Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ziya Doðanýn Son Basýn Toplantýsý!

Naim
    Ziyaretçi

Standart Ziya Doðanýn Son Basýn Toplantýsý!

Ziya Doðan'ýn son toplantýsý!..

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doðan, medyada çýkan haberleri eleþtirdiði basýn toplantýsýnda, "Artýk basýn toplantýsý düzenlemeyeceðim. Bundan sonra demeçlerimi kendi web sitemden okuyabilirsiniz" dedi. Doðan, "Ben çok rahatým. Ýnsanlar yüz ifademden bir þey çýkararak yorum yapýyor" ifadesini kullandý.

KUPADA DEÐÝÞÝK TAKIM

TSYD Trabzon Þubesi'nde düzenlediði basýn toplantýsýna, Sakaryaspor maçýnýn deðerlendirmesi ile baþlayan Doðan, "Sakarya maçý belki ligde en az pozisyon verdiðimiz maçtý. Bence iyi mi oynadýk, hayýr. Sadece ikinci yarýnýn bir bölümünde sahaya iyi oyun yansýttýk. Hatalý bir golle yenildik. Pozisyon zenginliði bizdeydi ama gerçek Trabzonspor sahada deðildi, ben de memnun deðilim,. Hayat devam ediyor. Eskiþehir maçýnda bazý oyuncularýmý görüp deðerlendirmek istiyorum. 25 oyuncu var, hepsini görmemiz lazým. Bu maçý da tabii ki ciddiye alacaðýz. Antalya maçý var sonra. Türkiye' de büyük – küçük kulüp yok. Belki yaþ itibariyle büyük olabilirler ama dengeli bir lig seyrediyoruz. Antalya iyi takým. Zor bir hafta olacak. Hiçbir maçý küçük görme gibi bir düþünce içinde deðiliz. Herkese eþit hazýrlanýyoruz" dedi.

YÜZ ÝFADEMDEN SONUÇ ÇIKARIYORLAR

Göreve geldiði günden bu yana gazetelerde sürekli konuþturulduðunu belirten Doðan, "Ýnanýn ben çok rahatým. Yüz ifademden insanlar bir þey çýkararak yorum yapýyor. Bir þey beni çok üzüyor. Yalan haberlerle özellikle oyuncularým meþgul ediliyor. Bunlar genç oyuncular. Onlarýn ayaðýna bakýldýðý ve onlardan baþarý beklendiði süreçte saðlýklý bir ortam yok. Bunlarý saðlýklý hale getireceðiz. Þu ana kadar eleþtirilerin hiçbirine hiçbir þekilde cevap vermedim. Ýnsan köþe yazýsýný yazar, taktikle ilgili, oyuncuyla ilgili yorumlara saygý duyarým. Bir þeye asla saygý duymam. Kamuoyunun yanlýþ bilgilendirilmesine. 'Ziya Doðan iki kere istifa etmiþ, yönetim kurulu tarafýndan kabul edilmemiþ' türü haberler kamuoyunu yanlýþ bilgilendirmedir. Böyle bir þey asla olmamýþtýr. Kendileri burada taktik geliþtiren bir iki kiþi olabilir. Yazanlarýn suçu deðil. Yazdýranlar var. Bu çok yanlýþ. Transfer haberleri çýkýyor. Þu ana kadar benim yedek kalecilerim dýþýnda hepsi gönderildi. Bunlara inanamýyorum. Oyuncular da ayný þekilde rahatsýz. Bazý oyuncularýn aðzýndan demeçler var. Öyle haberler çýkýyor ki. Geçen gün bir gazete yazmýþ, 'Celaleddin ve Szymek' i yönetim kadro dýþý býraktý' diye. Oyuncular bana geldi, hatta onlara kýzdým. Ýlkeli bir teknik adamým, prensipliyim. Benim bulunduðum yerde yönetim kurulu kadro dýþý býrakmaz. Ben býrakýrým. Bunu oyunculara da söyledim. Biz etkilenen oyuncularý düzeltmekle uðraþýyoruz. Zamanýmýzý bos þeylerle harcamak zorunda kalýyoruz" dedi.

BU SON TOPLANTIM

Doðan, bundan sonra basýn toplantýsý düzenlemeyeceðini de ifade ederek, "Kendi web sitemi kurdum. Oradan açýklamalar yapacaðým. Haftada bir gün basýn toplantýsýný oradan alabilirsiniz. Bir kelime söylüyorum, orayý baþlýða çekiyorsunuz. Ben Lazaroni' yi direk suçlayarak hiçbir þey söylemedim. Bir TV programýna çýktým, bir þey söyledim. Ama onu aldýlar, devamlý þekilde kullandýlar. Belki saha sonuçlarý iyi gittiði için, önceki dönemimde böyle þeyler olmadý. Tabi sizin de haklý olduðunuz konulardan biri saha sonuçlarý. Ama saha sonuçlarý kötü diye uydurma þeyler yapmayacaðýz. Çok iddialý bir teknik adamým. Hiçbir futbolcuyla ilgili yönetime bir rapor vermedim. Mutlaka bu raporu vereceðim, mutlaka bazý oyuncular gidecektir. Ama baþkan dahil kimseye þu ana kadar rapor vermedim, bu konuda konuþmadým. Tabii ki hazýrlýklar yapacaðýz. Transfer yapacaðýz anlamýnda deðil, ama gelecekle ilgili planlar yapmak adýna oyuncu izleyeceðiz. Transferi þu ana kadar hiç düþünmedim. Zaten devre arasýna kadar oyuncularýmdan nasýl verim alabilirsem o verimi almak durumundayým. Üzülerek söylüyorum, gerçekten biz artýk web sitemizden açýklamalarý yapacaðýz, ona raðmen artýk yalan haberler olursa, kanuni yollarla hakkýmý arayacaðým" diiye konuþtu.

BÜYÜK EKSÝKLÝK VAR

Bu tür bir toplantý düzenlediði için üzgün olduðunu da vurgulayan Doðan, "Sizinle sohbetlerde birbirimizi anlýyoruz ama bazý þeylere önlem alamadým. Ama bazý kiþiler kasýtlý yanlýþlar yaparak çok deðerli büyük çoðunluða da zarar veriyor. Ben de böyle bir düþünce içinde bu basýn toplantýsýný yapmaya karar verdim. Trabzon camiasýnda büyük bir eksiklik var. Bu eksikliði ben yönetim kuruluna rapor olarak sunacaðým. Þöyle bir düþüncem var, Trabzonspor devrim yapmýþ 6 kere þampiyon olmuþ bir camia. Trabzonspor' da bu basit þeyleri engellediðimiz anda Türkiye liginde baþarýlý olmak çok kolay. Avrupa' da bile önemli bir takým oluruz. Avrupa deyince sanki gözümüzde hala büyütüyoruz, ama Avrupa ile aramýzdaki fark þu; böyle boþ iþlerle Avrupa' daki insanlar uðraþmýyor, mesleðine konsantre oluyor. Mesela ben 5 sene önce Basel' le karþýlaþtým, geçen gün yine maçýný seyrettim Besil' in. Ayný teknik direktör var. Ýstikrar saðlandýðý anda, birlik beraberlik olduðu anda inanýn baþarý gelir. Burada arkanda itici bir güç var. Bu itici güç þampiyonluklarýn kazanýlmasýna yardým eden güçtür. Biz herkesi pozitif hale getirirsek, inanýn Trabzonspor Türkiye liginde deðil Avrupa' da baþarýyý yakalar diye düþünüyorum" diye konuþtu.

YÖNETÝMÝN DESTEÐÝ TAM

Ziya Doðan, doðrunun tek olduðunu ve kendisinin de bundan sonra o doðrulara parmak basacaðýný ifade ederek, "Bu doðrultuda yardým alacaðýmý tahmin ediyorum. Yöneticilerin de büyük desteði var. Bu destekle Trabzonspor' un nerelere geleceðini herkes görecek. Sahanýn içinde takým benim avucumun içinde, ama sahanýn dýþýnda da her þeyle uðraþacaðýz ve sonuçlarý göreceksiniz. Bazý etkilenmelerden de onlarý korumamýz lazým. Ýþimiz zor ama onu kolaya çevirmek bizim görevimiz. Bundan sonra bir þeyleri düzeltene kadar asla konuþmayacaðým, haftadan haftaya web sitemizden düþüncelerimi aktaracaðým" dedi.
    Konu Naim tarafýndan (07.11.2006 Saat 14:15 ) deðiþtirilmiþtir.

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

web sitesinin adresi nedir acaba???
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Naim
    Ziyaretçi

Standart Lütfen Destek!!

Þu forumda Yönetimi benim kadar eleþtirenlerin sayýsý parmakla sayýlacak kadardý
    Ziya yýda hepimiz Lazaroni faciasýndan sonra kerhende olsa kabullendik

Þuan sezonun 12.haftasý liderle aramýzda 11 puan fark var þuan ayaklanýp Baþkaný Ziyayý Takýmýn Yarýsýný asmamýz kesmemiz bize hiç bir þey kazandýrmayacaktýr

Diyorum ki Madem böyle
    biz Devre arasýna Kadar Taraftarlýk Görevlerimizi Yerimize getirelim
    Kuru bir þekilde o gitsin bu gitsinibir kenara býrakalým
    sadece 5 hafta ve önümüzde kupalarda dahil 7-8 maç var
    Býrakalým 6 hafta sonra Ziyanun ve yönetimin önümüze koyacaðý tabloyu görelim
    Ýstifa çýðýrtanlýðýný bir kenara býrakalým
    Devre arasýnda istenen ortam oluþmazsa hem yönetim hemde teknik ekip tarafýndan zaten yolun sonuna gelinmiþ olacaktýr
    Bir devrede göreve gelen 3.hoca bize hiç bir þey katmayacaktýr

Bir müddet sadece kurumsal sýkýntýlarýn giderilmesi için Kurumsal iþlerle ve BMN nin birazdaha geliþmesi ile ilgilenelim

Bu Hem camiamýz hemde Þehrimiz için inþallah daha iyi Sonuçlar verecektir

bu sebeple Ben devre arasýna kadar imzamdaki istifa ibaresini kaldýrýyorum ve site yönetiminde de Trabzonspora Zarardan baþka getirisi olmayacak ve BMN de kamplaþmalarý ortaya serecek istifa konularýnýn Kongre haftasýna kadar durdurulmasýný talep ediyorum.

Tüm Üyelerinde Desteðini Bekliyorum.
    Konu Naim tarafýndan (07.11.2006 Saat 13:43 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Birde Böyle Deneyelim

KuÐu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

sanýrým www.4onlibero.com dur
    0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

oskanonur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    48

Kesinlikle sana katiliyorum Naim.Bu saatten sonra yonetimin veya hocayi degistirmek bize sadece zarar getirir.Kaldiki BMN forumlarindaki asliklar ve yorumlar ile gazetelerde cikan yazilari her okudugumda kendimi umitsiz hissediyorum ve canim cok sýkýlýyor.Taraftar olarak yapmak istedigim tek sey takimima sahip cikmak, ner kosulda olursa olsun.Lutfen uzerimize duseni hep birlikte yapalim.
    "AÝNESÝ ÝÞTÝR KÝÞÝNÝN, LAFINA BAKILMAZ"

oskanonur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    48

Az once soylemeyi unuttum, bu dakikadan sonra BMN forumlarinda istifa ve benzeri basliklarin hicbirisine yorum yazmayarak sana destek verecegim Naim.
    "AÝNESÝ ÝÞTÝR KÝÞÝNÝN, LAFINA BAKILMAZ"

Barýþ BAKIRTAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Naime sonuna kadar katýlýyorum ziyanýn istifasý bize artý kazandýrmayacaktýr devre arasýna kadar sabýr
    61>34

Muhammet_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý KuGu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bu güzeldi.
    Hamsilerin gözyaþlarý denizde gözükmez.

The Londoner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Ziya Dogan Trabzonspor`un Hocasi oldugu surece, Trabzonspor`u ilgilendiren aciklamalarini kulubun web sitesinden yapmalidir. Acikcasi, "bundan sonra aciklamalari kendi web sitemden yapacagim" demesini yadirgadim.
    "Better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt. "
    Mark Twain

Trabzonspor Ziya Dogan`in korku ve fantazilerine kurban edilmeyecek kadar onemlidir!

Naim
    Ziyaretçi

Alýntý The Londoner Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ziya Dogan Trabzonspor`un Hocasi oldugu surece, Trabzonspor`u ilgilendiren aciklamalarini kulubun web sitesinden yapmalidir. Acikcasi, "bundan sonra aciklamalari kendi web sitemden yapacagim" demesini yadirgadim.
    Kulubun Resmi sitesinde ki açýklamada o kýsým düzeltilmiþ
    ve ziya doðanýn açýklamalarýný bundan sonra Kulup Resmi Sitesinden Yapacaðýný belirtmiþler

bende okuyunca garipsemiþtim ama internet konusunda pek bilgisi olmayanlar bu konularda hatalar yapabiliyorlar

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý Naim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu forumda Yönetimi benim kadar eleþtirenlerin sayýsý parmakla sayýlacak kadardý

Þuan sezonun 12.haftasý liderle aramýzda 11 puan fark var þuan ayaklanýp Baþkaný Ziyayý Takýmýn Yarýsýný asmamýz kesmemiz bize hiç bir þey kazandýrmayacaktýr

Diyorum ki Madem böyle
    Devre arasýnda istenen ortam oluþmazsa hem yönetim hemde teknik ekip tarafýndan zaten yolun sonuna gelinmiþ olacaktýr

Bir müddet sadece kurumsal sýkýntýlarýn giderilmesi için Kurumsal iþlerle ve BMN nin birazdaha geliþmesi ile ilgilenelim

bu sebeple Ben devre arasýna kadar imzamdaki istifa ibaresini kaldýrýyorum ve site yönetiminde de Trabzonspora Zarardan baþka getirisi olmayacak ve BMN de kamplaþmalarý ortaya serecek istifa konularýnýn Kongre haftasýna kadar durdurulmasýný talep ediyorum.

ya iste budur yaaa OH BEEEEEE, ben agzimda tüy bitti artik anlatmaya calismaktan, ya ISTIKRAR ISTE, ARTIK ISTIFA ETSIN FALAN YOK, ARTIK ISTIKRAR. ya ADAM RESMEN DIYORKI, SUANDAKI DURUMLA ELIMIZDEN GELENIN EN IYISIYLE YARI DÖNEME GIRMEK ISTIYORUZ, ASIL TRABZON IKINCI YARI DEDI, eski aciklamalarinin iyi bir okuyun hepiniz. ya bekliyelim bakalim görelim nolacak okadar yil bekledik surda birkac ay bekliyelim nolacak yaaaa

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

Bende sevinmiþtim be Neyse..
    #7 King of Kings

Nereden
    Hakkari

Ziya Hocamýn dediði ilk yaruya kadar bekleyelim. Þu an elimizden gelen bu. Bizde sabrediyoruz ve bekliyoruz hocam

Nereden
    Ýstanbul

Naim arkadaþým özellikle senin böyle bir yazý yazman çok güzel .... ben sana kendimce yapýcý ama sürekli muhalefet sýfatýný takmýþtým ... umarým bozulmazsýn böyle yazdýgýma .. ziya dogan hazretleri yanlýþlarýndan dönsün herkes destekler ... bu þekilde giderse zaten kendisi gidecek ... ama kabul eleþtirmiyelim ... destekleyelim ... umarým iyi olur ama hiç sanmýyorum ...

bari bugünkü mehmet demirkolun yazýsýný okusa ........

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Kulubun Resmi sitesinde ki açýklamada o kýsým düzeltilmiþ
    ve ziya doðanýn açýklamalarýný bundan sonra Kulup Resmi Sitesinden Yapacaðýný belirtmiþler

bende okuyunca garipsemiþtim ama internet konusunda pek bilgisi olmayanlar bu konularda hatalar yapabiliyorlar
    Bundan sonra basýn toplantýsý yapmayacaðým, açýklamalarý kendi sitemden (www.ziyadogan.com) ve kulübün resmi internet sitesinden (www.trabzonspor.org.tr) yapacaðým. Haftada bir gün basýn açýklamasýný oralardan alabilirsiniz. Çünkü basýn toplantýsý yapýyorum, bir kelime söylüyorum o kelime alýnýp baþka yerlere getiriliyor.

Kaynak: ziyadogan.com
    Sampiyon olmamiz icin ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.

DERIN TRABZONSPOR

Orhan_Gazi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Diyorum ki Madem böyle

bende sana katiliyorum. devre arasina kadar sabir.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Bir Trabzon düþünün

Ersen Martin tek santrfor. Gökdeniz ve Yattara iki kanatta. Ortalarýnda Marcelinho. Arkasýnda Musampa, Þimek. Adýný baþtan koyalým: Buna mükemmel bir hücum gücü denir. Bu 6'lýdan savunma zaafý olan tek oyuncu Ýbrahim Yattara. Trabzon, onu taþýr. Çünkü o da, Trabzon'u taþýyacak bir yetenek. Bunu zaten görmeyen bilmeyen yok Trabzon'a gönül verenler arasýnda.
    Bu güç, doðru hazýrlýkla ve yeterli oyun motivasyonuyla ligin her þeye raðmen þampiyonluk adayýdýr. Yeter ki, ilk yarýyý liderden 10 puandan fazla farkla bitirmesin.
    Bu hakikaten saygý duyulacak kadar önemli güç, Doðan'ýn elindeki en önemli silah.
    Eðri oturup doðru konuþalým. Hiçbir yönetim planlamasý, hiçbir futbol programý olmadan, denk gelmiþ bir kadro bu. Savunmanýn zaaflarýný gördüðünüzde zaten bu ortaya çýkýyor. Bir futbol planýyla oluþturulmuþ bir takýmýn, bir yönü bu kadar güçlü, diðer tarafý bu kadar vasat olamaz zira.

Adaletli daðýtým lazým
    Trabzonspor'un Marcelinho, Gökdeniz ve Yattara üzerindeki herþeyi yapma zorunluluðunu kaldýrýp, yükü adaletli daðýtmasý gerekiyor. Marcelinho ve Gökdeniz bugün hem oyun organizasyonunu yapmak hem gol yollarýnda Ersen'i beslemek ve de gol atmak yükümlülükleriyle sahaya çýkýyor. Bunu yapabilirler tabii. O yetenekteler, ama bu bir zorunluluk ve tek yol olunca sorun çýkýyor.
    Bu yükü omuzlamak konusunda Hüseyin'in performansýnda bir artýþ yok. Burada sadece Türkiye'de deðil Avrupa çapýnda vasatýn çok üstü bir ikili olan Musampa-Þimek'ten yararlanmak zaruret. Bu oyuncularý yeniden üst düzey forma yükseltmek kolay deðil. Ama Trabzonspor gibi kulüplere hoca olmak bu oyuncularý kazanma görevini de içerir. Eðer olmuyorsa onlarýn yapabileceklerini yapan oyuncular çýkarýrsýnýz tabii. Ve o zaman herkes sizi ayakta alkýþlar ve yönetime dönüp sorar.
    'Bu adamlara niye bu kadar para verdiniz'.
    Bugün Trabzon, yüksek motivasyonun otomatik olarak saðlandýðý ve rakibin paldýr küldür üzerinize geldiði derbilerde kontratak oyunuyla kazanýlan zaferler dýþýnda kötü oynuyor. Daha kötüsü elindeki gücü kullanamýyor. Ziya Doðan fizik yetersizlikten þikayetçi. Haklý da olabilir. Ama bütün sýkýntýyý buna baðlamak ne doðru ne adil bir yaklaþým. Asýl mesele eldeki kadroyu kullanma ve kadronun oyun konsantrasyonunun saðlanmasýyla alakalý.
    Ziya Doðan bu ülkenin en derli toplu hocalarýnýn baþýnda gelir. Çok takým deðiþtirmiþ olabilir ama onu diðer birgün orda bir gün burada tüccar antrenörleriyle karýþtýrmak çok ayýp olur. Ýlkelidir, çalýþkandýr. Güvenilirdir (maalesef ülkede ekstra bir özellik oldu bu).
    Ama kusura bakmasýn hiç ama hiç esnek deðil. Onu sadece Türkiye'nin deðil, Avrupa'nýn en iyilerinden biri yapacak olan biraz olsun esneyebilme kabiliyeti. Futbolda tek doðru yoktur. Her insan ayný deðildir. Herkesin belli standart özelliklere sahip olmasý beklenemez.

Savunma garantisi þart
    Ziya Doðan eðer ligin 2. yarýsýnda Yattara'yý bir önceki dönemde olduðu gibi yedeðe çekecekse. Ve söylendiði gibi Musampa ve Marcelinho'yu kafasýnda silmiþse, yine vasat üstü, iyi mücadele eden ama kýt bir takým olacak Trabzon.
    Bu, bu takýmda yapýlabilecek en büyük yanlýþ olur. Marcelinho belki kariyerinde ilk kez bu kadar týrmalýyor. Ama öyle aðýr ve içinden çýkýlmaz görevlerle sahadaki.
    O bir avcýdýr. Ersen, Gökdeniz, Yattara rakip defans dengesini bozarken, Þimek ve Musampa dikine, yüzdeli paslý oynarken görmek lazým Marcelinho'yu. Rakip savunmanýn tamamý onun önünü kapatýrken, ondan bir þey beklenemez. Ronaldinho'dan da beklenemez ya neyse.
    Bu kadroyu oynatmayý baþarýrsa Doðan, sadece Trabzon'un deðil lig tarihinin unutulmazlarý arasýna adýný yazdýrýr. Bunu yapmak için Doðan'ý bekleyen bir baþka tamamlayýcý görev daha var tabii.
    Trabzon'da gerçekten eksik olan ve saðlanmasý gereken savunma garantisi. Oyun rakip alana yýðýlmýþken doðal kriz anlarýný giderecek güç.
    Bu anlamda Trabzon'un elindeki tek standart üstü oyuncu Stepanov. Ziya Doðan övünmekte haklý olduðu oyuncu bulma yeteneðini iþte burada kullanmalý. Kaleciden solbeke. Doðan iþte burada asýl hünerini gösterecek.

MEHMET DEMÝRKOL'UN MÝLLÝYETTEKÝ YAZISI.

NE DERSÝNÝZ?

Benim fikrim ziya doðan'da bu 6 oyuncunun 4'ünü bile oynatacak cesaret ve fikir açýklýðýnýn olmadýðýdýr.Saygýlar...

A.T.R - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Yaþ
    54

Standart Aga Bu Yazi DemÝrkola Mi ...

Alýntý 61hikmet61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir Trabzon düþünün

Ersen Martin tek santrfor. Gökdeniz ve Yattara iki kanatta. Ortalarýnda Marcelinho. Arkasýnda Musampa, Þimek. Adýný baþtan koyalým: Buna mükemmel bir hücum gücü denir. Bu 6'lýdan savunma zaafý olan tek oyuncu Ýbrahim Yattara. Trabzon, onu taþýr. Çünkü o da, Trabzon'u taþýyacak bir yetenek. Bunu zaten görmeyen bilmeyen yok Trabzon'a gönül verenler arasýnda.
    Bu güç, doðru hazýrlýkla ve yeterli oyun motivasyonuyla ligin her þeye raðmen þampiyonluk adayýdýr. Yeter ki, ilk yarýyý liderden 10 puandan fazla farkla bitirmesin.
    Bu hakikaten saygý duyulacak kadar önemli güç, Doðan'ýn elindeki en önemli silah.
    Eðri oturup doðru konuþalým. Hiçbir yönetim planlamasý, hiçbir futbol programý olmadan, denk gelmiþ bir kadro bu. Savunmanýn zaaflarýný gördüðünüzde zaten bu ortaya çýkýyor. Bir futbol planýyla oluþturulmuþ bir takýmýn, bir yönü bu kadar güçlü, diðer tarafý bu kadar vasat olamaz zira.

Adaletli daðýtým lazým
    Trabzonspor'un Marcelinho, Gökdeniz ve Yattara üzerindeki herþeyi yapma zorunluluðunu kaldýrýp, yükü adaletli daðýtmasý gerekiyor. Marcelinho ve Gökdeniz bugün hem oyun organizasyonunu yapmak hem gol yollarýnda Ersen'i beslemek ve de gol atmak yükümlülükleriyle sahaya çýkýyor. Bunu yapabilirler tabii. O yetenekteler, ama bu bir zorunluluk ve tek yol olunca sorun çýkýyor.
    Bu yükü omuzlamak konusunda Hüseyin'in performansýnda bir artýþ yok. Burada sadece Türkiye'de deðil Avrupa çapýnda vasatýn çok üstü bir ikili olan Musampa-Þimek'ten yararlanmak zaruret. Bu oyuncularý yeniden üst düzey forma yükseltmek kolay deðil. Ama Trabzonspor gibi kulüplere hoca olmak bu oyuncularý kazanma görevini de içerir. Eðer olmuyorsa onlarýn yapabileceklerini yapan oyuncular çýkarýrsýnýz tabii. Ve o zaman herkes sizi ayakta alkýþlar ve yönetime dönüp sorar.
    'Bu adamlara niye bu kadar para verdiniz'.
    Bugün Trabzon, yüksek motivasyonun otomatik olarak saðlandýðý ve rakibin paldýr küldür üzerinize geldiði derbilerde kontratak oyunuyla kazanýlan zaferler dýþýnda kötü oynuyor. Daha kötüsü elindeki gücü kullanamýyor. Ziya Doðan fizik yetersizlikten þikayetçi. Haklý da olabilir. Ama bütün sýkýntýyý buna baðlamak ne doðru ne adil bir yaklaþým. Asýl mesele eldeki kadroyu kullanma ve kadronun oyun konsantrasyonunun saðlanmasýyla alakalý.
    Ziya Doðan bu ülkenin en derli toplu hocalarýnýn baþýnda gelir. Çok takým deðiþtirmiþ olabilir ama onu diðer birgün orda bir gün burada tüccar antrenörleriyle karýþtýrmak çok ayýp olur. Ýlkelidir, çalýþkandýr. Güvenilirdir (maalesef ülkede ekstra bir özellik oldu bu).
    Ama kusura bakmasýn hiç ama hiç esnek deðil. Onu sadece Türkiye'nin deðil, Avrupa'nýn en iyilerinden biri yapacak olan biraz olsun esneyebilme kabiliyeti. Futbolda tek doðru yoktur. Her insan ayný deðildir. Herkesin belli standart özelliklere sahip olmasý beklenemez.

Savunma garantisi þart
    Ziya Doðan eðer ligin 2. yarýsýnda Yattara'yý bir önceki dönemde olduðu gibi yedeðe çekecekse. Ve söylendiði gibi Musampa ve Marcelinho'yu kafasýnda silmiþse, yine vasat üstü, iyi mücadele eden ama kýt bir takým olacak Trabzon.
    Bu, bu takýmda yapýlabilecek en büyük yanlýþ olur. Marcelinho belki kariyerinde ilk kez bu kadar týrmalýyor. Ama öyle aðýr ve içinden çýkýlmaz görevlerle sahadaki.
    O bir avcýdýr. Ersen, Gökdeniz, Yattara rakip defans dengesini bozarken, Þimek ve Musampa dikine, yüzdeli paslý oynarken görmek lazým Marcelinho'yu. Rakip savunmanýn tamamý onun önünü kapatýrken, ondan bir þey beklenemez. Ronaldinho'dan da beklenemez ya neyse.
    Bu kadroyu oynatmayý baþarýrsa Doðan, sadece Trabzon'un deðil lig tarihinin unutulmazlarý arasýna adýný yazdýrýr. Bunu yapmak için Doðan'ý bekleyen bir baþka tamamlayýcý görev daha var tabii.
    Trabzon'da gerçekten eksik olan ve saðlanmasý gereken savunma garantisi. Oyun rakip alana yýðýlmýþken doðal kriz anlarýný giderecek güç.
    Bu anlamda Trabzon'un elindeki tek standart üstü oyuncu Stepanov. Ziya Doðan övünmekte haklý olduðu oyuncu bulma yeteneðini iþte burada kullanmalý. Kaleciden solbeke. Doðan iþte burada asýl hünerini gösterecek.

MEHMET DEMÝRKOL'UN MÝLLÝYETTEKÝ YAZISI.

NE DERSÝNÝZ?

Benim fikrim ziya doðan'da bu 6 oyuncunun 4'ünü bile oynatacak cesaret ve fikir açýklýðýnýn olmadýðýdýr.Saygýlar...
    Aga bu yazý FB li demirkolun yazýsý mý gerçejten??Yahu her ne kadar FB li de olsa ben bu adamýn futbola bakýþýndan ve Kýncal Kulunç'un üzerine yýlýþýk bir þekilde iftira atmasý karþýsýndaki dik duruþundan çok hoþlanmýþtým. Vallahi böyle bir kadroyu hazýrlayýp çýksýn Ziya Hoca ,bir tek beraberlik almadan galip bitiririz 2. devreyi ama nerde bizim Ziya'mýzda bunu yapacak istidad??
    Eee o zaman ne diyoruz:

DEMÝRKOL TD TRABZON ÞAMPÝYON.

Þaka bir yana da Lütfen be Ziya hocam bu tavsiyeyi göz önünde bulundur lütfen. Yenilirsek de böyle yenilelim en azýndan futbola doyalým kadý ki inan yenilmeyiz.
    Ey zengin olan, bütün hamdler kendisine ait olan, ey yoktan yaratan ve tekrar iade edecek olan, ey çok acýyan ve (dostlarýný) çok seven rabbim! Beni helalinle haramýndan ve fazl-u kereminle senden baþkasýna muhtaç olmamdan müstaðnî kýl! (AMÝN)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Klasik Ziya Doðan iþte... Yaðmasa da gürlüyor cengaver...
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, þampiyonluk kupasý TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

frango - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

ziya doðanýn açýklamalarýný az once yerel kanallardada ýzledým biraz sert açýklamalar yapmýþ ama soledýklerýnýn çogunda haklýlýk payý var tekrar soluyorum bende ziya hocaya destek verilmek zorunda ama ne yapýp edip ziya hocayada yanlýþ yaptýgýnýnda mutlaka anlatýlmasý lazým
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandýralýýýýýýýý...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Belki de bu maç anlayacaðýz Ziya Hoca'yý. Bekleyim yarýna biþey kalmadý. Ayrýca Ziya Hoca yeni anlamýþ sanýrým.Hocam özellikle TRABZONSPOR'un baþýndaysan oo çok duyacan bu tür haberleri Allah bilir daha neler yapacaklar.Hele azcýk düzeltelim bi düzlüðe çýkalým bak.( Ýnþallah o günleri de görürüz de )
    "-Ben ALLAH'ýn adaletine inanýyorum.." Onur Recep Kývrak!

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Sorun destek vermek yada sabýrla beklemek deðil.Yarýn bir iki maç üstüste kazanýrýz bu sefer pohpohlarýz takýmý.Önemli olan yenilsen dahi oynadýðýn futbol ile taraftarýný mest etmendir.Bizi umutsuzluða götüren budur.Yoksa futbolda illaki puan kaybedeceksin yenileceksin,ama Trabzon'u yenmek bu kadar basit olmamalý üzüldüðüm tek þey bu.
    Konu Harun tarafýndan (07.11.2006 Saat 21:25 ) deðiþtirilmiþtir.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Alýntý KuGu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Saygýyla eðiliyorum önünde. Son zamanlarda böylesine güldüðümü hatýrlamýyorum.
    Çok yaþa Trabzonspor

Erman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Hoca'nýn bu toplantýda söyledikleri ve duruþu beni biraz olsun onun hakkýnda umutlandýrdý. Hala Ziya Doðan'ýn Trabzonspor'u þampiyon yapabilecek seviyede bir teknik direktör olup olmadýðý yönünde þüphelerim var. Ama konuþmasýnda verdiði Basel örneði, Türk futbolundaki bu fahiþ hataya dikkat çekmesi beni sevindirdi. Ayrýca kötüye gittiði bir dönemde websitesi hazýrlatmasý da iddialý bir Hoca olduðunu bana tekrar hatýrlattý.

Bekleyip görelim. Devre arasýna kadar kalýrsa, ara dönemde istediði çalýþmalarý takýma yaptýracaktýr. Osman Denizci'nin hem TD Yardýmcýsý olarak hem de futbolcu izleme komitesinde göreve baþladýðýný öðrenmiþ olduk. Bu da transfer yapýlacaðýna dair bir iþaret.

Bunu söylerken tam emin deðilim ama Ziya Hoca'ya sabretmek gerekiyor sanýrým. En azýndan istikrar baþarýnýn anahtarý olduðu için. Babamýzýn oðlu deðil; hata yaptýðýnda eleþtiririz.
    Çok yaþa Trabzonspor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Þu anda listelenecek üye yok.