Sayfa 1 Toplam 15 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 368 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avni Aker'de, Kahvede, Meyhanede Küfür Eden Taraftar Ýstemiyoruz!..

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Avni Aker'de, Kahvede, Meyhanede Küfür Eden Taraftar Ýstemiyoruz!..

Bilmem bu baþlýk bizim taraftarýmýz için bir þey ifade eder mi. Biraz olsun hakketten yahu çok küfür ediyoruz deyip bir özeleþtiri yapar mý. Taraftarýmýz artýk biraz akýllanmasý lazým. Futbolcuya hakeme, hocaya baþkana küfür ederek bir þeylerin çözülemeyeceðini öðrenmesi lazým. Sadece Avni Aker'de deðil kahvede mayhanede bile çok fazla var bu tip taraftarlarýmýz. Küfür etmekte üstümüze yok. Çok orjinal küfürler üretebiliyoruz. Ama artýk bu konuda bir þeyler yapmak lazým. Bazý kampanyalar düzenlenebilir. Futbolcularýmýz sahaya küfüre hayýr pankartýyla çýkabilir. Yönetim maçlardan önce bröþür felan daðýtabilir. Taraftar gruplarý bir þeyler yapabilir. Býktýk usandýk karanlýða küfür eden taraftar profilinden.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

demokles - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    48

Ben burada bir þey daha eklemek istiyorum...avni aker stadyumunda BAZI TARAFTARLAR GRUBU TARAFINDAN HALUK ULUSOY POSTERLERÝ AÇILMASINI ÝSTEMÝYORUZ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Faruk güzel bir baþlýk açmýþsýn. Burda tartýþýlacak konu belkide 10 senedir spor dünyasýnda gündemde ama ortada hala bir çözüm yok.

Tüm taraftar için nasýl bir çözüm bulabiliriz bilmiyorum ama herkes kendini deðerlendirsin burada. Biz nasýlýz bireysel olarak. Küfür ediyor muyuz?

Önce herkes kendine çözüm getirsin.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Dk. 1 ;

futbolcu ayaðýna ters gelen top vurunca top taca cýkýyo.

arkadan bir amcam futbolcunun , hakemin(konu ile ne alakaysa) ve futbolcuyu alan yöneticinin alilesinin ve sülalesinin hatrýný soruyo.

bu adama deðil buroþür kitap versen ne olur.

Küçükalioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Faruk sende biliyorsunki karadeniz insaný küfüre yatkýn bir yapýya sahip buna birde tezcanlýlýk eklenince kaçýnýlmaz oluyor. Hatta en somut örneðini Nihat Genç'in En büyük taraftar yazýsýnda görebiliyoruz. Küfür hayatýmýza kolay girip çok zor çýkan bir olgu dolayýsýyla bunun birdenbire kesilmesi imkansýz ancak uzun zamana dayalý bir çalýþma uygulanabilir. Böyle bir projenin baþarýya ulaþabilmesi için Trabzonspor'un baþarý göstermesi þarttýr.
    Trabzon'dan Çiktum Yola Vardum Geldum Ýstanbul'a
    Bu Ne Biçim Yermiþ Ula Hiç Bir Þeye Benzemeyi..!
    WWW.BORDOMAVI.NET

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr poetricus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bazý iþ yerlerinde levhalar vardýr: "Bu iþ yerinde...gündür kaza olmamýþtýr" diye. Stadyumlara onlardan assak ne olurdu acaba. Muhtemelen gün yerine dakika ya da sanye yazmamýz gerekirdi.

Her þey insanda baþayýp yine onda bitiyor. Küfredenler bir kereliðine bile olsa kendilerini küfrettiklerinin yerine koysaydý bu kadar küfür olmazdý.
    Konu poetricus tarafýndan (11.11.2006 Saat 10:58 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý Küçükalioðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Faruk sende biliyorsunki karadeniz insaný küfüre yatkýn bir yapýya sahip buna birde tezcanlýlýk eklenince kaçýnýlmaz oluyor. Hatta en somut örneðini Nihat Genç'in En büyük taraftar yazýsýnda görebiliyoruz. Küfür hayatýmýza kolay girip çok zor çýkan bir olgu dolayýsýyla bunun birdenbire kesilmesi imkansýz ancak uzun zamana dayalý bir çalýþma uygulanabilir. Böyle bir projenin baþarýya ulaþabilmesi için Trabzonspor'un baþarý göstermesi þarttýr.
    Ali, bu sadece Karadeniz insanýna özgü birþey deðil bence. Küfür meselesini sadece Türkiye'ye indirgemekte yanlýþ. Neyse konuyu deðiþtirmeyelim fazla...

Biraz olsun küfürü azaltmak istiyorsak bireysel olarak bizlerin buna karar vermesi lazým. Herkesin çözümü kendi içinde üretmesi zorunludur. Kiþi diyecek "ben artýk kesinlikle küfür etmeyeceðim"... Aksi halde bunun önüne geçmek imkansýz. Sigarayý býrakýr gibi býrakacak!..
    Malik bin Dinar

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

ya bizim insanýmýz küfür etmeden durur mu adam normal hayatýnda bile küfür ediyor bir de þimdiki duruma isyan etmesin mi ya da isyanýný kibarca mý ifade etsin böyle mantýklý þey olmaz küfür olmasýn derken önce þartlarý bir ele alalým

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý FORZA61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ya bizim insanýmýz küfür etmeden durur mu adam normal hayatýnda bile küfür ediyor bir de þimdiki duruma isyan etmesin mi ya da isyanýný kibarca mý ifade etsin böyle mantýklý þey olmaz küfür olmasýn derken önce þartlarý bir ele alalým
    Küfüre bahane aramaktýr bu ve küfrün kesinlikle savunulacak bir tarafý yoktur. Çok zor olduðu görünüyor.

Küfür etmemek için illa þartlarýn iyi olmasýna da gerek yoktur. Nerede Sabýr!..
    Malik bin Dinar

Yaþ
    39

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Küfüre bahane aramaktýr bu ve küfrün kesinlikle savunulacak bir tarafý yoktur. Çok zor olduðu görünüyor.

Küfür etmemek için illa þartlarýn iyi olmasýna da gerek yoktur. Nerede Sabýr!..
    Sabýr da bir yere kadar degil mi þöyle düþünelim rizeye yenildin gençlerbirligine yenildin artý sakarya ya yenildin eee bu taraftar ne yapsýn Allah aþkýna bunu nasýl engellersiniz ben küfürü savunmuyorum sonuçta maçlara bayanda geliyor ama yenilen her golde yenilgide taraftarýn kendini dizlenmesini beklemek hayal olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Herkesin düþüncesi farklý tabii ama sabrýn sýnýrý yoktur...
    Malik bin Dinar

Yaþ
    39

Herkesin düþüncesi farklý tabii ama sabrýn sýnýrý yoktur...
    tþkler ama yine diyorum ki önce herkes görevini yapsýn sonra taraftardan görevini yapmasýný isteyebilirsiniz

Nereden
    Ýstanbul

Herkes kendine bu konuda çeki düzen verse biraz oto kontrol yapsa sinirlerine hakim olsa, þu tez canlýlýðýmýzý bir kenara koyabilsek. Enazýndan biraz olumlu yönde geliþme olacak.
    Bayanlar konusunda ise malesef onlarda az deðil. En son BJK maçýnda arkamdaki kýz babasý yanýnda dümdüz gidiyor valla ben utandým
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Yaþ
    39

Alýntý Emorfo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkes kendine bu konuda çeki düzen verse biraz oto kontrol yapsa sinirlerine hakim olsa, þu tez canlýlýðýmýzý bir kenara koyabilsek. Enazýndan biraz olumlu yönde geliþme olacak.
    Bayanlar konusunda ise malesef onlarda az deðil. En son BJK maçýnda arkamdaki kýz babasý yanýnda dümdüz gidiyor valla ben utandým
    Dogru diyorsun kimse küfür edilsin istemez ama insan dedigim gibi bir yerde patlýyor ya küfür edecek ya da kendini yýpratacak inþ. düzelir takýmda taraftarda rahat rahat küfürsüz maçýný izler

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

Alýntý FORZA61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    isyanýný kibarca mý ifade etsin böyle mantýklý þey olmaz küfür olmasýn derken önce þartlarý bir ele alalým
    iþte tepki verirken küfür etmemeyi mantýksýzlýk olarak algýlayan taraftarlar oldukça, tribünden küfür hiç bi zaman gitmeycektir, renkdaþým ''önce þartlarý ele alalým'' demiþ ama zaten þartlar iyi olduðu zaman küfür sorunu yok, yiðitlik þartlar ne olursa olsun küfüre baþvurmamak diye düþünüyorum ben...
    yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

"Ne yapsýn taraftar, bütün hafta bunalmýþ, maçlara deþarj olmaya geliyor"

diyen mantýðýn yerini

"Spor centilmenliktir, saðlýktýr, kardeþliktir, seyredeceðimiz maç þovdur eðlencedir"

fikri almadýðý sürece küfür stadyumdan kalkmaz
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Alýntý Emorfo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eee Farukçuðum, "Futbol erkek oyunudur" deyip duran sen deðil miydin? Onlar da racona uyuyorlar iþte...

Arkadaþlar, þaka bir yana küfürsüz bir tribün mümkündür. Bakýn batý ülkelerine, onlarýn günlük hayatlarýndaki küfür alýþkanlýklarý bizden az deðil, filmlerinde açýkça görülüyor. Fakat tribünde bu meselenin üstesinden pekala gelmiþler.

Konu Bülent Þirin tarafýndan (11.11.2006 Saat 11:31 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Ne yapsýn taraftar, bütün hafta bunalmýþ, maçlara deþarj olmaya geliyor"

diyen mantýðýn yerini

"Spor centilmenliktir, saðlýktýr, kardeþliktir, seyredeceðimiz maç þovdur eðlencedir"

fikri almadýðý sürece küfür stadyumdan kalkmaz
    Ýþte arkadaþ ne güzel yazmýþ (.)
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Kufur istemiyoruz, tamam. Ama cuvaldizi kendimize de batiralim.

Soruyorum: Genclerbirligi macinda 2-0 geriye dustugumuzde Genclerbirligi taraftarlari, ilk dakikalarda attigimiz slogana nazire yaparcasina "burasi Ankara, buradan cikis yok!" diye bagirdiginda kim "BIR AVUC I.NE OTUR YERINE" sloganini baslatti ve kimler katildi?

Mulkiye'den koyu Genclerli bir akademisyenin mactan sonra bana soyledigine bakin:

- Mac boyunca bir kufur dahi etmedik. Siz ilk firsatta bize "i.ne" diye bagirdiniz.

"Gururla" yayinlanan Taksim bulusmasinda Istanbul'un ortasinda, hangi grup tarafindan bilmiyorum, yapilan tezahurat: "TRABZONLU OLUNMAZ TRABZONLU DOGULUR; TRABZONLU OLMAYANLAR ...."

Kufurun kucugu buyugu yok. Ha futbolcunun anasina avradina soyuna sopuna kufretmissin ha karsi taraftara "i.ne" DEMIS ve DEDIRTMISSIN.

Simdi kufur etmeyelim cagrilarini okuyunca akilma uc kelime yanyana geldi:

Perhiz, lahana, tursu...
    Konu Kaya tarafýndan (11.11.2006 Saat 11:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    Çok yaþa Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý Erman Topçu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kufur istemiyoruz, tamam. Ama cuvaldizi kendimize de batiralim.

Soruyorum: Genclerbirligi macinda 2-0 geriye dustugumuzde Genclerbirligi taraftarlari, ilk dakikalarda attigimiz slogana nazire yaparcasina "burasi Ankara, buradan cikis yok!" diye bagirdiginda kim "BIR AVUC I.NE OTUR YERINE" sloganini baslatti ve kimler katildi?

Mulkiye'den koyu Genclerli bir akademisyenin mactan sonra bana soyledigine bakin:

- Mac boyunca bir kufur dahi etmedik. Siz ilk firsatta bize "i.ne" diye bagirdiniz.

"Gururla" yayinlanan Taksim bulusmasinda Istanbul'un ortasinda, hangi grup tarafindan bilmiyorum, yapilan tezahurat: "TRABZONLU OLUNMAZ TRABZONLU DOGULUR; TRABZONLU OLMAYANLAR ...."

Kufurun kucugu buyugu yok. Ha futbolcunun anasina avradina soyuna sopuna kufretmissin ha karsi taraftara "i.ne" DEMIS ve DEDIRTMISSIN.

Simdi kufur etmeyelim cagrilarini okuyunca akilma uc kelime yanyana geldi:

Perhiz, lahana, tursu...
    Biz de kendimizi sorguluyoruz zaten.
    Malik bin Dinar

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

hele þu Trabzonlu olunmaz Trabzonlu doðulur Trabzonlu olmaya... diye devam eden tezahürat bile denmez o þeyden NEFRET EDÝYORUM. bukadar çirkin biþey olamaz.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Biz de kendimizi sorguluyoruz zaten.
    Tersini iddia etmedim. Ayrica kendini sorgulama böyle oluyorsa kötü. Al sana iki tane cok bariz örnek verdim, hem de yakin zamandan.

Önce BMN olarak bizim küfretmememiz ve edeni desteklememiz lazim. Istanbul videolari yayinlandiginda hic birimizin, "diger millete xxx cocugu demek kotu olmus" ya da Gencler macindan sonra "i.ne diye bagirdik ama yakismadi" dedigini okumadim. Buna ben de dahilim.
    Çok yaþa Trabzonspor

Nereden
    Ýstanbul

Bir garip olmuþuz gerçekten. Neyin lahanasý neyin turþusu. Kimse ben hiç küfür etmedim demiyor zaten. Çok sinirlendiði anda hiç küfür etmeyende etmiþtir bi þeyler. Bu konuda en büyük sorun toplu küfür olayýdýr. Farzedelim ki hakem çok kötü bir maç yönetiyor, toplu olarak hakeme küfür etmek mi etkili yoksa hakemin yüzünü kýzartacak þekilde hatasýný yüzüne vuran tazahüratlar yapmak mý etkili. Biraz üretici olmak lazým.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Ya bir insan baþka birinin anasýna avradýna vs. nasýl küfür eder. Bu hangi erkekliðe hangi delikanlýlýða sýðar. Delikanlý kesiliyoruz tribünlerden.

Hayatým boyunca bir insanýn yüzüne karþý söyleyemediðimi asla arkasýndan söylemedim ve asla da söylememde.

Küfürsüz futbol seyretmek, eþimi coluðumu cocuðumu gönül rahatlýðýyla maçlara getirebilmek, ne kendi oyuncuma nede rakip oyuncuya küfür edilmesin istiyorum
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bir yerden baþlamak gerekir. inþallah burasý baþladýðýmýz yer olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)