Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Erke Bilimsel Düþüncenin Gücü"

Nereden
    Hakkari

Standart "Erke Bilimsel Düþüncenin Gücü"

Emekli Generallerden muhteþem baþlangýç...

29 Ekim'den beri deðiþik medya kuruluþlarýnda reklamlarýyla kendini duyuran Erke, dün ilk toplantýsýný yaptý. Þirketin Yönetim Kurulu Danýþmaný emekli Tümgeneral Çetin Uðural, bir süredir gazetelerde yer alan 'Erke Bilimsel Düþüncenin Gücü' baþlýklý ilanlarýn nedeninin bir buluþ olduðunu açýkladý.

Toplantýya Genelkurmay eski Baskani Ýsmail Hakki Karadayý (soldan üçüncü), emekli orgeneraller Necati Özgen (soldan altýncý), Kemal Yavuz (saðdan ikinci), Fikret Boztepe (soldan dördüncü) gibi paþalar katýldý.
    Uðural, bir araþtýrma ve mühendislik þirketi olan Erke'nin icadýný 'yakýt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi' þekline tanýmladý. Þirketlerinin uzun süredir bu icat üzerinde çalýþtýðýný belirten Uðural, buluþlarýný þu sözlerle açýkladý: "Bu buluþ ile eriþilen sistem, çevreye zarar vermeyen, istenilen güç ve sürati saðlayabilen, doðrudan hareketin elde edilebildiði yakýt gerektirmeyen bir kuvvet makinesidir. Bu sistemin çalýþmasýnda maddenin atalet özelliðinden faydalanýlmaktadýr." dedi. Uðural, söz konusu sistemle çalýþan makinelerde istenilen yerde, istenilen miktarda elektrik elde edilebildiðini ve sistemin tüm kara, hava ve deniz taþýtlarýnda kullanýlabileceðini ifade etti. Buluþ sayesinde küresel ýsýnmanýn önlenebileceðini, iklim bozukluklarýnýn zararlý etkilerinin ortadan kaldýrýlabileceðini öne süren Çetin Uðural, yurtiçi ve yurtdýþýnda patent baþvurularýnýn yapýldýðýný da sözlerine ekledi. Emekli tümgeneral, ürünün 2007 içinde piyasaya sürüleceðini bildirdi. Toplantýda bazý basýn mensuplarýnýn, 'Buluþa yönelik anlatýlanlarýn tutarlý olmadýðý, þirketin yönetim kurulu baþkanýnýn kim olduðu ve niçin onun yerine kendisinin açýklama yaptýðý, böyle önemli bir buluþun neden dünya çapýnda bir organizasyonla tanýtýlmadýðý' yönündeki sorulara karþýlýk Uðural, "Vakti gelince hepsi anlatýlacak." diye konuþtu. Birçok emekli paþanýn yaný sýra ulusalcý hareketin önde gelen isimlerinin toplantýya katýlmasýný, "Dostlarým, tanýdýklarým. Davet ettim geldiler." sözleriyle açýklayan Uðural, kendisi dahil hiçbir asker emeklisinin Erke þirketine ortak olmadýðýný söyledi. Toplantý sonrasý "Ýddianýzda olduðu gibi bu kadar önemli bir buluþun duyuru toplantýsýna Baþbakan ve Cumhurbaþkaný'ný niye davet etmediniz?" þeklindeki bir soruya da Uðural, "Bizim siyasetle iliþkimiz yok." þeklinde cevap verdi. 1992 yýlýnda kurulan Erke Erke Araþtýrmalarý ve Mühendislik AÞ'nin Ticaret Sicili Gazetesi'nde yer aldýðý ve bu süre içinde konu üzerinde çalýþmakta olduðu, çalýþmalarýný da özsermayesi ile yürüttüðü bilgilerinin dýþýnda sorulara cevap alýnamadý. Uðural, test çalýþmalarýnýn yapýldýðýný, enerji ve güç elde edildiðini ýsrarla vurgulayarak; halen seri üretim konusunda çalýþtýklarýný belirtti.

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Heyecan verici açýklamalar ama aklýma ilk gelen soru þu meþhur ginger a benzemesin sakýn?Bekleyip göreceðiz artýk.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Nereden
    Hakkari

Alýntý eys_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Heyecan verici açýklamalar ama aklýma ilk gelen soru þu meþhur ginger a benzemesin sakýn?Bekleyip göreceðiz artýk.
    Gerçekten mükemmel bir altyapýsý olduðu gelen haberler arasýnda...

fincher - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    44

bilim þarlatanlýðý diycem,ortada bilim adamý da yok.diyecek söz bulamýyorum.dünyada bu tür iþleri bilimadamlarý yapýyor,bizde emekli paþalar.yakýt gerektirmeyen enerjiymiþ,tam komedi...

Nereden
    Hakkari

Alýntý fincher Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bilim þarlatanlýðý diycem,ortada bilim adamý da yok.diyecek söz bulamýyorum.dünyada bu tür iþleri bilimadamlarý yapýyor,bizde emekli paþalar.yakýt gerektirmeyen enerjiymiþ,tam komedi...

Bilim þarlatanlýðýný yapanlarýn asýl kim olduklarý ortada ama adaba mugayir kelimelerin dizeleri dökülmesi gerekmez þimdi.

Aldanmaz...! (22 þubat1962)
    Konu Kaya tarafýndan (24.09.2007 Saat 19:58 ) deðiþtirilmiþtir.

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

23 Kasým 2006
    Genelkurmay: Erke ile ilgimiz yok

ANKA

Genelkurmay Baþkanlýðý, Erke isimli þirket tarafýndan icat edildiði belirtilen enerji cihazý hakkýnda Türk Silahlý Kuvvetleri'nin bilgisinin de ilgisinin de bulunmadýðýný bildirdi.

Genelkurmay Baþkanlýðý'nýn internet sitesinden yapýlan açýklamada þunlar kaydedildi:

"23 Kasým 2006 tarihinde bazý basýn yayýn organlarýnda, bir þirket tarafýndan icat edildiði belirtilen bir cihaz hakkýnda Türk Silahlý Kuvvetlerinin bilgisi olduðuna dair haberler yer almýþtýr.

Türk Silahlý Kuvvetlerinin konu hakkýnda ne bilgisi, ne de ilgisi bulunmaktadýr."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5492302.asp?sd=2
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý sümela61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    23 Kasým 2006
    Genelkurmay: Erke ile ilgimiz yok

ANKA

Genelkurmay Baþkanlýðý, Erke isimli þirket tarafýndan icat edildiði belirtilen enerji cihazý hakkýnda Türk Silahlý Kuvvetleri'nin bilgisinin de ilgisinin de bulunmadýðýný bildirdi.

Genelkurmay Baþkanlýðý'nýn internet sitesinden yapýlan açýklamada þunlar kaydedildi:

"23 Kasým 2006 tarihinde bazý basýn yayýn organlarýnda, bir þirket tarafýndan icat edildiði belirtilen bir cihaz hakkýnda Türk Silahlý Kuvvetlerinin bilgisi olduðuna dair haberler yer almýþtýr.

Türk Silahlý Kuvvetlerinin konu hakkýnda ne bilgisi, ne de ilgisi bulunmaktadýr."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5492302.asp?sd=2
    iþte budur.þimdi askere yalakalýk yapýcaz diye bilim þarlatanlarýný savunanlar ne diyecek çok ama çok merak ediyorum...
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

Nereden
    Hakkari

Böyle bir sey mümkündür ben iki sene önce siemenste calisan yasli Alman bir mühendisin evinin bahcesinde ic ice gecirilmis transparent silindirin yercekimi sayesinde suyu sikistirarak kendi kendine döndügünü gözlerimle gördüm fakat adam korkusundan evini satip kacti sonra bu icattan sonra Siemensten de kovmuslardi adamý...
    ...alýntýdýr!

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

çok ilginç biþey ya. bende merakla bekliyorum . yani hiç inandýrýcý biþi gelmiyo bana ama, asýrlar önce kimderdi ki tonlarca aðýrlýktaki demir yýðýný havada gidebilecek. hatta okadar çoðalacaklar ki 1 YTL ye yolcu taþýyacaklar.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Ahmet AYDIN-28 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Türkiye'de ne zaman birileri biþey yaptým diye çýksa, arkasýndan DÝÐERLERÝ olmaz böyle bir þey diye ortaya çýkar. Hem de ne olduðunu nasýl olduðunu anlamadan, dinlemeden, incelemeden. Bu iþin de sonunda belki bir fiyasko ortaya çýkacak ama, en azýndan nedir, ne deðildir bir görelim, inceleyelim.
    Amerikalýlar ýþýnlamayý bulmuþ, Japonlar ölüme çare bulmuþ dense "vay be adamlar yapýyor helal olsun" deriz ama bir Türk bir bardak yapsa "yok olmaz öyle þey, kesin altýnda biþey vardýr" deriz. Ýnþallah Devletimize, Milletimize hayýrlý bir iþ çýkar ve bunlar da bazý beyinlerimiz gibi YURTDIÞINA GÝTMEK ZORUNDA KALMAZ...
    Emre AYGÜN, Aliþen KANDÝL, Ergin KELEÞ, Yusuf KURTULUÞ, Ufukhan BAYRAKTAR, Ufuk BAYRAKTAR, Barýþ MEMÝÞ, Kadir KELEÞ, Göksu ALHAS, Hasan Ahmet SARI.......

Nereden
    Hakkari

Alýntý hamsi28 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Türkiye'de ne zaman birileri biþey yaptým diye çýksa, arkasýndan DÝÐERLERÝ olmaz böyle bir þey diye ortaya çýkar. Hem de ne olduðunu nasýl olduðunu anlamadan, dinlemeden, incelemeden. Bu iþin de sonunda belki bir fiyasko ortaya çýkacak ama, en azýndan nedir, ne deðildir bir görelim, inceleyelim.
    Amerikalýlar ýþýnlamayý bulmuþ, Japonlar ölüme çare bulmuþ dense "vay be adamlar yapýyor helal olsun" deriz ama bir Türk bir bardak yapsa "yok olmaz öyle þey, kesin altýnda biþey vardýr" deriz. Ýnþallah Devletimize, Milletimize hayýrlý bir iþ çýkar ve bunlar da bazý beyinlerimiz gibi YURTDIÞINA GÝTMEK ZORUNDA KALMAZ...
    Arkadaþým sen olayý anlamýþýn; anlamayanlara þamar olsun...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Bilimsel gerçekler kabul edilmeden önce dalga geçilirmiþ.Ardýndan tartýþýlýr en sonunda ise kabullenme gelirmiþ diye okumuþtum bir yerde.Umarým böyle birþey olur da bu kadar önemli bir buluþumuz olur.
    Fakat..
    Kuvvet cihazý ne demek?Bunu anlayamadým.
    Üstelik yakýt gerektirmeyen herhangi bir canlý ya da cansýz varlýk yoktur ki herhangi bir çýktýsý olsun.Mühendislik de hedef %100 verime ulaþmakken nasýl olur da yakýt kullanmadan çalýþan bir cihaz icat edilir?
    Bence ortada bir yanlýþ anlaþýlma var,yani tanýtým doðru dürüst yapýlmamýþ.
    When I go home people'll ask me, "Hey Hoot, why do you do it man? What, you some kinda war junkie?" You know what I'll say? I won't say a goddamn word. Why? They won't understand. They won't understand why we do it. They won't understand that it's about the men next to you, and that's it. That's all it is.

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Bence bu buluþ adý altýnda aslýnda ortalýkta gözürünmeyen bir þey kýsaca saçmalýk...
    Hem ortada biþey yok hemde günlerce reklam yapýlýyor. Malesef tam birTürk kurnazlýðý

Yaþ
    36

Kaya abi ben Eddy konu açamadýým için buraya yazdým kusuruma bakma..sen konu olarak açarsýn dediklerimi zahmet olmazsa..
    bana geçen seneki fenerbahçe maçýnda ceza gelmiþti..para cezasý artý 6 ay müsabakalardan men..ben ödememiþtim;þimdi üniversitedeyim muðlada..istanbulda babama bugün yazý gelmiþ valilikten..eðer bir hafta içinde faiziyle 2 milyarý bulan parayý ödemezsem hapis cezasý alacakmýþým..eðer bmn de bu konular hakkýnda bilgili hukukçu bi abimiz varsa bana yardýmcý olabilir mi?ben öðrenciyim ve geliri olmayan biriyim;bu neden benim cezamý hafifletemez mi?hapis cezasý olursa süresi ne olur?yardýmcý olursan sevinirim..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Asrýn buluþu olarak lanse edilen Erke'de son durum...
    'Asrýn buluþu' olarak sunulan, bedava elektrik enerjisi üretecek "ERKE dönergeci" sýrra kadem bastý.

Emekli generallerin katýldýðý büyük þovla yapýlan açýklamanýn ardýndan "Buluþu 2007'de halkýn kullanýmýna sunacaðýz" diyen þirket sessizliðe büründü. "Bilimsel düþüncenin gücü" sloganýyla piyasaya çýkan ve pek çok soru iþareti býrakan þirketin sözcüsü emekli tümgeneral Çetin Uðural, hiçbir telefona çýkmýyor.

Þirketin hiçbir görevlisi de ne telefonla ne yüzyüze görüþmeyi kabul etmiyor. Geçen yýl Cumhuriyet Bayramý'nda ilanlarla adýný duyuran ve ardýndan 21 Kasým 2006'da ilk açýklamayý yapan Uðural, Erke için "Buluþ istenen güç ve sürati saðlayabilen, yakýt gerektirmeyen bir kuvvet makinesidir" demiþti.

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Erke Dönüyor!
    http://video.google.com/videoplay?do...11822830&hl=en

En azýndan temel termodinamik bilgisine sahip olmasý gereken insanlarýn yaptýðý iþe bakýn,en hafif tabirle komik.

NOT: Videonun resmi olup olmadýðý konusunda herhangi bir açýklama yok.
    Konu eys_61 tarafýndan (26.07.2008 Saat 23:14 ) deðiþtirilmiþtir.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Hadi len. Ben bu kadar saçma biþey görmedim..
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Nereden
    Trabzon

eski model star wars gibi bir video

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ahmet KEKEÇ yazmýþ....

ERKE ERGENEKON'UN MOTORU MUYDU?

Birçok iyi yazara sahip Taraf gazetesinin ‘iyi’likte önde giden yazarlarýndan Gökhan Özgün yazýnca aklýma üþüþüverdi...

‘Erke dönencesi denen þey, bence yalnýzca milleti güldürmek için uydurulmadý’ diyordu Özgün, ‘Türk’ün buluþu bu sonsuz enerji kaynaðý, baðýmsýzlýðý inandýrýcý kýlmak için yaratýldý. Erke bir zavallý alternatif medeniyet tasarýmýydý. Darbeden sonra halka tanýtýlacaktý. Asýl makine bozuldu. Kýsmet olmadý.’

Özgün, ýsrarla ‘dönence’ diye yazýyor.

Bu bir motordur, evet... Ama ayný zamanda dönencedir de.

Muhayyel ekseni etrafýnda dönecek ve Türk’e ‘beleþ tarafýndan’ enerji üretecektir.

Efendim, ‘Ben yazmýþtým’ demekten hazzetmiyorum.

Sizlerin de hazzedeceðini sanmam.

Ama ben bunu yazmýþtým.

Üstelik, Newsweek dergisinin bir haberine dayandýrarak.

Hani, dergi, hep de alengirli iþleriyle gündeme gelen Zafer Mutlu’nun kýzý Zeyno Baran’ýn bir açýklamasýndan mülhem, Türkiye’de 2007 yýlýnda bir askeri darbe olasýlýðýnýn yüzde 50 olduðunu, dolayýsýyla askerlerin ‘Türkiye’yi AB yolunda tutma ihtiyacýný artýk hissetmeyebileceklerini’ yazmýþtý ya...

Þu ‘Hudson Enstitüsü’ senaryolarýný da hatýrlayýverelim bir zahmet.

Bu kendi kendine enerji üretecek ‘Erke Dönergeci’ adý verilen motor da, kýsmetse, en geç 2007’nin sonunda kamuoyuna tanýtýlacaktý.

Kýsmet olmadý.

Refikimiz hemþire, Erke’nin ‘yaklaþmakta olan darbenin kod adý’ olduðunu iddia ediyordu.

Biz de tabii, saf saf, ‘Enerji gereksinmeyen bir motor nasýl olabilir?’ sorusunu tartýþýyorduk.

Bu tür buluþlar, nedense, hep de darbe arefelerinde yahut ‘müdahale süreci’ içinde gündeme gelir.

Her darbenin bir motora, bir muharrik güce, hatta ‘meþrulaþtýrýcý’ bir buluþa ihtiyacý vardýr.

Hemen aklýma, 27 Mayýs’ýn ‘Devrim otomobili’ geliyor.

Bu otomobilden birkaç tane üretilmiþ...

Ekonomik olmadýðý gerekçesiyle vazgeçilmiþ...

Erke de böyle bir þey miydi?

Mazot yok, benzin yok, ýsý yok, hareket yok, sürtünme yok; bu motor bu kadar enerjiyi neresinden çýkaracaktý?

Darbe için gerekli kutuplaþmanýn, daha doðrusu ‘laik-antilaik gerilimi’nin ortaya çýkardýðý enerjiyi mi mas edecekti?

Nasýl olacaktý?

Bir zamanlar ‘Con Ahmet’in devridaim makinesi’ vardý.

Bir de, Tümgeneral Özdemir Kandemir’in icat ettiði ‘Emiþli Memiþ’ motoru.

Kandemir az enerjiyi çok enerjiye dönüþtürmeye uðraþýyordu. ‘Olabilitesi’ olan bir þeydi bu.

Enerji, enerji üretir. Olur yani...

Fakat ‘Erke dönergeci’ öyle miydi?

Daha çok, Graham Greene’in romanýndaki (‘Havanadaki Adamýmýz’), elektrik süpürgesinden tornistan, dünya dengelerini sarsacak ‘tehlikeli silah’a benziyordu.

Ergenekon savcýlarý bu iþe de el atarlar mý dersiniz?

Hazýr ‘Agarta’ saçmalýðýyla ilgili söylentiler ortaya dökülmüþken...

Belli mi olur!

Bakarsýnýz motorun altýndan baþka niyetler ortaya çýkar.

Belki de Erke, ‘Devrim otomobili’ etkisi yaratacak bir ‘moral buluþu’ olarak tasarlandý.

Moral buluþundan dolayý kimseyi suçlayamazsýnýz. Yargýlayamazsýnýz da... Ama bu meseleyi tartýþabilirsiniz. Dalganýzý da geçebilirsiniz.

Biz de öyle yapýyoruz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)