Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Trabzonspor

altancakular
    Ziyaretçi

bmn de beni istemeyi misun yoksam Naim kardeş
    etma da
    ben bi önerimi söyledum herkese
    ne kizayisun

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı Naim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ben ciddi ciddi kanaat getirdim
    Sana anlatmak istediklerimi anlatamıyorum
    bundan sonra direk açıklama yapmadığım farklı bir şekilde ifade ettiğim mesajlara senin için ek bölüm yazıcam
    Alıntı altancakular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bmn de beni istemeyi misun yoksam Naim kardeş
    etma da
    ben bi önerimi söyledum herkese
    ne kizayisun
    Hala anlatamıyorum
    Anlatamıyorum
    Bu güzelim başlık ve yazılar
    Senin anlamaman
    benim anlatamamam arasında gidip gelmesin diye özelden yazıcam bundan sonra sana

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı The Londoner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Ve de herseyden onemlisi tum bunlari gerceklestirecek zihniyet donusumunun kivilcimini yakma zamani... Cunku sorun kisilerde degil, zihniyette!

Gecmisine saygi duyan fakat gecmiste yasamayan Yeni Trabzonspor`u kurma zamani...
    Böyle bir değişimin gerekli olduğu, artık farklı bir yönetim zihniyetinin TS'a hakim olması gerekliliği bugün ortaya çıkmış birşey değil. Bu son yıllarda artık kaçamayacağımız bir gerçek olarak önümüzde duruyor. Bunu açıkça dile getirip bu konuda hamle yapmak isteyenler de oldu. Ama bazı güçler onlara maalesef geçit vermiyor. Hepimizin arzuladığı TS'u görebilmek için bu değişimin gerçekleşmesi şart. Bu hangi koşullarda gerçekleşebilir bilmiyorum ama mutlaka gerçekleşmeli.
    Bertrand Russell : "İstediğiniz bazı şeylere sahip olamamak, mutluluğun bir parçasıdır."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu konuyu açan arkadasa tesekkur ederim.. fikirlerine katılıyorum... bir "yeniden yapılanma" planı gerekiyor... çabucak yapılan ve yapılmış kadrolar ve yönetimlerin aceleye getirmeye çalıştığı şampiyonluk hedefleri uğruna trabzonspor taraftarı her sene yeni bir hüsrana yelken açıyor...

planlı-programlı bir yönetim olsa seneye şampiyonuz gibi bir irrasyonel hedefi sunmaz herhalde ortaya...

herşey planlı programlı olmalı... hatta kadroda kaç trabzonlu kaç yerli kaç yabancı futbolcu olacağı.. teknik heyet.. altyapı ve profesyonel yöneticiler dahi bu programın içerisinde olacak...

yeni bir stat yapılacak . bu güzel bir şey. trabzona ve trabzonspora yeni bir çehre kazandıracak.. bu da şampiyonluk yolunda trabzonsporluyu ve trabzonluyu pozitif yönde etkileyecektir...

geçmişin ağırlığını taşıyamayarak ezilmektense yeni bir yol ve programı tercih ederim.. içerisinde 3-4 yıl beklemek olsa dahi.
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

TSezgin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

hayir, diyorum, belki iyi bir düsünce, ama simdi zamani degil. düsünün sokakta birine gidip diyorsunuzki, biz 3 seneye kendimizi hazirliyoruz, neder, daha dogrusu tepkisi hangi dille olur. bizim insanimizi kandiramayiz bu iyi fikir icin. karambolede olsa birkere sampiyonluk sart, ondan sonra isterse yönetim hedefi 5 seneye koysun, ozaman hicdegilse daha inandirici olur. bunlari birakalim...ÖNÜMÜZDE ESKISEHIR MACI VAR...BORDOMAVI ASKINA

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı trabzonkolik61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayir, diyorum, belki iyi bir düsünce, ama simdi zamani degil. düsünün sokakta birine gidip diyorsunuzki, biz 3 seneye kendimizi hazirliyoruz, neder, daha dogrusu tepkisi hangi dille olur. bizim insanimizi kandiramayiz bu iyi fikir icin. karambolede olsa birkere sampiyonluk sart, ondan sonra isterse yönetim hedefi 5 seneye koysun, ozaman hicdegilse daha inandirici olur. bunlari birakalim...ÖNÜMÜZDE ESKISEHIR MACI VAR...BORDOMAVI ASKINA
    24 yıldır Karambol şampiyoluk kovalıyoruz
    24 yıl daha karambol şampiyonluk kovalarız
    Planlı projeli 5 yıllık bir çalışma için şampiyonluk beklentilerimden vaz geçerim
    sonuça ulaşacaksak çekilecek çileye kutsal bakarım

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Çok doğru yazmış Londoner. Ancak;
    Bunları yapmak için önce vizyonu geniş bir yönetim(Ahmet Ağaoğlu lütfen!!!) sonra da takımın havasına uygun bir hoca lazım. Trabzon şehrinin hücum futbol oynatmayan hiçbir hocayı seveceğini sanmam. keza ben de öyle. Dandik bir anadolu takımına dahi böyle 7-8 kişiyle defans yapan bir hocayı kesinlikle kaldıramıyorum. Sonuç olarak eğer Trabzonspor buysa benden uzak dursun...
    Trabzonspordan soğuyor muyum ne
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

altancakular
    Ziyaretçi

ağaoğlu Trabzondaki zihniyetin istanbul daki izdüşümüdür.
    bir yanılsamadır
    bir illüzyondur

kesinlikle HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı altancakular Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağaoğlu Trabzondaki zihniyetin istanbul daki izdüşümüdür.
    bir yanılsamadır
    bir illüzyondur

kesinlikle HAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
    Peki sen ismini koyda biz
    EVEEEEEEEEEEEEEEETTTT
    çekelim

altancakular
    Ziyaretçi

isim önerim yok
    yönetim anlayışı değişikliği önerim var
    ama sen sanırım isimle ilgileniyorsun
    maalesef
    kim olmaz kısmını biliyorum ama
    kim olur derseniz isim bulamıyorum

şimdi diyeceksiniz ki çözümün parçası değilsen sorunun parçası da olma

ne diyeyim...

oskayb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Evet, camiaya acilen bir sok terapi gerekiyor. Onumuzdeki gercekdisi ve irrasyonel ne kadar hedef varsa silip atarak; gecmisimizde yasamaktan bir an once vaz gecerek, yeni bir sayfa acma zamani...

Artilarimizi ve eksilerimizi daha saglikli tartarak, ulasilabilir ve gerceklestirilebilir hedefler koyma zamani...

Populist zihniyetin urunu, gunu birlik basariyi degil, kademeli bir sekilde surekliligi olacak basarinin sistematik altyapisini olusturmaya baslama zamani...

Bizi biz yapan degerleri dogru anlama zamani...

Ve de herseyden onemlisi tum bunlari gerceklestirecek zihniyet donusumunun kivilcimini yakma zamani... Cunku sorun kisilerde degil, zihniyette!

Gecmisine saygi duyan fakat gecmiste yasamayan Yeni Trabzonspor`u kurma zamani...

the londoner'in yukarıda yazdığı genel teşhis ve yaklaşımşlar çok önemli ve doğru bence.
    öncelikle özellikle bu konularda hemfikir miyiz ,hem fikir olmalıyız.(bunu tartışalım)
    daha sonra bu genel ilkelerin altının doldurulması ,ayrıntılandırılması gelecek.
    öncelikle soruna teşhisi doğru koyarak ,tedaviye doğru başlamak önemli.
    bu camia bunu yapabilmeli ,bu değişimi ve kavramayı yapmalıyız.
    TERKETMEDI SEVDAN BENI

kutoz
    Ziyaretçi

Alıntı Naim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sefer Dönüşümün biraz şekli değişti
    Mavi gözlü Güler yüzlü başkan fazla ortalığa serpilememek için Hayali bir başkan adayı ortaya sürmüş
    Bi oflu gidecek bir oflu gelecek deyip nobran ofludan güler yüzlü ofluya geçeriz diyordu bizi sakaryaya uğurlamaya gelen bir arkadaş
    Ofun hayalisi olacakmış demekki
    Konuyu dağıtmıyın bakiyim... Sonra, bu sır değilmiydi Naim... Hay allah... Hatırlıyorumda Hayalimde Gençken ben kulaçoğluyarak Rusyaya yüzerdim Akçaabattan... Hey gidi günler, hey...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Tartışmayı doğru buluyorum.

Nereden
    Samsun

Yeni Trabzonspor;kulağa hoş geliyor,başarısız olursa Özyeni Trabzonspor ne kadar şık olur değil mi?Yeni bir takım kadrosu olabilir,ancak Yeni Trabzonspor zor.Büyüklük kompleksi safsatalarını bir kenara bırakıp,aklımızı başımıza almalıyız.Bizim hiç kimseye birşey ispat etme zorunluluğumuz yok...Önce kendimizle barışık olmalı,felaket tellallığı yapmamalıyız.Futbol basit bir oyundur,karmaşık olan insan psikolojisidir.Bize çok iyi bir menajer veya menajerler gerekir,burdan başlanmalı.............

lovehakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu düşündügünüz başkan şenol güneş olabilirmi?
    orginalin benim !

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

öze dönmeli bunu anca biz başarabiriz sadece ve sadece biz bizim futbolcularımız ama ilk önce yetiştirmek gerek o trabzon sevgisini aşılamak gerek hep kazanmak için çaba sarf eden bir beyin gerek bunların hepsini bizim kendi öz topçularımıza yani gençlerimize aşılamak öyle yetiştirmek değerli bilmeli değerleri korumalı öğretmeli bir TRABZON u içinde o ateş i yakmalı bu gençlere

kanser olduk en azından kurtulalm bu illetten değerleri bilenlerle devam etmek gerek

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Düşünmeye gerek yok direk uygulamaya geçeleim.Kendine güvenen ben bu işin üstesinden gelirim diyen varsa içimizde buyursun gelsin.Herşey ortada uzun cümleler kurarak zihnimizi yormayalım.Trabzonsporun bekleyecek gücü yok artık.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar burdan çıkan sonuç şu artık Trabzonspor vizyonu geniş gençlere bırakılmalıdır

Volkan Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ben sampyionluk ISTWENMIYORUM adam gibi güzel futbol oynasinlar Yeter bana!!! gerisi kendinden gelir! ve Destek SONUNA KADAR 2 lige düsersek bile HEP DESTEK!!!!!!!!!!
    Haciosmanoglu ISTIFA

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Oncelikle gorusleriyle katkida bulunan tum arkadaslara tesekkurler...

"Yeni Trabzonspor" giris yazimda da vurguladigim gibi (felsefi, psiko-sosyal, ekonomik vb. boyutlariyla) koklu bir zihniyet donusumu projesi olmalidir. Tarbzonspor`a yeni isim bulmak gibi gecici bir heyecan arayisi degildir hedeflenen... Trabzonspor`un siradanlastirilmasi ve hedefsizlestirilmesi hic degildir!

Bu donusum felsefesinin ozunu kavramis, kokusmus kurulu duzeni kokunden sarsmaya talip, muhalif delilere ihtiyacimiz var ilk olarak. Yillardir idare-i maslahatci akillilardan (!) cekiyoruz ve bunlardan piyasada maalesef cok. Biraksinlar bu defa bir kac deli yiksin perdeyi eylesin viran!

Yeni duzenin kuramsal ve kurumsal catisini olusturduktan sonra kulubu saglam ekonomik temellere oturtmak gerekiyor. Surekliligi olacak basarilarin anahtari budur. Yillik 50 Milyon Dolar geliri olan, 20.000 kombine bilet satabilen bir organizasyon olusturmaktan bahsediyorum. Turkiye`de ve Avrupa`da sayginligimiz olacaksa buna mecburuz. Baskanlarin kulube oyuncu hibe ettigi donemler bir daha yasanmamasi icin buna mecburuz.

Soylenecek daha cok sey var ama uzun yazilardan kacinmaya calisiyorum
    "Better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt. "
    Mark Twain

Trabzonspor Ziya Dogan`in korku ve fantazilerine kurban edilmeyecek kadar onemlidir!

Naim
    Ziyaretçi

fikri alt yapısını oluşturmak çok önemli böyle bir oluşumun
    Bununla birlikte daha önce Taşın altına elimizi sokuyoruz diye bir başlık açmıştım orada da bir kısmını tartışmıştık bu konunun

Bişey yapmalı diyerek örnek vermişti bir arkadaş
    Ben soruyorum Ozaman
    Ne Yapabiliriz? Nasıl Yapabiliriz?

altancakular
    Ziyaretçi

bir şey yapmalı diyen bendim Naim

bu meşhur eserin ardından bir eser daha yazmıştır düşünür

nasıl yapmalı? diye

şimdiki soru bu ise devrim sürecinden bahsediyoruz demektir

sence şehir bu devrime hazır mı?

uşaklar burda devrimden kasıt siyasi değilidr

genç kuşakların yani bizlerin yönetime el koyması anlamındadır

bence kent ve kentin dinamikleri buna direnirler

Nereden
    İstanbul

Mustafa Kemal'i takip edin arkadaşlar yapmamız gereken her şey onun büyük Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet'i kuruşu içinde aşama aşama, örneklerle var. Bu sistematiği bilen hiç ama hiç kimse yıkılmaz ve kaybetmez. Bu sistem ile kurulan her yapı, yönetebilme yeteneğine sahip YÖNETİCİLERİN elinde bir abide olarak kalır, tek ihtiyacı sonrasında daha ileri götürebilecek basiretli, erdemli YÖNETİCİLERDİR. Bilenler bir araya gelsin, bilmeyenler hemen bir Nutuk veya zaten 3-5 okunabilecek kitap vardır alıp hemen okumaya ve düşünmeye başlasın.
    Sistemsizlik her kurumu yiyip bitirir; bu kamu yararına hayat bulan bir futbol kulübü olabilir ki, bizler (burada okyanustaki bir iki küçük mercan var) eğer bir şeyler yapmazsak güzel ülkemin en büyük problemi olan YÖNETEMEME PROBLEMİNİ benim güzel takımımda varoldukça yaşayıp duracaktır. Bugünün ilk adım, tek yürek olmasını umut ediyorum. Bunun içini dolduracak insanlar bir araya gelelim. Maddi, manevi özveride bulunacak, ailesinden, sevdiği başka şeylerden fedakarlıkta bulunacak, fikir tartışmaları yapabilecek, dinleme ve anlama yeterliliğine sahip çekirdek bir ruh kuralım. Ve bu ruh herkesi kapsıyacak ve mutlu edecek fikirler ve projeler üretsin.

Madem niyet var, ilk ateşi ben yakayım.

Bu bir açık çağrıdır.
    Eppur, si muove! (ama gene de dünya dönüyor) --- G A L İ L E O

Nereden
    Hakkari

Alıntı horizon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa Kemal'i takip edin arkadaşlar yapmamız gereken her şey onun büyük Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet'i kuruşu içinde aşama aşama, örneklerle var. Bu sistematiği bilen hiç ama hiç kimse yıkılmaz ve kaybetmez. Bu sistem ile kurulan her yapı, yönetebilme yeteneğine sahip YÖNETİCİLERİN elinde bir abide olarak kalır, tek ihtiyacı sonrasında daha ileri götürebilecek basiretli, erdemli YÖNETİCİLERDİR. Bilenler bir araya gelsin, bilmeyenler hemen bir Nutuk veya zaten 3-5 okunabilecek kitap vardır alıp hemen okumaya ve düşünmeye başlasın.
    Sistemsizlik her kurumu yiyip bitirir; bu kamu yararına hayat bulan bir futbol kulübü olabilir ki, bizler (burada okyanustaki bir iki küçük mercan var) eğer bir şeyler yapmazsak güzel ülkemin en büyük problemi olan YÖNETEMEME PROBLEMİNİ benim güzel takımımda varoldukça yaşayıp duracaktır. Bugünün ilk adım, tek yürek olmasını umut ediyorum. Bunun içini dolduracak insanlar bir araya gelelim. Maddi, manevi özveride bulunacak, ailesinden, sevdiği başka şeylerden fedakarlıkta bulunacak, fikir tartışmaları yapabilecek, dinleme ve anlama yeterliliğine sahip çekirdek bir ruh kuralım. Ve bu ruh herkesi kapsıyacak ve mutlu edecek fikirler ve projeler üretsin.

Madem niyet var, ilk ateşi ben yakayım.

Bu bir açık çağrıdır.

kardeşim en güzel cevabı verdin diyebilirim....Bu takıma aslında genç bireyler hakim olsa daha yeni bir vizyon ve misyon kazanabilir takım...Mustafa Kemal in yönetim açıklığıda yolun takibatını oluşturur..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Bu gidişle tesadüften öte şampiyon olamayacağımız belli. Yani radikal değişiklik şart.Kendi modelimizi tartışarak oluşturalım. Dünyaya bakalım ama kimseyi örnek almayalım. Sıradan olmayalım. Yönetimiyle, takımıyla, taraftarıyla, stadıyla, futboluyla herşeyiyle sıradışı olalım. Şampiyonluk ise bir sonuçtur.

Arkadaşın başlattığı tartışma umarım fırsat olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)