Hesaplipazar
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bu ehirle demeye geldim - Kadir Has

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    48

Standart Bu ehirle demeye geldim - Kadir Has

Hem memleketi olan Kayseri'ye, hem ekmeini yedii stanbul'a, hem de lkesine trl defalar cmertlii ile elinde olan veren Kadir Has, bunca hayrseverliin ardndan bakn ne diyor:

"ben bu ehirle demeye geldim" tevazunun da bu kadar....

nternnet araynca kolaylkla ulaacanz biyografisini buraya ekledim.

--------------------------------------------------------
    KADR HAS

1921 Ylnda Nuri-Zekiye HASOLU'nun evlad olarak Kayseri'de dodu. 1942 ylnda Boazii Lisesi'nden mezun oldu. Kayseri'nin tannm ailesi ve erafndan olan Mehmet-ehime Germirli'nin kz Rezan Hasolu ile 1942 ylnda evlendi. Babas Nuri HASOLU, yorulma bilmez alkanl, azmi ve dirayeti ile, Adana'da yoktan balayp kurduu birok fabrika ve ticari kurulularla lkenin sayl zenginleri ve AKBANK'n kurucular arasnda yer ald.

Bata otomotiv sanayine ynelik iler olmak zere, drstl, azmi ve gvenilir kiilii ile, stanbul'da yine sayl ve varlkl i adamlar arasnda yer ald. Mercedes Otobs ve Kamyon Fabrikas'n kurdu ve bu kuruluun uzun yllar Ynetim Kurulu Bakanl ve yelii grevini yrtt. lkemizde ilk olarak Coca-Cola Fabrikasn kurdu. Ko ailesi ile Bursa'da "Karsan" adyla Peugeot marka Minibs fabrikasnn ortaklar arasnda yer ald. Franszlarn mehur Michelin Lastikleri'nin Trkiye distrbtrln stlendi. Ayrca, benzeri eitli ticari kurulular gerekletirdi. Kadir HASOLU, Sabanc Ailesi'nden sonra Akbank'n en byk kurucu hissesine sahiptir. Kadir HASOLU, dirayetli ynetimi sayesinde kurduu ve gelitirdii ticari kurulularn hepsinde, hibir ihtilafa dmeden byk bir baar salad ve her iten alnnn ak ile kt. Kadir HASOLU'na, eitime ve retime verdii nemli katklarla, gelecek nesillerin en iyi art ve ortamlarda yetimesi iin gsterdii aba ve gayretlerden dolay, anakkale Onsekiz Mart niversitesi Senatosunca 16 Nisan 1998 tarihli toplantsnda alnan kararla 1 Haziran 1998 tarihinde Eitim Fakltesi Eitim Bilimleri Blm Eitim Ynetimi-Planlamas ve Ekonomisi alannda Onursal Doktora Payesi, ayrca Marmara niversitesi Senatosunca 8 Temmuz 1997 tarihli toplantsnda alnan kararla 30 Haziran 1998 tarihinde Atatrk Eitim Fakltesinin Trk Eitimine yapt maddi ve manevi katklardan dolay kendisine Fahri Doktorluk Payesi verilmitir. Kadir HASOLU ve Rezan HASOLU, 1991 ylnda kurduklar "Trk Eitimine zg Kadir HAS Vakf-HASVAK" ile bata eitim ve salk olmak zere, lke kalknmasna ynelik ok nemli hayr ilerine yneldikleri gibi ayrca, vasiyetleri gerei tm servetlerini ad geen vakfa baladlar. Dier bir deyimle, lkesinden kazandklarn yine lkesine vermenin en byk onur ve vefa borcu olduuna inanmaktadrlar. Kendi ad ile kurulmu bulunan niversitesinin eitimine balayp gelimesini grmek en byk tutkusudur.
    ------------------------------------------------------

Peki bizim ehrimizle, yani Trabzonla, onun nimetleriyle ve en nemli nimeti olan Trabzonsporla demeye gelen yok mu? Almadan vermeye, hatta hatta aldklarnn karln vermeye gelen yok mu?

Kadir Has kt rnek oluyor alp alp vermeyenlere.

Seneye 29 Ekim'de almas planlanan stadyumlar ve kongre ve spor kompleksleriyle, yllardr sahalarda bileimizi bkemeyen Kayseri'ye yeni tesisleri ve stadyumu hayrl olsun. Kayserililer yeni kongre ve spor komplekslerine onun adn verdiler.

Trk Mimarlaryla gerekletirilen tasarm ve 33 000 kiilik kapasitesiyle bizi imrendirecek bir stad daha geliyor Trkiye'ye. Hayrl olsun, gle gle kullansnlar.

E hadi, yok mu bizim ehrimizle demeye gelen...
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

Trabzonspor Kongre yesi

OFLU - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Ne olurdu su adam bizim orali olsaydi???????????
    Teekkrler ADMIN!!!

surmene_li - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.11.2006
    Nereden
    Belika
    Ya
    41

birileri bu davran rnek alr gerekeni yapar umarm

TSunami - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

aman kimse bu ehirle demeye gelmesin.
    benim 6 ampiyonlukta paym var, ben u kadar gol attm, ben cebimden u kadar para verdim, ben u futbolcuyu aldm diye demeye gelirler ancak.
    :::TS:::

Vegas
    Ziyareti

Allah'tan planlarimda degisiklik olmasa gelecegim Trabzon ile odesmeye sabredin biraz. Ne diyor imzanin birisinde; beklenen gun gelecekse cekilen cile mukaddestir

altancakular
    Ziyareti

Hakan Kulaolu abimiz gzel yazmt bi yazsnda.

Beni bu lkenin sokaklarnda ba dik yrten Trabzonlu kimliime borlu dodum. Onun iin mrm yettiince Trabzon iin alp O na olan borcumu deyeceim" diye

ne gzel ifade ediyor. ite borcunu deyecek adam hi bii yapmazsa bunu syler

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    38

Alk hakediyorlar...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Trabzonlu kimliiz ile dik yryebildiimiz sokaklarda artk eski oku yok. Bize bu okular yaatanlar ya unutuldular ya da bu halimize bakp utanyorlar; aslnda utanmas gerekenler kimler dnn? imdi yine iim daralacak daha fazla yazmak istemiyorum sadece son cmle; Trabzonlu olduu iin devletten bir ok ihale koparp; kazand paralar ile Trabzona bile uramayanlara yazklar olsun...

Trabzonspor Kongre yesi
    Grkan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2004
    Nereden
    Samsun
    Ya
    43

Alnt OFFLU Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ne olurdu su adam bizim orali olsaydi???????????

olacag yardm yapmazd.brak stad kurus vermezd i.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)