Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 122 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eurocup 8. Hafta | Buducnost 79 - 82 Trabzonspor MP | Maç Sonucu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Standart Eurocup 8. Hafta | Buducnost 79 - 82 Trabzonspor MP | Maç Sonucu

Son 32 yolunda uc macimiz kaldi. Deplasmandaki ilk galibiyetimizi arayacagiz. Isimiz zor cunku Buducnost evinde bu sezon hic kaybetmedi. Adriyatik Ligi'nde alti ve Eurocup'ta uc olmak uzere sahasindaki butun maclari kazandi.

Rakibimiz gecen hafta koc degisikligine gitti. Pavicevic'le anlastilar.

Ilk yedi hafta sonunda Valencia'dan sonra Eurocup'in en az sayi yiyen ikinci takimi Buducnost (70,9).

Ozellikle rakiplerini yay gerisinde 30% ile savunuyorlar.

Hucumda ise boyali alan uretkenligi en dusuk takim konumundalar. Kupada en az iki sayilik basket atan takim onlar (Maç başına 15,4 ikilik).

Trabzon'daki macta forma giymeyen Suad Sehovic bu macta oynayabilir. Sehovic, 16 sayi ile Dragicevic'ten sonra takimin en skorer oyuncusu. Son uc macta uc sayilik atislarda 15/26 (57,6%) isabet yakaladi.

Takimimiza basarilar dileriz.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (30.11.2015 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kadro yapimiz rakipden cok daha iyi ezip gecmemiz lazim..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Buducnost (Lig lideri) şu sıralarda ligde Sutjeska (Lig sonuncusu) ile karşılaşıyor.

Devreyi 46-39 önde geçtiler. Üçüncü çeyrekte konuk takım 11-0'lık seriyle önde geçti.

Buducnost'ta pivot Maric ve gard Joseph bugün yok.

Arena Sport 2 kanalından seyredebilirsiniz.

Üçüncü çeyrek sona erdi: Buducnost 65 - 70 Sutjeska

ABA'da oynadıkları on bir maçın dokuzunda 76'dan az yiyen Buducnost bu akşam üç çeyrekte 70 yedi (İlk devre 39 ve üçüncü çeyrekte 31).
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (29.11.2015 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

78-78 bitti uzatmalar oynaniyor, su an 78-83 Sutjeska önde

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

89 - 87 bitti, buducnost kazandi... ama epey hirpalandilar yoruldular, bu durumu kendi lehimize çevirmemiz lazim, galibiyetle dönmemiz lazim Karadag'dan

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kazanırsak Top 16'ya kalmamak için mucizelerin olması gerekir.

Şu maçı kazanalım ve son iki maçı güle oynaya oynayalım.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Koç Pavicevic eksik oyunculardan yakınmış. Son çeyrekteki savunmayı övmüş. "Turu geçmek için Trabzon maçı çok önemli, iyi hazırlanmalıyız" demiş.

Pivot Rikic ise "koç değişikliğiyle sakat arkadaşlarımızın olmayışı bizi zorladı. Trabzonspor maçı daha farklı olacak çünkü onlar güçlü bir takım" dedi.

Sutjeska koçu Dubljevic ise "23 asist kollektif oyunumuzun kanıtı. Daha fazla şansa ihtiyacımız var." dedi.

*

Koç değişikliğin rağmen bu maçın istatistikleri Buducnost'un genel verileriyle uyuyor. Rakiplerini üçlük atışlarda iyi savunuyorlardı, dün akşam 28%'le attırmışlar. 45 dakika süren maçta sadece 19 iki sayılık basket bulabildiler.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sakatlanan Devoe Joseph'in yerine Kentucky çıkışlı şutör Doron Lamb'i aldılar.

Güncel rotasyonları şöyle:

PG: Cook - Carapic

SG: Sead Sehovic - Lamb

SF: Suad Sehovic - Jaramaz

PF: Dragicevic - Subotic

C: Maric - Rikic
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (30.11.2015 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

ya arkadaş ntv spor verse ya şu maçları ne yanı sadece banvit maçını mı izleyebilicez

Nereden
    Ankara

Banvit ve Aris gibi iyi takımları sahalarında çok rahat geçtiler, o yüzden bu maçtan çok çekiniyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Maçı kazanırsak ve Banvit Steaua'yı yenerse Son 32'ye kalıyoruz.

*

Buducnost evinde oynadığı üç maçta ortalama 77 sayı attı. Bu maçlarda sadece 63 sayı yedi (Kupanın en iyisi).

*

Bizse deplasmanda 68,3 sayı atabildik.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (30.11.2015 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Buradaki Buducnost maçı kafa kafaya geçmişti.Yenileceğimizi düşünenlerdenim.
    Kazanacağımız tek maç son maç olan evimizde ki Kazan maçı.O maçı alarak son 32 kalırız diye düşünüyorum.
    Buducnost ikili avaraj da Banvit ve Aris üstünde.Biz 4 sayı fark ile yenebildik.Büyük ihtimal bu fark kendi sahalarında aşıp bizimde üstümüzde olacaklardır.
    Aynı avaraj problemimiz Aris karşı da var.Bu yüzden bizler için en önemli maç Banvit maçı.Grupta 3 lü avaraj durumu olur mu diyeceğim illaki olacak gibi duruyor o kısmı da Oğuz hocam bilir.
    Yine de takımımıza başarılar.Ah Bükreş maçı ah.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Sanki Kazan'a yenilecegiz gibime geliyor... Yenersek Buducnost'u ve/ veya Banvit'i yeneriz... benim tahminim bu yönde
    InsaALLAH turu geçeriz

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kazanmamız halinde gruptan çıkma ihtimalimiz çok yüksek umarım bu bir motive kaynağı olur oyuncularımıza kuligin son maçlardaki performansı beni mutlu ediyor umarım djo'da toparlanır ve iyi bir galibiyet alırız
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

* Son üç maçımızda (İBB, Steaua ve Yeşilgiresun) rakiplerimizi 67 sayı ve altında tuttuk. 27% üç sayılık atmalarına izin verdik, genel şut yüzdeleri ise 36%. Ortalama 17 top kaybı yaptırdık.

Bence bu savunma değerlerinde aslan payı, Kulig ve sene başındaki tembelliğini atan Hardy'de.

Kulig'in
    oyunda olduğu dakikalarda yediğimiz sayı ve aldığımız ribaundlar üzerinden savunmasıyla ilgili olarak geçen hafta sayısal verileri açıklamıştım.

Hardy (Ve kısmen Kinsey) içinse en iyi gösterge sanırım rakip kısa skorerlerin maçlarımızda bulduğu sayılar. Mesela Kazan maçı ilk üç çeyreğinde Langford'a yaptığımız değişmeli savunma... Telekom maçında Jenkins'i, Aris maçında McNeal'i, İBB maçında Denmon'ı, Steaus maçında Marinovic'i ve bu hafta Giresun kısalarını ısındırmadık.

Buna koç Markovic de değindi. Giresun maçı sonrasında "
    Önemli noktalarda çok iyi defans yaptık ve bu sayede de kazanmayı bildik” dedi. Bizim savunmamıza dair geçen seneden gelen durumumuz bu, "önemli anlarda" veya "bazı dakikalarda" savunma yapıyoruz. Fakat "bazı dakikalarda çok iyi hücum ettik" deme şansımız yok.

* Bu takım hücumdaki düzeniyle başarılı oldu. Burada kilit DJO. Kendi şutu veya penetresi kadar topu paylaştığı ve penetre sonrası arkadaşlarını beslemesi önemli.

* Diğer nokta iyi bir şutör olan Hardy'nin çembere giderek bitirdiği veya faul aldığı pozisyonlara olan ihtiyacımız. Topsuz katlarla iç-dış oyunlarımızdan faydalanabiliriz.

* Yukarıda rakiplerimizin şut yüzdesini verdim. Şut yüzdesi düştükçe potamızdaki ribaund sayısı artıyor. Dolayısıyla rakiplere ikinci şans fırsatları doğuyor. Buducnost bu alanda etkili bir takım değil. Genelde dış şutlar üzerinden oynadıklarını da eklersek savunma ribaundlarına sahip olduğumuz sürece hele deplasmanda oyundan kopmayız diye düşünüyorum. Stipanovic savunmada show-upa çıkınca geri dönmediği için boyalı alanda eksiliyoruz ve ribaund veriyoruz. Sene başında ikili oyunlarda adam değiştirmemek gerektiğini biraz da bu sebeple vurgulamıştım.

Sizinle bir veri paylaşayım: Takımın oyun kurucusu Odom ortalama 3,0 savunma ribaundu alırken Stipanovic 3,3 savunma ribaundu alıyor (Kinsey ise 4,5).

Kısaların ribaund katkısı gerçekten çok önemli. O zaman uzunlarımızın hücuma daha çabuk çıktığını görüyoruz.

* Son olarak dış şutlar konusuna geleyim. Buducnost üç sayılık savunması gayet iyi. 30% civarında... Kendi evlerinde ise sadece 21% ile üç sayılık yiyorlar.

Bizse kupada deplasman maçlarında 33% atıyoruz. Son üç maçımızda (İbb, Steaua ve Giresun) ise 40% ile şutladık.

Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (01.12.2015 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Buducnost koçu Pavicevic: "Bizden güçlü ve çok iyi bir takıma karşı oynayacağız. Bu açığımızı kapatmak ve Son 32 bileti almak için taraftarımıza ihtiyacımız var. Her şeyimizi sahaya yansıtacağız."

Bojan Subotic: "Trabzonspor gibi çok kaliteli bir takımla karşılaşacağız. Kazanmak için çok iyi savunma yapmalıyız. Bu kritik maçı kazanmak için çok sayıda taraftarımızın yardımını bekliyoruz."

*

Bu arada yeni transferleri Doron Lamb ABD'den Karadağ'a İstanbul aktarmalı gitmiş. Saat dilimlerinde gezip durmuş çocuk...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (01.12.2015 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Oğuz bu Doron Lamb'in Jeremy Lamb ile bir akrabalığı var mı?
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı UğurB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz bu Doron Lamb'in Jeremy Lamb ile bir akrabalığı var mı?
    Hayır yok Uğur Ağabey. Yaşları, mezun oldukları dönem, okudukları okulların seviyesi, pozisyonları, fizikleri çok yakın.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Joseph, Bacovic ve Aleks Maric maçta forma giyemeyecek. Doron Lamb ise takımla birlikte olacak. 7-8 kişilik bir rotasyonla oynayacaklarını tahmin ediyorum. Adil düdükler çalındığı sürece özellikle pota altında üstünlük kurmamız mümkün.

Biletler 2 Euro.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Son 32'de Euroleague'den bir takım Trabzon'a gelecek.

Muhtemel rakiplerimiz: Real Madrid, Panathinaikos, Maccabi Tel Aviv, Zalgiris Kaunas, Bayern, Kızılyıldız, Strasbourg, Pınar KSK, Darüşşafaka, Dinamo Sassari.

Kimi isterdiniz?

Nereden
    Ankara

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Muhtemel rakiplerimiz: Real Madrid, Panathinaikos, Maccabi Tel Aviv, Zalgiris Kaunas, Bayern, Kızılyıldız, Strasbourg, Pınar KSK, Darüşşafaka, Dinamo Sassari.

Kimi isterdiniz?
    Tabi ki Real Madrid, futbol takımını göremedik bari basketbol takımını görelim.

Şaka bir yana ben Sassari gelsin isterim, en zayıf halka o gibi görünüyor.

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kimi isterdiniz?
    şu takımlar o kadar dengesiz performanslar sergilediler ki ? bir bakarsınız galip gelmişiz bir bakarsınız fark yemişiz.taraftarı bu işin içine çekme adına real madrid iyidir

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kimi isterdiniz?
    türk takımı hariç her takım olur.. bayern , real madrid ve pana tercih sebebidir..
    Attan inip eşeğe bindik!

Trabzonspor Kongre Üyesi

AhmetG. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tur önemli olsa da Trabzon'a Madrid'in gelişi şehirde çok ayrı bi atmosfer oluşturur.
    Sol’un ihanet derecesine varan davranışları karşısında, Sağ ile olan kavgamızı erteledik.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Toplantidayim. Macin tekrarini gece seyredecegim.

Takimimiza basarilar dilerim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)