Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Birlik ve Beraberlik Nedir, Ne Değildir?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Standart Birlik ve Beraberlik Nedir, Ne Değildir?

Sanırım on yıl kadar önceydi. Avrupa'ya gitmiş 1. Kuşak gurbetçilerin çocuklarından bir kısmı gelip Türkiye'de kendileriyle ilgili bilimsel bir toplantıya katılmışlardı. Bu gençlerin birinin yaptığı ilginç bir tespit gazetelere yansıdı. Şöyle diyordu:

"Bizim Almanya'daki büyüklerimiz sürekli Türkiye'ye dönmekten bahsediyorlar. Günde bin defa 'Türkiye'ye döneceğim' deyince, artık bir süre sonra Türkiye'ye dönmenin bir önemi kalmıyor, bu sürekli tekrar durumu bir tür tatmin psikolojisi duygusuna sebebiyet veriyor ve sonuçta büyüklerimiz Türkiye'ye dönmüyor, dönmek için bir çaba sarfetmez hale geliyorlar."

Kelime kelime değilse bile mealen böyleydi tespit. Bizim şu dilimize pelesenk ettiğimiz, söyleye söyleye kült haline getirdiğimiz "birlik beraberlik" meselesi de ona benziyor. O kadar çok telaffuz ettik ve ediyoruz ki, artık gerçekleştirmenin bir önemi kalmadı sanki... Hülyasının büyüsü bize yetip de artıyor.

Herkesin dilindedir o... Onu başaramamak en büyük eksikliğimizdir. Bizde her şey vardır da, bir o yoktur. Bir gerçekleşirse bütün problemler giderilecek, başımız göğe erecek, bileğimizi kimse bükemeyecektir...

Pekâlâ nasıl olacaktır bu iş? Nereden başlayıp nerede bitirecektir? Çoğunluk konuda birbiriyle paralel düşünenlerin bir araya gelmesi yeterli midir, yoksa bütün taraftar askerî tabirle tek kol aralığı saf mı tutmalıdır?

Daha da önemlisi, gerçekten böyle bir şeyi istiyor muyuz?

Nasıl olacak da, şahsınıza yakışıksız suçlamalar yöneltmiş bir renkdaşınızla bir araya geleceksiniz?

Tanışma, kaynaşma, fikir alışverişi amacıyla bir grup arkadaşla bir mekanda toplandığınızda bıraksanız saatlerce size evinin her tarafını nasıl bordo mavi renklerle bezediğini anlatacak olan birisiyle neyi konuşup, neyi halledeceksiniz?

Ya da bir dünya problem dururken "Sen bana şunu dedin, ben sana bunu dedim" çekişmesine dalmakta hiçbir sakınca görmeyenlerle?..

İşlediği ağır bir suç yüzünden bir futbolcunuzun Meydan'da dar ağacı kurulup asılmasını istemiyorlar diye, taraftarın belki yarısını bir kalemde silip atan bir anlayışla diğer kesimin birlik beraberliği başarabileceğine aklınız kesiyor mu?

Ne oldu? Çok mu karamsar geldi? Birlik beraberlik olacaksa işte bu insanlarla olacak, ne sanmıştınız?

Hayır, durum o kadar umutsuz değil... Bizden çok daha kötü durumda olanlar bunu başardılar. Zaten kısaca örneklediğim olumsuzluklar olmasa birlik beraberlik kendiliğinden gerçekleşirdi. Hâttâ gerçekleşmesine bile gerek kalmazdı, zaten içinde bulunduğumuz durumun adı birlik beraberlik olurdu. Esasen bunu başarabilmek demek, söz konusu olumsuzlukları bertaraf etmekten geçiyor.

Bizi esas yanıltan yargı, şu "sınıfsız, imtiyazsız, kaynaşmış bir kitle" varsayımıdır. Zihnimizde soyut bir Trabzonsporlu kavramı var ve o Trabzonsporlu tamamen saf ve homojen bir kurşun askerden başka bir imge değil. Elbette bizzat kendimiz de o prototipe uyuyoruz ya da öyle kabul ediyoruz. Hayatta karşımıza çıkan gerçek bir Trabzonsporlu bu imgeden en ufak bir sapma gösterdiğinde ise onu tereddütsüz bir kalemde silip atabiliyoruz. Eh, birlik beraberlik kavramı da en başta yapmaya çalıştığımız tesbitte olduğu gibi bizim gözümüzde soyut ve zihinsel bir çözüm yöntemi olduğu için, hiçbir zaman fiiliyata geçmiyor, gerçekleşmiyor. Meçhul bir zaman ve mekanda ütopik bir sevgili var, bir gün ona ulaşabilme umudu bize yetiyor.

Arkadaşlar, bu dünyada kaç tane Trabzonsporlu yaşıyorsa, o kadar farklı Trabzonspor vardır. Her insanın bakış açısı farklı farklıdır ve bir ideale birlikte yürünmesi gerekiyorsa, önce bu farklılıkların kabul ve tahammül dairesine dahil edilmesi, daha doğrusu bu dairenin yeterince genişletilmesi gerekmektedir.

Herkesin her konuda aynı yönde düşünmesi, aynı açıdan bakması mümkün değildir, iyi bir şey de değildir. O zaman sizin göremediklerinizi başkaları da göremez. Örneğin sizin fazladan sempati beslediğiniz bir futbolcu ya da teknik adamın bazı eksik ve yanlışlarını gözden kaçırabilirsiniz, bu son derece doğal bir durumdur. Herkes aynı şekilde olursa bu zaaf genelleşir tabii. Fakat söz konusu şahıs ya da şahısları bir başka taraftar sizin kadar sevmiyorsa eksik ve kusur diye tanımladığımız özellikleri görebilecek ve dile getirebilecektir.

İşte birlik beraberlik tam bu noktada başlar ya da başlamaz.

Bahsini ettiğimiz konuda bizim gibi düşünmeyeni zihnimizdeki imgeye uymuyor diye taraftardan saymama yerine, göremediğimizi bize gösterdiği için kendisine teşekkür edersek, çığa dönüşecek kar topunu zirveden yuvarlamış oluruz.

Vakit kısıtlı, lakin konu çok etraflı… Söylemeye çalıştığım her şeyin beraberinde yeni soru işaretleri getirebilecek olduğunun farkındayım. Bu kötü bir şey değil, konu hakkında kafa yorulsun, fikir üretilsin… Elbet benim de göremediklerim vardır ve bunları bana gösterenlere minnettar kalırım. Yeter ki amacımız doğruya ulaşmak olsun…

Selam ve muhabbetle…

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bülent Şirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar, bu dünyada kaç tane Trabzonsporlu yaşıyorsa, o kadar farklı Trabzonspor vardır.
    (haddime düşmeyerek) sanırım olayı özetleyen cümle...

ayrıca harika bir tanımlama... ellerinize sağlık...
    "7 tepeli şehir... bekle... son tepene de dikeceğiz bayrağımızı..."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaişar stadın içinde 10 bin kişi birlik olamıyoruz sonra milyonlarca insanın birlik olmasını bekliyoruz.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Alıntı blackseastorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaişar stadın içinde 10 bin kişi birlik olamıyoruz sonra milyonlarca insanın birlik olmasını bekliyoruz.....
    yazıyı okudunuz değil mi, sevgili renkdaşım?...

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

taraftarlar arasında birlik zor birşey çünkü sayı çok görüş farklılığı da sayıya orantılı ayrıca taraftarlık hepimizin hayatının birinci konusu değil. daha genç arkadaşların öyle olabilir tabi. iş geçim derdi eş çocuk anne baba bunlar bizim için daha öndedir. biz taraftar olarak profesyonel değiliz. yani bu işi gönülden yapıyoruz bu bir sevda. ama birlik olması gerekenler bence bu işin profesyonelleri yani futbolcular yöneticiler. onlar birlki olduktan sonra bize de düşen o birliğe ahenk sağlamak bence.

Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

karadeniz insanı ne yazıkki birlik olamama özürlüsü hiç bir dernek veya vakıf ne yazıkki bir araya gelemez vede faaliyet yapamaz çünkü bizim oranın insanları hepsi birer horoz kimse kimseyi takmaz herkes kendi başına buyruk yaşar...hal böyle olunca birlik beraberlik nidaları hep havada kalır.. benim şahsen bütün umudum karadeniz kökenli olmayan trabzonsporlularda onlar bizden daha fazla trabzonsporu kolluyor ve gözetiyorlar onlar daha çok birlik oluyorlar..benim tüm umudum onlarda...!!!
    Profesyonelleşemeyen Kurumsallaşamayan hiç bir kurumun başarılı olabilmesi mümkün degildir!!!(spartaküs)

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bordoylamavi,

Zaten kolay olduğunu kimse söylemiyor, en azından ben söylemiyorum. Birlik ve beraberliğe engel teşkil eden şeyleri saymışsınız, onları ben de saydım ve onlar olmasa zaten böyle bir çabaya gerek olmayacağını, birlik ve beraberlik atmosferinin kendiliğinden oluşacağını dile getirdim. Kabul edelim ki, Trabzonspor kimsenin (özellikle evli barklı yaşı kemale ermiş arkadaşların) 1. sıradaki önceliği değildir. Bu son derece normal bir durum. Fakat bunu başarmış kulüp taraftarları için de aynı durum söz konusudur, onların işi gücü taraftarlık değil ya…

Gökhan,

Mesele Karadeniz bölgesiyle ilgili bir birlik beraberlik konusu olsa durum çok daha vahimdi. Çünkü bizim oranın insanını ortak bir paydada buluşturmak imkansız denecek kadar zordur.

Düşünün, bir köyün su problemi var ve köy halkı bir araya gelip, büyücek bir çeşme/depo yaptırarak bu problemin üstesinden gelebilir. Ama olmuyor, çünkü adam nesiller boyu bir arada yaşadığı kapı komşusunu “biz” değil “öteki” yerine koyuyor. Onun su problemini umursamıyor bile.

Ancak burada durum farklı. Ortak bir ideal var, herkes o ideale ulaşmak istiyor ama sadece kafalar karışık, bu kafa karışıklığının giderilmesi gerekiyor. Elbette zor ama imkansız değil… Başka çare yok çünkü… Adım atmazsak, salya sümük ağlamaktan başka yapacak bir şeyimiz kalmaz.

Nereden
    Hakkari

Güzel ve etkili bir yazı olmuş. Tebrik ediyorum.

Birlik beraberlik konusu genel anlamıyla; hem Türkiyemizin Problemi, dar anlamda ise, Trabzon ve taraftarımızın problemi. İnsanlar arasında ki aşağılık kompleksi malesef, insanları çok değişik rollere itebiliyor. Güzel bir söz dile getirmişiniz, "Ne kadar Trabzonlu varsa o kadar Trabzonspor vardır." Bu cümle aslında herşeyi açıklamaya yetiyor.

Trabzonspor kavramı ortak bir payda olmaktan ziyade, ortak değerler sahipliği olmalıdır. Bu takımın değerlerine gereken hassasiyet verildiği sürece, ortak paydamızdan sapma olmayacağına inanıyoryum. Her ne kadar son günlerde bunların aksini yaşasakta ben, bunları istisnai durumlar olduğuna inanıyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazıyı okudunuz değil mi, sevgili renkdaşım?...
    okudum arkadaşım yalnız beni temas etmek istediğim şey tarftar grupları arasındaki çekişme.... bu çekişmeler giderilmedikten gruplar arasında sevgi ve koordinsyon olmadıktan sonra birlik sağlanamaz.. yoksa bireysel olay çok dfarklı bi mecra.....

istersen sana bu konuda örnekte göstereyim....

Nereden
    İstanbul

Alıntı blackseastorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okudum arkadaşım yalnız beni temas etmek istediğim şey tarftar grupları arasındaki çekişme.... bu çekişmeler giderilmedikten gruplar arasında sevgi ve koordinsyon olmadıktan sonra birlik sağlanamaz.. yoksa bireysel olay çok dfarklı bi mecra.....

istersen sana bu konuda örnekte göstereyim....
    okuduysan sorun yok... yazı güzel, ikili konuşmalara gerek yok, başlatan ben olmuşum, özür dilerim, sustum...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bülent abinin bu güzel yazısını, başkan Albayrak'ın FB maçı öncesi yaptığı "birlik" çağrısı ile ilişkilendirerek birşeyler söylemek istiyorum. Başkan da birlik ve beraberlikten bahsediyor. Elbette kulağa hoş geliyor ama Bülent abinin de vurguladığı gibi ucu açık bir konu bu. Nasıl olacak? Nerede başlayıp, nerede bitecek? Göstergeleri ne olacak? Neler olursa birlik olmuş olacağız, neler olmazsa birlik olamayacağız? gibisinden pekçok soru var ortada.

Şimdi mevcut yönetim açısından olaya bakarsak, çok da şikayet edecek bir durum göremiyorum. Bu yönetim kongrede büyük bir oy farkı ile seçildi, yani seçimlerde bu yönetim lehine birlik oldu TS delegesi. Takıma destek olma konusunda diğer dönemlerden çok da bir fark yok. "TS taraftarının takıma yeterli desteği vermediği" görüşü eskilere dayanır ve bu yönetim zamanında ortaya çıkmış değildir. TS'un çıkarlarının korunması, TS sevgisi, vs gibi konularda "Ben TSLuyum" diyen birinin bir sıkıntı yaşayacağını da sanmıyorum. Peki o zaman birlik olmakla TS bugünkü durumdan nasıl çıkacak?

Elbette TS taraftarı için asıl olan kurumdur, yönetimler gelir geçer kalıcı olan TS klübüdür. Dolayısıyla taraftar olaya bu gözle bakmalı, yönetime kızıp takıma sırtını dönmemelidir. Bu konuda hemfikiriz ve diyelim ki, taraftar da bu görevi layıkıyla yerine getirdi. Peki mevcut veya geçmiş yönetimlerin yaptığı hataları bunlar örtmeye yetecek mi? Camiaya birlik olun diyen yönetim kendi içinde birlik olabiliyor mu?

Özetle, birlik olmak güzel birşeydir ama Bülent abinin de dediği gibi sürekli söylemekle birlik olunmaz. Kaldı ki, bu şekilde içinin doldurulması çok zor olan kavramlarla da kafa bulandırmaya gerek yok, TS'a somut ve mantıklı çözüm yolları lazım.
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuduysan sorun yok... yazı güzel, ikili konuşmalara gerek yok, başlatan ben olmuşum, özür dilerim, sustum...
    arkadaşım bu bireysellik değil genel bi sorunu hep birlikte seviyeli bir biçimde tartışıyoruz... bundan güzel şey varmı.. fikir telakkisinde bulunuyoruz....

aytex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bülent abi derin ve bir o kadar da manipüleye açık bir konuya değindi esasında...
    Arka arkaya badireler atlattığımız bu günlerde birlik-beraberlik konuşulmayacakta ne konuşulacak? Beşiktaş ve Galatasaray'ı yendikten sonra bu galibiyetlerin ve takımdaki olumlu havaya birlik-beraberliğin katkısı mı vardı acaba? Sevgili dostlar, şampiyon olup birbirine sarılamıyoruz bari birbirinize sarılın ya da sarılıyor gibi yapın da kendinizi tatmin edin. Başarı yoksa birbirine sarılın. Ama başkaları şampiyon olur kupalara sarılır, Eee bizim sorun nerede? Yok sizde eski birlik-bütünlük yok..." Olduğumuz sezondan örnekler veriyorum; beş haftada sıfır çektik, sorun birlik-bütünlükte mi? Ne alakası var? Yirmi üç yıldır şampiyon değiliz tüm sorun birlik-bütünlükte mi? Yani yönetimde olmayan insanlar, başkan ve yönetici olmak için takımı dışardan karıştırıyor mu? Öyle ya takım kazanırsa işler yolundadır birlik vardır, kazanmasa takımın sportif ve mental yetersizlikleri yoktur birlik eksikliği vardır. Artık bu söyleme kimse inanmaz...
    Sevgili arkadaşlar, Trabzonspor'un mevcut durumunun faturasını birlik beraberliğe çıkarmak kendimizi kandırmak olur.

Soru: Aşağıdakilerden hangisi, 'Trabzonspor neden şampiyon olamıyor' sorusunun cevabı değildir?

a) Kentin ekonomik gücü eskisi gibi şampiyon çıkarmak için yeterli değildir?
    b)İstanbul takımları ile Trabzonspor arasında ekonomik ve sportif açıdan makas açılmıştır
    c) Trabzonspor modelinden uzaklaşılmıştır. Şampiyon yıllardaki öz/değer kavramınından uzaklaşılmıştır
    d)Camiada birlik-bütünlük yoktur.

Sevgiyle kalın

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

sevgili bülent şirin zaten yazdıklarım sizin yazdıklarınza bir cevap veya yorum değildi. konu hakkındaki düşüncelerimdi ki zaten ana fikir olarak örtüşüyorlar. benim dikkat çekmek istediğim nokta özellikle bizi ve kulübü asıl temsil eden futbolcuların ve yöneticilerin birliğinin önemidir. ki biz zaten taraftar olarak ( Trabzonda yaşayan arkadaşlar hariç orada bu soru sorulmaz zaten) yıllarca hangi takımı tutuyorsunuz ? sorusuna verdiğimiz Trabzon cevabıyla insanları şaşırtarak birlik olmuşuz aslında da farkında değiliz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bülent abi derin ve bir o kadar da manipüleye açık Soru: Aşağıdakilerden hangisi, 'Trabzonspor neden şampiyon olamıyor' sorusunun cevabı değildir?

a) Kentin ekonomik gücü eskisi gibi şampiyon çıkarmak için yeterli değildir?
    b)İstanbul takımları ile Trabzonspor arasında ekonomik ve sportif açıdan makas açılmıştır
    c) Trabzonspor modelinden uzaklaşılmıştır. Şampiyon yıllardaki öz/değer kavramınından uzaklaşılmıştır
    d)Camiada birlik-bütünlük yoktur.

Sevgiyle kalın
    Mantıklı bir yaklaşım. Ancak ben de "3 sezon önce Hoijdonk'un freekicki 3 santim daha yukarıdan gelip direğe çarpıp auta çıksa şehrin ekonomik gücü artmış mı olacaktı, İstanbul-Trabzon arasındaki fark kapanmış mı olacaktı, trabzonspor modeline yaklaşılmış mı olunacaktı, camiada birlik mi sağlanmıştı"yı düşündüm birden.

Şampiyonluğun bir çok kişinin kafasındaki kadar ütopik olduğunu düşünmüyorum. Her şeye rağmen Trabzonspor şampiyon olabilir, olacaktır. Son 5 sezonda kazanmamız gereken hiç bir maçı kazanamadık ki. O 90 dakikalardaki performansımızı artırabilseydik en az 2 kez şampiyonduk.

Kısaca birlik başta olmak üzere tüm sayılan kavramların önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak başarının sadece optimum şartlarda gelebileceğini de sanmıyorum. Tabi ki birlik, beraberlik...

Ama Mozart sağır ve dilsizdi.

Nereden
    İstanbul

Standart Trabzonspor'un şampiyonluğu

Sevgili Emrah, bak işte iş eninde sonunda şampiyonluğa dayanıyor. Bu yazıyı okuyanlar sakın yanlış anlamasın ama Trabzonspor bundan sonra şampiyon olamayacak. Hojdok'un frikiki auta gitse bir sonraki hafta defterimizi dureceklerdi. 96 kadar yaklaştık mı şampiyonluğa... Adamlar içerden topçularımızı satın aldı. Sahada izlediğin bir futbol maçı ama perde arkasında spor mafyası gerçeği var. Cem Papila'nın bize yaptığını bilmiyor musun? İşte bilmem kaç milyon dolarlık futbol pastası, bize yedirmezler. Bizde birlik bütünlük gibi lay lay lom işleri konuşuyoruz. Bizi şampiyon yapmayacaklar diyorum. Sonuç bu değil mi? Hep bu sonucu beklemiyor muyuz?

Yine de şampiyonluk imkansı mı? Değil... Ancak, bana göre şampiyon olacak kadroyu kurarken Karadeniz Bölgesi dışından oyuncu almayacaksın. Futbolcu aidiyetlik hissedecek. Ve futbolcuya seni nasıl zenci gördüklerini anlatacaksın. Çok demode bir görüş gibi gelebilir ama inanın ki bu dediğimiz yabana atmayın.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı aytex Nickli Üyeden Alıntı
    Yine de şampiyonluk imkansı mı? Değil... Ancak, bana göre şampiyon olacak kadroyu kurarken Karadeniz Bölgesi dışından oyuncu almayacaksın. Futbolcu aidiyetlik hissedecek. Ve futbolcuya seni nasıl zenci gördüklerini anlatacaksın. Çok demode bir görüş gibi gelebilir ama inanın ki bu dediğimiz yabana atmayın.
    Aytekin bunu başkası söylese neyse de sen nasıl söylersin ? Abdullah, Şota Ünal, Cengiz, Orhan, Tolunay bunlar Trabzonlu muydu ?
    Çıkartalım şimdiki takımdan Stephanov'la Yattara'yı geri kalanları da eee sonuç ne olacak ?
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tam anlamıyla birlik beraberlik olsaydı, hoydonk o frikiği kaçırdıktan sonraki hafta da defterimizi düremezlerdi.

tıpkı may'ın 96'da olup bitenleri kenardan seyretmesi gibi..tüm gücüyle saha dışı oyunların dönmesini engellemeye çalışsaydı topu ali şen oynayamazdı...
    Rüyaları gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktır...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı ozcan_asanoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam anlamıyla birlik beraberlik olsaydı, hoydonk o frikiği kaçırdıktan sonraki hafta da defterimizi düremezlerdi.

tıpkı may'ın 96'da olup bitenleri kenardan seyretmesi gibi..tüm gücüyle saha dışı oyunların dönmesini engellemeye çalışsaydı topu ali şen oynayamazdı...
    Özellikle 96'daki MAY örneğine yürekten katılıyorum. "Birlik olma" konusuna aslında güzel bir örnektir bu, MAY o zaman TSluluğun gereğini yapmamıştır ama bu ayrı konu.

Aslında bu "birlik olma" önerisine karşı çıkan da yok, hemfikiriz. Ancak yönetimler üzerine düşeni yapmayıp, sonra da çözümü birlik beraberlikte aradı mı, işte o zaman olmuyor. Benim vurgulamak istediğim buydu. Yoksa elbette birlik, beraberlik :-)

Bakın, bu başlıkta bile birlik olamıyoruz işte :-)
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

tamuğ yamtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

(90+2) Çanak Çömlek Patladı: Bu başlığa yazdığım yazıdır.

İnsanlar neden bağırmıyorlar?

Veya neden böyle gerizekalı insanlar var?

Kırdığı koltuğun takımın cebinden çıkmasını geçtik milli servettir.

Bu insanlar böyle yaparak saygı göreceklerini bekliyorlar.

Bekledikleri de oluyor. Gerizekalı az değil nede olsa.

Ben bağırırım geldiğim maçlarda. Ama bırakırım bir süre sonra.

Çünkü bu olay menfaat olayı olmuş artık.

Emir verme tripleri, küfretmeler ve kendini 1,5 saat olsada bir grubun hakimi zanneden süzmeler.

Bunlar da bize gelmez. Bu olay birliktelikle olur.

Arabesk adamların garip hareketleriyle olmaz.

Herşey Trabzonspor lafı koca bir YALAN dır.

Hayatta başka şeyler de vardır.

İşin, sevgilin, eşin, derdin, annen, baban......

İşte böyle düşünen insanların hakimiyeti olması gerekir tribünde.

Trabzonspor üzerinden nemalanan asalakların değil.

Saygılar.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli...

Nereden
    İstanbul

Sevgili Külünkoğlu, sözünü ettiğin futbolcuların tümü Trabzon kentiyle aidiyet ilişkisi kurmuş insanlardı. En yenisi Şota bile 1993'de kente geldi; yani üç yıldır kentteydi. Geçmişe takılma diye düşüneblirsiniz ama başarılı olduğumuz bir model var. Bu model yaşanmıştır ve bu modeli denemeliyiz. Trabzon bundan sonra şampiyon olamayacak dediğimde boşa konuşmadım. Lobilerle şampiyon olmadık ama o İstanbul lobileri bizi şampiyonluklardan etti. İşim gereği eski efsane kadrodan bazi abilerimizle söyleşiler yaptım. Eski şampiyon yılları deştik. Hiçbiri de lobiler olmazsa şampiyon olamazdık demedi. Lobicilik artık daha çok paranın etrafında yapılıyor. Önce iyi bir futbol takımın olacak, paran olacak, basını etkileme gücün olacak -ki lobicilik yapmak istiyorsan medyasız olmaz-bir de sempati... Hani gönüllerin şampiyonu deniyor ya... vicdanlarda sempati oluşturmak... Biz o sempatiyi 95-96'da kurmuştuk. İyi futbol oynuyor, adaletsiz maç kazanmıyorduk. Bakın, lobilerimiz calıssaydı Cem Papila bizi bicemezdi...
    Bugün yönetim şöyle bir karar alsa, dese ki, 'Arkadaş beş sene sonra şampiyon olacağız. Şampiyon takımı bugünden oluşturacağız. Her senede en az iki üç takviyeyle beşinci yılımızda şampiyonluğa ulaşacağız. Buna inanın, karşımıza Cem Papila'lar çıkaracaklar. Eğer beş yıl içinde medyada etkinlğimiz artmazsa, Trabzon kenti zenginleşmezse, yine yaşasın birlik-bütünlük diyeceğiz be birbirimize sarılacağız...
    Konu Külünkoğlu tarafından (23.11.2006 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

birlik beraberlik 2006 da ne anlama gelir bilemem ama;
    oluşması için ilginç şoklar gerekiyor...

mesela biri çıksa,bu renkleri değiştiriyoruz dese?

biri çıksa,taşıyoruz takımı bu şehirden dese,
    biri çıksa Trabzon kökenli topçu olmayacak dese,
    biri çıksa hedef 2. lig dese...
    biri çıkıp abramoviç kurtaracak bizi dese...
    birleşirsin,beraberleşirsin...

bir obje seç,düşman yarat ve birleş...

varsayalım oldu?

elimizde ne kadar artı değer varmış bizi kenetlemesi gereken..!

birlik beraberlik bir hedefe farklı kişilerin grupların farklı ya da aynı yollardan gitmesi için güçbirliğinde bulunmasıdır.. bir kısmı bunu aynı otobüse binerek yapar bir kısmı aynı düşünceyi savunarak...

birlik olmak için illa da aynı düşünceyi savunmak gerekmiyor.. aynı hedefe inanmak aynı yere yürümek gerekiyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Emrah, bak işte iş eninde sonunda şampiyonluğa dayanıyor. Bu yazıyı okuyanlar sakın yanlış anlamasın ama Trabzonspor bundan sonra şampiyon olamayacak. Hojdok'un frikiki auta gitse bir sonraki hafta defterimizi dureceklerdi. 96 kadar yaklaştık mı şampiyonluğa... Adamlar içerden topçularımızı satın aldı. Sahada izlediğin bir futbol maçı ama perde arkasında spor mafyası gerçeği var. Cem Papila'nın bize yaptığını bilmiyor musun? İşte bilmem kaç milyon dolarlık futbol pastası, bize yedirmezler. Bizde birlik bütünlük gibi lay lay lom işleri konuşuyoruz. Bizi şampiyon yapmayacaklar diyorum. Sonuç bu değil mi? Hep bu sonucu beklemiyor muyuz?

Yine de böyle yazmasaydın keşke. İşin içinden gelmiş birinden bunları duyunca kötü oldum valla

Olsun be...! Hiç değilse şampiyon olmak için çok para harcatalım şerefsizlere. Korksunlar...

Nereden
    İstanbul

Hiç olmazsa kendi modelimize dönelim... Trabzonspor modeli diye bir model vardır ve maalesef bu modelin ne olduğunu ne okuyabiliyoruz ne de izleyebiliyoruz. Sadece o model anlatılıyor... Ajax futbolda markadır. Neden Ajax altyapısından çıkan oyuncular dünya ülkelerine tümüne dağıtılır. Musampa da onlardan biri biliyorsunuz. Biz Ajax'tan Musampa'yı alacağına altyapıdan yetiştirdiğimiz Fatih Tekke'yi Hüseyin'i Hollanda takımına göndere biliyor muyuz? Varsın olmasın bu takımın yabancısı... Prestijli ünlü topçular gelmeyiversin bize...
    Eski yöneticilerimizden bir abi anlattı, dergide de yer aldi bu soylesi, Beşiktaş bir ara çoğu yöneticisini Trabzonlu yapmis, sırf Trabzon modelini daha kolay uygulayabilmek icin... Elimizde bir modelimiz var mı? Ajax modeli denince Hindistan'dandaki adam ile Norveç'teki adam altyapı diyebilir... Trabzon modeli denince ne aklımıza geliyor... Altyapı, özkaynaklar... Beşiktaş Serpil Hamdi Tüzünle bizim modelimiz üzerinden gitmedi mi?
    Kendi çocuklarıyla başarıya yürüyenlerin hikayesi:Trabzonspor modeli... Dünya durdukça anlatacağımız bir hikayemiz var...
    Böyle düşünmekle çok mu milliyetçi düşünüyorum bilemem. Ama hangi çağda yaşıyorsun ile globalleşme gibi ifadeleri duyar gibiyim...
    Çok mevzi kaybettik arkadaşlar çok... Sürekli geriye çekilme hali... Bunu görün lütfen...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)