Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Trabzonspor

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Yeni Trabzonspor

Trabzonspor, zamaninda yakalamis oldugu yuksek standartlarin zorunlu kildigi buyuk (ve maalesef gunumuz sartlarinda artik gercekci olmayan) hedeflerin esiri olmus yirmi kusur yildir ve hala ezilmekte bu agir yukun altinda...

Bir turlu kabul etmek istemesekte uzunca bir zamandir buyuklugune yalniz biz Trabzonsporlular`in inandigi bir bir camia durumuna dusmek ne aci ! En ufak tokezlememizden bile sadistce zevk alan kardes (!) Anadolu takimlarinin maskarasi olmak ne aci !

80`li yillardan itibaren cok hizli degisen ve gelisen dis dunyayi ve futbol endustrinin dinamiklerini kavramakta geciken camia, cozumu baskalasmakta arasa da; bu, yasanan kimlik bunalimini ve sizofrenik kirilmayi derinlestirmekten baska birseye yaramadi.

Basarisiz ve kupasiz gecen yillar bir taraftan sampiyonluk ozlemini artirirken diger taraftan da camiada (burada camia kavramini kullanmayi tercih ediyorum, cunku yasananlari sadece yonetimlere, teknik kadrolara, futbolculara ya da taraftara baglamiyor, meseleye butunsel bir perspektiften bakmayi tercih ediyorum) yillar gectikce iyice kroniklesecek ciddi bir ozguven erozyonuna ve kirilganliga sebep olmustu.

Kollektif bilincaltimizi esir alan bu basarisiz olma psikozu, donem donem yakaladigimiz cikislarin sonunu bir turlu getiremememizin ana sebebi olmus; kritik donemeclerde hortlayarak bitirici hamleyi yapmamiza mani olmustur. 2004 ve 2005 yillarinda kacan sampiyonluklar buna en guzel ornektir.

Kotu bir (2005-2006) sezondan ve yaz doneminde yasanan kaostan sonra bu sezona cok buyuk beklentilerle girmeyen camia, Besiktas ve G.Saray maclarinda alinan gosterisli galibiyetler ve sampiyonluk yolundaki rakiplerimizin umulmayan kotu futbollari ve puan kayiplariyla tekrar sampiyonluk havasina girdi. Buna bir de fiktstur avantajimiz eklenince gereksiz yere cok erken liderlik ve sampiyonluk baskisi yasamaya basladik. Bu da adeta bu sezon icin sonun baslangici oldu. Konya ve Ankaragucu maclarinda oynanan silik ve etkisiz futbola karsin "kralin ciplak oldugunu" bir turlu gormek istemedik ve G.Birligi-Rize-Sakarya serisinden 9 puan cikarma hayalleri kurduk. Vasatin altindaki bu 3 takima karsi sergilenen ezik ve ruhsuz futbol sonucunda birakin puan almayi gol bile atamazken; erken gordugumuz sampiyonluk ruyasindan bir kez daha, sarsici bir sekilde uyanmis olduk.

...ve her zaman oldugu gibi gunah kecisi aramaya koyulduk. "Yonetim tez elden istifa etmeli, hoca kovulmali ve uc-bes futbolcu sallandirilmaliydi" Dort bir elden kurban ariyorduk kana susamis bir sekilde! Sucluyu bulup kurban edecek ve temiz, yeni bir sayfa acacaktik (!) Halbuki goremiyorduk asil sakatligin bu zihniyette oldugunu ve asil kurban edilmesi gerekenenin bu infazci zihniyet oldugunu...

Evet, camiaya acilen bir sok terapi gerekiyor. Onumuzdeki gercekdisi ve irrasyonel ne kadar hedef varsa silip atarak; gecmisimizde yasamaktan bir an once vaz gecerek, yeni bir sayfa acma zamani...

Artilarimizi ve eksilerimizi daha saglikli tartarak, ulasilabilir ve gerceklestirilebilir hedefler koyma zamani...

Populist zihniyetin urunu, gunu birlik basariyi degil, kademeli bir sekilde surekliligi olacak basarinin sistematik altyapisini olusturmaya baslama zamani...

Bizi biz yapan degerleri dogru anlama zamani...

Ve de herseyden onemlisi tum bunlari gerceklestirecek zihniyet donusumunun kivilcimini yakma zamani... Cunku sorun kisilerde degil, zihniyette!

Gecmisine saygi duyan fakat gecmiste yasamayan Yeni Trabzonspor`u kurma zamani...
    "Better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt. "
    Mark Twain

Trabzonspor Ziya Dogan`in korku ve fantazilerine kurban edilmeyecek kadar onemlidir!

altancakular
    Ziyaretçi

bu dediklerinize aynen katılıyorum
    bu modern yönetim taktiğini Trabzon dan beklemek beyhude olur
    bu işi Trabzon un dışındaki Trabzonlular başarabilir
    genç
    okumuş
    dünyayı bilen
    pazarlama
    iletişim
    finansal yönetim
    itibar yönetimi
    kulübü bu kavramlarla tanıştıracak bir anlayış ancak Trabzon dışındaki genç ve entellektüel Trabzonlulardan gelebilir

bundan gayrısı yalandır

efulim67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Evet ben şampiyonluk görmeyen 30 yaşında bir taraftar olarak 3 yıl beklemeye razıyım. Allah ömür verirse sabredecem.
    Ömür Dediğin Üç Gündür, Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,
    O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür, O da Bugündür...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

çok zor bu.trabzonspor 100 sene sonra da şampiyon olmasa taraftarın koyacağı hedef gene şampiyonluktur.bizim yapımız bu ve bence eğer şampiyon olursak bu devamlı şampiyonluğu arzuladığımız için olacak.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dediklerin doğru bende şampiyonluk görmedim elimden gelen desteği veriyorum verecem

Nereden
    İzmir

The Londoner'e katılmamak mümkün değil.Ancak akılcı bir yönetim bunu başarabilir.Takımdaki oyuncuların % 70 i altyapıdan yetiştirilebilecek kapasitedeyse sorun yönetimlerde demektir.Ama önce Trabzonspor üzerindeki siyasi oyunların ortadan kalkıp bilimsel bir yönetime kavuşması gerek.

Enes Berfin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı drmozlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    The Londoner'e katılmamak mümkün değil.Ancak akılcı bir yönetim bunu başarabilir.Takımdaki oyuncuların % 70 i altyapıdan yetiştirilebilecek kapasitedeyse sorun yönetimlerde demektir.Ama önce Trabzonspor üzerindeki siyasi oyunların ortadan kalkıp bilimsel bir yönetime kavuşması gerek.

Zaten biz sampiyonluklari basarilari altyapidan kazandik, böle bi takimin benim inancima göre ancak ve ancak altyapidan yetisen oyuncularla, basarilara ve hasretle beklenilen sampiyonluga ulasilabilir.

80'li yillarda takimda 2-3 oyuncu disinda bütün oyuncular trabzonda yetisen yigitlerimizdi.
    Sensizlik ölüm kadar acı varlıgın yasam kadar kutsal sen ise nefes kadar önem li canım kadar degerlisin Trabzonum.

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı The Londoner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve de herseyden onemlisi tum bunlari gerceklestirecek zihniyet donusumunun kivilcimini yakma zamani... Cunku sorun kisilerde degil, zihniyette!

Gecmisine saygi duyan fakat gecmiste yasamayan Yeni Trabzonspor`u kurma zamani...
    Bu dönüşümü gerçekleştirecek, bir isim olsa sabredilir. Ama malesef bu dönüşümü gerçekleştirmek için aday olan her isim, Trabzonspor'da tartışılır. Bizim karakteristik yapımızda var, ön plana çıkanı eleştirmek. Öncelikle "sabretmeyi" öğreneceğiz, ardından dönüşüme destek vereceğiz... Bir cesur yürek çıkar mı bilemiyorum ama bu dönüşüm çok çok önce yapılmalıydı... Zamansa, her geçen gün biraz daha kanatıyor yarayı...

altancakular
    Ziyaretçi

kutoz

bu değişimin ana öğesi bizim kuşaktır
    yani genç jenerasyon
    biz
    ben sen
    baskı gurubu olmamız lazım
    fikir üretip ortaya atıp
    tartıştırıp
    sonuç almak gerekir
    sonuç almak önemlidir
    biz referans gurubu olabilmeliyiz

bu değişimi dışarda aramayalım
    değişim biziz

mutlaka içimizden iyi yönetici adayı arkadaşlar çıkar
    onları yönetimlere sokalım
    tecrübe kazansınlar

bu iş başka şekilde olmaz
    olamaz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AYYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Önce hızla tesisleşmeye başlanmalı stad projesi bu sene sonu hayata geçirilmeli sonra sponsorluklar yeniden düzenlenmeli mesela bi firmayla anlaşıp 5 sene formaları sen yapacaksın denmeli.Sonra taraftarla birbütün olunmalı.Mesela 15000 kişilik BMN'yle haftada 1 kere yöneticimiz forumda görüş alışverişinde bulunabilir

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı altancakular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kutoz

bu değişimin ana öğesi bizim kuşaktır
    yani genç jenerasyon
    biz
    ben sen
    baskı gurubu olmamız lazım
    fikir üretip ortaya atıp
    tartıştırıp
    sonuç almak gerekir
    sonuç almak önemlidir
    biz referans gurubu olabilmeliyiz

bu değişimi dışarda aramayalım
    değişim biziz

mutlaka içimizden iyi yönetici adayı arkadaşlar çıkar
    onları yönetimlere sokalım
    tecrübe kazansınlar

bu iş başka şekilde olmaz
    olamaz
    Çok güzel diyorsun. Bende senin gibi düşünüyorum. Ama bahsettiğin Trabzon şehri. Şehrin iç dinamikleri, böyle şehir dışından başlayabilecek bir değişime izin vermez. Yani kısacası, pastayı yedirmezler kimseye.

İnşallah olur da bende oyumu bu işi başarabilecek arkadaşlara veririm.

altancakular
    Ziyaretçi

ben bmn den bu tür arkadaşlar çıkar diye umuyor ve bekliyorum

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

takıma reset atılmasının gerekliliğne bende inanıyorum herşeye yeniden başlanmalı alt yapı çok önemli olmalı heryere futbol okulları açılmalı almanyada dahi olmalı trabzon yamalı olmuş gibi gelio bana orayı yamala burayı yamala olmuyo işte başaramıyoruz herşeye yeniden başlanmalı stad yapılmalı biran önce yeniden başlıyoruz deince streste kalmaz bizde artık gelecek için ümitle bekleriz şimdi ise olmıycak hayallerin beklentisindeyiz

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Standart Büyümek için küçülmek!!!

bence büyümek için küçülmek gerekiyor, ne idüğü belirsiz futbolcular milyonlarca dolar almamalı... altyapıdan çıkan çocukların altına hemen bmw verilmemeli... yıllık 100.000 doları geçmemeli hiçbir oyuncunun maliyeti, eminim bundan kotu olmayacaktır. 3-5 sene sabredip ettiğimiz tasarrufları yatırıma dönüştürmeliyiz. trabzondaki profosyenel kulupler futbolcu fabrikası haline getirilebilir, ama goruyoruz ki trabzonsporun boyle bir projesi yok. afrikada daimi gozlemciler bulundurulmalı, özellikle bir ülke seçilip transferler oradan yapılmalı; bu sayede tanıyıp bilerek iyi oyuncuları ucuza takıma kazandırılacaktır. birkaç sene başarısız olabiliriz, ama başarıya aç amatör ruhlu bir takımımız olur; boyle bir proje bize gelecek vaadederse ben ligden düşmeye bile razıyım!!!

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

milyon dolarlar harcayıp küme düşme potasıyla aramızda ancak 2-3 puan fark koyabiliosak artık yeniden yapılanmamnın zamanı geldi onun içinde futbolu bilen bi yönetim başa gelmeli bu yönetimle yeniden yapılanmaya girilmez

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benzer bir serzenişte bulunduğumda, aldığım tepkileri hatırlıyorum ve bir de yazılan mesajları. "Londralı" az yazıyor ama öz yazıyor. İyi ki de yazıyor. Bu yazıları maalesef okumamız gereken pek çok medya organında değil de, aramızda görüyoruz. Belki de olması gereken yerde.

Maziyi yiye yiye tükettik ve artık bugün ile mazimiz arasında bağlarımızı da oldukça zayıflattık. Bu ciddi bir sorun ve derhal çözüme başlanması gerekli. Belki 3, belki 5 yılda alacağız çözümlerini ama bir yerden başlamak gerekli.

Çözüm ise, durum ve hasar tespitinin yapılmasıyla başlayacak. Enkaz edebiyatlarıyla değil. Bir enkaz var ise bunun oluşmasında hangimizin katkısı olmadı ki? O zaman sızlanmak ve mazeret aramak değil, bir an önce çözüme başlamak gerekli.

Dünyada, futboldaki başarıları incelediğinizde bir "başarı" bir de "görkemli başarı" ile karşılaşıyorsunuz. Bu görkemli başarılar incelendiğinde, karşımıza hep yerellik ile dünya şartlarının harmanlamasını görüyoruz. Ama bu harmanlama bir meyve salatası gibi değil de, sebze çorbası gibi oluyor. Yani unsurlar birbiriyle iyi harmanlanmalı, hatta birbirlerinin içinde eritilmeli. Belki havuçlar hiç bir zaman bildiğimiz havuç tadını vermeyecek ama o tat çorbamızın içine kendine has tadını verecek.

Tarih 30/04/2006

"Sene baslar, transfer edilecegi söylenen oyuncular bir türlü gelmez. Sezon açilir. Söz verilen kalitenin yarisinda bile olmayan ve sayica da 2-3 eksik transferle sezonu açariz. Kalan oyuncular da mutsuz, isteksiz olacak.

UEFA Kupasinda (ki katilacagimizi umuyorum hala) ilk çikan takima elenecek ve bu harika (?) hazirlik dönemi ile sezonun ilk 4 haftasi içinde 2 puan kaybina ugrayacagiz. taraftarlarimiz artik yeter demeye baslayacak. Teknik Direktör "daha kadromuz yeni, uyum çalismalari yapiyoruz" diyecek. Bu uyum çalismalari sonunda 15 haftada ( o kadar dayanabilirse tabi) 4 ya da 5. olacagiz (iyi ihtimalle) ve sonunda ilk kelleyi alacagiz. Sakin burada sadece taraftara yükleniyorum zannetmeyin. Medyasiyla, taraftariyla, futbolcusuyla ve yönetimiyle elbirligi ile alacagiz kellesini. Sonra bu basarisizligin devam etmesi durumunda (ki aksi çok istisnadir) sira gelecek yönetimin kellesini almaya.

Sonunda kendi sahasindaki sadece bir büyük maçi (hala büyük maç diyorsak) alabilecek (ki bu da iyimser bir ihtimal) ve sezonu ahlarla vahlarla kapatacagiz.

Bu tablo ne kadar tanidik degil mi? iste bazi seyleri kabullenip herseye yeniden baslamali derken ben de bu tablodan ve ayni hikayeden sıkıldıgımı söylemek istiyorum.

Maalesef gerçekler aci ve dost aci söylüyor."

Bu yazıyı buraya koymamın sebebi, "Ben demiştim!" demek değil. Bu yukarıda yazılanın doğru bir tespit olduğunu vurgulamak. Yani bir sene sonra dönüp bakarak değil de şimdiden hakikaten "doğru tespitler" denmesi içindir.

Yetmez! Bu tespitlerin hakkını da vermek gerek.

Zaman alacak olsa da, zamanı zaten nasıl sağa sola saçmıyoruz ki?
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Nereden
    İstanbul

The Londoner çok haklı, diğer arkadaşlar da.
    Bir 'Büyük Değişim Projesi'ne ihtiyacımız var.

En az 3 yıllık olmalı.
    Önce işi bilenler işin başında olmalı.
    Bir lider çıkıp 'kısa vadede şampiyonluk değil, yalnızca sahada mertçe mücadele eden bir takım vaadediyorum' diyerek ve projesini sunarak bu ekibin başına geçmeli.
    Yerel çıkar odaklarının başı ezilmeli.

Genç ve sabırsız arkadaşlar sanmasın ki bu iş kuantum fiziği.
    O kadar zor değil.

Doğruları yaptık mı ki doğru sonuçları bekliyoruz?

Bu işleri yapacak insan potansiyelimiz dünyanın dört bir yanında mevcut.

O yüzden ümitliyiz..
    Önce iletişim düzelmeli...

oskanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet bu degisimin olmasi bence de sart oldu.Ancak yine husran yasamak istemiyoru.Mehmet Ali Yilmaz dan sonra goreve gelen Ozkan Sumer yonetimi de buna benzer vaadlerde bulunup sabretmemizi istedi.Iste daha o donemlerde basladi hedefsiz Trabzonspor ve hedefsiz taraftar yaratma calismalari.Tekrar geriye donup o gunleri yasamak istemiyorum.Ama tekrar soyluyorum, bence de acil degisim sart.
    "AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFINA BAKILMAZ"

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bunun için kişilerden ziyade zihniyet değişimi gerekli.

Trabzonu bilenler bilir, bu çok zor.kemikleşmiş bir yapı, adeta oligarşi var.herkes birbirini yıllardır biliyor, tanıyor, kim kimi seviyor, kim kimden hoşlanmıyor belli..herkesin adamı belli..bunlar bazen zoraki bir araya gelir, ilk fırsatta da arkadan dedikodulara başlarlar.

bunun değişmesi lazım.yoksa "Yeni Trabzonsporu" oluşturacam deyip, bir proje ortaya koyan birileri oraya gelemez, gelse bile saha sonuçlarının kötü gitmesiyle kendisi de gider.

BMN olarak, böyle geldiğini ama böyle gitmemesi gerektiğini belirten bir deklarasyon yayınlayalım ve ayrıca da matbu olarak Trabzonspor delegelerine postalayalım. yoksa burada kendimiz çalar kendimiz oynarız.
    Rüyaları gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktır...

altancakular
    Ziyaretçi

Standart bir şey yapmalı

bir ünlü sözdür

"bir şey yapmalı"

diye

evet arkadaşlar her devrim böyle bir soruyu sormakla başlamıştır
    bmn de bu işin bu minvalde konuşuluyor olması bile sevindirici.

şimdi bir düşünün

bir kuşak -ki bu bizim kuşağımızdır- Trabzonspor'u şu içi boşaltılmış hamasi klişe cümleleri kullanmadan sorguluyor

camia içi bütünlük
    paralı başkan
    masaya vuran yönetim
    taraftarlarımızla birlikte başaracağız
    yönetimdeki arkdaşlarımızla el ele vereceğiz
    başarı için biraz sabır ve anlayış
    yıldız transferi yapacağız
    şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurduk

aferin BMN
    aferin yeni kuşak
    aferin bizlere

daha çok düşünme
    daha çok üretim
    daha çok sorgulama
    daha çok hesap sorma
    daha çokn Trabzon

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

@The Londoner abi gözlerimiz entrylerini arar olmuştu
    Bence yeni Trabzonspor zor.. Bir fasit dairede gidiyoruz, devam ederiz.. Teknik adamlar bir tur atıp geri geliyorlar, bence başkanlar da öyle olacak.. Bu yönetim başarısız olursa sarışın, mavi gözlü, güler yüzlü bir başkanımız olur demiştim.. hala aynı fikirdeyim
    Bence yeni bir Trabzonspor için 2. lige düşmeli takım.. O zaman herkes elini eteğini çeker takım üstünden.. daha başka çözümler vardır tabi ama ben en kesin bu çözümü görüyorum, başka türlü akbabalar eksik olmuyor kulüpten..
    #7 King of Kings

uquR Ayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Muhalif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yeni Trabzonspor zor.. Bir fasit dairede gidiyoruz, devam ederiz.. Teknik adamlar bir tur atıp geri geliyorlar, bence başkanlar da öyle olacak.. Bu yönetim başarısız olursa sarışın, mavi gözlü, güler yüzlü bir başkanımız olur demiştim.. hala aynı fikirdeyim
    Bence yeni bir Trabzonspor için 2. lige düşmeli takım.. O zaman herkes elini eteğini çeker takım üstünden.. daha başka çözümler vardır tabi ama ben en kesin bu çözümü görüyorum, başka türlü akbabalar eksik olmuyor kulüpten..
    Tıpkı Akçaabat Sebatsporun yaşadıkları gibi yani, takım 2. Lİgde ve herkes elini eteğini çekti... Kimse yok kluple ilgilenen, akbabalar uzaklarda.

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı Muhalif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sefer Dönüşümün biraz şekli değişti
    Mavi gözlü Güler yüzlü başkan fazla ortalığa serpilememek için Hayali bir başkan adayı ortaya sürmüş
    Bi oflu gidecek bir oflu gelecek deyip nobran ofludan güler yüzlü ofluya geçeriz diyordu bizi sakaryaya uğurlamaya gelen bir arkadaş
    Ofun hayalisi olacakmış demekki

altancakular
    Ziyaretçi

ben akçaabatlıyım ve bu oflu tonyalı maçkalı şuralı buralı tanımlamalarından rahatsızım

ortak paydamız Trabzon dur
    yanlış yapanlara ayak uydurmayalım
    biz doğrusunu yapalım mikro milliyetçilik yapanlarla aynı terminolojiyi kullanmayalım lütfennn

örnek vermek için dahi olsa kullanmayalım

ne dersiniz?

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı altancakular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben akçaabatlıyım ve bu oflu tonyalı maçkalı şuralı buralı tanımlamalarından rahatsızım

ortak paydamız Trabzon dur
    yanlış yapanlara ayak uydurmayalım
    biz doğrusunu yapalım mikro milliyetçilik yapanlarla aynı terminolojiyi kullanmayalım lütfennn

örnek vermek için dahi olsa kullanmayalım

ne dersiniz?
    Yok ben ciddi ciddi kanaat getirdim
    Sana anlatmak istediklerimi anlatamıyorum
    bundan sonra direk açıklama yapmadığım farklı bir şekilde ifade ettiğim mesajlara senin için ek bölüm yazıcam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)