir geliim ama sadece balang iin.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Emirolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Alnt erdal6167 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok gzel Bir Yaz

BMN
    Herkesin grne saygm sonsuz olmakla beraber ;

Arkadama @erdal6167 ayr bir katlyorum...

cebimden zoraki dediim aidatmla,,,,,

adamn birinin(22 yanda),altndaki benim belki hayatm boyunca binemeyeceim arabay(bmw m3,150.000 euro civar),bir sabah orbacsnn nne parkedip,lokantada oturup,masaya sigarasn koymasn,gecenin 1.30'unda,kafasn ayltmak iin(hani alkolden baka bielerle kafan iyi oluyo ya,hani doada yetiiyor,doadan alnyor !),orba sylemesini.....

KAL _ DI _RA_MI_YO_RUM !

Ve bu bizim evladmz ! ! !

Ki bu adam Trabzonspor formasn giyiyor ! ! !

Sadece giyiyor ! ! ! Terletmedi bile ! ! !

Bunu asla ama aslaaaaa!!!!!!! Kaldramyorum ! ! !
    Kendini gelitirmeli(!). Hi bir futbolcu Trabzonspor'dan stn deildir(!). Yeniden yaplanalm(!). zmze dnmeliyiz(!). Transferi kapattk(!).

salihismet - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.01.2006
    Nereden
    Almanya

Tunga arkada$, cok gzel konulara degindiniz, ben bu takimin yesiyim, yanliz bana gre cok nemli bir konu var. $enol Gne$ bir sempozyumda, Trabzonda olan olaylari anlatirsam, orada ne ynetici nede hoca durur, diye bir sz atti ortaya, devamini getirmedi, ki $enol hoca cmianin icinden gelen cok nemli bir ki$i, sirf laf olsun diye konu$tugunu sanmiyorum, o zamandan bu zamanada hicbir $eyin degi$medigini d$nyorum, Trabzonspor taraftari veya camiasi $enol Gne$in konu$masi icin neden israrci olmadi? Cnk cok nemli bir idia bu. Yalnniz bir Hakan Sleymanin tutuklanmasi Trabzondaki bu karanlik i$leri ortadan kaltirdi mi?
    Konu salihismet tarafndan (03.12.2006 Saat 03:01 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

Birde gelecegimizi emanet edecegimiz cocuklar icin bir seyler yapmaliyiz.
    Mesela ..
    +Eglence duzenleme
    +Icinde bordo-mavi olan hediyeler(Forma,Oyuncak Vs..)
    +Beraber mac izleme.

Cogaltabiliriz..

cyberentalpi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.07.2005
    Nereden
    zmir
    Ya
    44

Ben Tungayi elestirecem bazi konularda.
    Kotu animizda elbette klubu oyunculari takimi hocayi elestiren kisiler olcaktir. Lutfen Bu kotu durumda Ts taraftarina saygi duygunuz.Kufur ve Benzei ortam olmadikca elestireden hic bir degerli Ts taraftarinim mesajini silmeyiniz.Hatta kucuk hakaretler bile olabilir. Buanda izin veriniz. Cunku herkesin ici yaniyor.
    Klup uyeligi one cikmis. Ok elbette guzel bir sey ama baskin olarak ortaya cikmamasi gerekiyor. Lutfen bu forumda kimse madem taraftarsin uye ol demesin bu ayiptir.
    11 SorlotH (King of the North)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)