Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6
Toplam 148 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 148 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: EuroCup 1.Hafta | Trabzonspor Medical Park 74-71 Aris Thessaloniki | Maç sonucu...

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kutlu olsun.

Ilk mac heyecanini, takim kimyasi gibi soyut etkenleri geciyorum. Markovic'in tercihleri once maci zora soktu, ardindan maci kazandirdi.

Atletik uzun filan degil bu takimin sorunu. Sorun, basbayagi kisa rotasyonu.

Sen Hakan - Ibrahim'e donuyorsun 7-8 fark ondeyken... Uc dort dakikada fark eriyor. Bu ikiliyi bu seviyelerde yanyana, ustelik macin en kritik aninda kullanmak bir nevi intihardi.

Acilen Hakan ve Ibrahim'in sure ve gorevleri netlesmeli. Djo ve Hardy'nin ayni anda benche gelmesi uretememek demek. Zaten elinde saf pg yok...

Genc uzunlarin azmine ayri parantez acmak lazim. Aferin... Gerci Berkay ikinci yari kenarda unutuldu.

Tebrikler.
    Oguz velickovic 3 numara rotasyonunda kullanilamaz mi?

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sanırım en iyisi basketbolu takip etmek.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Maçı unuttuk iyi mi? Halbuki kaç gündür bu maçı bekliyordum. Neyse ki kazanmışız , Avrupalı olduk artık. Takımı tebrik ediyorum ve devamını diliyorum. Hafta sonu çok ağır bir yenilgi den çıkıp böyle bir maçı kazanmak zor iş.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oguz velickovic 3 numara rotasyonunda kullanilamaz mi?
    Cok zor. Oyunun iki tarafinda da kosmasi gerek SF oynarken.

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ufuk Turgut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal olsun takımımıza.ozet seyredebılecegımız lınk varmı ? isten yenı dondum eve
    LigTv'nin sitesine konulmuş özet

Tayfun Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

gayse de Eurocup ta dimi milliyet internet sayfasında maçla ilgili haber var bizden her zaman ki gibi bi haberler

Harun CAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bugün o yağmurda 65 km yol yapıp geldim... Neyseki yendik de moralim bozulmadı.

Basketbolu uzun yıllardır seyrederim ama çok teknik olarak irdelemem ancak bizim takımda bence ciddi sorunlar var.

Top çevirme işi çok yavaş oluyo ve oyun kitleniyo ve mecburen zorlama atışlara kalıyoruz.

Top çevirmeyi yapamayıp boştaki adamı bulamadığımız için de rakibi dış şutla tehdit edemiyoruz ve rakip pota altını da kapattı mı resmen kısır döngüye griyoruz.

Bence bizim yerlilerin içinde en az 2 tanesi maça direk etki eden isimler olmalı ama malesef geçen seneki gibi bu sene de yerliler çok etkisiz.

Bir de bu Kulig'in ne özeliği var anlamadım, yani ne nuamrası varki aldık bu takıma koyduk ? Maçı tek başına mahvedecekti nerdeyse...

*** Son sözüm de yeri geliyo 5000 kişinin toplandığı salonda içeride doğru dürüst büfe kafetarya tarzı bişey yok.. İşletmecilik anlayışı sıfır. Bir de salonda dışarı çıkınca ortalık zifiri karanlık, hiç aydınlatma olmazmı yahu gerçekten çok saçmalamışlar.

cewat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kötüyken bile kazanmak, hele bir de bunu Aris gibi bir takım karşısın da yapmak bence çok iyi. Takım daha oturacaktır ve bir çok eksiğimiz zamanla tamamlanacaktır.
    Tebrikler takımımıza.
    Sadece Trabzonspor..

katre-i.matem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gruptaki bir diğer maçta Buducnost kendi sahasında Banviti 83-70 yenmiş.
    ...6 Aralık 2015...

Takvim yapraklarında "Trabzonspor'un Hacıosmanoğlu İşgalinden Kurtuluş Günü" olarak not edilecek kadar önemli ve müjde dolu bir gündür.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçen sezondan beridir dikkatimi çeken bir hadise de var. Bu belki Markovic'in oyun stilinden ya da uzunlarımızın oyun stilinden kaynaklanıyordur bilemiyorum; ama elimizde Odom, Hardy, Hakan gibi -belki biraz da Kinsey- penetre etmeyi seven guard ve kısa forvetler varken içeriyi hiç box-out etmiyoruz. Bu adamları karambole sürüklüyoruz devamlı.

Aris dün akşam uzunlarımızı savunmayı beceremedi. Ya becerebilseydi? Alternatif bir oyun planımız olmalı. Topun uzunların eline dokunmadığı oyun planlarımız olmalı...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dünkü maçta mücadele çok iyiydi. Yalnız kısalar konusunda sıkıntı büyük gibi görünüyor. Çok kısa bir zaman içinde eli titremeyen sağlam bir atıcı bulmak lazım.

Kullig henüz evinden dışarı çıkmaya pek alışmamış görünüyor, bir oyuncu bir yaz tatilinde bu kadar gerilemeyeceğine göre alışmasını beklememiz gerek. Zira iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

Berkay dış şutlarını henüz sokamasa da ritm bulduğunda arka arkaya sıralayacağından şüphem yok, atış stili çok güzel ve çok net atıyor. Ayrıca kolları çok uzun ve çok hızlı düşünüyor. Bu seneki en iyi yerli

transferimiz bence ve çok faydalı olacak. Çok beğendim.

Hücum performansımız geçen sezonun sonu gibi değil henüz ama kısa konusundaki eksik giderilirse iyi bir takım olacağız bence ve yine play off oynama şansımız var.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sezondan beridir dikkatimi çeken bir hadise de var. Bu belki Markovic'in oyun stilinden ya da uzunlarımızın oyun stilinden kaynaklanıyordur bilemiyorum; ama elimizde Odom, Hardy, Hakan gibi -belki biraz da Kinsey- penetre etmeyi seven guard ve kısa forvetler varken içeriyi hiç box-out etmiyoruz. Bu adamları karambole sürüklüyoruz devamlı.

Aris dün akşam uzunlarımızı savunmayı beceremedi. Ya becerebilseydi? Alternatif bir oyun planımız olmalı. Topun uzunların eline dokunmadığı oyun planlarımız olmalı...
    Acikcasi her koc, oyunu acabilen pasor uzun arar Yigit. Misal Divac... Klasik pivot zaten Avrupa'da yok, Nba'dekiler bile Avrupali. Diger yandan yeni trend mobil uzunlar (Ve undersized atletikler).

Lawal-Ivanov degisikliginde detaylica arti ve eksilerini yazmistim. Kisaca deginmek gerekirse, bes oyuncunun da pas istasyonu oldugu, topun akisiyla rakip savunmayi eksilten ve bos sut veya penetre koridoru arayan hucum felsefemiz var.

Dedigin gibi topu uzunlara vermeden, gardlarin elinde birakmak icin ya David Rivers ya da Naumoski gibi oyun kurucu lazim.

Stipanovic'in tepeye cikmasi Hardy icin toplu/topsuz kat koridorudur.
    Veya Velickovic-Kulig'in disari acilmasi spacing artisidir. Ayaklari yavas rakibi birebirle gecme sansi veya uzerine gelmeyen savunmaciyi sutla cezalandirma sansidir.

Artilari gibi eksileri de var tabii.

*

Bu arada dun aksamla ilgili bir veri gordum: Boyali alandan bitiriciligimiz Aris'ten daha iyi (19/29 atmisiz, onlar 14/27 galiba). Belki de tek olumlu nokta oydu. Atletik uzun mevzusuna takilmaya gerek yok yani bu saatten sonra. Dogrudur, cesitlilik bakimdan uc ana uzundan biri atletik ozellikleri olan uzun secilemez miydi? Pek tabii, ancak su andaki uzunlar koc tercihidir ve mantiken sistemine uygundur.

Nereden
    İstanbul

Acikcasi her koc, oyunu acabilen pasor uzun arar Yigit. Misal Divac... Klasik pivot zaten Avrupa'da yok, Nba'dekiler bile Avrupali. Diger yandan yeni trend mobil uzunlar (Ve undersized atletikler).

Lawal-Ivanov degisikliginde detaylica arti ve eksilerini yazmistim. Kisaca deginmek gerekirse, bes oyuncunun da pas istasyonu oldugu, topun akisiyla rakip savunmayi eksilten ve bos sut veya penetre koridoru arayan hucum felsefemiz var.

Dedigin gibi topu uzunlara vermeden, gardlarin elinde birakmak icin ya David Rivers ya da Naumoski gibi oyun kurucu lazim.

Stipanovic'in tepeye cikmasi Hardy icin toplu/topsuz kat koridorudur.
    Veya Velickovic-Kulig'in disari acilmasi spacing artisidir. Ayaklari yavas rakibi birebirle gecme sansi veya uzerine gelmeyen savunmaciyi sutla cezalandirma sansidir.

Artilari gibi eksileri de var tabii.

*

Bu arada dun aksamla ilgili bir veri gordum: Boyali alandan bitiriciligimiz Aris'ten daha iyi (19/29 atmisiz, onlar 14/27 galiba). Belki de tek olumlu nokta oydu. Atletik uzun mevzusuna takilmaya gerek yok yani bu saatten sonra. Dogrudur, cesitlilik bakimdan uc ana uzundan biri atletik ozellikleri olan uzun secilemez miydi? Pek tabii, ancak su andaki uzunlar koc tercihidir ve mantiken sistemine uygundur.

İnşallah sezon içinde bu tek yönlülüğün sıkıntısını çekmeyiz Oğuz. Anladığım kadarıyla koç "bilmediğim işi biraz yapacağıma, bildiğim işi tam yaparım" felsefesini güdüyor. Yalnız dün akşam özellikle 4. çeyrekte ve gs maçının neredeyse tamamında pas istasyonu o kadar kötüydü ki ben ekran başında cinnet geçirdim. Bizim, BMN Basket maçlarında daha seri paslaşıp pota altında ya da boyalı alan çevresinde boşluk bulduğumuz oluyor. O derece...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İnşallah sezon içinde bu tek yönlülüğün sıkıntısını çekmeyiz Oğuz. Anladığım kadarıyla koç "bilmediğim işi biraz yapacağıma, bildiğim işi tam yaparım" felsefesini güdüyor. Yalnız dün akşam özellikle 4. çeyrekte ve gs maçının neredeyse tamamında pas istasyonu o kadar kötüydü ki ben ekran başında cinnet geçirdim. Bizim, BMN Basket maçlarında daha seri paslaşıp pota altında ya da boyalı alan çevresinde boşluk bulduğumuz oluyor. O derece...
    Tek yonluluk degil aslinda, major sistem bu. Yoksa pick and roll ve kisalarla isolation da oynuyoruz.

Bir de gecen seneki Eurochallenge finali ve Tbl playoff yari finaline bu sistemle gittik. Herkesin gozune hos gelen oyunun sirri buydu. Kusursuz olmadigini Efes serisinde gorduk. Gerci oradaki sikinti uzunlardan ziyade kadro derinligi, tecrube, oyuncu kalitesinin bariz sekilde Efes lehine olusuydu.

Pas trafigine gelince... Kadroda saf oyun kurucu yok ve takimin bir numarasini 6. adam gibi kullaniyoruz. Boyle bir takimi tam sahada baski yaparak veya top getiren kisaya double team getirerek duzen disina cikarabilirsiniz. Ilk iki resmi macta bunlari yasadik.

Nasil asariz? Savunma ribaundlarini cekip tempoyu yukselterek ya fast breake gidecegiz ya da yari sahayi baski yemeden hizli gececegiz.

*

EK: Stipanovic, Hardy ve Kulig takima katildiktan sonraki yedi hazirlik macinda (Giresun, Antep, Buyukcekmece, Usak, Telekom, Paok, KSK) 40% (64/160) ucluk atmistik.

Hardy 16/36 - 44%
    Kulig 10/23 - 43%
    Berkay 14/27 - 52%
    Djo 9/21 - 43%
    Kinsey 7/19 - 37%

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dün maçı maalesef izleyemedim, kazandığımızı görünce mutlu olduk. Kulig ve Kinsey'den yeterince randıman alamıyoruz galiba.

Yeni forma da güzelmiş, normalde ev sahibi takım açık renk giyer ancak biz iki maçtır karşı tarafla da anlaşarak çubuklu formamızı giyiyoruz anladığım kadarıyla.
    Konu Murat' tarafından (15.10.2015 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

formalar çok güzel ama ne zaman giyeriz bilen yok mu?

Muhteva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Galibiyetle başlamak harika oldu bu sezon süper lig de kasıtlı hakem kararları ve şike davasında ki gelişmelerden sonra futbol maçı izlemeyi düşünmüyorum o yüzden basketbol maçları benim için daha değerli.
    Adalet,Eşitlik,Özgürlük..
    Komünar..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dun aksamki macin ozeti: http://www.youtube.com/watch?v=VExvQ2DBmBc

Waters'in faul linea kadar penetresi sonra savunmayi eksiltip sag forvete pas vermesi ve ekstra pasla bos uclugu bulduklari seti birkac defa oynamislar.

Bu tarz penetre pas hucumlara karsi gecilmeyecegimizi dusunuyorum.

Bu takimin bizi zorlayacagi alan fast breakler olacaktir. Geri kosamadigimiz her pozisyonu bitirmeleri muhtemel. Ic sahada sabirla oynayip, topu paylasip dogru sut tercihlerini bulmamiz gerek.
    Dusuk yuzdeyle ucluk attilar. Fakat ozellikle ikinci yarida hucum organizasyonlarini beceremeyip kaybettigimiz toplari hizla hucumlarla potamizda sayi olarak gorduk. Topun kiymetini daha fazla bilmeliyiz.

*

Bu arada, Eurocup'ta iyi koclar gorev yapiyor.

Hayirla anmadigim eski kocumuz Sakota, idolum Aito Reneses, Markopoulos, Erman Kunter, S. Obradovic, E. Ataman, E. Pashutin, Bagatskis, Karasev ve buyuk Recalcati gibi calistiricilar icinde Markovic basamak atlamaya cabalayacak.

Nereden
    İstanbul

Dusuk yuzdeyle ucluk attilar. Fakat ozellikle ikinci yarida hucum organizasyonlarini beceremeyip kaybettigimiz toplari hizla hucumlarla potamizda sayi olarak gorduk. Topun kiymetini daha fazla bilmeliyiz.

*

Bu arada, Eurocup'ta iyi koclar gorev yapiyor.

Hayirla anmadigim eski kocumuz Sakota, idolum Aito Reneses, Markopoulos, Erman Kunter, S. Obradovic, E. Ataman, E. Pashutin, Bagatskis, Karasev ve buyuk Recalcati gibi calistiricilar icinde Markovic basamak atlamaya cabalayacak.
    Pashutin, "Ya milli takım ya biz" diyerek vazgeçip, yerine Markovic'i aldığımız koç değil mi Oğuz?
    Ayağa KALK!

A.Ali Karanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Önemli galibiyet ilk EuroCup maçımızda.Tebrikler çocuklar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Pashutin, "Ya milli takım ya biz" diyerek vazgeçip, yerine Markovic'i aldığımız koç değil mi Oğuz?
    Evet Yigit, gruptaki rakibimiz Unics Kazan'i calistiriyor.

TS FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bunca olumsuzluğa rağmen basket takımının son yıllardaki yükselişi içimizi ferahlatıyor.İleride lig şampiyonluğu avrupa kupaları kazanabilecek bir yola girmiş gibi görünüyor.İnşallah bu yükseliş sonunda o noktalara gelebiliriz.
    ŞEREFİN YETER TRABZONSPOR YETER Kİ ONURSUZ OLMASIN AŞK.BİTMEZ BU DAVA ÖLMEZ BU SEVDA!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ligin yeni takimlarindan Arkadikos'u deplasmanda 90-50 yenmisler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)