Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5
Toplam 116 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 116 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eurocup 10.Hafta | Trabzonspor MP 73 - 80 Unics Kazan l Maç Sonucu

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazanmak veya kaybetmenin önemi olmayan bir maç oynadık. Yani yerimiz belliydi. Fakat prestij ve Son 32'deki rakiplere mesaj vermek için de iyi bir fırsattı. Maça iyi başladık. Hücumda bu sezon hiç olmadığı kadar akıcıydık. Buraya kadar her şey normal.

Şimdi... Koça gösterilen tepkinin (en azından şahsım için) skorla alakası yok.

Sezon başından beri başta rotasyon olmak üzere belli konularda (savunma tercihleri, takımdaki roller... gibi) kendisine yönelik eleştirilerimiz var. Ancak bunlar hiçbir zaman "koç kovulsun" basitliğinde değildi. Çünkü geçen seneki başarının mimarı oydu. Kredisi vardı.

Son dönemde inanılmaz kararlar alıyor. Nasıl ki, Giresun maçında Berkay'ı kullanarak Giresun'un kısa beşine cevap verdi ve maçı aldığında övdük; bugünkü gibi saçmalıklarına da ses çıkardık, çıkarmalıyız.

Sene başındaki mağlubiyetleri Kulig'e yıkmışlar ve çocuğu göndermek istemişlerdi, belki hala göndermek istiyorlar. Hem Ataşehir'deki buluşma hem de Trabzon'da kongre sürecinde forumdan dostlarımızın da bulunduğu ortamlarda yöneticilerimize takımla ilgili naçizane uyarılarımızı yaptık. Bu takımın sorunu oyuncu göndererek çö-zü-le-mez!

Şimdi bir Allah'ın kulu çıkıp söylesin:

Neden Velickovic'in zorlama şutları, dağa taşa pasları, savunma tembelliği kenara gelmesine sebep olmuyor da DJO veya Kulig ilk hatada benche alınıyor?

Ki bu iki oyuncu da Markovic döneminde alındı. Yanlış transferlerse GM ve koçun hatasıdır.

Dördüncü çeyreğin başında Milaknis'i kim savunuyordu? Hardy.
    Kim zorlama şutları kaçırıp takımın disiplinden uzaklaşmasına neden oldu? Velickovic.

Peki kenara kim alındı? Djo ve Kulig.

Hadi Djo top kayıpları yapıyordu, anlarım. Kulig?

Şu takımda oyunculardan yana taraf olmadım. Geçen sene Lawal gönderilirken bu kararın haklılığını da savundum, sayısal analizini yaparak. Yani Velickovic'e karşı bir garezim yok ve hedef göstermiyorum. Yeter ki iyi oynasın. Veya Kulig hayranı değilim. Koçun bu tercihlerinin maç kaybetmeye kadar gittiğini anlatmaya çalışıyorum. Ne yazık ki bu ilk de değil. Kazanırken de maçların nerelerden nerelere geldiğini hatırlamak için Buducnost ve son Gaziantep maçına bakmak yeterli olacak.

Bir diğer husus Hardy'nin süresi... Çocuk kupanın en fazla süre alan 5. oyuncusu. Maç başına 33-34 dk alıyor. Çarşamba - cumartesi üst düzey oynayıp takımın ana opsiyonu olacaksınız. Bir yerde tükenirsiniz. Bunu da koç ayarlayacak, biz değil.

Sözün özü... Staff ve kadro istikrarından yanayım. Özlediğim, dilediğim Trabzonspor yapılanması bu. Lakin bu demek değil ki her hatayı sineye çekeceğiz.

Markovic'le devam edilsin, sonuna kadar desteklerim. Ama önce kendisine çeki düzen versin. İki asistanının fonksiyonunu da çözemedim. Molada koça board vermek mi görevleri? Ya da masadan istatistik kağıdını almak mı?

Bu takım hele Trento-Riesen-Gora'yla eşleşip 16'ya kalamazsa ve Uşak-Ted-Konya maçlarının üçünü de kazanamazsa çok üzülürüm.

Hata yapınca kenara bakan oyuncu psikolojisini düşünürsek ne demek istediğim daha rahat anlaşılacaktır. Ve bu durum sadece bazı oyuncular için geçerli... Takıma dışarıdan bakanlar, tek maçını seyretmeyen basketbol yazarları hala Djo - Hardy uyumsuzluğu, Kulig'in formsuzluğu diye masal anlatsın. Sorun, Markovic'tir.
    Benim de görüp fakat bilgisizligimden dolayi anlatamadığım şeyleri anlatmışsın, ağzına sağlık Oğuz , Teşekkürler.

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Reggio Emilia'nın bu sene bazı maçlarını izledim kadrolarında çok tecrübeli isimler var ve sahalarında çok iyi oynuyorlar. Çekindiğim bir takım.

Diğer Alman takımını itiraf edeyim bu sene hiç izlemedim şu an 40 sayı öndeler. Kadrolarında daha önce izlediğim oyuncular var ama bu sene takım olarak nasıl bir performans gösterdiklerini bilmiyorum.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu Stoll'a ne olmuş böyle istatistiklere gel

Nereden
    Samsun

Alıntı Hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Stoll'a ne olmuş böyle istatistiklere gel
    Biraz takımla alakalı adamlar yüksek tempoyu çok seviyor. Her maçları yüksek skorlu geçiyor. Ben en çok Mavrokefalidis'in istatistiklerine şaşırıyorum gerçekten çok ilginç.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat KARAKURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler değerlendirme için.....Umarım koç yanlışlarından döner.... Ama zor gibi.... Özellikle Velickovic kısmı.......
    İnşallah. Tekrar eden yanlışlardan dönmek zor. Şu bir gerçek Velickovic kadrodaki en deneyimli oyuncu ve koçun ona güvenmesi son derece doğal. Ancak verimlilik çok düşük.

https://www.youtube.com/watch?v=GFX3...fDZFRW&index=1

1:33'teki savunmayı lütfen seyredin.

Alıntı Yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de görüp fakat bilgisizligimden dolayi anlatamadığım şeyleri anlatmışsın, ağzına sağlık Oğuz , Teşekkürler.
    Estağfurullah hocam, dediğiniz gibi artık taraftarlarımız birçok şeyin farkında. Bunun takımımızın lehine bir farkındalık olduğunu düşünüyorum. Karar noktasındakiler bunu hissediyor.

Metin Ural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

reggio emilia geldi
    "ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. teşekkürler dünya." kazim koyuncu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

REGGIO
    PG Gentile De Nicoloa
    SG Della Valle Kaukenas Strautins
    SF Aradori Silins
    PF Polonora Lavrinovic
    C Veremeenko Pechacek

Kaukenas, Lavrinovic ve Veremeenko gibi üç veteranın etrafına gençlerden kurulu bir kadro. Eski milli oyuncu Carlo Della Valle'nin oğlu Amedeo büyük potansiyel. Ayrıca geçen sezon Gs'ye gelen şutör Aradori de burada. İki sene önce Eurochallenge'de şampiyon oldukları kadrodan Kaukenas ve Silins'le devam ediyorlar.

Nereden
    Samsun

Karşıyaka gelirse 2 Türk 2 İtalyan olacak. Emilia'nın kaybetmesi biraz karıştırdı ortalığı.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Burayı ilk ikide bitirirsek Top 16 için çaprazımız;

Galatasaray
    D. Sassari
    Zaragoza
    S. Olaj

Fena değil.

talsuv61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Başlarda iyiydik sonra dağılmışız anlaşılan

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bu sezon maçları çok takip edemedim ama

Veliçkoviç'in zorlama atış denemeleriyle fark açıldı ve maç koptu

Kulig bana göre başarılı bir oyun ortaya koyuyor ama süre alamıyor , Koç Veliçkoviç'i kenera alır diye beklediğim maçın sonuna doğru kalktı Kulig'i aldı dışarı

Koç'da zaten geçmişe dayanan gözlemlediğim bir durum var son top oynatamıyor, takım böyle kendisi yenerse yeniyor yoksa iş taktiğe son topa kalırsa kaybediyoruz.
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Muharrem Usta Basket'e de bir Lucescu modeli getirmeli bence Sene sonunda Markoviç iyi hoş başarı da getirdi yüksek hedefler için lmuyor istikrar ile düzeleceğini de düşünmüyorum
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sezon maçları çok takip edemedim ama

Veliçkoviç'in zorlama atış denemeleriyle fark açıldı ve maç koptu

Kulig bana göre başarılı bir oyun ortaya koyuyor ama süre alamıyor , Koç Veliçkoviç'i kenera alır diye beklediğim maçın sonuna doğru kalktı Kulig'i aldı dışarı

Koç'da zaten geçmişe dayanan gözlemlediğim bir durum var son top oynatamıyor, takım böyle kendisi yenerse yeniyor yoksa iş taktiğe son topa kalırsa kaybediyoruz.
    Sezonun şimdiye kadarki bölümünde (yirmi maçta) 17 dk ve üzerinde süre aldığı maç sayısı 10. Bu maçlarda;

62% iki sayılık (29/47)
    50% üç sayılık (15/30)
    67% faul atışı (12/18)

22,7 dk * 11,5 sayı * 4,0 rib * 0,9 ast * 0,8 top çalma * 1,2 top kaybı * 0,8 blok

Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (16.12.2015 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Karsiyaka gelmezse eger bence guzel grup olur ilk 2 icin sansimiz yuksek..

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Sakatlıktan sonra Veliçkoviç müthiş düşüş yaşıyor.Hele son maçta yaptıkları...3. peryotta ise savunma yapmayan veya yapamıyan bir takım gördüm.Yanından geçenlere sadece bakıldı.Bunu bir türlü çözemedim.Acaba koça karşı tepki mi oluştu.Koçun yanlışlıklarını biz anlıyoruz da basketbolcular anlamıyor mu.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Her şeyi yazan basketbol medyamız AEK koçu Sakota'nın Galatasaray'ı suçlayan açıklamalarını neden yazmadı? 63-71'den 81-75 kaybettiler Novgorod'a. Sakota "bu maç şaibeli" demiş.

Aklıma 2011'deki Aliağa, 2012'deki Antalya-Gs maçları geliyor da susuyorum Bay Sakota.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)