Sayfa 3 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 368 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avni Aker'de, Kahvede, Meyhanede Küfür Eden Taraftar Ýstemiyoruz!..

caykarali_erdal
    Ziyaretçi

Evet arkadaslar kufur denince aklima yasadigim cok olaylar geliyor.
    gide bildigim maclarda yarisina aylece gitdim gidiyorum yanimda arkamizda onumuzdeki bazi kendini bilmez kisilerin kufur lerinde kulagimizi kapatmakda gec kaldigimiz oluyor kavgalar kufurler hic bir macda duymadigim gormedigim degil
    malesef bu sekil olaylari engellemekde elimizden bir sey gelmiyor kufur edene kardesim yapma dedin zaman ustune bir kac kisi cullaniyor .
    Taraftarin artik protesto etme yontemleri degismesi lazim futbolculara karsi yonetimlere karsi medyaya karsi uretkenligimi gostermemiz lazim bu konuda Taraftar sitelerinin kampanya baslatmasi vede kufur degilde tepkimizi nasil gosterecegimizi bildirmemiz lazim her hangi cesit organizeyle.

beyaz mendil / sirtini sahaya donerek / 61 inci dakkaya kadar hic bir tezahurat yapmayarak / stada 61 inci dakka dan sonra giris yapmak ve bunma benzer protestolar.

ama suda varki Ts li Taraftar grublarinin yaptiklari guzel olaylarda var mesaji anliyanlar var ise tabiki bizlerden seviye bekliyen yonetimler de seviyelimi acaba bunuda dusunmemiz lazim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

valla cok degisik duygular icinde kaldim yazilanlari okuyunca ..ne yazsam yalan olur o yuzden ben eniyisi hic karismayayim bu konuya tabiki kufur iyi bisey degil allah hepmizin dilinden zamanla uzak tutmayi nasip etsin

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

50 yaþýnda adam geliyo güya biþi biliyo gibi futbolcuya aðzýna geleni söylüyo.bu adamdan ne beklersin þimdi daha insanlýðý öðrenmemiþ.gerizekalý

böyle insanlarýn Trabzonsporla uzaktan yakýndan ilgisi olmaz bunlarý istemiyoruz

Nereden
    Ýstanbul

*maçlarý toplulukla izlediðimde küfür edenlerin çoðunlukta olduðunu görüyorum
    etmeyenlerinde onlara ayak uydurmalarý olasý biþey
    *bu konunun tamamen kiþinin yetiþtiði çevreyle ilgili bi konu olduðunu düþünüyorum yani sadece maçlarda küfür eden kiþilerin yoktur istisnalar hariç
    *öyle tipler varki adam sanki küfür etmek için gelmiþ galibiz herþey güzel golmü yedik biri hatamý yaptý bilinen bütün küfürler aðýzda bazen komik ifadelerde çýkmýyo deðil mesela adamýn biri futbolcunu birine sýður demiþti
    KÜFÜRE HAYIR KÜFÜRE HAYIR KÜFÜRE HAYIR KÜFÜRE HAYIR KÜFÜRE HAYIR

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

Alýntý karayamayman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kabul etsek de etmesek de "küfür" bir kendini ifade etme biçimidir.
    ben ''küfür kendini ifade edemeyen insanlarýn iþidir'' diye biliyodum ama...
    yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

since1967_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

aslýnda ankaradaki maçlarda taraftarýmýz küfür etmiyordu son iki yýldýr. hatta ilk maçtada etmedik ama gençler maçýnda özellikle jeffersonun yediði ikinci golden sonra ne anasý kaldý ne sülalesi valla ben bile kendimi kaybetmiþim neler dedik neler yaptýk fark edemedik. yani bir küfür hastalarý var onlarý kabul ediyorum ama birde aþýrý sevmenin ve kabullenememenin insan psikolojisine öyle bir etkisi varki yaptýklarýný ve söylediklerini bile hatýrlamýyorsun bazen. büyükçe bir grup küfür etmeye baþlýyor ve sende kapýlýp gidiyorsun. çok üzücü bir olay ama maalesef an meselesi. bencede küfür kesinlikle stadlarýmýzdan ve hayatýmýzdan çýkmalý diye düþünüyorum.
    ÞAMPÝYON OLMAN ÖNEMLÝ DEÐÝL. ÖNEMLÝ OLAN SENÝN BU HAKSIZ ARENADA VERDÝÐÝN ONURLU MÜCADELENDÝR.

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Verkac.org adresli sitede Selim Arda Üçer'in 12 Nisan 2006 tarihli aþaðýdaki yazýsýna rastladým. Güzel bir özet; ilginç argümanlar da içeriyor.

Tribünlerde Küfür Ýstemiyoruz Lan!

‘Ahlaka dair ne biliyorsam hepsini futbola borçluyum’
    Camus

Benim için tribün; yanýmda ister babam, ister eþim, ister bir aile büyüm olsun küfür edilebilen bir ortam olagelmiþtir. Elbette bundan kývanç duymuyorum ama küfürle ilgili ahkam keseceksem dürüst olmam gerekir. Kendimi bilerek gittiðim ilk maçta, yükselen küfürlü tezahürata eþlik edip etmeme konusunda iç çatýþma yaþarken, ‘bak burada küfür et ama dýþarýda duymayacaðým’ diyen babamdan aldýðým cesaretle –evet itiraf ediyorum- hemen her maçta küfür etmiþimdir. Bu nedenledir ki, aþaðýda yapýlan genel geçer tespitlerin ve eleþtirilerin hepsine bu yazýnýn yazarý da muhatap olmak zorundadýr.

Bu yazýda bahsi geçen küfür olayý ile tribünlerdeki þiddet ortamýnýn birbirinden baðýmsýz olduðunu vurgulamam gerekir. Þiddet, ‘þiddetle’ futbol sahalarýndan uzaklaþtýrýlmasý gereken bir olgu iken, küfürle bir tutulmamalýdýr, en azýndan bu yazýya malzeme olan küfürle. Küfürden kastýmýz elbette üçüncü þahýslarýn vukuatlý nüfus cüzdanlarýnda isimleri yazanlara, duyanlarýn yüzlerini kýzartacak sözler sarfetmek de deðildir. Bahsi geçen küfür, Can Yücel hadi bilemedin Ferhan Þensoy dozunda olup, kullanýlmadýðý zaman neredeyse içinde geçtiði cümleyi eksik býrakan niteliktekidir.

Bu yazýnýn amacý kesinlikle tribünlerde yer alan küfür olgusunun nasýl son bulacaðýna dair çözüm önerileri getirmek deðildir. Zaten emniyet güçlerinin, yöneticilerin, tribün liderlerinin çözüm bulamadýðý bir konuda yazarýn bu iþe giriþmesi, yersiz bir çabadan öteye geçmez.

Aslýnda stadyumlarýmýzda sýklýkla rastladýðýmýz küfür olayýný salt futbol sahalarýndaki boyutuyla irdelemek bizi sonuca götürmez. Öncelikle þunu kabul etmeliyiz; küfür, toplumumuzda yaþlý-genç, zengin-fakir, þehirli-taþralý, asker-sivil, öðrenci-öðretmen ayrýmý gözetmeden kendisine yer bulabilmektedir. Hatta dünya üzerinde bizim kadar kalýn bir argo sözlüðe sahip bir ulusun olmadýðýndan dem vuran yazýlar belleklerdedir. O kadar ki, küfürle mücadele yolunda veciz sözler tüketen kiþilerin bile günlük konulmalarýnda küfür varlýðýný sürdürmektedir. Belki de küfrü yok etmeye baþlamak için seçilen en yanlýþ mekandýr tribünler. Zira; yöneticilerin küfrü aratmayan demeçleri, basýnýn tüm karþýlaþma boyunca küfür eden taraftarý maç sonrasý ‘muhteþem’ diye nitelemesi ve onurlandýrmasý, futbolcularýn yayýncý kuruluþun saha kenarý mikrofonlarýna yansýyan küfürleþmeleri, soyunma odasý koridorlarýnda yankýlanan argo sözcükler ile yaratýlan futbol ortamýnda, tribündeki topluluðun küfür etmemesini beklemek polyanacýlýktan öteye gitmez. Küfür etmesi istenmeyen taraftarlarýn aile ocaðýndan, yetiþtikleri okullardan, askerlik dönemlerinden ve tüm sosyal çevrelerinden küfrü uzaklaþtýrmadan, stadyumlarda yaratýcýlýk sosuna bolca batýrýlan daha çok pop þarkýsý bir argo terimler yumaðýný andýracaktýr. Küfür nedeniyle kulüplere verilen onca cezaya, yapýlan binlerce anonsa, taþýnan yüzlerce pankarta raðmen küfrün tribünlerimizden temizlenememesinin baþ nedeni, kanýmca tüm sosyal yaþamýmýzda yer almasý, bir mizah unsuru olarak kullanýlmasý ve dahasý yadýrganmamasýdýr. Stadyuma gelene kadar saati belli olmayan otobüse küfür eden, trafikte küfür eden, kuyrukta önüne geçenlere küfür eden, polis aramasý esnasýnda el konulan bozuk paralara küfür eden, TV programlarýndan en çok argo sözcüklerle kahkaha atan bireylerden oluþan bu toplumda, insanlarýn yapýlan anonslar ya da kendisini etkilemeyen para cezalarý ile birer ‘aziz’e dönüþmesini beklemek ne derece gerçekçidir?

Taraftarlara yönelik yapýlan ve küfre karþý olan anonslarýn bile sözlü tacize uðradýðý bir ortamdan bahsediyoruz. Küfre verilen cezalarýn, edilen küfrün miktarýnýn belirlenmesi için dakika üzerinden spor programlarýnda tartýþýldýðý, verilen cezalar sonrasý yöneticilerin biz o kadar küfür etmedik diyebildikleri bu ortamda, toplu halde edilen küfürlerin maç stresi ile ortaya çýktýðýný söylemek de zor. Sahada yaþanýlanlarýn oluþturduðu stres küfrün gerçek nedeni olsaydý, insanlarýn çok daha sakin olmalarýný bekleyebileceðimiz internet ortamýndaki taraftar sitelerinde küfrün bini bir para olmazdý. Ya da þampiyonluk kupasý ile taraftarlarý ile bütünleþen futbolcular rakiplerine canlý yayýnda küfür etmezlerdi. Kiþileri, belki de maçtan saatler sonra, klavye baþýnda küfretmeye iten güdünün ne olduðu bulunmadan küfrün köküne kibrit suyu ekmek mümkün olamayacaktýr.

Kanýmca, korolar halinde edilen küfrün nedeni rakibe duyulan nefret de olamaz. Çünkü kendi yöneticisine, futbolcusuna, hatta hatta kale direðine bile aðýz dolusu baðýranlardan bahsediyoruz. Sýk sýk maça gidenlerdenseniz, tribünde ahalisinin yaratýcýlýðýndan hakemin formasýnýn renginin, rakibin dalaðýnýn, futbolcunun kullandýðý araba markasýnýn nasiplendiðine þahitlik etmiþsinizdir. Karþý tribündeki üst komþusuna, hemþehrisine, belki de yakýn akrabasýna düþünmeden küfür eden topluluðu harekete geçiren þeyin nefret olmadýðý aþikardýr.

Fenerbahçe ya da Galatasaray’ýn suskun tribünlerinden cýlýz da olsa yükselecek ve rakibi hedef alacak bir tezahüratýn, tüm statta yankýlanma süresi saniyelerle ölçülmekte, bu tezahüratlarý yayan koro sadece erkeklerden deðil kadýnlardan da oluþmaktadýr. Bu sebepledir ki ‘tribünlerde yer alan bayan sayýsý arttýkça küfür azalýr’ cümlesi ile kliþeleþmiþ ters orantýlý mantýk kendisine dayanak bulamamaktadýr. Zannediyor musunuz ki; ‘Yendik Mi Lan’ baþlýðýna karar veren editörler arasýnda hiç bayan yoktu? Ya da ‘O… Çocuklarý’ baþlýðýný atan gazetede hiç mi bayan muhabir çalýþmýyordu.

Kýssadan hisse: Futbol ortamýnýn aktörleri –yöneticiler, futbolcular, taraftarlar, basýn vd.- kendi kendini kandýrmak, kendisini temize çýkarmak adýna sahte kampanyalar ile gündem oluþturmasýnlar. Ýlla küfür yok edilmek isteniyorsa, önce aileyi, okulu, asker ocaðýný ve tüm sosyal yaþamý kapsayan bir kampanya baþlatmak daha zor ama daha gerçekçi olur. Bunun da zorluðu; toplumumuzun argoyu bir mizah aracý, günlük hayhuyu renklendiren ve daha çekilebilir kýlan bir imge olarak algýlamasýdýr.

Acý ama yadsýnamaz bir gerçeði kabul etmeliyiz; yüksek sesle küfür duymaya dayanamayan hiç kimse bu ülkede futbola temas etmemelidir. Rahatsýz olanlarý, açýlýþlarýnda profesörlerin sanatçýlarla dövüþtüðü sanat galerisi açýlýþlarý, baþbakanýmýzýn vatandaþ ile olan ‘lan’lý konuþmalarý ya da dünya barýþý için açýlan sergiye gelirken ellerindeki taþ ve sopalara küfrü katýk eden eylemciler yeterince tatmin eder.

http://www.verkac.org/?p=1227
    Çok yaþa Trabzonspor

Nereden
    Hakkari

Küfür kültürü aslýnda sadece taraftar profilinden oluþan gruplara has bir alt-kültür deðildir. Toplumumuzda da bu gibi durumlar artýk normal karþýlanmaya baþlamýþtýr; malesef ki, devlet kademesinden en küçük yönetim birimlerinin baþýnda ki þahýslara kadar indirgenebilecek bir vahamete sahip.

Stadlarda yapýlan toplu küfürler; çoban-koyun psikososyalliðinden baþka birþey deðildir. Tahsil yapmýþ olmasý veya cehaletten kaynaklanabilecek bir durum olmadýðý aþikar. Toplumun her kesiminden alýnan örneklemlerde daima küfür edildiðine dair saplantýlar mevcuttur. Taraftar profiliyle özdeþleþmiþ bir kalýp olmasý ise cabasý.

Bayanlarýn maçlara gidememesinin en önemli nedenlerinden biri de budur; gerçi istanbul takýmlarýnýn bayan gruplarýný istisna gösterebiliriz-küfür onlarda gelenek galiba-.

Küfüre karþý bir insaným ama küfür ediyorum; kiþilik çatýþmasý, bunun tek açýklamasýdýr. Kendine hakim olabilmek...

Hiç bir sporcu ve yahut hiç bir insan küfürü hakedemez. Kimsenin de küfür etmeye hakký yoktur..

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

küfür gerçekten de olmamasý gereken biþe ama ben dayanamýyorum küfürsüz yaþamaya küfür ettimmi rahatlamýþ hisediorum hele maçlarda bildiðim her türlü küfürü ediorum kaç kere küfürü býrakmaa çalýþtým ama malesef baþarýlý olamadým
    sigara yý býraktým ama küfürü hayýr

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý sweetrose Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Küfür kültürü aslýnda sadece taraftar profilinden oluþan gruplara has bir alt-kültür deðildir. Toplumumuzda da bu gibi durumlar artýk normal karþýlanmaya baþlamýþtýr; malesef ki, devlet kademesinden en küçük yönetim birimlerinin baþýnda ki þahýslara kadar indirgenebilecek bir vahamete sahip.

Stadlarda yapýlan toplu küfürler; çoban-koyun psikososyalliðinden baþka birþey deðildir. Tahsil yapmýþ olmasý veya cehaletten kaynaklanabilecek bir durum olmadýðý aþikar. Toplumun her kesiminden alýnan örneklemlerde daima küfür edildiðine dair saplantýlar mevcuttur. Taraftar profiliyle özdeþleþmiþ bir kalýp olmasý ise cabasý.

Bayanlarýn maçlara gidememesinin en önemli nedenlerinden biri de budur; gerçi istanbul takýmlarýnýn bayan gruplarýný istisna gösterebiliriz-küfür onlarda gelenek galiba-.

Küfüre karþý bir insaným ama küfür ediyorum; kiþilik çatýþmasý, bunun tek açýklamasýdýr. Kendine hakim olabilmek...

Hiç bir sporcu ve yahut hiç bir insan küfürü hakedemez. Kimsenin de küfür etmeye hakký yoktur..
    peki insanlarýn küfür hakký yoktur dedikodu yapma hakký varmýdýr bu futbolcu bilmem nasýldýr aleyhinde ilginç iddalar atmak dorumudur küfür yoksa deikoduda yoktur bizim insanlarýmýz dedikodunun alasýný yapmaktadýrlar hem kendi futbolcusu hemde rakip gutbolcu için dedikoduda geri kalmýþlýðýn bi simgesidir bence

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý husolee61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    peki insanlarýn küfür hakký yoktur dedikodu yapma hakký varmýdýr bu futbolcu bilmem nasýldýr aleyhinde ilginç iddalar atmak dorumudur küfür yoksa deikoduda yoktur bizim insanlarýmýz dedikodunun alasýný yapmaktadýrlar hem kendi futbolcusu hemde rakip gutbolcu için dedikoduda geri kalmýþlýðýn bi simgesidir bence
    neden konuyu farklý yerlere çekiyoruz? Birine Kötü demek diðerine iyi demek anlamýna gelmez ki. Küfrün yanlýþ olduðu ve takýmýmýza zarer verdiði konusunda hemfikiriz. Emorfo'nun da konuyu açarken yazdýðý gibi bunu engellemek için neler yapabiliriz bunu düþünelim
    Fanatik Pacci

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý Fanatik pacci Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    neden konuyu farklý yerlere çekiyoruz? Birine Kötü demek diðerine iyi demek anlamýna gelmez ki. Küfrün yanlýþ olduðu ve takýmýmýza zarer verdiði konusunda hemfikiriz. Emorfo'nun da konuyu açarken yazdýðý gibi bunu engellemek için neler yapabiliriz bunu düþünelim
    o knuyla ilgili görüþümü belirttim zaten küfür ün kötü olduunu belirttim üstte o msj var zate de alýntý yaptýým arkadaþýma sormak istedim deikodu hakkýndaki düþüncelerini sadece küfür deðil baþka þeyler de var tribünlerde die yanlýþ olan

Nereden
    Hakkari

Dediðinde haklýsýn; dedikodu malesef Oryantalizmin bir simgesi olarak doðu ülkelerinde ki insanlarýn karaterlerine iþlenmiþ bir acizlik. Biz yapmýyor muyuz; yapýyoruz malesef; ancak futbolcuyu eleþtirmek; dajha doðrusu eleþtirmek geliþmenin katalizörüdür..Unutmamak gerekir..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

o knuyla ilgili görüþümü belirttim zaten küfür ün kötü olduunu belirttim üstte o msj var zate de alýntý yaptýým arkadaþýma sormak istedim deikodu hakkýndaki düþüncelerini sadece küfür deðil baþka þeyler de var tribünlerde die yanlýþ olan
    konuya yazdýðýnýz mesajlarý okudum Sizden alýntý yapmama raðmen genelþ bir mesajdý benimki. Malesef stadda yaptýðýmýz birçok yanlýþ var ama sanýrým Küfür bunlar içinde en rahatsýz edici olaný. Bu baþlýkta da ona yoðunlaþýp bu yanlýþlarý düzeltmek için bir yerden baþlamak lazým
    Fanatik Pacci

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

eleþtirmek katalizördür buna sonuna kadar katýlýyorum ama sence taraftar eleþtirmei biliomu yoksa eleþtirmenin dýþýnda yýkma politikasýmýdýr taraftarýnki hüseyin e yapýlan lar eleþtir yi çoktan aþmýþtýr artýk
    eleþtir ye biþi de demiorum tribün deikodularla yýkýlýyor bazen küfürü aratan deikodular çýkýyor tribünden

Erdogdu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

ben kendimden biliyorum, agzim biraz bozuktur ama öyle anne baba kari kiz türünden küfür etmiyorum, kizdigim anlarda "allahin kazmasi,odunu..." türünden seyler söylüyorum. bu tabi bizim topculara gecerli. rakibe veya hakeme agir küfürler oluyor bazen, dogru yaptigiimi söylemiyorum ama o sinerle cikiyor birkere.
    yanimda veya etrafimda bi bayan oldumu söylemeye utaniyorum acikcasi. 4 biryanindan dakikalarca küfür ediliyorsa, insani etkiliyor maalesef ve sende basliyorsun. saygi duydugun amca sana örnek olmasi gerekiyorken adam basliyo sövmeye. küfür bitmez hele bizim insanimizda hic bitmez. aci ama gercek
    bayraklari bayrak yapan üstündeki kandir, toprak eger ugrunda ölen varsa vatandir!!!!

Nereden
    Hakkari

eleþtirmek katalizördür buna sonuna kadar katýlýyorum ama sence taraftar eleþtirmei biliomu yoksa eleþtirmenin dýþýnda yýkma politikasýmýdýr taraftarýnki hüseyin e yapýlan lar eleþtir yi çoktan aþmýþtýr artýk
    eleþtir ye biþi de demiorum tribün deikodularla yýkýlýyor bazen küfürü aratan deikodular çýkýyor tribünden
    Tabiki eleþtiri kiþiden kiþiye göreceli... Benim eleþtiri anlayýþým; yapýcý ve olumlu eleþtiridir. Yýkýcý eleþtirilerin altýnda art niyet aramak doðru mu bu sitede ? ona açýkcasý katýlamam.. Genelde yenilgilerden veya baþarýsýzlýklardan sonra bu sitede bazý arkadaþlarýmýz, üzüntülerinden dolayý, amacý aþan yazýlar yazabiliyor, bunlara tolerans göstermek iyi olur bence. Tabi sýnýrýn aþýlmamasý farklý. Hüseyin olayýna gelince; En çok eleþtirenlerden biri de benim; bir oyuncu asla ve ala Tribünlere konuþamaz; herkesin görevi var. Parasýný futbol oynuyor diye alýyor; Tribünlere laf atsýn diye deðil.

Küfür olayý sadece bizim taraftaraýmýzýn problemi deðil bence; bütün takýmlarýn tribünlerinde var problem ancak biz öncelikli olarak bu problemi çözüp örnek olmamýz bu taraftara yakýþan bir görev ve sorumluluk olur..

caykarali_erdal
    Ziyaretçi

Talking

Alýntý Erman Topçu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Verkac.org adresli sitede Selim Arda Üçer'in 12 Nisan 2006 tarihli aþaðýdaki yazýsýna rastladým. Güzel bir özet; ilginç argümanlar da içeriyor.

Tribünlerde Küfür Ýstemiyoruz Lan!
    Arkadaslar basliga bakin kim yazdi bunu okudugum gibi bu basligi gulmekden yerlerde surundum lan demek bence kufur ve saygisizlikdir.

karayamayman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

karayamayman 'kabul etsek de etmesek de 'küfür' bir kendini ifade etme þeklidir'.

Alýntý jakobieen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben ''küfür kendini ifade edemeyen insanlarýn iþidir'' diye biliyodum ama...
    '

Güzel bir yaklaþým ama katýlmýyorum ve 'küfür' gerçeðini deðiþtirmiyor.

o zaman þöyle diyelim 'kendini ifade edemeyen insanlarýn ifade þeklidir' ama sonuç olarak bir ifade biçimidir.

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Alýntý caykarali_erdal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaslar basliga bakin kim yazdi bunu okudugum gibi bu basligi gulmekden yerlerde surundum lan demek bence kufur ve saygisizlikdir.
    Abi, adam zaten yaziyi yazarken bu ironiyi ortaya koymak istemis. Yazinin basligina da 'lan' kelimesini bu amacla koymus. Bence cok naif ve guzel bir espiri.
    Çok yaþa Trabzonspor

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý karayamayman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    o zaman þöyle diyelim 'kendini ifade edemeyen insanlarýn ifade þeklidir' ama sonuç olarak bir ifade biçimidir.

Nereden
    Hakkari

Alýntý Erman Topçu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi, adam zaten yaziyi yazarken bu ironiyi ortaya koymak istemis. Yazinin basligina da 'lan' kelimesini bu amacla koymus. Bence cok naif ve guzel bir espiri.
    Doðru diyorsun; yazýda küfürün algýlama neticesini alteemek için yazýlmýþ bencede..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

ben tribünlerden bahsediorum zaten anlmadýn heralde bmn den deil bu küfürolayýný tribünler için konuþmuyormuyduk nerden bmn ye getirdin konuyu yaw

Kasým Hilal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Küfür bizim hayatýmýzda var ne yazýk ki..
    Bþr nevi adet haline geldi..
    Biz çoðu zaman bazý þeyleri överken bile küfür ederek övüyoruz ("þer..siz yapmýþ abi" gibi)..

Ama tabi ki maçlarda küfür edilmemesi lazým (bakýn onu hiç yapmadým)..

Bu biraz da örnek olma meselesi, otokontrol..

Ben mesela haddini aþkýn bir þekilde küfür eden biriyim (alýþknlýk)..
    Ama asla bugüne kadar benden yaþça küçük(akraným olmayan) birinin yanýnda kötü bir söz almadým aðzýma. Ya da babamýn yanýnda ya da büyüklerimin..
    Stadlarda da bayanlar ve çocuklar bulunuyor..
    Hiçbir þey için olmasa bile onlara kötü örnek olmamak için azðýmýzý tutmalýyýz..
    Ama bu gerçekten zor bir durum..

Ben bu dilimden çok çektim
    Dedim ki; "Ey dilim, seni dilim dilim edeyim"

Þair demiþ iþte..
    Zor iþ çene tutmak..
    Ýnþallah en kýsa zamanda muvaffak oluruz..
    Facebook

Sakin çocuk KHE

tonyali_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

arkadaþlar kendince trübün liderliði yapan arkadaþlar saha icinde takýmla ilgili ufak biþey ters gittiðinde baþlýyo cakýp cakýþtýrmaya ondan sonra baþlýyo küfüler, koltuk kýrmalar falanlar filanlar.Demek istediðim þu ki bizim aklý baþýnda
    liderlere ihtiyacýmýz var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)