Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon’da Boks

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon'daön plana çikan 3, ya da 4 tane spor dali var. Birincisi futbol ikinci boks ve aticilik.

Trabzon'da boks sporu çok fazla seviliyor. Türkiye'yi boksta en iyi temsil edensporcular hep Trabzon'dan çikiyor.. En son ise Antalya'da yapilan 1. Üniversitelerarasi Dünya Boks Sampiyonasi'nda 60 kiloda altin madalya kazanan Belediyespor boksörü Selçuk Aydin Trabzon'un gururu oldu.

Bu isin sirri nedir. Boks neden bu kadar seviliyor kavgaci ve sert bir mizacimiz oldugu için mi. Her tarafi daglik olan Cografya'dan mi kaynaklaniyor. Orta okul yillarinda futbola ve boksa büyük ilgi duyuyordum. Ikisi de olmadi...

Trabzon'da bu potansiyel oldukça fazla kulübümüzde de çok kaliteli boksçular var ancak yeni yetenekler takipe dilmeli ve Trabzonspor artik Boks'ta kazandigi basarilarla da anilmalidir. Sadece boks degil tabiki tekvando, aticilik yüzme vb..

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=400>
    <T>
    <TR bgColor=#ffffff>
    <TD vAlign=top align=left width=276>TRABZON'LU BOKSÖRLERIN BÜYÜK BASARISI
    </TD></TR>
    <TR>
    <TD vAlign=top align=left width=276>

Kars;ta düzenlenen Türkiye Gençler Boks Sampiyonasi sona erdi. Sampiyonada büyük basari gösteren Trabzonlu boksörler 6 birincilik alirken, Kars bölgesi boksörleri ise 3 siklette kürsünün en üst basamagina çikti. Sikletlerinde sampiyon olan 12 boksör, Dünya Gençler Boks Sampiyonasi;da Türk Milli Takimi;ni olusturacak.

yani bu demek oluyorki milli takimin yarisi Trabzonlu boksorlerden olusacak. Ama ben bu basarinin sirrini çozdum, adamlar karsilarindaki rakibi birer fenerli olarak goruyor...[img]smileys/smiley4.gif[/img]insallah ulkemizi en basarili bir sekilde temsil ederler ve nekadar milliyetçi oldugumuzu birkez daha anlamis olurlar...</TD></TR></T></TABLE>

Öncelikle böyle bir konu basliginin açilmasina çok sevindigimi belirtmek isterim.Trabzon'da boks sporunda çok yetenekli sporcular oldugu dogru.Bir kaç tenesiyle de yakin arkadasligim var.Dolayisiyla onlar hakkinda bazi seyleri biliyorum.Gelecegin büyük sampiyon adaylari olarak görülen çok yetenekli boksörlerimiz olmasina ragmen maalesef degerleri pek bilinmiyor.Trabzon Belediyesi adina ringlerde yumruk sallayan bu gençlerimize gereken olanaklar saglanmiyor.Ve çok yakindan bildigim kadariyla da bu yeteneklerimizin hemen hemen hepsine Istanbul kulüplerinden bayagi cazip ve ciddi transfer teklifleri yagiyor.Burda kendilerine saglanmayan olanaklari çok daha iyi bir sekilde önlerine sunuyorlar.Genç boksörler de haliyle gitmeye meyilli oluyorlar.Hatta bir kaç tanesi Istanbul kulüplerine transfer oldular bile.O yüzden burdan Trabzon Belediyesi yöneticilerine sesleniyorum.Bu çocuklarin yaslari daha 18-20 arasinda.Çogunun Avrupa ve Dünya Gençler Sampiyonluklarinda müthis dereceleri var.Elinizdeki bu degerlerin kiymetini bilin.Adamlar bizim yöremizdençikip binbir zahmetle yetistiriliyor,böyle ilgisizlik yüzünden kaymagini baskalari yemesinler.

Biraz da konu basligina da deginecek olursak;sanirim gerçekten de mizac yapimizin boksta bu kadar basarili isimlerin yetismesinde etkisi var.Boks sert ve cesaret isteyen bir spor.E sert mizacli ve cesur insanlar olarak da bu iste önde gelen bir sehir olmamiz son derece normal sanirim[img]smileys/smiley2.gif[/img]

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Boksta Trabzonun 1 numarasi bence gayet dogal.Sebeplerini de Tandogan gayet net sekild açiklamis zaten

Ama Trabzon gençleri her bransta basarili olmalarina ragmen maalesef onlara imkan taninmiyor.Ve Istanbul klüplerinin sporcularina göre madur kaliyorlar. Hatta Istanbul klüplerine transfer olanlar bile oluyor.. Bu sporculara da sahip çikacak isadamlari,sponsorlarvs.bulunmadigi için Trabzonspora is düsüyor ama Yöneticilerimiz bu konuda duyarsiz kaliyor maalesef.

Nereden
    Avrupa Diğer

her dalda birinci olacak insanlar trabzonlular arkadaslarimiz dedigi gibiimkan yok bazi sporlara

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon boks için müthis bi potansiyele sahip. zaten boks milli takimindaki Trabzonlu boksörlerin sayisina bakilinca açikca görünüyor. milli takim hocasininda Trabzonlu oldugu bunu kanitlar nitelikte.

ama üzüldügüm bi nokta var. Trabzonda yeterince destek alamiyor boks. mesela bi çok genç ve yetenekli boksörümüz destek bulamadiklari için ismini dahi yazmak istemedigim o bazi istanbul takimlarina gidiyorlar. [img]smileys/smiley5.gif[/img]

TAMTÜRK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı

Trabzon ......s için müthis bi potansiyele sahip. zaten ......s milli takimindaki Trabzonlu ......sörlerin sayisina bakilinca açikca görünüyor. milli takim hocasininda Trabzonlu oldugu bunu kanitlar nitelikte.

ama üzüldügüm bi nokta var. Trabzonda yeterince destek alamiyor ......s. mesela bi çok genç ve yetenekli ......sörümüz destek bulamadiklari için ismini dahi yazmak istemedigim o bazi istanbul takimlarina gidiyorlar. [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Arkadasima katiliyorum.Zaten ülkemizin neresine giderseniz gidin herhangi bir konúmda veya makamda bir Trabzonluya rastlarsiniz.Sebebi cok acik;karadeniz insani Girisken,Hirsli,Magkubiyeti Kabullenemeyen ve ayni zamanda pratik zekalidir.Ekstra katki saglayan da 1-Finduk,Hamsi,karalahan,misir ekmegi vs.dir..

Nereden
    Trabzon

yerel kanallarda bu konu tartisilmisti. ve istanbul klüplerine giden boksörlerimizde sitem etmislerdi. bize sahip çikilmiyor diye. adamlar mecbur kaliyorlar istanbula gitmeye. buna üzülüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bülent Ulusoy bugün Ahmet Cömert Turnuvasinda finalde Ukraynali rakibine yenildi.Ukraynali çeyrek finalde yine bir Trabzonlu boksörü yenmis.

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben mi doğru biliyorum yoksa yanlış mı trabzonspor boksta faaliyet gösteriyormu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Boks Trabzon şehrinin en çok ilgi gösterdiği spor dallarından birisidir. Zaten milli takımda da Trabzonlu sporcuların ağırlığı göze çarpmaktadır. Türkiye'nin ilk Avrupa şampiyonu boksörü olan Cemal Kamacı da Trabzonludur, bilindiği gibi.

Gerçi Cemal Kamacı hiç Trabzonsporluyum demezmiş kendisine mikrofon uzatılınca "Milli Dakimi dutayrum" der geçermiş, o yüzden kendisine antipati duyan çok Trabzonlu gördüm.
    Konu Can basten tarafından (22.09.2006 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, şampiyonluk kupası TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

trabzon maçkalıdır kendisi

Nereden
    Trabzon

Dün akşam Star Tv de Boksörlerimizden Selçuk Aydın ı izleyen varmı?
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu basliga ve bokstaki insanimizin basarilarina hic sasirmadim.

nemo_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı forever61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben izledim ..valla gurur duydum ..sinanın galibiyetinden çok sevindim..nasıl ezdi adamı ,nasıl dövdü helal olsun..hele maçtan sonra galibiyetimi Trabzon halkına adıyorum dedi ya ..vay be
    BMП TЯΛBZOПGЦLDΛΚ FOЯZΛ ΚΛЯΛΣLMΛS

Nereden
    Trabzon

evet çok güzeldi. geçen akşamda yerel kanalda uzun uzadıya bi program yaptılar ona. bundan böyle Profesyonel bi boksör . Almanyadaki spor hayatında başarılar dileriz.
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Trabzon

YUMRUĞUNA SAĞLIK

20-7
    4. Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de başladı. 34 ülkeden 200 sporcunun katıldığı şampiyonada temsilcimiz Trabzon Belediyesi sporcusu 54 kilodaki Sabriye Şengül ilk turda Amerikali rakibi Klinefelter'i 20-7 yenerek ikimci tura yükselme başarısı gösterdi.
    ÇOK ÇALIŞTI
    İlk maçında Amerikalı rakibini rahat geçtiğini belirten genç sporcunun antrenörü Davut Çınarlar, " Amerikalı rakibini kolay lokma oldu. Ancak turlar ilerledikce güçlü rakiplerle karşı karşıya gelecek. Ben inanıyorum ki çok çalışmasının karşılığını bu mücadelelerde rakiplerini mağlup ederek alacak ve sonunda da altın madalyaya ulaşacaktır" diye konuştu.
    Karadeniz Gazete

Tebrikler
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

YUMRUĞUNA SAĞLIK

20-7
    4. Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de başladı. 34 ülkeden 200 sporcunun katıldığı şampiyonada temsilcimiz Trabzon Belediyesi sporcusu 54 kilodaki Sabriye Şengül ilk turda Amerikali rakibi Klinefelter'i 20-7 yenerek ikimci tura yükselme başarısı gösterdi.
    ÇOK ÇALIŞTI
    İlk maçında Amerikalı rakibini rahat geçtiğini belirten genç sporcunun antrenörü Davut Çınarlar, " Amerikalı rakibini kolay lokma oldu. Ancak turlar ilerledikce güçlü rakiplerle karşı karşıya gelecek. Ben inanıyorum ki çok çalışmasının karşılığını bu mücadelelerde rakiplerini mağlup ederek alacak ve sonunda da altın madalyaya ulaşacaktır" diye konuştu.
    Karadeniz Gazete

Tebrikler
    tebrikler başarılarının devamını dileriz
    -1461 TRABZON-

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bizim bayanlar valla erkekleri bile perişan eder. dışarda karadeniz bayanının şiddete maruz kaldığı sanılır(ben hiç görmedim) ama her biri birer boksördür....
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

Nereden
    Belçika

bende izleidm bi Trabzonlu olarak cok sevindik abi!!
    İnsan ol evlat!

aytex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Sporcu milletiz vesselam

Bu başlığı açan ve ilgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkürler... Trabzon'da boks ile ilgili Trabzonspor Dergisi'nde geniş bir dosya yazı hazırlamıştık... O yazıyı hatırlayanlar Nazım Dalkıran adını da hatırlayacaktır... Trabzon boksuna ömrünü vermiş şu anda Trabzon Belediyespor antrenörü olan Nazım hocayı burdan anmamak olmaz... 2004 Atina Olimpiyatları'nda 48 kiloda olimpiyat ikincisi olan Atagün Yalçınkaya'nın iki antrenöründen biri Nazım Dalkıran'dı. Atagün Fenerbahçe adına boks yapıyordu ama Milli takımda hocası öz be öz Trabzonlu Nazım Dalkıran'dı...
    Selçuk Aydın, Bülent Ulusoy'ları, Çetin'leri yetiştiren adamdır. Trabzon Lisesi'nin hemen yanında Dalkıran Spor Merkezi de vardır...

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Selçuk Aydın rakibini 2. rauntta yendi.

frango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teşekkürler selçuk aydın...
    yumruklarına sağlık..........
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandıralıııııııı...

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tebrikler Selçuk Aydın özellikle dişlikleri çok güzeldi bordo maviydi
    -1461 TRABZON-

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon Belediyesi Boks takımı.

http://www.trabzon.bel.tr/Spor/Boks.html
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)