Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu þehirle ödeþmeye geldim - Kadir Has

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Standart Bu þehirle ödeþmeye geldim - Kadir Has

Hem memleketi olan Kayseri'ye, hem ekmeðini yediði Ýstanbul'a, hem de ülkesine türlü defalar cömertliði ile elinde olaný veren Kadir Has, bunca hayýrseverliðin ardýndan bakýn ne diyor:

"ben bu þehirle ödeþmeye geldim" tevazunun da bu kadarý....

Ýnternnet arayýnca kolaylýkla ulaþacaðýnýz biyografisini buraya ekledim.

--------------------------------------------------------
    KADÝR HAS

1921 Yýlýnda Nuri-Zekiye HASOÐLU'nun evladý olarak Kayseri'de doðdu. 1942 yýlýnda Boðaziçi Lisesi'nden mezun oldu. Kayseri'nin tanýnmýþ ailesi ve eþrafýndan olan Mehmet-Þehime Germirli'nin kýzý Rezan Hasoðlu ile 1942 yýlýnda evlendi. Babasý Nuri HASOÐLU, yorulma bilmez çalýþkanlýðý, azmi ve dirayeti ile, Adana'da yoktan baþlayýp kurduðu birçok fabrika ve ticari kuruluþlarla Ülkenin sayýlý zenginleri ve AKBANK'ýn kurucularý arasýnda yer aldý.

Baþta otomotiv sanayine yönelik iþler olmak üzere, dürüstlüðü, azmi ve güvenilir kiþiliði ile, Ýstanbul'da yine sayýlý ve varlýklý iþ adamlarý arasýnda yer aldý. Mercedes Otobüs ve Kamyon Fabrikasý'ný kurdu ve bu kuruluþun uzun yýllar Yönetim Kurulu Baþkanlýðý ve üyeliði görevini yürüttü. Ülkemizde ilk olarak Coca-Cola Fabrikasýný kurdu. Koç ailesi ile Bursa'da "Karsan" adýyla Peugeot marka Minibüs fabrikasýnýn ortaklarý arasýnda yer aldý. Fransýzlarýn meþhur Michelin Lastikleri'nin Türkiye distrübütörlüðünü üstlendi. Ayrýca, benzeri çeþitli ticari kuruluþlarý gerçekleþtirdi. Kadir HASOÐLU, Sabancý Ailesi'nden sonra Akbank'ýn en büyük kurucu hissesine sahiptir. Kadir HASOÐLU, dirayetli yönetimi sayesinde kurduðu ve geliþtirdiði ticari kuruluþlarýn hepsinde, hiçbir ihtilafa düþmeden büyük bir baþarý saðladý ve her iþten alnýnýn aký ile çýktý. Kadir HASOÐLU'na, eðitime ve öðretime verdiði önemli katkýlarla, gelecek nesillerin en iyi þart ve ortamlarda yetiþmesi için gösterdiði çaba ve gayretlerden dolayý, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosunca 16 Nisan 1998 tarihli toplantýsýnda alýnan kararla 1 Haziran 1998 tarihinde Eðitim Fakültesi Eðitim Bilimleri Bölümü Eðitim Yönetimi-Planlamasý ve Ekonomisi alanýnda Onursal Doktora Payesi, ayrýca Marmara Üniversitesi Senatosunca 8 Temmuz 1997 tarihli toplantýsýnda alýnan kararla 30 Haziran 1998 tarihinde Atatürk Eðitim Fakültesinin Türk Eðitimine yaptýðý maddi ve manevi katkýlardan dolayý kendisine Fahri Doktorluk Payesi verilmiþtir. Kadir HASOÐLU ve Rezan HASOÐLU, 1991 yýlýnda kurduklarý "Türk Eðitimine Özgü Kadir HAS Vakfý-HASVAK" ile baþta eðitim ve saðlýk olmak üzere, Ülke kalkýnmasýna yönelik çok önemli hayýr iþlerine yöneldikleri gibi ayrýca, vasiyetleri gereði tüm servetlerini adý geçen vakfa baðýþladýlar. Diðer bir deyimle, ülkesinden kazandýklarýný yine Ülkesine vermenin en büyük onur ve vefa borcu olduðuna inanmaktadýrlar. Kendi adý ile kurulmuþ bulunan Üniversitesinin eðitimine baþlayýp geliþmesini görmek en büyük tutkusudur.
    ------------------------------------------------------

Peki bizim þehrimizle, yani Trabzonla, onun nimetleriyle ve en önemli nimeti olan Trabzonsporla ödeþmeye gelen yok mu? Almadan vermeye, hatta hatta aldýklarýnýn karþýlýðýný vermeye gelen yok mu?

Kadir Has kötü örnek oluyor alýp alýp vermeyenlere.

Seneye 29 Ekim'de açýlmasý planlanan stadyumlarý ve kongre ve spor kompleksleriyle, yýllardýr sahalarda bileðimizi bükemeyen Kayseri'ye yeni tesisleri ve stadyumu hayýrlý olsun. Kayserililer yeni kongre ve spor komplekslerine onun adýný verdiler.

Türk Mimarlarýyla gerçekleþtirilen tasarýmý ve 33 000 kiþilik kapasitesiyle bizi imrendirecek bir stad daha geliyor Türkiye'ye. Hayýrlý olsun, güle güle kullansýnlar.

E hadi, yok mu bizim þehrimizle ödeþmeye gelen...
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Ne olurdu su adam bizim orali olsaydi???????????
    Teþekkürler ADMIN!!!

surmene_li - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    44

birileri bu davranýþý örnek alýr gerekeni yapar umarým

TSunami - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

aman kimse bu þehirle ödeþmeye gelmesin.
    benim 6 þampiyonlukta payým var, ben þu kadar gol attým, ben cebimden þu kadar para verdim, ben þu futbolcuyu aldým diye ödeþmeye gelirler ancak.
    :::TS:::

Vegas
    Ziyaretçi

Allah'tan planlarimda degisiklik olmasa gelecegim Trabzon ile odesmeye sabredin biraz. Ne diyor imzanin birisinde; beklenen gun gelecekse cekilen cile mukaddestir

altancakular
    Ziyaretçi

Hakan Kulaçoðlu abimiz güzel yazmýþtý bi yazýsýnda.

Beni bu ülkenin sokaklarýnda baþý dik yürüten Trabzonlu kimliðime borçlu doðdum. Onun için ömrüm yettiðince Trabzon için çalýþýp O na olan borcumu ödeyeceðim" diye

ne güzel ifade ediyor. iþte borcunu ödeyecek adam hiç biþi yapmazsa bunu söyler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alkýþý hakediyorlar...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    Hakkari

Trabzonlu kimliðiz ile dik yürüyebildiðimiz sokaklarda artýk eski çoþku yok. Bize bu çoþkularý yaþatanlar ya unutuldular ya da bu halimize bakýp utanýyorlar; aslýnda utanmasý gerekenler kimler düþünün? Þimdi yine içim daralacak daha fazla yazmak istemiyorum sadece son cümle; Trabzonlu olduðu için devletten bir çok ihale koparýp; kazandýðý paralar ile Trabzona bile uðramayanlara yazýklar olsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

Alýntý OFFLU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ne olurdu su adam bizim orali olsaydi???????????

olacagý yardýmý yapmazdý.býrak stadý kurus vermezd i.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)