Sayfa 141 Toplam 270 Sayfadan BirinciBirinci ... 41 91 131 139 140 141 142 143 151 191 241 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6750 adet sonuctan sayfa basi 3,501 ile 3,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yusuf Yazıcı | LOSC Lille

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük oyuncu geliyor hemde çok büyük.

günümüzde en önemli olaylardan biri skor üretmek yani gol ve skora katkı sağlamak yani asist.yazıcıda iki özellikte mevcut.

tahminim bonservis değeri en az 50 milyon avro olacak gelecek sezonun yaz aylarında.

ideal mevkisi iki forvetten biri.luis suarez tarzı forvet tiplemesi.yanında romalı edin dzeko a.madrid li diego costa tarzı santraforla oynarsa harika bir ikili olur.
    Abi Yusuf iyi bir oyuncu ama fazla abartmamak lazım.Artıları da eksileri de belli.Bana göre 20 milyon euro bandını geçemez.Büyük oyuncu olmak için birkaç tane üst düzey özelliğin olması lazım.Yusufun en iyi özelliği duran toplarda ki başarısı.Duran toplar haricinde de iyi özellikleri var ama duran toplarda olduğu kadar üst düzey başka bir özelliği yok.

Hız,First Touch,Teknik,Dribbling,Frikik,Şut,Pas

Yusuf bu özelliklerin hiçbirisinde üst düzey diyebileceğimiz bir oyuncu değil.

Yusufu kötülemek için söylemiyorum.Altyapıdan gelen,katkı sağlayan her oyuncu benim için pırlantadır ancak realist değerlendirme yapacak olursak başta da söylediğim gibi 20 milyon euronun üzerine çıkamaz.

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Yusuf iyi bir oyuncu ama fazla abartmamak lazım.Artıları da eksileri de belli.Bana göre 20 milyon euro bandını geçemez.Büyük oyuncu olmak için birkaç tane üst düzey özelliğin olması lazım.Yusufun en iyi özelliği duran toplarda ki başarısı.Duran toplar haricinde de iyi özellikleri var ama duran toplarda olduğu kadar üst düzey başka bir özelliği yok.

Yusufu kötülemek için söylemiyorum.Altyapıdan gelen,katkı sağlayan her oyuncu benim için pırlantadır ancak realist değerlendirme yapacak olursak başta da söylediğim gibi 20 milyon euronun üzerine çıkamaz.
    el cevap

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    el cevap

Hocam ben kendimce doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazarak bir cevap vermeye çalıştım.Benim görüşlerim doğru olmayabilir sadece düşüncelerimi aktardım belki de ben yanılıyor da olabilirim ancak genel olarak yorumlarınızı beğendiğim biri olarak sizden videolu bir cevabı hiç beklemiyordum.Trabzonsporun her maçını izliyoruz video izlemeye gerek yok.Hocam ozaman ben de sana kesinlikle kıyaslama amacıyla değil de sadece videoları eleştirmek amaçlı bir video atıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=3P5X4AV0yx0

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

özellikleri bölüp parçalamaya saygı duyuyorum ama sonunda bir daha toplayıp bütüne bakmak lazım. yusuf etkili bir oyuncu ve gole gidiyor. çok önemli özellik, son zamanlarda golcü çıkmıyor herkes ortasaha.

geçen sene mesafeleri iyi ayarlayan takım olarak iyi geçirdiğimiz dönem vardı. şuan fener'in oynadığı kompakt yapıda oynuyorduk, o dönemden alnının akıyla çıktı bence. basit ve etkili futbol oynadı. bu sene mesafeler açılınca çok zorlandı ama avrupa'da böyle top oynayan takım yok. rakip yarı alanda kalabalıklaşan takımların oyuncusu. bu yüzden hedefi olan takımlar takip edecektir.

biz her hareketine mercek tutuyoruz ama sene sonunda istatistikler karıştırılınca, genç oyuncu olarak hemen ön plana çıkar.

Nereden
    İstanbul

Hocam ben kendimce doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yazarak bir cevap vermeye çalıştım.Benim görüşlerim doğru olmayabilir sadece düşüncelerimi aktardım belki de ben yanılıyor da olabilirim ancak genel olarak yorumlarınızı beğendiğim biri olarak sizden videolu bir cevabı hiç beklemiyordum.Trabzonsporun her maçını izliyoruz video izlemeye gerek yok.Hocam ozaman ben de sana kesinlikle kıyaslama amacıyla değil de sadece videoları eleştirmek amaçlı bir video atıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=3P5X4AV0yx0
    videosuz anlatmak gerekirse yazıcı efektif oyuncu tiplemesi diyebiliriz.yani iş yapan oyuncu.örnek vermek gerekirse efektifliğin tam zıddı emre mor dur.ve bu oyuncuya 13 milyon avro verildi.piyasanın nasıl yükseldiğini buradan görebiliriz.
    topsuz oyunda olması gereken yerde.yani kendini gole hazırlıyor.
    topla oyunda takım oyuncusu.gereksiz atraksiyonlara girmiyor.modric kroos tarzı.
    en önemli özelliği baskı anında ne yapacağını biliyor.çünkü avrupada alan daraltarak oynanıyor oyun.
    cengiz ünder in topla yeteneği yazıcı kadar olmadığı için romada yarı finalde sırıttı biraz.oyunun paslaşmanın içine giremedi.girdiğinde ise ekarte ettiler cengizi.yazıcıya baskı yaptığında etkisiz bırakmak biraz zor.
    yazıcıyı mesut özilin golcü versiyonu olarak görebiliriz.özilin gol özellikleri sezisi düşük olmasına rağmen 50 milyon avroya transfer oldu.
    özile dışarıdan baktığımızda çok basit oynuyor diyebiliriz ama öyle değil.hızlı düşünüp pası olması gereken yere atması önemli bir özellik.

bu arada şunuda ifade etmek lazım.yetenekli oyuncuyu ülkemizde bazen kısıtlıyoruz.taraftar ve medya yetenekli oyuncunun sahada rahat hareket etmemesine neden oluyor.hele bu oyuncu çok genç ise.misal okay son dönemine kadar kendine güveni bazen çok düşük idi.ama son dönemde orta sahada rahat olunca ortaya patrik viera tarzı bişey çıktı.videoda bazı maçlarda çok rahat olduğunu görebiliriyoruz.eski maçlar daha çok.

ikincisi yazıcı henüz 21 yaşında.kariyer zirvesi ve potansiyelinin zirvesinde değil.haliyle bu iki unsuruda eklediğimizde en az 50 milyon avroluk bir bonservis bütçesi ayrılması işten bile olmaz.topla yeteneği olup topsuz oyunda efektif olup skora katkı vermek az rastlanan bir vakıa.bu tarzı biraz isco ya benzetebiliriz.
    Konu jairzinho tarafından (30.04.2018 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

bu arada özer hurmacı videosunda 2:34 ve arkasından gelen 2:46 dakikadaki enstantane çoğu topla yetenekli oyuncunun kafasının o şekil çalıştığını ve bundan dolayı ilerlemediğini gösteriyor.yani çalım at at sonra git sağına pas ver.doğaçlama bir oyuncu yada oyun.bu arkadaşlar küçük takımda bunları yaparken büyük takıma gelince beraber oynama efektif oynama zorunluluğunu görürler.küçük takımda takımın yıldızı olup topla 100 defa buluşup yaptığın yararı büyük takımda 30 defa buluşup yapmak zorundasın.ve bunu dar alanda yapacaksın.dar alanda yapacağın için öyle çalım ata ata değil hızlı düşünüp hızlı paslaşarak yapacaksın.basit oynamak biraz ondan zordur.çünkü zeka devreye girer.

yazıcının videosuna gelelim. 7:30 daki enstantane.topu önüne alma ve hemen pasını verme.topla oyun zeka ve yetenek.sonra topsuz oyuna başlıyor.yani pasını verdikten sonra koşuyor.bu koşu hem castillo nun biraz önünü açıp birazda defansı şaşırtıyor vede kendini pas verilmesi halinde gole hazırlıyor.

yanlış anlaşılmasın özer hurmacı kötüdür demiyorum.ama seviye atlaması gerekiyordu.atlayamadı.geçen sezon akhisarın çıkış yaptığı son 9 haftada etkin bir rol almıştı.büyük takımlar doğaçlama oyuncuyu kaldırmıyor. .emre mor dan bundan dolayı vazgeçti dortmund.
    Konu jairzinho tarafından (30.04.2018 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı yasinylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış ifade ettim Tuncay'ın Yusuf kadar iyi bir ayağı yok demek istedim.
    o konuda haklısın yalnız dinamo gibi herifti. Bize attığı o saçma sapan yere sektirerek attığı golü unutamıyorum.

@Sefer Asan yusufun pek sağ ayağı yok gibi ya da ben dikkat edemedim

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı arcadia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o konuda haklısın yalnız dinamo gibi herifti. Bize attığı o saçma sapan yere sektirerek attığı golü unutamıyorum.

geçende atti ya Kayseri'ye sanirim, sag ayakla yaptigi en kötü vurus oysa iyi, hattâ gsye karsi direkten dönen vurusu vardi ayni sekilde, ya bu sene ya geçen sene... he vurus sekline bakinca pek saglam vurmuyor ve sans yaninda gibi duruyor ama sans da önemli bir sey sonuçta =)
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Tuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam 2 olsun. rakip alanda top tutmak zordur, kucka'nın en ufak preste feleğini şaşırmasından bunu anlayabilirsin. 30 yaşında adamın eli ayağına dolaşıyor. yusuf eleştirisi tamam de kucka övgüsü görünce dayanamıyorum. kesinlikle yanılmadığıma inandığım durumlarda yorum yapmak zevkli oluyor.
    Aslında Yusuf hakkında söylediklerinde kısmen doğruluk payı var.

Ben de top hakimiyeti, çevre kontrolü olarak defektleri olduğunu düşünüyorum.

Fakat kanat oyuncusuna dönüşerek bu alandaki sorumluluğu azaltılıp. Heyecanı ve coşkusu ile orada gelişeceğine inanıyorum.

Yalnız top kaybı sıralamasında Abdülkadir, Sosa ve Castillo'da ön sıralarda yer alıyor.

Hani arkadaşa daha önce de söyledim. İstatistik her zaman net fikir vermez.

3.bölgede oynayan futbolcular deneyen, karıştıran oyuncular. Bu yüzden her zaman top kaybetmeye meyillidir. Burak gibi abartılı top kaybı yapan oyuncu hariç.

Ayriyetten ifade ettiğin gibi teknik ve oyun zekası olarak Yusuf'un onda biri etmeyecek Kucka'yı övüp, Yusuf'u yermesi tutarsızlığın alasıdır.

Nereden
    Bursa

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçende atti ya Kayseri'ye sanirim, sag ayakla yaptigi en kötü vurus oysa iyi, hattâ gsye karsi direkten dönen vurusu vardi ayni sekilde, ya bu sene ya geçen sene... he vurus sekline bakinca pek saglam vurmuyor ve sans yaninda gibi duruyor ama sans da önemli bir sey sonuçta =)
    Oradan bir çıkarım yapamayız ters ayakla gol olma ihtimali yüksek bir pozisyondu ama kötü olduğunu ben de düşünmüyorum. Merak ettiğim ne denli şut çalıştıkları

Nereden
    Trabzon

Tuğrul ve artvints

Kucka'yı övdüğüm falan yok.O adamı yerin dibine sokup çöp,rezil yılın bidonu falan diyenlere karşı malesef savunmak zorunda kalıyoruz.Oyuncunun başlığında benim de kabul ettiğim bazı durumlar var evet o paralara göre beklentileri karşılayamadı ama bu onu rezil,çöp falan yapmaz.Hele ki Aytaç ile falan kıyaslanıp Aytaç'ın daha iyi olduğu söylenirse kusura bakmayın savunurum ama dediğim gibi ortada övme durumu yok.

Istatistikler dediğim gibi işinize gelmediği için önemsiz olarak görüyorsunuz.Bahsedildiği gibi çöp,rezil vs. olan bir oyuncunun istatiksel olarak da dibe vurması gerekirdi ama öyle değil işte.

Neyse ben her zaman gördüğümü söylerim Yusuf'da olan eksiklikleri sizlerde görün istedim olay bu.Benim gibi düşünenler de az değil özellikle topla olan ilişkisi hakkında.
    Konu Emrah KabuL tarafından (30.04.2018 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yanlış yapıyorsunuz. TV'de Olcay da yanlış yapıyor. Böyle davranışları dışlamalıyız. Ama her seferinde gündeme getirerek içselleştiriyoruz, Trabzonspor taraftarını yanlış tanıtıyoruz. Bunu duyan futbolcular da kulüpten soğuyor. Buna sebep oluyoruz. Taraftarın protesto hakkı demokratik hakkıdır, ona bir şey demiyorum, hatta bu hemen her kulüpte olur, kötü bir şey de değildir, futbolcuyu yeri gelir kendine getirir, fakat elbette küfürün hakaretin karşısındayım. Velhasıl küfür eden küçük bir zümreyi Trabzonspor taraftarı ya da önemli bir bölümü olarak görürsek bu kulübün can damarı taraftarları kaybederiz. Herkes soğur. Olcay okuyormusun Olcay...
    Konu Travelair tarafından (01.05.2018 Saat 09:20 ) değiştirilmiştir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

yasinylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı arcadia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Elazığspor'a da dk 90 da topu sürerken sektirip vurduğu top da gol olmuştu bir kere.

must61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1 sezon daha kalırsa ne şekilde evrilir performansı?

Ben güvenemiyorum bu memlekete, iş sadece oyuncunun bireysel disipliniyle, karakteriyle ilgili değil.

Taraftar baskısı ayrı, medya ayrı tüketir. Yeterli gelişim imkanı sağlayamazsın, potansiyelini zorlama ihtiyacını hissettiremezsin, rekabet ve disiplin seviyesini avrupa standardına taşıyamazsın. Yeri gelir adamlığın tartışılır performansından öte.

Seneye kal isterim, ama bu ve benzeri onlarca sebeple değerini düşürme olasılığı az değil. Bir çok örneği var geçmişe bakınca.

10 milyon euro üstü bir rakamla bizi avrupada temsil etme fırsatı olursa, hem kendisi hem takım adına daha doğru bir karar olacak gibi. Hayırlısı.
    #Dik oyna

Nereden
    Bursa

Ne olursa olsun henüz çok genç. Avrupaya katılma durumu olursa bu çocukların kendilerini gösterme fırsatı olacak. Okayın yaşı geçiyor kabul ediyorum ama bu çocukların en azından bir yıl daha kalmaları taraftarıyım. Öyle veya böyle gruplara kalırsak bir şekilde gol atacaklar estetik hareketleri olacak bunlar hep prim edecek. Dahası adamlar zaten Avrupanın gözetiminde. İyi bir hoca ile çalışıp sorumluluk yüklenebilecekleri bir ortam olduğunda kesinlikle potansiyellerini gösterebileceklerine inanıyorum. İnşallah Şenol hoca veya bu anlamda yetkin bir adam gelirde çocukların önleri açılır

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Dünkü maçtan sonra da emin oldum, Yusuf Yazıcı'nın dengi Thomas Müller'dir. İkiside aynı tip oyuncu.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Emre Veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Demek kornerden gol atacasun gadaşum he mi?

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kornerden kaleye vurmak nasıl bir saçmalıktır? Önceki maçlarda da yapmış ben "kötü orta açtı, kaleye vurmadı" demiştim, öyle görmüştüm. Bugün yaptığı aptallık resmen.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Ahmet Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Beyefendi kornerden gol atıp istatistik yapmaya çalışıyor. Kulüp ahır durumunda şu an.

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

23141412312 maçtır mevkisini bulamadı, 2018 yılında bunu söylemek bile tuhaf ama futbolcuyu doğru mevkide oynatacak antrenörü bulup getirmeliyiz. Bakın en temel kuraldan bahsediyorum, bu bile bizim için nimetmiş gibi gözüküyor çünkü taktik disiplini vs.. geçtim oyuncular doğru mevkilerde oynatılmıyor. Adam geldi geleli Yusuf başta olmak üzere çoğu oyuncuya mevki bulamadı.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben burda bu maç için değil defalarca yazdım sadece korner atmakla futbolcu olunmuyor yusuf şuan avrupanın hiç bir üst seviye liginde bu fizkle top oynayamaz

Emirhan Çorumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Sadece simariklik. Arkadas 1-2 Hafta Kadro disi kalip yaptigi artistlikleri düsünmeli. Yeni sezon kampina adam gibi girmeli ve oynadigi takimin Trabzonspor oldugunu hatirlamali.
    “Gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın.”

Nereden
    Bursa

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben burda bu maç için değil defalarca yazdım sadece korner atmakla futbolcu olunmuyor yusuf şuan avrupanın hiç bir üst seviye liginde bu fizkle top oynayamaz
    Sahada son dakikalarda fizik olarak ayakta kalıp,direnç gösteren üç futbolcu vardı Yusuf,Kadir ve Kucka.Farklı bir maçı mı izledik,isterseniz tekrar bir izleyin.
    • Memento mori

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bugün 2 gol atan Novak’tan sonra takımın en iyisiydi.

Kornerden direkt kaleye vurmayı deniyor, bu 100 kere denesen belki 1 kere olabilecek bi şey bu konuda ikaz edilebilir, gençliğine heyecanına vermek lazım.

Ama kasıtlı yorumlar cidden çok rahatsızlık verici bir boyuta ulaştı. Niye yapıyorsunuz bunu?

Bugün takımda bi şey yapmaya çalışan Kucka’yla birlikte sadece Yusuf vardı.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

ttsfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Kornerden kaleye vurması bile sadece istatistik yapma çabası içinde olduğunu gösteriyor. Sezon başından beri bir maçta bile sorumluluk alıp takımı taşıdığını görmedim. Sezon boyunca kaleciden bile daha az topla buluştuğu maçlar oldu. Eğer 10 numara mevkisinde oynamak istiyorsa kendini çok daha geliştirmeli. Keşke bu sezon Sosa ile rekabete girmek yerine ondan bir şeyler öğrenmeyi deneseydi. Sezon sonunda iyi bir teklif gelmesi halinde satılması taraftarıyım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)