Sayfa 552 Toplam 602 Sayfadan BirinciBirinci ... 52 452 502 542 550 551 552 553 554 562 ... SonuncuSonuncu
Toplam 15050 adet sonuctan sayfa basi 13,776 ile 13,800 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muharrem Usta | 16. Başkan

Tokat İl Temsilcisi
    Kamil Çakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat

Ustaya Sol kolumla oy attığımdan beri sol kolum ağrıyor. Başka birşey daha diyeyim mi?. Siyasetin yalaması olmuş hiçbir Yönetime başkana oy vermeyeceğim. Usta ilk ve son oldu.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Çanakkale

Nedir bu herşeyi siyasete bağlama takıntısı arkadaş. Sanki siyasiler kötü transfer yap diyor , sanki ilk 11 i siyasiler belirliyor.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Stoper alma, sol bekini sat yerini boş bırak ...!

Sonra tur gitti, kupa gitti vay efendim!
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

İstifa.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

robinhood61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biz de bir kanser türü var. Gelenek haline gelmiş. Zamanında transfer yapama hastalığı.
    KOŞAN VE İYİ PAS YAPAN TAKIM. ÇOK MU ŞEY İSTİYORUM?

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Konuştuğundan beri herşey tepetaklak. Artık yaptığın hataların telafisi kalmadı. Yolun sonu görünüyor.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

Nereden
    İstanbul

şurda 4 5 senedir nasıl da bahsediliyordu ustadan.Trabzonspor kurumsallaşacak şirket gibi yöneteceğiz trabzonsporu , trabzonspor trabzondan büyüktür, trabzonspor tv, altyapı,1461 i geliştireceğiz, 50. yılda şampiyonluk vs vs ne vaadler ne vaadler.Trabzonsporun başkan koltuğuna köyden getirip kabak koysanda yönetimde herhangi birinin yokluğunu aratacağını zannetmiyorum.
    Trabzonsporu sevdim , seveceğim . Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış , felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi kabülüm Trabzonspor var olsun !

Nereden
    İstanbul

Koca sol koridor-kanadında ne ileride ne de geride sol ayaklı oynayacak 1 futbolcumuz yok!

Hani tarihin en geniş kadrosuydu?

Plansız yapılan transferlerden medet umma!

Nasıl iş hayatında akıllı yöneticilik hamleleri yapıyorsunuz ve başarılı oluyorsunuz?

Anlamıyorsanız bu işleri anlayan kişilere teslim edin!

Ligi tanıyan yerli hoca hastalığı nasıl bir vizyondur?

Yine kurtaramadın günü 50.Yıl başkan!
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koca sol koridor-kanadında ne ileride ne de geride sol ayaklı oynayacak 1 futbolcumuz yok!

Hani tarihin en geniş kadrosuydu?

Plansız yapılan transferlerden medet umma!

Nasıl iş hayatında akıllı yöneticilik hamleleri yapıyorsunuz ve başarılı oluyorsunuz?

Anlamıyorsanız bu işleri anlayan kişilere teslim edin!

Ligi tanıyan yerli hoca hastalığı nasıl bir vizyondur?

Yine kurtaramadın günü 50.Yıl başkan!
    Akbas-Castillo-Olcay benim bildigim sol ayaklilar.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Nazim Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akbas-Castillo-Olcay benim bildigim sol ayaklilar.
    Akbaş sol diğer ikisi sağ Akbaş da bitmiş zaten kanat oynayabilecek bir isim değil.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda

Nereden
    Trabzon

Ne kadar başarısız bir başkan , elle tutulur tek olumlu yan yok

Karmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı My Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyor kardeşim futbol yöneticiliğini. Amatör kulüp versen yönetemeyecek adamı başımıza başkan diktiler. Bir de şakşakcı tayfası var ki maşallah. Düşe kalka denk getire bala bilmemneye gidiyoruz bakalım ne olacak sonu.
    Pırıl pırıl Muharrem Usta Dolusu ne size göre kardeşim, her rezilliğin ardına rezaleti küçümsemekle çözüyor musunuz yani meseleleri Nerede dur diceksiniz çok merak ediyorum valla
    Diğer başlığa bunu alıntılayıp yazacaktım, konu farklı diye buraya taşıdım. Ben şöyle ezberleri anlamıyorum gerçekten. Bir de herkes birbirini gaza getiriyor iyice kendi kendinizi inandırıyorsunuz. Gerçekten merak ettiğine inandığım için ben "hâlâ" yönetimi destekleyen biri olarak sana sebebimi sonucumu anlatıyorum. Yalnız öncelikle şunu söyleyeyim, benim Trabzonsporlu arkadaşım da yok, hayatımda Trabzon'a da gitmedim. Muharrem Usta yönetimi bir yana, hayatımda yakından ne bir futbol yöneticisi, ne bir menajer, ne bir futbolcu görmüşlüğüm yok. Yani kimsenin yancısı filan değilim. Söylediklerim samimi düşüncelerimdir.

1. Bir futbolcunun başarısı sahada belli olur ama bir yönetimin başarısı yalnızca kağıt üstünde belli olur, sahada değil. Bir maç sonucuna bakarak yönetim eleştirisi yapmak açık ve net bir şekilde cehalet ve akılsızlık belirtisidir. Eğer en başından beri eleştiriyorsanız o zaman lafım yok ama Konya veya herhangi bir maçın sonucuna göre bir tavır belirlemek mantık dışıdır.

2. Burada kıstas şudur. Kadromuz Konyaspor'dan çok daha iyi mi, evet çok daha iyi. Nitekim lig sıralamasında da bu adamların çok üstündesin. Yani sen yönetici olarak sahada Trabzonspor'a, Konyaspor'u yenecek donanımı sağlamış mısın? Fazlasıyla. O zaman o saatten sonra bu iş teknik direktörün ve futbolcunun işidir.

3. Peki varsaydın ki tamam, diyelim saha sonucu yönetimin suçu değil, başarı kağıt üstünde olur/olmaz, o zaman kağıt üstünde ne gördün de pozitif diyorsun diye sordun bana. Buna karşı da ana başlığım çok net. Son 20 yılın en kötü kadrosu, 2 yıl içinde, belki 10-11 istisnasıyla son 20 yılın en iyi kadrosuna çevrildi. Bu yapılırken de maaş giderleri 3'te 2'ye düşürülerek yapıldı. Bu yapılırken FFP anlaşması bozulmadan yapıldı. Şimdi burada kafamda şöyle bir değerlendirme tablosu var:

(a) Aldığı A noktası - (b) Getirdiği B noktası - (c) Bırakmasını öngördüğümüz C noktası

Bu yönetim için (a) tarihin en kötüsüydü. Kadro berbattı, Sefalar, Yatabareler, Özerler, Aykutlar düşündükçe midem bulanıyor. Hiçbir futbolcuya alacağı ödenmiyor, hepsi teker teker Fifa'ya gidiyor. Yıllardır hiçbir transfer parasını ödememişsin iki kuruşluk itibarın kalmamış. İnsanlar iki telefon açtıktan sonra senin kulübünle iş yapmayı reddediyor. Haciz dosyaları içerisinde yüzüyorsun. Şimdi diyorlar ki İHO daha iyiymiş, en azından Avrupa'ya gitmişiz. Gülüyorum bu cehalete.

İkincisi (b) noktasına gelirsek, sportif bir başarıdan söz edemeyiz ancak geçtiğimiz yaz dönemi itibariyle bütün ağırlıklarından kurtulmuşsun, bir tane fazlalık futbolcun kalmamış. Geçen sezonun ikinci devresi itibariyle ve bu sezon son haftalarda gördüğümüz kadarıyla kendini bulduğunda, bir hava yakaladığında 3 büyük 5 büyük dinlemeden herkesin üzerinden geçebilecek bir takımsın. Kulüp içinde öyle ya da böyle biraz sinerji yaratmışsın, başka takımlara veya futbolcularına bütün alacaklarını takır takır yatırmışsın itibarını düzeltmişsin. Stadını, sosyal medyanı güzel yürütmüşsün. Güzel sponsorların var. Güzel formalar çıkarmışsın. Şike sürecini güzel yönetmişsin, elinden geleni yapmışsın, devam da ediyorsun. Türkiye çapında sana karşı biriken nefreti orda burda sempatiye çevirmişsin. Sportif başarın yok ama bu takım çıkar ikinci yarı 40 puan toplar birazcık bile şaşırmaz kimse. Öyle de bir takım yani.

Üçüncüsü (c) bırakmasını öngördüğümüz nokta, senin aynı zamanda "Nerede dur diyeceksiniz" sözünün cevabı. 2018 Aralık Kongresi. Şimdi burada en bu yönetimden nefret eden adam gelsin şu soruma cevap versin, 2018 Aralık Kongresinde bu takımı devralacak başkanın "ne devralacağına" dair, en ufak bir endişeniz var mı samimi bir şekilde anlatın. Bir tane haciz dosyası, bir tane parası ödenmemiş oyuncu/kulüp, bir tane elinizde kalacak, elden çıkaramayacağınız futbolcu, sil baştan kurmanız gereken bir kadro, yüklü tazminat ödemeniz gereken teknik heyet devralacak mısınız? Tek şartım samimiyet arıyorum. En büyük yönetim düşmanı gelsin bu sorumu cevaplasın.

İki yıldır kupadan erken elendik. Akhisar, Antalya ve Kasımpaşa facialarımız oldu. Yani sahaya girip kademeye giremiyor ki yönetim. Keşke girebilse, eminim girer. Transfere hazırlıksız deniyor. Öte yandan hoca çıkıyor 3 ayda hazırladığımız bilmem kaç kişilik transfer listemiz var; 3 farklı ve birbirinden bağımsız scout ekibi incelemiş, bulmuş. Transfer geç yapılıyor deniyor, kim erken yapıyor bu transferleri? Galatasaray lig 2.si, adamlar Riva'yı sattı 8 aydır bir tane sol bek almadılar. Beşiktaş Bayern Münih'le oynayacak, Cenk'in satılacağı haftalar öncesinden belliymiş gösterin bakalım hangi forveti aldılar yerine. Fener kimi aldı? Başakşehir kimi aldı? O kadar eksik bölgeleri var gittiler Elia'nın bölgesinde Arda'ya yıllık 4+milyon euro para ödeyecekler. Menajerlerin oyuncağı deniyor, ben iddia ediyorum bunu diyen adamlar menajer nedir, ne iş yapar bilmiyor. Siz söyleyin Novak, Remy, Lavezzi, Lestienne bu menajerlerin futbolcusu mu? Değilse bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Çok söyledim tekrar söylüyorum, bu ligde oran olarak bakarsanız en düşük menajer ücreti ödeyen takımlardan biridir Trabzonspor. Bu konuda da çok iddialıyım. Bu kulübe 50 milyon euro yatırım yapmış Muharrem Usta'nın, Özkan Doğan diye bir adam 250 bin dolar fazla komisyon alsın diye Trabzonspor üzerinden yolsuzluk yaptığını iddia etmek ahmaklıktır.

Muharrem Usta'nın en büyük hatası Ersun Yanal'dır. Göreve geldiğinde sağda solda Ersun Yanal'ı soracaktı ve bu adamla yola çıkılamayacağını fark edip, Michel Preud'homme tarzı Lucescu-vari bir yabancı hocayla bu işe başlayacaktı. Biz bugün hâlâ Ersun Yanal'ın hatalarının bedelini ödüyoruz.

Bizim en büyük lanetimiz hiçbir ekonomik veya sportif sisteme dayanmadan, tesadüfen elde ettiğimiz 10-11 şampiyonluğumuzdu çünkü o vesileyle kendimizi bir şey zannetmeye başladık. Bu takımdan beklentilerimiz, bu takımın gerçekleriyle örtüşmez oldu. Biz o tarihten itibaren zannettik ki biz de GS ve FB gibi bugün iki transfer yapar, yarın şampiyonluk turu atarız. Yok öyle iş, bizim yolumuz ince ve uzun bir yol. Sıradaki yönetim kim olur bilemem ama bu yönetimle aynı özende bu kulübü yönetmezse bu takımın kalıcı bir felakete sürükleneceğinden adım gibi eminim. Bunu da zamanla beraber yaşayıp göreceğiz.

Bu konularda da kraldan çok kralcıyım. Bunu kabul ediyorum ama sebeplerini de açıkladım. Mağara adamı gibi yenildik diye duvarları yumruklayıp milletin çoluğuna çocuğuna küfretmekle Trabzonspor adam edilmiyor. Ben Trabzonspor'un önümüzdeki kongreye kadar büyük bir sıçrama göstereceğine inanıyorum çünkü eğer gösteremezse bu Trabzonspor'un sonu olur. Ben böyle bir senaryoya inanmak istemiyorum. Allah bu takımı dost gazabından korusun, hakkımızda hayırlısı.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Sezon başı 3 ay boyunca Serdar, Sosa, Kucka, Medel ve Burak ekseninde döndün durdun.

Kritik stoper transferini şapkadan tavşan çıkarır gibi Hubocan ile yaptın.

Kupa rövanş maçının telafisini olmadığını bilip ve Mas'ın gideceğini bildiğin halde yine çok geciken transferlerden dolayı bir hedefinden daha oldun.

Bırakın gidin artık veya transfer işini artık ehline bırakın zira bu işten bir nane anladığınız yok.

Yok maddi durumdu, FFP idi, imaj sorunuydu, cartıdı curtudu anlamam artık bundan sonra.

Para yoksa çıkıp feda sezonu diyeceksin. Yapılanmaya ve alt yapıyı güçlendirmeye gidiyoruz diyeceksin.

Yapamıyorsan da o koltuğu boşa işgal etmeyeceksin beyefendi!

Yeter yahu! Kandırılmaktan ve enayi yerine koyulmaktan bıktım usandım artık!
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Şampiyonluk

Trabzonspor Kongre Üyesi

tsukru61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İlk yarının sonundaki düşüşümüz kaldığı yerden devam ediyor. Bundan sonra da düşüş devam edecek. En büyük kabahatli yönetim olmakla birlikte Rıza Hoca'nın Trabzonspor'un lafta kalan büyüklüğünü dahi kaldıramayacağı anlaşılmıştır. Ziya Hoca'nın şansı yaptığı seri ile sezonu tamamlamasıydı. Rıza Hoca'nın şansızlığı önünde kupa maçı ve ligin ikinci yarısının olmasıydı. Kral çıplak!

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

@Karmam o kadar uzun yazmışsın ki bunların her birine cevap verecek olsam buray esir alırız kardeşim. Çok yanlı bakıyorsun olaylara. Ortalık toz duman sen ise toz pembe görüyorsun.

Bence Muharrem Usta değil 2018 aralığa kadar samimi söylüyorum 2023'e kadar ne olursa olsun kulübün başında kalmalı. Çünkü ne 2018'in aralığında Usta taraftarları Usta'yı tolore etmekten ve destek olmaktan vaz geçecek ne de Usta giderse gelecek olanı yermekten, Usta'nın da arkasından ağlamaktan vaz geçecekler.

Ben Usta düşmanı değilim. İHO seçilirken de Usta seçilirken de aynı şeyleri savunuyordum, hala da aynı şeyleri söylüyor savunuyorum. Bu kulübün tek çaresi, tek kurtuluşu tepeden tırnağa kurumsallaşma/profesyonelleşme. Başlangıçta söylemleri, tespitleri çok doğruydu. Peki ya sonuç? Adam kontrolü kaybetti. Buna başarılı demek için ciddi anlamda taraf olmak gerekir.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Nereden
    Eskişehir

Başkanın ya da yönetimin eleştirilecek bir tarafı kaldığını sanmıyorum, sürekli eleştirdik te elimize geçen ne, her anlamda başarısız bir kulübüz.
    Kucka, Burak, Sosa 30 yaş üzeri 3 oyuncuya 3 yıl için 200 milyon tl üzeri taahhüt bağlamışsın bu paraları kotarmak için en kestirme yol olarak avrupa kupasına katılmak için daha Ziraat kupasında çeyrek finale varmadan havlu atmışsın, 4 tane kanat oyuncun yedek beklerken santraforumuz kanat oynuyor, son derece kötü kadro mühendisliği nihayetinde başkan ve yönetim öncülüğünde gerçekleşti elde kalan hedef ne?
    Geldiğinde ligin 13.haftasıydı avrupa kupasına katılma şansımız güçlüyken Hami hoca hamlesiyle bırak avrupa kupasına katılmayı yerle yeksan edildik.
    Ertesi sene yani geçen sene tonla harcanan para yine başarısızlık keza bu sene kaldığı yerden devam ediyor görünen o ki avrupa kupasına üst üste 3.yılında katılamayan yönetim rekorunu kıracak.
    Gel gelelim sezon başı arkadaşlarla kadro üzerinden hashibal ettik çoğu arkadaşla ters düştük, kimi son 20 yılın en iyisi dedi kimi tarihin en iyi kadrosu kuruldu dedi şahsen fikrim Trabzonspor'un son 25 yılına hakim olarak kurulan en kötü kadro olduğunu söyledim ve alınan sonuçlar itibariyle maalesef haklı çıkıyorum.
    Bu saaten sonra başkan ve yönetim için herhangi bir öngörüm yok velhasıl çoğu arkadaşı kendisini yarı yolda bırakmış idareyi 3-4 arkadaşı ele almış futbolcusu ayrı telden hocası ayrı telden çalıyor tek bir yöneticisi cesaret edip te gündemi kamuoyunun önünde hakimiyeti altına alamıyor.
    Sezon sonuna kadar avrupa kupasına katılamadığımız takdirde erdemlik gösterip seçime gideceğini düşünüyorum, kendisi için de iyi olacaktır zira kendi işleri baya yoğun, belki de işlerinden ötürü kendini kulübe tam olarak veremiyordur hayırlısı bakalım.

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

yönetime kızıyorum ama Trabzon şehrine ait bir klubu yönetmek çok zor bazen diyorum bizim başımıza gelen yönetimlerin takım şehir değiştirse biraz daha faydalı çalışacaklarını düşünüyorum.gene ceplerini ve reklamlarını düşünürlerde çözüm sanırım yabancı ve zengin bir başkan
    "Annuit cœptis"

Nereden
    Eskişehir

<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Karmam<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> o kadar uzun yazmışsın ki bunların her birine cevap verecek olsam buray esir alırız kardeşim. Çok yanlı bakıyorsun olaylara. Ortalık toz duman sen ise toz pembe görüyorsun.

Bence Muharrem Usta değil 2018 aralığa kadar samimi söylüyorum 2023'e kadar ne olursa olsun kulübün başında kalmalı. Çünkü ne 2018'in aralığında Usta taraftarları Usta'yı tolore etmekten ve destek olmaktan vaz geçecek ne de Usta giderse gelecek olanı yermekten, Usta'nın da arkasından ağlamaktan vaz geçecekler.

Ben Usta düşmanı değilim. İHO seçilirken de Usta seçilirken de aynı şeyleri savunuyordum, hala da aynı şeyleri söylüyor savunuyorum. Bu kulübün tek çaresi, tek kurtuluşu tepeden tırnağa kurumsallaşma/profesyonelleşme. Başlangıçta söylemleri, tespitleri çok doğruydu. Peki ya sonuç? Adam kontrolü kaybetti. Buna başarılı demek için ciddi anlamda taraf olmak gerekir.
    İnternet üzerinde şu güne kadar kimse kimseyle herhangi bir konuda mutabakata varmış mıdır, şüpheliyim zaten. O yüzden git-gel tartışma adına yazmadım ama madalyonun bu tarafı katiyen sığ değil onu göstermeye çalıştım.

Öyle ya da böyle, hatalardan bahsedilebilir ama "kontrolü kaybetmek" seviyesinde bir durum asla olmadığı aşikar, bu kadar mübalağaya da gerek yok. İki maç öncesine kadar kraldık. Hubocan zıplayabilseydi kral kalırdık, iki maç sonra yine kral oluruz sıkıntı değil.

En fazla kafama takılan kısım ise yönetim geçmişimizi bildiğimiz halde yönetim geleceğimizden korkmuyor oluşunuz. Başkanlık için Harvard mezunları toplanmıştır da ben de derim ki yeni biri gelsin. Kim olacak başkan? İHO? Serdar Bali? Hekimoğlu? Nuri Albayrak? Yok derseniz ki Abdülkadir ve Yusuf'un Galatasaray'a gitme vakti geldi, iyi futbolcularımızı ücretsiz sağa sola dağıtalım hayır işlerine girelim, o zaman eminim Sadri Şener yardıma koşar.

Neyse, ben bu tartışmaları sabahlara akşamlara kadar yaparım. O yazıyı da 10 cilt ansiklopediye yayarım. Yanlı bakıyorsam da faydası zararından fazla diyedir. Burada Usta'nın geldiği ilk ara transfer dönemi anket yapsak yarım sezon Hami gelsin diye %80 oy çıkardı, Antalya maçından sonra sorumlu kim diye sorsak yine %80 Hami'yi getirdiği için Usta denirdi. Ben böyle taraftarlığa karşıyım.

2018 Aralık'ta Usta gidecek, bu az çok belli oldu. Bunun da başlıca sebebi saha sonuçları değil ilkokul mezunu yerel medyanın menajer aşağı menajer yukarı diye taraftarı gaza getirmesidir. Ben bugünün eleştirmenlerini 2019 Aralık'ta da görürüm, bakalım işler istedikleri gibi olmuş mu yoksa böyle gelmiş böyle gidecek mi

Trabzonspor Kongre Üyesi

tsukru61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

BMN de Trabzonspor'u tutmayanlar tutanlardan daha fazla. Bunun neresi garip?

Alıntı Karmam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyse, ben bu tartışmaları sabahlara akşamlara kadar yaparım. O yazıyı da 10 cilt ansiklopediye yayarım. Yanlı bakıyorsam da faydası zararından fazla diyedir. Burada Usta'nın geldiği ilk ara transfer dönemi anket yapsak yarım sezon Hami gelsin diye %80 oy çıkardı, Antalya maçından sonra sorumlu kim diye sorsak yine %80 Hami'yi getirdiği için Usta denirdi. Ben böyle taraftarlığa karşıyım. mi

Nereden
    Eskişehir

Alıntı Fatih Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkanın ya da yönetimin eleştirilecek bir tarafı kaldığını sanmıyorum, sürekli eleştirdik te elimize geçen ne, her anlamda başarısız bir kulübüz.
    Kucka, Burak, Sosa 30 yaş üzeri 3 oyuncuya 3 yıl için 200 milyon tl üzeri taahhüt bağlamışsın bu paraları kotarmak için en kestirme yol olarak avrupa kupasına katılmak için daha Ziraat kupasında çeyrek finale varmadan havlu atmışsın, 4 tane kanat oyuncun yedek beklerken santraforumuz kanat oynuyor, son derece kötü kadro mühendisliği nihayetinde başkan ve yönetim öncülüğünde gerçekleşti elde kalan hedef ne?
    Geldiğinde ligin 13.haftasıydı avrupa kupasına katılma şansımız güçlüyken Hami hoca hamlesiyle bırak avrupa kupasına katılmayı yerle yeksan edildik.
    Ertesi sene yani geçen sene tonla harcanan para yine başarısızlık keza bu sene kaldığı yerden devam ediyor görünen o ki avrupa kupasına üst üste 3.yılında katılamayan yönetim rekorunu kıracak.
    Gel gelelim sezon başı arkadaşlarla kadro üzerinden hashibal ettik çoğu arkadaşla ters düştük, kimi son 20 yılın en iyisi dedi kimi tarihin en iyi kadrosu kuruldu dedi şahsen fikrim Trabzonspor'un son 25 yılına hakim olarak kurulan en kötü kadro olduğunu söyledim ve alınan sonuçlar itibariyle maalesef haklı çıkıyorum.
    Bu saaten sonra başkan ve yönetim için herhangi bir öngörüm yok velhasıl çoğu arkadaşı kendisini yarı yolda bırakmış idareyi 3-4 arkadaşı ele almış futbolcusu ayrı telden hocası ayrı telden çalıyor tek bir yöneticisi cesaret edip te gündemi kamuoyunun önünde hakimiyeti altına alamıyor.
    Sezon sonuna kadar avrupa kupasına katılamadığımız takdirde erdemlik gösterip seçime gideceğini düşünüyorum, kendisi için de iyi olacaktır zira kendi işleri baya yoğun, belki de işlerinden ötürü kendini kulübe tam olarak veremiyordur hayırlısı bakalım.
    Yalnızca iki şey söyleyeceğim.

1.si sırf yüksek gözüksün diye bütün kontratın yıllarını toplayıp sonra tl'ye çevirme huyundan Allah aşkına vazgeçin. öbür türlü ben galatasaray'ı çıkartıyım 29 yaş ortalaması olan kadrolarına 1.5 milyar tl taahüt vermişler diyim.

2.si kupa avrupaya en kestirme değil aksine en zor yol.

son olarak da bu rezil rüsva dönemde galatasaray'ın 6, fener'in 4, beşiktaş'ın 1 puan gerisindeyiz. 2. yarıda kayseri'den 1 puan fazla toplarsak avrupa'ya gidiyoruz. sıralamada ilk 6'yla olan maçların 5'ini içerde oynayacağız.
    Konu Karmam tarafından (17.01.2018 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Valla @Karmam kardeş bir şeyi yanlış ta olsa bu derece pembelere boyayarak savunabilmek o şeyin üzerine ciddi iman etmiş olmayı gerektirir. Bu yüzden samimiyetine inanıyorum. Seni tebrik ederim valla. Böylesi kralcılık ta (sen kraldan fazla kralcıyım dediğin için diyorum) çok az görülür
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon'da dozerler , kepçeler Avni Aker'imizi......

Muharrem Bey'de hayallerimizi yıkmaya devam ediyor......

Yazık...
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Eskişehir

Alıntı Karmam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnızca iki şey söyleyeceğim.

1.si sırf yüksek gözüksün diye bütün kontratın yıllarını toplayıp sonra tl'ye çevirme huyundan Allah aşkına vazgeçin. öbür türlü ben galatasaray'ı çıkartıyım 29 yaş ortalaması olan kadrolarına 1.5 milyar tl taahüt vermişler diyim.

2.si kupa avrupaya en kestirme değil aksine en zor yol.

son olarak da bu rezil rüsva dönemde galatasaray'ın 6, fener'in 4, beşiktaş'ın 1 puan gerisindeyiz. 2. yarıda kayseri'den 1 puan fazla toplarsak avrupa'ya gidiyoruz. sıralamada ilk 6'yla olan maçların 5'ini içerde oynayacağız.
    Değerli renkdaşım, kulübün yıllık gelirinin yaklaşık olarak 200 milyon tl olduğundan dolayı kolay anlaşılsın diye tl üzerinden hareket ettim. Euro cinsinden bahsedince 40-45 milyon olarak az görünüyor
    GS denen illet kulübün yıllık geliri yaklaşık 600 milyon tl yani bizden 3 kattan daha fazla gelire sahipler keza bjk 700 milyon tl'yi geçti, fb 450 milyon tl dolaylarında. Bu kulüplerin verdiği taahhütler gelirlerinin yüksek olduğundan dolayı ekonomilerini döndürebilir seviyede tutabilirler. Biz ise öyle değiliz.
    1 milyar Tl'ye koşan borcu ile döndürebilir seviyeden çıktık gelirin yarısını bankadan çekilen kredilerin faizlerine gömüyoruz.
    Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki içerde oynayacağımız tüm büyük maçları kazanacaz fakat 8 hafta üst üste yenilen Karabük gibi takımlara puan kaybedecez. Kadro mühendisliği kötü idare edildiği için maç içinde dağılmaya müsaitiz belki abuk subuk takımlardan yine tarihi farklar yiyecez. Velhasıl takımımız zirve mücadelesi hariç neyi hedeflediğini camiasına ispat edemedi. Gönlüm istiyor ki takım en kötü UEFA Avrupa ligine katılsın hazır gelir kalemi yükselmiş, gruptan çıktığımız 3 yıl öncesi 25-30 milyon tl kazanıyorduk nerdeyse % 60 oranında artış oldu rahatlıkla 45-50 milyon tl kazananilir verilen taahhütleri bir nebze olsun daha rahat yerine getirebiliriz.
    Hadi inşallah diyelim.

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maç başlığına yazdım buraya da yazayım...

Takımımız Konya'da maça çıkıyor;

- Onur izinli
    - Onazi izinli (ailevi durumu vardı sanırım)
    - Burak Arda ile fotoğraf çektiriyor.

Sen ise Sosa ve Rodallega'dan performans bekliyorsun. Nereden bakarsan bak ayıp ve ciddiyetsizlik. Kulübümüzün kurumsal yapısına ise hiçbir şekilde yakışmıyor.

Futbolcular her ne kadar hatalı olsa da turun gitmesinin aslan payı yönetimde ve hocadadır.
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

alone_6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sosa'ya 5 milyon avro bonservis, yıllık da 3,2 milyon avro veriyoruz, yılın yarısı geçti hala hazır değil ve verim alınamıyor. Hata kimde o zaman? Sosa'da mı, yönetimde mi, hocalarda mı, taraftarda mı?

Rıza hoca getirdiği hava ile takımı ayağa kaldırdı ama henüz taktiksel müdahaleleriyle bize maç kazandırdığını göremedim. Çok iyiniyetli, gerçekten çabalıyor, saygım sonsuz ama birşeylerin değişmesi lazım.

Olcay aldığı ücretin yarısını hakedecek bir performans ortaya koyamıyor. Bırak sahada yeteneğini göstermesini, çabaladığını bile göremiyorum ama sürekli ilkonbirde.

Castillo'yu geldiğinden beri üstüste 4-5 maç oynatmadık, adamı değersizleştirip göndereceğiz yakında. Oynatın şu adamı 4-5 maç üst üste biz de anlayalım bu adamdan olacak mı, olmayacak mı?

Burak takımın transfer politikalarına karışmaya başladı, teklif var, gidebilirim, maç içinde herkese afra tafralar vs.

Uğur, Durica maalesef bu yıl çok çok vasatlar.

Ligin ilk maçından beri stoper açığı çok net şekilde ortada, devre arası olmuş hala net bir girişim yok. Mas'ın gideceği 2 aydır belli, solbek arayışı yok, sonra alelacele git ortalama bir adama 2,5 milyon avro bonservis ver. Gerçi arasak ne olacak, bütün transferler aynı menajer üzerinden yapılmak zorunda olduğundan!!! oyuncu havuzumuz çok kısıtlı!!!. Bütün transferleri aynı menajer üzerinden yap, sonra forma satışı az diye taraftarı eleştir. Klübün mali durumunda ciddi bir iyileşme de mevcut değil. Başkanın maalesef söylemleriyle eylemleri arasındaki makas açılmaya başladı. Gidişat hiç parlak değil.

Artık sıranın Özkan Sümer'e veya onun zihniyetinde birine gelmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Marka değerini sevdiğimin Türk futbolu....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)