Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor'u Bekleyen Büyük Tehlike...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı #10 Fietra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor düşer ve düşme ihtimali de yüksek
    şuan dalgın dalgın şu yazdığın cümleyi düşünüyodum kardeşim.bir takımın taraftarının bu şekilde düşünmesi zaten o takımın bittiğinin göstergesidir.ki bu takım Trabzonsporumuzsa bu cümlene söyleyecek laf bulamıyorum.
    Konu Mehdi tarafından (29.11.2006 Saat 15:27 ) değiştirilmiştir.
    T R A B Z O N S P O R

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ahmet abi çok önemli bir konuya değindin çokta güzel açıkladın. Her ne kadar küme düşme diye bir sorunu aklımıza dahi getirmesekte düşenin dostu olmaz ve işler bir kere düzgün gitmedi mi herşey arka arkaya gelir. Bu yüzden dikkatli olmak lazım. Saha sonuçları biran önce düzelmeli seri galibiyetler alarak çıkışa geçmeliyiz. Bunun için ligin ilk yarısındaki son 2 maçı ne yapıp ne edip kazanmalıyız. Artık şansmı olur bal mı olur bilemiyorum ama bir şekilde son iki maçı kazanıp ilk yarıyı daha fazla puan kaybetmeden bitirmeliyiz. Devre arasında Ziya hoca artık ne yapacaksa çok iddialı konuşmuştu fener maçından sonra. En kısa sürede toparlanmalıyız takıma faydalı olacak bir kaç transfer ve sakatların iyileşmesi ile ikinci yarıda iyi bir çıkış yakalarız.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

evet bencede artık herşey para,
    @zafercalikoglu
    @trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaşlar şu an dururmumz gerçekten bayağı kötü 1 galibet değil 2 galibiyet bile üst sıralara çıkarmıyor bizi ..2 maçta galip gelsek bile tehlikede olucaz... yani çok didkkatli olmamız lazım.. önmüzdeki 2 haftada yaşanacak puan kayıpları takımımz adına çok kötü sonuçlar doğurabilir.. fikstüre baktımda bu seviyeye layıkmıyız biz diye düşünmeden edemedim....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Enes Berfin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bursaspor düştüğünde niye sosyal etkiler göz önüne alınmadı peki?Trabzonspor düşer ve düşme ihtimali de yüksek.Hem o kadar korkmayın bu kümeye düşmekten bir okun ileriye fırlaması için biraz geri çekilmesi gerekir.

Bir keresinde senin yüzünden bu forumda cezalandirilmistim, ama ben yine diyorum yorum yazarken, yazdigin kelimeleri önceden düsünüp sonra yazman daha mantikli geliyor bana, dogru ve dürüst yorumlarini yaz senin bu yaptigin yorum bu takima hakaret etmen anlamina gelir, ama ben yinede senin bu yasina bagliyorum herseyi.

Cocuk oyuncagi degil bu, bu takim 6 kere sampiyon olmus TRABZONSPOR'dur.
    Sensizlik ölüm kadar acı varlıgın yasam kadar kutsal sen ise nefes kadar önem li canım kadar degerlisin Trabzonum.

mkmsas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Bursaspor düştüğünde niye sosyal etkiler göz önüne alınmadı peki?Trabzonspor düşer ve düşme ihtimali de yüksek.Hem o kadar korkmayın bu kümeye düşmekten bir okun ileriye fırlaması için biraz geri çekilmesi gerekir.
    Okun fırlaması için yayı kırmamak gerekir. Bence yayı fazla gerdin, şimdi elinde kırılacak.

Ya sen bu işleri bu kadar hafife alma bence. Bekara karı boşamak kolay hesabı, bu sezon düşsün, bi dahaki sezon tekrar çıksın, o sezon da şampiyon olur, ortalığın tozunu atar... Yani senin demenle üç aşağı beş yukarı böyle olacak, öyle mi ? Bilgisayar oyunu zannettin sen bu işi herhalde. Kusura bakma ama saçmalıyorsun...

ahmetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ya arkadaşlar ne düşmesi ya biraz kendinize gelin elbette durumumuz kötü elbette iyi değiliz ama bu hep böyle gitmez mutlaka bir çaresi olacaktır bunun
    BORDO MAVİ Asil rengiyle, KaraDeniz Fırtınası,Gerçek Efsane Başkaldırışın Destanı,İhtilal =TRABZONSPOR

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ok yay meselesi ise bikaç küme daha düşelim daha hızlı çıkarız Şaka bir yana bu kadar yükseklik korkusu bize yakışmıyor. Toparlanıp eze eze üst sıralara tırmanacağız Allah'ın izniyle
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Trabzon

ASLA gözardı edilmemesi gereken bir durum

Hüseyin RİZELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

daha onumuzde dunya kadar maç war kolayına bu takım kume dusmez arkadaslar karamsarlıga kapılmayın..

Nereden
    İstanbul

ne kümesi arkadaşlar alkol aldınız da saçmalıyorsunuz sanırım rakıyı kaçırdınız galiba..????????ayıp ayıptır yazarken düşünün biraz ...bu takım ziya dogan a ragmen ilk 5 i kovalar ... hayret ya neler düşünüyorsunuz .... bu düşünce yapısı saglıklı değil

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yattara*61*Show Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir keresinde senin yüzünden bu forumda cezalandirilmistim, ama ben yine diyorum yorum yazarken, yazdigin kelimeleri önceden düsünüp sonra yazman daha mantikli geliyor bana, dogru ve dürüst yorumlarini yaz senin bu yaptigin yorum bu takima hakaret etmen anlamina gelir, ama ben yinede senin bu yasina bagliyorum herseyi.

Cocuk oyuncagi degil bu, bu takim 6 kere sampiyon olmus TRABZONSPOR'dur.
    Senin yorumları değerlendirme tartından şüphe duyuyorum.Hakaretmiş.O zaman başlığı açan yönetici de bu takıma hakaret ediyor öyle mi?

Alıntı mkmsas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okun fırlaması için yayı kırmamak gerekir. Bence yayı fazla gerdin, şimdi elinde kırılacak.
    Teşbihte hata olmaz derler

Alıntı Cino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya sen bu işleri bu kadar hafife alma bence. Bekara karı boşamak kolay hesabı, bu sezon düşsün, bi dahaki sezon tekrar çıksın, o sezon da şampiyon olur, ortalığın tozunu atar... Yani senin demenle üç aşağı beş yukarı böyle olacak, öyle mi ? Bilgisayar oyunu zannettin sen bu işi herhalde. Kusura bakma ama saçmalıyorsun...
    Sana göre saçmalıyor olabilirim senin görüşün.Merak etme Trabzonspor büyüklüğünü iyi bildiğimi düşünüyorum.Trabzonspor küme düşebilir demek Trabzonspor'un büyüklüğünü kavrayamamak anlamına gelmez.Yıllarca ligi tekeli altına alan takımlara dönüşmeye başladık yavaş yavaş.Trabzonspor bu ligten düşmez,düşemez demek temelinde diğer büyüklerin bakış açısıyla bağdaşmaktadır.
    keyif adamı ..

Nereden
    Kastamonu

Cok güzel bir cizerge ellerine saglik.
    Konu 3 sayfaya girince nedense dagilmaya basladigini üzülerek görüyoruz.
    Ikinci Yari acilen puanlari toplayip önümüzdeki sezon icin daha cok pay almamiz lazim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlarım, değerli büyüklerim ve küçüklerim...Ben konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye bir düşüncem yoktu.Başlıkta ne yazıyor? ''Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike'' yani böyle bir tehlike lig bitene kadar var değilmi?Matematiksel olarak şu ligde şampiyon olma ihtimalimiz kadar, ligden düşme ihtimalimizde hep mevcut değilmidir?Bu olasılık sadece bizim için geçerli değil, lig lideri içinde geçerlidir?Ligin ikinci yarısı tüm oynayacağımız maçlarıda kazanabiliriz.Bu da olabilir ama görüyoruz futbolcuların hallerini...
    Olayı yüzeysel geçmeyelim,bakıyorumda son sayfada yazılanlar hep bu konuya takılmışlar. '' Vay! efendim, koca Trabzon düşermi?'' Yahu düşerse ne olacak?fıkrada olduğu gibi adamın biri öleceğini söyleyip duruyormuş, ama ne hikmetse ona kimse inanmamış, sonunda bu adam ölmüş!Ölmez ölmez dedunuz aha adam eldi, ne oldi şimdi?

Arkadaşlar, dikkat edin...Ben Trabzonspor düşecek demek için bu konuyu açmadım.Yazının kurgusu bu değil...Böyle bir olasılığın gerçekleşmesi için etrafımızda olan biten tehlikelere dikkat çekmekti niyetim.Şu an çıplak gözle görebildiğim bunlar birde göremediklerimizi üzerine koyun bakalım...Etrafımız çakal sürüleri ile doludur.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

tsakrep61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

aynen ole abı bu 10 senedır uc bızans takımının bıze karsı kurdugu komplo bızım en buyuk gelırımız yayın ne forma ne mac bıletı yayın gelırımızıde kesıp lıg de ıstedıklerı gibi at surmek ıstıyorlar ama buna bızım kadar yonetımımızınde duyarlı olması gerekır
    zamanında ozkan sumer baya bı mucadele etmıstı hatta azız yıldırım bıle bıze destek verıyor gozukmustu bu konu bence bızı bekleyen en onemlı tehlıke
    Konu tsakrep61 tarafından (29.11.2006 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir.
    Murdar bir halden muhteşem bir maziye kanatlanmak gericilikse, her namuslu insan gericidir...
    Trabzon icin olmeli, Trabzonspor icin harp etmeli...
    Mustafa Korkmaz

dino1974 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

Alıntı Badaloğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2005–06 Sezonu Süper Lig Havuz Gelirleri Dağıtımı Tablosu

Arkadaşlar, geçen seneki puan tablosuna göre bizim aldığımız para miktarı yaklaşık 12 milyon dolardır.Takım bu kadar kötü giderken bu konuda şimdi nereden çıktı? diyeceksiniz ama tüm Trabzonsporlu kardeşlerimizin bir konuya dikkatini çekmek istiyorum.

Puan itibariyle ligdeki durumumuz malum bellidir.Bu kötü durumumuz başta 3 İstanbul kızkardeşin ve diğer Anadolu kulüplerinin iştahını kabartmaktadır.Yani eğer Allah korusun biz süper ligde olmazsak bizim aldığımız bu parayı başta 3 kızkardeş (aslan payı) ve diğer Anadolu kulüpleri alacaklardır.Aslan payı diyorum çünkü Trabzon ve diğer 3 kızkardeş aynı zamanda şampiyonluk payı adı altında gelirin %14 gibi bir payı 4 kulüp kendi arasında paylaşmaktadırlar.Eğer Trabzon süper ligde olmazsa sadece şampiyonluk payı %14 bu sefer 3 kulüp arasında pay edilecektir.Bkz.Tabloya

Şimdi benim anlatmak istediğim konu şudur.Trabzonsporun süper ligde olması hiçbir kulübün işine gelmemektedir.Eğer biz bu ligde olmazsak; 3 kız kardeş'in ve Anadolu kulüplerin pastadan alacağı paylar anormal artacaktır.2A'dan gelen kulüplerinde Oftaş,Kasımpaşa,İ.B.Belediyesi,İstanbulspor,Altay, Malatya v.b.kabul edersek (3 tanesi çıkacak) bu takımların pastadan alacakları paralar, Trabzonsporun aldığı paranın yanında çok küçük kalacaktır.Bu da gene diğer süper lig takımların artısı demektir.

Asıl tehlike ligin ikinci yarısında bizi beklemektedir.Büyük bir ihtimalle takımdan bazı oyuncular gidecek,yenileri gelecektir.Eğer yani gelenlere biz sahip çıkmazsak, bu takıma ayak uyduramazsalar o zaman bizim için tehlike çanları çalacaktır.Ortada bölüşülmeyi bekleyen büyük bir pasta vardır.İkinci yarı tüm kulüpler bizim bu düştüğümüz durumdan yararlanmak isteyeckelerdir.O yüzden düşenede bir tekme onlar vurmak isteyeceklerdir.

Yapılması gereken şey; eğer bu yönetim devam edecekse bu konuları enine boyuna konuşmalı ve aklını başına almalıdırlar.Bu tehlikeyi kesinlikle göz ardı etmemeleri lazımdır.Tehlike çok büyüktür.Bunu göremeyecek kadar kör olmamamız gerekmektedir.

Koca Kanuni, Yahya efendiye sorar(yanlışım varsa düzeltin) Osmanlı imparatorluğunu ne yıkar?Cevap şudur: ''neme lazım'' aramızdan belki bir kaç arkadaş ''olurmu öyle şey?koca Trabzon hiç düşermi, dalgamı geçiyorsun?'' diyebilirler ama birileride bizim böyle düşünmemizi isteyebilir.

''neme lazım,koca Trabzona bir şey olmaz'' dedik mi?işte o zaman bitmişiz demektir.Bunu asla demeyeceğiz,uyanık olacağız.Bakın görün ikinci yarı Anadolu kulüpleride dahil bize karşı nasıl oynayacaklardır?Bu konuda bizim dostumuz yoktur.

HERKES BU TAKIMA SAHİP ÇIKMAYA MECBURDUR.KISIR ÇEKİŞMELERİ BİR KENERA BIRAKMAKTA FAYDA VARDIR.SADECE YÖNETİCİLER DEĞİL TRİBÜNDEKİ TARAFTARLARDA ARTIK BİRLİK OLMAK ZORUNDADIR.BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYACAĞIZ,YARIN ÖBÜRGÜN DİLİM VARMIYOR AMA 2A'DA AVNİ AKERE ASACAK PANKARTIMIZ OLMAYACAKTIR.ZİRA KİMSE PANKARTINI ALIPTA MAÇA GİTMEYECEKTİR.

BAŞKA TRABZONSPORUMUZ YOKTUR.
    kardeş bu kadar kötümser olmanıza bir anlam veremiyorum.Trabzonsporun gerçekten küme düşebileceğine inanıyormusun?Bence hayalden öte bişey değil bu.Evet belki şu sıralar kötü olabiliriz ama ben ligi il 5 te tamamlayacağımıza inanıyorum.Durumumuzu bo derce abartmayalım lütfen....

marcelinhos100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Thumbs up

Alıntı dino1974 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bu kadar kötümser olmanıza bir anlam veremiyorum.Trabzonsporun gerçekten küme düşebileceğine inanıyormusun?Bence hayalden öte bişey değil bu.Evet belki şu sıralar kötü olabiliriz ama ben ligi il 5 te tamamlayacağımıza inanıyorum.Durumumuzu bo derce abartmayalım lütfen....
    yaşa abim be ne düşmesi taraftarda şaşırmış ziya istifa beş dakika degil 90 dakika keçeli hasan musa dışarı beş dakika degil 90 dakika sevgiler en yakışıklı trabzonsporlu tunahanı öpüyorum
    2010-2011 Sampiyonu Trabzonspor

marcelinhos100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Cözüm cok basit. Tüm serbestlikleri Marcelinho`ya vereceksin. Gökdeniz sag kanatta ileri, geri calisacak. Sola da Musampa`yi yerlestireceksin. Onlarin arkasina da Symek. Forvete kimi koyarsan koy. Su 3 ay icinde bu sistemi yerlestirseydi, su anda puanimiz en az 25 olurdu..."
    Sonuna kadar katiliyorum ustteki goruse.marcenin ortaya alınıp yanına yıldıray pozisyonunda gökdenizi vereceksin kanatlarada düzenleme yapacaksın bu kadar basit işte adam yanındaki hüseyine pas veriyor oda geri veriyor....

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

SZYmek sakat..
    Bir Gün Mutlaka!!

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Dinleyin ey ahali (Fietra Osman sen de dinle)
    Trabzonspor'un düşme ihtimali dahi yoktur diyorum.. Badaloğlu'nun amacı her ihtimale karşı tedbiri elden bırakmayalım,uyanık olalım demektir belki.. ama size böyle bir ihtimal yoktur diyorum Bursa ile Trabzon'u sosyal dinamikler açısından kıyaslayıp Bursa da düşmezdi hane ne oldi? diyen Fietra Osman'a da bir gülücük gönderiyorum
    2 maçı alamasak, şu maçı kaybetsek aha sonuncuyduk gibi yaklaşımlar pek bir anlam ifade etmiyor.. şampiyonluğu kıl payı kaçırdığımız dönemlerde nasıl şu maçı alsak şampiyonduk dememiz bir anlam ifade etmediyse öyle birşey..
    Hatırlayın geçmişi.. Samsunspor maçını almasak düşecektik, ama ne oldu?bir şekilde kazandık. Yani mesele bu kadar basittir demek istiyorum.. tabi bu benim bakış açım.. Zaten böyle bir tasam yok da olan arkadaşların içi rahat olsun.. küme düşmemek için kaç puan gerekiyorsa Trabzonspor o puanı alır..
    Ya takımına yapılan haksızlık için 30 bin kişilik sağ görüşlü,sol görüşlü,dindar,dinsiz,genç, ihtiyar,çoluk çocuk sokağa dökülen bir şehrin takımından söz ediyoruz.. kaldı ki şehirle de bitmiyor.. Trabzon şehri her alanda ülkenin geleceğine etki payı yüzölçümüne oranla en büyük şehirdir.. Trabzon'a bu etkinliği kazandıran en büyük güç de Trabzonspor'dur.. Bu bağlamda Trabzonspor kendisi küme düşmek istese bile küme düşmesine müsade edilir mi sanıyorsunuz? Eğrisi doğrusuyla anlatmak istediğim budur.. Saygılar..
    #7 King of Kings

Arkadaşlarım, değerli büyüklerim ve küçüklerim...Ben konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye bir düşüncem yoktu.Başlıkta ne yazıyor? ''Trabzonspor'u bekleyen büyük tehlike'' yani böyle bir tehlike lig bitene kadar var değilmi?Matematiksel olarak şu ligde şampiyon olma ihtimalimiz kadar, ligden düşme ihtimalimizde hep mevcut değilmidir?Bu olasılık sadece bizim için geçerli değil, lig lideri içinde geçerlidir?Ligin ikinci yarısı tüm oynayacağımız maçlarıda kazanabiliriz.Bu da olabilir ama görüyoruz futbolcuların hallerini...
    Olayı yüzeysel geçmeyelim,bakıyorumda son sayfada yazılanlar hep bu konuya takılmışlar. '' Vay! efendim, koca Trabzon düşermi?'' Yahu düşerse ne olacak?fıkrada olduğu gibi adamın biri öleceğini söyleyip duruyormuş, ama ne hikmetse ona kimse inanmamış, sonunda bu adam ölmüş!Ölmez ölmez dedunuz aha adam eldi, ne oldi şimdi?

Arkadaşlar, dikkat edin...Ben Trabzonspor düşecek demek için bu konuyu açmadım.Yazının kurgusu bu değil...Böyle bir olasılığın gerçekleşmesi için etrafımızda olan biten tehlikelere dikkat çekmekti niyetim.Şu an çıplak gözle görebildiğim bunlar birde göremediklerimizi üzerine koyun bakalım...Etrafımız çakal sürüleri ile doludur.
    Badaloğlu kardeşim, bu konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye fikrim yoktu diyorsun. Ondan sonra da düşebilir de, şampiyon da olabilir, düşerse no olacak, düşmemiz başkaların işine gelir, tehlike var uyanık olun vs vs diyorsun. Bu başlığın beraberinde bu tip düşer - düşmez tartışmalarını beraberinde getireceği aşikar, neden bu kadar şaşırdın ki ?

Ayrıca elbette matematiksel olarak ligde her şey olabilir, ama bu zaten her sene böyle değil mi ? Ta ki matemetiksel sonuçların kimileri için bir anlam ifade etmediği haftaya kadar... Ben aslında bu başlığa yorum yazmayacaktım. Ancak genç bir kardeşim "Trabzonspor bu sene düşer" diye bir ifade kullanınca dayanamadım. Ben bu takımın son şampiyonluğunu da, avrupada ve ligdeki diğer başarılarını da hatırlayacak yaştayım allahtan. Mazisi böylesine büyük başarılarla dolu Trabzonspor 'un, ligdeki diğer asansör takımlarla bir tutulmasına ve bu kadar kolay şekilde ligden düşürülmesine (!) çok ama çok üzüldüm. Trabzonspor ne İstanbul takımlarına benzer, ne de diğer anadolu takımlarına... Bu gerçeğin hepimizce farkında olunması dileklerimle... Saygı ve sevgiler...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Badaloğlu kardeşim, bu konuyu açarken Trabzonspor küme düşecek diye fikrim yoktu diyorsun. Ondan sonra da düşebilir de, şampiyon da olabilir, düşerse no olacak, düşmemiz başkaların işine gelir, tehlike var uyanık olun vs vs diyorsun. Bu başlığın beraberinde bu tip düşer - düşmez tartışmalarını beraberinde getireceği aşikar, neden bu kadar şaşırdın ki ?

Ayrıca elbette matematiksel olarak ligde her şey olabilir, ama bu zaten her sene böyle değil mi ? Ta ki matemetiksel sonuçların kimileri için bir anlam ifade etmediği haftaya kadar... Ben aslında bu başlığa yorum yazmayacaktım. Ancak genç bir kardeşim "Trabzonspor bu sene düşer" diye bir ifade kullanınca dayanamadım. Ben bu takımın son şampiyonluğunu da, avrupada ve ligdeki diğer başarılarını da hatırlayacak yaştayım allahtan. Mazisi böylesine büyük başarılarla dolu Trabzonspor 'un, ligdeki diğer asansör takımlarla bir tutulmasına ve bu kadar kolay şekilde ligden düşürülmesine (!) çok ama çok üzüldüm. Trabzonspor ne İstanbul takımlarına benzer, ne de diğer anadolu takımlarına... Bu gerçeğin hepimizce farkında olunması dileklerimle... Saygı ve sevgiler...
    Üstad,
    Bak sende aynı yanlışı ısrarla yapıyorsun...Ben bu yazıyı takım küme düşecek diye yazmadım.Ama Trabzonspor'un düşme ihtimaline neden olacak senaryo'ya dikkat çekmekti amacım.Ama ısrarla konuyu küme düşmeye getiriyorsunuz.Benim asıl şaşırdığım bu!Yoksa takım küme düşecek diyenlere şaşırmıyorum.Sadece bu yazının ana kurgusunun bu olmadığını söylüyorum.

Maalesef geçmişteki başarılarla şampiyon olunmuyor.Futbolda dün yoktur, bugün vardır.Sizin dediğiniz gibi olsaydı, geçmişteki başarılarımız ve Avrupada kasırgalar estirdiğimiz dönemlerin hatrına 5 senede bir şampiyon olmamız gerekimiyormuydu?Trabzon, geçmişini mumla arıyorsa bu ne anlama gelmektedir?Hala daha Efsane kadronun posterleri stadlara asılıyorsa burada bir sıkıntı var demektir.Çünkü o devir artık bitti,tarihin tozlu sayfalarında hep altın harflerle o efsaneden bahsedilecektir.Bu gerçeği kabul etmediğimiz için geçmiş ve gelecek arasında sıkışıp kalmış durumdayız.Her sene sezona o kadro ile başlıyor havası ile giriyor, sonrada koca bir hayal kırıklığı ile bunalıma giriyoruz.

O dönemdeki futbolcular çok özeldi,paraları belki yoktu ama mangal gibi yürekleri vardı.Rahmetli Cemil Usta öldüğünde cebinden kaç para çıktığını söylememize gerek yok sanırım...Turgay'ın dediği gibi Trabzonun 150 lirasını Fener'in 500 lirasına değişmem diyen futbolcularımızın dönemi bitti...

Çağımız, hızla değişmekte ve herşeyin meta olduğu bu dönemde, bu tehlikeyi görmeyeceksek o zaman sizde bu yazının başına ''takım küme düşermi?düşmezmi?'' diye anket koymadığım için bana sitem etmelisiniz...

Trabzonun, Anadolu ya da İstanbul takımlarına benzemiyor olması bir zamanlar için doğru olabilir ama bu takım Anadolu ve İstanbul takımları gibi sıradanlaşma yolunda hızla ilerlemiyormu?
    Konu Badaloğlu tarafından (30.11.2006 Saat 10:53 ) değiştirilmiştir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaşlar önümüzdeki 2 maçı kazansak bile ( takımın şu anki haliyel çok zor) hala düşme potasından uzaklaşamıyoruz...

lafla peynir gemisi yürümez... hiç bir takım Trabzonspor geçmişte 6 defa şampiyon oldu diyede ligde kalın demez.. en ufak takıma bile 3 puan veriyoruz.. tehlike çanları çoktan çaldı nasıl bu kadra yiyimser olabiliyorsunuz anlamadım.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Üstad,
    Bak sende aynı yanlışı ısrarla yapıyorsun...Ben bu yazıyı takım küme düşecek diye yazmadım.Ama Trabzonspor'un düşme ihtimaline neden olacak senaryo'ya dikkat çekmekti amacım.Ama ısrarla konuyu küme düşmeye getiriyorsunuz.Benim asıl şaşırdığım bu!Yoksa takım küme düşecek diyenlere şaşırmıyorum.Sadece bu yazının ana kurgusunun bu olmadığını söylüyorum.

Maalesef geçmişteki başarılarla şampiyon olunmuyor.Futbolda dün yoktur, bugün vardır.Sizin dediğiniz gibi olsaydı, geçmişteki başarılarımız ve Avrupada kasırgalar estirdiğimiz dönemlerin hatrına 5 senede bir şampiyon olmamız gerekimiyormuydu?Trabzon, geçmişini mumla arıyorsa bu ne anlama gelmektedir?Hala daha Efsane kadronun posterleri stadlara asılıyorsa burada bir sıkıntı var demektir.Çünkü o devir artık bitti,tarihin tozlu sayfalarında hep altın harflerle o efsaneden bahsedilecektir.Bu gerçeği kabul etmediğimiz için geçmiş ve gelecek arasında sıkışıp kalmış durumdayız.Her sene sezona o kadro ile başlıyor havası ile giriyor, sonrada koca bir hayal kırıklığı ile bunalıma giriyoruz.

O dönemdeki futbolcular çok özeldi,paraları belki yoktu ama mangal gibi yürekleri vardı.Rahmetli Cemil Usta öldüğünde cebinden kaç para çıktığını söylememize gerek yok sanırım...Turgay'ın dediği gibi Trabzonun 150 lirasını Fener'in 500 lirasına değişmem diyen futbolcularımızın dönemi bitti...

Çağımız, hızla değişmekte ve herşeyin meta olduğu bu dönemde, bu tehlikeyi görmeyeceksek o zaman sizde bu yazının başına ''takım küme düşermi?düşmezmi?'' diye anket koymadığım için bana sitem etmelisiniz...

Trabzonun, Anadolu ya da İstanbul takımlarına benzemiyor olması bir zamanlar için doğru olabilir ama bu takım Anadolu ve İstanbul takımları gibi sıradanlaşma yolunda hızla ilerlemiyormu?
    Elbette geçmiş başarılara takılıp kalmak doğru değil, ama takımları büyük yapan da geçmişteki başarıları değil midir ? GS 14 yıl şampiyon olamadı, bu onun büyük takım olması gerçeğini değiştirdi mi ? Ya da yıldızlar topluluğu Real Madrid son yıllarda çok mu başarılı, ama bu başarısızlıklar onların dünyanın en büyüklerinden olması gerçeğini (geçmiş başarılarına bakılarak elbette) değiştirir mi ? Büyük ve farklı olmak için her sene ya da 5 senede bir şampiyon mu olmak gerekir ? Ya da şöyle sorayım büyüklüğün ölçütü şampiyonluk sayısı mıdır ? Trabzonspor 'un bulunduğu durumdan kurtulacağına olan inancımız, O 'nun büyüklüğünden aldığımız cesaret değil midir ?

Benim senin bu başlığı açarkenki amacından ve iyi niyetinden şüphem yok, olamaz da... Söylediklerinde haklı da olabilirsin... Ben sadece bu başlık beraberinde bu tip tartışmaları getirir, buna şaşırmamak lazım diyorum.
    Ayrıca takım ile ilgili potansiyel tehlikelere işaret etmek başka şey, bu takım düşer zaten demek başka şey. Benim tepkim de bu noktayadır. Neyse daha fazla uzatmaya gerek yok. Ben seni anladım, sen de beni anlamışsındır umarım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)