Sayfa 245 Toplam 270 Sayfadan BirinciBirinci ... 145 195 235 243 244 245 246 247 255 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6750 adet sonuctan sayfa basi 6,101 ile 6,125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yusuf Yazıcı | LOSC Lille

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhteşem kornerler kullanmaya devam ediyor.
    bizim takım onlara da vuramaz.

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Valencia maçında kaçırdığı net fırsattan dolayı baya eleştirildi. Atsa maç 0-2 olacaktı ama Lille son 10 dakika 3 gol yiyince maç 4-1 bitti ve Lille Avrupa'ya veda etti...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Nereden
    İstanbul

çıktığında 1-1 di. kalan 15 dakikada 3 gol yediler.

Samet Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Şu rezil takıma sırf adı Şampiyonlar Ligi'nde geçiyor diye transfer olmak intihar gibi bir şeydi, sağolsun onu yaptı ve bence kariyerini oldukça zora soktu.

Enes Ünal Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yazıkoldu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıktığında 1-1 di. kalan 15 dakikada 3 gol yediler.
    Trabzon'da olsa hoca Yusuf'u çıkardı baskı yemek zorunda kaldık denirdi
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.Şampiyonluğa...

Onur Recep Kıvrak !
    Yer Bordo Gök Mavi Biz Çıkınca Sahaya

reisoğlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı DeAgLeMaNyAq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valencia maçında kaçırdığı net fırsattan dolayı baya eleştirildi. Atsa maç 0-2 olacaktı ama Lille son 10 dakika 3 gol yiyince maç 4-1 bitti ve Lille Avrupa'ya veda etti...
    o pozisyonu gole cevirememek, yusuf un hala tam olmadiginin kanitidir. daha coook firina ugramasi gerekir
    İstanbul kartelini yedi kez yıktık, yine yıkacağız !
    BORDO kanımızla MAVİ göklere Trabzonspor yazacağız !..

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Soner Albayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizim yöreden nasıl olur da bu kadar soğukkanlı bir futbolcu çıktı hala şaşıyorum.

Ara ara gelsin Trabzon'a, maç içinde stres yönetimi ile ilgili dersler versin oyunculara.

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeni saha içi dizilimleriyle Lille biraz adam oldu,Yusuf bugünü de boş geçmez gibi.
    Yalnız Lille'in maçı varsa ve ekran başındaysam hiç başka bir maçı izlemedim.Garip.

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Doğru yerde oynatmayı akıl etmiş hocası.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı muratt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Yusuf hiç gelip buraları okur musun bilmem ama birkaç şey yazmak istedim sana..

Öncelikle hayatında ilk kez yaşadığın bu gurbette Allah kolaylıklar versin sana. Ben hayatımın çoğunu yurt dışında farklı ülkelerde geçirdiğim için belki söyleyeceklerim biraz işine yarar diye düşündüm..
    Maçlarını takip ediyoruz. Alışmakta zorlandığın belli. Kolay değil. Belki kendi kendine Trabzonspor ile olan günlerini karşılaştırıyor, nereyi eksik yapıyorum diye soruyorsun, belki takım arkadaşlarına kızıyorsun.
    Hepsini unut.. Senin potansiyelin ve yapabileceklerin belli, onlara şüphe yok. Şu anda yaşadığın şey tamamen adaptasyon sorunu. Bu sorunu aşmanın da tek bir yolu var, Trabzon'u artık kafanda tamamen geride bırakıp, yeni takımına yeni şehrine ve yeni arkadaşlarına alışmak. Trabzon'u arkada bırakman lazım ama oynarken de sanki Trabzon'da oynarmışcasına güvenli olman lazım. O güveni kazanman lazım. Senin karakterinde bu güç var, yoksa genç yaşta Trabzonspor formasının stresini kaldırmak kolay değil..

Peki ne yapmak lazım..

Dünkü maçta oyuna girerken hocandan son taktiği tercümansız aldığını gördüm. Hangi dilde konuştuğunu bilemiyorum, belki ingilizce olabilir. Ama ingilizcenin de iyi olmadığını biliyoruz. En az futbol kadar bu dil de önemli. Hem ingilizce, hem Fransızca. Aynı anda değil belki, ama bu sene ağırlığı fransızcaya verirsen bu işi götürürsün. Özel ders al, bu işe odaklan. Fransa'da yaşıyorsun, bu dili öğrenmek için daha iyi bir fırsat olmaz. Her gün Zeki ile veya Türk arkadaşlarınla takılma, Fransızlarla takıl arada. Orada bir Trabzon'lu turist olarak yaşadığın sürece sahada gerçek Yusuf olamazsın. Önce kendini oraya ait hissetmelisin.. Bu yılkli hedefin bu olmalı. Sonra da seneye ingilizce, zira bundan sonra yolun premier lige gidiyor biliyorsun. Ve bu dünyada var olan biri olarak, İngilizce-Fransızca konuşabildiğin zaman futbolu bıraktıktan sonra da çok şeyler yapabilirsin, yöneticilik, teknik direktörlük ve menejerlik ne istersen. Dil çok önemli, bunu küçümseme. Ve dil öğrenmekten de korkma. Ben Rusya'da çalışırken ilkokul mezunu işçilerin Rusça öğrenme hızlarına hep hayret etmiştim. Ço zor değil ve sen fazlasıyla zekisin. Yeterki odaklan bu işe. Özel hayatın ve hayat görüşün bizleri ilgilendirmez tabi ama eğer olabiliyorsa Fransızca konuşan bir kız arkadaş bu işleri de çok kolaylaştırabilir, bence bu ihtimali de düşün

Sonuçta Fransızca konuşamadığın sürece istediğin Yusuf'u gösteremezsin. Buna odaklan.

Gurbete çıkan her Trabzon'lu gibi, lütfen memleket hasreti ile sıkılıp durma. İşte bu senin en büyük engelin. Sahada gerçek Yusuf'u engelleyen senin kara lahana ve hamsi özlemin olabilir. Memleketten yemek de getirme, oranın yemeklerine alış. Sağlıklı besleniyorsundur mutlaka, ama burada bahsettiğim bu işin psikolojik boyutu. Kendini oraya ait hissetmen şart. Dil, yemek, arkadaş çevresi herşey bunun bir parçası. Nasıl Trabzon'da arabayla dolaşırken herkesle diyalog kurabiliyorsun ya rahatça, bunu orada da yapabilirsin.

Gelelim işin futbol boyutuna. Evet kötü oynuyorsun. İstediğin pozisyonda değilsin. İstediğin özgürlüğe sahip değilsin. Ayağında çok tutuyorsun ve bu nedenle takımına maç da kaybettirdin. Kafandan neler geçiyor bilemiyorum, daha çok çalışmalıyım diyorsun belki evet çalışmalısın ama daha kritik bir konu var. Yeni takım düzenine uyum sağlaman, arkadaşlarının güvenini kazanman, takımın bir parçası olman. Evet belki bugün istediğin kadar top alamıyorsun ama aldığın topları verimli kullandıkça daha çok alacaksın. Belki istediğin yerde oynamıyorsun ama daha iyi oldukça hocan sana istediğin özgürlüğü de verecektir, ilk maçlarda verdi zaten bu kadar parayı sana inanmasa yatırmazlardı. O yüzden ne hocanı ne arkadaşlarını senin karşındaymış gibi düşünme, aksine hepsinin yanında olacağını bil, sadece bunu senin başarman gerekiyor.

Senin en güçlü özelliklerinden biri, tek dokunuşla, veya 1-2 dokunuşla oyunu hızlandırabiliyor olman. Abduş, Sosa ve Perreira gibi adamlarla bunu çok güzel yapıyordun. Gene yapabilirsin. O akışkanlığın kilit ismi sen olabilirsin. Ama kendini göstermek hırsıyla bunu yapmak yerine ayağında top tutmayı tercih ediyorsun. Veya yeterince top alamadığın için ayağına gelen az sayıda topu daha iyi değerlendirmen gerekiyor. Gerek yok bu şekilde düşünmeye. Kendini ıspatlama stresini bırak kenara. Top oynamaya çalış, keyif alarak. Hızlı, seri, takımın parçası olarak. Bırak senin attığın seri top sana geri gelmesin veya kayıp olsun. Ama sen bunu ısrarla yaptıkça (top kaybetmeden) hem hocan, hem arkadaşların hem de taraftar seni daha iyi anlayacktır, o zaman işte bu yaptıkların karşılık bulacak. Lille'e bu akışkanlığı sen kazandırabilirsin ve bunu yaptığın zaman Trabzon'daki gibi oyunun en değerli parçası olabilirsin. O anda zaten kendini geliştirebileceğin fırsatlar sana bolca gelecektir. Üzerindeki baskıyı atman lazım. Rahat olman lazım kafa olarak. O takımdakilerin hepsinden daha yeteneklisin, daha gençsin, daha güçlüsün.

Trabzon'da Abduş, Sosa ve Perreira ile kurduğun oyun içi iletişimi başta oradaki takım arkadaşlarınla da kurmaya çalış, özellikle Araujoö, Xeka, Soumare, Remy ve hatta aynı anda sahada olmasanız bile bence en önemlisi İkone. Antremanlarda, maçlarda hatta saha dışında konuş bu adamlarla. Sürekli bunlara top at ve top iste. Öğret onlara da. Sahada Zeki seninle oynayınca ne güzel futbol ortaya koyuyorsun, bu diğerlerinden de aynı desteği alman şart, bunun için de onların sana inanması lazım. Eğer senin onlara inandığını görürlerse onlar da sana inanacaklardır. Ama iletişim kuramazsan olmaz, onlar uzaklaşır sen uzaklaşırsın. Bu iş takım oyunu, sadece Zeki ile takım olamazsın. Tüm takımın parçası olman lazım. Evet şu anda belki takımda bireysellik biraz ön planda ama bunu sen kırabilirsin abartmıyorum bu potansiyelin var zeka olarak.

Neyse, okur musun bilmem ama yazdım işte. İzliyoruz seni. Bir Trabzon maçlarını bir de Lille maçlarını izliyoruz biz. Sen bize bakma. Dediğim gibi adapte ol. Geriye geçmişe değil önüne bak, ileriye bak. Sana nasip olan bu şans, emeklerinle geldiğin bu noktayı çok daha ilerlere taşıyabilirsin. Yaşın çok genç, karakterin çok güçlü, futbolun çok özel. Sakın pes etme. Mücadeye devam. Dualarımız seninle...
    Yusuf'un Fransızca demecinden kısa zaman önce yazmıştım yukardakini, denk gelmiş.
    Sevgili Yusuf kardeşim, demeçin çok güzel. Ezberlenen basit bir cümle aslında ama telafüz (özellikle o gırtlaktan çıkan r, hiç de kolay değildir) iyi bir başlangıç. Ama sadece başlangıç. Devamını getirmen şart.
    1 tanesini 30 yaşından sonra öğrenmiş, 3 yabancı dil konuşabilen biri olarak şunu söylemek isterim ki dil öğrenmek demek, çalışmak ve bol pratik yapmak demektir. Günde 1 saat ders alıp, gün içinde öğrendiklerini mümkün mertebe pratik yapmaya çalışırsan, çok değil 6 ay sonra tercümansız demeç verebilirsin. Ve de çok keyiflidir. Başka bir kültüre girişin anahtarı dil.. Devamını getirmen dileğiyle..

Dün akşam Metz maçını izledik. Zaten biz bir Trabzonspor maçını izliyoruz, bir de Lille maçlarını sayende. Kazanmanız gereken ve senden de skor ve asist beklediğimiz bir maçtı. Olmadı. 90 dakika sahada kalman iyi, süre almak alışmanı hızlandırır. Hocan sana güveniyor belli ki, yoksa ısrar etmez. Seni kazanmak istiyor. Zamanla karşılığı da gelir bunun.

Oynadığın pozisyon tam sana uygun yer ama oynama şeklin çok verimli değil gibi. Belki bunu hocanla konuşuyorsundur bilemiyorum ama maçta benim gördüğüm görüntü şöyle. Forvete yakın oynayıp, bol bol ceza sahasına girip, aynı zamanda da sırtı dönük orta sahadan top isteyen bir pozisyon. Bu 10 numara değil, 9 numara, veya 9.5 denilen pozisyon. Burada senin verimli olman zor gibi duruyor. Senin oyunu daha geniş görüp top dağıtman, asist yapman lazım. Orada o şekilde sırtı dönük top alıp ve duvar olabilirsin ne de içeri dönebilirsin. Senin özelliklerin öyle değil. Kağıt üzerinde 10 numara gibi duran bu pozisyon oyun içinde öyle değil. Bu şekilde verimli olman zor gibi görünüyor.

Basit bir örnek vereyim, top kenarlara gittiğinde ikinci forvet olarak ceza sahasına giriyorsun. Oysa senin kariyerinde öyle gelen bir ortaya kafayla atılmış bir golün yok. Bize sözün vardı kafayla atcam diye, ama yok. Oysa biraz geride kalsan, defanstan seken toplara etkili vuruş yapma ihtimalin çok daha fazla. Yani özelliklerine uygun şekilde hareket etmen lazım.

Neyse.. Allah yardımcın olsun. Daha yolun uzun. Sabırlı olmakta fayda var, aceleci davranmaya gerek yok. İyi yolda gidiyorsun, çalışmaya devam. Hem saha içinde antremanlarda, hem da saha dışında fransızca olsun başka şeyler olsun. Kendini geliştirmeye devam et.. Dediğim gibi, dualarımız seninle... Gururla izliyoruz...
    İnadına Trabzonspor !

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı muratt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Oynadığın pozisyon tam sana uygun yer ama oynama şeklin çok verimli değil gibi. Belki bunu hocanla konuşuyorsundur bilemiyorum ama maçta benim gördüğüm görüntü şöyle. Forvete yakın oynayıp, bol bol ceza sahasına girip, aynı zamanda da sırtı dönük orta sahadan top isteyen bir pozisyon. Bu 10 numara değil, 9 numara, veya 9.5 denilen pozisyon. Burada senin verimli olman zor gibi duruyor. Senin oyunu daha geniş görüp top dağıtman, asist yapman lazım. Orada o şekilde sırtı dönük top alıp ve duvar olabilirsin ne de içeri dönebilirsin. Senin özelliklerin öyle değil. Kağıt üzerinde 10 numara gibi duran bu pozisyon oyun içinde öyle değil. Bu şekilde verimli olman zor gibi görünüyor.
    aynen öyle oynadı metz maçında ve kitlendi kaldı dar bir bölgeye. onun tarzı bu değil muhtemelen hocası dedi böyle oyna diye ama yanlış rol yusuf için. bi ara 3'lü forvet oynadı lille o iki maçta asistler yaptı yusuf ama son maç değiştirdi yine.

serbestlik vermiyor hocaları oysa yusuf orta sahaya gelip top alması lazım yada 3'lü forvette devam edecekler sağ kanat forvet olarak iyi iş çıkarabilir.
    sadece aşk bizimkisi

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle oynadı metz maçında ve kitlendi kaldı dar bir bölgeye. onun tarzı bu değil muhtemelen hocası dedi böyle oyna diye ama yanlış rol yusuf için. bi ara 3'lü forvet oynadı lille o iki maçta asistler yaptı yusuf ama son maç değiştirdi yine.

serbestlik vermiyor hocaları oysa yusuf orta sahaya gelip top alması lazım yada 3'lü forvette devam edecekler sağ kanat forvet olarak iyi iş çıkarabilir.
    Kesinlikle katılıyorum. Yusuf'tan verim almak isteyen hoca onun futbol zekasına güvenmeli ve belli ölçüde serbestlik vermeli. Şunu unutmamak lazım, Yusuf'un yetenekleri kadar oyun zekası da ona fark katıyor. Ama elinden oyun zekası alınınca (özgürlüğü kısıtlanınca) düz bir oyuncu haline gelebiliyor. Bence olan durum biraz bu. Yusuf özgür kalsa, oyun içinde çok daha doğru yerlerde pozisyon alıp takımın hücum gücüne hareketlilik kazandırabilir. Yusuf takımına çok daha akışkan bir oyun oynatabilir, burada hoca bunu göremiyor sanırım.
    İnadına Trabzonspor !

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Biraz ağırlaşmış kilo fazlası var gibi görünüyor ya da vücut aşırı gelişince hantallaşmış. Biraz daha incelip hızlanmalı 22 yaşında hücum oyuncusu bu kadar yavaş olamaz. Video çok güzel olmuş 20 dakikada çok net belli oluyor dönüşlerindeki ve düz koşudaki yavaşlığı.

https://www.youtube.com/watch?v=dFOhRouAKo4

Nereden
    Sakarya

altyapıdan çıkan futbolcuların kulübe aidiyeti daha yüksek olması beklenir ama yusuf kulüpten bağımsız hareket edip transfer oldu. paşa gönlü bilir kimseyi zorla tutamayız. bir gün elbet transfer olacaktı fakat bunun kararını trabzonla birlikte vermeliydi. futbolcu bu gelir gider hiç takılmam böyle şeylere benim asıl takıldığım nokta "ülkemi temsil edeceğim" vs gibi safsatalar duymak. kaçırdığım birşey mi var anlamıyorum, lille şampiyon olunca yusufun hatrına bayrağımız göndere çekilip istiklal marşı mı okunacak. nedir bu temsil saçmalığı. her futbolcu gibi sende kendinden başkasını temsil etmiyorsun. Bir de açıklama yapmış demiş ki: Trabzon için de iyi oldu; Trabzon bir futbolcu fabrikası. Bende fabrikanın ilk satışıyım. "Ben buraya geldikten sonra insanlar Trabzonspor kulübüne bakacaklar “Bu oyuncu nereden geldi, var mı bundan daha?” diyecekler. işte bu tip esnaf ağzı açıklamalarda sinir bozucu oluyor. zeki çelik 2. ligde oynarken transfer oldu, meraklanma her yere bakıyorlar zaten. safsata duymaktan sıkıldım. tranzonla ilişkin sadece seni takip eden bazı taraftarlarla sınırlı, fazlası değil.

İsmail ALİOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Adam kalitesini gosterdi cok iyi bir firsat gecti eline gitti. Satan memnun satilan memnun. Adam tum taraftarlarin -ki kendiside bu takimin koyu taraftari- dedigi seyi soylemis. Dikkati baska yere cekmis ama siz tam zit yerden algilamissiniz.

Yahu birakin bu duygusalligi. Yusufun aciklamalarina safsata diyenler kendilerini, kendi safsatasiyla bogdugunu anlayamiyor. Yahu kendinizi sikmayin bu kadar.
    Konu İsmail ALİOĞLU tarafından (08.12.2019 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

16 mac cikmis.
    Bizim Bonusa ne kadar kaldi?
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 mac cikmis.
    Bizim Bonusa ne kadar kaldi?
    Yusuf Yazıcı, 25 maç oynaması halinde, Lille Kulübü, Trabzonspor'a, 1.000.000.-EUR daha ödeyecektir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bugün yine 75'de sokarlar oyuna heralde.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Emre Veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çapraz bağları kopmuş.
    Konu Emre Veli tarafından (26.12.2019 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.

Mesut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Geçmiş olsun Yusuf

Beypba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Euro 2020 'yi kaçırıyorsun. Geçmiş olsun....

Bu yaz menajerinle beraber beni çok sinirlendirdin..

Ama Sanki, şu 25 maç oynarsa 1M€ daha gelir maddesini doldurup sakatlanman içimi burktu..

Keşke o futboldan ziyade atletizm ve 100 metreci takımına gitmeseydin..

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Çok gereksiz bir pozisyonda sakatlandı. Yazık oldu.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

KARAGOZLUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Gecmis olsun yusuf cok yazik oldu sana
    euro2020 de gitti aynisi adbus icin gecerli
    hic gitmeyecektin bu yaz
    hele lille gibi dandik bir takimda ne isin vardi

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fiziksel altyapıyı sağlayamadan, sezon başı kampını verimli geçiremeden Fransa gibi ilk 3 maddenin Koşmak - Çok koşmak - Daha çok koşmak olduğu bir lige gitmek doğru muydu bilemedim. Yine de hayallerin için adım attığın ve bize çok ciddi bir para kazandırdığın için saygı duyuyorum.

Umarım sahalara bir an önce daha güçlü şekilde dönersin. Milli takımın sana ihtiyacı var. Allah yardımcın olsun.
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)