Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya Baþkenti Ýstanbul'a Giden Yolda Trabzonspor

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Dünya Baþkenti Ýstanbul'a Giden Yolda Trabzonspor

Merhaba Arkadaþlar,

Forumda ilk kez baþlýk açýyorum. Bu yüzden prosedürü nedir bilmiyorum. Esasýna bakýlýrsa uzun bir yazý yazma gibi bir amacým var. Fakat yazacaklarýmýn sizin gözünüzde deðeri ve anlamý olabilmesi için br ses kaydýna(!) veya görüntüye ihtiyaç olduðum gerçeðinide biliyorum. Bu sebeple olabildiðince kýsa keseceðim. Bu yüzden yazacaðým bir kaç þeyi trol zýrvalamasý olarak kaydýnýza alabilirsiniz. Ama bu bilmeniz gereken gerçeklerin yerli yerinde durduðu gerçeðini deðiþtirmeyecek.

Öncelikle þu hususu dikkat çekmek önemli. Trabzonspor bizim için ne anlam ifade ediyor? Ýþin psikolojik tarafýný irdelemeyeceðim, alanýmda deðil fakat baþarýdan, paradan ve transferden çok daha fazla anlam ifade ediyorsa þu söyleyeceðimin þüphesiz bir anlamý olacaktýr.

Siyasi erk veya halk yada ne bileyim adýna ne derseniz, güç egemenleri artýk Trabzon'da bir Trabzonspor istemiyor. Bunu gerek siyasi, gerek ekonomik ve gerekte ülke çýkarlarý gibi bir çok parametrede açýklayabilirsiniz. Fakat her þeyin en baþýnda gelen husus þu ki Ýstanbul'un tüm meslek gruplarýnýn, spor kulüplerinin, bankalarýn, alýþveriþin, teknolojinin, ki en genel tanýmla para akýþý olan her þeyin merkezi haline getirilmesi fikri var. Trabzonspor'da bu iþin onlarca ayaðýndan biri. Ciddi bir para akýþý ve potansiyeli olan Trabzonspor'u sermaye gruplarý, siyasi erk bir þekilde Trabzon dýþarýsýna çýkarýp, Ýstanbul'daki iki milyona yakýn Trabzonsporluyu her hafta para akýþýnýn içerisine sokmak istiyor. Bunun için neler yapýyorlar, bu husus önemli.

Trabzon'da þike artýk bir uyuþturucu haline getirildi. Herkes bu konuya duyarsýzlaþtý neredeyse. Bir mikrofon alýn elinize ve Uzun Sokak'a çýkýn, sorun þikeyi ve siyaseti, bakýn ne diyor halk.

Akyazý Stadý süreci, hallaç pamuðuna döndü. O statýn iki sene içerisinde bitme ihtimali, tamamlanma isteði yok. Trabzon baþarýlý bir þekilde Ýstanbul'a taþýnýrsa o stadýn neye çevrileceðini hep beraber göreceðiz.

Baþkan adaylarýný ve mesleklerini, mesleklerini icra ettikleri þehri veya yakýn çevresinin kimler olduðuna dikkat çekmenizi istiyorum.

Uyuþturulan Trabzon'daki Trabzonspor taraftarýnýn nasýl hiddetsel açlýða çekildiðini sahiden seyretmiyor musunuz? Bir mafya bozuntusunun arkasýnda bugün Trabzon.

Söylenecek çok þey var, inanýn bana. 10.000 parçalý bir puzzle'ýn bir parçasýyýz sadece. Ama söyleyememe gibi bir sýkýntým olduðu aþikar. Yuvarlak masa toplantýlarý, transferlerdeki para akýþlarý, ihaleler, konutlar, terör, milli duygular... Hepsi bir parça bu süreçte. Þüphesiz Ýstanbul'un baþkent yapýlmasýda baþka bir puzzle'ýn parçasýdýr, fakat bu bambaþka bir konu.

Ýfade edebildim mi bilmiyorum, umarým en azýndan bir þeyi anlatabilmiþtir, bu baþlýk açýk kalýrsa altýnda derinlemesine konuþabiliriz, belki bazý arkadaþlar saçmaladýðýmý veya komplo teorisi kurduðumu bana izah edebilir, beni ikna edebilir veya baþka arkadaþlarda haklýlýk payý gözeterek, galiba bu iþ böyle gidiyor diyebilir. Bilmiyorum, ufak bir dokunuþ yapabilirsem, belki bir þeyleri halledebiliriz.

Selam ve Dua ile.

Kadir Ramiz Ustaoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    26

+1

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Tespitleriniz için teþekkür ediyorum yerinde ve nokta atýþý olmuþ.

Olayý kendi perspektifimden yorumlayacak olursam gördüðüm þu; bu þehrin hakkýný ayný siyasi irade 2004 yýlýnda da gasp etti. Ancak o yýl seçimlerde halk tepkisini son derece radikal þekilde Trabzonspor'dan yana koydu.

Peki ne deðiþti 7-8 yýl içinde.. Ben söyleyeyim.

Ýnsanlar ceplerine 3 kuruþ fazla girsinde varsýn Trabzonspor yerin dibine girsinin derdine düþtüler.

Ýstikrar(!) dediler biraz para görünce. Hiç düþünmediler 2007 yýlýnda sözü verilen stadyum neden hala bitirilmedi diye sormadýlar önlerine koyaný yemeye koyuldular.

Müslüman ümmetin lideri dediler, kefenleriyle Trabzonspor'un cellatýný karþýladýlar. Utanýyorum kendi ailemin içerisindede var bunlardan Trabzonspor'un T'sine zerresini deðiþmem dünyada vuku bulan hiçbir þeyi. Kendimi çiðnerim yinede Trabzonsporluluðumu çiðnetmem bunun Ýstanbul veya Trabzon ile alakasý yok Ýstanbul'da bulunan Trabzonsporlular içerisindede Trabzon'da yaþayan zihniyetin aynýsýna sahip olan bir yýðýn insan var. Baþta iþ adamlarý sanayiciler vs. olmak üzere... Aðaoðlu, Usta kervana katýlan Hacýosmanoðlu, Özak, Bayraktar... Daha yýðýnla sayarým ama saymakla bitmez...

Trabzonspor'un bu konuda sorunu zihniyet sorunudur. Yani mevzu Ýstanbul-Trabzon ayrýmý deðil. Evet Trabzonspor'u gerçekten düþünen sahiplenmek isteyen iri taþý olarak hayatýnýn merkezine yerleþtiren insanlar var ancak azýnlýkta. Bu azýnlýðýn sadece Trabzon þehrinde yaþama imkaný olsa yemin ediyorum ekonomik kaygýlarý vs. hepsini bir kenara koyar Trabzon þehrinde mutlu mesut huzurlu onurlu, gururlu yaþarým. Yaþatýrým...

Keþke olsa..

Ama bizimkide bir ütopya iþte...

Belki bir gün... Biz yapamazsak çocuklarýmýz..

Olmassa torunlarýmýz!

Mücadele edeceðim sonuna kadar...
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Nereden
    Ýstanbul

Bu tarz söylemler yakýn zamanda hýzla artacak. Sermayenin Trabzon'dan Ýstanbul'a kaymasý gerekiyor. Camianýn önde gelen isimleride yakýn zamanda bunu dillendirecektir.

http://spor.haber7.com/trabzonspor/haber/1652851-ilginc-istek-trabzonspor-istanbula-tasinsin
    Konu Trapezunt tarafýndan (14.11.2015 Saat 18:59 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý U.Sadýkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tespitleriniz için teþekkür ediyorum yerinde ve nokta atýþý olmuþ.

Olayý kendi perspektifimden yorumlayacak olursam gördüðüm þu; bu þehrin hakkýný ayný siyasi irade 2004 yýlýnda da gasp etti. Ancak o yýl seçimlerde halk tepkisini son derece radikal þekilde Trabzonspor'dan yana koydu.

Peki ne deðiþti 7-8 yýl içinde.. Ben söyleyeyim.

Ýnsanlar ceplerine 3 kuruþ fazla girsinde varsýn Trabzonspor yerin dibine girsinin derdine düþtüler.

Ýstikrar(!) dediler biraz para görünce. Hiç düþünmediler 2007 yýlýnda sözü verilen stadyum neden hala bitirilmedi diye sormadýlar önlerine koyaný yemeye koyuldular.

Müslüman ümmetin lideri dediler, kefenleriyle Trabzonspor'un cellatýný karþýladýlar. Utanýyorum kendi ailemin içerisindede var bunlardan Trabzonspor'un T'sine zerresini deðiþmem dünyada vuku bulan hiçbir þeyi. Kendimi çiðnerim yinede Trabzonsporluluðumu çiðnetmem bunun Ýstanbul veya Trabzon ile alakasý yok Ýstanbul'da bulunan Trabzonsporlular içerisindede Trabzon'da yaþayan zihniyetin aynýsýna sahip olan bir yýðýn insan var. Baþta iþ adamlarý sanayiciler vs. olmak üzere... Aðaoðlu, Usta kervana katýlan Hacýosmanoðlu, Özak, Bayraktar... Daha yýðýnla sayarým ama saymakla bitmez...

Trabzonspor'un bu konuda sorunu zihniyet sorunudur. Yani mevzu Ýstanbul-Trabzon ayrýmý deðil. Evet Trabzonspor'u gerçekten düþünen sahiplenmek isteyen iri taþý olarak hayatýnýn merkezine yerleþtiren insanlar var ancak azýnlýkta. Bu azýnlýðýn sadece Trabzon þehrinde yaþama imkaný olsa yemin ediyorum ekonomik kaygýlarý vs. hepsini bir kenara koyar Trabzon þehrinde mutlu mesut huzurlu onurlu, gururlu yaþarým. Yaþatýrým...

Keþke olsa..

Ama bizimkide bir ütopya iþte...

Belki bir gün... Biz yapamazsak çocuklarýmýz..

Olmassa torunlarýmýz!

Mücadele edeceðim sonuna kadar...
    Görüþlerine katýlmakla beraber iþe salt siyasi bakmamak gerek, en azýndan Ýstanbul'a taþýnma olayýna. Trabzonspor'un baþarýsý için gerekli midir, %49 katýlýyorum. Ýstanbul, Trabzon'a baþarý getirir. Peki Trabzon'un Ýstanbul'un saðlayacaðý baþarýya ihtiyacý var mý? Tartýþýlýr.

Yavuz Bektaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Türkiye de o kadar þey deðiþtiki son 10 yýlda yazýlanlar gayet mantýklý geliyor.Ýstanbulu Avrupa için de merkezi hale getirmek için yapýlan çalýþmalarý görünce puzzleda parça olmamýz normal.
    Geçen gün genel kurul üyesinin yaptýðý açýklama da bunu doðruluyor.Þehire karþý yapýlan karalamalar/kulübün durumu yolu Ýstanbul'a açar mý derken görülen o ki açýyor.
    Etki karþýsýnda verilecek tepki ne olur diye düþünüyorum þehirin son yýllardaki uyuþukluðu gayet net ipucu veriyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    TRABZONSPOR

@yvzbkts61

cimlagava - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Ýstanbul Türkiye'nin her alanda baþ þehridir. Bunun için ayrýca bir plana falan ihtiyaç yok.

zwartezee - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    45

Takým her sene yarým sezonu derbiler hariç Ýstanbul'da oynamalý.

Sent from my iPad using Tapatalk

Nereden
    Bursa

Olayýn özünü kaçýrýyor herkes,Trabzonspor Trabzon þehrinin sosyalleþme aracýdýr,þampiyon olur,olmaz onlar sportif sonuçlardýr.Trabzonspor'u Trabzon'dan götürün,yarýn bir gün daha iyi Proflar gelmiyor diye KTÜ'yü götürün,sonra iyi doktor gelmiyor diye Farabi Hastanesini,sonra Uzungöl'ü de araya sýkýþtýrýrlar.
    Trabzonspor'un taþýnmasý sonrasýnda ne yapacak Trabzon þehrindeki insanlar?Sonra o takýmý o noktaya taþýyan þehir Trabzon,dünyaca bilinen bir marka çýkardý diye cezalandýrmak mý lazým?
    Trabzonspor sayesinde þehrin hem sosyalleþme hem de dünya ile tanýþma ve geliþmesini kontrol etme durumu varken adam þampiyonluk zevki yaþamak için takýmý ayaðýna çaðýrýyor,Trabzonspor'un þampiyon olmasý deðil varlýðý önemli Trabzon þehri için,bunun farkýnda olmayanlar da böyle kafa açýcý fikirlerle geliyorlar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

"Trabzon sehri, Trabzonspor markasini tasiyamiyor." tezinin bol dillendirildigi zamanlar, basarisizlik donemleridir. Basarisizliktan kastim ic sahada alinmis bir beraberlik bile olabilir. Cunku bize bir gunah kecisi lazim. Sana gore hoca, bana gore futbolcular, ona gore hakem, bir baskasina gore yonetim ama hepimiz icin Trabzon. Evet, asil suclu hep Trabzon. Sorunu tespit ettik, peki cozum?

Trabzonspor tasinsin! Boylece Trabzonspor efsanesini doguran Trabzon mu cezalandiriliyor yoksa Trabzon'un bir numarali degeri Trabzonspor surgune mi gonderiliyor, henuz anlamis degilim.

Bir celiski de bizi biz yapan degerleri nasil kolay tukettigimiz. Ve rakip hatta dusman diye gorduklerimize icten ice besledigimiz hayranlik. Biraz da 3. Selim doneminde yapilan Avrupai yenilik hareketleri gibi geliyor bana bu tez. "Onlar gibi olursak..." ile baslayan cumlelerin sonu gelmiyor.

Tamam, kabul. Dunya degisti, donustu. Iyi de o zaman Trabzonspor da buna ayak uydursun. Bununla ilgili hangi asgariyi yerine getirdik de son care bile olup olmadigini bilmedigimiz tasinmaya sira geldi? Bunun adi tasinma degil olsa olsa kacistir.

Itiraf edelim, siradanlastik. Ayirt edici ustun niteliklerimizi kendimiz yitirdik. Baskalari bir vurunca, yetinmedik iki de biz vurduk kendimize. Simdi bunu kabul etmeyip cirpiniyoruz. Galiba sorun sadece kotu yonetimler, istikrarsiz hocalar, bozuk zemin, bos tribun, bitmeyen stadyum degil. Buyuklugun tarifini, efsanenin ruhunu unutmusuz.

"Senin onerin nedir" derseniz... Trabzon'a beyin gocu! Sehrin insan kaynagini geri dondurecek bir proje... Yeni liman... Dunya capinda tersane... Birkac buyuk findik isleme tesisi... Buyuk TIR parklari, soguk hava depolari... Imalat siteleri... Buyuk arastirma hastaneleri... Genetik laboratuari... Teknopark... Otomotiv sanayi... Tarimda maksimum verimlilik... Ikinci devlet universitesi... Yaygin toplu ulasim agi... Kulturel etkinlikler... Altin Findik/Hamsi Festivali... Marina... Cevre duzenlemesi yapilmis,alt yapisi tamamlanmis konutlar... Parklar... Halk plajlari... Turistik tesisler...

Iscisi, isvereni... Mavi yakasi beyaz yakasi... Memletimize donsek, Trabzonspor'u rekabete sokacak alanlar yaratsak, onun kiymeti yeniden bilinecek. Trabzon'dan Trabzonlu mecburi surgune gonderiliyor yillardir, bir de Trabzonspor'u koparmayin.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (16.11.2015 Saat 09:42 ) deðiþtirilmiþtir.

Selim Turan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Þu düþüncemi en baþtan belirteyim kafalar karýþmasýn:

Yýllardýr bir kesim sürekli bunu dile getirir durur. Böyle mevsimlik grip gibi bünyeyi yoklarlar sonrada sýrra kadem olup giderler. Sözüm o zihniyete; bu kadar meraklýysanýz illede her sene þampiyon olalým, illede takým elimizin altýnda olsun, her hafta sonu maçýna gideyim, vs... Yahu yaþadýðýn þehirde 3 tane var zaten, SEÇ ONLARDAN BÝRÝSÝ DESTEKLE... Nedir bu yani, neyin derdindesiniz?

Bakýn çok açýk ve net söylüyorum:

"Ýstanbul'a taþýnmýþ bir Trabzonspor'un benim gözümde diðer büyük Ýstanbul takýmlarýndan FARKI KALMAZ."

Þimdi gelelim bu konuda biraz kafa yormaya...

- Trabzonspor'u, Trabzon þehrinin siyasi tercihleri sebebiyle mi Trabzon'dan kopartmalýyýz?:

Trabzon insanýna parti seçimleri yüzünden etmedik laf kalmýyor, haklýlar ve bende onlara katýlýyorum. Fakat, Trabzon ilinde kayýtlý seçmenin verdiði oy oraný ortada, o yüzden salla gitsin, nasýlsa biz, siz gurbetçilerin çoðunluðunun kime oy verdiðini göremiyoruz. Trabzon þehri ölmüþ, Trabzon þehri davasýný satmýþ, Trabzon þehri yobazlaþmýþ diyen kitlenin ezici çoðunluðu sosyal medyada yer alýyor. Ve adým gibi eminim ki sosyal medyada gurbetçi kesimin ezici çoðunluðuymuþ gibi kendilerini lanse ettiren bu kitle gerçekte gurbetçilerimizin maksimum 3'te1'i ya varlar ya yoklar... Yani gurbetçilerimizin de ezici çoðunluðu da AKP'ye oy veriyorlar. Ne oldu peki þimdi? Trabzon'un çoðunluðu AKP'li ve alýn takýmý derhal Ýstanbul'daki çoðunluðu yine Akp'li Trabzonsporlulara götürün bakalým... Yani Mesele siyaset deðilmiþ.

- Trabzonspor'u, Hüseyin Avni Aker'de maçlarýný boþ tribünlere oynuyor diye mi Trabzon'dan kopartmalýyýz?

Trabzonspor'un güzel futbol sergilediði sezonlarda þampiyonluða oynamasa dahi çatýsý olmayan stadyumunun en þiddetli saðanak kar ve tipilerde bile full dolduðuna bu gözler þahit oldu. Takýmýn kötü olduðu dönemlerde pek tabiki bir küskünlük olmasý normal ayrýca passolig dayatmasýnýn yaþandýðý þike ile insanlarýn küstürüldüðü bu son seneler bu konuda kýstas mý kabul ediliyor diye biz sorma zorunluluðunda hissediyoruz kendimizi. Neticede Türkiye'nin her yerinde taraftar sayýsýnda düþüþ mevcut, sadece Trabzon ile alakalý bir mevzu yok ortada. Hem her sene þampiyonluða oynayan Ýstanbul takýmlarýnýn da anadolu takýmlarýyla ve iþlerin iyi gitmediði senelerde de kendi tribünleri gayet gözle görülür biçimde boþalýyor. Bu olay A veya B kulübü veya A ile B þehri farký falan deðil. Ve Trabzonspor'un Olimpiyatta da boþ tribünlere oynadýðý maçlarý yok deðil. Mesele taraftarlýk meselesi de deðilmiþ...

- Trabzonspor'u ekonomik sebepler yüzünden meþhur puzzle'ýn bir parçasý olsun diye mi Trabzon'dan kopartmalýyýz?

Trabzonspor'un tarihinde, küresel futbolun gerektirdiði çaðdaþ çizgideki ilerlemesini bozan bir çok kýrýlma noktasý mavcut. Bunlarýn en derinleri de tahmin edeceðiniz gibi 1996 ve 2011'dir. Trabzonspor 1996'da þampiyonluðu göðüsleyebilseydi eðer, tüm otoriteler bu baþarýnýn devamýnýn çorap söküðü gibi geleceði konusunda hemfikirdirler. Bu gün belkide Avrupa'da bir veya bir kaç kupa kaldýrmýþ 3. yýldýzý takmýþ bir takým hakkýnda bambaþka þeyler konuþuyor olacaktýk. Ayný þeyi 2011 için de düþünenlerin sayýsý az deðil. Þampiyonlar Ligine gitmeyi garantilemiþ bir Trabzonspor büyük olasýlýkla elindeki kadroyu koruyup devam edecekti. Sponsorluk gelirlerinin ona göre gelecek olmasý ve baþka takýmlarla anlaþmýþ futbolcularda Þampiyonlar Ligi'nde oynayacak olmanýn garantisiyle kulüpte kalmayý seçeceklerdi. Tarih baþka bir þekilde yazýlacaktý. Senaryolar az veya çok bu þekilde yaþanýrdý ve bunlar konuþulurdu. Fakat konuþulmayý býrakýn "Trabzonspor'un Ýstanbul'a taþýnmasý" konusu akýllara bile gelmeyecekti. Demek ki neymiþ mesele ekonomik de deðilmiþ...

- Trabzonspor'u tekeline alan Trabzon merkezli bazý odaklar mevcut. Bu odaklar þehir dýþýndan gelen herhangi bir yenilikçi harekete izin vermiyorlar. Ýzin vermedikleri gibi Trabzonspor'un çapýnýn küçük kalmasýna küresel futbolun çaðdaþ kurumsal çizgisine ulaþmasýna izin vermiyorlar. Yani takým küçük ve sadece kendi tekellerinde kalmasýný istiyorlar. Ýþte bu sebeple Trabzonspor'u Trabzon'dan kopartmalý mýyýz?

Trabzonspor küçük ama bizim tekelimizde kalsýn diyen bir kesim mevcut. Þehirde bir konsey ne bileyim bir masa falan var herhalde ve bu masada oturmayan veya bu masanýn isteklerini yerine getirmeyen hiç kimse bu kulübün kapýsýndan içeri sokulmuyor. Dýþarýdan kendi özel listesiyle gelen adaylara müdahale ediliyor. Listelerine kendi adamlarýný sokmalarýný istiyorlar kabul görmeyince gözleri korkutulup kaçmalarý saðlanýyor. Böylece kendi adaylarý veya kendi hazýrladýklarý listelere sahip baþka adaylarýn yönetime gelmesini saðlýyorlar. listesinin belli bir ksýmýna hakim olunan aday onlarýn menfaattlerinin dýþýna çýktýðý an istifalarla veya baþka yöntemlerle o adayýn kötüye gitmesi saðlanýyor ve fiþini çekip taraftarýn önüne atýyorlar. Taraftar yönetime küfür ediyor. Haydaa bir seçim daha. Böylece Trabzonspor hiç bir zaman kurumsallýðýn gerekliliklerini yerine getirecek yönetimsel bütünlüðe kavuþamýyor. Tarih tekerrür edip duruyor...

Ne ekonomik, ne þehrin siyasi tercihleri nede taraftarýn küsüp stadyumlara gelmemesi... Trabzonspor'un sýrtýndaki esas kamburun nedeni bence tam olarak kýrmýzý soru ile belirtilmiþ paragraf.

-Peki Trabzonspor'u bu bermuda þeytan üçgeninden nasýl kurtarýrýz?

Takýmýn Ýstanbul'a taþýnmasý onu bu kuþatmadan kurtarabilir diyeceksiniz yine. Fakat benim de içinde bulunduðum kitle Ýstanbul'a taþýnmýþ bir Trabzonspor'u, Ýstanbul'un diðer takýmlarý ile ayný görecek. Yani Ha Trabzonspor ha 3 kardeþ bir fark kalmayacak bizim için. Madem Ýstanbul merkezli bir takým tutacaktýk illada memleketimin takýmý diye diretmemiz neydi? Burada absürtlük yok mu? Derbi maçlarýný size veriyoruz ama takým Ýstanbul'a ait olacak. Bebeðin aðzýna emzik verip susmasýný beklemekten baþka bir þey deðil. iþin ilginç yaný takýmý taþýmak, takýmý kuþatan bu Trabzonlu baronlarýn da iþine gelmeyecektir. Zira oyuncaklarý elinden alýnacak bunu isterler mi ki?

- Aklýma þu seçenek geliyor; Trabzonspor'u zengin bir iþ adamý (özellikle Yabancý) satýn almalý. Kulüp ancak belini doðrultup kurumsal bir yapýya bürünür ve kendisini istikrarlý bir biçimde yarýþa sokar bu sayede.

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Okumadým büyük ihtimal Ýstanbul'a taþýnmak falan filan(saygýsýzlýk algýlamayýn bu meseleden pek hoþlanmýyorum da). Öyle bi sýkýntý varsa þikecileri tutun küçük þikecileri tutun kedileri tutun hatta kasýmpaþayý belediyeyi...

Trabzonspor Trabzon'da güzel boðazýna kadar sýkýntýya batmýþ olsa bile... Ýstanbul takýmý olduðu gün benim için ebediyen biter

kyodou - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Trabzonspor' u Trabzondan alýp Ýstanbul' a enjekte edersin. Belki þampiyon olursun, belki ligi 10 yýl domine de edersin ama geriye dönüp baktýðýnda o takým senin olmaktan çoktan çýkmýþ olur.

Yabancý oyuncu serbest býrakýldýðýnda hissettiðimiz gibi. Bizim olmaktan çýkar Trabzonspor.

Evladýna iyi bakamadýðýn için zengin bir aileye verip iyi bir kariyer sahibi yaparsýn ama sürekli görüþsende, gurur duysanda o artýk tam olarak senin çocuðun deðildir. Bilmem anlatabildim mi.

SM-A700F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Þahýslardan önce kafalar deðiþmeli.

Poor - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Trabzonsporu istanbula tasirsalar trabzonda baska bi takimi desteklerim o takim da 1 2 seneye lige cikar sonra da onu taþýrýz istanbula super plan belki 14 takim falan tasirsak ligi komple aliriz. Cilgin proje..

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Trabzonun en büyük kurumu TRABZONspor dur bunu anlamayan Trabzondaki yalandan TRABZONsporlular gün gelir TRABZONspor u kaybederlerse ozaman anlarlar diyeceðimde anlarlarmý hiiç sanmam.

Sadýk Býyýk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

bence olaya çok kati keskin çizgilerle bakýlmamalý. yani istanbula taþýnma fikrini dillendirenlerden bazýlarý; tamamen seyircinin geçmiþ yýllardaki gibi takýmý ateþleyen bir unsur olmaktan çýkmasýndan dolayý bu fikre kapýlmýþlardýr.

bu görüþe katýlmayabiliriz. fakat kesin olan birþey var ki, avni aker rakipler için bir cehennem olmaktan çýkmýþtýr. hatta bazý maçlarda içerde oynamak bir dezavantaj olmuþtur. bunun yanýnda istanbulda oynanan ibb maçýndaki 61000 seyirci kafalarda acabalara neden olmuþtur.

demek ki seyirci geçmiþe nasýl döner ona kafa yormalýyýz. fakirlik ise þehir eskiden daha yoksuldu ama þimdi 5- 10 tl bile verip bilet alýnmýyor. problem pasolig ise passoligden önce taraftar farklýmýydý diye sorarým. þike küstürdü derseniz; hakkýmýzý ilk defamý çaldýlar hem hani biz ezene karþý ezilenin yanýnda idik. bu dönemde daha çok sahip çýkmamýz gerekmiyormu takýma.

ben istanbul da yaþýyorum en büyük hayalim bir gün trabzon da yaþamak. ama ruhunu kaybetmiþ istanbulvari bir þehire dönerse trabzon o zaman hayalimden vazgeçerim.
    bizde hiçbir zaman toplama yapýlmaz, bazen çarpýlýr bazen bölünür bazende sýfýrlanýr

melihergun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Eðer Trabzonspor Ýstanbul a gelir ise Anadolu Takýmý olamaz ki,Nerde Anadolu Beyi o zaman ? Nerde Ýst. Takýmlarindan Kupayi Alan Trabzon Nerde Kupayý Ýst. Dýsýna cýkaran takým. Trabzonspor Trabzon un parcasýdýr asla bolunmemelidir.Biz orda barcayý yendik biz orda sampiyonluk yasadik kacirdik ama biz hep ordaydik ve hep orada kalacagiz her ne kadar gidemesemde Trabzon Trabzonspor ile guzeldir ve öyle kalmalýdýr
    Bordo-Mavi

Nereden
    Ýstanbul

Muharrem Usta'nýn Ýstanbul'da tesis açýklamasýyla bu taþýnmanýn faydasý ve zararlarýný tartýþabiliriz sanýrým.

Ah ki sakalým yok, dinletemiyorum

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

Ýstanbula taþýnýrsa ben tutmam trabzonsporu açýk ve net. Çünkü o zaman 3 istanbul takýmýndan bir farkýmýz kalmaz onlarýn arasýna bizde katýlmýþ oluruz. trabzonspor böyle daha güzel.

yazýlarý okudum devamý varsa yine okuruz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Alýntý Trapezunt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Muharrem Usta'nýn Ýstanbul'da tesis açýklamasýyla bu taþýnmanýn faydasý ve zararlarýný tartýþabiliriz sanýrým.

Ah ki sakalým yok, dinletemiyorum
    Usta bu tesisi bu tarz bir amaç için düþünüyorsa Trabzon'a bir daha uðramasýn.

Fayda-zarar hesabý yapýlacak bir konu deðil bu, tartýþmaya lüzum görmüyorum.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý f1bekir Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Usta bu tesisi bu tarz bir amaç için düþünüyorsa Trabzon'a bir daha uðramasýn.

Fayda-zarar hesabý yapýlacak bir konu deðil bu, tartýþmaya lüzum görmüyorum.
    Üzerinde kesinlikle tartýþmamýz gerek.

Ýnsanlarýn bilmesi ve fikirlerini beyan etmeli ki olasý etki-tepki ölçülebilsin.

x_man - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ýstanbul'a taþýnan Karadenizli oluyorsa Trabzonspor a taþýnabilir bence sýkýntý yok
    ALLAH UTANDIRMASIN

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Alýntý Trapezunt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Üzerinde kesinlikle tartýþmamýz gerek.

Ýnsanlarýn bilmesi ve fikirlerini beyan etmeli ki olasý etki-tepki ölçülebilsin.
    Benim tepkim bu: "tartýþýlamaz".

Siz tartýþmaya devam edebilirsiniz.

Nereden
    Ýstanbul

Psikolojik sýnýr, mevcut sýnýrlarýnýzýn en alt seviyesini temsil eder. Yýllarca orta ve biraz üstü sýralarda konumlanmýþ veya konumlandýrýlmýþ bir kulübü, hakem veya baþka bir etkenle saha içerisinde ve sýralamada en aþaðýya doðru çekerseniz o kulüp dibi görmemek için var gücüyle çýrpýnýr. Muhtemelen son 3 sezondur futbol sadece saha içerisinde kalsaydý Trabzonspor belki þampiyon olamayacaktý fakat kesinlikle ilk 5 veya 6 içerisinde yer alacaktý. Bu sezon dahi müdahale olmasaydý muhtemelen ilk 6 içerisinde yer alýyordu þu an bu kulüp.

Mevzu bahis Trabzonspor'un baþarýlý olacak olmasý deðil, Trabzonspor'un Trabzon'da baþarýlý olmamasý gerekliliði. Para, güç veya ne demek doðruysa Bursa ve Baþakþehir ile Marmara merkezli kalan sermayenin Trabzon'daki payda yýllardýr gözünün olmasý.

Ne Bursa'nýn baþarýsý tesadüf ne de Baþakþehir'in.

Belli sistem deðiþmediði sürece Trabzonspor Trabzon'da bu lig içerisinde baþarýlý olmayacak.
    Düþünün bunu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Belkide kurtuluþ Trabzonu Ýstanbula taþýmak deðilde, Trabzonda salt "Trabzonspor" deðilde mazide ki takýmlar ile rekabet ortamý yaratýp farklý bir atmosfer yaratabilmektedir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)