Sayfa 30 Toplam 32 Sayfadan BirinciBirinci ... 20 28 29 30 31 32 SonuncuSonuncu
Toplam 785 adet sonuctan sayfa basi 726 ile 750 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüz Bünyesinde 12 Kişilik Scout Ekibi Kuruldu!

bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı olcay_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zeki, yumlu, ve akbaşla sözleşme yenilenmesini de bu ekip mi önermiş...
    Bu da doğru

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ersun yanalda bunu kabullendi demek
    öylede olabilir Ersun Yanal'ı savunmuyorum yanlış anlaşılmasın ama genel anlamsa scout ekibi doğru çalışmıyor buda bir gerçek....

başarıya aç , teknik kapasitesi yüksek , maliyeti fazla olmayan oyuncular aldırmaları gerekiyordu....

bizim aldıklarımız maliyeti yüksek, teknik kapasiteleri sınırlı ve üstelik hiçte başarıya aç oyuncular değil doğrusu....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öylede olabilir Ersun Yanal'ı savunmuyorum yanlış anlaşılmasın ama genel anlamsa scout ekibi doğru çalışmıyor buda bir gerçek....

başarıya aç , teknik kapasitesi yüksek , maliyeti fazla olmayan oyuncular aldırmaları gerekiyordu....

bizim aldıklarımız maliyeti yüksek, teknik kapasiteleri sınırlı ve üstelik hiçte başarıya aç oyuncular değil doğrusu....
    önerilenler alinabilindimi

pied, coco, onguen, valencia, remy, ndiaye, kimpembe, ayhan, mor, zardes ...

bunlar alinamayan isimlerin bir kismi

leicesterin bas scoutu 24 yasinda

bizim scoutlarin 10da 1 tecrübesi veya egitimi yok

neden basarili biliyormusun

listeye yazdigi ilk isim alindigi icin
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İzleme komitesinin başına Özkan Sümer geliyormuş. Yerel kaynaklar öyle diyor.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mert Oğuzlu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En başarılı hamle olur. Bu yaşında hala Avrupa ve Dünya'nın büyük kulüplerinin antrenman, scouting ve idari sistemlerini araştırıp, üzerine çalışmalar yürürütüyor. Seminer ve toplantılara katılıyor. Türkiye'de onun donanımında çok az insan var.

Ayrıca Türkiye'de scouting olayının s'si daha hayal dahi edilemiyorken, dönem şartlarıyla bu işi yapıyordu...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

en büyük scout ekibi bizleriz.
    *
    ndoye
    suk
    m.demir'i
    tüm yönlerini toplasan,
    yarım
    eto'o
    etmezler,
    niçin sıcak bakılmaz anlamıyorum,
    kendisini A'dan Z'ye kanıtlamış bir oyuncu
    yaşı 35 imiş beni ilgilendirmez,ben oynadığı topa bakarım,
    hırsına bakarım,profosyonelliğine bakarım,gol vuruşlarındaki ustalağa bakarım,
    takım arkadaşlarını motive becerisine bakarım,
    dikkatinizi çekmek isterim,
    Şenol hoca şampiyonlar ligini düşünerek,
    sezon öncesi
    35'lik eto'oyu almak için neler yaptı.
    başakşehirde oynayan emre denen adam 36 yaşında,
    takımı lider.takımını sırtlıyor.
    **
    bizler takımı dikkatli izliyoruz,
    aksayan bölgeleri belirliyoruz,
    beğendiğimiz,tanıdığımız oyuncuları bizdeki eksik mevkilere hayal ediyoruz.
    *
    bursada oynarken şeniri alın demiştim,
    kayseride oynarken hasan aliyi alın demiştim,
    bursa batalyayı bıraktığıında alın demiştim,
    bjk mottayı antalyaya vermeden önce bu oyuncuyu alın demiştim....
    bu örnekleri çoğaltabilirim.
    *
    gençlerin takım kaptanı ahmet çalık,
    uzun süredir dikkatlice takip ediyorum,
    geçen hafta özellikle canlı bizim maçtada alıcı gözle izledim,
    duriccanın yanına çok yakışır.
    başakşehirli edin visca sağ açık için çılgın olur...
    **
    neyse bizimkiler bunları almaz,
    sccout ekibinin beğendiği,
    suku alır,
    onaziyi alır,
    beroyu alır,
    ibanezi alır.
    yunluyla,akbaşla,zekiyle nikah tazeler.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Uluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibanez transferini daha gecenki canli yayinda baskan tek basina ersun yanalin israri yaptirdigini söyledi
    transfer oldugundan beride yaziliyor her tarafda

scoutlari suclu ilan etmek en makul adim
    herkesde kabul eder simdilik

söz sahibi olan baskan, asbaskan ve hoca varken 2bin lira maas alan kisilerin gercekte nekadar suclu olduguna deginmeyecem bile

scoutlar suclu, bakalim simdi ne olacak
    Ibanez Ersun Hocanin israriyla mi alinmis ! Kacirmisim canli yayini izlerken bu aciklamayi.

Bence Ibanez disinda fahis bir hata yok transferlerde. Suk tercihi tartisilir tabii ancak Suk`un da 6. 7. forvet terchii oldugunu tahmin ediyorum. Olabilecek hatalar , her futbolcu tutmaz.

Umuyorum en kisa zamanda aciklama yaparlar ve scouting sisteminin devam edecegini , ekibe yeni, donanimli ve tecrubeli isimlerin katilacigini aciklarlar.

Sahsen takimin bugun ki durumunda en buyuk suc Ersun Hocada. Scout ekibinin pek kusurlu oldugunu sanmiyorum

- Takimin dogru duzgun calisilmis , hicbir hucum organizasyonu yok.
    - Transferde onceliklerin yanlis belirlenmesi
    - Cavandanin gidecegi belliyken sag bek yerine sol bek aldirmasi ve sag beke sadece gumus kadrolu Zekinin kalmasi.
    - Takimin sol tarafinda iyi kotu Yusuf Guray varken yine sol tarafa Castillo (bence iyi oyuncu) alinmasi ve sag tarafin yine bos kalmasi
    Konu Uluhan tarafından (01.12.2016 Saat 16:16 ) değiştirilmiştir.
    Devlerin mezarı, Avni Aker Stadı

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En başarılı hamle olur. Bu yaşında hala Avrupa ve Dünya'nın büyük kulüplerinin antrenman, scouting ve idari sistemlerini araştırıp, üzerine çalışmalar yürürütüyor. Seminer ve toplantılara katılıyor. Türkiye'de onun donanımında çok az insan var.

Ayrıca Türkiye'de scouting olayının s'si daha hayal dahi edilemiyorken, dönem şartlarıyla bu işi yapıyordu...
    Özkan Hoca'nın İskender Günen hikayesini biliyor musunuz?

Vaktiyle Özkan Sümer kimi izlese fenerliler de peşinden gelip adamı takip eder, biz teklif götürsek kendileri almaya çalışırmış. Bir gün Özkan Hoca Ankara Şekerspor'un maçını izliyor, fenerliler de peşine düşünce Selçuk Yula'yı (Trabzonspor'dan nefret ederdi ama yine de Allah rahmet eylesin) istediğini haber salmış. Fener Selçuk'a dalınca (12 golle gol kralı olmuş ama 9'u penaltıdan) Özkan Sümer de İskender Günen'i Trabzon'a getirmiş.

Ben İskender'in son zamanlarına yetiştim, futbolu çok erken bıraktı. İstanbul takımı defans oyuncularına yerleri az yalatmamış. Hatta Fatih Terim'i defalarca madara ettiği bir maç sonrası Turgay Şeren'in "ayıptır İskender, o senin meslektaşın, milli takım arkadaşın. Hadi bir kere geçtin, sonra dönüp niye bi daha çalım atarsın" diye bir yazısı vardır
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Nereden
    Amasya

Alıntı Uluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ibanez Ersun Hocanin israriyla mi alinmis ! Kacirmisim canli yayini izlerken bu aciklamayi.

Bence Ibanez disinda fahis bir hata yok transferlerde. Suk tercihi tartisilir tabii ancak Suk`un da 6. 7. forvet terchii oldugunu tahmin ediyorum. Olabilecek hatalar , her futbolcu tutmaz.

Umuyorum en kisa zamanda aciklama yaparlar ve scouting sisteminin devam edecegini , ekibe yeni, donanimli ve tecrubeli isimlerin katilacigini aciklarlar.

Sahsen takimin bugun ki durumunda en buyuk suc Ersun Hocada. Scout ekibinin pek kusurlu oldugunu sanmiyorum

- Takimin dogru duzgun calisilmis , hicbir hucum organizasyonu yok.
    - Transferde onceliklerin yanlis belirlenmesi
    - Cavandanin gidecegi belliyken sag bek yerine sol bek aldirmasi ve sag beke sadece gumus kadrolu Zekinin kalmasi.
    - Takimin sol tarafinda iyi kotu Yusuf Guray varken yine sol tarafa Castillo (bence iyi oyuncu) alinmasi ve sag tarafin yine bos kalmasi
    bence kadro degisimi cok sinirli kaldi, son yillarin travmasini yasamis oyuncu sayisi fazla

yusuf, akakpo, yumlu, yavru, alvarado, aytac gibi oyuncular masrafsiz degisebilinirdi
    Konu selcuk tarafından (01.12.2016 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.

Ünal Karaman

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özkan Hoca'nın İskender Günen hikayesini biliyor musunuz?

Vaktiyle Özkan Sümer kimi izlese fenerliler de peşinden gelip adamı takip eder, biz teklif götürsek kendileri almaya çalışırmış. Bir gün Özkan Hoca Ankara Şekerspor'un maçını izliyor, fenerliler de peşine düşünce Selçuk Yula'yı (Trabzonspor'dan nefret ederdi ama yine de Allah rahmet eylesin) istediğini haber salmış. Fener Selçuk'a dalınca (12 golle gol kralı olmuş ama 9'u penaltıdan) Özkan Sümer de İskender Günen'i Trabzon'a getirmiş.

Ben İskender'in son zamanlarına yetiştim, futbolu çok erken bıraktı. İstanbul takımı defans oyuncularına yerleri az yalatmamış. Hatta Fatih Terim'i defalarca madara ettiği bir maç sonrası Turgay Şeren'in "ayıptır İskender, o senin meslektaşın, milli takım arkadaşın. Hadi bir kere geçtin, sonra dönüp niye bi daha çalım atarsın" diye bir yazısı vardır
    Kurum hafızası ve kurum kültürü... Öyle de bir profesyonellik
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Kulüp git gide daha amatör yönetilmeye başlanıyor. Yönetimin önce eski futbolcularını buna yabancılar da dahil oyuncu gözlemcisi, yardımcı antrenör, kaleci antrenörü gibi konularda yurtdışına eğitime yollaması bunlara destek olmasını beklerdim

Osman özköylü
    Çağdaş atan
    Yattara
    Hüseyin çimşir
    Gibilerini yurtdışına eğitime yollayabiliriz bunlar zor işler değil

BERBATOV61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

eski topçu falan hiç bulaşmamak lazım bence bulan nasıl buluyor bu topçuları yumluya 600 bin euro verene kadar 2 tane adam akıllı bu işi yapan scout a verseydin o parayı üstünede prim verseydin tamam dı FM oynayıp oyuncu bulmakla olsaydı bu işler ohooooo

Bud Spencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Mert Oğuzlu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelsin...en azindan futbolun icinden gelen biri...bu yönetimde kimsenin işin teknik alanindan gelmedigini biliyoruz

Hacisalihoğlunu da isterdim yönetimde... söylemleri taraftari kizdirsada futboldan anlayan biri
    Forvete: Tencere Hill
    Sidober: Bud Spencer

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Özkan Sümer güzellemeleri var da ben mi yanlış hatırlıyorum, 2001/2002 de Brezilyadan getirdiği 5 tane oyuncudan sadece Aurellio iyi çıkmış, o sezon 3 puan fark ile son anda küme düşmekten kurtulmamış mıydık? Kör ölür badem gözlü olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

kim bu scout ekibindeki isimler nerede yeteneksiz kabiliyetsiz öz evlat tadında adam varsa toplamışlar takıma içlerinden ismail saral çıkarsa hiç şaşırmam

Nereden
    İstanbul

eğer adam gibi portonun falan scoutlarından bir kaçtane sini alıp getiremiyorsak eski topçuları geçelim kimdi o brezilyaya gidip 3 ay kaybolan neyse bu işi yapacak tek adam var özkan sümer nevzatıda sallamaz o zaten nevzat öttüğü an istifayı verir parayı verelim ona ersunuda karıştırmasın gitsin alsın gelsin

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı BERBATOV61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer adam gibi portonun falan scoutlarından bir kaçtane sini alıp getiremiyorsak eski topçuları geçelim kimdi o brezilyaya gidip 3 ay kaybolan neyse bu işi yapacak tek adam var özkan sümer nevzatıda sallamaz o zaten nevzat öttüğü an istifayı verir parayı verelim ona ersunuda karıştırmasın gitsin alsın gelsin
    Portonun scoutunu almakla bitmiyor is.portonun ve benficanin guney amerika pazarinda bir agirligi ,sekli de var. Oyuncunun menajerleri oncelikli olarak porto benfica hatta ajax gibi takimlari tercih eder.ileride gelisim gosterip prim yapma olasiliginin yuksek olmasi nedeniyle. O kuluplerden sekeni bulup almak zorundasin. Millet bizim ligin ne kadar les oldugunun farkinda.guzel bi kariyere baslamak icin degil,kariyer sonu son vurgunu yapip keriz yontmak icin ideal olan bir lige portonun benficanin buldugu adamlari getirmek sadece hayal. O isler oyle aha da scout ekibi kurdum, yetenek avliyacagim demekle olacak kadar basit degil.

Nereden
    İstanbul

Alıntı ESER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Portonun scoutunu almakla bitmiyor is.portonun ve benficanin guney amerika pazarinda bir agirligi ,sekli de var. Oyuncunun menajerleri oncelikli olarak porto benfica hatta ajax gibi takimlari tercih eder.ileride gelisim gosterip prim yapma olasiliginin yuksek olmasi nedeniyle. O kuluplerden sekeni bulup almak zorundasin. Millet bizim ligin ne kadar les oldugunun farkinda.guzel bi kariyere baslamak icin degil,kariyer sonu son vurgunu yapip keriz yontmak icin ideal olan bir lige portonun benficanin buldugu adamlari getirmek sadece hayal. O isler oyle aha da scout ekibi kurdum, yetenek avliyacagim demekle olacak kadar basit degil.
    Muhakkak dedikleriniz doğru demek istediğim FM oynayan adamları scout diye yutturmasınlar bize işe hakkını veren adamları getireceklerse getirsinler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

2-3 sene önce sade taraftar olan, kendi bloglarında ve twitter hesaplarında futbol bilgiçliği taslayarak "ah şu trabzonspor'u bana verseler var yaaa" diyen tipler Nevzat Aydın ile iyi geçinmiş, kanka vaziyete gelmiş ve hatta çanak yalayıcılığı yaparak scout olunca Trabzonspor tarihinde en boktan sezonunu geçirmek zorunda kalmış.

Ah Usta ahhh, profesyonellerle çalışıcam dedin...

Sadece yemeksepeti.com başarısından dolayı adama yetki verdin. O da gitti kendini yalayanlardan ekip kurdu. Koca kulübnü hiç ettiniz...

Ulan Trabzonspor'da göreve getirilenler 2004 yılından beri çıkan Trabzonspor Dergisini çıkaramaz olmuş.

Trabzonspor'u mu yönetecekler!
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Körfez Savaşı'nda Irak'ın meşhur scut füzeleri vardı. Adam füzeyi Tel Aviv'e çevirir füzeler Riyad'ı vururdu..Ya da çöle düşerdi.....

İşte bizim Scout Ekibide maalesef böyle görev yapıyor.... Aldıkları aldırdıkları şu ana kadar %80-90 fos çıktı.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

merdeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 sene önce sade taraftar olan, kendi bloglarında ve twitter hesaplarında futbol bilgiçliği taslayarak "ah şu trabzonspor'u bana verseler var yaaa" diyen tipler Nevzat Aydın ile iyi geçinmiş, kanka vaziyete gelmiş ve hatta çanak yalayıcılığı yaparak scout olunca Trabzonspor tarihinde en boktan sezonunu geçirmek zorunda kalmış.
    Hadi isim vermeyeyim ama bu arkadaş gönderilmiş. Twitter hesabında teyit ediyor.

hos_cocuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Muharrem Usta'yı askerde alt devreye söz geçiremeyen ve iş yaptıramayan, sonucunda da alt devrenin yapacağı işi kendi yapmak zorunda kalan üst devreye çok benzetiyorum. Kesin scout ekibinin işine son verirken hepsini arayıp tek tek özür dilemiştir. Başarısız insanları kovmak bu kadar uzun sürmemeli. Altındaki insanlara söz geçiremiyorsan o zaman sen gideceksin Muharrem Efendi.
    "Her şeye doğru demek ahmaklıktır. Fakat her şeye yanlış diyen de zorbadır." Mevlana

ağasarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Sezon başında hollandalı bir scout gelecekti sahi gelmeme nedeni neydi? Yerine murat karakaş geldi.olsundu.hem yerliydi bizde çok ümitliydik bu ilk defa gerçekleşecek scout olayından. Fakat 6 ay izledikten sonra yaptıkları transferleri gördükçe daha kötüsü olmazdı onun yerine giray bulak lemi bile daha iyi futbolcular bulur diye düşünmekten insan kendini alamıyor

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Bilecik

ama bu kadar yeteneksiz amatör oyuncuyu bulmakta bir başarıdır

bero, ibanez, suk, ramil tam fiyasko, bari birisi tutsaydı

castilloyu saymıyorum 3.5 milyon euro verecek olduktan sonra o kadarını bende bulurum

bari bir üye adı alıp şu forumu takip etselerdi, burada yazılan oyuncular avrupa liginde yardırıyor
    Konu vizyon61 tarafından (02.12.2016 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Amasya

lissabon derbisinde akredite olmus scoutumuz vardi
    Konu selcuk tarafından (12.12.2016 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

Ünal Karaman

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)