Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: (90+2) anak mlek Patlad

CeSS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

Standart (90+2) anak mlek Patlad

Hava souk , bize ayrlan 600 kiilik yer tka basa dolu. ounluu deplasmana gelmi
    taraftarlardan oluuyor. Senelerdir salanamayan tribn btnl 500 metrekarelik
    bir alanda salanmaya alld. Bu alan ierisinde bile tek bir yumruk, tek bir g
    olmay beceremedik.
    Bir ara 12 kii saydm , tribnleri atelemeye alan
    kiileri. Buna ramen tarafttarn yars yine barmyordu. nk gruplarn barmama
    gibi bir problemi yok , verin tezahrat en gzel ekilde yapsnlar , sorun diger
    barmayan kesimde onlarda tezahratlara elik ettirmek iin kimse uramyor.
    Neden , nk herkes kendi grubunu n plana karmaya almak iin urat durdu.
    Dierleri ma seyretmeye geldi zannetmeyin , bize ayrklan yerde ma seyretmek ok
    zordu. Alabildiine tellerle evrilen yerde ma seyretmek ok zordu. Tek eksiklikleri
    onlar ynlendirecek bir tribn liderinin eksikliiydi.

Ve ; 90 + 2
    Sakaryasporun gol gelmi , bir anda koltuklarn krlmas ile balayan olaylar , ve
    tribnde taraftar gibi duran kiilerin bu sahlar ile uyarmas ile balayan gerginlik.
    Henz daha 17-18 yalarnda olan genler , size taraftarl ya yanl anlatmlar ,
    yada siz yanl anlamssnz. Taraftarlk krp dkmek deildir. Biliyormusunki ,
    o krdn koltuun paras senin kulubnden kyor. Yani yine senin benim cebimden.
    (Benim ebimden kmyor , ben ynetimden aliyorum biletimi diyorsan o baka ,
    o zaman bizim cebimizden kyor .) yleyse , uraya dikkat et , seni bu olay
    yapmaman iin uyaran aabeylerine sanane lan diye cevap verip , annda bir yumruk
    sallamanda bir oluyor , ve daha ne olduunu anlamadan da dier arkadalarnda
    seni savunarak btn tribn kartryor. Olay bir anda gruplar atmasna dnyor.
    Ne yaptnn , nelere bulatnn farkndasn deilmi ?
    Nedir bu kin, fke, kime vuruyorsun ? Ve kr krne arkadan desteklemeye gidenler
    kime niin vurdugunuzu biliyormusunuz ? Bilmiyorsunuz , hadi baka takm tutsalar
    bir nevi anlayacamda , vurdugunuz adam renkdanz , seninle ayni renklere gnl
    vermi insanlar , seninle beraber kilometrelerce yolu enmeden ap gelmi kiiler.
    Cebinden parasn , zamann harcayarak gelmi gnl sevgi dolu insanlar.

Byk takmlarn eitli taraftar guruplarnn olmas gayet doal. Ama hep eksikliini
    hissettiimiz tribnde birleme konusunda artk bireylerin yaplmasnn zaman gelipte
    geiyor. Hepimizin ortak paydas Trabzonsporumuzun baars . yleyse neden
    tribnde birlik olmuyoruz.

Burada en byk grev Guruplardaki byklere , sz geen kiilere dyor. Krarak,
    dkerek , kendi taraftarna vurarak bir yere gelinmeyeceini herkes gen kardelerine
    anlatsn. Bakalarna ve kulbe zarar vermesini engellesin.

uras yanl anlalmasnki , hibir grubu eletirmiyorum. Ve yaplanlarda u grubun
    bu grubun kard olaylar olarakda nitelendirmiyorum.Ve ltfen kimsede gruplar
    baznda bu olay deerlendirip ortal germesin. Zaten yeteri kadar gerginiz.
    Tribnde yaplabilecek gzel bir birliktelik iin dncelerinizi yazn sadece.
    Taraftarlk ; Geim kayna deil , Yaam kaynadr ...
    Frtnasz denizde , herkes Kaptan ...

yelik tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Muhakkak ki en halisane niyetlerle yazlm gzel bir yaz. Ancak bu durumun yle birlik mesajlaryla zlecei yok. Bir de buna Karadenizlinin abuk parlama hastaln,baz siyasal ve sosyolojik unsurlar eklersek mesele iyice etrefilleiyor. Vaziyetin bu hale gelmesine sebep olanlarla bi gzel tartmak, kabahatlerini yzlerine teker teker vurmak lazm. Bu iin de bu platformda zleceine, hatta zlmesi iin bir adm atlacana bile inanmyorum. En iyisi herkes kendi kapsnn nn temiz tutmakla urasn da bu meseleyi imdilik "geelim" diyorum.
    BLMEM ANLATABLDM M?

tamu yamtar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.02.2006
    Nereden
    ngiltere

nsanlar neden barmyorlar?

Veya neden byle gerizekal insanlar var?

Krd koltuun takmn cebinden kmasn getik milli servettir.

Bu insanlar byle yaparak sayg greceklerini bekliyorlar.

Bekledikleri de oluyor. Gerizekal az deil nede olsa.

Ben barrm geldiim malarda. Ama brakrm bir sre sonra.

nk bu olay menfaat olay olmu artk.

Emir verme tripleri, kfretmeler ve kendini 1,5 saat olsada bir grubun hakimi zanneden szmeler.

Bunlar da bize gelmez. Bu olay birliktelikle olur.

Arabesk adamlarn garip hareketleriyle olmaz.

Herey Trabzonspor laf koca bir YALAN dr.

Hayatta baka eyler de vardr.

in, sevgilin, ein, derdin, annen, baban......

te byle dnen insanlarn hakimiyeti olmas gerekir tribnde.

Trabzonspor zerinden nemalanan asalaklarn deil.

Sayglar.
    Bizim ektiimiz, adamln bedeli...

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    40

Anlaml ve ok geni yelpazelere alan bir balk.Trabzonda yeni bir stad yaplmad srece bu gruplar hep dank duracaklardr.nk herkes kendine bir yer bellemi ve kimseyide bu yerlerinden uzaklatramazsnz malesef.Yani stad yaplrsa ayet,dnemim bakan taraftar gruplarnn yetkililerini alacak karsna:

Beyler yeni stadmzn oturma plan budur.Amacmz takma destek verecek taraftarlar tek bir at altnda toplamaktr.u grdnz 300(rakam deiebilir) kiilik blm tek bir isim altnda oluturulacak gruba verilecektir.Bu blme gemek isteyen taraftarlarmza bilet yerine kombine vereceiz.Kombine verdiimiz her taraftarn ev adresi, ev telefonu, cep telefonu bizde kaytl olacaktr.Kendi aranzda tek bir tribn lideri eeceksiniz ve o blmden o sorumlu olacaktr.Kendi aranzda uzlamann salanamamas durumunda tm gruplarn liderleri arasnda oylama yada kura ekimi yaplacak ve sonuca varlacaktr. Bu artlar kabul etmeyen ''ben kendi grubumla varm'' diyen gruplara hi bir ekilde destek verilmeyecek ve tribnde yer ayrlmayacaktr.Kombine biletletlerimiz sadece bu blmde bulunanlara has cretsiz verilecektir.
    Zaman abuk gese de bugnleri zlesek.

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Harun Trabzona yeni bir stad yaplsn bu taraftar gruplar yine dank olacak... nk alamam kompleksler hala devam etmektedir...

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

@tamug yamtar

cok agir yazmissin.ama haksizda deilsin.atasini sevmeyen vatanini taraftarini sevmeyende takimini sevmez.
    Recep Onur KIVRAK

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Alnt sweetrose Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Harun Trabzona yeni bir stad yaplsn bu taraftar gruplar yine dank olacak... nk alamam kompleksler hala devam etmektedir...

o gunleri gorsekte hep daginik kalsa.1 grup bagirir bi grup dinlenir.sonra bi anda BORDO-MAVI-SAMPIYON-TRABZON YAPARIZ:
    Recep Onur KIVRAK

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    40

Alnt sweetrose Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Devam etsin enemli deil nemli olan ounluu oluturmak.
    Zaman abuk gese de bugnleri zlesek.

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

cess yazdn hepsinde haklsn bende mataydm yapmyn diyoruz ama dinletemiyorsun yani o koltuklar krp renkdana zarar vererek ne kazanlyor anlamadm elimizden geldii kadar bardk vallah yalan sylemiyorum sesim hala ksk ynetimede bardk takmlara destek oldukta ama bu kiileri anlamyorum orda ufak ouklarda vard yani onlar bida maa gelirmi hatta yanl duymadmsa birisinin kafasna koltuk gelmi bide polis girse joplamaya balasa ne yapacaktk bu sefer kavgayla ilgisi olmayanda yanacakt bunlar TRABZONSPORA hi bir ey kazandrmyor ALLAH o kiilere akl fikir versin

Kobalas61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

sonuna kadar desteklediim bir yaz
    baz konularda bir ka ark da deindi bunlara
    ayr bir balkta geni bir yaklam olmu
    bu tr seyler Trabzonspor lulua hi bir sekilde yakmayan olaylar
    bir Trabzon'lu baka bir Trabzon'luyu kardei gibi grmelidir
    sahsen ben byle gryorum
    nk bu sartlarda Trabzon'u desteklemek
    gercekten bir stnlktr
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

kutoz
    Ziyareti

nemli bir konu. Sevgili, Cess'in de dedii gibi bir grup zerinde tartlmamas gereken bir konu. Dn tribnde cereyan eden koltuk krma eylemi, sadece gruplar iinde cereyan etmemi olup, mnferit olarak yada birka arkadayla maa gelenler arasnda da cereyan etmitir. Mesela, tribnn en tepesinde de koltuklarn krldn hatta baz kendini bilmezlerin bu koltuklar sahaya atmaya altklarna ahit oldum. yle ki, tribnn en altnda koltuk kranlarn bana geliyordu, yukarda krlp atlan koltuklar.

ncelikle tepkimizi ok iyi ayarlamak zorundayz. Taraftarlk bir kltrdr. Malesef biz bu kltr bir trl oluturamadk. rnek vermek istemiyorum ama stadyumlarda ma izleyen herkeste organize olan taraftarlarn neleri baardklarn gryor.

Stadyum yaplr yaplmaz ama ben gruplarn yeni stadyumla bir araya geleceine inanmyorum. nk, Trabzonspor zerinde bu gruplarn malesef ok byk etkileri var. yle ki, koltuktaki bakan bile indirebilecek gtedirler. Peki ne yapmak gerek. Bence, grup liderlerini havalarn gzel olduu bir dnemde, Antalya'da 5 yldzl tatil kynde 1 aylk rehabilite, taraftarlk vb. konularda eitici bir seminere almak gerek.

A tutar m? Valla buda tutmazsa gemi olsun. nk 25 yldr tribnlerdeyim, akcas benim tribnde ahenkin salanacana dair hi umudum yok. nk bu olaylar yapan genlerde, bizlerin arasndan kyor. Sylediklerimizden, yazdklarmzdan onlar etkileyemiyorsak, ne yaparsak bo.

Bir ma hatrlamyorum ki, tribnde kavga olmad... Pardon hatrlyorum. Seyircisiz oynama cezas aldmz malar...
    Konu kutoz tarafndan (05.11.2006 Saat 23:55 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Ma bitimindeki olaylarn sonrasnda bize ayrlan tribnn kapsnn almasn beklerken Erkan Abimin (Cess) yanndaydm. Can ok skknd ve %100 emindim ki bu suratn 90+1'de yenilen golle hibir alakas yok.. suratnn asklnn sebebi yukarda yazdklaryd ve anlattklar bizim yllardr kanayan yaramz..bunun ba msebbibi de gemiten beri baz gruplar beslenmeye altrm olan ynetici ve bakanlardr..

Trabzon camiasnda bu olay bitmez, biz de her gittiimiz maa lanet ederiz, kardeimizi ocuumuzu Avni Aker dnda nasl maa gtreceiz diye kara kara dnrz..

Klasik tabirle; Eitim art..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

ibrahim_yattara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.08.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    40

tribnn hali gerekten iyi deildi
    zellikle st taraflar hep sustu benim barmam yanmdaki zerimdeki altmdaki 5 sra rahatlkla duyabiliyorsa bu ite bir problem var demektir.

ama bu ayn blgeler ynetim istifa diye bardmz anlarda daha canl gzktler buda bir gelime...

mata tatangalar bir ara atelendiler ve takmlarna iyi tezahratlarda bulundular. bizim onlar yuhlamamz nedendi bilemiyorum. bize kfrm etmilerdi?_ hayr!! sonra ne oldu kocaman bir ta salladlar yan taraftan ortamza dt. biz olsak avni akerde durup dururken bize yuh ekene dahada fazlasn yapardk o yzden kimse konumasn...

90+2 de yediimiz gole hi zlmedim 1 puan neyimize yarayacaktki zaten ama bu yenilgi belki bir eylerin deimesine bir adm daha att..

ma sonu tatangalarn istanbul kulplerine bizimle birlikte att talar karlkl tezahratlarmz gzmzde dierlerinden biraz daha ayrlmalarna sebebiyet verdi.. dosthane grntleri gzeldi.. artk birdahaki matan nce birlikte bir organizasyon dnlebilir..
    Bir Gne Doar Neler Deiir!

frango - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2004
    Ya
    40

arkadalar son sakarya ma gosterdk gruplama tartma ve kavga sadece trabzonda olmuyo her yerde oluyo ama baz arkadaslar bunu sadece trabzonda yasanms gostermeye alsyo
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandral...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Teekkrler Erkan abi. Grlerine yorum yapma gerei duymadan katlyorum.

Tekrar teekkrler...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Hseyin men - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

aynen katlyorum yaz sper olmu
    bi birlik olmadan baar beklemek hayal

BDiler61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    35

Malesef birlik olamyoruz,olamadmz gibi birbirimizi yiyoruz
    SAMPIYONLUGU GETIRIN BIZE
    CANIMIZI VERELIM SIZE

madheart61--->BDiler61

altancakular
    Ziyareti

gene aladm hem de ok

air ceketli ocua yazlm yazy yeniden okudum

ecevit de lm bu arada

http://209.85.129.104/search?q=cache...&ct=clnk&cd=15

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Alnt altancakular Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    gene aladm hem de ok

air ceketli ocua yazlm yazy yeniden okudum

ecevit de lm bu arada

http://209.85.129.104/search?q=cache...&ct=clnk&cd=15

Mesaj uygun bala yazarsak iyi olur...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Selman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2006
    Nereden
    stanbul

Koltuk krp kulb zarara uratanlara szylecek fazla sz yok.nn'de maytap yaktk diye kulbe ceza verdiler iim kan alad.Bu bir tribn ovuydu ama sonuta kulp ceza ald.Ulan koltuu ne diye krarsn be adam?

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Tribnlerdeki paylamda mertlii bozup da insanlar, insanlk d kafesler iine soktuklar zaman, buna byk bir tepki vermitim. Zira sadece Trabzonsporlu taraftarlarn malar giriini nlemekle kalmayacak, pek ok iyi taraftar malardan elini ayan ekecek diye.

Maalesef dndm oldu ve tribnler her yerde (ve sadece Trabzonspor Tribnleri deil) konsantre fanatiklerin eline dt. Bazen yaptklarnn taraftarlkla badamadn anlamayacak kadar gzleri krlemi fanatiklerin eline getiinden beridir, tribn olaylar azalmak bir yana daha da artt. Futbolun gzellii, taraftar olmann bilinci yitirildi.

Eskiden 10-15 bin kiiyle karlkl bordo-mavi ekilen tribnler artk st taraf / yan taraf diye ayrlp 205-300'er kiilk guruplar ile tezahrat yapar oldu.

Taraftarlk sadece tribnde bulunmak deildir. Taraftarlk sadece tezahrat yapmak deildir. Bu forumun ok deiik kelerine, taraftarlk bilinci stne bir ok sylemler var.

Dnyann EN REZL protestosu, sahadaki takma srtn dnmektir. Byle protesto olmaz. Bunun ne anlama geldiini bilmeden, bu REZL PROTESTOYU yapmak doru deildir. Hele ki bir deplasman manda. Yabanc bir futbol fanatii bulursanz bir sorun bakalm bu yaplan protestoya ne diyecekler size. Muhtemelen takm deitirdiinizi dneceklerdir.

Ynetimi istifaya armann, hocay ve oyuncular protesto etmenin ok daha etkili ve DORU yollar vardr.

Sahada kaybedilenlerin yannda bir de saha dnda kaybedilenler var ki, onlar 3 puandan ok daha deerli. te o kadar deerli eyleri kaybetmek iin birbirimizle yaryor olmak znt verici.

Trabzonspor'un dsturlar vardr. Guruplarn, insanlarn deil, Trabzonspor Camiasnn dsturlar. Bunlarn yozlatn gryoruz. Oysa ki gittike gdkleen Trk Futbol Tiyatrosunda, o dsturlara her geen gn daha da skca sarlmak gerekirken.
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama gzel be kardeim!

bordoylamavi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    50

ma sonras krlan otobs camlar hakknda maa gidenlerin bir bilgisi var m

CeSS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    49

Otobs camnn krlmas taraftar ile ilgili deil. ofrn sansszl diyelim . Stad giriinde ok dar bir aradan otobs geirmeye calt. Ama olmad. Ve Yan taraftaki aaca otobs vurdu. sonrada geri kt baka kapdan girmeye gitti. Akam televizyondan seyredince , olay bilmeyen bunu taraftar yapt diye dnr dedim. Ama iin asl bu ekilde.
    Taraftarlk ; Geim kayna deil , Yaam kaynadr ...
    Frtnasz denizde , herkes Kaptan ...

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Alnt Tunga Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Maalesef dndm oldu ve tribnler her yerde (ve sadece Trabzonspor Tribnleri deil) konsantre fanatiklerin eline dt. Bazen yaptklarnn taraftarlkla badamadn anlamayacak kadar gzleri krlemi fanatiklerin eline getiinden beridir, tribn olaylar azalmak bir yana daha da artt. Futbolun gzellii, taraftar olmann bilinci yitirildi.

Eskiden 10-15 bin kiiyle karlkl bordo-mavi ekilen tribnler artk st taraf / yan taraf diye ayrlp 205-300'er kiilk guruplar ile tezahrat yapar oldu.

Ynetimi istifaya armann, hocay ve oyuncular protesto etmenin ok daha etkili ve DORU yollar vardr.

Sahada kaybedilenlerin yannda bir de saha dnda kaybedilenler var ki, onlar 3 puandan ok daha deerli. te o kadar deerli eyleri kaybetmek iin birbirimizle yaryor olmak znt verici.

Trabzonspor'un dsturlar vardr. Guruplarn, insanlarn deil, Trabzonspor Camiasnn dsturlar. Bunlarn yozlatn gryoruz. Oysa ki gittike gdkleen Trk Futbol Tiyatrosunda, o dsturlara her geen gn daha da skca sarlmak gerekirken.
    Bireylerin deilde; deerlerin takm olmaktan kyoruz... Bir ka apulcunun merkeziyetilikten kendine pay karmas bu takmn geleceini etkilemektredir..

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Bu gibi durumlarda sr psikolojisi vardr. Bir gruptan birisi kavgaya girince btn grup sorup soruturmadan dalar. Byle geldi byle gider.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)