Hesaplipazar
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: 2006 Dnya Bayanlar Voleybol ampiyonas (Baarlar Filenin Sultanlar

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Standart 2006 Dnya Bayanlar Voleybol ampiyonas (Baarlar Filenin Sultanlar

Japonya'da dzenlenen 2006 Bayanlar Voleybol ampiyonas devam ediyor.
    Trkiye Grubundan karak 2. Tur msabakalarnda u anda ev sahibi Japonya ile oynuyor.
    Grubumuzda.

Serbia Montenegro
    Italy
    Cuba
    Chinese Taipei
    Japan
    Poland
    Korea
    Konu Emorfo tarafndan (09.11.2006 Saat 12:57 ) deitirilmitir.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Bu gn len saatlerinde oynadmz mata Japonya'ya 3-1 yenildik.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

lk seti 30-28 verdik.. 2. sette toparlanp kazandk ama ekimeli giden 3. seti de kaybedince gardmz dt,son set yanl hatrlamyorsa 5-6 say farkla bitti.. zleyen arkadalar grmlerdir, evsahibi Japonya'ya hakem destei de hat safhadayd ama normal.. Trkiye'deki ampiyonlarda ayn ey bizim lehimize olduunda kimsenin sesi kmyorsa imdi de kmamal..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Gruptaki dier mamz Cumartesi Polonya ile.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Japonya'da devam eden 15. Dnya Bayanlar Voleybol ampiyonas'nda, Trkiye, E Grubundaki 3. manda Polonya'y 3-0 yendi.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Ozan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Alnt Emorfo Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Japonya'da devam eden 15. Dnya Bayanlar Voleybol ampiyonas'nda, Trkiye, E Grubundaki 3. manda Polonya'y 3-0 yendi.
    bu galibiyet ok iyi olmu . sabah izleyememidim ma sonucuda merak ediyordum . ama ne oldu grupdan kma ansmz felan varm kardm ben 2. turdaki gruplar . malar izleyemiyorum .

Remzi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.09.2005
    Nereden
    Bursa
    Ya
    29

son mamz g.kore ile bu ma alrsak gruptan kacaz..
    Bir Gn Mutlaka!!

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

hadi inallah sultanlardan bir ilk daha bekliyoruz

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Polonya karsnda gzel oynadk; dier malar izleme imkanm olmad; onlar nasld bilemiyorum? ancak polonya manda gerekten takmda orant gzeldi. sonucada yansd zaten..

Remzi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.09.2005
    Nereden
    Bursa
    Ya
    29

Sultanlar moral bozdu: 3-0
    Japonya'da devam eden 15. Dnya Bayanlar Voleybol ampiyonas'nda Trkiye,(E) Grubu'ndaki son manda Gney Kore'ye 3-0 yenildi.

Gruptaki ilk manda (A) Grubu lideri Tayvan' 3-1 yenen A Milli Takm, bugn (A) Grubu 4'ncs Gney Kore karsnda iyi bir performans gsteremeyince, bu lkeye (E) Grubu'ndaki ilk galibiyeti hediye etti.

Bugn grup ilk manda Polonya'nn Kba'ya 3-0 yenilmesiyle klasman grubuna katlmay garantileyen A Milli Takm, grup malarn, 2 galibiyet ve 2 yenilgi alarak 9 puanla 6. srada tamamlad.

Trkiye'nin, Osaka'da yaplacak klasman malarndaki rakibi, (F) Grubu'nu 5. srada bitiren ekip olacak. (F) Grubu 5'incisi, bugn gruptaki son malarn tamamlanmasnn ardndan belli olacak.
    Bir Gn Mutlaka!!

Aslhan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.02.2005
    Nereden
    Trabzon

ma izledim ve berbat oynadk
    turu garantilememizinde pay byk tabiki
    ama setleri ok farkl kaybettik
    Dn geti , yarn var m ? Genliine gvenme len hep ihtiyar m ?
    BMN Tsira TRABZON

Trabzonspor Kongre yesi
    hayat61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

kazanacamz dndm bir mat.gzel bir ma olacan inanarak ekran karssna getim.Tam bir hsran.Mata gzel ve doru ne varsa Korelilerden geldi.Yenilebiliriz ama byle bir yenilgi....Resmen bizi ezdiler.Takmzda kazanma arzusu yoktu.
    Ankara'daki polonya mandan bu yana bu kadar kt oynadklarna grmedim.Hadi onda final stresini kaldramamtk.(Daha sonrada kaldramadk ya neyse)Bu sefer doktorumuzla hazrlandk ama... Yenilebiliriz,ansmz tutmaz olabilir ama oynamamak.Belki bu cmle ar olabilir ama ma almak iin hi bir ey yapmadlar(3. setin sonu hari onda da zaten ii iten gemiti)
    1.set ilk teknik molaya 8-3 yenik girdik.Skor 12-6 iken Natalia dt yerden topu kantnca acaba takm oyuna m dnd dedim.Nerde.2.teknik molaya 16-8 yenik girdik.Ve seti 14-25 kaybettik.2.sete toprlanarak balarz diye dnmtm.lk saylar aldktan sonra durum ayn.lk teknik molaya 6-8,2. teknik molaya 8-16 yenik girip seti 13-25 kaybettik.3.set ayns oldu 18-24 olunca biraz kprdandk ve seti 22-25 kaybettik.
    ok ktydk ok.Savunma yoktu ve buna bal hucmda.nallah 2 gnlk ara iyi gelir.Gerek oyunlarn ortaya koyarlar dier gruptan gelecek(abd veya Hollanda) takmla kendilerine yakr ekilde mcadele ederler.
    Nerelerin aktn tek tek bildiriniz... Efendim, musluklar hari her yan akyor!"Artk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

18 yandaki koreli tr kz durduramadk.
    Byk frsat teptik. 5. ve 8. lik malar yapacaz.
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Tebrikler kzlar.Demek ki isteyince oluyormu.
    Trkiye:3 Almanya:1 yarn abd ile 9.luk ma oynayacaz.
    Zaman zamna oyundan dsekte toparlanmasn bildik.Kritik anda Esra'nn yapt savunma ald saylar ok nemliydi.Seda'nn sakat sakat 4.setenin dnm noktasnda yapt blok harikayd.Savunmamz dzelttikten sonra ok iyi iler yaptk.
    1.set:iyi balad ilk teknik molaya 8-5 stn girdik.ndeyken yapmz basit hatalarla 2.teknik molaya 16-14 yenik girdik.Maa ortak olduk ama yine basit hatalarla seti 25-23 verdik.
    2.set.Ortada baald ilk teknik molaya 8-5 stn girdik.Ne olursa ondan sonra oldu ma kopartk.2.teknik molaya 16-8 stn getik.Fark alanca hi susmayan az saydaki seyirciler fincan oyarlar tezahrat gelmeye balad.Hindi baba hindiyi bekledim ama sylemediler .Japonya 2. kez bu tezahrat duyamad.Fark alnca bizde konsantrasyon eksiklii olutu.Set 25-9,25-10 bitmesi gerekirken 25-16 bitti.
    3.set:ilk teknik molaya 8-5 stn girdik.2.teknik molaya 16-12 stn getik.Ve seti 20-25 aldk.Bu sette Almanya plaseden say yemeleri matan koptuklarn gsterdi bana gre.
    4.set:ok ekimeli geti.lk teknik molaya 8-7 yenik girdik.Fark 4 sayya kadar kt fakat 2. molaya 16-15 say yenik girdik.Ma tam kopaca zaman beraberlii yakaladk ve ne gemesini bildik.3.ma ve set saysnda baarl olarak 27-25 almasn bildik.
    yi oyunumuzu srekli hale getirmeyi bir trl baaramadk.Dikkatimi eken Reat Yazcolu'nun hakl yada haksz eletirilmeye balanmas.Pazar gn TRT2 de Spor Dergisinde ve mata.
    Nerelerin aktn tek tek bildiriniz... Efendim, musluklar hari her yan akyor!"Artk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

SULTANLAR 10. OLDU !..

Japonya'da yaplan 15. Dnya Bayanlar Voleybol ampiyonasnn son gnnde Trkiye, bugn, ABD ile 9'unculuk mcadelesi verdi.. zellikle son 2 sette, oyun disiplininden uzaklaan ve galibiyet iin hibir aba gstermeyen A Milli Takm ampiyonay 10. bitirdi..

16 Kasm 2006,

ABD: 3 - TRKYE: 1

Salon: Nagoya Rainbow

Hakemler: Ronaldo Cholakian xxx (Arjantin), Osame Sakaide xxx (Japonya)

ABD: Santos xxx, Bown xx, Wilkins xxx, Metcalf xx, Scott xxx, Haneef xxx (Drury xxx, Davis xx)

Trkiye: Elif xx, Aysun xx, Esra xxx, Neslihan xxx, zlem xx, Natalie xx (Glden xx, Seda ?, Eda xxx, Gzde ?, Deniz xx)
    Setler: (25-22, 23-25, 25-17, 25-16)
    Sre: 88 dakika (21, 24, 23, 20)

Man ilk seti karlkl alnan saylarla balad. ABD ile denk bir takm izlenimi veren Trkiye, ekimeli geen man ilk setini 25-22 kaybetti.

kinci sette, daha az hata yapan (A) Milliler, bu seti 25-23 nde bitirdi. Bu setten sonra son 2 sette, oyun disiplininden uzaklaan ve galibiyet iin hibir aba gstermeyen (A) Milli Takm oyuncular, ABD'nin istikrarl oyunu karsnda varlk gsteremedi. Rakibinin isteksizliini frsat bilen ABD, son 2 seti ak ara nde tamamlayarak ma 3-1 kazand ve dnya 9'uncusu oldu.
    Bu sonula Trkiye, ilk kez katld ampiyonada 10. srada yer ald.

-NESLHAN DEMR DARNEL DNYANIN EN SKORER-
    Milli takmn baarl oyuncusu Neslihan Demir Darnel, ampiyonann en skorer oyuncusu oldu. Darnel, 190' sma, 21'i blok ve 14' servisten olmak zere ampiyona sresince ald 225 sayyla, en skorer oyuncu oldu.

Sralamada Almanya Milli Takm kaptan Angelina Grn, 220 sayyla ikinci, Rusya'dan Ekatarina Gamova ise 190 sayyla nc oldu.

-TAKIM KAPTANI ZLEM VEDA ETT-
    Milli takm kaptan zlem zelik, ampiyonada kt son man ardndan milli takm kariyerin son verdiini aklad.

zlem zelik, voleybol kariyeri boyunca katld ilk ve son Dnya ampiyonasnn ardndan ulusal kariyerine nokta koyduunu kaydetti.

-RUSYA DNYA AMPYONU OLDU- ampiyonada bugn, final manda Brezilya'y 3-2 yenen Rusya, dnya ampiyonu oldu. Brezilya ikincilii elde ederken, talya'y 3-0 yenen Srbistan-Karada nc, talya ise drdnc srada yer ald.

Ma izlemedim ama anlalan kronik istikrars oynama hastalmz tekrar nksetmi.
    Sizler var ya .....

Ozan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

bylelikle bu turnuvada sona erdi . ben daha ok ey bekliyordum takmdan ama psikolojik olarak ok zayf bir milli takmmz var .oyundan ok abuk dyorlar . basketcilerimize ekmemiler hi . artk dier turnuvalara kald daha byk baarlar . yinede teekkr ediyorum ve baarlar diliyorum ilerde ...

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

lk kez katldmz dnya ampiyonasnda 10'ncu olmak okta kt saylmasa gerek. Kt bir balang diyen arkadalar iin tek kazan ise "tecrbe" olsa gerek. Bu arada malarda; bayanlarmzda byk bir motivasyon dkl gzlemlendi; bu konuda da federasyonu biraz incelemek gerektiini dnyorum..

zLeMiN brakma kararna syg duyuyorum; nk artk yeterince fayda salamyor takma; bazlar hala Milli takma tabut koymuken; biraz rnek alsalar iyi olacaktr.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

5 ile 10 arasnda olmak belki sralama asndan nemli ama dnyada bu dereceye girebiliyor olmamz da byk baar

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt Cengiz ubukcu Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    5 ile 10 arasnda olmak belki sralama asndan nemli ama dnyada bu dereceye girebiliyor olmamz da byk baar
    Aslnda pek parlak bir baar olarak grlmese bile; tecrbe asndan ve Neslihan'n kendini gstermesi asndan baarl bir ampiyona diyebilirim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)