Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2006 Dünya Bayanlar Voleybol Þampiyonasý (Baþarýlar Filenin Sultanlarý

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart 2006 Dünya Bayanlar Voleybol Þampiyonasý (Baþarýlar Filenin Sultanlarý

Japonya'da düzenlenen 2006 Bayanlar Voleybol þampiyonasý devam ediyor.
    Türkiye Grubundan çýkarak 2. Tur müsabakalarýnda þu anda ev sahibi Japonya ile oynuyor.
    Grubumuzda.

Serbia Montenegro
    Italy
    Cuba
    Chinese Taipei
    Japan
    Poland
    Korea
    Konu Emorfo tarafýndan (09.11.2006 Saat 11:57 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Nereden
    Ýstanbul

Bu gün öðlen saatlerinde oynadýðýmýz maçta Japonya'ya 3-1 yenildik.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Ýlk seti 30-28 verdik.. 2. sette toparlanýp kazandýk ama çekiþmeli giden 3. seti de kaybedince gardýmýz düþtü,son set yanlýþ hatýrlamýyorsa 5-6 sayý farkla bitti.. Ýzleyen arkadaþlar görmüþlerdir, evsahibi Japonya'ya hakem desteði de hat safhadaydý ama normal.. Türkiye'deki þampiyonlarda ayný þey bizim lehimize olduðunda kimsenin sesi çýkmýyorsa þimdi de çýkmamalý..
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

Nereden
    Ýstanbul

Gruptaki diðer maçýmýz Cumartesi Polonya ile.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Nereden
    Ýstanbul

Japonya'da devam eden 15. Dünya Bayanlar Voleybol Þampiyonasý'nda, Türkiye, E Grubundaki 3. maçýnda Polonya'yý 3-0 yendi.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý Emorfo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Japonya'da devam eden 15. Dünya Bayanlar Voleybol Þampiyonasý'nda, Türkiye, E Grubundaki 3. maçýnda Polonya'yý 3-0 yendi.
    bu galibiyet çok iyi olmuþ . sabah izleyememiþdim maçý sonucuda merak ediyordum . ama ne oldu grupdan çýkma þansýmýz felan varmý kaçýrdým ben 2. turdaki gruplarý . maçlarý izleyemiyorum .

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

son maçýmýz g.kore ile bu maçý alýrsak gruptan çýkacaðýz..
    Bir Gün Mutlaka!!

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

hadi inþallah sultanlardan bir ilk daha bekliyoruz

Nereden
    Hakkari

Polonya karþýsýnda güzel oynadýk; diðer maçlarý izleme imkaným olmadý; onlar nasýldý bilemiyorum? ancak polonya maçýnda gerçekten takýmda orantý güzeldi. sonucada yansýdý zaten..

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Sultanlar moral bozdu: 3-0
    Japonya'da devam eden 15. Dünya Bayanlar Voleybol Þampiyonasý'nda Türkiye,(E) Grubu'ndaki son maçýnda Güney Kore'ye 3-0 yenildi.

Gruptaki ilk maçýnda (A) Grubu lideri Tayvan'ý 3-1 yenen A Milli Takým, bugün (A) Grubu 4'üncüsü Güney Kore karþýsýnda iyi bir performans gösteremeyince, bu ülkeye (E) Grubu'ndaki ilk galibiyeti hediye etti.

Bugün grup ilk maçýnda Polonya'nýn Küba'ya 3-0 yenilmesiyle klasman grubuna katýlmayý garantileyen A Milli Takým, grup maçlarýný, 2 galibiyet ve 2 yenilgi alarak 9 puanla 6. sýrada tamamladý.

Türkiye'nin, Osaka'da yapýlacak klasman maçlarýndaki rakibi, (F) Grubu'nu 5. sýrada bitiren ekip olacak. (F) Grubu 5'incisi, bugün gruptaki son maçlarýn tamamlanmasýnýn ardýndan belli olacak.
    Bir Gün Mutlaka!!

Aslýhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

maçý izledim ve berbat oynadýk
    turu garantilememizinde payý büyük tabiki
    ama setleri çok farklý kaybettik
    Dün geçti , yarýn var mý ? Gençliðine güvenme ölen hep ihtiyar mý ?
    BMN Tsira TRABZON

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

kazanacaðýmýzý düþündüðüm bir maçtý.güzel bir maç olacaðýný inanarak ekran karþýsýsýna geçtim.Tam bir hüsran.Maçta güzel ve doðru ne varsa Korelilerden geldi.Yenilebiliriz ama böyle bir yenilgi....Resmen bizi ezdiler.Takýmýzda kazanma arzusu yoktu.
    Ankara'daki polonya maçýndan bu yana bu kadar kötü oynadýklarýna görmedim.Hadi onda final stresini kaldýramamýþtýk.(Daha sonrada kaldýramadýk ya neyse)Bu sefer doktorumuzla hazýrlandýk ama... Yenilebiliriz,þansýmýz tutmaz olabilir ama oynamamak.Belki bu cümle aðýr olabilir ama maçý almak için hiç bir þey yapmadýlar(3. setin sonu hariç onda da zaten iþi iþten geçmiþti)
    1.set ilk teknik molaya 8-3 yenik girdik.Skor 12-6 iken Natalia düþtüðü yerden topu çýkantýnca acaba takým oyuna mý döndü dedim.Nerde.2.teknik molaya 16-8 yenik girdik.Ve seti 14-25 kaybettik.2.sete toprlanarak baþlarýz diye düþünmüþtüm.Ýlk sayýlarý aldýktan sonra durum ayný.Ýlk teknik molaya 6-8,2. teknik molaya 8-16 yenik girip seti 13-25 kaybettik.3.set aynýsý oldu 18-24 olunca biraz kýpýrdandýk ve seti 22-25 kaybettik.
    Çok kötüydük çok.Savunma yoktu ve buna baðlý hucümda.Ýnþallah 2 günlük ara iyi gelir.Gerçek oyunlarýný ortaya koyarlar diðer gruptan gelecek(abd veya Hollanda) takýmla kendilerine yakýþýr þekilde mücadele ederler.
    “Nerelerin aktýðýný tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akýyor!"Artýk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Nereden
    Ýstanbul

18 yaþýndaki koreli çýtýr kýzý durduramadýk.
    Büyük fýrsat teptik. 5. ve 8. lik maçlarý yapacaz.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Tebrikler kýzlar.Demek ki isteyince oluyormuþ.
    Türkiye:3 Almanya:1 yarýn abd ile 9.luk maçý oynayacaðýz.
    Zaman zamna oyundan düþsekte toparlanmasýný bildik.Kritik anda Esra'nýn yaptýðý savunma aldýðý sayýlar çok önemliydi.Seda'nýn sakat sakat 4.setenin dönüm noktasýnda yaptýðý blok harikaydý.Savunmamýzý düzelttikten sonra çok iyi iþler yaptýk.
    1.set:iyi baþladý ilk teknik molaya 8-5 üstün girdik.Öndeyken yapýðýmýz basit hatalarla 2.teknik molaya 16-14 yenik girdik.Maça ortak olduk ama yine basit hatalarla seti 25-23 verdik.
    2.set.Ortada baþaldý ilk teknik molaya 8-5 üstün girdik.Ne olursa ondan sonra oldu maçý kopartýk.2.teknik molaya 16-8 üstün geçtik.Fark açýlanca hiç susmayan az sayýdaki seyirciler fincaný oyarlar tezahüratý gelmeye baþladý.Hindi baba hindiyi bekledim ama söylemediler .Japonya 2. kez bu tezahüratý duyamadý.Fark açýlýnca bizde konsantrasyon eksikliði oluþtu.Set 25-9,25-10 bitmesi gerekirken 25-16 bitti.
    3.set:ilk teknik molaya 8-5 üstün girdik.2.teknik molaya 16-12 üstün geçtik.Ve seti 20-25 aldýk.Bu sette Almanya plaseden sayý yemeleri maçtan koptuklarýný gösterdi bana göre.
    4.set:Çok çekiþmeli geçti.Ýlk teknik molaya 8-7 yenik girdik.Fark 4 sayýya kadar çýktýðý fakat 2. molaya 16-15 sayý yenik girdik.Maç tam kopacaðý zaman beraberliði yakaladýk ve öne geçmesini bildik.3.maç ve set sayýsýnda baþarýlý olarak 27-25 almasýný bildik.
    Ýyi oyunumuzu sürekli hale getirmeyi bir türlü baþaramadýk.Dikkatimi çeken Reþat Yazýcýoðlu'nun haklý yada haksýz eleþtirilmeye baþlanmasý.Pazar günü TRT2 de Spor Dergisinde ve maçta.
    “Nerelerin aktýðýný tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akýyor!"Artýk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

SULTANLAR 10. OLDU !..

Japonya'da yapýlan 15. Dünya Bayanlar Voleybol þampiyonasýnýn son gününde Türkiye, bugün, ABD ile 9'unculuk mücadelesi verdi.. Özellikle son 2 sette, oyun disiplininden uzaklaþan ve galibiyet için hiçbir çaba göstermeyen A Milli Takým þampiyonayý 10. bitirdi..

16 Kasým 2006,

ABD: 3 - TÜRKÝYE: 1

Salon: Nagoya Rainbow

Hakemler: Ronaldo Cholakian xxx (Arjantin), Osame Sakaide xxx (Japonya)

ABD: Santos xxx, Bown xx, Wilkins xxx, Metcalf xx, Scott xxx, Haneef xxx (Drury xxx, Davis xx)

Türkiye: Elif xx, Aysun xx, Esra xxx, Neslihan xxx, Özlem xx, Natalie xx (Gülden xx, Seda ?, Eda xxx, Gözde ?, Deniz xx)
    Setler: (25-22, 23-25, 25-17, 25-16)
    Süre: 88 dakika (21, 24, 23, 20)

Maçýn ilk seti karþýlýklý alýnan sayýlarla baþladý. ABD ile denk bir takým izlenimi veren Türkiye, çekiþmeli geçen maçýn ilk setini 25-22 kaybetti.

Ýkinci sette, daha az hata yapan (A) Milliler, bu seti 25-23 önde bitirdi. Bu setten sonra son 2 sette, oyun disiplininden uzaklaþan ve galibiyet için hiçbir çaba göstermeyen (A) Milli Takým oyuncularý, ABD'nin istikrarlý oyunu karþýsýnda varlýk gösteremedi. Rakibinin isteksizliðini fýrsat bilen ABD, son 2 seti açýk ara önde tamamlayarak maçý 3-1 kazandý ve dünya 9'uncusu oldu.
    Bu sonuçla Türkiye, ilk kez katýldýðý þampiyonada 10. sýrada yer aldý.

-NESLÝHAN DEMÝR DARNEL DÜNYANIN EN SKORERÝ-
    Milli takýmýn baþarýlý oyuncusu Neslihan Demir Darnel, þampiyonanýn en skorer oyuncusu oldu. Darnel, 190'ý smaç, 21'i blok ve 14'ü servisten olmak üzere þampiyona süresince aldýðý 225 sayýyla, en skorer oyuncu oldu.

Sýralamada Almanya Milli Takýmý kaptaný Angelina Grün, 220 sayýyla ikinci, Rusya'dan Ekatarina Gamova ise 190 sayýyla üçüncü oldu.

-TAKIM KAPTANI ÖZLEM VEDA ETTÝ-
    Milli takým kaptaný Özlem Özçelik, þampiyonada çýktýðý son maçýn ardýndan milli takým kariyerin son verdiðini açýkladý.

Özlem Özçelik, voleybol kariyeri boyunca katýldýðý ilk ve son Dünya Þampiyonasýnýn ardýndan ulusal kariyerine nokta koyduðunu kaydetti.

-RUSYA DÜNYA ÞAMPÝYONU OLDU- Þampiyonada bugün, final maçýnda Brezilya'yý 3-2 yenen Rusya, dünya þampiyonu oldu. Brezilya ikinciliði elde ederken, Ýtalya'yý 3-0 yenen Sýrbistan-Karadað üçüncü, Ýtalya ise dördüncü sýrada yer aldý.

Maçý izlemedim ama anlaþýlan kronik istikrarsý oynama hastalýðýmýz tekrar nüksetmiþ.
    Sizler var ya .....

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

böylelikle bu turnuvada sona erdi . ben daha çok þey bekliyordum takýmdan ama psikolojik olarak çok zayýf bir milli takýmýmýz var .oyundan çok çabuk düþüyorlar . basketcilerimize çekmemiþler hiç . artýk diðer turnuvalara kaldý daha büyük baþarýlar . yinede teþekkür ediyorum ve baþarýlar diliyorum ilerde ...

Nereden
    Hakkari

Ýlk kez katýldýðýmýz dünya þampiyonasýnda 10'ncu olmak çokta kötü sayýlmasa gerek. Kötü bir baþlangýç diyen arkadaþlar için tek kazanç ise "tecrübe" olsa gerek. Bu arada maçlarda; bayanlarýmýzda büyük bir motivasyon düþüklüðü gözlemlendi; bu konuda da federasyonu biraz incelemek gerektiðini düþünüyorum..

ÖzLeMiN býrakma kararýna sygý duyuyorum; çünkü artýk yeterince fayda saðlamýyor takýma; bazýlarý hala Milli takýma tabut koymuþken; biraz örnek alsalar iyi olacaktýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

5 ile 10 arasýnda olmak belki sýralama açýsýndan önemli ama dünyada bu dereceye girebiliyor olmamýz da büyük baþarý

Nereden
    Hakkari

Alýntý Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    5 ile 10 arasýnda olmak belki sýralama açýsýndan önemli ama dünyada bu dereceye girebiliyor olmamýz da büyük baþarý
    Aslýnda pek parlak bir baþarý olarak görülmese bile; tecrübe açýsýndan ve Neslihan'ýn kendini göstermesi açýsýndan baþarýlý bir þampiyona diyebilirim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)