Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 93 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 93 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hazýrlýklý Olalým!..

kudu_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    45

Alýntý Gürkan KALMUK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    eskiden hakem hatalarýda konusulurdu.

þimdi kelle almak gözleri öyle bir bürüdüki hakem hatasý ile maç kaybetmek kellecilerin iþine geldi.biz 2 puan kaybettik ama olsun.

(onlarýn tabiri ile) kel ziya yý yollamak için fýrsat doðdu.ya da yýldýz olmayan marce yi.ve erseni ve fatihi ve gökdenizi.

kim takar 3 puaný kim takar kaybetmeyi.kelleler alýnacak ya.iþimize ne yarar puan kaybetmek.Trabzonsporun büyüklüðü tartýþmaya açýlacakya.

kazansak ne olur 3 puaný alsak. konuþamayacaklar. kelle alamayacaklar.hakaret edemeyecekler.

1 e 5 katýp hakaret edip kelle isteyecekler ya . demiþtik diyecekler ya.

antalya maçýný ilk yarýsý verilmeyen golü kim attý.ya da yanlýþ ofsayt kararý ile kesilen pozisyona kim girdi. ofsayt diye kesilen pozisyonda penaltý kime yapýlmýþtý.

aman sakýn baþka yerde söylemeyin bunlarý.sonra kelleler nasýl alýnýr. yeni gelenler için daha baþlýk açýlacak. gidenlere ben demiþtim denecek.hakaretler küfürler edecekler.sinirliydim maskesine saklanýp.düþersek ne olur onu sorgulayacaklar.

4 maçtýr gol atamamýþýz vah vah vah.

verilmeyen gol neydi.kesilen ataklar.verilmeyen(ofsayt diye kesilen)penaltý. maçýn kaçýncý dakikasý idi. ilk yarý sadece ilk yarý haksýz yere kesilen pozisyonlarýmýz verilmeyen penaltý sayýlmayan gol.kim baþardý bunlarý hangi takým.kimdi TD. Trabzonspor mu.Hadi caným.o takým 4 haftadýr gol atamýyor.

bunlardan bahsedip suyu bulandýrmayýn.daha kelleler alacaðýz.1 e 5 katýp büyüklüðü tartýþacaðýz. 5. büyük olduk naralarý atacaðýz.

Dha çok iþimiz var.

Trabzonsporu KÜÇÜK yapacaðýz.Çaktýrmayýn.
    Sonuna kadar haklýsýn eðer ben Trabzonsporun baþkaný olsaydým lig tv den maç kasetini alýr maçtan hemen sonra mhk ye gider gelin bütün hakemler ve hakem yöneticileri oturun bu maçý yorumlayýn derdim gençleþtirme taraftarýyým ama sokaktaki çocuðun eline bayrak verip yan hakem olarak sahaya sürülmesi bir takýmý nasýl yakýyor oturun izleyin derdim ama bu ben Trabzonspor baþkaný olsaydým olurdu...Televizyonlara çýkýp asýp kesmek ile olmuyor ve ben o maçta o hakemin kanadýnda maçý izleyen Trabzonspor taraftarý olsaydým o hakemi eve sahamýn kapanmasýný göze alarak fener maçýný ekvator da bile oynamayý göze alarak kafasý yarýk gönderirdim eskiden öyle idi centilmenlik naralarý atmaya baþladýðýmýz günden beri rakip seyirci Trabzona maç izlemeye geliyor hakemler hata yapýyor bilmem anlatabildim mi ? Pankartlar asýlsýn meþaleler yakýlsýn herkes bayraklarla atkýlarla ýslýklarla AVNÝ AKERÝ CEHENNEME ÇEVÝRSÝN ozaman düzeliriz
    DÝP NOT : O maç hakemin yaptýðý hatalar ziyanýn hatalarýný kapat mýyor ben hala hocanýn kellesini istiyorum...Sen hiç hasaný sol bek gördün mü ?veya yedek kulübesinde forveti olmayan bir takým...cemi es es maçýnda küstüren ben miydim ?
    UEFA KANIRTA KANIRTA AÇTI ÞEMSÝYEYÝ....ARTIK UEFA DAN TESCÝLLÝ BÝR HIRSIZIMIZ, BÝR DE ÞAMPÝYONUMUZ VAR....82 HELAL PUAN ALIN TERÝYLE ÞAMPÝYON TRABZONSPOR....TEÞEKKÜRLER SADRÝ BAÞKAN VE EKÝBÝ, TEÞEKKÜRLER BATMAYAN GÜNEÞÝMÝZ, TEÞEKKÜRLER YÜREKLÝ FUTBOLCULARMIZ, TEÞEKKÜRLER PAYDAÞLAR.....

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Arkadaþlar, Okan (Trapezus61) sanýrým meslekî alýþkanlýklarýnýn da etkisiyle her türlü ihtimale (elbette en kötüsüne de) hazýrlýklý olmamýz gerektiði konusunda bir uyarý yazýsý kaleme almýþ, bunda yadýrganacak bir durum yok. Bu bir…

Ýkincisi, teorik anlamda her takým küme düþme hattýna gerileyebilir, hâttâ küme de düþebilir. Futbolun ileri düzeyde oynandýðý ülkelerde bu pratiðe de yansýmýþtýr, örneðin Ýngiltere’de yanlýþ bilmiyorsam Arsenal dýþýndaki bütün takýmlar düþmüþ çýkmýþtýr. Avrupa çapýnda þampiyonluklarý bulunan bazý büyük takýmlarýn þu anda kaçýncý ligde olduðunu bile bilmiyorum, bunlarýn biri de iki kez o zamanki adýyla Þampiyon Kulüpler Kupasý’ný kazanmýþ olan Nothingam Forest’tir…

Türkiye pratiðine gelince… Ýçinde bulunduðumuz bize özgü þartlar gereði, kýsa ve orta vadede 4 büyük takýmýn küme düþme riski bulunmamaktadýr. (Gerçi buna sevinmeli mi yoksa üzülmeli mi bilmiyorum ama o ayrý mesele) Uzun vadede neler deðiþir bilinmez.

22 senedir þampiyonluk lafýyla yatýp kalkmamýz bizi þampiyon yapmaya yetmediði gibi, bu gibi düþünce egzersizleri de bizi küme düþürmez, bu yüzden müsterih olun…

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Alýntý lazkopat_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sonuna kadar haklýsýn eðer ben Trabzonsporun baþkaný olsaydým lig tv den maç kasetini alýr maçtan hemen sonra mhk ye gider gelin bütün hakemler ve hakem yöneticileri oturun bu maçý yorumlayýn derdim gençleþtirme taraftarýyým ama sokaktaki çocuðun eline bayrak verip yan hakem olarak sahaya sürülmesi bir takýmý nasýl yakýyor oturun izleyin derdim ama bu ben Trabzonspor baþkaný olsaydým olurdu...Televizyonlara çýkýp asýp kesmek ile olmuyor ve ben o maçta o hakemin kanadýnda maçý izleyen Trabzonspor taraftarý olsaydým o hakemi eve sahamýn kapanmasýný göze alarak fener maçýný ekvator da bile oynamayý göze alarak kafasý yarýk gönderirdim eskiden öyle idi centilmenlik naralarý atmaya baþladýðýmýz günden beri rakip seyirci Trabzona maç izlemeye geliyor hakemler hata yapýyor bilmem anlatabildim mi ? Pankartlar asýlsýn meþaleler yakýlsýn herkes bayraklarla atkýlarla ýslýklarla AVNÝ AKERÝ CEHENNEME ÇEVÝRSÝN ozaman düzeliriz
    DÝP NOT : O maç hakemin yaptýðý hatalar ziyanýn hatalarýný kapat mýyor ben hala hocanýn kellesini istiyorum...Sen hiç hasaný sol bek gördün mü ?veya yedek kulübesinde forveti olmayan bir takým...cemi es es maçýnda küstüren ben miydim ?
    ben ziya hoca, futbolcular ve yönetimin hatalarý çok.ama antalya macý bence hakem olmas ýdý farklý (2-0 3-0 ) alýnacak bir maçtý bence.ama hakem hatalarý olmasý ve daha sonra takýmýn oyundan düþmesi sonucu direk etkilemiþtir. ve sýrf eleþtirmek için hakem hatalarýný görmezden gelenler var. bende ziya hocayý beðenmiyorum yanlýþ kadrolar kuruyor olabilir.ama fazla tepki göstermiyprum sebebide takýmý o kuradý sýrf bu sebeple daha töleranslýyým. benim fikrim bu. bu sene en iyi hoca gelse dahi bu sene ziya hocadan daha iyi yapamaz.takýmý tanýmasý etmesi atý alan üsküdarý hatta pendiði geçer.

sen yine kelle iste ama .

Yiðidi öldür hakkýný yeme.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaþlar hiç bir takým adýmýz TRABZONSPOR diye geçmiþte 6 þampiynluk yaþadýk diye bize 3 puan hediye etmiyor canla baþla oynuyor.... 1 puan için deil 3 puan için oynuyor. bwlki geçmiþte orta sahamýzý geçmek büyük olaydý rakipler deðil galibiyet beraberlik alýnca bile þampiyon olmuþçasýna seviniyorlardý ama þimdi öyle deðil.....
    normal bi alan daraltma ve defansif futbol anlayýþý ve kontratakla 3 puaný güle oynaya alýp gidiyor. bence bu baþlýk aklýmýzý baþýmýza devþirmemiz için çok gerekliydi... bu hafta yenilirsek 17. liðe bile inme ihtimalimiz var ondan aþaðýsýnda ise bi tek erciyes var.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

yakuphoca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Valla 20.08.2006 tarihinde yazmýþ olduðum mesajýn arkasýndayým..

Ayrýca Sakarya maçýnda üzerime yaðan karlarý hala atamadým..

http://forum.bordomavi.net/showthrea...lar#post425898
    ...

Nereden
    Trabzon

takýmýmýzýn ilk beþe gireceðine inanýyorum ama beni kahreden þey istanbul takýmlarý yerlerde sürünürken bizim onlardan daha kötü olmamýz. geçen sene beðenmediðimiz, bizi çýldýrtan takým bu sene þu an itibarý ile ya birinci ya ikinciydi. þöyle biraz futbol oynasak gam yemeyeceðim ama bu takým ruh saðlýðýmý gerçek anlamda bozuyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Arkadaþlar, aþaðýdaki mesaj sevgili Yusuf Reha Alp'e aittir. BMN'de uygun bir baþlýk altýna eklememi istedi, ben de bu baþlýðýn uygun olacaðýný düþündüm.

Forumdaki 10.000 karakter sýnýrlamasý sebebiyle açýklamayla mesajý iki bölüm halinde gönderiyorum, kusura bakmayýn...

Sevgiler.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Laz müteahhit tiplemesi vardýr hani.. Boþ arsayý bulur, alabileceði en yüksek kat iznini alýr, üstüne mutlaka birkaç kaçak katý da çýkmayý ihmal etmeden, inþaatý bitirir, daireleri satar, parayý cebine koyar, yeni bir boþ arsa peþine düþer..

Her türlü estetikten yoksun, kötü, ruhsuz bir sürü bina.. Planlamasý olmayan çirkin þehirler.. Az geliþmiþ, üçüncü dünya ülkesi Türkiye!..

Neden kimse, bir eser, bir iz, bir damga býrakmak istemiyor? Neden, kendi imzasýný atacaðý bir bina yapmýyor? Nesiller boyu ayakta duracak ve herkesin birbirine büyük bir hayranlýkla göstereceði, “Bak bu binayý filanca kiþi yapmýþtý” dedirtecek bir eser inþasý o kadar mý zor? Hadi masraflý diyelim, ama ömrün boyunca bir tek kere bile düzgün bir iþ yapamayacak kadar az mý para kazanýyorsun be adam?!..

*

Haydi yönetici profili çizelim hep birlikte..

- Takým iki baþarýlý sonuç aldýðýnda gazetelerde piþkin piþkin sýrýtarak “Hedef þampiyonluk” demek,
    - Yeni yapýlan transferlerin arkasýnda aðzýn en yaygýn haliyle durmak, ayný futbolcu sezon ortasýnda paralarý cebe indirdikten sonra kovulurken hiç ortalarda gözükmemek,
    - Yöneticilik süresi boyunca altyapý binasýna hiç adým atmadýðý halde “Geleceðimiz bu çocuklardadýr” hamasi edebiyatýyla bizleri aptal yerine koyduðunu zannetmek,
    - Entelektüel birikimi ve kültürel altyapýsý olduðu sonucunu çýkarabileceðimiz tek bir düzgün cümle kuramamak,
    - Futbolun “F”sinden habersiz olduðu yetmiyormuþ gibi yönetim biliminin “A”sýndan da habersiz olduðunu icraatlarýyla göstermek,
    - Her hakem hatasýnda “Bugüne kadar hakemler hakkýnda hiç konuþmadýk ama..” diye baþlayan ve genelde “Bir daha olursa tepkimiz çok sert olur” þeklinde biten saçma sapan demeçler verip bu haliyle “Aðýr abi” olduðunu zannetmek,
    - Kaybedilen maçlardan sonra hep “Önümüzdeki maçlara bakacaðýz” özgün (!) cümlesini kullanmak,
    - Yönetim içinde gizli kalmasý gereken bilgileri, gazetecilere þirin görünmek için “Aman benden duymuþ olmayasýn ha” diyerek sýzdýrmak,
    - Taraftara þirin gözükmek için de, “Bu büyük taraftarý kimsenin üzmeye hakký yok” diye nutuk çekmek, ama gerçekten bilet parasýný verip sahaya giren ve tek derdi adam gibi maç izlemek olan hakiki taraftarýn hakkýný korumak yerine, kulüp üzerinden nemalanmaktan baþka hiçbir amacý olmayan sözde taraftar gruplarýna bedava bilet daðýtarak onlarý kendi safýna çekmeye çalýþmak,
    - Kulübün kaynaklarýný kullanýrken, kendi parasýný kullanmada gösterdiði özen yükümlülüðünün binde birini bile göstermemek, daha da acýsý, buna gerek dahi duymamak,
    - Takýmýn kendi sahasýnda oynadýðý karþýlaþmalarý bir þov haline getirmeyi hiç düþünmeden, geliþmiþ ülkelerde bu iþler nasýl organize ediliyor diye hiç kafa yormadan, daha fazla taraftarý sahamýza nasýl çekeriz, tribünde küfrü nasýl önleriz, insanlarýn eþleriyle birlikte maça gelmelerini nasýl saðlarýz, gerçek taraftarýn insan gibi maç seyretme hakkýný nasýl tesis ederiz gibi sorularý tamamen gündem dýþý tutarak yöneticilik süresini doldurmak,
    - Yöneticisi olduðu takýmýn kendi özgün modelini yaratma zorunluluðu olduðu bilincine sahip olmamak, manifestosunu yazmasý gerektiðini bilmemek, bu þýkký okuduðunda “Manifesto da nedir ula?” diye yanýndaki arkadaþýna sormak,
    - Hiç üzerine vazife olmadýðý halde, medyada en çok görüleceði alan bu olduðu için transfer iþine burnunu sokarak her defasýnda kulübü milyonlarca dolar zarar uðratmak, sonra da böyle bir þey hiç olmamýþ gibi davranabilecek karakter yapýsý geliþtirmeyi becerebilmek,
    - Yöneticilik yaptýðýnýz kulübün gerçeklerinden o kadar habersiz olmak ki, olmasý halinde kulübün kapýsýndan bile içeri giremeyeceðini görmeden “Beþ maçý da kaybetsek kongre kararý almayacaðýz” diye demeç verebilmek,
    - Vs. vs.vs….

*

Tanýdýk geldi mi?

*

Trabzonspor Kulübü iyi yönetilmiyor.. Bu kötü idare tarzý da ister istemez sahaya yansýyor ve takým da almasýný beklediðimiz güzel neticeleri alamýyor.. Alamadýðý gibi, alabilecek olmaktan da hayli uzak bir görüntü veriyor..

Bu zamanda, eksikliklerin, yanlýþlýklarýn söylenmesi, “Ben demiþtim kardeþim”in rahatlýðýna uzanýlývermesi iþin en kolayý.. Hatalardan ders çýkarýlmasý anlamýnda belki gerekeni de.. Ancak bunun yanýnda, çözüm yollarýnýn gösterilmesi ve kriz anlarýnda doðru kararlar alabilme kabiliyetinden yoksun olduklarýný gösteren bu arkadaþlarýn önlerine ýþýk tutulmasý da gerekiyor..

Deðerlerini kaybeden, kendi kendini deðersizleþtirme yolunda büyük çaba harcayýp, bunu da büyük takým olmanýn olmazsa olmaz bir þartý gibi önümüze sunma iþtiyakýndaki bir nesle aþina olmadýðýmýz gibi, böylelerine derdimizi anlatma noktasýnda da çok hevesli deðiliz..Ancak mezkur olan Trabzonspor ise, böyle bir hakký kendimizde görmek gibi derin bir kibir çukuruna düþme tuzaðýna da gelmeyiz, hamdolsun!..

*

Özkan Sümer’le baþlayýp, Atay Aktuð’un birinci dönemiyle devam eden Trabzonspor’u kendi gerçeklerini görerek yönetme mantalitesi ikinci Aktuð dönemiyle “Hak ile yeksan” edilince, Albayrak ve ekibinin önleri açýlmýþ oldu.. Baþarýya aç, þampiyonluk gelsin de nereden gelirse gelsin zihniyetine gelmiþ/getirilmiþ taraftar topluluðunun desteði, þehir içindeki aklýselim sahibi olduðuna inanýlan insanlarýn bölünmeye mahal vererek kendilerini bitirmeleri (buna biz de dahiliz!), konjonktür ve daha önce defalarca yazýp çizdiðim onlarca sebep.. Sonuç : Albayrak Baþkan, Trabzon nereye!..

Her daim delikanlýlýðýndan dem vurarak böbürlenen Trabzon insaný, kendisine yapýlan haksýzlýklara karþý yürür ve “Haksýzlýk karþýsýnda susan dilsiz þeytandýr” Hadis – i þerifindeki manayý kavrayýp kusursuz biçimde yerine getirirken, bir de baktýk ki, haksýzlýðý yapan düþüncenin türevleri ile kolkola girmiþ seçim salonlarýnda boy gösteriyor.. Onunla da kalmýyor, kulübü teslim ediyor.. Ne için? Yeter ki baþarý gelsin!..Baþarýsýný, kiþiliðini kaybederek kazanmýþ bir tane kiþi ya da kurum örneði var mýdýr acaba dünyada?!.. Ya da bu hareketi de açýklayabilecek bir uydurma hadis mi bulmalý?!..

*

Yoo, hayýr Sofistler gibi yapmayacaðým.. Amacým varolan kurulu düzeni yýkýp, yerine gelecek olana da muhalefet etmek deðil elbette..

Ama býrakýn da;

- Fatih Akyel’i transfer etmek yetmiyormuþ gibi bir de bu takýmýn ikinci kaptaný yapan zihniyete,
    - Gidiþini açýklayamayan bir adamý hangi kriterleri gözününde tutarak ikinci sefer getirdiklerini dahi bilemeyen bir anlayýþa,
    - En bihaber kiþinin bile resmen Trabzonspor’a ihanet olarak deðerlendireceði Lazoroni transferinin ve gönderiliþinin aptallýðýna,
    - Yaratýlan besleme taraftar gruplarýyla kendine destek bulma arayýþýnýn zavallýlýðýna,
    - Dünya yýldýzý diye iki tane emekliyi bize kakalama sevdasýndaki menajerlerin oyununa gelmedeki iþbilmezliðe,
    - Dört trilyon nakit para ile devredildiði söylenen bir kasanýn 22 trilyon borçlu hale getiriliþinin nasýl olabileceðinin mevcut yöneticilerce bile bilinememesindeki þaþkýnlýða, üstelik ortada hiçbir baþarý olmadan bütün bu harcamalarýn neye göre yapýldýðýnýn açýklanamamasýna,
    - 8 ayda 3 hoca 20 de futbolcu transfer edip bunun Trabzonspor’a külfetinin en azýndan vicdanlarýnýzda bir azap bile yaratmadýðýnýn çok net bir þekilde gözlemlenmesine ve bunun gibi nicelerine býrakýn da diyecek iki kelamýmýz olsun!..

*

Peki ne olacak? Hiç merakta kalmayasýnýz Trabzonspor’a bir þey olmaz..Tökezler, sendeler, belki yere düþer.. Ama her defasýnda kalkmayý bildiði gibi bu defa da kalkar..Üzerindeki tozu, çamuru þöyle bir silkeler, gerekirse yýkanýr, yoluna daha temiz bir þekilde devam eder..

En kýsa zamanda mali genel kurul seçimli hale dönüþtürülür, þehrin ve yönetimin üzerindeki baský ortadan kaldýrýlýr, bu süreçte saha sonuçlarý baþarýlý giderse ve yönetim idari anlamda da baþarýlý olduðuna inanýrsa yeniden aday olur, devam eder.. Bu þekilde olmazsa birileri çýkar el atar, omuz verir, destek olur hasta yeniden saðlýðýna kavuþur.. Ne “Hayatta kalma” badireleri atlatmýþ Trabzonspor, bu fýrtýna ile “Ayakta kalma” sorunu yaþamaz.. Eninde sonunda dere yataðýný bulur..

*

Laz müteahhide ne mi oldu? Hiçbir kalýcý eser býrakmadan yoluna devam ediyor.. Bilmemkaç katlý binayý yap, daireleri sat, parayý cebine indir.. Kimse apartman görmeye gelmiyor ama, Sümela Manastýrý yüzyýllardýr orada duruyor.. Her yýl gelen onbinlerce ziyaretçisi de cabasý..

Neden acaba? Adamýmýz þimdi bunu düþünüyor..

Yusuf Reha Alp

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

fenerbahçeyi yenelim baþka biþey istemiyorum
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý O_F_L_U_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    fenerbahçeyi yenelim baþka biþey istemiyorum
    lem niye baþka biþi istemiyosun. fenerbahçe kim . bukadar abartmayýn feneri .
    daha fazla þey istemek zorundayýz. çünkü biz Trabzonsporuz
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Þahin Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýçel
    Yaþ
    52

Standart tesekkurler agzina saglik.

Alýntý Bülent Þirin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Laz müteahhit tiplemesi vardýr hani.. Boþ arsayý bulur, alabileceði en yüksek kat iznini alýr, üstüne mutlaka birkaç kaçak katý da çýkmayý ihmal etmeden, inþaatý bitirir, daireleri satar, parayý cebine koyar, yeni bir boþ arsa peþine düþer..

Her türlü estetikten yoksun, kötü, ruhsuz bir sürü bina.. Planlamasý olmayan çirkin þehirler.. Az geliþmiþ, üçüncü dünya ülkesi Türkiye!..

Neden kimse, bir eser, bir iz, bir damga býrakmak istemiyor? Neden, kendi imzasýný atacaðý bir bina yapmýyor? Nesiller boyu ayakta duracak ve herkesin birbirine büyük bir hayranlýkla göstereceði, “Bak bu binayý filanca kiþi yapmýþtý” dedirtecek bir eser inþasý o kadar mý zor? Hadi masraflý diyelim, ama ömrün boyunca bir tek kere bile düzgün bir iþ yapamayacak kadar az mý para kazanýyorsun be adam?!..

*

Haydi yönetici profili çizelim hep birlikte..

- Takým iki baþarýlý sonuç aldýðýnda gazetelerde piþkin piþkin sýrýtarak “Hedef þampiyonluk” demek,
    - Yeni yapýlan transferlerin arkasýnda aðzýn en yaygýn haliyle durmak, ayný futbolcu sezon ortasýnda paralarý cebe indirdikten sonra kovulurken hiç ortalarda gözükmemek,
    - Yöneticilik süresi boyunca altyapý binasýna hiç adým atmadýðý halde “Geleceðimiz bu çocuklardadýr” hamasi edebiyatýyla bizleri aptal yerine koyduðunu zannetmek,
    - Entelektüel birikimi ve kültürel altyapýsý olduðu sonucunu çýkarabileceðimiz tek bir düzgün cümle kuramamak,
    - Futbolun “F”sinden habersiz olduðu yetmiyormuþ gibi yönetim biliminin “A”sýndan da habersiz olduðunu icraatlarýyla göstermek,
    - Her hakem hatasýnda “Bugüne kadar hakemler hakkýnda hiç konuþmadýk ama..” diye baþlayan ve genelde “Bir daha olursa tepkimiz çok sert olur” þeklinde biten saçma sapan demeçler verip bu haliyle “Aðýr abi” olduðunu zannetmek,
    - Kaybedilen maçlardan sonra hep “Önümüzdeki maçlara bakacaðýz” özgün (!) cümlesini kullanmak,
    - Yönetim içinde gizli kalmasý gereken bilgileri, gazetecilere þirin görünmek için “Aman benden duymuþ olmayasýn ha” diyerek sýzdýrmak,
    - Taraftara þirin gözükmek için de, “Bu büyük taraftarý kimsenin üzmeye hakký yok” diye nutuk çekmek, ama gerçekten bilet parasýný verip sahaya giren ve tek derdi adam gibi maç izlemek olan hakiki taraftarýn hakkýný korumak yerine, kulüp üzerinden nemalanmaktan baþka hiçbir amacý olmayan sözde taraftar gruplarýna bedava bilet daðýtarak onlarý kendi safýna çekmeye çalýþmak,
    - Kulübün kaynaklarýný kullanýrken, kendi parasýný kullanmada gösterdiði özen yükümlülüðünün binde birini bile göstermemek, daha da acýsý, buna gerek dahi duymamak,
    - Takýmýn kendi sahasýnda oynadýðý karþýlaþmalarý bir þov haline getirmeyi hiç düþünmeden, geliþmiþ ülkelerde bu iþler nasýl organize ediliyor diye hiç kafa yormadan, daha fazla taraftarý sahamýza nasýl çekeriz, tribünde küfrü nasýl önleriz, insanlarýn eþleriyle birlikte maça gelmelerini nasýl saðlarýz, gerçek taraftarýn insan gibi maç seyretme hakkýný nasýl tesis ederiz gibi sorularý tamamen gündem dýþý tutarak yöneticilik süresini doldurmak,
    - Yöneticisi olduðu takýmýn kendi özgün modelini yaratma zorunluluðu olduðu bilincine sahip olmamak, manifestosunu yazmasý gerektiðini bilmemek, bu þýkký okuduðunda “Manifesto da nedir ula?” diye yanýndaki arkadaþýna sormak,
    - Hiç üzerine vazife olmadýðý halde, medyada en çok görüleceði alan bu olduðu için transfer iþine burnunu sokarak her defasýnda kulübü milyonlarca dolar zarar uðratmak, sonra da böyle bir þey hiç olmamýþ gibi davranabilecek karakter yapýsý geliþtirmeyi becerebilmek,
    - Yöneticilik yaptýðýnýz kulübün gerçeklerinden o kadar habersiz olmak ki, olmasý halinde kulübün kapýsýndan bile içeri giremeyeceðini görmeden “Beþ maçý da kaybetsek kongre kararý almayacaðýz” diye demeç verebilmek,
    - Vs. vs.vs….

*

Tanýdýk geldi mi?

*

Trabzonspor Kulübü iyi yönetilmiyor.. Bu kötü idare tarzý da ister istemez sahaya yansýyor ve takým da almasýný beklediðimiz güzel neticeleri alamýyor.. Alamadýðý gibi, alabilecek olmaktan da hayli uzak bir görüntü veriyor..

Bu zamanda, eksikliklerin, yanlýþlýklarýn söylenmesi, “Ben demiþtim kardeþim”in rahatlýðýna uzanýlývermesi iþin en kolayý.. Hatalardan ders çýkarýlmasý anlamýnda belki gerekeni de.. Ancak bunun yanýnda, çözüm yollarýnýn gösterilmesi ve kriz anlarýnda doðru kararlar alabilme kabiliyetinden yoksun olduklarýný gösteren bu arkadaþlarýn önlerine ýþýk tutulmasý da gerekiyor..

Deðerlerini kaybeden, kendi kendini deðersizleþtirme yolunda büyük çaba harcayýp, bunu da büyük takým olmanýn olmazsa olmaz bir þartý gibi önümüze sunma iþtiyakýndaki bir nesle aþina olmadýðýmýz gibi, böylelerine derdimizi anlatma noktasýnda da çok hevesli deðiliz..Ancak mezkur olan Trabzonspor ise, böyle bir hakký kendimizde görmek gibi derin bir kibir çukuruna düþme tuzaðýna da gelmeyiz, hamdolsun!..

*

Özkan Sümer’le baþlayýp, Atay Aktuð’un birinci dönemiyle devam eden Trabzonspor’u kendi gerçeklerini görerek yönetme mantalitesi ikinci Aktuð dönemiyle “Hak ile yeksan” edilince, Albayrak ve ekibinin önleri açýlmýþ oldu.. Baþarýya aç, þampiyonluk gelsin de nereden gelirse gelsin zihniyetine gelmiþ/getirilmiþ taraftar topluluðunun desteði, þehir içindeki aklýselim sahibi olduðuna inanýlan insanlarýn bölünmeye mahal vererek kendilerini bitirmeleri (buna biz de dahiliz!), konjonktür ve daha önce defalarca yazýp çizdiðim onlarca sebep.. Sonuç : Albayrak Baþkan, Trabzon nereye!..

Her daim delikanlýlýðýndan dem vurarak böbürlenen Trabzon insaný, kendisine yapýlan haksýzlýklara karþý yürür ve “Haksýzlýk karþýsýnda susan dilsiz þeytandýr” Hadis – i þerifindeki manayý kavrayýp kusursuz biçimde yerine getirirken, bir de baktýk ki, haksýzlýðý yapan düþüncenin türevleri ile kolkola girmiþ seçim salonlarýnda boy gösteriyor.. Onunla da kalmýyor, kulübü teslim ediyor.. Ne için? Yeter ki baþarý gelsin!..Baþarýsýný, kiþiliðini kaybederek kazanmýþ bir tane kiþi ya da kurum örneði var mýdýr acaba dünyada?!.. Ya da bu hareketi de açýklayabilecek bir uydurma hadis mi bulmalý?!..

*

Yoo, hayýr Sofistler gibi yapmayacaðým.. Amacým varolan kurulu düzeni yýkýp, yerine gelecek olana da muhalefet etmek deðil elbette..

Ama býrakýn da;

- Fatih Akyel’i transfer etmek yetmiyormuþ gibi bir de bu takýmýn ikinci kaptaný yapan zihniyete,
    - Gidiþini açýklayamayan bir adamý hangi kriterleri gözününde tutarak ikinci sefer getirdiklerini dahi bilemeyen bir anlayýþa,
    - En bihaber kiþinin bile resmen Trabzonspor’a ihanet olarak deðerlendireceði Lazoroni transferinin ve gönderiliþinin aptallýðýna,
    - Yaratýlan besleme taraftar gruplarýyla kendine destek bulma arayýþýnýn zavallýlýðýna,
    - Dünya yýldýzý diye iki tane emekliyi bize kakalama sevdasýndaki menajerlerin oyununa gelmedeki iþbilmezliðe,
    - Dört trilyon nakit para ile devredildiði söylenen bir kasanýn 22 trilyon borçlu hale getiriliþinin nasýl olabileceðinin mevcut yöneticilerce bile bilinememesindeki þaþkýnlýða, üstelik ortada hiçbir baþarý olmadan bütün bu harcamalarýn neye göre yapýldýðýnýn açýklanamamasýna,
    - 8 ayda 3 hoca 20 de futbolcu transfer edip bunun Trabzonspor’a külfetinin en azýndan vicdanlarýnýzda bir azap bile yaratmadýðýnýn çok net bir þekilde gözlemlenmesine ve bunun gibi nicelerine býrakýn da diyecek iki kelamýmýz olsun!..

*

Peki ne olacak? Hiç merakta kalmayasýnýz Trabzonspor’a bir þey olmaz..Tökezler, sendeler, belki yere düþer.. Ama her defasýnda kalkmayý bildiði gibi bu defa da kalkar..Üzerindeki tozu, çamuru þöyle bir silkeler, gerekirse yýkanýr, yoluna daha temiz bir þekilde devam eder..

En kýsa zamanda mali genel kurul seçimli hale dönüþtürülür, þehrin ve yönetimin üzerindeki baský ortadan kaldýrýlýr, bu süreçte saha sonuçlarý baþarýlý giderse ve yönetim idari anlamda da baþarýlý olduðuna inanýrsa yeniden aday olur, devam eder.. Bu þekilde olmazsa birileri çýkar el atar, omuz verir, destek olur hasta yeniden saðlýðýna kavuþur.. Ne “Hayatta kalma” badireleri atlatmýþ Trabzonspor, bu fýrtýna ile “Ayakta kalma” sorunu yaþamaz.. Eninde sonunda dere yataðýný bulur..

*

Laz müteahhide ne mi oldu? Hiçbir kalýcý eser býrakmadan yoluna devam ediyor.. Bilmemkaç katlý binayý yap, daireleri sat, parayý cebine indir.. Kimse apartman görmeye gelmiyor ama, Sümela Manastýrý yüzyýllardýr orada duruyor.. Her yýl gelen onbinlerce ziyaretçisi de cabasý..

Neden acaba? Adamýmýz þimdi bunu düþünüyor..

Yusuf Reha Alp

imzamý atmakla birlikte bunun haricinde dile getirilmesi gereken bir yýðýn faktörler olduðunu belirtmeden geçmeyeceðim. ama arkadaþým aðzýna saðlýk. bir gün bahsettiðim diðer unsurlarý dile getiririm inþallah.

senin tarzýnda uzun uzadýya bir yazý dizisi yazmak istiyorum. Tüm þampiyonluklarý goren bir kiþi olarak ama henüz kaleme alacak kadar toparlayamadým. Saðol arkadaþým.
    TRABZONSPOR.

OKTAY YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý turkercan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ister hayal ister rüya bu sene þampiyon olacaðýz.
    Keþke keþke ama bu Z.Doðan ile asla olamaz. Defolup gittiðinde de iþ iþten geçmiþ olacak. Bize Zeki, günü deðil yarýný düþünen, adil, ve futbolu bilen birisi lazým. 10 milyon Euro da olsa bulunup bu takýmýn baþýna getirilmesi lazým. Ziya Doðan'ý da ilk gümüþhane otobüsüne bindirilmesi gerekir...
    Saygýlarýmla

Nereden
    Hakkari

Bu sene þampiyonluk biraz ütopik oldu artýk... Devran devrolursa ancak olur...ama umutlar hala yeþil..

adherent_1
    Ziyaretçi

Arkadaþlar, Ziya hoca yine korkak futbol oynatma mantalitesiyle, 6-7 defansif oyuncuyla takýmý sahaya sürerse, ikinci lig yolunda saðlam adýmlarla ilerleriz. Ben böyle inatçý bir hoca görmedim. Orta sahada doðru düzgün pas yapamayan ve hücuma da gerekli desteði veremeyen Hasan Üçüncü-Hüseyin Cimþir-Ferhat "Çökmüþ" üçlüsünü hala bir arada oynatmaya çalýþýyor. Musa Büyük ýsrarýnda da hala devam ediyor. Helal olsun ziya sana. Bu takýmý ancak sen 13. cülüðe düþürebilirdin. Lanet olsun yönetime de sana da ziya....

trapezus61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    52

Alýntý trapezus61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Birgün Trabzonsporla ilgili böyle bir uyarý yazýsý yazacaðýmý söyleseler gülüp geçerdim herhalde... Koca Trabzonspor hergün gözlerimizin önünde mum gibi eriyerek tükeniyor. Hatta tükendi... Trabzonspor ligde þu anda 16 puanla 13. sýraya demir atmýþ durumda. Baþka bir ifadeyle sondan ikinci takýmla aramýzda sadece 2 puanlýk bir fark var. Takým son 4 haftadýr býrakýn maç kazanmayý rakip filelere tek bir gol bile gönderememiþ... Býrakýn gol atmayý, kazanmayý futbol adýna sahda hiçbir varlýk gösterememiþ. Þimdi bundan sonra kalan 4 haftada ne olur onu bir irdeleyelim;
    14.HAFTA: Sivasspor- Trabzonspor: Trabzonsporun bu haliyle geçen hafta Beþiktaþý Ýstanbulda daðýtan ve hoca deðiþikliði yaparak artý bir motivasyonla sahaya çýkan Balili, Mehmet Yýldýz gibi çok süratli futbolculara sahip Sivasspordan puan almasý çok zor...
    15.HAFTA: Trabzonspor- F.Bahçe: Her ne kadar daha önce iki derbi maçý da kazanmamýza raðmen F.Bahçeyi Trabzonda hele de böyle bir psikolojik baský altýnda yenebileceðimizi hiç zannetmiyorum. Siz ne düþünüyorsunuz???
    16.HAFTA: Bursaspor- Trabzonspor: Bursaspor son haftalarýn en formda ekiplerinden biri... V.Manisayý sahasýnda 4 ledikten sonra, deplasmanda G.Antepdende 3 puan olarak iyice moral depoladýlar. Özellikle Bursada iyi top oynuyorlar. Hoca deðiþikliði onlarýda iyi motive etmiþ durumda. Sizce bu Trabzonspor Bursadan galibiyetle dönebilir mi???
    17.HAFTA: Trabzonspor- Ankaraspor: Ankaraspor ligin en az maðlubiyet alan takýmý (Sadece 1 maðlubiyet) Yani neredeyse naðmaðlup. Ýçerde dýþarda çok dirençli oynuyorlar ve asla disiplinden taviz vermiyorlar. Aykut Kocamanla Ankaraspor maðlup edilmesi en zor takýmlardan biri hatta birincisi... Sizce Trabzonspor bu haliyle bu zorluðun üstesinden gelebilir mi???
    Þimdi bu kadar analizi neden yaptýðýma gelelim... Arkadaþlar görünen köy kýlavuz istemez. Dilim söylemeye varmýyor ama ilk yarý bittiðinde bu tespitlerde göz önüne alýndýðýnda görülecektir ki Trabzonsporumuz ilk yarýyý küme düþme hattýnýn içinde hatta sondan ikinci olarak tamamlayacak... Allahtan K.Erciyes bizden daha kötü durumda...
    Bu durum Trabzonspor için ne büyük bir tramvadýr sanýrým hepiniz anlýyabiliyorsunuzdur... Trabzonspor için þampiyonluk mücadelesi vermek kolaydýr. Ama böyle bir mücadelenin içine girmek Trabzonspor için çok aðýrdýr. Çünkü Trabzonspor daha önce hiç böyle bir mücadelenin içerisinde bulunmamýþtýr. Sizce bu ruh hali Trabzonsporu nereye götürecektir???
    Bakýn Trabzonspor küme düþecektir demiyorum... Allah korusun! Ama böyle bir tramva büyük takýmlarýn kolay kolay altýndan kalkabileceði bir durum deðildir. Ki Trabzonspor bugünlerde bu psikolojik çöküntüyü ziyadesiyle yaþamaktadýr...
    Sonuç olarak eðer bu dönemde biz de Trabzonspordan elimizi ayaðýmýzý çekersek, her maçta, her platformda sürekli negatif tepki verirsek korkarým ki Trabzonsporumuz gün geçtikçe hýzla dibe doðru batacaktýr. Bu camiayý depresyondan kurtarabilecek tek güç taraftarýdýr. Biz taraftar olarak elele verip her türlü destekle bu çocuklarýn yanýnda olmak zorundayýz. Onlar bunu iliklerine kadar hissetmeli... Onlarý yeniden ayaða kaldýrmanýn baþka hiçbir çaresi yok. Burada en büyük görev de yine Trabzondaki Trabzonspor taraftarýna düþmektedir. Lütfen arkadaþlar artýk Avni Akeri týka basda doldurup 90 dakika destek olma zamanýdýr. Tüm bu desteðe raðmen kazanýlamazsa bile tepki vermek yerine desteðe devam edilmelidir. Býkmadan, usanmadan....
    Yoksa.... Yoksa... Ýþte orasýný düþünmek bile istemiyorum...

Bu yazýyý kaleme aldýðým için birçok arkadaþtan tepkiler geldi... Hatta senin gibi taraftar olmaz olsun bile dediler...Çünkü Trabzonspor büyük takýmdý... Küme düþme tehlikesi yaþar mýydý hiç bu takým? 35 Yaþýnda hayatý tribünde geçmiþ, Trabzonspor sevgisi için yeri geldiðinde ailesini ve çocuklarýný dahi ikinci plana atmýþ bir adam olarak yazýma verilen olumsuz tepkilere karþý saðduyulu davranmaya çalýþtým. Bana Trabzonsporun büyüklüðünden dem vuranlara acý acý gülümsedim sadece...
    Sevgili arkadaþlarým... Ben bu yazýyý keyfimden yazmadým. Sivas maçýndan sonra foruma bakýyorum kan gövdeyi götürüyor. Herkes asýp kesiyor birilerini... Trabzonun yerel basýný Trabzonspor kümeye gidiyor diye manþet atýyor. Çok deðil 4 yýl önce bu takýmýn bir Samsun ve Rize maçýyla son anda küme düþmekten kurtulduðunu ne çabuk unuttunuz...
    Hazýrlýklý olalým diye bir baþlýk atarken herkesi soðuk kanlý olmaya çaðýrdým ben. Çünkü Türkiyenin büyük camialarýndan biri olarak bu camia böyle bir mücadeleye hazýrlýklý deðil... Bizim yapacagýmýz ve yaratacaðýmýz panik havasý bu takýmý her geçen gün daha da dibe götürmeye devam edecektir. Teknik heyetin ve yönetimin yüzündeki paniði görmüyor musunuz? Artýk görev sadece Trabzonsporun büyük taraftarýndadýr. Taraftar kenetlenip, elele verip, tribünleri doldurup sahada ve dýþarda bu çocuklara destek vermezse emin olun ki bizi çok daha zor günler bekliyor olacak...
    Psikolojik olarak ruhsal bir çöküntü içinde olan bu topçularý ancak bir þok kendine getirir... Bu þokun anahtarý da büyük Trabzonspor taraftarýnýn elindedir... Gün bugündür. nÝyi gün taraftarý olmak veya kötü günde takýma futbolculara küfretmek , hakaret etmek kolaydýr. Önümüzde tarihi bir fýrsat bulunmaktadýr... Bize düþen bu þoku gerçekleþtirmektir. Trabzonspor tarihinde taraftar hiçbir zaman bu kadar tepkisiz olmamýþtýr... Korkarým ki bu tepkisizlik bizi felakete sürükleyecektir. Ve artýk herkesin ve hepsinden önemlisi de Trabzon þehrinin silkinip ayaða kalkma zamaný gelmiþtir.Bunun için F.Bahçe maçýndan daha iyi bir fýrsat olabilir mi...???
    HEPÝMÝZ TRABZONLUYUZ...!!!

sismolog61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

kardeþ çok çok güzel bir yazý yazmýþsýn gerçekleri okadar gzel açýklamýþsýnki baþka söze gerek yok artýk herþeyi bir tarafa býrakýp kenetlenmemiz lazým.Tepkimizi verirken destek çýkmayýda unutmayalým bizi bu hale düþürenlerde onlar bizi düzlüðe çýkaracak olanlarda yine onlardýr.Pazar günü Avni Akerdeyiz
    BMN I TRABZON
    7 geliyor 7

zafercalikoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

bole giderse 3 mac sonunda 16.yýz
    (((

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Arkadaþlar, Trabzonspor'u her konuda tartýþalým,konuþalým bu buhrandan kurtarmak için kendimizi paralayalým ama hiç bir þekilde küme düþme muhabbetine burada izin veremem.
    Tamam takýmýn durumu ortada 3 maymunu oynayalým demiyorum ama kesinlikle bu bilinen durumu millete anlatmanýn alemi yok.Herkeste bir umutsuzluktur gidiyor.Bunun tam tersini yapmamýz lazým.Bu takým þaha kalkmak için fikirler üretelim.Yönetim gidecekse bunun ile ilgili fikirler yazalým.Ne yapalým?Yürüyüþmü tertipleyelim?herkes yazýyor.

Para kaybetmek birþeydir
    haysiyetini yitirmek çok þeydir
    Ama umudunu yitirmek herþeydir...
    Konu Badaloðlu tarafýndan (20.11.2006 Saat 12:02 ) deðiþtirilmiþtir.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)