Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bizi bizden iyi bilenler de var - Trabzonspor'un sorunu!

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Bizi bizden iyi bilenler de var - Trabzonspor'un sorunu!

Aşağıdaki yazı bir siteden alınmıştır. Hatta adını da söyleyelim. tribundergi den. Yazan kişi Fenerbahçelidir. Ne güzel gözlemlemiş Trabzon'u... Tepitlerinin büyük bölümüne katılıyorum. Bordo-mavi gözlüklerimizin arkasından bazı şeyleri göremiyoruz dışardan daha net görünüyoruz. Buyrun okuyun.

Trabzon Turk futbolu icin onemli bir degerdir..Herkesin bildigi uzere devrim yapmis, futbol tarihine damgasini vurmustur.. Trabzon'un guclu olmasi Turk futbolu icin olmazsa olmaz bir gerekliliktir..

Bir FB'li olarak acikcasi bize olan sacma sapan nefretlerinden dolayi Trabzon'un basarili olmasini istemek pek mantikli bir yaklasim olmasa da, bir Turk futbolsever olarak baktigimizda iyi bir Trabzon'un Turk futboluna olumlu katkisi yadsinamaz...

Yuksek seviyede rekabet edebilme kabiliyetleri ile gerek 3 buyukleri daha yuksek seviyeye zorlamasi,gerekse diger anadolu takimlarina ornek teskil etmesi acisindan onemli bir misyon yuklemistir Trabzon kendisine..

Son senelerde kendilerinden beklenenleri gerceklestiremedikleri bir gercek..Bu basarisizlik o kadar aliskanlik haline geldi ki, yakinda Trabzon'un buyukluk kavrami tartismaya acilacaktir..Su an itibariyla arkadan Kayseri ve Manisa zorlamakta..Bu takimlar, eger istikrarli bir sekilde yollarina devam ederlerse emin olun Trabzon'un tahti ciddi anlamda sorgulamaya alinir..

Bu iddianin gerceklesebilmesi icin tabi ki beklemek, bahsi gecen takimlarin devamliligi gosterebildiklerini gormek lazim..Bu ulke ne JETPA'lar, ne Cem Uzan'li Istanbulspor gordu..

Zamanin efsane Eskisehir'i sampiyon olamadi..Kocaeli ve Antep sampiyonluklari kacirdiklarinin akabinde cokuse gectiler..Bursa keza oyle hic bir zaman potensiyelini gosteremedi..

Trabzon ise hala konusuluyor, lige oyle veya boyle damgasini vurmaya devam ediyor..

Sadede gelirsek, Trabzon'un eski gunlerini yakalamasi icin ozune donmesi tezine kesinlikle katilmiyorum..Bu geyik Paff ve Cambpell(boyle mi yaziliyordu bu? Yamyam denildigi icin kacan herif)'dan sonra ortaya cikti..Her a$i veya yabanci transfer tutacak diye birsey yok ki..Bu mantikla, o zaman biz de Ortega ve Anelka'dan sonra bir daha yabanci transferi yapmayalim..

Neyse; bence Trabzon'un yanlisi ozune donmemesi degildir..Sorun Trabzon sehrinin ve yonetimlerinin buyuklugune paralel asamayi kaydedememesidir..

Trabzon'un altyapisinin fabrika oldugunda hemfikiriz, 5 senede bir, 5 adam yetistir sana yeter..Geri kalan 5-6sini yabanci ve diger gerekli Turklerle kapat sana 11 oldu..Her sene nokta vuruslarla biraz oynama yap, hic bir problem olmaz..Su andaki yapi buna musait..Yani bence Trabzon'un kadro olarak hicbir problemi yok..Olmadi da....

Sorun Trabzon halkindaki zihniyette ve yonetimlerin bu agirligi kaldiramamasinda..

Gecenlerde yazdim, 3-5 taraftar televizyon kameralarinin onunde Haciosmanoglu'na resmen posta koydular..Haciosmanoglu alttan aldikca bunlar daha da gaza gelip, sacmalamaya basladilar, bokunu cikardilar..

Bunun yaninda halk takimla cok icice..Siz nerede gordunuz bir GS'li taraftarin Adnan Polat'a diklendigini, kendi futbolcusuna stat disindaki herhangi bir ortamda posta koydugunu? Veya FB'li herhangi bir tribun liderinin bir yoneticiyi azarladigini? Ufak sehir olmanin etkisi de var dogal olarak Trabzon'da..

Istanbul'da da eskiden yasanabilirdi fakat son 5-10 senede inanilmaz bir yapi degisikligi oldu..Bu degisime Trabzon ayak uyduramadi..Bu iciceliktir ki bir dallama gidip Gokdeniz'den yuzbinlerce dolar harac isteyebilmistir...hangi guc FB , GS, BJK futbolcusundan alalede harac isteyebilir?

Bu iciceliktir ki hicbir teknik direktore rahat calisma olanagi tanimayan, verimli calismasina engel olan..

Taraftar veya halk diyelim asbaskana posta koyarsa TD'ye neler yapmaz?

Trabzon ozune donsun donmesine de zihniyet ayni kaldikca, 11 tane Ali Kemal gelse yine basari gelmez..

Olayin bir de sosyal boyutu var, bu baslik altinda deginilmis..biraz acacagim bunu kendi bakis acimla...

Trabzon'lu Trabzon'luya sahip cikmaz, cekemez mantigi..Bu Turk insaninin buyuk cogunlugu icin gecerlidir.. Biz nedense bizden olani asagi cekip, hor gormeye cok merakliyizdir..Aramizdan biri buyuk bir basari elde etmis olsun; onu alasagi etmeye,kuyusunu kazmaya cok merakliyizdir..Meyve veren agac taslanir sozu bu topraklarda ortaya cikmis.. Boyle bir ortamda tum takimin teknik direktorunden, futbolcusuna, malzemecisinden, masorune Trabzon'lu oldugunu dusunun, bir de sehirde onlari basarisiz gormek cirpinan Trabzon'lu sayisini akliniza getirin...deminden beri vurguladigimiz iciceligi de buna ekleyin veya carpin, sonucu tahmin etmek zor degil..

Biz icimizden olana daha az tahammul eden, yabanciya(illa baska ulkeden olmasi gerekmiyor) daha fazla sabir gosteren bir milletiz..

Baska bir ornek; Trabzon'lu arkadaslar eminim kil olacaklardir FB'den ornek verdigim icin...Bizim tesislerin Samandiraya tasinmasi.."Uzaga"gidince, giris ciksilar kontrol altina alininca el ense gote parmak olayi ortadan kalkti..Dolayisiyla hepimizin gunluk hayatta yasadigi gereksiz polemikler de...Damlaya damlaya gol olmuyor, incir cekirdegini doldurmayan gereksiz sizlamalar, aci ve agrilara donusecek zemin bulamiyor..

Gozden uzak olmak, bu ortamda gonulden de irak olmuyor..Fb'nin marka degeri birden yukseliyor..( endustriyel futbola karsi tribun kulturu burada siciyor dogal olarak..)

veya baska bir ornek; bundan sonra iyice karisik salata olacak ama umarim derdimi anlatmayi basaririm: Turkiye'de Amerikan buyukelciligi dusun, etrafinda deli gibi guvenlik var..Yanina yaklasamiyorsun..Iceri girebilmen icin,gunler evvel telefon acman lazim, turlu eziyet cekmen lazim..Bunun yaninda Papua Yeni Gine konsoloslugu, elini kolunu sallaya sallaya giriyorsun, kapidaki gorevliye posta koyuyorsun, yanagindan makas falan aliyorsun..

Aksam disari cikacaksin,bir iki duble icip kurtalrini dokmek istiyosun; ust mahallede elini kolunu sallayarak girdigin bir disco-bar var...kapida gorevli falan yok..isteyen herkes girebiliyor..
    Bir de Reina var..Oyle her isteyen giremiyor..Dam(dame) lazim, para lazim, kil lazim tuy lazim...

Normal sartlar altinda Papua yeni Gine konsoloslugunun ve ust mahalledeki diskonun tercih edilmesi gerek oyle degil mi? Ama diger ikisi daha populer, ilgi cekici ve arzu edilen oluyor...

demin de vurgulamaya calistigim gibi, bizde ulasilmasi zor olan daha cok prim yapiyor, deger kazaniyor..Bize yakin olan hor goruluyor...

Sonuca geciyorum Trabzonspor da hep mahallenin bari zihniyetiyle yonetildiginden,mahallenin genclerinin hatta civar mahalleden gelen abazalarin mekani olmaktan ileri bir turlu gecemiyor..Orada Reina ayarinda DJler hep var, ama "Sabahci Kahvesi'ni calsana lan!" naralari hic eksik olmuyor iceride...

Basari icin benim cozumum yonetimin, takimin ve tesislerin halktan tamamiyla koparilmasi..Trabzon halkinin kendisinden uzaklasan klube daha cok sahip cikacagini dusunuyorum..(Turkiye sartlarinda yukaridaki orneklere istinaden)Bunun sonucunda luzumsuz baskilardan arinan futbolcularin, yonetim ve TD'nin cok daha verimli olacagini, Avni Aker'in yeniden cehenneme donusecegini, Trabzonspor'un sampiyonluk sansinin lig baslarken her sene %25 olacagini dusunuyorum..

Dipnot1: Reina ve amerikan konsoloslugu'na sahsen bayilmiyorum.Gunumuzdeki durumun kendimce saptamalarindan ortaya cikan basit ornekleridirler..
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon'un altyapisinin fabrika oldugunda hemfikiriz, 5 senede bir, 5 adam yetistir sana yeter..Geri kalan 5-6sini yabanci ve diger gerekli Turklerle kapat sana 11 oldu..Her sene nokta vuruslarla biraz oynama yap, hic bir problem olmaz..Su andaki yapi buna musait..Yani bence Trabzon'un kadro olarak hicbir problemi yok..Olmadi da....
    Yazının can alıcı noktası burası zaten, altyapıdan gelebilecek Selim,Ufuk gibi yıldız adayı oyuncularımızı yok eden bir yapıyı sorgulamamız gerekiyor.Sonuç olarak Trabzonsporlu olmayan yerli oyuncularla işler bu noktaya geliyor.

Nereden
    İstanbul

sıradan bir yazı..
    yanlış tesbitler var..
    acıma var..
    yalan var..
    rüştüyü de döverler..
    canaydına da diklenirler..
    trabzonda lazaroni bizden değildir ama tahammül edilmez ve ziya bizdendir ama tahammül edilir..
    her zaman söylüyorum..
    güzel söylemek/yazmak la doğru söylemek/yazmak arasında epey bir fark vardır. arkadaş güzel yazmış.. uslubu yazıyı okutuyor.. ötesinde fenerli işte..
    dışarıdan tesbitler beni yorar.. ben içeriden tesbit yapanlara bile kızarken bir de onlarla mı tartışacağım!
    bana öneriler lazım..
    tesbit bende çuvalla!

Nereden
    İstanbul

Adam yazısında önerilerini de sunmuş, bence çok doğru tespitler. Adam zaten örneklerle vermiş 5-10 sene öncesine kadar bizde de böyleydi diyor. Tesisler şehrin içindeydi diyor önüne gelen giriyordu diyor, Rüştü'de böyle dövüldü zaten. Gerçi Rüştü'nün dövülmesinin arkasında bazı yöneticilerin de parmakları vardı... Futbol her yerde futboldur, her görüşe yer vermek lazım farklı bir bakış açısı bence...
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Nereden
    İstanbul

van hoijdonk un da diğer yabancıların da haraca kesildiğini bilmeyen kaldı mı?
    bu tesbitlerin ötesinde adamla da karşı karşıya gelmek gibi bir niyetim yok ama bilmediğimiz ne öğrendik?
    ben söyleyeyim..
    trabzonda uzakta tesis yapamazsın..
    içeriye zor giriliyor dedin mi kimse girmez kalırsın bir başına..
    az kalite stad yapayım desen işine karışandan işin yaırm kalır..
    otuzbeşbinlik stad derbiler dışında bomboş kalır..
    bilet parası falan alamazsın!
    lisanslı ürünü çok az insan alır..
    adidas sana yalvarmaz..
    hakemler senden korkmaz..
    senin topçun kompleksini yenemez ki taraftarın yensin..
    sıkıntıları gördüm diye işleri ben yönetemem..
    görmek kolaydır..
    çözmek lazım..
    proje de yetmez, kararlılık lazım..

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı stichus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıradan bir yazı..
    yanlış tesbitler var..
    acıma var..
    yalan var..
    rüştüyü de döverler..
    canaydına da diklenirler..
    trabzonda lazaroni bizden değildir ama tahammül edilmez ve ziya bizdendir ama tahammül edilir..
    her zaman söylüyorum..
    güzel söylemek/yazmak la doğru söylemek/yazmak arasında epey bir fark vardır. arkadaş güzel yazmış.. uslubu yazıyı okutuyor.. ötesinde fenerli işte..
    dışarıdan tesbitler beni yorar.. ben içeriden tesbit yapanlara bile kızarken bir de onlarla mı tartışacağım!
    bana öneriler lazım..
    tesbit bende çuvalla!
    Çuvaldan bir ikitanesinide Bize sun
    Yada Nuri ye sunsan da çözüm diye düşünürler
    15 topcu alıp yollamak tesbiti tutmamış
    anlamıştır inşallah

Nereden
    İstanbul

buraya yazı yazan arkadaşların hepsinin uslubunun güzel olmasını beklemiyorum ama en azından anlaşılır olmalarını bekliyorum.
    zorla yazmak falan mı söz konusu acaba?
    kendimiz bir okuyalım yazdığımızı evvela, beğenirsek gönderelim..
    değil mi ama?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazının bir çok yerinde çekincelerim var, Trabzon'un Trabzon'da yaşayanlardan koparılması örneği verilmiş, peki Avrupa'da halkı ile bütünleşen takımların sayısı hiçde az değilken neden bu örnek verilmemiş ? Biz, köy, kasaba semt takımı değil şehir takımıyız. Trabzonspor da forma giyen oyuncuların kendilerini soyutlamalarına değil halkla daha çok beraber olmalarına ihtiyaç vardır.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki yazı bir siteden alınmıştır. Hatta adını da söyleyelim. tribundergi den. Yazan kişi Fenerbahçelidir. Ne güzel gözlemlemiş Trabzon'u... Tepitlerinin büyük bölümüne katılıyorum. Bordo-mavi gözlüklerimizin arkasından bazı şeyleri göremiyoruz dışardan daha net görünüyoruz. Buyrun okuyun.

"... son senelerde kendilerinden beklenenleri gerceklestiremedikleri bir gercek..Bu basarisizlik o kadar aliskanlik haline geldi ki, yakinda Trabzon'un buyukluk kavrami tartismaya acilacaktir..."
    büyüklüğün skora dayalı bir şey olduğunu sananlardan... Trabzon'un büyüklüğü tartışılmaz, bu arkadaş tesbitten öte temennisini yazmış burada... hadi canım, hadiii...
    "7 tepeli şehir... bekle... son tepene de dikeceğiz bayrağımızı..."

Nereden
    İstanbul

bordo mavi gözlüklerimizle birşeyleri göremeyen arkadaşlar da olabilir.. ama ben kendi adıma hayatımı istanbulda geçirdiğim için hep bu takım taraftarlarıyla atışarak büyüdüm..
    heryerinden ve de takdir edersiniz ondan daha iyi yerlerinden olaya bakabiliyorum..
    pek çok açıdan ve de özellikle o açıdan yavan bir yazı..
    başkasının bizden iyi görebilme ihtimali vardır..
    bu biraz bize biraz ona bağlıdır.
    önümüzdeki örnekte;
    biz oldukça iyi örnekler olarak olayı net görebiliyorken,
    arkadaş ortalama bir yabancı gözüyle olayı zaman zaman ıskalıyor..
    ha okunuyor mu yazı.. elbette.. ambalajı da olmasa nasıl satacaksın ki dandik malı?

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Daha önce imzama da yazmıştın burayada yazayın Trabzon şehri yaşadıkları şehrin neresi olduğunu unutmuş nezaman oranın Trabzon olduğunu hatırlarlar o zaman başarı ve şamnpiyonluk gelir tespitlere gelince bir fenerli olarak objektif bakmaya çalışmış ve bana görede başarmış öyle ya da böyle Trabzonda idari anlamda ve şehirde takımla yaşayanlarda sorunlar olduğu aşikar ha aşılırmı işte orası muamma

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı stichus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buraya yazı yazan arkadaşların hepsinin uslubunun güzel olmasını beklemiyorum ama en azından anlaşılır olmalarını bekliyorum.
    zorla yazmak falan mı söz konusu acaba?
    kendimiz bir okuyalım yazdığımızı evvela, beğenirsek gönderelim..
    değil mi ama?
    Tercüme Edeyim Sadeleştireyim
    Çuvallarınızda bulunan Tesbitlerinizden Bir iki tanesini bizede sunun(sunum yapın)

Yada bizi Boşverin Başkan Nuri ye sunun bu tesbitleri bir çözüm Getirsinler
    Senede 15 topcu alıp satma Tesbiti Pek tutmamış anlaşılan

Uamarım şimdi anlamışsınızdır!

Nereden
    İstanbul

Bu yazıdan herkes farklı anlamlar çıkarabiliyor...
    Benim anladığım;
    - Trabzonspor endüstrileşen futbola uyum sağlayamadı. Eski alışkanlıklar devam ediyor...
    - Kurumsallaşma, tesisleşme ve profesyonelleşme konularında olduğumuz yerde sayıyoruz.
    - Trabzon'da ve Trabzonspor camiasında herkes çok şey bildiğini sanır veya gerçekten bilir fakat her nedense biraraya gelip yanlış şeyleri beraber düzeltelim diyemez. Trabzonspor'un halkla iç içe olması tabiki güzel fakat Ali Kemal'in hikayelerinde dinlediğimiz Trabzon artık eski Trabzon değil, aradan 30 sene geçti artık herşey çok değişti. Zaman sana ayak uyduramaz sen zamana ayak uyduracaksın. Geçmiş özelliklerinle günümüzün özelliklerini bir tavada kızartabilmeliyiz
    Trabzonspor Tesislerini başka bir yere taşınmasına gerek yok zaten şehrin dışında sayılır. Gerçi havalimanına yeni pist yapılacağı için tesislerin geleceği tehlike altında. Futbol değişti Trabzonspor ruhu ve gelenekleri ile çağımızın gerçeklerini birleştirebilmeliyiz. Trabzonspor endüstrileşen futbola uyum sağlayamamanın ve birlik beraberlikten uzak olan camianın sıkıntılarını yaşıyor...
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

''Basari icin benim cozumum yonetimin, takimin ve tesislerin halktan tamamiyla koparilmasi..Trabzon halkinin kendisinden uzaklasan klube daha cok sahip cikacagini dusunuyorum..(Turkiye sartlarinda yukaridaki orneklere istinaden)Bunun sonucunda luzumsuz baskilardan arinan futbolcularin, yonetim ve TD'nin cok daha verimli olacagini, Avni Aker'in yeniden cehenneme donusecegini, Trabzonspor'un sampiyonluk sansinin lig baslarken her sene %25 olacagini dusunuyorum.. ''

Yanlış düşünüyorsunuz ;Trabzonspor halktan koparıldığı an bittiği andır Trabzonspor'u büyük yapan diğer anadolu takımlarından ayıran şehrin takımına sahip çıkmasıdır.Şehir takıma sahip çıkmaya devam ettiği sürece Trabzonspor'un büyüklüğü tartışılmaz, tartışalamaz.Örnek verilen fb 25 yıl şampiyon olmasın bakalım kaç taraftarı kalacak ve kalan taraftar başkana , futbolcuya , yöneticiye nasıl diklenecek hatta saldıracak.Geçiniz efendim bunları geçiniz elimizde kalan sadece taraftar ve bunuda ortalığı bulandırarak elimizden almaya çalışmayın , bunda asla başarılı olamazsınız.

Nereden
    İstanbul

Yürü be Sevgi vatan millet sakarya...

Bir hikaye var Ayı yavrusunu severken öldürürmüş diye. Trabzonspor'u öyle bir seviyoruz ki boğazlıyoruz sevdiğimiz için. Şimdi birileri de çıkıp biz ayırmıyız der. Teşbih'te hata olmaz derler.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

halktan koparılması diyerek yanlış ifade etmiş, anlatmak istediği baskıdan kurtarılması sanırım.
    fakat baskı halktan mı geliyor ona bakmak lazım. Trabzonspor taraftarı son yıllarda eskiye göre inanılmaz derecede sabırlı, takım 5 hafta gol atamasın yer yerinden oynardı ancak hala destek peşinde. buna tek misal futbolcu-taraftar arasında sivil münasebetlerin mesafelendirilmesi yeterli olacaktır. (gerek futbolcular başlığında gerekse başka yerlerde duyduğum "arkadaşımla alemden geliyorlardı", "komşusu anlattı şöyle yapıyordu" , "falanca yere takılıyor" gibi anlatımlara bakarak)

fakat takım üzerinde asıl baskı başka taraflardan geliyor.
    :::TS:::

zeki gursoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

senin büyüklüğünü tartışmaya açanların ağzına tokadı farozdan vurup yorozdan sesini deinlemedikçe o ağzı kapatamzsın...
    5 haftada sıfır çekersen ağzıda sakız olursun böyle...
    herkesin Trabzonsporun gidişatı hakkında bi fikri var, bi önerisi bi tespiti var ama bizim nurişin bi tıkı yok...
    ne berbat bişey bu böyle...bunu fenerlilermi yolladı bize alın size başkan diye neetti?
    biz kendi kendimizin ipinimi çektik yoksa...
    şu anda en başarısız başkanı bile aramayan varmı?
    nurişten nefret ediyorum...onun ismini iki kez duymuştum:
    1- liman ihalesine girip Trabzonsporum elinden o gelirleri kaptığında...
    2- başbakanın dünürü olduğunda..
    ve öyle görünüyoki siyasete girmek için yaptığı manevrada trabzondan oy alamayacak kadar kötü duruma düştü...bitirdi koca trabzonu.
    gitsin kadıköyden aday olsun...onların işine daha çok yaradı bize başkan olması...
    defol nuri...fatihten gelen parayla yaptığın başkanlık bu kadar olur senin...
    buraya yazamadıklarımı , tarbzon her aklıma geldiğinde sana söylüyorum..
    ve emin olki trabzon aklımdan hiç çıkmıyor...
    .... yok, sadece takım değil; bir yaşam biçimidir Trabzonspor!

oskanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporumuzun sehirden ve taraftardan koparilmasi dusunulemez.Evet Trabzonsporda calisan hoca ve oynayan futbolcular uzerinde baski var, ancak onemli olan nokta bu baskinin nedeni ve bu olumsuz etki yaptigi dusunulen baskidan pozitif noktalar cikarabilmektir.Bir dusunelim baskidan sikayet eden futbolcu ve hocalar ile yer degistirelim, huseyin,hasan,ferat,musa,mustafa,ersen,ziya hoca ve ekibi taraftar olsun bizde futbolcu.Herturlu sonuca ragmen takimini cikarsizca destekleyen,23 yıldır sampiyonluk ozlemi ceken,tek beklentileri onurlu mucadele ve sonunda basari olsun.Bizde sahada ruhsuz dolasan bir futbol takimi olalim.Acaba nasil tepki verirler diye cok dusundum.
    Bana gore yapilmasi gereken tek bisey var.Yonetimi,teknik ekibi ve futbolculari ile bu takimda sonuca etki edebilecek olan herkesin en az taraftarlar kadar sorumluluklarinin bilincine varmasi ve ona gore mucadele etmeleri gerek.Gerisi zaten kendiliginden gelecek.Aksi halde bu takimi ve tesisleri marsda mustafa topaloglunun evinin yanindaki arsaya tasisak degisen bisey olmaz.
    "AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFINA BAKILMAZ"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet_Mercanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

bu yazılanlar TÜRKİYE nin herbir köşesinde konuşuluyo. bunlar bizim camıyanın dışında yaşanan söyleşiler. ben TRABZON SPOR un şuanki durumundan tüm TÜRK hakkının rahatsız olduhunu duşunuyorum.
    __________________SÜRMENE'Lİ______________________

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yazı genel olarak güzel ve doğru tespitler var..Ama TRABZONSPOR'un TRABZON'dan kopartılması fikrine kesinlikle katılmıyorum.

Ayrıca yazan arkadaşa teşekkür ederim çünkü birisi bana hadi gs,fb ya da vestel için yazı yaz dese bu kadar çok yazacak şey bulamazdım doğrusu

Sonuç olarak herşeye rağmen ben bu takımı seviyorum..
    eski nick "1461@61"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sıradan bir fb gözünden bir yazı.
    Dikkatımı çeken satır aralarında.İşte takım şehirden uzaklaştırlısın vsvs.şunu unutuyolar bu takımı takım yapan şehirdir. Eğer sen bu takımı şehirden uzaklaştırsan bu takım biter. Diğer Anadolu klupleri gbi sıradan takım olur. Şehirde eziklerin formları ile dolaşan insanlar, eziklerin mağazaları açılır. ve doğal olarak şehrin takımının anlamı kalmaz. Bu mantık bize göre değil. sayın yazar sizin şehriniz yok arkadaşın birir imzasına şöyle yazmıştı. memeleketsiz köpekler istanbulu dstkler. aynı szide öylesiniz.eminim sizn şehriniz bir takımı olsa bakalım böylemi düşünürsünüz.
    İçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Nereden
    İstanbul

zeki gursoy,
    iki kere duymuşsun nuri beyin adını..
    bari biri doğru olsaydı yahu..

limanı ihaleyle aldı. kulüp o ihalede sona kalan üç firmadan biri değilken kulübün elinden alınamaz liman.. bu bir..
    dünür olmak hele de başbakana dünür olmak kötü bir şey değil.. ama yine de iyi bilmen gerekir..
    o albayrak sadık albayrak tır..
    albayrak la soyadı benzerliği vardır sadece..
    esip gürlerken sağlam argumana dayanmak lazım..
    utandırırlar adamı!

Ycandan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Trabzonu her ne kadar bilmesemde eskisi gibi takıma ve rakibe baskı olduğuna katılmıyorum.Zaten sonuçlardan bu belli oluyo.Mesela takım bundan 10-15 yıl önce beş maç galip gelmeyip ve gol atmamış olsa fener gibi veya rum takımı gibi takımlara mağlubiyet alımış olsa Trabzonda her halde herkes bugünlerdeki gibi sağduyulu olmazdı.Avni Aker'e gelen rakiplere Trabzonun cehennem olduğu günleri hatırlatmak lazım.Gelen hiç bir rakip çekinmiyor sıradan bir deplasmanmış gibi görüyor.Fener kaybettiğinde bile o stadtan zor çıkarken,şimdi kazandığında her şey normal karşılanıyor.Hala baskıdan söz ediliyor.Bence Baskıyı Hami'ye,Ogün'e,Ünal'a,Şota'ya sormak lazım.

Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'un Trabzon'dan koparılması değil de taraftarın bakısından yerel medyadan bir şekilde kurtarılmalı. Kulüp çalışanları kulüp ile ilgili bilgileri alakasız adamlarla paylaşmamalı. Bu el ense olayı artık bitmeli. Yukardaki yazıda da anlatılmak istenen bu...
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tesisleri uzaklara taşımışlarda ne olmuş, fener taraftarı şartlar oluşsun tesislerin girişinde yapacağını yine yapar, döveceğini yine döver. rüştü'yü de tesis çıkışı dövmüşlerdi.mesele bu değil, mesele gerçekten Trabzonun hala şark kurnazlığı ile, sen-ben ayak oyunlarıyla yönetilmeye çalışılmasıdır.camianın böyle bir anlayışa sahip olmasıdır.bu konudaki tespitlerinde haklı olabilir ama bu, Türkiye genelinde (istanbul takımları dahil) olan bir sorundur ve arkasında yaygın kapitalist/kartel güçler olmadığından dolayı da Trabzon bundan çok fazla olumsuz etkilenmektedir.
    Rüyaları gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktır...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)