Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Komplo Teorisi

Naim
    Ziyaretçi

Standart Bir Komplo Teorisi

BU HIKAYENIN KONUSUNUN VE KARAKTERLERININ
    GERCEK HAYATLA HIC BIR ILGISI YOKTUR!

Tarih: 5 Subat 2006

Saat 10:13

Yer: Vatikan

Papa Kartzinger, dehsetle okudugu "pek ivedi" damgali haberleri elinde tutmus, bir eli alninda, önündeki söminede cizildayan tahta parcalarina bakmaktadir. Iceriye giren kardinaller korku ve endiseyle Papa'nin karsisina dizilirler. Kisa süreli bir sessizlikten sonra iclerinden biri titrek bir sesle seslenir:

- Sayin Papa, ne yapacagiz Efendim?

Papa bir süre daha sessizligini koruduktan sonra elindeki kagitlari sömineye atar ve onlarin yanarak küle dönmelerini izler. Son kirintilar da yok olduktan sonra karsisinda bekleyen kardinallere yavasca döner. Agzindan tek kelime cikar:

- Telefon.

Saat 10:16

Yer: Washington DC, Beyaz Saray, Baskan'in ofisi

Yeni gelen haberi kurmaylariyla degerlendirmekte olan Corc Push'un endiseli hali göze carpmaktadir. Güvenlik konseyi üyeleri yeni haberdar olduklari sok edici gelismeyi tartismaktadirlar. Calan telefon herkesi susturur. Ahizeyi kaldiran Rays, karsisindaki sesle irkilir ve bir anda buz kesilir. Herkesin saskin bakislari arasinda ahizeyi gögsüyle kapatan Rays, Push'a döner:

- Bay Baskan, sizi ariyorlar.

Push bikkinlikla yaka silker:

- Bu gerizekali sekretere telefon baglamayin demistim! Su an konusa...

Push'un sözünü kesen Rays'in sesi titrektir:

- Bay Baskan... Arayan Vatikan.

- Vatikan mi!

Odadaki herkes büyük bir saskinlik ve tedirginlik icindedir. Iclerinden birinin "iste simdi yandik" diye fisildamasi duyulur. Push, ödevini yapmayan bir ögrenci mahcubiyetiyle telefonu Rays'dan alir. Bir süre elinde beklettikten sonra ahizeyi kulagina götürür:

- Papa Hazretleri, ben Corc.

Karsidaki ses dingin ama azarlayicidir:

- Ne düsünüyorum biliyor musun Corc; bazen senle konusmanin bir duvarla konusmaktan farki yok.

- Efendim, aciklamama izin veriniz...

- Yo yo Corc, gerek yok. Ben senden bunlari bir yildir dinliyorum. Artik aciklama yok, konusmak yok; sadece dinleyeceksin ve uygulayacaksin. Anlastik mi Corc?

Push yaramazligini affettirmek icin son kez sans verilen bir cocuk gibi sevinir:

- Evvvet efendim, tabi ki efendim.

Papa ses tonunu hic degistirmeden sözlerine devam eder:

- Güzel. O zaman simdi beni iyi dinle: Ne yapacaksan, kimle yapacaksan artik ben bilmem ama artik bu sehrin adini duymak istemiyorum. Üzerine öyle bir lanet yig ki bir daha altindan kalkamasinlar. Beni anliyor musun?

- Evet efendim. Hemen ise girisiyorum efendim. Hem zaten biz uzundur...

Push sözlerini bitirmeden karsidan "diiiit" sesi gelir; Papa telefonu kapatmistir. Cani sikilan Push ahizeyi kulagindan indirip bir süre cene hizasinda tutar. Kipkirmizi suratiyla aniden kurmaylarina döner, elindeki ahizeyi sallayarak bagirir:

- Su isi bitirelim artik!
    Yer: Trabzon, Valilik Binasi önü

- Sayin seyirciler, iyi aksamlar diliyorum size Trabzon'dan. Trabzon bugün tarihinin en sarsintili günlerinden birini yasiyor. Santa Maria Aziz Meryem Katolik Kilisesi'nin papazı Andrea Santoro, bu sabah dua ederken öldürüldü. yanimizda Vali Sayin Yavuzcelik var. Sayin Vali neler oluyor kuzum, bize bir anlatin Allah askina?

- Sayin Pirant, bu tabi beklemedigimiz bir olay. Trabzon bir hosgörü kentidir. Biz de sok icindeyiz. Gerekli degerledirmeleri yapiyoruz. Olayi tüm yönleriyle aciga cikartacagiz. Halkimiz müsterih olsun.

- Sayin Vali, bunun bir komplo olduguna dair cesitli haberler cikiyor. Bunlar ne derecede dogru olabilir?

- Sayin Pirant, bir komplo varsa, bu Trabzon'un imajina ve hosgörü ortamina karsi yapilmis bir komplodur. Baska bir sey aramaya gerek yok.

- Tesekkür ederim Sayin Vali. Evet sayin seyirciler, Trabzon'dan yayinlarimiz devam edecek. Bizden ayrilmayin, kücücük ama kücccücük bi aradan sonra beraberiz.

Saat 17:40

Yer: Trabzon, Valilik Binasi ici

Vali, basin mensuplarinin arasindan hizla ayrilip döner kapidan binaya girer. Odasina giden merdivenleri birer ikiser cikar. Kapisini aralayip iceri girecekken bir anda dönerek sekreterine seslenir:

- Kizim bana telefon baglamayin.

Iceri girer. Ceketini askiliga asar ve pencereden, yavas yavas karanliga bürünmeye baslayan bir yandan da siren sesleriyle inleyen Trabzon'a bakarken icinden düsünür: "Iste basliyor..."

Tarih: 6 Subat 2006

Saat 07:23

Yer: Basbakanlik

Kriz Yönetimi odasinda Basbakan kravatini cikarmis volta atmaktadir. Odada Disisleri Bakani ve Basbakan Yardimcilari da bulunmaktadir. Basbakan bir yandan da televizyondan haberlere bakmaktadir. Ekranda “Trabzon” ifadesini görünce bir anda kaslarini catar. Odada bulunanlara döner:

- Eli kulagindadir. Biraz sonra telefon gelir.

Basbakan sözünü bitirir bitirmez odadaki kirmizi telefon aci aci calar. Telefona uzanan Disisleri Bakani Aptül Kül’ü durdurur. Telefonu yavasca kaldirir:

- Ben Teyip Erdogmus.

- Teyipcim, nasilsin ahbap, ben Push.

- Tesekkür ederim Bay Baskan. Sizler?

Saat 09:02

Yer: Istanbul, Akbayrak Holding

- Bilmukabele efendim. Yengeye selamlar.

Telefonu kapatan Ruhi Akbayrak kendisine merakla bakan yönetim kurulu üyesi arkadaslarinin bulundugu uzun masanin basina oturur.

- Arkadaslar... Planlarda degisiklikler oldu.

- Ne gibi bir degisiklik Sayin Baskan?

- Misyon degisikligi... Bildiginiz her seyi unutun. Trabzonspor'a yeni bir misyon yükleyecegiz.

Masanin etrafindaki suratlarda soru isaretleri belirir. Sessizligi Ibraam Haciihsanov bozar:

- Efendim peki ya secimler?

- Onu simdilik rafa kaldiriyoruz. Emir cok büyük yerden.

- Ne kadar büyük?

- Cok büyük, cok...

Tarih: 7 Eylül 2006

Yer: Basbakanlik Konutu

Yogun gecen bir günün ardindan koltuguna yigilan Basbakan Teyip Erdogmus NTV'deki "%100 Futbol" programina rastlar. Fenerbahce kisminin bittigini anlayip kanali degistirecekken spikerin aktardigi ani bir gelisme dikkatini ceker:

- Evet sayin seyirciler, elimize gecen son dakika haberine göre Trabzonspor yeni teknik direktör olarak Kazaroni ile anlasti. Kazaroni daha önce de Fenerbahce'de calismisti biliyorsunuz. Nedir yorumunuz Sayin Ridvan Dikmen?

- Sevgili Kültekin, Kazaroni öyle cok iyi bir hoca degil. Trabzonspor camiasi sampiyonluk istiyor. Becerebilir mi, bilmiyorum. Süphelerim var.

Haberi dinleyen Basbakan'in yüzünde gülümseme belirir. Koltugunda iyice kaykilirken kendi kendine söylenir:

-Aferin Ruhi, aferin!

Naim
    Ziyaretçi

Tarih: 20 Agustos 2006

Yer: Trabzon Meydan Parki

Trabzon halkinda endiseler artmaya baslar. Meydan Parki'nda oturup caylari-simitleri esliginde gazeteleri okuyan taraftarlar bir yandan da takimi düsünmektedirler.

- Yahu bu Fetih Takke neden citti da? Keske göndermeselerdi oni.

- Hacan kendu istemus ya citmeyi. Biruleri de diy ki usagi zorla könderdiler. Kerci ha bu yeni aldikleri Parselinyo nasil bir futbolci acaba?

- Valla tünya yildizi diyler. Oni pirak da bu Zirtkomyak'a ne oldi ya? Usak yitti citti.

- Dema!

- Hep bu Kazaroni ve yönetimin isi. Usagin kafasini karistirdiler. Bi cit dediler bi cel. Usak da ne yapacagini sasirdi.

- Ne dersun! Aha pak ne diy birisi; bu takim calismay kampta, anca yatayler diy. Dogru midur ha bu is?

- Kazaroni “calismaya kerek yok, maclarda güc kazaniruz” demis. Hacan nasil olazak bu is?

- Uyyy, tuzlayayim de kokmasun.

Tarih 6 Eylül 2006

Yer: Trabzon MAY Tesisleri

Trabzonspor lige baslar baslamaz tepe taklak olmus, oynadigi kötü futbol ve aldigi kötü sonuclarla tepki cekmeye baslamisti. Trabzonspor yönetim kurulu bu durum karsisinda hemen toplanir. Baskan Ruhi Akbayrak hisimla girdigi toplanti odasinda bagirir:

- Arkadaslar Kazaroni ile olmayacak.

- Cok fena Baskanim.

- Ne bu böyle? Millet anlayacak misyonumuzu. Bundan daha asikar olamazdi.

- Evet Baskanim. Kovalim ama tazminati cok.

- Arkadaslar bizim görevimiz belli, küresel bir davamiz var. Siz kalkmis tazminat diyorsunuz. N'olcak canim, veririz neyse parasi. Kasa Trabzonspor'un kasasi degil mi? Daha ne?

- Tamam Baskanim. Ama kimi getirecegiz?

Bu soru toplanti odasini büyük bir sessizlige büründürdü. Herkes kara kara düsünürken cesitli fikirler ortaya atiliyordu:

- Camiaya yakin olmali ki milllet ses cikarmasin...

- Cok basarili olmamali, basimiza dert acar...

- Karizmatik olmamali, öne cikmasin...

- Trabzonlu olmamali, damari tutar...

Sessizligi Akbayrak'in sesi bozar:

- Buldum.

Tarih: 8 Eylül 2006

Yer: Washington, Beyaz Saray

Corc Push günlük basin özetlerini okumaktadir. Dosyalari incelerken bir tanesinin üzerinde "cok gizli" ibaresini görür. Yardimcisinin odadan cikmasini bekledikten sonra bu dosyanin üzerindeki mühürü acarak kisa bir metinden olusan mektubu okur:

"Cok gizli. Okuduktan sonra imha ediniz.”

Push gözlerini sayfanin ortasindaki cümleye kaydirir.

“Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Ziya Soğan."

Push’un suratinda saklayamadigi bir gülümseme yayilir. Mektubu kagit kesicisinden gecirerek imha ettikten sonra koltugunun arkasindan Beyaz Saray'in bahcesini gören pencereye yanasir. Iki elini cebine koyarak bahceyi izlemeye dalar. Isler tam istedigi gibi gitmektedir.

Tarih 23 Eylül 2006

Yer: Trabzon Avni Aker Stadyumu Toplanti Odasi

Saat 20:50

Trabzonspor on yildan sonra Galatasaray'i Trabzon'da ilk defa yener, bes milyon taraftar bogulur. Herkes “Sampiyon Trabzonspor”, “En taze Soğan, Ziya Soğan!” tezahüratlari atmaktadir.

Avni Aker Stadyumu toplanti odasinda ise baska bir durum söz konusudur. Ziya Soğan acele toplantiya cagrilmistir. Mahcup mahcup iceri giren Sogan masaya oturur. Cevresindeki yöneticilerin kizgin bakislari karsisinda basini eger.

Birden kapiyi tekmeleyerek iceriye Ruhi Akbayrak girer; Hoca'nin oturdugu masaya hiddetle yumrugunu vurup bagirir:

- N'apiyorsun lan sen! Deli misin be! Ne yeniyorsun ulan GS'yi?

- Valla Baskanim, ben de anlamadim nasil oldu...

- Hadi BJK'yi yendin, göz boyamak icin iyi oldu dedik. Ulan nedir bu is? Biz sana gel takimi ayaga kaldir diye mi bu kadar para veriyoruz Allah'in keli!

- Baskanim, defansta bi manyak var Stepanof, hayvan herif, o kadar ugrasiyorum, her defansif hatayi temizliyor. Bir de Kökteniz var, at gibi kosuyor, Mars'tan gelmis gibi oynuyor. "Oglum" diyorum, "git defansa yardimci ol" diyorum engellemek icin ama herifi durduramiyorum. Zaten Ersen denen adam geleni atiyor. Bunun burnunu falan kirdirsak iyi olur; kafa atamaz. Ama bakin Zirtkomyak'i kestim. Her maca Hasan the Third ve Ferhat Göcmüs'le cikiyorum. 7-0-3 oynatiyorum. Daha n'apayim...

- N'aparsan yap ulan! Biz elimizden gelenin daha fazlasini yapiyoruz. Sen de yap! Uluslararasi kriz cikaracaksin!

- Baskanim böyle yapmayin, korkuyorum.

- Kork ulan kork! Al sana yeni taktik: Kork! Anladin mi? Kork!

Ziya Sogan basini egmis beklerken, Akbayrak'in telefonu calar. Arayanin kim olduguna bakan Akbayrak hayiflanir:

- Al iste! Al basina belayi! Öhöm öhöm... Buyrun Sayin Basbakanim.

Isittigi kelimelerden suratini eksiten Akbayrak durumu toparlamaya calisir:

- Biliyorum Sayin Basbakan. Merak etmeyin, müdahale ediyorum. Ben de sayin Basbakan, ben de kafama edeyim, evet Basbakanim, tamam Basbakanim, hallediyorum. Evet efendim, parola 26 Kasim biliyorum, unutmadim. Saygilarimla.

Telefonu kaparan Akbayrak tekrar Sogan'in yanina gelir:

- Ziyaa, Ziyaaaaaaaa... Duydun mu? Parola 26 Kasim! Anlasildi mi?

Tarih 26 Kasim 2006

Yer: Basbakanlik Konutu

Saat 20:45

"Evet sayin seyirciler, mac bitti. Fenerbahce Trabzonspor'u 2-1 yendi. Alti mactir puan alamayan 40 yillik efsane Trabzonspor dibe vurdu, küme düsme potasina yerlesti. Halbu ki bir bucuk ay önce sampiyonluk tezahüratlari atiliyordu..."

Macin bitisiyle rahat bir nefes alan Basbakan Erdogmus görevini yapmanin verdigi huzurla Washington'u arar. Telefonu Corc Push acar:

- Seni dinliyorum Teyip.

- Sayin Baskan, bizim cocuklar isi bitirdi. Hatta söyle diyeyim; our boys have done it.

- Güzel, coooook güzeeeel...

Ayni saatlerde Vatikan

Papa Kartzinger söminesinin basinda koltugunda oturmaktadir. Iceriye giren Kardinal telefonu uzatir:

- Efendim, Washington.

Telefonu alan Papa yine dinginlikle sorar:

- Anlat bakalim Corc... Hmmm... Cok güzel... Artik rahatca Türkiye gezime cikabilirim. Tesekkür ederim Corc. Bay Erdogmus'a sahsi tesekkürlerimi kendim iletecegim.

Telefonu kapatan Papa ici gülen gözleriyle söminede yanan atese bakar. Sandalyesinde biraz sallandiktan sonra telefonu tekrar eline alip, tuslara basmaya baslar. Ahizeyi yavasca kulagina götürür; cok bekletmeden karsi taraf da telefonu acar. Papa söze kendi girer:

- Sayin Baskan, ricanizi yerine getirdim. Begendiniz mi?

Karsidaki karanlik ses cevap verir:

- Evet gövüyovum Sevgili Papa gövüyovum. Cok tesekküv edevim. Tüvkiye'ye geldiginizde ugvamadan ayvilmayin lütfen; bozuluvum...

- Pek tabi. Yalniz bu tip yollarla nereye kadar Baskan? Bu Trabzonspor bir gün özüne dönmeyi akil ederse, basarili olmalarina benim bile engel olamayacagimi sen de biliyorsun degil mi?

- Biliyovum sevgili Papa ama nevde onlavda öyle AKIL? Hahaha hahaha!

- Haha haha haha... Güldürme Baskan, altima iseyecegim, tutamiyorum zaten. Hahaha hahaha haha...

(Yazar Bazı Sebeplerden Daha sonra açıklanacaktır)

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

trabzonsporun bu halinin sebebi başbakan mı yani, bunu mu anlıyoruz bu teoriden? herhalde vatikan değil...

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abi bu saatte bu kadar güzel bir yazı, tek kelimeyle süper olmuş. Yalnız ben bu isimleri daha önce duymuş gibiyim ve şu an bir "deja vu" yaşamaktayım.

Yok yok böyle bir şey olamaz, gerçekleşmesi imkansız şeyler bunlar.

...Yoksa!!!

Turgut Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hakikaten güzel olmuş.kurguya bakınız kurguya.özellikle son kısmında şaşırdım.
    Elbette mümkün değil ama, herşey gönlünüzce olsun.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Naim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ........
    (Yazar Bazı Sebeplerden Daha sonra açıklanacaktır)
    tahminim den bravn.

Abdallı61
    Ziyaretçi

valla bu saatten sonra bütün bu yazılanlar bana çok mantıklı geliyor takımın bu hale gelmesinde var bir bityenikleri

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yazıya katılıyorum ama gülmekten...
    Özkan SÜMER

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Naim yazıyı ancak okuyabildim yahu, gözüm korktuydu.. alkış getirselerdi foruma 10 alkış işareti alırdın benden Çok güzel olmuş, tebrikler.. Ziya Soğan'da koptum Zihin gücüne sağlık
    #7 King of Kings

Murat Hızal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kesinlikle çok başarılı olmuş okurken tüylerim diken diken oldu

Bilirsiniz hem ülkemizde hem de dünyada komplo teorisyenlerine pek iyi gözle bakılmaz.Kendi adıma diyebilirim ki komplo teorileri iyidir,güzeldir,zihin açar

Ne kadar hayalide!!! olsa bence bazı gerçekleri çok güzel yakalamışsınız tebrikler ve teşekkürler.
    Konu Murat Hızal tarafından (01.12.2006 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.
    ''Üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğlerim'' (Hodus)

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"En taze Soğan Ziya Soğan" Hepsi mükemmeldi abi tebrikler özellikle sonunu çok güzel bağlamışsın...

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Papa ve Push'u aradan çıkarırsak komplo teorisi olmaktan çıkar bu, düpedüz gerçek olur

Naim
    Ziyaretçi

Varmı artık bu işin altında bir iş olduğuna inanmayan??

Erman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Komplo derken gercek cikacak.
    Çok yaşa Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Reis eğer komplo teorisinin sonunu sadece papaz cinayeti ile PApanın isteği doğrultusunda olduğuna bağlasansa idi daha gerçekci olurdu gibi geldi. V'lerle şey pardon R'lerle problemi olan insana bağlaman veya kim yazdı ise bağlaması olmamış bence.
    Her Asker Kısa Dönem olamaz :)

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

olmuş olmuş süper olmuş.. kalemine sağlık yazanın
    Hadi eyvallah..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tek kelimeyle bir kurgu şaheseri. Tebrikler Naim!

Naim tarafından yazılan
    Bir komplo teorisi
    ........

........

"En taze Soğan Ziya Soğan"

galyanlim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

bu komplo teoresi yüzde yüz doğrudur baksa na hala istifa eden yok bu yüzsüz heriflerden
    medicina humaniem veterineria humatitem

Naim
    Ziyaretçi

Tebrikleri ben Bu güzel Yazıyı buraya aktardığım için Yazıyı Yazan adına Kabul edebilirim ancak
    Yazının alt kısmında yazının bana ait olmadığını belirttim

Malisef bu kadar güzel bir yazıyı ben yazmadım
    keşke yazabilseydim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.