Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 141 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TRABZONSPOR'umuz NEREYE Gidiyorsun!

Nereden
    Hakkari

Aziz Nesin'in dediği gibi; Gidiyorlar, sadece gidiyorlar, karanlığa ve umutsuzluğa...

Bir ışık gördüler mi arkalarını çevirip küfrediyorlar....

Gidilecek yok...

Erman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Mutlaka okuyalim

Birleşmiyor ayrışıyorlar

Metin Tükenmez, 9.12.2006, Fanatik

Siz ne denli gündemi değiştirip, yapay bir gündem oluştursanız da futbol kendi kuralları içerisinde, sorunun nerede olduğunu gözler önüne seriyor.

Aslında Trabzonspor’un bugünkü yönetime teslim olmasının dayandığı köken de ortaya çıkıyor; birleşememek...

Türk insanının birleşmek ve organizasyon yapmak yerine, bireysel davranmak türünden bir karakteristik özelliğe sahip olduğunu biliyoruz.

Bunun en iyi örneğini son günlerde Trabzonspor’da görmekteyiz. Benim de tanık olduğum bir toplantı yapıldı İstanbul’da. 30’u aşkın eski yönetici katıldı. Uzun uzun konuşuldu, herkes Trabzonspor’un yanında olduğunu söyledi. Ama söylenenler genelde bireysel, kişisel temenni düzeyinde kaldı.
    Önceki gün eski başkanlardan Mustafa Günaydın’ın öncülük ettiği bir “bir araya gelme” hamlesi daha yapıldı; ama bu kez orta da hiç kimse yoktu.

Bütün bu birleşme görüntülü ayrışma çabalarının sonunda yine bireysel bir yönelime doğru hareketlendi Trabzonspor. İşin en acı yanı budur. Başkanlık yaptığı süre içerisinde dibe vurmuş bir takımı ekonomik bağımlılıktan kurtarıp, şampiyonluğu kovalar hale getiren Özkan Sümer’i “parasız başkan istemiyoruz” çığlıkları ile sandığa gömen Trabzonlular, bugün Sümer’i adeta bir Titan olarak görmekteler. Oysa Özkan Sümer yaklaşık bir yıl önce “Ben 66 yaşındayım. Artık daha dingin bir yaşam sürmek istiyorum” demiş, bir bakıma yeni başkanlar, yeni yöneticiler için yolu açmıştı; hem de borçsuz, kasası dolmuş, futbolcularının değeri yükselmiş bir takım olarak.

Bugün gelinen noktada Trabzonspor sadece ekonomik olarak değil, yönetimsel olarak da bağımlı hale gelmiş, hatta yardıma muhtaç duruma düşmüştür. Böyle bir durumda tek çözüm olarak Özkan Sümer görülüyor, Sümer bir Titan yani yarı Tanrı, yarı insan haline getiriliyor. Bir Trabzonsporlu olarak çöküşe seyirci kalamayacağını, elden giden bazı değerlerin kurtarılması için kulübün içinde bulunması gerektiğini söyleyip harekete geçen Sümer’e çeşitli yakıştırmalar bile yapıldı, ücretsiz çalışmayı şart koştuğu halde.

Bu durumda yapılması gereken Özkan Sümer’e sığınmak değildir. Sümer’in de hep söylediği gibi, Trabzonspor’u diğer kulüplerden ayıran değerler etrafında birleşerek, güçlü bir yönetimin çarelerini aramaktır. Bu değerlerin toplandığı başlık, yerel üretim merkezlerini herekete geçirip değerli hale getirerek evrensele ulaşmaktır. İstanbul’da amaçsız ve sonuçsuz temenni toplantıları yapmak yerine, sözünü ettiğimiz türden “değerleri anımsayan ve yeni değerler üretebilen” insanlar bir araya gelerek eyleme geçilmeli. Benim bildiğim Trabzonspor, şampiyon olsun veya olmasın genellikle hatalarına egemen olan bir kurumdu. Şimdi bu kurum hataların yönettiği sıradan bir takım haline gelmiştir. Trabzonspor bir sınav döneminden geçiyor. Kişi veya kurum olsun, eğer sınavdan geçmek söz konusuysa, etraftakilere veya öğretmene değil kendine güvenmelisin.
    Çok yaşa Trabzonspor

Bu yazının ardı sıra trabzonspor nereye gidiyor? sorusuna cevap vereyim.

Tekrar 2000 kongresine gidiyor.Tıpkı Tilkinin dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına gidişi gibi.

Peki 2000 kongresi nedir.Herhalde milenyum saçmalığı değil 2000 kongresi Trabzonsporun birliktelik kongresidir. Evet birliktelik belki Sayın Mehmet Ali YILMAZ a karşılık olarak başlasada Sn Onursal Başkanı kaşı olma niteliğini aşmıştır.Hep birlikte taraftarı ile tüm unsurları ile Birlikte Trabzonsporu büyütelim denmiştir.

Peki ne olduda Bu birliktelik bozuldu. aman hocam kurtar bizi bu fillerden diyenler birer birer hocanın arkasından ayrıldı.

İlk çözülme bir sonraki kongrede sayın Ağaoğlunun aday olması ki sonderece doğal bir adaylıktır ancak kongre burada hem ağaoğlunu ve ekibinden 4 kişiyide yönetim kuruluna seçerek Birlikteiğin korunmasının sağlanmasını istediler.Ancak sn Ağaoğlu ve arkadaşları İSTİFA ETTİLER.TABİ BU iSTİFA İSTEĞİ Özkan Sümer ekibindende gelmiş olabilir.Ama sonuçta üyenin Birliktelik isteği redddedilmiş oldu.(Daha sonra Atay AKtuğ döneminde Tüzük değişikliği ile bu seçim modeli değiştirldi çarşaf liste geldi.Başakn seçilince üyeleride seçilmiş oluyor.Daha önce en çok oyu alan üyeler sıralanıyor Yönetim kurulu sayısındaki sıralama Yönetime giriyor Yönetim kurulu başkanını seçiyordu.)

İkinci Çözülme Sanıyorum Şu Fenerbahçe cezasının iptali kararına Özkan SÜMER in yalnız kaldım demesiyle ortaya çıktı.Koca Şehir siyasetin çarkına saldıramamış kaynaklarını bir araya getirememişti.Özkan HOCA bunun kendisine karşı olarak gördü.Ben olmazsam daha az zarar görürüz deyip çekildi.tabi daha sonra yaşananlardan kendisinin yönetim kurulundada yalnız kaldığıda görüldü.

Şimdi Tüm yaşananlardan sonra Özkan HOCA gelmemesi doğaldır.Ama Trabzonsporun Tüm unsurlarını birleştirecek bir anlayışın yönetim kuruluna gelmesi gerekmektedir.

İsimlerden ziyade anlayış önemlidir.O anlayış Tıpkı 2000 de olduğu gibi birlikte büyütelim olmalıdır.Elbette Mızrağın çuvala sığmadığı gibi bu anlayışı benimseyemeyecek insanlardanda medet umulmamalıdır.
    Özümüze dönmeden Özgörevimizi yerine getiremeyeceğimiz gibi Özgörüşümüzde olamaz.

horoz1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ya geçen yıl marcelınho trabzona gelecek deselerdi inanmazdım şöyle bir baktığında fena bir takım değil ama ne oluyor anlamıyorum.bence ziya hocanın çok suçu var futbolcular topa vuramıyor bu nebiçim iştir anlamıyorum

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Trabzonsporumuz tabana vurdu...Daha gideceği yer yok aşağıda...Umutsuz olmayın...Biz küllerimizden doğar yine şampiyonluğa oynarız...2001-2002 de düşmemeye çırpınan takımla iki yıl sonra Kadıköy de Papila nın şerefsiz yönetimiyle şampiyonluğu kaybeden, şampiyonlar liginin kapısından dönen yine aynı takımdı...

Önemli olan yere düşmeniz değil, ayağa nasıl kalktığınızdır...

HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK TRABZONSPOR...
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

legendage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart eksik olan ne ?

Alıntı horoz1977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya geçen yıl marcelınho trabzona gelecek deselerdi inanmazdım şöyle bir baktığında fena bir takım değil ama ne oluyor anlamıyorum.bence ziya hocanın çok suçu var futbolcular topa vuramıyor bu nebiçim iştir anlamıyorum
    Mustafa bende aynı fikirdeyim ,aslında çoğumuz aynı fikirdeyiz. Bi bilsek eksik neoktanın ne olduğunu....KAdroya bakıyorsun fıtık gibi,yonetime bakıyorsun verirlen vaadlerle uygulamaları arasında fazla fark yok ,e taraftar zaten başarıya susamış bir kaplan gibi.Beşiktaş macını izlemesem Futbolcular beceriksiz diyecem ...yok işte yok

legendage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart eksik olan ne ?

Alıntı horoz1977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bende aynı fikirdeyim ,aslında çoğumuz aynı fikirdeyiz. Bi bilsek eksik neoktanın ne olduğunu....KAdroya bakıyorsun fıtık gibi,yonetime bakıyorsun verirlen vaadlerle uygulamaları arasında fazla fark yok ,e taraftar zaten başarıya susamış bir kaplan gibi.Beşiktaş macını izlemesem Futbolcular beceriksiz diyecem ...yok işte yok

Abdallı61
    Ziyaretçi

ist. takımlarına bakıyorum adamlarda ne siyasetin ssi var nede kişisel hesaplaşmalar konuşuluyor adamlar kendi takımlarının iyiliği için çalışıp dduruyorlar oysa bizim takımı yıllardır kişisel hesaplaşmalar ,kendi reklamlarını yapma çabaları ve siyasi çıkarlar uğruna yıllardır kullanıp duruyorlar işte bu sülüklerden kurtulursak ancak o zaman şampiyon oluruz kurtuluş ordadır

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

marcelinho gelecek deseler bende inanmazdık çünkü derdim onu alacak degiliz herhalde bu kadar beceriksiz birini yani yönetimin bu kadar da kötü tranzsfer yapmasından sonra hala savunuyorsunuz yönetimi akıl sır ermiyor yani arkadaşlar
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Allah'ın izniyle artık daha da yukarlara çıkacağız

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

inşallah çıakrız demek bize seyircisiz sezsiz bir stad lazım mış
    "Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Erman Topçu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birleşmiyor ayrışıyorlar

Metin Tükenmez, 9.12.2006, Fanatik

Siz ne denli gündemi değiştirip, yapay bir gündem oluştursanız da futbol kendi kuralları içerisinde, sorunun nerede olduğunu gözler önüne seriyor.

Aslında Trabzonspor’un bugünkü yönetime teslim olmasının dayandığı köken de ortaya çıkıyor; birleşememek...

Türk insanının birleşmek ve organizasyon yapmak yerine, bireysel davranmak türünden bir karakteristik özelliğe sahip olduğunu biliyoruz.

Bunun en iyi örneğini son günlerde Trabzonspor’da görmekteyiz. Benim de tanık olduğum bir toplantı yapıldı İstanbul’da. 30’u aşkın eski yönetici katıldı. Uzun uzun konuşuldu, herkes Trabzonspor’un yanında olduğunu söyledi. Ama söylenenler genelde bireysel, kişisel temenni düzeyinde kaldı.
    Önceki gün eski başkanlardan Mustafa Günaydın’ın öncülük ettiği bir “bir araya gelme” hamlesi daha yapıldı; ama bu kez orta da hiç kimse yoktu.

Bütün bu birleşme görüntülü ayrışma çabalarının sonunda yine bireysel bir yönelime doğru hareketlendi Trabzonspor. İşin en acı yanı budur. Başkanlık yaptığı süre içerisinde dibe vurmuş bir takımı ekonomik bağımlılıktan kurtarıp, şampiyonluğu kovalar hale getiren Özkan Sümer’i “parasız başkan istemiyoruz” çığlıkları ile sandığa gömen Trabzonlular, bugün Sümer’i adeta bir Titan olarak görmekteler. Oysa Özkan Sümer yaklaşık bir yıl önce “Ben 66 yaşındayım. Artık daha dingin bir yaşam sürmek istiyorum” demiş, bir bakıma yeni başkanlar, yeni yöneticiler için yolu açmıştı; hem de borçsuz, kasası dolmuş, futbolcularının değeri yükselmiş bir takım olarak.

Bugün gelinen noktada Trabzonspor sadece ekonomik olarak değil, yönetimsel olarak da bağımlı hale gelmiş, hatta yardıma muhtaç duruma düşmüştür. Böyle bir durumda tek çözüm olarak Özkan Sümer görülüyor, Sümer bir Titan yani yarı Tanrı, yarı insan haline getiriliyor. Bir Trabzonsporlu olarak çöküşe seyirci kalamayacağını, elden giden bazı değerlerin kurtarılması için kulübün içinde bulunması gerektiğini söyleyip harekete geçen Sümer’e çeşitli yakıştırmalar bile yapıldı, ücretsiz çalışmayı şart koştuğu halde.

Bu durumda yapılması gereken Özkan Sümer’e sığınmak değildir. Sümer’in de hep söylediği gibi, Trabzonspor’u diğer kulüplerden ayıran değerler etrafında birleşerek, güçlü bir yönetimin çarelerini aramaktır. Bu değerlerin toplandığı başlık, yerel üretim merkezlerini herekete geçirip değerli hale getirerek evrensele ulaşmaktır. İstanbul’da amaçsız ve sonuçsuz temenni toplantıları yapmak yerine, sözünü ettiğimiz türden “değerleri anımsayan ve yeni değerler üretebilen” insanlar bir araya gelerek eyleme geçilmeli. Benim bildiğim Trabzonspor, şampiyon olsun veya olmasın genellikle hatalarına egemen olan bir kurumdu. Şimdi bu kurum hataların yönettiği sıradan bir takım haline gelmiştir. Trabzonspor bir sınav döneminden geçiyor. Kişi veya kurum olsun, eğer sınavdan geçmek söz konusuysa, etraftakilere veya öğretmene değil kendine güvenmelisin.
    Sinav dönemi dedigin 23 yildan beri mevcut. Ama dogrusun bugünkü durum en vahim halimiz olsa gerek ki maddi manevi ucurumun esigindeyiz.

Ne yapip ettiysek cabalar bosa gitmistir ki Kupa Basarilari cokta agir basmaz. Hadi agir bassin Sampiyonluk ve sampiyonluklarla elbette kiyaslanamaz.

Artik eskiden yöneticilik baskanlik yapmislardanda sampiyonluk konusunda hayir gelmiyecegini düsünüyorum. Neden ?

Birlik dedigin elbetteki önemli ama varsayilacak bi unsur haline gelmedikten sonra sampiyonluk yinede gelmez. Birlik olalim sampiyon oluruz diye sacmaliktir bu böyle biline. Herhaliyle zaten var olmasi gerekmekte. Sayisiz kosullardan tek 1 önkosul olarak adlandiralim.

Eger baskalarindan üstün bir kulüp haline gelmek istiyorsak metodlarimizda üstün olmalidir. Öyle eski baskan gelipte eski hikayelerlen olmaz. A-Z ye kadar cagdas bir kulüp olabilmek icin tekrar yapilanmasi, herseyiyle tekrar düsünülmesi gerekmekte.

Ancak Günümüzün ve bulundugumuz durumlarimizin sorunlariyla Asamalariyla birlikte Yöneticilikten anlayan ( ki bundan anlayip futboldan anlamasi zorunlu degildir mesela transferlerle ilgili adamlari göreve getirirsin; yani biz biliyoruz ama uzman degiliz demeleri/zihniyet kafi; degisik konularda uzman olanlari getirirsin).

Her konuda, her alanda uzmanlarla ve uzman bir teknik kadromuzla yönetilmemiz gerektigini düsünüyorum ki profesyonel bir kulüb olarak taniniyoruz.

Buda sadece varlikli bir baskanla ve saglikli uzun vadeli bir planla gerceklesir. Su anki baskan varlikli ama vizyonlarinin gerceklestirilmesi icin metodlarini acemice harcamakta (amaci Trabzonsporun basarisindan farkli olsa gerek).
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (17.12.2006 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çok geç olmadan bir SERi yakalamamız lazım....

Nereden
    Almanya

Alıntı cableTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başkan, yönetim, teknik heyet,futbolcular....
    bunları oturtacaksın sandalyeye ellerini kollarını bağlayacaksın, koyacaksın karşılarına son 7 maçın kasetini 1 hafta sürekli seyrettireceksin..
    bide tvye anfiyi bağlayacaksın son ses "Trabzon kümeye" laflarını dinlettireceksin.. anfinin önüne albayrak ve ziyayı koyacaksın....

sonra ne olacak ? sonraki maca kabiliyetlimi baslayacaklar ? mücadelemi edecekler ? bakin Hasana Bursaya ölümüne oynadi 20 dk sonra gözünden kör oluyordu nerdeyse...

Profesyonel bir yönetim ve profesyonel bir hoca devre arasinda bu hüsranlardan sonra ders alamiyorsa ayni eski tas eski hamam devam edecektir ve ayni coskuyla siradanlasmaya devam...

Nereden
    Almanya

Alıntı tkilic1961 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha hangi yüzle koltuklarında oturuyorlar tehlikenin farkına varamadılar galiba ALOOOOOOOOOO
    vardilar ama ellerinden birsey gelmiyorki abim... kapasite yok

Nereden
    Almanya

Alıntı natta_TS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurtaralım takımımızı bu ruhsuzların, bitmiş insanların elinden kardeşlerim.
    kim kurtaracak ? ciksin kurtarsin kolaysa...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)