Sayfa 1304 Toplam 1344 Sayfadan BirinciBirinci ... 304 804 1204 1254 1294 1302 1303 1304 1305 1306 1314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33596 adet sonuctan sayfa basi 32,576 ile 32,600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yönetime Yönelik Eleþtiriler...

61_Hasan_69 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

En hayýrlý is futbol kulübünün basketbol kulübünün falan hepsinin kapanmasý.

Mesut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    35

Screenshot_2018-07-14-10-51-12-384.jpg
    Yorumu beðenen kiþiye bakýn

Karmam - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Baþkan Aðaoðlu, "En son yöneticilik yaptýðým dönemde böyle bir piyasa yoktu. Nasýl böyle bir hale gelmiþ anlamýyorum. Kulüp olarak bu þektilde transfer yapmamýz söz konusu deðil" dedi."

14.07.2018 - Trabzonspor baþkaný Ahmet Aðaoðlu'nun, baþkanlýðýnýn 5. ayýnda yaptýðý açýklama.

Keþke ben de aday olsaydým, böyle ben de yönetirdim. Kredi çek, futbolcu sat, piyasayý eleþtir, gerçekleþtirmeyi beceremediðin her icraat için baþkalarýný suçla, altyapýdaki oyuncularýna atar gider yap takýmdan kov, FEDA diye proje yap bir tane futbolcun seni ciddiye almasýn, baðýþ kampanyasý düzenle kendin katýlma, gençlere önem vereceðim de bir tane genç futbolcu getirme. Þu rahata bak, ne güzel Trabzon be.

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Adam dünya futbol piyasasýndan dert yanmýyor. Trabzonspor artýk öyle bir hale gelmiþ ki diyor biz bir futbolcuya talip oluyoruz bunu duyan ne kadar simsar komisyoncu menejer varsa Trabzonspor'u yolmak için sýraya girip 1'e alacaðýmýz futbolcuyu 5'e çýkarýyorlar diyor. Üstelik bunlarýn bir kýsmý da kendine Trabzonsporlu diyor, diyor.

Medya yoluyla da bu yamyamlara mesaj gönderiyor. Size þimdiye kadar alýþtýrýlageldiðiniz gibi bu kulübü peþkeþ çektirmem, diyor.

Bilmiyorum adam bunu daha nasýl anlatabilir. He, niyet üzüm deðil de baðcýyý dövmekse anlamak istemezsin, o ayrý.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Trabzonspor ve Basketbol

Kaç kez yazdým bilmiyorum, basketbol sözkonusu olduðunda 2 þeye sürekli vurgu yaptým;

1-) Trabzonspor, Ýstanbul takýmlarýna konsimasyon hizmeti veren üvertür yosma ile 5-10 ABD'li basketçinin ekmek kapýsý olamaz, olmamalý. Ýstanbul takýmlarýyla kurulduðu günden bu yana 100 maç yapýp 98'ini kaybeden bir takým ne Trabzon'a ne Basketbola ne de þehre zerre katký veremez, sadece birileri "yer", Trabzonsporlu için de oligarþi bebelerine yenilmek olaðanlaþýr, 200 yenilgiden beter bir yenilmiþlik halidir

2-) Trabzon basketbol takýmý, isimleri malum birkaç çakal iþ adamýnýn kendi çaplarýnca vurgunlarýna aracsallaþtýrýldý. Sadri Þener zamanýnda "kitabýna uydurarak" her ay 90 bin lira para aktarýldýðýný Sadri bey söemiþti, ama bu iþin bir sonu yoktu ve olamazdý. Trabzonspor yenilmek için takým kurmaz.

©

Bu madalyonun bir yüzü;

Öteki yüzde ise Abiþ Hopikoglu gerçegí var.

Hopikoglu, Trabzonlu olmamasýna raðmen, mevcut Trabzonspor yönetimindeki 1-2 kiþi hariç hepsinden çok daha samimi ve cesur bir Trabzonsporludur ve þike sürecinde hiç sesi çýkmayan silik-süprüntü figürlerle kýyaslanmayacak kadar kýymetlidir.

Yerinde olsam kulübü kapatýp yaþadýklarýný kamuoyuyla , tüm ayrýntýlarý ile, paylaþýrým. Camia kim nedir bilsin."

ST
    Olaya "Ýstanbul takýmlarýyla þu kadar maç yaptýk, bu kadar yenildik" diye bakan cahil kim, merak ettim? Sporun ruhunu bilmeyen laf ebesi "Trabzonspor yenilmek için oynamaz" diyor, övdüðü Hopikoglu döneminde ne baþarýmýz var anlatsýn hele...

Adamcilik oynamayý býraksýnlar.

Nereden
    Almanya

Baskan Hopikoglu yanindayim, Baskan Agaoglu ayip ediyon! Trabzonu ve genclerini basketboldan mahrum birakmaya ne hakkin var?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý erenslash Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yýllar boyunca stratejisi olmayan yönetimlerle uðraþtýk zeka sýfýr stratejisi olmayan tek derdi cep dfoldurmak olan yönetimlerle uðraþmak oldu.

arkadaþlar farkýnda mýsýnýz? Muharrem usta bizden çýktýktan sonra iþleri açýldý. kendine kolej açtý üniversitesine paralar kazandýrdý bizi kullanýp zengin oldu adam baþka bir iþe yaramadý

ahmet de ayný mehmet de ayný bize bir yabancý yahudi veya yabancý localý baþkan þart ! satýlsýn bu klup en güzeli ciddiyim

Türk baþkanlar bizi felakete sürüklüyor ben býktým artýk
    Kesinlikle katýlmýyorum, muharrem usta baþarýlý bir iþ adamý. Saðlýk sektöründe dev haline gelmiþtir. Liv hospital gibi çok deðiþik bir hastane modeli uygulayarak çok baþarýlý olmuþtur. Çok sýð bir yorum olmuþ. Kimse TS'a para vermezken Usta nýn þirketi TS'a ciddi sponsor desteði vermiþtir.

Ben hala Usta'yý savunuyorum, usta çok baþarýlý bir iþ adamý ve realist biri. canlý yayýnlarda defalarca açýkladý, sorun türk futbolu. Bu düzeni ve baþýndaki isnanlarý deðiþtirmediðin sürece bu düzen deðiþmeyecek.

Benim çok güvendiðim ve sevdiðim aðaoðluna önerim, menejerlere para kaptýrmam gibisinden taraftarýn gönlünü hoþ tutacak açýklamalar yerine biran önce menejerlere ücret ödeyip defansa oyuncu almalýdýr. 6 ay sonra taraftar sahada alýnan sonuca bakacak. M. Usta zaten scout sistemi kurarak bu menejerlik sisteminden kurtulmaya çalýþtý, yalnýz kendisi de çok iyi billiyor, bu batmýþ düzende eðer menejer olmadan transfer yaparsa külüp küme düþer. Bu yüzden Nevzat Aydýn'a ayarý verip ertesi sene menejerler ile transferi yaptý.

3 ay önce bunlarý söylediðimde linç ediliyordum, lakin realist düzen bu þekilde deðil. Zaman geçtikçe Usta'nýn deðeri anlaþýlacaktýr. Aðaoðlu eðer bu þekilde devam ederse Ünal Karaman da bir süre sonra sonuç almaya çalýþýp Usta'nýn aldýðý oyuncular üzerinden takýmý oynatacaktýr.

Aðaoðluna önerim, biran önce transfer yapsýn, yoksa bu taraftar 3 ay sonra durica ve uður satýldýktan sonra bu baþkana hiç acýmaz.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Basket kulübünden icra yoluyla alacaðýnýz paralarla bir stoper alýnýr mý?
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Baþkanýn açýklamalarýnýn neresini yanlýþ buluyorsunuz da eleþtiriyorsunuz arkadaþlar ?
    # Fýrtýnam bu yolda hep seninle !

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý alper* Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Basket kulübünden icra yoluyla alacaðýnýz paralarla bir stoper alýnýr mý?
    Alýnýr da, biz o parayý alabilir miyiz?

Ahmet Erkan Sezgün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Yaþ
    51

Alýntý alone_6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþkanýn aþaðýdaki demeçlerinden sonra cidden tiksindim. Allah yardýmcýsý olsun.

ESKÝ KAÐITLARLA ÝMZALARI KOPYALAYARAK TEKLÝF GÖTÜRDÜLER

Bakary Kone transferi için Malaga kulübüyle yapýlan görüþmeye deðinen Baþkan Ahmet Aðaoðlu, "Bu transfer iþleri böyle yapýlmaz. Buna bir þekilde camianýn da alýþmasý lazým, basýnýn da alýþmasý lazým, yöneticilerin de herkesin de. Demek istediðim þey çok basit; Bir oyuncuyla ilgileniyoruz, oyuncuyla alakalý pazarlýklara baþlýyoruz, kulübünden bedava çýkartmaya çalýþýyoruz, derken bu bir þekilde medyada çýkýyor. Çýktýktan sonra bu iþin üstüne 20 iþi saldýrmaya baþlýyor. Ben bir oyuncunun kulübüyle konuþmaktan aciz birisi miyim ki sen bu oyuncuyla ilgili devreye giriyorsun. Malaga kulübünü bir noktaya getirdik. Bedava çýkartacaðýmýz oyuncu. Geçen hafta Malaga kulübü diyor ki senin kulübünden bana teklif geldi, 500 bin Euro diyor. Kardeþim kulübün baþkaný benim diyorum. Adam bir kaðýt çýkartýyor Trabzonspor Kulübü logolu, eski 2010-2011 dönemindeki kaðýtlar. Oraya kalkmýþ bir yöneticinin imzasýný da kopyalamýþ, çok kötü bir Ýngilizce ile Malaga kulübüne teklif götürmüþ” þeklinde konuþtu.

MALAGA ÝLE GÖRÜÞMEYÝ KAPATTIM

Kone konusunda Malaga ile görüþmeleri sonlandýrdýðýný sözlerine ekleyen Aðaoðlu, “Bir oyuncunun ismi duyulduktan sonra benim açýmdan oyuncunun transferi mümkün deðildir. Bunun içine medyasý giriyor, bunun içerisine 10 tane 20 tane komisyoncusu giriyor. Bir oyuncunun transfer edilmeden bu oyuncunun medyada duyulmasýnýn bana maliyeti minimum 200 bin Euro. Geçen hafta Malaga kulübüne ben bu oyuncuyu almaktan vazgeçtiðimi söyledim, kapattým dosyayý ve bu dosyanýn kapanmasýnýn sebebi de isminin sirküle olmasý. Ýçeriye sahte belge bile veriyorlar Malaga kulübüne” dedi.

BEN BU ÞEKÝLDE TRANSFER YAPMAM! KÝMSE DE YAPTIRAMAZ

Majid Hosseini transferinde de ayný þeyleri ayný þeyleri yaþadýklarýný belirten Baþkan Aðaoðlu, “Ayný þey Ýranlý Hossein’de de oldu. Bin kiþi gitmiþ adamýn kulübüne, bu oyuncuyu bu fiyata vermeyin biz daha fazla fiyata satarýz Trabzon'a demiþ. Ya yeter ya! Emecek kaný kalmadý Trabzonspor'un. Ýnsanlar bunu anlasýn. O devir kapandý, ben bu þekilde transfer yapmam! Kimse de yaptýramaz bana! O devir kapandý! Niye 1'e alacaðým oyuncuyu 3'e alayým” ifadelerini kullandý.

ELÝMDEKÝ OYUNCULARLA OYNARIM BU ÞEKÝLDE TRANSFER YAPMAM

Papy Djilobodji transferi ile ilgili konuþan Aðaoðlu, “Böyle bir transfer yapýlmaz, Ahmet Aðaoðlu böyle bir transfer yapmaz! Elimdeki oyuncularla oynarým bu þekilde transfer yapmam. O geliyor mu? Geliyor, ne diyeceðim þimdi ben! Evet, Sunderland'le görüþüyoruz, ben bugün bile görüþüyorsam bu oyuncunun fiyatý çýkacak kaç katýna! Bu durumu nasýl bu hale getirmiþler nasýl bu hale sokmuþlar, nasýl bu kadar popülizm katmýþlar anlamak mümkün deðil. Sorsan hepsine Trabzonsporlu! Ben burada olduðum sürece bu þekilde transfer yapýlmaz” dedi.

Merak ettiðim gelecek sezonlarda bu menejerlik iþleri deðiþecek mi peki ? Deðiþmeyeceðine göre görevde kaldýðý sürece hiç transfer yapmayacak mý sayýn baþkan ve yönetim ? Dünyada maalesef bu menejerlik illeti her kulübün baþýnda , Real, Barca bile onlarla uzlaþmak zorunda kalýyor.Bizim baþkanýn küstüm demesi ile iþler düzelmiyor.5 Aydýr futbol takýmý ile ilgili ne hamleler yapýlmýþ acaba,sayýn baþkan bundan bahsetse güzel olurda,sanýrým onun tek iþi borcumuz var diye sürekli aðlamak.

Bana ilginç gelen nokta her gelen yönetimin ekonomik sorunlardan dolayý aðlamasý oluyor.Yahu kardeþim kulübün ekonomisi iyi olsa zaten sana o koltuðu bu þekilde kimse býrakmazlar,aklýnýn hayalinin alamayacaðý insanlar aday olurlar.
    Basarilar
    Sevgiler Saygilar

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

katýlmasan da ustaya zahmet edip detaylý yorum yapmama gerek yok Trabzonspora baþkan olanlar kendi çýkarlarýný düþünmüþlerdir.Asýl sen bir düþün derim baþarýlý bir iþ adamý olmasýný neye borçlu ben sana söyleyeyim mi? Ýkili iliþkilerine ve tanýdýklarýna bu iþleri geçeceksin bilip bilmeden konuþan sensin.Þimdi aðaoðluna gelelim aðaoðlu da vizyonsuz bir adam detay yazmama bile gerek yok sorunun Türk futbolu olduðunu bilmeyen yok zaten.Sorun Türk futbolu olsa da ben Trabzonspora bakýyorum.Trabzonsporun altyapýsýna düzgün kaliteli hocalar getirilmek zorundadýr.Usta da týrt biri aðaoðlu da týrt hepsi týrt klubu yabancýlar yönetmeli .Türkler sadece çýkarýný düþünür özellikle Trabzonsporun baþýna geçtikten sonra.Ustanýn baðlantýlarý vardý siyasi anlamda iþ konusunda da yaptýðý atýlýmlar sadece kendi baþarýsýyla olmuyor her duyduðuna inanma.Git bir araþtýr bakalým sabancý sýfýrdan nasýl zengin olmuþ? acaba hakkaten anlatýldýðý gibi mi? Bilmeden konuþmayýn ustanýn da kimsenin de bir stratejisi yok ben sonuca bakarým.bunu bilseydin stratejinin sonuç odaklý olduðunu bilir ona göre yorum yapardýn.sýð yorum gelebilir ama sýð düþünerek usta baþarýlý demek de çok basit bir youm olmuþ hehe mesele sadece usta deðil hepsi týrt usta da dahil bunlarýn hepsi kendi kiþisel çýkarlarýný kullanýp egolarýný tatmin edip iþ iliþkilerini ve siyasi iliþkilerini kullanýp para kazanma derdinde kimsenin Trabzonspor sevgisi yok usta da buna dahil.
    Alýntý makif61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kesinlikle katýlmýyorum, muharrem usta baþarýlý bir iþ adamý. Saðlýk sektöründe dev haline gelmiþtir. Liv hospital gibi çok deðiþik bir hastane modeli uygulayarak çok baþarýlý olmuþtur. Çok sýð bir yorum olmuþ. Kimse TS'a para vermezken Usta nýn þirketi TS'a ciddi sponsor desteði vermiþtir.

Ben hala Usta'yý savunuyorum, usta çok baþarýlý bir iþ adamý ve realist biri. canlý yayýnlarda defalarca açýkladý, sorun türk futbolu. Bu düzeni ve baþýndaki isnanlarý deðiþtirmediðin sürece bu düzen deðiþmeyecek.

Benim çok güvendiðim ve sevdiðim aðaoðluna önerim, menejerlere para kaptýrmam gibisinden taraftarýn gönlünü hoþ tutacak açýklamalar yerine biran önce menejerlere ücret ödeyip defansa oyuncu almalýdýr. 6 ay sonra taraftar sahada alýnan sonuca bakacak. M. Usta zaten scout sistemi kurarak bu menejerlik sisteminden kurtulmaya çalýþtý, yalnýz kendisi de çok iyi billiyor, bu batmýþ düzende eðer menejer olmadan transfer yaparsa külüp küme düþer. Bu yüzden Nevzat Aydýn'a ayarý verip ertesi sene menejerler ile transferi yaptý.

3 ay önce bunlarý söylediðimde linç ediliyordum, lakin realist düzen bu þekilde deðil. Zaman geçtikçe Usta'nýn deðeri anlaþýlacaktýr. Aðaoðlu eðer bu þekilde devam ederse Ünal Karaman da bir süre sonra sonuç almaya çalýþýp Usta'nýn aldýðý oyuncular üzerinden takýmý oynatacaktýr.

Aðaoðluna önerim, biran önce transfer yapsýn, yoksa bu taraftar 3 ay sonra durica ve uður satýldýktan sonra bu baþkana hiç acýmaz.
    Konu erenslash tarafýndan (14.07.2018 Saat 22:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

Nereden
    Eskiþehir

Adam dünya futbol piyasasýndan dert yanmýyor. Trabzonspor artýk öyle bir hale gelmiþ ki diyor biz bir futbolcuya talip oluyoruz bunu duyan ne kadar simsar komisyoncu menejer varsa Trabzonspor'u yolmak için sýraya girip 1'e alacaðýmýz futbolcuyu 5'e çýkarýyorlar diyor. Üstelik bunlarýn bir kýsmý da kendine Trabzonsporlu diyor, diyor.

Medya yoluyla da bu yamyamlara mesaj gönderiyor. Size þimdiye kadar alýþtýrýlageldiðiniz gibi bu kulübü peþkeþ çektirmem, diyor.

Bilmiyorum adam bunu daha nasýl anlatabilir. He, niyet üzüm deðil de baðcýyý dövmekse anlamak istemezsin, o ayrý.
    Yahu býrakýn bu maðdur, yalnýz savaþçý rollerini. Ülke meseleleri için de ayný þey, sürekli o bize düþman, bu bize düþman algýsý. Herkes kazandýðýnýn derdinde. Kimsenin kimseye düþman olduðu, kimsenin kimseyi yolmaya çalýþtýðý yok. Adam bir hizmet veriyor, bunun için karþýlýðýnda alabileceði en yüksek parayý almaya çalýþýyor. Düþünsenize, siz Abdülkadir'e 50 milyon euro isteyeceksiniz, diðer takýmlar size bu yüzden asalak muamelesi yapacak. Ýster alýrsýn, ister almazsýn. Çok geliyorsa ucuza anlaþmaya çalýþýrsýn, yahut alternatif bulursun. Hiçbir iþ yapmayýp da, herkesin oynadýðý oyunun kurallarýný eleþtirmezsin. Bu yönetimdeki adamlar artýk dinazor olmuþlar. Bunu ben seçilmeden önceki yorumlarýndan da rahatlýkla anlýyordum. Dünyadan haberleri yok, 50 yýl öncesinin dinamikleriyle günümüz eleþtirisi yapýyorlar. Bilmediðin, anlamadýðýn konularda bu kadar konuþursan, böyle oturur piyasa eleþtirirsin ancak zira hem kendini, hem baþkalarýný bir þeyden anladýðýna ikna etmiþsindir ama iþ uygulamaya gelince tarih olmuþ 15 Temmuz, ne bir tane transfer yapmýþsýn, ne bir tane genç oyuncu getirmiþsin, vizyonsuzluk ve vasýfsýzlýkla yerden yere vurduðun eski baþkanýn yine yetersiz diye yerden yere vurduðun kadrosundan 10 tane adam gönderirsin, kalan oyuncularla lige girersin. Kýsacasý kurtarýrsa yine Usta'nýn kadrosu kurtarmýþ olacak Trabzonspor'u. Okudun mu bilmiyorum, geçen Aðaoðlu konuþtu: geçen sezon bu kadro þampiyon olmalýydý, hak etmiþti tarzýnda bir açýklama yaptý. Be adam, madem öyle ne diye aday oldun? Trabzonspor FFP'den mali ceza almadý diye övünüyorsun, seninle ne alakasý var bunun? Madem anlaþmaya raðmen ceza almadý, ne diye bilmem ne kadar harcadý diye senden öncekini eleþtiriyorsun? Vallahi gülüyorum ya. Muharrem Usta borcu 2.5 yýlda 600 milyon lira büyüttü ama FFP'den ceza almadý. Nasýl oluyor bu, onu bir açýkla önce.

Hayýr sen daha neyi savunuyorsun onu da anlamýyorum. Adam Ünal Karaman'ý getirmiþ, takýmda bir tane stoperin yok, bir tane gelecek vaad eden oyuncu getirmeyip olanlarý da göndermeye baþlamýþsýn. Þunlarý Usta yapsaydý olacaklarý düþünemiyorum bile. Gençler dedi, milyonluk transfer konuþulmayacak dedi. Büyük bir samimiyetle söylüyorum ki ben zannettim ki bunlarýn elinde en azýndan 4-5 futbolculuk bir liste var. Ucuza, genç kapatacaklar gelecekte belki iþ yapacaklar. Yahu bu adamlarýn dünyadan haberi yokmuþ ki. Hala daha geçen hafta gazeteler yazýyor Özkan Sümer yurt dýþýna futbolcu izlemeye çýkacakmýþ: 28 gün sonra lig baþlýyor.

Bu menajerlere bakýþ açýsý çýðrýndan çýktý. Ben spora çok ilgiliyim, sporun perde arkasýna daha çok ilgiliyim. Þu takým kadar menajerden korkan baþka bir spor kulübü oluþumu dünyada yok. Þu kýsým da hep yanlýþ anlaþýldý. Ýki tür menajer eleþtirisi var. Birincisi komisyon, ikincisi oyuncu önerme. Ýkincisine bütünen katýlýyorum. Bu da demek deðildir ki menajerlerin önerdiði her futbolcu kötü çýkacak, örneðin Hubocan, Kucka, Durica, Burak ayný menajerin oyuncularý. Hepsi de canavar gibiydi. Sen bir süzgeç kurarsýn, önerilen futbolcularý deðerlendiren ekiplerin olur, ona göre alýrsýn. Sýrf menajer önerdi diye yalandan iki izleyip almazsýn. Komisyon eleþtirisi ise bilimsel bir facia. Akla, mantýða aykýrý. Çok komisyon istiyorsa ya uzlaþýrsýn, ya fazlalýðý cebinden ödersin, ya baþka menajerle çalýþýrsýn. Menajerin ne olduðunu bilmiyor ne bu taraftar, ne bu yönetim. Öcü muamelesi yapýyorlar. Halbuki bütün kapitalist düzen menajerler aracýlýðýyla, yani aracýlarla yürür. Ev bakarsýn, emlakçý komisyonu ödersin, yemek sipariþ edersin, sipariþ ettiðin siteye komisyon ödersin, galeriye arabaný teslim edersin, yüzdeyle para alýrlar, süpermarketten bir marka ürün alýrsýn, o süpermarket araya komisyon koyar haberin bile yoktur. Menajer dediðin olay þu. Sporcu der ki, ben ne piyasadan, ne paradan, ne pazarlýktan anlamam, ayrýca bu iþleri yürütecek vaktim de yok. Kazanacaðým parayý maksimize etmek için, bu iþlerden anlayan birinden yardým almalýyým. Bir menajer de çýkar, bu iþin tahsilini yapmýþtýr, piyasaya hakimdir, iyi pazarlýk yapar, ismini piyasaya duyurur ve vaktinin tamamýný bu iþe verir. Karþýlýðýnda da yüzdeyle pay alýr, böylece bir çýkar çatýþmasý yaþanmaz. Dünyada bir baltanýn sapýnýn atomuna proton olabilmiþ her sporcunun bir menajeri vardýr. Trabzondaki menajer anlayýþý da þu, senin deyiminle "Bu yamyamlar", yönetim ve hükümetle gizli kapýlar ardýnda plânlar yapýp Trabzonspor'u batýrmaya çalýþýyorlar. Ne kadar gülünç yahu. Kendisine Trabzonsporlu diyorlarmýþ da çok para istiyorlarmýþ. Yönetim de kendine Trabzonsporlu diyor ama kuruþ para vermeyiz diye yeminler ediyorlar, o ne olacak? Ahmet Aðaoðlu kendine Trabzonsporlu diyor ama kongre aidatýný ödemiyor, onu ne yapacaðýz?
    Konu Karmam tarafýndan (14.07.2018 Saat 23:14 ) deðiþtirilmiþtir.

alone_6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý Ahmet Erkan Sezgün Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merak ettiðim gelecek sezonlarda bu menejerlik iþleri deðiþecek mi peki ? Deðiþmeyeceðine göre görevde kaldýðý sürece hiç transfer yapmayacak mý sayýn baþkan ve yönetim ? Dünyada maalesef bu menejerlik illeti her kulübün baþýnda , Real, Barca bile onlarla uzlaþmak zorunda kalýyor.Bizim baþkanýn küstüm demesi ile iþler düzelmiyor.5 Aydýr futbol takýmý ile ilgili ne hamleler yapýlmýþ acaba,sayýn baþkan bundan bahsetse güzel olurda,sanýrým onun tek iþi borcumuz var diye sürekli aðlamak.

Bana ilginç gelen nokta her gelen yönetimin ekonomik sorunlardan dolayý aðlamasý oluyor.Yahu kardeþim kulübün ekonomisi iyi olsa zaten sana o koltuðu bu þekilde kimse býrakmazlar,aklýnýn hayalinin alamayacaðý insanlar aday olurlar.
    Gelecek sezonlarda tabii ki hemen deðiþiklik olmayabilir ama göz göre göre baþkanýn bahsettiði malum çakal tayfaya da para kaptýrmamak gerek. Tabii ki transfer yapacak ama gerekirse son günlerde yaparak malum tayfa dýþýnda hareket edilecek çok mecbur kalýnýrsa malum çakal tayfanýn vurgun miktarý düþürülerek yapýlacak.

Maalesef tabloyu gerçekten hayal edemediðinizi düþünüyorum. O tabloyu siz de devralsanýz Elon Musk da devralsa oturur aðlar. Klübün geliri nerdeyse borçlarýn faizini karþýlamýyor.

Klübü çakal tayfanýn geçim kapýsý yapmadýðý ve borçlarý azalttýðý sürece yönetimin de, Özkan Sümer'in de, Ünal Hoca'nýn da altyapýdan çýkan kardeþlerimizin de sonuna kadar arkasýndayým.

Sosa'ya, Kucka'ya, Burak'a yýlda yaklaþýk 51 milyon TL ödeyip 5. olacaðýma ortalama yabancýlarla 10. olup borçlarýmý azaltmaya razýyým. Trabzonspor'un Sosa, Burak, Kucka gibi yýldýz isimlere ihtiyacý yok, Trabzonspor'un Vugrinec, Þota, Stepanov gibi yýldýz yapabileceði isimlere yönelmesi gerkiyor. Arayan bulur. 5 tane alýrsýn 2'si tutar yine kar edersin.
    Marka deðerini sevdiðimin Türk futbolu....

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý Karmam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yahu býrakýn bu maðdur, yalnýz savaþçý rollerini. Ülke meseleleri için de ayný þey, sürekli o bize düþman, bu bize düþman algýsý. Herkes kazandýðýnýn derdinde. Kimsenin kimseye düþman olduðu, kimsenin kimseyi yolmaya çalýþtýðý yok. Adam bir hizmet veriyor, bunun için karþýlýðýnda alabileceði en yüksek parayý almaya çalýþýyor. Düþünsenize, siz Abdülkadir'e 50 milyon euro isteyeceksiniz, diðer takýmlar size bu yüzden asalak muamelesi yapacak. Ýster alýrsýn, ister almazsýn. Çok geliyorsa ucuza anlaþmaya çalýþýrsýn, yahut alternatif bulursun. Hiçbir iþ yapmayýp da, herkesin oynadýðý oyunun kurallarýný eleþtirmezsin. Bu yönetimdeki adamlar artýk dinazor olmuþlar. Bunu ben seçilmeden önceki yorumlarýndan da rahatlýkla anlýyordum. Dünyadan haberleri yok, 50 yýl öncesinin dinamikleriyle günümüz eleþtirisi yapýyorlar. Bilmediðin, anlamadýðýn konularda bu kadar konuþursan, böyle oturur piyasa eleþtirirsin ancak zira hem kendini, hem baþkalarýný bir þeyden anladýðýna ikna etmiþsindir ama iþ uygulamaya gelince tarih olmuþ 15 Temmuz, ne bir tane transfer yapmýþsýn, ne bir tane genç oyuncu getirmiþsin, vizyonsuzluk ve vasýfsýzlýkla yerden yere vurduðun eski baþkanýn yine yetersiz diye yerden yere vurduðun kadrosundan 10 tane adam gönderirsin, kalan oyuncularla lige girersin. Kýsacasý kurtarýrsa yine Usta'nýn kadrosu kurtarmýþ olacak Trabzonspor'u. Okudun mu bilmiyorum, geçen Aðaoðlu konuþtu: geçen sezon bu kadro þampiyon olmalýydý, hak etmiþti tarzýnda bir açýklama yaptý. Be adam, madem öyle ne diye aday oldun? Trabzonspor FFP'den mali ceza almadý diye övünüyorsun, seninle ne alakasý var bunun? Madem anlaþmaya raðmen ceza almadý, ne diye bilmem ne kadar harcadý diye senden öncekini eleþtiriyorsun? Vallahi gülüyorum ya. Muharrem Usta borcu 2.5 yýlda 600 milyon lira büyüttü ama FFP'den ceza almadý. Nasýl oluyor bu, onu bir açýkla önce.

Hayýr sen daha neyi savunuyorsun onu da anlamýyorum. Adam Ünal Karaman'ý getirmiþ, takýmda bir tane stoperin yok, bir tane gelecek vaad eden oyuncu getirmeyip olanlarý da göndermeye baþlamýþsýn. Þunlarý Usta yapsaydý olacaklarý düþünemiyorum bile. Gençler dedi, milyonluk transfer konuþulmayacak dedi. Büyük bir samimiyetle söylüyorum ki ben zannettim ki bunlarýn elinde en azýndan 4-5 futbolculuk bir liste var. Ucuza, genç kapatacaklar gelecekte belki iþ yapacaklar. Yahu bu adamlarýn dünyadan haberi yokmuþ ki. Hala daha geçen hafta gazeteler yazýyor Özkan Sümer yurt dýþýna futbolcu izlemeye çýkacakmýþ: 28 gün sonra lig baþlýyor.

Bu menajerlere bakýþ açýsý çýðrýndan çýktý. Ben spora çok ilgiliyim, sporun perde arkasýna daha çok ilgiliyim. Þu takým kadar menajerden korkan baþka bir spor kulübü oluþumu dünyada yok. Þu kýsým da hep yanlýþ anlaþýldý. Ýki tür menajer eleþtirisi var. Birincisi komisyon, ikincisi oyuncu önerme. Ýkincisine bütünen katýlýyorum. Bu da demek deðildir ki menajerlerin önerdiði her futbolcu kötü çýkacak, örneðin Hubocan, Kucka, Durica, Burak ayný menajerin oyuncularý. Hepsi de canavar gibiydi. Sen bir süzgeç kurarsýn, önerilen futbolcularý deðerlendiren ekiplerin olur, ona göre alýrsýn. Sýrf menajer önerdi diye yalandan iki izleyip almazsýn. Komisyon eleþtirisi ise bilimsel bir facia. Akla, mantýða aykýrý. Çok komisyon istiyorsa ya uzlaþýrsýn, ya fazlalýðý cebinden ödersin, ya baþka menajerle çalýþýrsýn. Menajerin ne olduðunu bilmiyor ne bu taraftar, ne bu yönetim. Öcü muamelesi yapýyorlar. Halbuki bütün kapitalist düzen menajerler aracýlýðýyla, yani aracýlarla yürür. Ev bakarsýn, emlakçý komisyonu ödersin, yemek sipariþ edersin, sipariþ ettiðin siteye komisyon ödersin, galeriye arabaný teslim edersin, yüzdeyle para alýrlar, süpermarketten bir marka ürün alýrsýn, o süpermarket araya komisyon koyar haberin bile yoktur. Menajer dediðin olay þu. Sporcu der ki, ben ne piyasadan, ne paradan, ne pazarlýktan anlamam, ayrýca bu iþleri yürütecek vaktim de yok. Kazanacaðým parayý maksimize etmek için, bu iþlerden anlayan birinden yardým almalýyým. Bir menajer de çýkar, bu iþin tahsilini yapmýþtýr, piyasaya hakimdir, iyi pazarlýk yapar, ismini piyasaya duyurur ve vaktinin tamamýný bu iþe verir. Karþýlýðýnda da yüzdeyle pay alýr, böylece bir çýkar çatýþmasý yaþanmaz. Dünyada bir baltanýn sapýnýn atomuna proton olabilmiþ her sporcunun bir menajeri vardýr. Trabzondaki menajer anlayýþý da þu, senin deyiminle "Bu yamyamlar", yönetim ve hükümetle gizli kapýlar ardýnda plânlar yapýp Trabzonspor'u batýrmaya çalýþýyorlar. Ne kadar gülünç yahu. Kendisine Trabzonsporlu diyorlarmýþ da çok para istiyorlarmýþ. Yönetim de kendine Trabzonsporlu diyor ama kuruþ para vermeyiz diye yeminler ediyorlar, o ne olacak? Ahmet Aðaoðlu kendine Trabzonsporlu diyor ama kongre aidatýný ödemiyor, onu ne yapacaðýz?
    Kusura bakmayýn da menajerlik kurumuna toptan karþý çýkan yok. Karþý çýkýlan, tepki gösterilen, klübün antetli kaðýdýn klübün haberi olmadan kullanan, transfer maliyetini 3-5 katýna çýkaran, yöneticilerin imzasýný taklit eden çakallar. Aþaðýdaki paragrafý lütfen okuyun ondan sonra tartýþalým.

Bakary Kone transferi için Malaga kulübüyle yapýlan görüþmeye deðinen Baþkan Ahmet Aðaoðlu, "Bu transfer iþleri böyle yapýlmaz. Buna bir þekilde camianýn da alýþmasý lazým, basýnýn da alýþmasý lazým, yöneticilerin de herkesin de. Demek istediðim þey çok basit; Bir oyuncuyla ilgileniyoruz, oyuncuyla alakalý pazarlýklara baþlýyoruz, kulübünden bedava çýkartmaya çalýþýyoruz, derken bu bir þekilde medyada çýkýyor. Çýktýktan sonra bu iþin üstüne 20 iþi saldýrmaya baþlýyor. Ben bir oyuncunun kulübüyle konuþmaktan aciz birisi miyim ki sen bu oyuncuyla ilgili devreye giriyorsun. Malaga kulübünü bir noktaya getirdik. Bedava çýkartacaðýmýz oyuncu. Geçen hafta Malaga kulübü diyor ki senin kulübünden bana teklif geldi, 500 bin Euro diyor. Kardeþim kulübün baþkaný benim diyorum. Adam bir kaðýt çýkartýyor Trabzonspor Kulübü logolu, eski 2010-2011 dönemindeki kaðýtlar. Oraya kalkmýþ bir yöneticinin imzasýný da kopyalamýþ, çok kötü bir Ýngilizce ile Malaga kulübüne teklif götürmüþ” þeklinde konuþtu.

Kone konusunda Malaga ile görüþmeleri sonlandýrdýðýný sözlerine ekleyen Aðaoðlu, “Bir oyuncunun ismi duyulduktan sonra benim açýmdan oyuncunun transferi mümkün deðildir. Bunun içine medyasý giriyor, bunun içerisine 10 tane 20 tane komisyoncusu giriyor. Bir oyuncunun transfer edilmeden bu oyuncunun medyada duyulmasýnýn bana maliyeti minimum 200 bin Euro. Geçen hafta Malaga kulübüne ben bu oyuncuyu almaktan vazgeçtiðimi söyledim, kapattým dosyayý ve bu dosyanýn kapanmasýnýn sebebi de isminin sirküle olmasý. Ýçeriye sahte belge bile veriyorlar Malaga kulübüne” dedi.

Nereden
    Eskiþehir

Kusura bakmayýn da menajerlik kurumuna toptan karþý çýkan yok. Karþý çýkýlan, tepki gösterilen, klübün antetli kaðýdýn klübün haberi olmadan kullanan, transfer maliyetini 3-5 katýna çýkaran, yöneticilerin imzasýný taklit eden çakallar. Aþaðýdaki paragrafý lütfen okuyun ondan sonra tartýþalým.

Yav tamam da ee? Sen futbol kulübü müsün Ahlak Sorgulama Merkezi misin? Ýþi gücü býrakýp her çýkarcýlýk yapaný adam mý edeceðiz? Neyse bu iþin oluru, onu bulursun yaparsýn. Bu anlatýlanlardan muzdarip bir tek Trabzonspor mu? Ýmza taklit ettiyse mahkemeye verirsin, çok komisyon istiyorsa az komisyon isteyeni bulursun, senin standartlarýnda uygun komisyon bedelleriyle yapacak transfer bulamýyorsan da demek ki senin standartlarýnda bir problem var. Her konuda neticeye bakanlar bir anda haticeci kesildi. Bu yolun sonunun kötü olduðunu görmek için müneccim olmaya gerek yok. Bindik bir alamete gidiyoruz kýyamete. Üç yýl müddet istendi, mesela bu sezon itibariyle bu 3 yýlýn sonu için ne yatýrým yapýldý anlayabilmiþ deðilim.

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

@Karmam

Arkadaþým hazým sorunun var bence senin. Aðaoðlu'na karþý öfken bu hazýmsýzlýktan. Dolayýsýyla seninle mantýk çerçevesinde konuþmanýn imkaný yok bence. Herkes eleþtiriyor yönetimi. Ben de eleþtiriyorum. Ama sen kafayý baðcýya takmýþsýn bir kere O yüzden bana samimi gelmiyorsun, kusura bakma.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý Karmam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yav tamam da ee? Sen futbol kulübü müsün Ahlak Sorgulama Merkezi misin? Ýþi gücü býrakýp her çýkarcýlýk yapaný adam mý edeceðiz? Neyse bu iþin oluru, onu bulursun yaparsýn. Bu anlatýlanlardan muzdarip bir tek Trabzonspor mu? Ýmza taklit ettiyse mahkemeye verirsin, çok komisyon istiyorsa az komisyon isteyeni bulursun, senin standartlarýnda uygun komisyon bedelleriyle yapacak transfer bulamýyorsan da demek ki senin standartlarýnda bir problem var. Her konuda neticeye bakanlar bir anda haticeci kesildi. Bu yolun sonunun kötü olduðunu görmek için müneccim olmaya gerek yok. Bindik bir alamete gidiyoruz kýyamete. Üç yýl müddet istendi, mesela bu sezon itibariyle bu 3 yýlýn sonu için ne yatýrým yapýldý anlayabilmiþ deðilim.
    Üslubunuza eþlik edemeyeceðim.

Nereden
    Eskiþehir

@Karmam

Arkadaþým hazým sorunun var bence senin. Aðaoðlu'na karþý öfken bu hazýmsýzlýktan. Dolayýsýyla seninle mantýk çerçevesinde konuþmanýn imkaný yok bence. Herkes eleþtiriyor yönetimi. Ben de eleþtiriyorum. Ama sen kafayý baðcýya takmýþsýn bir kere O yüzden bana samimi gelmiyorsun, kusura bakma.
    Ben sana 1 samimi gelmiyorsam, emin ol sen bana 20 samimi gelmiyorsun. Hangimiz haklý, Allah bilir. Senden mantýk çerçevesi lafýný duymaya sesli güldüm.

Üslubunuza eþlik edemeyeceðim.
    Yanlýþ kiþiyi alýntýladýn heralde, üslupla ilgili bir yanlýþým olmadý.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Kaç aydýr stoper alamamak resmen ve resmen beceriksizliktir, hatta kötü niyettir...

Kimse aksini savunmasýn...

Bu takýma 3 stoper lazým, daha bir tane alamadýlar...

Yazýk...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Antremanlarda stoper eksikliðini kapatmak için yardýmcýlardan ve teknik heyetten faydalanmaya kadar düþtük...

Bravo size...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Menecerlere para yedirmedigi icin 100 yil daha baskan olmali, önemli olan futbolcu almak falan degil o isin angaryasi, futbolcu alinir alinmasada altyapidan üstyapidan ordan burdan futbolcu bulunur o kadar zor olmasa gerek hic olmadi masörüydü malzemecisiydi onlarla takviye yapilabilir, sonucta yillardir futbolun icinde bu insanlarda, basta da dedigim gibi benim icin en öbemli kriter Menecer kucaginda olmayalim, menecerlere para yedirmeyelim, futbol bu kazanirsin kaybedersin lig düsersin bunlar olabilir ama Menecerlere para vermek, yok dostum bunu hicbir sekilde kabullenemem.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý Ýlker Yazýcýoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kaç aydýr stoper alamamak resmen ve resmen beceriksizliktir, hatta kötü niyettir...

Kimse aksini savunmasýn...

Bu takýma 3 stoper lazým, daha bir tane alamadýlar...

Yazýk...

KATILIYORUM!

Ve ekliyorum, YÖNETÝM demek, STRATEJÝ demektir. Takýmýn 2018-19 stratejisi nedir?

Yani, farzedin bir þirket sahibisiniz, yeni þirket satýnaldýnýz, ne yaparsýnýz?

1. Oðlum MALI nerden alýyorsunuz, kaça?

2. Kime satýyorsunuz, kaça?

3. Geçen yýl bu ticaretten ne kazandýnýz?

ÖZETLE giren-çýkaný öðrenir, zarar varsa yeni yýlda plan yaparsýnýz. Bunu futbola uyarlamak çok mu zor?

1. Oðlum KAÇ GOL attýnýz, kim attý?

2. KAÇ GOL yediniz, kim sebep oldu?

3. Seneye KAÇ GOL ATMA-YEME lazým?
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ligde alýnacak olasý kötü neticelerden sonra görecek asýl eleþtiri ve baskýyý yönetim,
    þimdi hazýr fýrsatlarý varken rahat davranmaya devam etsinler, iranlý yürüyerek geliyor...
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

TS bu sene hiç olmadýðý kadar sezona heyecansýz ve umutsuz girecek.
    Bu sizin eseriniz yönetim..
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)