Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5
Toplam 120 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eurocup 4. Hafta | Trabzonspor MP 96-88 Banvit | Maç Sonucu

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iki sayisal veri paylasayim agabey:

1) Banvit bu sene cok ribauncu bir takim izlenimi veriyordu. Bizse tam tersine, bu alanda zaafimiz vardi. Banvit'e ribaund ustunlugu kurduk.

2) Sene basindan beri ciddi spacing sorunu yasiyorduk, bu da hucumda akiciligimizi engelliyordu. Cemberden uzak kalip statik hucumlardan faul cikaramiyorduk. Bu aksam cembere gittik. Faul cikardik. Zaten macin skorundaki fark, faul sayilarindan olustu.

3) Alti yabancidan da ilk kez katki aldik. Yerliler de fena degildi.

*

Ikinci ceyrek Odom'u oyuna hic almadi Markovic. Ucuncu ceyrek full oynatti. Son ceyrek dinlendirmesi gerekiyordu. Hakan besleyip kenara gelmese, Odom'u ne zaman tekrar oyuna sokacakti, yasayip gormek isterdim. Kocun bazen boyle ilginc kararlari oluyor.
    Sağol OĞuzum.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

cumartesi bjk maçımız sadece bayan ve çocuklara açık olacakmış sanırım.. sezon açılışında iptal olan yusuf güney konseri bu maçta yapılıp kadın ve çocuklar tarafından tam dolu bir salona bu maç oynanabilir.. böylece şehirde basketbol sevgisi bir tık yukarıya çekilebilir..
    Attan inip eşeğe bindik!

Harun CAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu sene ilk kez yerlilerden katkı aldık ( 18 sayı )

sanırım daha önce 5 sayılık bile katkı alamadığımız maçlar oldu..

Yine de takımda birşeyler eksik- mesela yerlilerimizin 3 tanesi süs balığı gibi..

Bişeyler yapmak lazım transfer adına.. bi iki tamamlayıcı hamleyle düzelebiliriz yoksa bu halde Rus ruleti gibi maç kazanmamız...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

23 Mayis'tan sonra ilk defa bir Turk takimini yendik.

Teknik olarak daha sonra tartisiriz arti ve eksileri.

Yalniz bu macin ozeti sudur: "Takim" bu sene ilk kez karakter koydu.

Tebrikler.

Koc Markovic de oyuncularin karakter gostermesinden bahsetmis. Iste mac sonu aciklamasi:

"Oncelikle oyuncularimi kutlarim. Bekledigimiz gibi sert bir mac oldu. Banvit iyi takim. Ilk yari savunmada kotuyduk. Ancak ikinci yari oyuncularim karakter koydu, ozellikle savunmada. Oradan bukdugumuz enerjiyle skor yaptik. Bizim icin cok onemli galibiyet. Son ceyrekteki oyunu surdurmeliyiz. Kolay olmasa da baskinin uzerinden geldikleri icin oyuncularimi kutlarim."

signal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok güzel ve zevkli bir maç oldu. Umarım bu galibiyetler ligde de devam eder.
    Seni ölüme de götürse doğruluktan sakın ayrılma.
    Hz. Ömer.

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Fevkalade bir maçtı. Bükreş maçını kaybetmese idik gruptan çıkmış idik
    Grupta herkes denk kimin kimi yeneceği belli olmuyor içerdeki Bükreş ve kazan maçlarını kazanıp 5 galibiyet ile yola devam ederiz
    Fortson tutmakta çok zorlandık geçen sene ki Saratov Avtodor maçında da kendisini tutmakta zorlandık.(Sanırım bu adamı seviyorum)
    Umarım BJK ile de lig de galibiyet serisi başlar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kaan Kural bir ceza sutorumuzun olmadigini soyledi. Gecen sene o rolu Alper'e vermistik. Berkay'i uc numarada kullanarak bu sutlari sokmasini bekleyebiliriz.

Ayrica Hardy'nin son ceyrekte buldugu sutlara baktigimizda, setin ne denli hareketli oynandigini goruruz. Uzunlarin pickleriyle acilan alanlari topsuz katla gecen Hardy'ye dogru zamanda gelen paslarin sonucu bos sutlar...

Gozden kacmasin, benzer oyunu Kinsey'le de oynuyoruz. Her mac birkac savunmacisini fakele gecip sutunu yaratiyor.

Bu bir.

Iki... Markovic sene basinda kenardan getirdigi Djo'yu ilk bese cekerek dogru yapmisti. Dun de Hakan-Ibrahim'i ayni dakikalarda kullanmayarak dogru yapti. Rotasyon, dogru bes vb. dedigimiz seyler bunlar. Kocun bazi tercihlerine sasirsam da bu dogrularinin sonuc verdigini hep birlikte goruyoruz.

Uc... Ikinci ceyrek yani koca 10 dakikayi neredeyse ayni besle gecti (sadece ceyrek sonunda Stipanovic'i cikardi). Mesela o anlarda Odom'u kullanamaz miydi diye soruyorum. Benzer durum ikinci devrede Kinsey icin gecerli, hic cikmadi degil mi? Back upi olmamasi ve Fortson savunmasi icin belki kocun eli kolu bagli denilebilir ancak yine de iki dakika soluklandirilmaliydi.

Dort... Uc kisaya hic donmedik, ki bence bunu rakip kullanmadigi surece tercih etmemeliyiz.

Bes... Markovic geldiginden beri (kacirdigim bir iki mac kullandiysa bilmiyorum) cok cok az dondugumuz Zone savunma ilk defa ise yaradi. En azindan yavaslattik Banvit'i.

Alti... Nihayet istatistik kagidinin sure sutununda 35 ve ustu degerler gormuyoruz. Hele Velickovic'in katilmasiyla faul sorunu karsisinda uzunlari daha rahat kullanabiliriz. Burada sorun Hakan ve Ibrahim'in oyunun iki yonlu katkisinda. Hucumda uretemeseler dahi savunmada is cikarmalarini bekliyoruz. O nedenle ucuz fauller ve basit pozisyon hatalariyla kendi surelerini eksiltmemeliler.

Yedi... Roller!

Macin basinda Velickovic'in oyun liderligi ve yerlilerin skor urettigi duzendeydik. Sonra Stipanovic ve Kinsey eklendi. Ardindan Djo sorumluluk aldi. Ve son ceyrekte Hardy ile Kulig'i konustuk. Herkes oyunun bir aninda katki verdi. Mesela Hardy'nin eli sicakken onda israr ettik.

Bir parantez Hardy icin. Steaua, Buyukcekmece ve Ksk maclarinin sonundaki kritik toplari onunla degerlendiremedik. Dun ise maca isinamamis olmasina ragmen sutlari soktu. Onemli bir esik bence...

Ve DJO... Hakan bes faulle kenara geldiginde skor 72-71'di. Djo oyuna girdi ve sonraki dort hucumda dort asist yapti. Birinde Hardy'ye sut attirdi, diger ikisinde Kulig'e sag dipte indirdi. Oyun kurucu gibi oynadiginda, topu paylastiginda takim ivme kazaniyor. Zaten istediginde sayi yapabilecek bir skorer.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (05.11.2015 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Steau maçını kazanmış olsaydık çok rahatlayacaktır.

Buducnost kendi sahasında Kazan'ı da yendi, anlaşılan o ki o deplasman da çok ama çok zor geçecek.

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ceza şutörümüzün olmadığını ben bile görüyorum sezon başından beri şimdi de Kaan Kural söylemiş. Teknik heyet de görüp iyi birini alabilirlerse takım çok iyi olur. Bu arada bu Fortson bizi çok "seviyor"...
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır piskopatrizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

hay şu basketi icad edenin.... nefret ediyorum şu amerikan kültüründen.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı piskopatrizeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman bir zahmet basketbol başlıklarından uzak dur ve bir köşede çelik çomak oyna. Buraya saçma sapan şeyler yazıp da insanların sinirlerini bozma. Ben bu başlığa girdiğimde basketbol ile ilgili yazıları okumak istiyorum, bir zahmet sen de ilgili olduğun alanlardaki başlıklara gir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eurocup'ta ilk dort hafta sonunda 36 takim icinde;

* En cok asist yapan ikinci

* Rakibine en az ribaund veren ikinci

* Iki sayilik yuzdesi en yuksek ikinci takimiz.

Olumsuz verilere bakarsak;

* En yuzdeli uc sayilik yiyen dorduncu takimiz.

Cok faul yapip az faul aliyoruz.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Selçuk Ernak hiç gerek yokken 4.periyotta alan savunmasına döndü orada maç döndü dedim ben. Markoviç'in hamlesine karşılık vermek istedi ama bizim şutörleri ritme soktu. DJO'suz zorlandığımız gerçek ama bize maç alacak adam yine Hardy.Oyunu açma ve çeşitlendirmede Hardy'nin katkısı elzem.2. periyotta koç Markoviç'in tercihine şaşırsamda sona diri kalan DJO maçı koparmakta etkili oldu. Kulig son periyot beklenen gibi oynadı.Mental sıkıntılarını atlatınca daha yararlı olacak ama hala benim kafamda soru işaretleri var. BJK maçı ile çıkışa devam inşalah.

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ingiliz kültürünü seviyorsun demek!
    Basketbol, futboldan çok daha eğlenceli bir spor dalıdır
    keyfini çıkar..

elohim_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

futbolu kim icad etti?

ayrıca basketbolu icad edenlerde amerikalılar değil topu bir potanın içinden geçirmek suretiyle oyun oynamak milattan önce ege bölgesinde yaşayan iyonyalılarda görülmüş ama abdliler marketing işini iyi biliyor sahiplenmişler. aslında batıda görülen pek çok şey bilim olsun sanat olsun bu topraklardan çıkma ama ne yazık ki bu yabancı icadı uzak durmak lazım diyenler sayesinde dünyadan bi haberiz

ha basketbolu sevmem sevenin zevkini aşağılamam ayrı bir konu
    Konu elohim_61 tarafından (05.11.2015 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.
    "Aşk ağlatır baş kestirir, umutsuzluk kaş kestirir." Büyük Üstad

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Eurocup'ta ilk dort hafta sonunda 36 takim icinde;

* En cok asist yapan ikinci

* Rakibine en az ribaund veren ikinci

* Iki sayilik yuzdesi en yuksek ikinci takimiz.

Olumsuz verilere bakarsak;

* En yuzdeli uc sayilik yiyen dorduncu takimiz.

Cok faul yapip az faul aliyoruz.
    Oğuz koçun 2 Türk oyuncu ile başlamasını nasıl değerlendiriyorsun sence daha sonraki maçlarda da ısrar edecek mi koç yada etmeli mi?

Furkan korkmaz gelmez mi en azından bir seneliğine?

elohim_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

el amin vardı bizde ne oldu?
    "Aşk ağlatır baş kestirir, umutsuzluk kaş kestirir." Büyük Üstad

atomantcum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Futbol türk kültürü mü?
    yattara tribününde maç izlemiş çocuk

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz koçun 2 Türk oyuncu ile başlamasını nasıl değerlendiriyorsun sence daha sonraki maçlarda da ısrar edecek mi koç yada etmeli mi?

Furkan korkmaz gelmez mi en azından bir seneliğine?
    Gecen sene Alper ve Nusret'i ilk bes baslatip Marshall'i, Velickovic'i ve Lawal'i kenardan getiriyordu. Banvit macina da buna benzer sekilde basladik.

Mac oncesinde belirtmistim, Berkay uc numara oynayacaksa uzun ikilimiz Velickovic-Sertac olmali. Uc uzunlu bu besle sahaya yerlesim, ic dis dengesi gibi konularda sikinti yasamayacagimizi dusunuyorum. Savunmada ise Sertac arkada supurucu gorevini yapabilirse ve uc numarada Berkay kolay gecilmezse sorun olmuyor. Zaten Selcuk Ernak da o donemi 4 numara uzerinden Moerman'dan oynadi. Buna yapacak bir sey yok, Velickovic'in birebir savunmadaki zaafini degerlendirdiler.

Bunun bir diger avantaji Kulig ve Stipanovic'in erken faul almasinin onune gecmek.

Ayrica Kulig Turow'da surekli 6. Adam olarak oynuyordu. Onun icin de alisik oldugu rolde oynamak daha uygun.

Kisacasi bu besin baslamasinda bence bir sorun yok. Fakat Bjk macinda Kinsey ve Stipanovic'i ilk bese cekebilir. Cunku Bjk'nin kenardan getirecegi 3 ve 5 numaralari (Cenk ve Radosevic) bizim yedeklerle savusturabiliriz. Yani rakip takimin kadro sekli hangi dakikalari hangi oyuncularla gececegimizi az cok etkiliyor.

*

Efes'in Furkan'i kendi duzenleri disina cikaracagini sanmiyorum. Furkan da Ivkovic'in yanindan ayrilmak ister mi?
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (07.11.2015 Saat 09:28 ) değiştirilmiştir.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Gecen sene Alper ve Nusret'i ilk bes baslatip Marshall'i, Velickovic'i ve Lawal'i kenardan getiriyordu. Banvit macina da buna benzer sekilde basladik.

Mac oncesinde belirtmistim, Berkay uc numara oynayacaksa uzun ikilimiz Velickovic-Sertac olmali. Uc uzunlu bu besle sahaya yerlesim, ic dis dengesi gibi konularda sikinti yasamayacagimizi dusunuyorum. Savunmada ise Sertac arkada supurucu gorevini yapabilirse ve uc numarada Berkay kolay gecilmezse sorun olmuyor. Zaten Selcuk Ernak da o donemi 4 numara uzerinden Moerman'dan oynadi. Buna yapacak bir sey yok, Velickovic'in birebir savunmadaki zaafini degerlendirdiler.

Bunun bir diger avantaji Kulig ve Stipanovic'in erken faul almasinin onune gecmek.

Ayrica Kulig Turow'da surekli 6. Adam olarak oynuyordu. Onun icin de alisik oldugu rolde oynamak daha uygun.

Kisacasi bu besin baslamasinda bence bir sorun yok. Fakat Bjk macinda Kinsey ve Stipanovic'i ilk bese cekebilir. Cunku Bjk'nin kenardan getirecegi 3 ve 5 numaralari (Cenk ve Radosevic) bizim yedeklerle savusturabiliriz. Yani rakip takimin kadro sekli hangi dakikalari hangi oyuncularla gececegimizi az cok etkiliyor.

*

Efes'in Furkan'i kendi duzenleri disina cikaracagini sanmiyorum. Furkan da Ivkovic'in yanindan ayrilmak ister mi?
    Dediğin de haklısın oğuz bence ivkoviç büyük şans kendisi için . Belki bi ihitmal bizdeki süresi daha uzun olabilir diye düşündüm.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)