Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: zkan Smer | 12.Bakan

Onur Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Standart zkan Smer | 12.Bakan

Tabi zkan Hoca durur mu yaptrm cevab.

'Ben de efsaneyim.'
    97-Yusuf Yazc

----------8---------

ibrahim - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.09.2007
    Nereden
    Almanya
    Ya
    29

Yok bu efsane olamad malesef. Bi ara ke yazar oldu, dedim tam efsaneleiyor son anda ark etti malesef.
    Milli Takmm TRABZONSPOR
    Al aaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Gn, gelecek; Hak gelecek, batl zail olacak. Haramiler sersefil, ikeciler yerle bir olacak!

Forum Yneticisi Ozan Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2013
    Nereden
    stanbul

Efsane, efsane ile vedalat

Trabzonspor Akyaz Stad'nn yaplmas ile birlikte Hseyin Avni Aker Stadyumu'na vedaya hazrlanrken, bordo-mavili kulbe taraftar, futbolcu, teknik direktr ve bakan olarak hizmet ederek her hikayesinde yer alan zkan Smer, belki de son kez Hseyin Avni Aker Stad'n gezerek duygusal anlar yaad.

Trabzonspor'un tarihine ahitlik eden iki efsane Hseyin Avni Aker Stadyumu ve bordo-mavili kulbn her hikayesinde yer alan zkan Smer, son kez buluarak vedalat. Trabzonspora, taraftar, futbolcu, teknik direktr ve bakan olarak uzun yllar hizmet eden zkan Smerin Avni Akere vedasn HA kameralar grntledi. Duygusal anlarn yaand vedalamada Smer, yaadklarn ve anlarn anlatt.

zkan Smeri grevliler kapda karlad
    Trabzonspor efsanesi zkan Smerin Hseyin Avni Akere geleceini haber alan stadyum grevlilerini byk bir heyecan sard. Kapda karlanan Smer, her biriyle tek tek tokalat. Samim geen bulumada, Avni Akere bugne kadar byk bir emek veren alanlar aradan uzun yllar gese de zkan Smer'e kar duyduklar sevgi ve sayg gzle grlmeye deerdi. Birlikte yaanan anlarn akllara geldii srada Smer, sessizlie brnerek duygusal bir younluk yaad gzlendi.

Avni Akerdeki anlarn yeniden yaad
    alanlarla yapt keyifli sohbetin ardndan Hseyin Avni Akeri son kez gezerek, yaad anlar gznde yeniden canlandran Smer, ilk olarak Avni Akerin imlerine bast. Daha sonra taraftarlar olarak yer ald trbinlere karak sahaya bakt. ocukluk yllarnda malar izlemek iin trmandklar duvar aklna geldi. Futbol oynad sahann zeminine basarak, teknik direktr olarak grev yapt kulbenin nne gelen Smer, yedek kulbesinden tekrar sahaya bakt. Trabzonspor ile yaad ampiyonluklar ve elde ettii baarlar aklna geldi. zntler ve mutluluklarla dolu geen yllarda Avni Aker ile vedalamas kolay olmad.

2001de Kulbn en tepesinde yer ald
    Trabzonsporun efsane ismi zkan Smer, taraftar, futbolcu ve teknik adam olarak kulbn her alannda hizmet ettii yllarda, bordo-mavili kulbn iinde bulunduu skntl srete severek yapt teknik direktrlk grevinden vazgeerek 2001 ylnda Trabzonsporun en tepe noktas olan bakanlk koltuuna oturdu. Smerin bakanlk dnemi ise dier hizmetleri kadar uzun srmese de, ald tepkilere ve eletirilere ramen Avni Akerdeki tel rgleri kaldrarak Trk futbolunda devrim gibi bir karara imza att. Avni Akere ve bordo-mavili taraftarlara ayr bir deer katt.

Avni Aker'e veda etmek...
    Trabzonsporun her hikayesinde bulunan efsane isim zkan Smer, Hseyin Avni Akerde yaadklarn anlatrken zaman zaman duraklad ve kelimeleri seerken yaad duygusallk kurduu cmlelere yansd. Smer, Avni Akere veda etmenin kendisi iin hi kolay olmayacan belirterek, Elbette benim iin kolay olmayacak. Her ynyle ve her seviyede Avni Aker'i yaadk. ok muhteem gnler yaadk. zntl gnler yaadk. Farkl ortamlarda bulunduk, farkl grevlerde bulunduk ve bugnde artk veda dnemine geldik. Elbette ki yaadklarmzn bizde bir eziklii oluyor, kolay olmuyor. nk bizi var eden bir atmosfer bugn terk etmemiz gereken bir stat, o ynyle kolay olmuyor dedi.

"ocukken Avni Aker'in duvarlarna trmanrdk"
    Hseyin Avni Aker'e ocukluk yllarnda trmanarak girdiini anlatan Smer, "Kkken bilet alacak halimiz yoktu. Ama futbola yaknlmz bu konuda bir ksm zorluklar gze almamz salard. Taraftarlarlmz o dnemde balad. Avni Aker'in ilk gnlerinde ona ulatm syleyebilirim. Avni Aker'den nce olan Yavuz Selim sahas orada yaplan msabakalara da yine ocuk halimizle giderdik. Herkes yryerek ve e dostla msabakalara gelirdi. ok olaanst bir ortam vard. nsanlarn hem birbirine saygs hem de heyecan ve kendi takmlarna kar btnlk salam olmalar gerekten kayda deer gzelliklerdi diye konutu.

"Futbola ilgim buradan dodu"
    ocukluk yllarnda futbolculua eiliminin bulunduunu ancak teknik direktr ve bakan olma gibi bir hayali ve dncesinin olmadn belirten Smer, "ok kk yata kaleci olarak futbola baladm. Futbola yaknlm oldu. Hatta yaknlnda te bir tutkum vard. Bakan olmak veya antrenr olmak aklmdan gemiyordu. Sonra nce futbolcu ardndan antrenr ardndan da bakan olarak bu kulbe hizmet etmek nasip oldu" eklinde konutu.
    zkan Smer, Hseyin Avni Aker Stadyumu'nda teknik direktr bir ok ansnn olduunu hatrlatarak "lk profesyonel takm altrma grevine getirildim. O dnemde bir ksm nemli oyuncularmz ayrlmak durumunda kald. Onlarda kitle tarafndan ok sevilen ve becerileriyle ok umut balanan oyunculard. Onlarn ayrlmas sonucu kitlede bir zlme oldu. Sonularda artk byle ampiyon olan bir Trabzonspor deil de, medyann ifadesiyle 'Trabzonspor kmede kalsn, yeter' eklinde yaklamlar vard. O mevsim bizim iin yeniden var olma mcadelesiydi. Kalan oyuncular olaanst bir performans ortaya koydular, byk bir fedakarlk ortaya koydular ve dalm olan o kitleyi daha sonraki msabakalarn kalitesiyle, iddiasyla ve sonucuyla toparlayabildik ve sonunda daha da glenen bir camia, daha da glenen bir takm olduk. O mevsim ektiimiz zorluklar ve tabi sorumluluun getirdii kayglar unutmamz mmkn deil. Trabzonspor'un o gnlerini bugn iin de dikkate alnmas gereken, ders alnmas gereken bir dnem olarak dnyorum ifadelerini kulland.

"Hseyin Avni Aker'de tel rgleri kaldrarak rnek olduk"
    Hseyin Avni Aker Stadyumu'nda tel rglerin kaldrlmasnn kendisinin bakanl dneminde gerekletiini kaydeden Smer, o gnleri yle anlatt:
    "Tel rgleri kaldrmamzdaki amalardan bir tanesi takmla o kitleyi btnletirmekti. Kalkp da tel rglerin arkasnda insanlar, byle telin engelledii bir kesim deil, tam tersine takmyla birleen btnleen ve katlan bir kitle olsun istedim. Hakl olarak birok insan kayglyd bu ynde. Trabzon bu ynde ok gergin bir kitleye sahip, byle bir ksm saldrgan tutumlar izlenmi bir stat. O bakmdan bunu byk bir endie ile karlad byk bir kesim. Medya bilhassa bu ynde ok kaygl olduunu dile getirdi. Sylediim sebeplerden tr ynetim kurulumuzla birlikte bu btnlemeye ihtiya olduu dncesindeki srarmz vard. Pat diye olan bir durum deildi. Ynetim kurulumuz iinde de bunu tartarak karar verdik. Bu uygulamann iyi olduu dncesindeyim. Trabzonspor bir rnek olma ynnde bu hamleyi yapt dnlebilir. Artk kitleler zararyla deil de yararyla ncelikle dikkate alnmal. Bizim uygulamamza kadar kitleyi sakncal grp, onu pasifize etmek ve engellemek iin bir ksm dnceler sz konusuydu. Daha sonra insanlarn sorumluluk alp takmlarna daha ok katk yapaca bir ortam sunduumuzu dnyorum."

"Bakanlk dnemimde yeni stadyumun Avni Aker'in olduu yere yaplmasndan yana oldum"
    zkan Smer, yeni yaplacak stadn gemite Avni Aker'in etrafnn kamulatrp, yeni stadyumun burada yaplmasndan yana olduunu da hatrlatarak szlerini yle srdrd:
    "Ben teden beri Avni Aker'in evresinin kamulatrp yeni stadyumun burada yaplmasndan yana oldum. Bakanlk dnemimde tank olduum statlar kadar grkemli olmasa bile iyi bir stat ve bir ksm i yerleri barndrabilecek, yaam baka alanlarda da srdrebilecek bir stadyum iin abamz oldu. O gnlerde sponsorlar da yoktu. Reklama dnk yaptmz teebbslerde ok sonu vermedi. O zlemim o gnlerde ok st seviyedeydi. Bugn geldiimiz noktada bu durum beni hala rahatsz eder. nk o zaman Avni Aker'i gerek manada modern bir stadyum haline getirebilmi olsaydk. Bugn yeni bir stat yerine ve bu deiiklie ihtiya olmayacakt. nk Avni Aker'in zelliklerini yeni stadyuma tamak mmkn deil. Kent Avni Aker'e gruplar halinde yryerek gelirdi. Yryerek gelirken, bir takm deerlendirmeler yapard. Matan sonra yine gruplar halinde ayrlp man deerlendirmesini ve bir takm eletiriler yaparlard. Ortak bir vizyon oluturma ynnde Avni Aker'i ok zel bir yeri var. Yeni stadyumda herhalde farkl dnceler hayata geecek."

"Avni Aker'de bir kltr olutu"
    Avni Aker'de bir kltr olutuunu kabul etmek gerekir" diyerek szlerini srdren Smer "Bu kltr tmyle, zyle ve biimiyle yeni stadyuma aktarmak imkansz. Ama orada baka eyler yaatmak gerekiyor. Kitlenin destek olmak bilinciyle Trabzonspor takmna el almas ve yaklamas mmkn olabilir. Mekan, ulam ve gvenlik asnda iyi olduu kabul edilmesi gerek. Ama bu iyilikler sportif baar retme noktasndaki ihtiya salanmad takdirde mekanlarla da ok tatmin edici olmuyor. Mekan deiikliinden nce bana gre, Trabzonspor'un dnce deiikliine ihtiyac var. Doru dnce deiikliini yakalad takdirde mekan deiikliinin ok retken olaca anlay ierisindeyim. Yeni stadyumla ilgili bizim de merak ettiimiz taraflar var. Kitle nasl yaklaacak ? Neleri anlayacak ? Bir btnlk salanabilecek mi ? takm destei konusunda o ihmal giderilebilecek mi ? gibi dncelerimiz var. Bu sorularn cevabn ilerde bulacaz. nk Avni Aker'in bir kltr vard. Bu kltrn her blmnde yer alm olmak ve bu stad terk ediyor olmak benim iin hi de kolay deil. Zor bir hadise phesiz. ok eyler yaadmz bir dnya, ortam ve bir alan. Nihayetinde bizim anlarla yaatacamz bir Avni Aker sz konusu. Ulatm btn yksek deerler Avni Aker'de yaand. Bunlar kolay terk edilecek deerler deil. Biz de bu deerin bir paras olduumuz iin hem vn duyuyoruz hem de dediim gibi byle bir yalnzlama duygusu ieresinde de znt duyduumuz kabul etmemiz gerekir dedi.
    Trabzonsporun efsane ismi zkan Smer, Avni Akerin yaatlmasn beklediini de belirterek, szlerini yle tamamlad:
    Fizik artlarn bir ksm deiiklikle, ticari alanlarn da iinde olaca imkanlar oluturulmasndan yanaym ama futbolunda bu alandan yaatlmas ynnde bir arzum var. nallah bu ynde Avni Aker hizmetini devam ettirebilir. Ya da yetkililer bunu dikkate alarak Avni Akerin ruhuna ve retim deerine sayg gstererek burada futbol yaatma adna Trabzona zg bu potansiyeli ihmal etmeksizin bunun srdrlebilirliini bekliyorum.

Gkmen ahin - Ozan Kse

http://video.cdn.iha.com.tr/Contents...2323d0affd.mp4

http://www.iha.com.tr/haber-efsane-e...alasti-604854/
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Travelair - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Trkiye'nin zencileri Trabzon'dan kar----------------------------------BUGN
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tketirsen azalr, retirsen oalr--------------------------------------N
    Arslann srtlan ok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre yesi
    . C. Ertem - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    29

"Benim gideceim yer, geldiim yerdir. Ben ne nvan istiyorum, ne de makam istiyorum..." - ENOL GNE

"AKAABAT SEBATSPOR"

pazarkapl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    23.11.2009
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Ya
    34

kendisinin cevaplayamayacag ve dolaysyla hicbirzaman bilemeyecegimiz su soru herzaman aklmda olacak;

"kendi konfor yaamlar icin mi trabzonspor yoksa trabzonspor icin yaam m?"....

klubun kurucu yelerininin cogu icin yanlma pay olsada cevab bildiklerimiz olsada "ahmet hamdi tanpnar"n dedigi gibi bu lke evlatlarna kendisinden baska birsey dsnmeye imkan vermiyor....
    slak imza....

yelik tarihi
    13.11.2010
    Nereden
    Bursa

Gerek bir futbol beyni,bir ekol.
    Keke daha ok insan onun eitiminde gemi olsayd.
    Her an kymetli ve gn yakalayan bir deer,onun yandakilerin ou bu ilerden el etek ekti.
    Ama ok yksek bir beyin olduu iin a yakalama ve kendini srekli yenilemede zorluk ekmiyor.
    • Memento mori

tonya55 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.07.2015
    Nereden
    stanbul

keske daha cok faydalanlsaydi sportif direktr olsayd.

ibrahim - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.09.2007
    Nereden
    Almanya
    Ya
    29

Allah akna ii gc brak, gel kulbn ncs ol. Ynetimini kur, bakann se, teknik direktrn getir, teknik ekibini kur. Allah rzas iin, Trabzonspor sevdas iin ne olur gel u ie el at. Kuruduk, bittik, tkeniyoruz. Gel al tm ipleri eline!
    Milli Takmm TRABZONSPOR
    Al aaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Gn, gelecek; Hak gelecek, batl zail olacak. Haramiler sersefil, ikeciler yerle bir olacak!

adilo bebe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.06.2015
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29
    nsan kaImann tek yoIu, insanIk d bu sisteme kar savamaktr.
    Karl Marx
    анархія-мама

yelik tarihi
    20.02.2011
    Nereden
    Trabzon

zkan Smer'in grevini braktn sylyor

https://twitter.com/TunaliSedat/stat...40468551254016

Mustafa YILMAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2006
    Nereden
    Samsun
    Ya
    37

bilgeliinden faydalanamadk u adamn doru dzgn hatalar eksiklikleri elbette vard ama dorular daha fazlayd.

istifa olay doruysa ynetime bi gvenim kalmad artk
    sadece ak bizimkisi

yelik tarihi
    20.02.2011
    Nereden
    Trabzon

velkam tu tmarhane

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.05.2008
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

Anlamyorum
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. ampiyonluk

Fatih elik - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.01.2014
    Nereden
    stanbul

Ah be dedem seni de yediler bizi de...
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Frtna..."

sa Gndodu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.01.2013
    Nereden
    Kuzey Afrika
    Ya
    36

her eye bir ekilde sven taraftar kitlesi + futbolun duayenlerine olan baklar, tavrlar olan yneticilerin yznden kulbmden midem bulanmaya balad derken Bordo-Mavi renkler beni ayakta tutuyor
    bilmediimiz neler var kim bilir.
    HER CANLI LM TADACAKTIR

yelik tarihi
    20.02.2011
    Nereden
    Trabzon

yal kurt durur mu yaptrm cevab; futbolla ilgili bilmeniz geren bir ey olsayd size sylerdim

kiralk veya szlemesi verilip gnderilen oyuncularla ilgili ynetim kuruluna cevab

Lig Radyo, Erdal Ho

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

80 yanda adam kendini srekli gelitiriyor ama camia yerinde sayyor, iyice gelecekten umudumu yitirdim...

alper* - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri
    Ya
    32

Groe Trume fangen meist klein an. Man muss sie nur verfolgen.

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Dede hakl beyler

Tayfun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.06.2008
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    29

zkan Smer grevi brakmamal .
    .

Uur . - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.11.2008
    Nereden
    Bursa

akallara itlere yem oldu
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

61_Hasan_69 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.12.2010
    Nereden
    Trabzon

Seni savunacagiz

Forum Yneticisi Ozan Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2013
    Nereden
    stanbul

Bu kulbe ok fazla bu adam, Allah uzun mrler versin.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Mehmet BA - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.02.2007
    Nereden
    Denizli
    Ya
    31

Baz insanlar vardr. inde bulunduklar grup veya topluluun vasatl yznden anlalamazlar. zkan Smer de Trabzonsporda tam olarak bu durumu yayor. Kalsa bu gerzekler yznden kafay yiyecek veya onuruna yediremeyecek. Gitse gnl parampara olacak...

Ne diyeyim bu adam harcayanlar Allahndan bulsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)