Sayfa 1 Toplam 28 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 686 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özkan Sümer | 12. Baþkan

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Standart Özkan Sümer | 12. Baþkan

Özkan Sümer... Bana göre türk Futbolu'nu en iyi bilen, Trabzonsporumuzun gelecegini kurtaran, Türk Futbolunun en önemli adamlarindan biri... yine mükemmel konusmus;

Trabzonspor Kulübü eski baskani Özkan Sümer, Istanbul Teknik Üniversitesi (ITÜ) Beden Egitimi Bölümü tarafindan Üniversite'nin Ayazaga'daki yerleskesinde düzenlenen toplantida, ''Stadyumlarda Güvenlik ve Tel Örgüler'' konularinda ögrencilerle görüslerini paylasti.

Yönetimlerin olus biçimine bakildiginda futbolun neden bu kadar çarpik oldugunu ortaya koymus olacaklarini kaydeden Özkan Sümer, ''Ülkemizde siddeti yaratan mekanizmalarin basinda yöneticiler var. Insanlarin 5 farkli yönetici olma kriteri var. Önemsenme ihtiyaci, iliski gelistirme, siyasi bir hamle, sosyal bir statü elde etmek veya gerçek anlamda kulübüne hizmet etmek için yönetici olunuyor. Yöneticiler siddetin hazirlayicisi oluyor'' dedi.

Yöneticilerin yapay taraftar gruplarina egemen olarak istedikleri seyleri yaptirdigini anlatan Sümer, ''Bu taraftar gruplari siddetten beslenir. Taraftarlik onlar için is olmustur. Bu isle ev, araba alan taraftarlar var. Büyük kulüplerin kitle olaylarini kullanma egilimlerinin temel nedeni saha içinde degilde baska yollarla basarili olmak. Oysa büyük kulüpler ülke geneline örnek olmali'' diye konustu. Özkan Sümer, kulüplerin yarattigi bu canavari yine kulüpler yok etmeye çalismasina ragmen bunun kolay olmadiginin görüldügünü, yasal degisikliklerin de çok etkili olmadigini söyledi.

Medyanin kitle olaylarini dengede tutmak için hiçbir çaba göstermeyip, kiskirticilik yaptigini, güvenlik görevlilerin de siddet yanlilarina bir kisim imkanlar verdigini ileri süren Sümer, ''Zaman zaman tutuklanan siddet yanlisi taraftarlarin yöneticilerin müdahalesiyle serbest birakildigini gördük'' diye konustu.

Trabzon'da tel örgüleri Fenerbahçe maçi öncesi kaldirdiklarini anlatan Sümer, söyle devam etti:
    ''Tel örgüler hiçbir zaman siddeti önleyemez. Tel örgüleri kaldirmadan taraftar gruplariyla konustuk. Tel örgüleri kaldirarak, taraftarlara sorumluluk verdik. Fenerbahçe maçi öncesi en zor sartlarda bu karari aldik. Ama Fenerbahçe ummadigimiz sayida taraftar kitlesiyle geldi. Yapilan kontrollerde onlarda döner biçaklari çikti. Stada da güvenlik güçlerince çok iyi aranmadan alinmislar. Kiskirticilik yaptilar. Fenerbahçeli bir yönetici onlara 'terörist' dedigim zaman 'onlar saygin, okumus taraftarlarimiz' dedi.

Daha sonra ayni yönetici ayni insanlari siddet gruplari olarak nitelemistir. Bütün bunlardan geçen Trabzonspor, artik davranis, anlayis ve yaklasimdan 3 kez ödül almistir. Sonuçta iyi olanda kötü olan da taraftar degil, yönetimlerdir. Gerçek taraftarin gelmesi için statlardan siddet uzaklastirilmali.''

-SORULAR-
    Özkan Sümer, Fenerbahçe-Denizlispor maçinda Daum ile Giray Bulak arasinda yasanan olaylarin sorulmasi üzerine, ''Teknik adam bir liderdir, kitleye davranislariyla mesajlar vermeli. Teknik adamin yanlis yapmaya hakki yok. Gidip bir teknik adama söz dahi söyleyemez. Bu olaylar son derece çirkin'' dedi.

Sümer, bir ögrencinin, ''Fenerbahçe Kulübü Baskani Aziz Yildirim, Besiktas Teknik Direktörü Riza ile ilgili pankartin gözden kaçtigini söyledi, bu mümkün mü?'' seklindeki sorusu üzerine, ''Demekki taraftar gruplarini Aziz bey yönetiyor. Bu sekilde yönetimin taraftar gruplari üzerinde egemenligini açiklamis oldu. Taraftarlar bagimsiz olmali'' diye konustu.

Bir ögrencinin, ''Trabzonspor 1996'da sampiyonluga oynarken Fenerbahçe'ye yenilmis ve düsüse geçmisti. Neden böyle oldu?'' seklindeki sorusunu Özkan Sümer, söyle yanitladi:
    ''Bu çok ibret verici bir olay. Trabzon'a 10 bin güvenlik görevlisi getirildi. Kent kusatildi. Insanlarin moralleri çökertildi. Devletin terör yarattigi noktaya geldik. O dönem kulüp baskani televizyonlarda kitleyi, devleti nasil kandirmasini büyük bir basari olarak gösterdi. Trabzon'da 2 genç taraftar intihar etti. Bir insan böyle bir olayi nasil övünerek anlatir. Ölen 2 gencin hesabini kim verecek. Trabzon çok acilar çekti. Trabzon yok olma noktasina geldi. Bunun bedelini hiç kimse ödemedi.''

Özkan Sümer, Kulüpler Birligi Baskani Ilhan Cavcav'in ''Tesvik suç degildir'' dedigini, sonra da ''Türkiye'de tesvigi 4 büyük kulüp veriyor'' dedigini, bunun üzerine gildilmedigini söyledi.

Sümer, geçen sene Denizlispor-Fenerbahçe maçinda ev sahibi ekibin tüm biletleri Fenerbahçe'ye vererek, ev sahibi niteligini yitirdigini, bunun açik ve net bir sike oldugunu söyledi. Edited by: Berat Tekke

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

''Özkan Sümer, Fenerbahçe-Denizlispor maçinda Daum ile Giray Bulak arasinda yasanan olaylarin sorulmasi üzerine, ''Teknik adam bir liderdir, kitleye davranislariyla mesajlar vermeli. Teknik adamin yanlis yapmaya hakki yok. Gidip bir teknik adama söz dahi söyleyemez. Bu olaylar son derece çirkin'' dedi. ''

iyi hos da yukaridaki kismi anlayamadim ben.. Giray Bulak a destek vermesini beklerdim dogrusu.. ama Ö.Sümer in karakteri bu kisisel husumetleri hiç bir zaman bir kenara atamiyor.. diger dediklerine katiliyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý Muhalif Nickli Üyeden Alýntý

''Özkan Sümer, Fenerbahçe-Denizlispor maçinda Daum ile Giray Bulak arasinda yasanan olaylarin sorulmasi üzerine, ''Teknik adam bir liderdir, kitleye davranislariyla mesajlar vermeli. Teknik adamin yanlis yapmaya hakki yok. Gidip bir teknik adama söz dahi söyleyemez. Bu olaylar son derece çirkin'' dedi. ''

iyi hos da yukaridaki kismi anlayamadim ben.. Giray Bulak a destek vermesini beklerdim dogrusu.. ama Ö.Sümer in karakteri bu kisisel husumetleri hiç bir zaman bir kenara atamiyor.. diger dediklerine katiliyorum..

Bence bu sözleri Giray Hoca'ya omuz attigi ,satastigi söylenen Daum'a ithafen de söylemis olabilir.. Emin degilim ama sadece bi ihtimal.. Belki de öyle olmasini diledigim için böyle bi ihtimal geldi aklima.. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

özkan baba gene büyük konusmus helal

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Müthis bir insan, çok cesur ve ii bir Trabzonspor'lu [img]smileys/smiley32.gif[/img]Ayni zamanda da aazi müthis laf yapan biri [img]smileys/smiley36.gif[/img]Trabzonspor Trabzonspor'sa su an onun sayesinde olmustur.

61viya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

yüregi kocaman...

Nereden
    Trabzon

Bir özelestiri yapmanin zamani geldi o zaman. Bizler Özkan hoca'nin kiymetini hiçmi hiç bilmedik.niye istifa ettigini hala idrak bile edemedik. Ne demisti: türk futbolunu bitiriyorsunuz. iste tablo ortada. hakli çikti. ne demisti : bu statlardan tabutlar çikacak. ne oldu : önce izmirde sonra inönü'de stattan iki tabut çikti. yine hakliydi. Ne dedi baska: trabzon ancakkendi futbolculariyla amatör ruh ile sampiyon olur. ne oldu: su an süper ligde hatta ikinci ligde dahil olmak üzere yaklasik 40 kulüp arasinda altyapidan çikip a takimdaen fazla oyuncunun oynadigi kulüp trabzonspor. ve bu futbolcular siradan futbolcular degil. önemli avrupa kulüplerinin gözleri bunlarin üzerinde.

Kisacasi biz özkan hocayi hiç anlamadik. ama hep dedikleri oldu. Bizim camiadan 20 sene önde düsünüyor. Iyiki varsin Özkan hocam...

Özkan Sümer kim ne derse dedin 2000 yilikongresinde kulübü kurtaran adam olmustur... Bir çok kisisirf 'marco köpegi' fener'e gitti diye Özkan Sümer'i elestirse bile bugün ki Trabzonspor'un (gerek kulüp olarak,gerek sirket olarak,gerek takim olarak) mimari Özkan Sümer'dir...Edited by: yattara11

erman toroglu özkan sümer yeni baskan secildiginde bu takim ne zaman zora düsse hep bu "deli" gelir düzlüge cikarir demisti ama nedense Trabzon'da bile onu sevenler cok azdir demisti.. dogru bir tespit [img]smileys/smiley32.gif[/img]

ama su bir gercek ki özkan sümer bu ülkenin en önemli spor adamidir esas manevi baskanimizdir kalbimizdedir seni seviyoruz koca Trabzon'lu...

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

marconun fenere gitmesinde ozkanin payi buyuk hala kiziyorum ona, ama en onemlisi Trabzonsporu yoktan var etmesiydi mahir arkadasimizin dedigi gibi kiymetini bilemedik bu adamin nerden nereye getirdi takimi ALLAH RAZI OLSUN SENDEN OZKAN SUMER ALLAH SENIN GIBILERI BASIMIZDAN EKSIK ETMESIN!

toshiba
    Ziyaretçi

Baskanligi doneminde ozellikle de Trabzon'da yerel medya tarafindan ve halk tarafindan yerden yere vuruldugu zamanlar cok oldu. M Ali Yilmaz'dan sonra geldigi icin, onun gibi paralar harcayamayinca kucuk goruldu bircok taraftarimiz atrafindan. "Madem paran yok, ne diye baskan oluyorsun", "Ortega'lara karsi, Hasan Ucuncu'lerle mi mucadele edecegiz" tipinde bazilari oldukca agir elestiriler olmustu. Ben onun ozellikle de "Trabzonsor, Trabzon'dan yonetilmelidir" ilkesini begendim.

Sonra elestiriler karsisinda kendini bayagi yalniz hissettigi bir zamanda, Tayyip efendi cikti, fenerin sahasinin kapatilmasi alehinde birsey soyledi ve o karari verecek olan kurumu caktirmadan etki altinda birakti. Sonra da karar degistirildi ve sahasi kapanmadi fenerin. Bu olayi protesto amaciylanda Ozkan SUMER, bir daha aktif olarak futbola donmeyecegini belirterek istifa etti.

Gokdeniz'de yanilmiyorsam onun elinin altinda yetisti, altyapida teknik adamligi sirasinda. Yine yanlis hatirlamiyorsam A Takimi'nda teknik direktorluk yaparken soyleneni sahada uygulayamayan bir genc oyuncuyu sahadan cekerek maci 10 kisi (3 oyuncu degistirme hakki bittikten sonra)yurutme cesaretini gostermis bir kisidir.

Bize disardan da faydasi oluyor ancak bizzat yonetici olarak devam etse belki daha iyi isler basarabilecektik. Burada onun sorumlusunun partisi de son secimlerde Trabzon'da nasibini aldi, ve daha nice nasipler onu beklesin...

kelkitli29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Yattara yi 3-5 kurusa takima kazandirdi. gökdenizi, fatihi o yetistirdi. EN KRITIK zamanda gökdenize imzayi o attirdi. tel örgüleri ilk ceken onun sayesinde biz olduk. Allah razi olsun, cok emegi gecti bize.

lazpirana - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

özkan sümertrabzonun yalniz birakildigi kimse tarafindan sahiplenilmedigi günlerde takimimiza sahip çikmis ve bugünkü takimin temellerini atmistirtrabzon taraftari ona sükran borçludur fakat berat arkadasimizin bahsettigi ITÜ'deki seminerdebir yanlisimyoksaben dahilbes trabzonsporlu ögrenci vardidiger katilanlar da ögretim görevlileri ve ITÜ'de çalisan insanlardi yani yaklasik olarak otuzkisi (iyimser birrakam) vardi trabzonumuzaen zor aninda sahip çikmis bir insanagösterilen bu ilgisizlik beni gerçekten üzdü trabzonumuzasahip çikanlara bizim de sahip çikmamiz lazim özkan sümeri küçük bir odada degilkonferans salonunda karsilamaliydik

Alýntý kelkitli29 Nickli Üyeden Alýntý

Yattara yi 3-5 kurusa takima kazandirdi. gökdenizi, fatihi o yetistirdi. EN KRITIK zamanda gökdenize imzayi o attirdi. tel örgüleri ilk ceken onun sayesinde biz olduk. Allah razi olsun, cok emegi gecti bize.

bunlar isin yüzeysel kisimlari... esas nokta; kulübün tükendigi yerde, O'nun imdadimiza yetisip kulübü ayaklandirmasidir...

kelkitli29 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

evet yattara iyi biliyorum o günleri. ozamanlar bu forumda bile yüzde 90 özkan sümere karsiydi. unutmadan : KAPPAformalarimizda ondan

sametaydin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

trabzon un kotu gecen donemlerden sonra bu gunlere gelmesinde bas rol oynayan kisi olarak görüyorum özkan sümer i. biz onu cok seviyoruz.

toshiba
    Ziyaretçi

Marco kopegini de o getirdi, ancak adamin kaninda varmis asagilik. Birde Trabzon'daki mactan sonra "Trabzon tarfatarinin bana tepkisine bir anlam veremiyorum" Ula hiyar seni Trabzon tarfatari adam ettiya[img]smileys/smiley7.gif[/img]

O gunlerde bi tane de Da Silva vardi. Belkide bugunlere kadar kalsaydi, Fatih'e iyi bir partner olurdu...

Guests
    Ziyaretçi

sen may'dan bu klübü kurtardinya trabzona heykelini dikmek lazim aslinda.

[img]smileys/smiley36.gif[/img]
    Alýntý ÖzGüReisEsenLer Nickli Üyeden Alýntý
    sen may'dan bu klübü kurtardinya trabzona heykelini dikmek lazim aslinda.

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Beytullah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý toshiba Nickli Üyeden Alýntý

Marco kopegini de o getirdi, ancak adamin kaninda varmis asagilik. Birde Trabzon'daki mactan sonra "Trabzon tarfatarinin bana tepkisine bir anlam veremiyorum" Ula hiyar seni Trabzon tarfatari adam ettiya[img]smileys/smiley7.gif[/img]

O gunlerde bi tane de Da Silva vardi. Belkide bugunlere kadar kalsaydi, Fatih'e iyi bir partner olurdu...

da silva salagi kendini yakti len oynasana sen topunu

Alýntý toshiba Nickli Üyeden Alýntý

Para için kendini satanlar sokaktaki köpekten daha karaktersizdir.

Marco örnegi gibi...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Türk futbolunun en önemli figürlerinden biridir Özkan Sümer...Kulubün Asr-i Saadet devrinde takima iki sampiyonluk kazandirmis,hocaligi döneminde oyuncularin pestilini çikaran,bir fenerbahçe maçi öncesi tüm takimi kadro disi birakma cesaretini gösterip,ancak dedigi olunca ve camianin adeta yalvarmasi sonucu oyunculari geri alan,1970'lerin Hollanda'sini çok iyi etüt edip futbolumuzda Jupp Derwall'den önce hücum futbolu,sok pres gibi kavramlari olusturan isim Özkan Sümer'dir.En büyükzevkiise minik takimlarin o hesapsiz ve hirs dolu maçlarini izlemektir.

Geçimsiz veaksi bir insan oldugu da tartisilmaz: Trabzonspor'daki hocaligi zamaninda oyunculara kurdugu baskinin ve agir küfürlerin aynisini galatasarayli oyunculara yapmaya kalktiginda oyuncular tarafindan zamanin galatasaray baskanina sikayet edilmis ve kisa sürede galatasaraydan uzaklastirilmistir.Kulüp için yaptigi hizmetler tartisilmaz olsa da camia içi çekismelerin en önemli kaynaklarindan birisidir Özkan Sümer...

Trabzonspor Baskanligi ise takimi küllerinden ayaga kaldirma dönemi olmustur.Mehmet Ali Yilmaz zamaninda bogazina kadar borca batan,ancak baskandan çekindikleri için birsey yapmayan alacaklilar Özkan Sümer döneminde cesaretlenip sik sik kulübün kapisina icra getirir olmuslardir.Bu zor dönemde hem kulübün borçlarini hem de Mehmet Ali Yilmaz'in hibe etmedigi alacaklarini kapatmak için ugrasip,ayni zamanda takimi yeniden kurmak için gecesini gündüzüne katan Özkan Hoca'ni ilk senesinde takim ligi 14.bitirerek tarihinin en berbat sezononu yasamis,Samet Aybaba'nin ilk senesinden itibaren ise hem takim iskeletini oturtmus hem de çabalarinin meyvesini Tükiye Kupasi zaferi ile toplamaya baslamistir.Baskanlik döneminin bir baska özelligi ise TRABZONSPORLULARA TARAFTARLIGIN NE OLDUGUNU YENIDEN HATIRLATMASIDIR:Bedavaciligi yasaklamasi,2003-2004 sezonu açilisinda,hem de bir fenerbahçe maçi öncesi tel örgüleri kaldirma cesareti göstermesi,takim ligi 14.bitirdiginde bile taraftar tepkilerine aldirmadan sebat edip hakli mücadelesinden vazgeçmemesi,ancak kendi deyimiyle bir avuç TERORISTIN Trabzon'da olay çikarmasi ve polis coplarinin Trabzonspor taraftarina yönelmesine ragmen bir basbakanin televizyon ekranlarinda haksizolan tarafa arka çikmasi sonucu istifa etmesi deçarpik düzene atilmis onurlu bir tokat olarak addedilmelidir.

Eger bugünhaksizliklara karsi tepkilerimizi onurlu bir biçimde koyuyorsak,küfür yerine kirmizi kart,taskinlik yerine onbinleri bulan yürüyüsler yapabiliyorsak bu anlamli tepkilerin temelinde Özkan Sümer'in de dolaylikatkisinin bulundugunuunutmamak gerekir.&nbs p;

valla açik söylemek gerekirse ben ilk baskan oldugunda fazla sevmiyordum ÖZKAN SÜMERI iyi transfer yapamadi diye ama daha sonra bu günlere gelmemizde gerçekten çok büyük bir emegioldugunu anladimÖZKAN SÜMERIN kulubümüzü düzlüge çikaran ve borçlarin bir çogunun kapandigi dönemde onun gayretleriyle oldu gerçekten büyük baskan marco olayinda ben onu suçlu bulmuyorum çünkü o is marco kögeginin daha fazla para almaktan baska bir nedeni yok

Sümer: "Genel kurul konusulmamali"

Trabzonspor eski baskani Özkan Sümer'den destek çagrisi.. Sümer, genel kurul gibi söylentilerin gündemden kaldirilmasi gerektigini ve zor dönemde yönetimden futbolcuya kadar herkese destek verilmesi gerektigini söyledi..

Trabzonspor eski baskani Özkan Sümer, camianin zor bir dönemden geçtigini ve bunun için yönetim kuruluna, teknik kadroya ve futbolculara destek verilmesi gerektigini söyledi.

Trabzonspor camiasinda her kayipta yikilma gibi zayif bir yapiya sahip olunmamasi gerektigini söyleyen Özkan Sümer, bu durumda kulübün istedigi basariya ulasmasinin mümkün olmayacagini kaydetti.

Yönetim kurulu verimliliginin devamliliga bagli oldugunu da ifade eden Sümer, söyle konustu:
    ''Camia zor bir dönemden geçiyor. Bu da bütünlüklükle asilir. Hizli bir biçimde olaganüstü genel kurul gibi söylentilerin gündemden kaldirilmasi gerek. Yönetim kurulu, teknik kadro ve futbolculara destek vermek gerekir. Iyi gün dostu olunmamali. Kötü günlerde de kulübe sahip çikilmali. Genel kurul gibi seyleri konusmadan kaçinilmali. Yoksa yikima yolculuk baslar. Devamliliga yogunlasilmali. Kirginliklarin olmadigi yönetim kurulu benim düsünemeyecegim yönetim kurulu. Yönetimde kutuplasmalarin olmasi dogaldir. Ancak bu, saygi çizgilerini asmayacak davranislarla olmalidir.''

ajansspor.com

----

Su anda yapilmasi gerekenler, gereken kisi tarafindan, yani camiamizin buyugu ÖZKAN SÜMER HOCAtarafindan, en iyi sekilde aciklanmis.

TESEKKÜRLER ÖZKAN SÜMER HOCA...

sanatik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

YARAYI SARMA ZAMANI

Özkan Sümer: "Bu süreç, hizli sekilde yara sarma sürecidir. Bütünlesme böyle günde olur. Genel kurulu düsünmek, yikima zemin hazirlamaktir"

Bu gece Ahmet Agaoglu´da samanyolunda ayni mesaji verdi, hatta genel kurul toplantisi 4 yil önceki duruma düsürebilirden bile bahsetti ve buna karsi, yönetime, teknik kadroya destekolacagini söyledi.

BiZi BiZDEN BASKA KiMSEYIKAMAZ !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)