Sayfa 2 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 368 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avni Aker'de, Kahvede, Meyhanede Küfür Eden Taraftar Ýstemiyoruz!..

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

Alýntý CAFER KILIÇSOY Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Küfürsüz futbol seyretmek, eþimi coluðumu cocuðumu gönül rahatlýðýyla maçlara getirebilmek, ne kendi oyuncuma nede rakip oyuncuya küfür edilmesin istiyorum
    bence maçlar eþinle çocuðunla gidebileceðin bi yer diil, inþallah ilerde gidebileceðin ortam oluþur diyeceðim ama bundanda hiç ama hiç umudum yok ne yazýk ki...
    yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

Nereden
    Hakkari

Aslýnda güzel bir baþlýk açýlmýþ; küfür olayý yýllardýr çözemediðimiz; toplumsal infial yaratan bir durum. Yýllardýr herkes çok iyi biliyor ki, bu takýmýn baþarýsýzlýðýnda bazý insanlar veya þahsi olarak bireyler küfüre baþvuruyorlar. Stress atýyorum; sinirlendim ve yahut da deðiþik kisveler altýnda bu yapýlmakta.

Biraz mantýklý düþünürsek; oyuncunun anasýna avradýna küfredilmesi doðrum mu? Biraz düþünsek, "empati" bence en iyi yol olurdu; kendimizi bir de futbolcunun yerine koyalým...

Küfür; biraz da yetiþme tarzýndan kaynaklanmakta bence...

salihismet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu ba$lik dogru ve yerinde bir ba$lik, ke$ke elimizden gelsede ba$ka carelerde üretebilsek. Fedarasyonun aldigi bir karar vardi, hala yürürlüktemi bilmiyorum, bir kac kez küfür edilirse puan silmeye kadar cezalar verilecekti. Sayin Ulusoyun kentisi, canli yayinda Atv ve kanal D nin sülalesine birden küfür etti. $imdi sayin Ulusoyun hanki puanlarini silelim, hicbir arti puani yokki.
    Her nekadar balik ba$tan koksada biz böyle seviyesizlikleri örnek almayalim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

herkesin bir sabrý var olayýna hiç girilmesin bence!!ben de taraftarým!!ben de maçý izlerken çýldýrýyorum!!ama bir kere olsun aðzýmdan küfür çýkmadý çýkmazda!!

þimdi kendimden yola çýktým kendimi örnekleyerek devam edeyim!!bugüne kadar ben ne maç izlerken ne baþka bir zaman 'küfür''diye tabir ettiðimiz sözcükleri kullanmýþ insan deðilim..ama öbür taraftan aðzýný açtýðý anda küfre baþlayan ve bunu normal gören insanlar var ki onlarýn tribünde ettiði küfürleri engellemek ne kadar mümkün bilemiyorum!!adam bunu zaten normal gçrüyor,yani bir arkadaþýmýn sözüyle ''virgül'' gibi kullanýo küfrü!!stadda veya baþka bir mekanda bunu ortadan kaldýrmak(bu gibi insanlar için söylüyorum) malesef ki hayal...adam hayatýna yerleþtirmiþ küfrü!çocuðnu severken de döverken de küfrediyor yani...

ama bir diðer portre de sinirlenince küfreden taraftar!!daha önce de söylemiþ arkadaþlarýmýz...kiþinin otokontrolünü yapmasý lazým..!iþ þahýsta biter..kendini dizginlemeyi bilmeli kiþi..''sabýr kalmadý küfrederim arkadaþ'' lafý bana çok manasýz geliyor..düþünüyorum ''ben de taraftarým bunu diyen de'' !!!

küfür ''yüz kýzartýcý'' dýr...hele hele bunun toplu halde kiþilere,kiþilerin bilumum akrabalarýna! yapýlmasý ayýbýn ötesinde!!!binlerce kiþi ayný anda küfrediyor!!!ayýp...

herkes görevini yapsýn elbet...taraftarýn görevi de takýmýný desteklemek yeri geldi mi tepkisini ''doðru'' þekilde vermektir!tepki küfürle olmaz!!bunun bilincine varmak gerek...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

bu baþlýk en çok ihtiyaç duyduðumuz birlik adýna harika bir baþlýk,kardeþime teþekkürler...

son günlerde belkide eskiþehir maçý sonrasý;yazýlan yazýlardan farkettiðim þu;herkesde müthiþ bir özeleþtiri baþladý...birlik mesajlarý aðýrlýklý..
    kurtuluþ reçeteside sabýr ve destek..
    baþka neyimiz var Trabzonspordan gayri...

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

hic sovmedim hic ama gece hafta 90+da yedigimiz golden sonra cok fena sovdum kahvede tak etmisti artik, 3 haftada ne galibiyet alabildik ne gol atabildik nede dogru durust pozisyona girebildik!!!
    Ýnsan ol evlat!

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

bireysel olarak küfrün önüne kimse geçemez.Toplu yapýlan küfrün önüne geçilebilir.Sahadaki rakipde olsa bir insan o insanlarýnda aileleri var.
    Özkan SÜMER

Berk Akçay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Bu baþlýk sadece biizm için geçerli degil tüm futbol takýmlarýnda ayný þeygeçerli gerçekten özen gösterilmesi geren bir konu ama malesef devam ediyor sanýrým bir çözümüde yok gibi duruyor...
    "Çalýþmadan, öðrenmeden, yorulmadan rahat yaþamanýn yollarýný aramayý alýþkanlýk haline getirmiþ milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

çözümü niye olmasýn berk. pes etme gerekirse koli bantý alalým sana
    þaka diyoruz ha
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

kivancpehlivan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Yaþ
    39

valla küfür artýk türkiye vatandaþý olan herkesi aðzýna yapýþmýþ bi durum normal bi olayý anlatýrken bile mutlaka aralara küfür ekleniyo,maçda bu daha çok artýyo maðlum ama küfür hiç bir þeyi çözmüyo,

"küfürsüz bir futbol hatta küfürsüz bir hayat istiyorum!!!"

geronimo_61
    Ziyaretçi

küfre karþý mesafeyi araþtýracak olursa eðer þu doðal sonuçla karþý karþýya kalýrýz:
    1- küfür etmek çok kötüdür.
    2- küfür edenleri sevmeyiz
    3- küfür etmem ettirmem....

ama baktýðýmýzda yanýbaþýmýzda hortlayan küfür kültüründen de dem vurmaktayýz. stada gelen ve özel bir potansiyle sahip olan küfürlü taraftardan tut. halý sahada yanlýþ pas atana küfür eden orta küfür oyuncusu. hayatýmýz küfür olmuþ. ne yazýk ki bu böyle. bir çözüm bulunacaksa insanlarýn kendi içlerinde bir çözüm bulmasý lazým kanýmca.

uzun zamandýr çok çok çok sinirlenmeme raðmen küfür kullanmadým. sýktým kendimi. sýktýmmm sýktýmmm. sanki küfür edersem herkes benden tiksinecekmiþ tek tek yanýmdan uzaklaþacakmýþ gibi düþündüm. düþünsenize o gözlerin üzerine çevriliþini. sonra..... ben mutluyum kendi adýma...

kýnama kültürünü nasýl baþlatacaðýz bilmiyorum...

bir trabzonluya, bir türke, bir müslümana yakýþtýramýyorum nihayetinde...

NOT: Sakarya maçýnda üzerimizden koltuklar geçerken dayanamadým küfür ettim. piþman mýyým. evet..... ksusura kalmayýnn.....

WERTHeR
    Ziyaretçi

Smile Çok Romantik Konuþuyorsunuz

O stadýn atmosferini yaþayýýpta küfür olmasýn diye yorumlar yapan arkadaþlarý sadece romantik buluyorum. Gerçekçi olacak olursak küfür býrakýn stadý tüm hayatýmýzda var. Etmiyorum diyen insanda yalan söyler. Bi
    zim merhabalaþmamýz bile küfürlü. Aslýnda küfürlerde haksýzda sayýlmayýz. Bu yönetim tam küfürlük bence. Hakedene hakkýný vermek lazým...

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bu nasýl mantýk. O zaman kendine edilen küfüre de ses çýkarmaman lazým öyle mi.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý WERTHeR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O stadýn atmosferini yaþayýýpta küfür olmasýn diye yorumlar yapan arkadaþlarý sadece romantik buluyorum. Gerçekçi olacak olursak küfür býrakýn stadý tüm hayatýmýzda var. Etmiyorum diyen insanda yalan söyler. Bi
    zim merhabalaþmamýz bile küfürlü. Aslýnda küfürlerde haksýzda sayýlmayýz. Bu yönetim tam küfürlük bence. Hakedene hakkýný vermek lazým...

iyi ben yalancýnýn en büyüðüyüm o zaman!!!

yapmayýn Allah aþkýna!!hayatýmýzda varmýþ!!ben hayatýma sokmak istemiyorum küfrü!!merhabalaþmalarým da gayet modern ve terbiye sýnýrlarý içerisindedir!!

bu zihniyet tabiiki tribünden küfürü kaldýrmaya engel olur!!romantizm olarak görmeye devam edin sizler...

hakedene hakettiðini vermek lazým evet!!!bence hep bir aðýzdan ''utanmadan'' küfreden taraftarlar da çok þey hakediyor!!!

saygýlar...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Basit bir soru "Takýmýnýzýn oyuncusu hatalý bir hareket sonucu topu kaptýrýyor. Hatalý oyuncuya küfür ediyor muyuz?"

Bu soruya "HAYIR" dediðimiz ve uyguladýðýmýz gün küfür azalma eðiliminde olacaktýr...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakýroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Çok anlamlý bir baþlýk, umutsuz olsam da inþallah biraz olsun yararý olur diyorum.
    Burada özeleþtiri yapýlmasý çok güzel ama bunu icraata dökmek çok daha önemli ve zor. Sanýrým küfürle hiçbirþey elde edilemeyeceðini herkes çok iyi biliyor, biliyor da küfretmekten de vazgeçmiyor. Bu tür olaylar nedeniyle ilk maçýma Üniversitede gidebilen biri olarak küfre özellikle de stadlardaki küfre ne kadar kýzdýðýmý anlatamam. Býrakýn kýzlarý, tanýdýðým bir çok kiþi oðullarýnýn maça gitmesine dahi izin vermiyor. Bir düþünelim, Trabzonspor'la yatýp Trabzonspor'la kalkýyoruz. En küçük bir geliþme var mý? diye Gün boyunca tüm tv kanallarýndaki spor haberlerini tek tek seyrediyor, spor
    gazeteleri okuyoruz. Spor sitelerine bakýp, taraftar forumlarýnda bu sevgiyi paylaþmaya çalýþýyoruz. Maç öncesi heyecandan, sonrasýnda ise ya sevinç yada üzüntüden uyuyamýyoruz. Belki hayatýmýzda en çok bu konu yüzünden gözyaþý döküyoruz...... Ama takýmýmýzýn maçýna gidip o coþkuyu yaþayamýyoruz! Neden? Çünkü birileri deþarj olmak yada sinirini atmak için yanlýþ davranýþlarda bulunacak. Deðer mi? Ailenizle birlikte sokakta yürürken birilerinin küfrettiðini düþünün, onlar hakkýnda ne düþünüyorsunuz? Bu küfürleri stadda yapmamýz bizi ne haklý kýlar ne de onlardan farklý. Hiç birþey bunun bahanesi olamaz.
    Küfrün ayýbýný, günahýný geçtik hepimizin ortak duygusu olan Trabzonspor'umuza da zarar veriyor. Bugüne kadar ettiðimiz hangi küfür iþe yaradý? Emre belözoðlu'nu, Hasan Þaþ'ý... ve Avni Aker'de kendilerine edilen küfürlerden sonra nasýl daha da hýrslý oynayýp o küfürleri aðzýmýza týktýklarýný hatýrlýyorum. Neredeyse her hafta bu olaylar yüzünden kulübümüzün aldýðý para cezalarý belki de maç biletine verdiðimiz(!) paradan, Ts club alýþveriþlerimizle takýmýmýza yaptýðýmýz katkýdan daha fazla. Burada çok kez Trabzonspor sevgimizden, bunun hiçbirþeye benzemediðinden bahsediyoruz da bunu bir türlü gösteremiyoruz. Koca Trabzonspor'umuz için bir aðýz alýþkanlýðýndan da vazgeçemeyecek miyiz?

Durum o kadar vahimleþmiþ ki sanki küfretmeyenler ayýplanýr hale geldi. Bunu en çok tetikleyen de sessiz kalmak olsa gerek. Madem böyle bir baþlýk açýldý ve mesajlarýn çoðu da küfrün yanlýþ olduðunu vurguluyor. O zaman þuandan itibaren bulunduðumuz yerde, konumuz nedeniyle de özellikle Avni Aker'de kiþisel olarak küfreden birine tepki verelim destek beklediðimizden de fazla olacak. Emin olun bu durumdan rahatsýz olup susan çok insan var. Toplu küfürlere katýlmayalým. Burada yazmaktan daha önemli olan Artýk küfretmemeye, küfrettirmemeye karar vermek ve bunu uygulamak.
    Ne kadar kýzarsam kýzayým hep bir aðýzdan hakeme edilen küfre tempo dahi tutmayan biriyim ve bundan gurur duyuyorum.
    Emorfo'un da yazdýðý gibi malesef birçok erkekten çok daha fazla küfreden bayanlar da var. Ben buna bayan yada erkek diye bakmýyorum. sweetrose'un söylediði gibi kiþinin yetiþme tarzýyla da alakalý.

Uygulanýr mý? bilmiyorum ama forumla ilgili olarak da bir öneride bulunayým.
    Küfrü önlemek ve bu nedenle alýnan cezalarýn azalmasý için filtre sistemi uygulanýyor ve edilen küfürler "....." þeklinde görünüyor.
    Küfrün "...." olarak görünmesi bana hatta eminim sizlere de hiç birþey ifade etmiyor. Çünkü o noktalarýn ne anlama geldiðini hepimiz çok iyi biliyoruz.
    Cümle içinde açýk açýk yazýlmasa da orada ne yazýldýðýný biliyoruz. O zaman bunun açýk açýk yada "." olarak yazýlmasý neyi deðiþtirir?
    Bir de küfürlerini filtreden kurtarmak için kelimenin herhangi bir yerine ".", "_" vb. iþaretler koyup küfrünü açýk açýk yazma çabasýnda olanlar var.
    Þu sinirle kendilerini kontrol edemeyip yazdýklarý yazýda ille de küfrünü açýkça yazmak için gösterdikleri çabayý en azýndan forumda küfretmemek için gösteremezler mi?
    Ben filtreye takýlsa dahi küfredenlere ceza verilmesini öneriyorum. Filtreye muhalefet edip ýsrarla küfür yazanlara ise daha aðýr bir ceza verilmeli.
    Konu A.Hilal Çakýroðlu tarafýndan (11.11.2006 Saat 15:58 ) deðiþtirilmiþtir.
    Fanatik Pacci

61viya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Anlamadýðým,bu arkadaþlarýn küfrettiði þey,sevdiði birþey..Hoþ seviyorum diyip küfretmenin neresi sevmek bilmiyorum..Bu arkadaþlaýn yasevgilerinde bir problem var,yadavranýþlarýnda....Sanýrým melese ikinci de..Takýma emek verenler de insan,üstelik ekmeklerini oradan kazanan insanlar...Ana avrat dümdüz giderken sormak lazým,"sna dense hoþuna gider mi" diye?
    Kimse biz sevgimizin karþýlýðý bu mücadele olmamalý diye küfrediyoruz,hýrsýmýzdan,sevgimizden küfrediyoruz diye nutuk çekmesin!

Baþlýk hazýr buradaaçýlmýþken,biz daha bunu bmn de halledemiyoruz ki,satddakahvede halledelim..

Baþlýðý açan arkadaþa teþekkürlerimi iletirim,yapýcý yorum yapan herkese de...Alakasýz olacak belki ama "yaradaný severim yaradandan ötürü" diye bir lafvardýr...Aklýma geldi nedense...Belki de,hiç olmazsa bu sebepten küfürü öneleyebiliriz diye...
    "Orada birisi farklý yürüyordur."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Küfür, yani kötü söz gayet normal birþeydir. 'Nasýl normal ya' falan demeyin normal dir iþte. Asýl mesele toplu halde edilen küfürler. Toplu halde edilen küfür eleþtirilmeli.
    Küfür gayet doðal bir tepkidir. Ýnsan olan küfür eder, etmiþtir ve edecekdir.
    Maçlarda toplu halde söylenen küfürü engellemeliyiz. Ali, Veli küfür etti diye Kulübler ceza almýyor!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý bordobluex Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Küfür, yani kötü söz gayet normal birþeydir. 'Nasýl normal ya' falan demeyin normal dir iþte. Asýl mesele toplu halde edilen küfürler. Toplu halde edilen küfür eleþtirilmeli.
    Küfür gayet doðal bir tepkidir. Ýnsan olan küfür eder, etmiþtir ve edecekdir.
    Maçlarda toplu halde söylenen küfürü engellemeliyiz. Ali, Veli küfür etti diye Kulübler ceza almýyor!
    þaþkýnlýkla okudum Aslýnda yazýlacak çokþey var ama bu yalnýzca tartýþmaya neden olur özellikle koyulaþtýrdýðým cümle çok ilginç
    Konu A.Hilal Çakýroðlu tarafýndan (11.11.2006 Saat 15:32 ) deðiþtirilmiþtir.
    Fanatik Pacci

karayamayman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    47

Kabul etsek de etmesek de "küfür" bir kendini ifade etme biçimidir.

Diðer dillerle mukayese edildiðinde Türkçe'nin küfür konusunda bir zenginliði bulunduðu da benim kiþisel bir gözlemimdir. Balkan milletlerinin çoðu baþta Sýrplar, Bulgarlar ve Yunanlýlar olmak üzere bizim temel küfürlerimizi hala kullanýrlar.

Doðrudur ya da yanlýþtýr tartýþmasýna girmiyorum ama küfür bir gerçektir, insan tabiatýnýn ve günlük hayatýn bir parçasýdýr.

Rahatsýz olsak da, üzülsek de, karþý çýksak da baþta stadyumlar olmak üzere varlýðýný devam ettirecektir.

Ama benim þahsi görüþüm stadyumlardaki toplu küfürün daha rahatsýz edici, insanlarýn anlýk tepkilerini dile getirmek için kullandýklarý bireysel küfürlerin ise bazen çok yaratýcý ve etkileyici olduðudur.
    Konu karayamayman tarafýndan (11.11.2006 Saat 15:56 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

ben insan deðilim demekki...!!

doðru biz insan deðiliz Trabzonsporluyuz!hatýrlatma için saolun...Hay Allahým...!!

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Tamamen topluluk psikolojisiyle ilgili bir durum.Biraraya gelmiþ yüzlerce,binlerce insan karþýsýndaki topluluða veya bazen tek bir kiþiye,(normal þartlarda kesinlikle yapamayacaðý þekilde) galiz küfürler savuruyor.Sebep?Ya deplasmana gelmiþtir senin evine,ya futbolcu topu iyi kullanamamýþtýr vesaire.
    Tepkimizi belirtmenin tek yolu küfretmekse aynen devam.Maçlarda iki lay lay çeker sonra paþalar gibi küfrümüzü eder rahatlarýz(!)
    Bmn de küfüre izin verilmemesi bir baþlangýç,neden olmasýn...

Bu satýrlarýn sahibi sütten çýkmýþ ak kaþýk mýdýr?-Hayýr
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Ýnsan olan küfür eder'i, konuþa bilen her canlý olarak deðiþtirelim. Ne deðiþti?
    Galiba daha esetetik oldu. Toplu halde edilen küfürler için tepkimizi yükseltelim.

61viya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý eys_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bu satýrlarýn sahibi sütten çýkmýþ ak kaþýk mýdýr?-Hayýr
    Çok güzel ya E bu da birþey di mi..Herkes bi kendine batýrsa þu iðneyi,olacak bu iþ ya...

Ha bi de önemliolnan toplu halde küfürleri önlemekmiþ...Kiþi tek baþýna küfür etmeyi hobi haline getridiyse,ve bu özelliklere sahip kitle yanyana gelirse,kim nasýl öneleyecek bu iþi???

Ýnsan düzelmeden toplum düzelmez arkadaþým!!!!!
    "Orada birisi farklý yürüyordur."

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

evet herkes iðneyi kendine batýrmalý batýrmasýna da sadece burda hak verip uygulamada desteklememek olmaz Esasýnda burada küfretmeyi neredeyse çok güzel bir ayrýcalýkmýþ gibi savunanlarý görünce sadece "küfür yanlýþtýr, engellemeliyiz" denmesinin bile büyük aþama olduðunu düþünüyorum.
    Fanatik Pacci

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)