Sayfa 208 Toplam 270 Sayfadan BirinciBirinci ... 108 158 198 206 207 208 209 210 218 258 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6750 adet sonuctan sayfa basi 5,176 ile 5,200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yusuf Yazıcı | LOSC Lille

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

İlk çıktığı günden beri yazıyorum. Bu çocuk 10 numara değil.
    ama anlamayan hocalar taraftar bile var

yusufun 8 numaraya veya4-3-3 kanat forvete evrilmesi şart

çocuğa ihanet ediyorlar

20 veren varsa verin gitsin

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu maç kötüydü. Geriye cok geliyor, boşa yoruluyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Çok oyalanıyor topla. Çabuk karar vermesi lazım. Her top ayağına geldiğinde 3 kere topu dürtüp düzeltiyor. Bu şekilde seviye atlaması çok zor. First touch diye tabiredilen topu ilk kontrolünü geliştirmek zorunda.

İlk çıktığı günleri hatırlasa. Daha fazla tek top oynamalı.
    "Primum non nocere" (Önce zarar verme)!

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk çıktığı günden beri yazıyorum. Bu çocuk 10 numara değil.
    ama anlamayan hocalar taraftar bile var

yusufun 8 numaraya veya4-3-3 kanat forvete evrilmesi şart

çocuğa ihanet ediyorlar

20 veren varsa verin gitsin
    son maçlarda öyle oynuyoruz. yusuf orta sahaya daha yakın oynuyor, ortalama pozisyonlara bakınca diziliş 4 3 3'e daha yakın ve yusuf etkisiz.

atomantcum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok kötü. Sezon başından beri böyle. Ayrıca bunun sebebi form düşüklüğü filan değil. Yetenekleri bu kadar. Top kontrolü, pas becerileri, çevikliği ve oyun görüşü çok çok zayıf. Bunlar bir orta sahanın temel özellikleridir. Bu yüzden Yusuf ne 8 ne 10 hiçbişey oynayamaz. Oynayamıyor da. Sezon başından beri kendinizi kandırıyorsunuz orta sahanın bi yerinde mevki bulmak için.

Ancak ileri uca yakın oynarsa arada sürpriz goller atar. Yardımcı forvet gibi pazarlayabiliriz bu şekilde. Ama böyle bir kurgu için orta sahamızı iki oyuncuya düşürmek ya da sağ kanadı iptal etmek gerekir ki bu da mümkün değil. Sırf Yusuf için takımı bozamayız. Gözden düşmeden Avrupa'ya gönderebilmemiz lazım.
    Konu atomantcum tarafından (21.04.2019 Saat 11:30 ) değiştirilmiştir.
    yattara tribününde maç izlemiş çocuk

trbzonsporlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yusufun bu furboluyla kahrını trabzonspor haric hicbir takim çekmez. adam eksiltme yok, pas alışverisi sıkıntıli, boyuna rağmen hava hakimiyeti yok, oyunu yönlendirme yok, dripling yapma zaten yok, çok kosmasına ragmen top kapma rakibi bozma yok. ne var 10-15 maçta bir güzel bir şut vurma var ve kimilerine göre hala cok genc ne dedi dün erman hoca 21 yaş artık genç degildir bu yaşta artık yusufun olması lazımdi

bide demezlermi sosa yokken yusuf 8 noda oynadı orda iyi işler yaptı. sosa yokken umraniye geldi akyazıda sana top gostermedi be, bi ankaragucunu ite kaka yenebildin. Allahtan sosa geri geldide yine pas oyununa ve seri galibiyetlere geri döndük. herzaman söylerim sosa sakatlanmasaydı bugün puan durumu cok farklı olurdu.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Kağıt üstünde ofansif orta saha gözüküyor ama öyle oynamıyor. Çok geriye geliyor defanstan top alıp oyunu açıyor gerçi bu sosa'yı rahatlatıyor ama Yusuf kötü gözüküyor.

Onu iyi yapan pozisyon ve stilden uzaklaştı farklı oyunlar deniyor bu kötü gözüksede bunun meyvesini seneye yemeye başlayacak gelişimi birden olacak göreceksiniz.
    sadece aşk bizimkisi

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

---------dmc(onazi)
    ------amc--mc(sosa)

Yusuf'un 2 mevkisi var, birisi 4-4-2 de gizli yardimci forvet rolü. Digeri ve asil mevkisi yukaridaki amc mevkisi yani ofansif orta saha mevkisidir.

Yusuf 4-3-3 sistemindeki merkez uclunun amc sidir. Bu mevkide oynayan oyuncu Benfica nin Felix i gibi ofansif agirligini koyacak. Talisca, Jaja, Alex, Mesut bunlar yaratici özel 10 numaralar, bunlarla genelde dmc siz yani 2 box to box mc li 4-2-3-1 oynarsin. Bizim Selcuk-Colman-Jaja uclusu gibi...

Onazi sakatlandiktan sonra merkeze oyuncu bulana kadar gelenden gecenden tokat yedik, ne zaman oraya Parmak i koyduk Yusuf u öne cektik takim tekrar oynamaya basladi. Burada can sikan nokta, Yusuf'un hucuma gereken katkiyi verememesi...

Aslinda yaraticilik, first touch, ceza sahasinda tilki gibi onemli eksikleri olsa da, amc oyuncusunda olmasi gereken ozellikler kendisinde var ama yuz mimiklerinden hal hareketlerinden anladigim kadariyla bu arkadas yildiz oldum triplerine girdi ve tekrar soyluyorum, son 2 yilda gram gelisim gosteremedi.

Yusuf basit tek pas, hizli oyun tarzini benimsemeli. Ondan Rivaldo olmasini bekleyen yok. Eldeki kadro ve oyun sistemimiz tam kendisine gore. Daha fazlasini yapabilir. Şb macinda patlamasi lazim, Trabzon'da cok iyi oynamisti...
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

20m ve üzeri çok teklif var. Sizin dediğiniz gibi olmuyor bu işler.

En kötü oynadığı son maçta bile %93 pas isabeti var. Yusuf pas oyununda çok çok değerli bir oyuncudur. Uzaktan şut ve duran top silahları var. Fizik gücü çok yüksek.

Çok başka seviyelere sıçrayabilecek büyük bir potansiyeli var.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı onuR AKYÜZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20m ve üzeri çok teklif var. Sizin dediğiniz gibi olmuyor bu işler.

En kötü oynadığı son maçta bile %93 pas isabeti var. Yusuf pas oyununda çok çok değerli bir oyuncudur. Uzaktan şut ve duran top silahları var. Fizik gücü çok yüksek.

Çok başka seviyelere sıçrayabilecek büyük bir potansiyeli var.
    bana bir söylermisin reis bizim takım bu sene duran toptan kaç adet gol atmış veya yusuf kaleye şut çekerek kaç gol atmış sen yorma kendini cevabını ben vereyim yusufun kullnadığı duran toplardan sıfır attığı golde 1 başarısı ortada.

Nereden
    İstanbul

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana bir söylermisin reis bizim takım bu sene duran toptan kaç adet gol atmış veya yusuf kaleye şut çekerek kaç gol atmış sen yorma kendini cevabını ben vereyim yusufun kullnadığı duran toplardan sıfır attığı golde 1 başarısı ortada.
    Sadece geçen hafta biri direkten dönen, biri de Hüseyin’in kötü vurup yerden sektirdiği iki çok net duran top pozisyonu var.

Yusuf bu sezon taktiğe bağlı olarak gol bölgelerine çok girmiyor önce bunu bir ayıralım. Şimdi öylesine seçtiğim üç maçta Yusuf’ın ısı haritalarını koyacağım. O zaman Yusuf’un taktikteki yeri daha net görülecektir;

-Fener maçı;

98659809-29E9-4903-81EC-A6C6055594B6.jpg

-Bjk maçı;

4D5A97D2-EB84-4C2B-BAB6-D46C609D57A3.jpg

-Gol attığı ibsk maçı;

7B08E3AE-C490-4914-89C6-FAC0543D61D6.jpg

Profesyonel kariyerinde 100’e yakın maçta 50’ye yakın skor katkısı yapmış bir futbolcu için bu sene ‘asist yapamıyor’ veya ‘gol atamıyor’ eleştirisi yapmak daha takımın ne oynadığının farkında değilim demektir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Kuzey Amerika

Yusufda ben oldum havalari seziyorum. Cok ama cok yanlis yapar kendisi icin. Sen su an orta derece bir oyuncusun Yusuf. Potansiyelin var ama gelistirmen gereken o kadar yer varki.. Ayrica iyi bir fiyata satilsan, yerin cok rahat doldurulur.

Nereden
    Trabzon

Hugo'dan sonra maç başına en çok şut çeken oyuncu için gol bölgelerine girmiyor deniliyor..

Geçen sezon 2.2 bu sezon ise 2.3 şut ortalaması var Yusuf'un.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yusuf koca bir sezonu neredeyse ara vermeden oynadı

Dönem dönem çok iyi oynadı

Özellikle Sosa Onazi'nin aynı anda sakat olduğu dönemde hiç alışık olmadığı mevkilerin bile hakkını verdi

Nasıl sakatlık dolayısıyla haftalarca eleştirilip bir ay dinlenip gelince yeni transfer gibi gelen Ömür etkisini gördüysek Yusuf'un da dinlenmeye ihtiyacı var

Bence Yusuf bu sezon bu takımda bir tık daha büyümüş gerçekten bu takımın lider grubunda yer almayı haketmiş, altyapının lideri olmuş bunu da gayet düzgünce yapmıştır

Ben kendi adıma son üç sezondur olduğu gibi bu sezonki Yusuf'tan da gurur duydum.

Eksikleri var mı var, kornerleri kaleye vurmasına ben de kızıyorum misal ama bu adam bu ligin marka isimlerinden birisidir, sahip çıkalım daha da büyütelim
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Emrah KabuL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hugo'dan sonra maç başına en çok şut çeken oyuncu için gol bölgelerine girmiyor deniliyor..

Geçen sezon 2.2 bu sezon ise 2.3 şut ortalaması var Yusuf'un.

Maç başı şut ortalaması 2’nin altında.

Ancak Hugo’dan sonra en çok deneyen oyuncu olduğu doğru. Ceza sahası içi ve civarı etkinliği oldukça az geçen yıla göre.

Mesela bu geçen sezonun son maç ısı haritası;

0EDFA22E-3688-46E1-AB32-5E0C63028987.jpg

Yusuf bu sezon kaleye uzak oynuyor bu yüzden skor katkısı düştü.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    İstanbul

Son olarak bu geçen sezonun ısı haritası;

2CAB3531-F05C-41ED-AD09-E198753878AC.jpg

Bu da bu sezonun;

D8C5010A-D3A7-4798-BBE8-287BD009C569.jpg

Durum gayet net aslında.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Yusufun bu sene en etkili maçı gese maçı. O maçta da daha çok ileri forvet gibi oynadı

yusufun bir kere al da at dercesine bir pasını göremedik 3 senedir
    yusuf çevre kontorlü çok kötü
    şutu iyi
    ortası iyi
    Ama bende yeterince güçlü değil
    temas oynununda sıfır

yusuf kendine rol model birisini alması gerekiyor. Ajaxtan tadic olabilir ya da başkası bilemedm

ama yusufa bu kafayla ingiltere İtalya ispanyada top göstermezler

ajax psv m.gladbach w bremen gibi takımlarda oynaması daha uygun

Nereden
    Trabzon

@onuR AKYÜZ maç başı şut ortalaması 2 derken kaynak nedir ? Whoscored verilerine göre bu sezon ki şut ortalaması 2.3 geçen sezon ki ise 2.2

Ceza sahası dışından şut ortalaması 1.5 geçen sezon ise 1.2 ceza sahası içinden şut ortalaması bu sezon 0.8 geçen sezon ise 1 yani çok da bir fark yok kaldı ki geçen sezonda bu adam aşağı yukarı böyle oynuyordu fakat skora katkı yapması nedeniyle bazı şeyler göz ardı ediliyordu bu sezonda kötü futbol devam üstüne gol ve asist de olmayınca eleştirilmesi çok normal..zaten bir kaç kişi dışında bu oyuncuyu sürekli savunan da yok..onlardan biride sensin tabi..

Isı haritalarına da baktığımızda yine geçen sezona göre öyle abartılı bir fark yok..2.yarı Sosa'nın olmadığı 4 maçta onun görevini üstlenmeye çalıştığı bir dönem vardı abartılı olmayan farkın sebebi bu olabilir mi ? ve söz konusu o 4 maçlık dönemde sadece evimizde Ankaragücü'nü zar zor 1-0 yenebilmiştik.

Lig bitiyor.. haftaya Fener ve evimizde ki bjk maçında artık sahne alması ve sezonu 3-5 golle kapatması gerekiyor..

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

20 milyon üzeri teklif varsa hele tertemiz iş olur

Nereden
    İstanbul

Alıntı Emrah KabuL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @onuR AKYÜZ maç başı şut ortalaması 2 derken kaynak nedir ? Whoscored verilerine göre bu sezon ki şut ortalaması 2.3 geçen sezon ki ise 2.2

Ceza sahası dışından şut ortalaması 1.5 geçen sezon ise 1.2 ceza sahası içinden şut ortalaması bu sezon 0.8 geçen sezon ise 1 yani çok da bir fark yok kaldı ki geçen sezonda bu adam aşağı yukarı böyle oynuyordu fakat skora katkı yapması nedeniyle bazı şeyler göz ardı ediliyordu bu sezonda kötü futbol devam üstüne gol ve asist de olmayınca eleştirilmesi çok normal..zaten bir kaç kişi dışında bu oyuncuyu sürekli savunan da yok..onlardan biride sensin tabi..

Isı haritalarına da baktığımızda yine geçen sezona göre öyle abartılı bir fark yok..2.yarı Sosa'nın olmadığı 4 maçta onun görevini üstlenmeye çalıştığı bir dönem vardı abartılı olmayan farkın sebebi bu olabilir mi ? ve söz konusu o 4 maçlık dönemde sadece evimizde Ankaragücü'nü zar zor 1-0 yenebilmiştik.

Lig bitiyor.. haftaya Fener ve evimizde ki bjk maçında artık sahne alması ve sezonu 3-5 golle kapatması gerekiyor..

Ben yetenekli ve potansiyelli olduğuna inanıyorum, sporculuğunu,iş ahlakını beğeniyorum. Bu yüzden savunuyorum. Genç ve kendi çocuğumuz olduğu için kantarın topuzunun kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bu hafta kötü oynadığını daha doğrusu faydasız oynadığını söyledim.

Herkes nasıl görmek isterse öyle bakıyor.

Isı haritalarında iki sene arasında orta saha çizgisinin gerisindeki bariz farkı görmeyebiliyor insan. Oraya koyduğum tüm maçlarda Sosa sahadaydı yine Yusuf’un orta sahanın gerisine çokça geldiği ve sahada kullandığı alanın genişliğinin fazla olduğu görülüyor.

Gol bölgelerine girmiyor diyorum sen bana şut ortalaması diyorsun. Zaten ben de şut tehdidinin yüksek olduğunu söylüyorum, şut çekmesinden doğal ne var? İki sezonda ceza sahası yoğunluğundaki farka bak. Zaten kendin söylüyorsun ceza sahası içinden şutunun azaldığını.

Buna rağmen fark yok diyebiliyorsan ne diyeyim.
    Konu Onur Akyüz tarafından (22.04.2019 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Trabzon

Yusuf bu sezon kaleye uzak oynuyor o yüzden skora katkısı yok diyerek savunuyorsun ama daha yaratıcı olmak lazım çok basit bir savunma şekli bu.

Rodellaga'dan sonra takımın en çok şut çeken oyuncusu geçen seneye göre şut oranı 0.1 daha fazla ceza sahası dışı,içi altıpas vs bunlarda aşağı yukarı aynı..

Hadi gol ve asist yapamamasını da bir kenara koyalım yetenekli dediğin adam ayağında top tutamıyor basit top kayıpları yapıyor kaptırdığı toplarda oyunu bırakıyor hız yok ikili mücadele yok bir Allah vergisi sol ayağı var e onuda artık eskisi gibi kullanamıyor şutları artık çok cılız kalıyor.. neyse dediğim gibi şu kalan 5 maçı hem kendi adına hem de takıma katkı adına iyi bir şekilde bitirir.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

bu sezon çok üretemedi ama 10 numaraya geçtiği iki dönem var. ilk yarı çift forvetli dönemde üç tane beraberlik aldık, sonra burak'ı takımdan çıkardık, malatya maçında oynamadı. fenerbahçe maçıyla birlikte üçlü ortasahaya geçtik seri geldi.

sonra yine sosa onazi sakatlandı yusuf geriye çekildi. alanya maçında sosa takıma döndü, yusuf ile birlikte defans önünde oynadı. o maçı kaybettik. göztepe maçıyla birlikte parmak takıma girdi herkes yerine döndü yine seri geldi.

yani takım buna alışmış, yusuf kötü oynasa da bu şekilde dizilince bir şekilde skoru buluyoruz.

Kaan Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yavaş. Ağır.

Yavaş bir ofansif orta saha oyuncusunun günümüz futbolunda tutunabilmesi için ekstra başka özellikleri olması lazım. Var mı? Yok.

Hiç bir şeyi çok iyi seviyede yapamayan..
    1st touch başta olmak üzere bir çok şeyi ise çok kötü yapan bir oyuncu.
    Nasıl 15-20 milyon euro'lar konuşuluyor anlamıyorum.

Zaman belki bize öğretir. Umarım.

castillo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Eveleyip gevelemeden satılmalı. 10 no oynuyorsan topla buluşunca 1-2 adam geçeceksin, defans arkasına zehir salacaksın. Yusuf bunları yapmayı geç denemiyor bile ki bundan sonra oyuncu kimliğini bu yönde evirmesi zor.

Sat Yusuf'u yerine biri rakibin üzerine üzerine gidebilen (Mossoro gibi) diğeri de top saklayıp, tekniğiyle iş yapabilen (Obertan gibi) olmak üzere iki düşük bütçeli 10 no transferi yap. Hem para girdisi olsun hem de kadronu farklı oyuncu karekteriyle genişlet. Win-win

61_Hasan_69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bir gol atsa su bence performansı yükselişe geçecek . Umarım Fb maçında ölü toprağı üzerinden atar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)