Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 7 8
Toplam 188 adet sonuctan sayfa basi 176 ile 188 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BSL 14. Hafta | Trabzonspor MP 62 - 56 Darüşşafaka Doğuş | Maç Sonucu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğurtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmış olduğunu bilmiyordum Oğuz. Evet, Sanikidze. Velickovic yerine şahsen isterim.
    Sanikidze.jpg

Yıllar acımasız. Gençlik yıllarından (Kırmızı formalı)...

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Her sene Sanikidze'yi istemeye devam ediyoruz Velickovic'le aynı yaşta olduğunu taraftarlara inandırabilirse bu transfer ilerde gerçekleşebilir
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Türkiye Kupası'na katılmamız için;

1) Konya'yı yenmeliyiz.

2) Uşak Sportif evinde Fb'ye ve erteleme maçında Giresun'a yenilmeli (Giresun o maçta Jackson, Ivanov ve Warren'ı oynatamayacak).

3) Bjk haftaya Büyükçekmece'yi yenmeli. Çekmece ayrıca erteleme maçında Telekom'a kaybetmeli.

4) Gaziantep TED'e kaybetmeli.

5) Konya erteleme maçında Efes'e kaybetmeli.

6) Giresun da Fb veya KSK'den birine kaybetmeli.

Bunlar gerçekleşirse RHG, Uşak ve TED'le dörtlü averaja kalıyoruz ve sekizinci sırayı kapıyoruz. Giresun'un Uşak'ı yenmesi çok zor. Hatta o maça nasıl bir kadroyla çıkacakları da merak konusu.

Yavuz Bektaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Antep-Ted ve Giresun harici diğer maçlar beklendiği gibi olur.Giresunun yenmesi zor.Katılamayız çok büyük ihtimalle.
    TRABZONSPOR

@yvzbkts61

samet aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye Kupası'na katılmamız için;

1) Konya'yı yenmeliyiz.

2) Uşak Sportif evinde Fb'ye ve erteleme maçında Giresun'a yenilmeli (Giresun o maçta Jackson, Ivanov ve Warren'ı oynatamayacak).

3) Bjk haftaya Büyükçekmece'yi yenmeli. Çekmece ayrıca erteleme maçında Telekom'a kaybetmeli.

4) Gaziantep TED'e kaybetmeli.

5) Konya erteleme maçında Efes'e kaybetmeli.

6) Giresun da Fb veya KSK'den birine kaybetmeli.

Bunlar gerçekleşirse RHG, Uşak ve TED'le dörtlü averaja kalıyoruz ve sekizinci sırayı kapıyoruz. Giresun'un Uşak'ı yenmesi çok zor. Hatta o maça nasıl bir kadroyla çıkacakları da merak konusu.

bunun basketbol versiyonu gibi olmuş
    Ben Size Torunlarınıza Anlatabileceğiniz Bir Hikaye Yazdım, Nasıl Anlatacağınız Size Kalmış !!!

Şenol GÜNEŞ

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sanikidze.jpg

Yıllar acımasız. Gençlik yıllarından (Kırmızı formalı)...
    Sanikidze'yi sevenler derneği kurup yönetime başkı yapalım. Kendisini uzun zamandır keyifle takip ederim. Hatta Markosvili'yi de alıp Şota-Arçil gibi bir ikili olabilirler.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı samet aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bunun basketbol versiyonu gibi olmuş
    Evet ama kolay yol bu. Yoksa altılı averajlı bir hesap daha var. Çekmece Bjk'yi yenerse diye uzayıp gidiyor...

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanikidze'yi sevenler derneği kurup yönetime başkı yapalım. Kendisini uzun zamandır keyifle takip ederim. Hatta Markosvili'yi de alıp Şota-Arçil gibi bir ikili olabilirler.
    Bir de Shermadini... ACB'de en fazla smaç yapan oyuncu şu anda (14 maçta 21 smaç).

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Yansıttığı enerji olumluydu, arkadaşlarına sahip çıktığını göstermiş. Harangody'ye yaptığı bloktan sonraki hareketleri, zafer kazanmış komutan gibiydi.

Ancak savunmasından memnuniyet duymadım.

Tekrar etmekte fayda görüyorum, Daçka maçı üçüncü çeyreğindeki gibi Velickovic'i mümkün mertebe Sertaç'la birlikte kullanmak lazım. Daha uyumlular.

Bu arada 100. üçlüğünü attı bu maçta.

Trabzonspor kariyeri

71 Maç

41 TBL/BSL
    5 Play-off
    13 Eurochallenge
    9 Eurocup
    3 Türkiye Kupası

26,5 Dk.

186/417 İki sayılık (45%)
    100/273 Üç sayılık (37%)
    113/151 Faul atışı (75%)

11,1 sayı - 6,0 rib - 2,2 ast - 0,7 tç - 1,8 tk - 0,2 blk - 2,4 faul

Bazen air-ball atsa da son maçlarda dış şutları toparladı. Bu sezon 42% ile üçlük atıyor.

İkilik bitirmekte zorlanıyor (30%).

Sol dipte kendi sağından dönüp sol elle yarım hook atışını Darüşşafaka maçında yine yaptı. O özelliğini beğeniyorum: http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1919929404
    Üst düzey savunma takımla beraber yapılır bence ama velickovicin çok iyi enerjisi vardı maçta. Böyle adamların enerjisi takıma direkt pozitif katkı sağlıyor.

erdi hakkında düşüncelerin nelerdir ? Bence hem savunmada hem hücumda oldukça dengeli ve katkılı oynuyor. Böyle bi de Türk pg bulabilirsek çok çok iyi olur bnce. Sonuçta sertaç gibi 5 numara erdi gibi 3 numaranın yanına 1 numarada eklersek rotasyonu genişletiriz fazlasıyla.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı katre-i.matem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün maçlarımızı izlemedim ama izlediklerim içinde ki Eurocup banvit ve ligdeki bjk maçları hücum üzerine oynanan maçlardı. Bunlardan banviti kazanıp bjk yi kaybettik ve benim bu maçlardan ve izlediğim diğer maçlardan aklımda kalan geri dönüşlerde sıkıntıları olan bir takımız. Kazanmak için bizim düşük tempolu oyunu tercih etmemiz sence de tek çaremiz değil mi ? Yeni gelenleri bilmiyorum ama biz atletik bir takım da değiliz özellikle de 4 ve 5 numarada atletizm sıkıntısı yaşıyoruz.
    Koç geçen sezondan istikrar sağladığı oyun anlayışı üzerinde yürümek istiyor. 4 ve 5 numaraların oyun kurabildiği asistler yaptığı. Bu da yerleşik hücum yapmayı gerektiriyor ve geçen seneden gelen Velickovic-Stepanovic/Hardy aşkını depreştiriyor. Bu hücum şeklini çeşitlendirdiğimiz zaman üst sıralar ve büyük hedefler bizim için daha yakın olur gibi geliyor yoksa bu durumda biz 6.lık tan yukarıyı zorlayabilecek bir takımdan uzak görüntü sergiliyoruz. Konudan uzaklaştık ama anladığım kadarıyla yorumlamak istedim
    Dün açıklamıştım fakat şimdi rakamlarla destekleyeyim İrfan.

Geçen sene maç başına 73,9 pozisyon üretiyorduk (Rakipler 72,8). Bu sene 70,0'dan gidiyoruz. Rakibe en az pozisyon şansı tanıyan takımız (70,3). Temponun düştüğünün en bariz göstergesi bu sayılar. Bir başka gözle oyunun daha olgun oynandığını da söyleyebiliriz.

Hani çoğunluk "Odom, Kinsey ve Velickovic varken Hardy top atamadı. O yüzden Kinsey koça kızdı." gibi senaryolar üretiyor ya... Alakası yok, Hardy yine takımın en çok top kullanan oyuncusuydu. Bizim Odom ve Kinsey'i kullanamadığımız alan, hızlı geçiş hücumlarıydı. Halbuki hazırlık turnuvalarındaki oyunumuz tam tersiydi.

(*Pozisyon sayısı, atılan şuttan farklı.)

(Velickovic gibi savunmaya takılmayan bir oyuncunun ciddi süreler aldığı takımda bu defans performansı gayet iyi.)

Yine geçen sezon analiz etmiştik oyun yapımızı. Hem rakiplere terse gelen hem de seyredenlere keyif veren modern basketbol oynuyorduk. Back door cutların oynandığı, uzunların sürekli tepeye çıkıp kısalara alan açtığı, topun el değiştirdiği... Bu sezon Kazan maçı ilk çeyreğinde bu seviyede oynadık, direkt skora yansıdı zaten. Hücum tempomuzu bir basamak ileri taşıyabilirsek takım rahatlayacak bence. Eğer Thompson şut ritmini bulur ve statik kalmazsa düzen işler.

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üst düzey savunma takımla beraber yapılır bence ama velickovicin çok iyi enerjisi vardı maçta. Böyle adamların enerjisi takıma direkt pozitif katkı sağlıyor.

erdi hakkında düşüncelerin nelerdir ? Bence hem savunmada hem hücumda oldukça dengeli ve katkılı oynuyor. Böyle bi de Türk pg bulabilirsek çok çok iyi olur bnce. Sonuçta sertaç gibi 5 numara erdi gibi 3 numaranın yanına 1 numarada eklersek rotasyonu genişletiriz fazlasıyla.
    İbrahim o şansı kullanamadı. Eurocup takımında 20 maçın üzerinde fırsat buluyorsun çıkıp bir şeyler yapacaksın. Ya şut sokacaksın ya savunma yapacaksın ya penetre edeceksin... İbrahim ne şut soktu ne savunma yaptı.

Erdi'yi konuşurken Berkay'la ilgili durumu netleştirmek lazım. Herhangi bir açıklama yapılmadı galiba. Bir anda rotasyondan düştü. Velickovic ve Kulig'in arkasında dört numarada şans bulması zor gibi. En büyük artısı şut sokmaktı. Erdi de bunu yapıyor. Köşelerden ceza şutlarını sokuyor. Üstüne ribaund alıyor, savunma enerjisini koyuyor. Tabii ilk defa buralarda oynuyor, yarın kötü maçlar veya acemi hatalar yapabilir.

Acaba Erdi'yi Daçka maçındaki gibi Hardy'yi dinlendirirken iki numarada kullanmaya devam edecek mi Markovic? Yeri geldiğinde eleştirdik, hakkını vermek lazım; bu tarz arayışlardan çekinmeyen bir koç. Sene başında Berkay'ı Alper'in yerine üç numara kullanması, geçen sene Nusret'i parlatması gibi...

ceday99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

yanlış hesaplamadıysam konya erteleme maçında efesi yenerse uşak maçına bakmamıza gerek kalmadan ilk sekizde yer alabiliyoruz.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ceday99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış hesaplamadıysam konya erteleme maçında efesi yenerse uşak maçına bakmamıza gerek kalmadan ilk sekizde yer alabiliyoruz.
    Ağabey ama Uşak bir maç kazanırsa 8 galibiyet oluyor. Biz 7'de kalıyoruz.

ceday99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ağabey ama Uşak bir maç kazanırsa 8 galibiyet oluyor. Biz 7'de kalıyoruz.
    aa haklısın ben onu atlamışım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)