Hesaplipazar
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: "Erke Bilimsel Dncenin Gc"

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Standart "Erke Bilimsel Dncenin Gc"

Emekli Generallerden muhteem balang...

29 Ekim'den beri deiik medya kurulularnda reklamlaryla kendini duyuran Erke, dn ilk toplantsn yapt. irketin Ynetim Kurulu Danman emekli Tmgeneral etin Uural, bir sredir gazetelerde yer alan 'Erke Bilimsel Dncenin Gc' balkl ilanlarn nedeninin bir bulu olduunu aklad.

Toplantya Genelkurmay eski Baskani smail Hakki Karaday (soldan nc), emekli orgeneraller Necati zgen (soldan altnc), Kemal Yavuz (sadan ikinci), Fikret Boztepe (soldan drdnc) gibi paalar katld.
    Uural, bir aratrma ve mhendislik irketi olan Erke'nin icadn 'yakt gerektirmeyen bir kuvvet makinesi' ekline tanmlad. irketlerinin uzun sredir bu icat zerinde altn belirten Uural, bulularn u szlerle aklad: "Bu bulu ile eriilen sistem, evreye zarar vermeyen, istenilen g ve srati salayabilen, dorudan hareketin elde edilebildii yakt gerektirmeyen bir kuvvet makinesidir. Bu sistemin almasnda maddenin atalet zelliinden faydalanlmaktadr." dedi. Uural, sz konusu sistemle alan makinelerde istenilen yerde, istenilen miktarda elektrik elde edilebildiini ve sistemin tm kara, hava ve deniz tatlarnda kullanlabileceini ifade etti. Bulu sayesinde kresel snmann nlenebileceini, iklim bozukluklarnn zararl etkilerinin ortadan kaldrlabileceini ne sren etin Uural, yurtii ve yurtdnda patent bavurularnn yapldn da szlerine ekledi. Emekli tmgeneral, rnn 2007 iinde piyasaya srleceini bildirdi. Toplantda baz basn mensuplarnn, 'Bulua ynelik anlatlanlarn tutarl olmad, irketin ynetim kurulu bakannn kim olduu ve niin onun yerine kendisinin aklama yapt, byle nemli bir buluun neden dnya apnda bir organizasyonla tantlmad' ynndeki sorulara karlk Uural, "Vakti gelince hepsi anlatlacak." diye konutu. Birok emekli paann yan sra ulusalc hareketin nde gelen isimlerinin toplantya katlmasn, "Dostlarm, tandklarm. Davet ettim geldiler." szleriyle aklayan Uural, kendisi dahil hibir asker emeklisinin Erke irketine ortak olmadn syledi. Toplant sonras "ddianzda olduu gibi bu kadar nemli bir buluun duyuru toplantsna Babakan ve Cumhurbakan'n niye davet etmediniz?" eklindeki bir soruya da Uural, "Bizim siyasetle ilikimiz yok." eklinde cevap verdi. 1992 ylnda kurulan Erke Erke Aratrmalar ve Mhendislik A'nin Ticaret Sicili Gazetesi'nde yer ald ve bu sre iinde konu zerinde almakta olduu, almalarn da zsermayesi ile yrtt bilgilerinin dnda sorulara cevap alnamad. Uural, test almalarnn yapldn, enerji ve g elde edildiini srarla vurgulayarak; halen seri retim konusunda altklarn belirtti.

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    35

Heyecan verici aklamalar ama aklma ilk gelen soru u mehur ginger a benzemesin sakn?Bekleyip greceiz artk.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Trkiye Kyoto'yu imzalad
    "7"

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt eys_61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Heyecan verici aklamalar ama aklma ilk gelen soru u mehur ginger a benzemesin sakn?Bekleyip greceiz artk.
    Gerekten mkemmel bir altyaps olduu gelen haberler arasnda...

fincher - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.08.2005
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    41

bilim arlatanl diycem,ortada bilim adam da yok.diyecek sz bulamyorum.dnyada bu tr ileri bilimadamlar yapyor,bizde emekli paalar.yakt gerektirmeyen enerjiymi,tam komedi...

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt fincher Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bilim arlatanl diycem,ortada bilim adam da yok.diyecek sz bulamyorum.dnyada bu tr ileri bilimadamlar yapyor,bizde emekli paalar.yakt gerektirmeyen enerjiymi,tam komedi...

Bilim arlatanln yapanlarn asl kim olduklar ortada ama adaba mugayir kelimelerin dizeleri dklmesi gerekmez imdi.

Aldanmaz...! (22 ubat1962)
    Konu Kaya tarafndan (24.09.2007 Saat 20:58 ) deitirilmitir.

smela61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

23 Kasm 2006
    Genelkurmay: Erke ile ilgimiz yok

ANKA

Genelkurmay Bakanl, Erke isimli irket tarafndan icat edildii belirtilen enerji cihaz hakknda Trk Silahl Kuvvetleri'nin bilgisinin de ilgisinin de bulunmadn bildirdi.

Genelkurmay Bakanl'nn internet sitesinden yaplan aklamada unlar kaydedildi:

"23 Kasm 2006 tarihinde baz basn yayn organlarnda, bir irket tarafndan icat edildii belirtilen bir cihaz hakknda Trk Silahl Kuvvetlerinin bilgisi olduuna dair haberler yer almtr.

Trk Silahl Kuvvetlerinin konu hakknda ne bilgisi, ne de ilgisi bulunmaktadr."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5492302.asp?sd=2
    "7 tepeli ehir... bekle... son tepene de dikeceiz bayramz..."

slam Sezer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Alnt smela61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    23 Kasm 2006
    Genelkurmay: Erke ile ilgimiz yok

ANKA

Genelkurmay Bakanl, Erke isimli irket tarafndan icat edildii belirtilen enerji cihaz hakknda Trk Silahl Kuvvetleri'nin bilgisinin de ilgisinin de bulunmadn bildirdi.

Genelkurmay Bakanl'nn internet sitesinden yaplan aklamada unlar kaydedildi:

"23 Kasm 2006 tarihinde baz basn yayn organlarnda, bir irket tarafndan icat edildii belirtilen bir cihaz hakknda Trk Silahl Kuvvetlerinin bilgisi olduuna dair haberler yer almtr.

Trk Silahl Kuvvetlerinin konu hakknda ne bilgisi, ne de ilgisi bulunmaktadr."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5492302.asp?sd=2
    ite budur.imdi askere yalakalk yapcaz diye bilim arlatanlarn savunanlar ne diyecek ok ama ok merak ediyorum...
    Adam aldrmada ge git, diyemem aldrrm.
    inerim, inenirim, hakk tutar kaldrrm!

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Byle bir sey mmkndr ben iki sene nce siemenste calisan yasli Alman bir mhendisin evinin bahcesinde ic ice gecirilmis transparent silindirin yercekimi sayesinde suyu sikistirarak kendi kendine dndgn gzlerimle grdm fakat adam korkusundan evini satip kacti sonra bu icattan sonra Siemensten de kovmuslardi adam...
    ...alntdr!

Burak - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

ok ilgin biey ya. bende merakla bekliyorum . yani hi inandrc bii gelmiyo bana ama, asrlar nce kimderdi ki tonlarca arlktaki demir yn havada gidebilecek. hatta okadar oalacaklar ki 1 YTL ye yolcu tayacaklar.
    2010 - 2011 ampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerek budur. ☆

Ahmet AYDIN-28 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

Trkiye'de ne zaman birileri biey yaptm diye ksa, arkasndan DERLER olmaz byle bir ey diye ortaya kar. Hem de ne olduunu nasl olduunu anlamadan, dinlemeden, incelemeden. Bu iin de sonunda belki bir fiyasko ortaya kacak ama, en azndan nedir, ne deildir bir grelim, inceleyelim.
    Amerikallar nlamay bulmu, Japonlar lme are bulmu dense "vay be adamlar yapyor helal olsun" deriz ama bir Trk bir bardak yapsa "yok olmaz yle ey, kesin altnda biey vardr" deriz. nallah Devletimize, Milletimize hayrl bir i kar ve bunlar da baz beyinlerimiz gibi YURTDIINA GTMEK ZORUNDA KALMAZ...
    Emre AYGN, Alien KANDL, Ergin KELE, Yusuf KURTULU, Ufukhan BAYRAKTAR, Ufuk BAYRAKTAR, Bar MEM, Kadir KELE, Gksu ALHAS, Hasan Ahmet SARI.......

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt hamsi28 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Trkiye'de ne zaman birileri biey yaptm diye ksa, arkasndan DERLER olmaz byle bir ey diye ortaya kar. Hem de ne olduunu nasl olduunu anlamadan, dinlemeden, incelemeden. Bu iin de sonunda belki bir fiyasko ortaya kacak ama, en azndan nedir, ne deildir bir grelim, inceleyelim.
    Amerikallar nlamay bulmu, Japonlar lme are bulmu dense "vay be adamlar yapyor helal olsun" deriz ama bir Trk bir bardak yapsa "yok olmaz yle ey, kesin altnda biey vardr" deriz. nallah Devletimize, Milletimize hayrl bir i kar ve bunlar da baz beyinlerimiz gibi YURTDIINA GTMEK ZORUNDA KALMAZ...
    Arkadam sen olay anlamn; anlamayanlara amar olsun...

yelik tarihi
    26.10.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Bilimsel gerekler kabul edilmeden nce dalga geilirmi.Ardndan tartlr en sonunda ise kabullenme gelirmi diye okumutum bir yerde.Umarm byle birey olur da bu kadar nemli bir buluumuz olur.
    Fakat..
    Kuvvet cihaz ne demek?Bunu anlayamadm.
    stelik yakt gerektirmeyen herhangi bir canl ya da cansz varlk yoktur ki herhangi bir kts olsun.Mhendislik de hedef %100 verime ulamakken nasl olur da yakt kullanmadan alan bir cihaz icat edilir?
    Bence ortada bir yanl anlalma var,yani tantm doru drst yaplmam.
    When I go home people'll ask me, "Hey Hoot, why do you do it man? What, you some kinda war junkie?" You know what I'll say? I won't say a goddamn word. Why? They won't understand. They won't understand why we do it. They won't understand that it's about the men next to you, and that's it. That's all it is.

skender66 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.03.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

Bence bu bulu ad altnda aslnda ortalkta gzrnmeyen bir ey ksaca samalk...
    Hem ortada biey yok hemde gnlerce reklam yaplyor. Malesef tam birTrk kurnazl

yelik tarihi
    24.09.2006
    Ya
    32

Kaya abi ben Eddy konu aamadm iin buraya yazdm kusuruma bakma..sen konu olarak aarsn dediklerimi zahmet olmazsa..
    bana geen seneki fenerbahe manda ceza gelmiti..para cezas art 6 ay msabakalardan men..ben dememitim;imdi niversitedeyim mulada..istanbulda babama bugn yaz gelmi valilikten..eer bir hafta iinde faiziyle 2 milyar bulan paray demezsem hapis cezas alacakmm..eer bmn de bu konular hakknda bilgili hukuku bi abimiz varsa bana yardmc olabilir mi?ben renciyim ve geliri olmayan biriyim;bu neden benim cezam hafifletemez mi?hapis cezas olursa sresi ne olur?yardmc olursan sevinirim..

Trabzonspor Kongre yesi
    antagonist - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Asrn buluu olarak lanse edilen Erke'de son durum...
    'Asrn buluu' olarak sunulan, bedava elektrik enerjisi retecek "ERKE dnergeci" srra kadem bast.

Emekli generallerin katld byk ovla yaplan aklamann ardndan "Buluu 2007'de halkn kullanmna sunacaz" diyen irket sessizlie brnd. "Bilimsel dncenin gc" sloganyla piyasaya kan ve pek ok soru iareti brakan irketin szcs emekli tmgeneral etin Uural, hibir telefona kmyor.

irketin hibir grevlisi de ne telefonla ne yzyze grmeyi kabul etmiyor. Geen yl Cumhuriyet Bayram'nda ilanlarla adn duyuran ve ardndan 21 Kasm 2006'da ilk aklamay yapan Uural, Erke iin "Bulu istenen g ve srati salayabilen, yakt gerektirmeyen bir kuvvet makinesidir" demiti.

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    35

Erke Dnyor!
    http://video.google.com/videoplay?do...11822830&hl=en

En azndan temel termodinamik bilgisine sahip olmas gereken insanlarn yapt ie bakn,en hafif tabirle komik.

NOT: Videonun resmi olup olmad konusunda herhangi bir aklama yok.
    Konu eys_61 tarafndan (27.07.2008 Saat 00:14 ) deitirilmitir.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Trkiye Kyoto'yu imzalad
    "7"

mer SEVN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

Hadi len. Ben bu kadar sama biey grmedim..
    Shipsiz olan memleketin batmas haktr;
    Sen ship olursan bu vatan batmayacaktr!
    - Eomer -

yelik tarihi
    06.08.2006
    Nereden
    Trabzon

eski model star wars gibi bir video

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

Ahmet KEKE yazm....

ERKE ERGENEKON'UN MOTORU MUYDU?

Birok iyi yazara sahip Taraf gazetesinin ‘iyi’likte nde giden yazarlarndan Gkhan zgn yaznca aklma verdi...

‘Erke dnencesi denen ey, bence yalnzca milleti gldrmek iin uydurulmad’ diyordu zgn, ‘Trk’n buluu bu sonsuz enerji kayna, bamszl inandrc klmak iin yaratld. Erke bir zavall alternatif medeniyet tasarmyd. Darbeden sonra halka tantlacakt. Asl makine bozuldu. Ksmet olmad.’

zgn, srarla ‘dnence’ diye yazyor.

Bu bir motordur, evet... Ama ayn zamanda dnencedir de.

Muhayyel ekseni etrafnda dnecek ve Trk’e ‘bele tarafndan’ enerji retecektir.

Efendim, ‘Ben yazmtm’ demekten hazzetmiyorum.

Sizlerin de hazzedeceini sanmam.

Ama ben bunu yazmtm.

stelik, Newsweek dergisinin bir haberine dayandrarak.

Hani, dergi, hep de alengirli ileriyle gndeme gelen Zafer Mutlu’nun kz Zeyno Baran’n bir aklamasndan mlhem, Trkiye’de 2007 ylnda bir askeri darbe olaslnn yzde 50 olduunu, dolaysyla askerlerin ‘Trkiye’yi AB yolunda tutma ihtiyacn artk hissetmeyebileceklerini’ yazmt ya...

u ‘Hudson Enstits’ senaryolarn da hatrlayverelim bir zahmet.

Bu kendi kendine enerji retecek ‘Erke Dnergeci’ ad verilen motor da, ksmetse, en ge 2007’nin sonunda kamuoyuna tantlacakt.

Ksmet olmad.

Refikimiz hemire, Erke’nin ‘yaklamakta olan darbenin kod ad’ olduunu iddia ediyordu.

Biz de tabii, saf saf, ‘Enerji gereksinmeyen bir motor nasl olabilir?’ sorusunu tartyorduk.

Bu tr bulular, nedense, hep de darbe arefelerinde yahut ‘mdahale sreci’ iinde gndeme gelir.

Her darbenin bir motora, bir muharrik gce, hatta ‘merulatrc’ bir bulua ihtiyac vardr.

Hemen aklma, 27 Mays’n ‘Devrim otomobili’ geliyor.

Bu otomobilden birka tane retilmi...

Ekonomik olmad gerekesiyle vazgeilmi...

Erke de byle bir ey miydi?

Mazot yok, benzin yok, s yok, hareket yok, srtnme yok; bu motor bu kadar enerjiyi neresinden karacakt?

Darbe iin gerekli kutuplamann, daha dorusu ‘laik-antilaik gerilimi’nin ortaya kard enerjiyi mi mas edecekti?

Nasl olacakt?

Bir zamanlar ‘Con Ahmet’in devridaim makinesi’ vard.

Bir de, Tmgeneral zdemir Kandemir’in icat ettii ‘Emili Memi’ motoru.

Kandemir az enerjiyi ok enerjiye dntrmeye urayordu. ‘Olabilitesi’ olan bir eydi bu.

Enerji, enerji retir. Olur yani...

Fakat ‘Erke dnergeci’ yle miydi?

Daha ok, Graham Greene’in romanndaki (‘Havanadaki Adammz’), elektrik sprgesinden tornistan, dnya dengelerini sarsacak ‘tehlikeli silah’a benziyordu.

Ergenekon savclar bu ie de el atarlar m dersiniz?

Hazr ‘Agarta’ samalyla ilgili sylentiler ortaya dklmken...

Belli mi olur!

Bakarsnz motorun altndan baka niyetler ortaya kar.

Belki de Erke, ‘Devrim otomobili’ etkisi yaratacak bir ‘moral buluu’ olarak tasarland.

Moral buluundan dolay kimseyi sulayamazsnz. Yarglayamazsnz da... Ama bu meseleyi tartabilirsiniz. Dalganz da geebilirsiniz.

Biz de yle yapyoruz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)