Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Problem Futbolcular ve Hocada mı, Yoksa Sistemde mi?

ekrembulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

Standart Problem Futbolcular ve Hocada mı, Yoksa Sistemde mi?

arkadaşlar her başarısız sonuçtan sonra hocayı gönderip yensini getiriyoruz.ondan sınrada istikrardan bahsediyoruz.bence bu sistemin üzerine hangi hocayı getirirsen getir,hangi dünyayıldızını alırsan al, hiçbir nane olmazzz...
    yani futbolcu her yenilgiden sonra ipinin çekileceğini düşünerek nasıl oynar.veya bir hoca her yenilgiden sonra istifasının isteneceğini düşünerek nasıl verimli olabilir.
    bizim en büyük düşmanımız maalesef sabırsızlığımız.buda futbolcuları baskı altına alıyor.ve de sonuç birtürlü gelmiyor.
    yoksa yorumcuların hemen hepsi kadromuzun kaliteli olduğunu söylüyor....
    Umut Bulut ile hiçbir akrabalığım yoktur. Üçüncü şahıslara duyrulur... ))

Nereden
    Hakkari

Bu konular defaten söylenmesine rağmen açılmakta ve defalarca tartışılmakta. Yinede şunları söylemekte yarar var. Sistemler oyunları yaratır; oyunlar asla sistemleri yaratamaz. Futbol sistemi dünyada bir kaç şekli dışında genel itibariyle teknik adamlarca benzer şekilde uygulanmaktadır. Bütün hatalar ise sistemin bütünlüğünden kaynaklanan bu uyguluma hatalarından ve sistemin çarkları arasına sıkışan futbolculardan kaynaklanmaktadır. Bu sistemin bekası için gerekli maddi ve manevi desteği sağlayan yönetim ve taraftar ise sistemin değil de uygulama aşamasında etkin rol oynayabilirler... Trabzonspor için taraftar rolü halen tartışılmakta; oyuna ne kadar katkı sağlanıyor? sorusu devamlı bir şekilde irdelenmekte.. Yönetimin katkısı ise malum!! Diğer etmenleri gözönüne almak sistem için fazlaca bir etki sağlamadığı için önemli değil...

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bence hiçbirinde sorun yok sprun paralı yönetimde
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Nereden
    Hakkari

Alıntı 3diletisim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Problem yok diyemeyiz; muvaffakiyetsizlik söz konusu ise; incelemek gerekir. Ancak bu konuda farklı isimler altında bir çok başlık açılmış; biraz daha dikkatli incelersek konu açmamıza gerek kalmaz diye düşünüyorum...

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

problem büyüde artık ben büyüye inanıyorum kesin böle bi kadro parasını vermesen antrönörsüz çıksa her şartta 20 puanı geçerdi ben büyüyü çevremlede konuşuyorum böle bi düşünce hakim bende artık biliosunuz büyü dinimizde vardır ve bu büyü bize fener tarafından yapılmıştır benim fikrim kendileri büyüyle falan çok uraşior ben bunu gırgır olsun die sölemiorum gerçekten bu böle bence

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

problem sistemsizlikte-plansizlikta ve programsizlikta...
    kulubun profesyonellerden alınıp amatorlere devredilmesi - takım olarak bir hedefin olmaması - ziya hocanın kondisyon hikayesi ve takıma bir taktik verememesi - yöneticilerin aciz davranislari ve etkinsizligi ... bunlar ust uste gelince sorunlar da kacınılmaz oluyor.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Vegas
    Ziyaretçi

Alıntı 3diletisim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    + aceleci tarfatar.

Kadir Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sorun zaman ve sabır...

hüseyin toraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı husolee61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    problem büyüde artık ben büyüye inanıyorum kesin böle bi kadro parasını vermesen antrönörsüz çıksa her şartta 20 puanı geçerdi ben büyüyü çevremlede konuşuyorum böle bi düşünce hakim bende artık biliosunuz büyü dinimizde vardır ve bu büyü bize fener tarafından yapılmıştır benim fikrim kendileri büyüyle falan çok uraşior ben bunu gırgır olsun die sölemiorum gerçekten bu böle bence
    saçmalamıyalım
    ozaman sende bibüyü yapta görelim sen yapamıyorsan büyüye inandığına göre büyü yapan birilerini tanıyorsundur
    öyle birşey olsa adamlar büyü yapıp büyü yapıp her sene şampiyon olurlar ne gerek var transfere
    Yoksula gülmedim, zenginliğe özenmedim, faşistleri sevmedim, ezilenleri dövmedim, ben Devrimci doğdum, Devrimci öleceğim..!

Nereden
    Belçika

hepsinde diyorum ben!
    İnsan ol evlat!

Nereden
    İstanbul

Alıntı hüseyin toraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçmalamıyalım
    ozaman sende bibüyü yapta görelim sen yapamıyorsan büyüye inandığına göre büyü yapan birilerini tanıyorsundur
    öyle birşey olsa adamlar büyü yapıp büyü yapıp her sene şampiyon olurlar ne gerek var transfere
    sen büyüye inanmıyormusunki ?
    peygamberimize bile büyü yapılmışta biz kim oluyoruzki bize yapılmasın

Nereden
    İstanbul

Sorun benim gibi kulube üye olan, lisanslı ürün alan, fırsat buldukça maçlara giden, her durumda kulubun menfaatlerini ön planda tutan taraftardadır......

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Büyü olayları saçma.Büyü ye saçma demiyorum ama bizle ne alakası var.Ortada büyülük bi durum yok çünkü.
    Özkan SÜMER

Nereden
    İstanbul

sistemi mutlaka hoca koyar ... bu zaten normal olanı ... ama hoca sistemi oyuncuya göre belirlemek zorundadır ...şimdi elinizde ofansif anlamda bir takım varsa siz de bu takıma hayır efendim ben defansif oynarım derseniz olmaz ...bunun tam terside olmaz .... peki sistemi koyacak hocayı nasıl bulacaksınız ? cvp gayet basit tüm takımların geçmişleri ve bazi belli karakteristlik özellikleri vardır ... mesela bizim takıma defans yaparak maç kazanırsanız ki en son örnegi içerdeki denizli maçı taraftar mutlu olmaz maçtan sonra yuhalar ..... bizim takıma gelen hocalar kendi sistemlerini getirirken önce takımın ve taraftarın yapısı ile kulubun geçmişini bilecek ...

mesela yabancı hoca olarak bize van gaal çok yakışırdı düşüncesindeydim ve hala da öle düşünüyorum ... bunu da sezon başında da hoca aranırken de kendimce bazı yerlere ısrarla söylemiştim ... şimdi gene van gaal kadar ünlü bir hoca düşünün ama sistemi defansif agırlıklı olsun bence gene olmazdı ...

belki çok yanlış gelebilir ama takıma sistemi takımın oynayacak sistemini yönetimler belirler ... çünkü hoca seçimi burada önemlidir ...bizim son dönemlerdeki hoca seçimlerine dikkat ediniz tamamı fiyasko .... bakınız ısrarla şunu söylüyorum cem papilanın çaldıgı şampiyonluk da dahi belirgin bir sistemimiz yoktu ... fatih gibi üstün yetenekli bir futbolcu ile gökdenizin anlaşması neticesinde işi oralara kadar taşıyabilmiştik ...

96 yılında takım şampiyon olsa idi bizim işte belki o zaman bir sistemimiz klasik oyun anlayışımız oturmuş olabilirdi ...o zaman kaçan şampiyonluk kadar bu önemli idi ...son dönemlerde ise sistem anlamında en büyük çabayı ve başarıyı bence samet aybaba gerçekleştirmiştir...zaten dikkat edilirse o gittikten sonra da takım çökmemiş üstüne koyabilmiştir ...bugün eger yeniden yapılanma olacaksa ki öyle gözüküyor burada bu yeni yapıya nasıl geçilecek sorusunun cevabı takımın yapısı düşünülürse ziya dogan olmamalıdır ...çok temel bir hata içinde oldugumuzu düşünüyorum taraftarlar olarak .... bende sezonda 3 hocaya karşıyım ama bu tek bu sezonla kalmayacak ziya dogan ın mantalitesi oynatmak istediği sistem trabzonspora küçük gelir ....ve istikrar adı altında bunda ısrar etmenin hiç bir mantıgı yok ....şöyle bir sistemi hangimiz kabul edebiliriz ? önce gol yemeyeceksin sonra yetenekli 2 3 adamın sayesinde gol bulursan bulacaksın ... hayır bu yanlış .... madem sistem diyoruz gol yiyen atan pozisyona giren atak futbol oynayan rakibi bogan bir sistemimiiz olmalı ... bu illa % 100 şampiyonlugu getirmiyebilir ama bize yakışan futbol bu olur ... bunun temelini kurmak gerek ....

Naim
    Ziyaretçi

Şaşkınlıkla İzlemeye Devam ediyorum
    hüseyin

Kendini hiç yorma yazıktır
    Hastalarını iki üflersin geçer Hipokrat mipokrat ne işin var

Ya hu yönetime Halal Gelmesin diye ne yapacağını şaşırdın yaw

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Sorun kesin olarak bizde...
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

işi bilmeyen başkan+ruhsuz giydiği formanın değerini bilmeyen hakkını vermeyen futbolular.sorun budur
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sorun bence baskan degil su bi gercek ortada okadar cok adam varki nuri albayraktan bu isi daha iyi yapamayacaklarini cogu kez gosterdiler trabzon deneme tahtasi degil her geleni 1 sene deneyelim basarili olursa yollayalim daha 1 sene olmadi yeni yonetim geleli ve hemen istifasini bekliyoruz biraz sabirli olalim bu takimin kaybettigi puanlarin cogu sansizzzliktan kaynaklandi suan eminim puan durumunda iyi bir yerde olsak herkes yonetimi bastaci yapacakti ama su bi gercek bu isi nuri albayraktan daha iyi yapacak bi baskan adayi yok
    he ne olur isler kotuye gidiyor ve onune gecilmiyorsa ozaman baskan yonetimdeki adamlarin coguna yol verir ve listesini yeniden sekillendirir ama bu sekilde her gelen yonetime kostek olmakta olmaz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tek suclu yonetimde biz acaba taraftar olarak gorevlerimizi tam olarak yerine getirebiliyormuyuz her seyi yonetimden baklemek cok fazla iyimserlik olur bence bizimde taraftarlik hususlarinda eksik taraflarimiz varadamlar hermac stadlarini kale arkasi fiyatlari 30 milyon olmasina ragmen full dolduruyolar ve biz bu adamlarla bu sartlarda mucadele ediyoruz biz ise 2 maglubiyette takima kusuyoruz ve maca gitmiyoruzherkes ilk geldigi sene basarilimi oldu yada her gelen yonetimin kellesinimi istedi ama bizde ne olursa olsun herzaman suclu yonetim yada hoca oluyo kendimizden hic birzaman pay cikarmiyoruz bence yonetimden once biraz kafalarin degismesi lazim

kingfisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sorun futbolcularda abi adamlar oynamıyor ya ersen ayakta duramıyor ya o kalıptaki adam nasıl düşüyor ya diğerleride ondan beter aslında bence sorun şurda ziya hoca futbolculara fazla yükleme yaptı çocuklar kaldıramadı bunu ikinci yarı oyundan düşüyolar sorun bu sezon başı iyi çalışamadılar sonra ziyanın operasyonda tutmadı başta iyi giiti ama sonra balon patladı...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Naim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şaşkınlıkla İzlemeye Devam ediyorum
    hüseyin

Kendini hiç yorma yazıktır
    Hastalarını iki üflersin geçer Hipokrat mipokrat ne işin var

Ya hu yönetime Halal Gelmesin diye ne yapacağını şaşırdın yaw
    valla sana bi büyü yaptıtırırım 2 büklüm olursun naim anlarsın trabonun halinden ozman dikkat et hee
    bide bu başlıkta yönetimde suç varmı die sormuyo farkındaysan

karayamayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Harika

ts_fan
    Ziyaretçi

Büyü mü?Haydi o zaman, hep beraber;
    ''Kış kış cinler kış kış, yallah cinler yallar, cin çık cin çık cin çık''

Arkadaşlar, güldürmeyin millete bizi.Dışardan girip okuyanlar var forumu.
    Problem sistemdendir diyemeyiz, çünkü zaten sistemimiz yok.Futbolcular, hoca ama en başında başkan ve onun yönetimi suçludur.Birde bu adamları bu kulübe musallat eden kongre üyeleri, birde o kongre üyelerinin yerine daha dirayetli delegeler olarak bu kulübün geleceğine yön vermeyen biz, Saf (temiz) Trabzonspor'lular suçluyuz!

Lafın özü; ''O, bu, şu, ... v.s diyerek, bir suçlu yaratmanın anlamı yok.Herkes elini taşın altına sokacak, buraya yazarak sevdamızı ayağa kaldıramayız.Şu an hareket etme vaktidir, ya birbirimize sımsıkı sarılıp tertemiz Trabzonspor sevdamız için el ele, gönül gönüle savaşacağız ya da yok olup gideceğiz, sonra kuşaktan kuşağa efsaneyi çoluk çocuğumuza hikâye misali anlatacağız''

Çok nutukvari oldu belki ama ciddi manada bir geri dönüş için bu söylediklerim şart, olmazsa olmaz.Trabzonspor'umuz için, bize bu kimliği gururla taşıtan Trabzonspor'luluk değerleri için, lütfen!

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Bazen kaybettikçe büyürsünüz oluyo da kaybedince niye büyü olmasın be
    #7 King of Kings

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

ofli hoca iş başına o zaman
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)